О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент "Об установлении категорий и увеличении базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)" от 14 сентября 2020 года № 69/628-6с
Решение маслихата города Шымкент от 13 декабря 2021 года № 12/97-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26076
В соответствии со статьей 505, пунктом 3 статьи 509 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и "О правовых актах", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "Об установлении категорий и увеличении базовых ставок налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)" от 14 сентября 2020 года № 69/628-6с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 125) следующие изменения:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение 1 к решению
маслихата города Шымкент
от 13 декабря 2021 года
№ 12/97-VII
Приложение 1 к решению
маслихата города Шымкент
от 14 сентября 2020 года
№ 69/628-6с
Категории автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
Категории
1.
Автостоянки (паркинги) закрытого типа
1 категория
2.
Автостоянки (паркинги) открытого типа
2 категория
Приложение 2 к решению
маслихата города Шымкент
от 13 декабря 2021 года
№ 12/97-VII
Приложение 2 к решению
маслихата города Шымкент
от 14 сентября 2020 года
№ 69/628-6с
Базовые ставки налога на земли, занятые под автостоянки (паркинги)
Категории автостоянок (паркингов)
Увеличение базовых ставок
1.
1 категория
в десять раз
2.
2 категория
в десять раз

"Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және орналасқан жерге арналған базалық салық мөлшерлемесін ұлғайту туралы" 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/628-6с Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 12/97-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26076 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 505-бабына және 509-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын белгілеу және орналасқан жерге арналған базалық салық мөлшерлемесін ұлғайту туралы" 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/628-6с шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 125 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешімнің 2-қосымшасы осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы мәслихатының
2021 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 12/97-VII шешіміне 1-қосымша
Шымкент қаласы мәслихатының
2020 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 69/628-6с шешіміне 1-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Санаттар
1.
Жабық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
1 санат
2.
Ашық түрдегі автотұрақтар (паркингтер)
2 санат
Шымкент қаласы мәслихатының
2021 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 12/97-VII шешіміне 2-қосымша
Шымкент қаласы мәслихатының
2020 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 69/628-6с шешіміне 2-қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) орналасқан жерлерге арналған базалық салық мөлшерлемелері
Автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Базалық салық мөлшерлемелерінің ұлғаюы
1.
1 санат
он есе
2.
2 санат
он есе