О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата "Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Аксу" от 8 января 2021 года № 491/73
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 23 декабря 2021 года № 97/14. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26103
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата "Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организациии и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Аксу" от 8 января 2021 года № 491/73 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7169) следующие изменения:
заголовок указанного решения изложить в новой редакции:
"О некоторых вопросах проведения мирных собраний в городе Аксу";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Аксу согласно приложению 1 к настоящему решению.";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Аксу согласно приложению 2 к настоящему решению.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Аксу согласно приложению 3 к настоящему решению.";
пункт 3 исключить;
дополнить приложением 3 к указанному решению согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года

Ақсу қалалық мәслихатының "Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" 2021 жылғы 8 қантардағы № 491/73 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 97/14 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26103 болып тіркелді
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының "Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" 2021 жылғы 8 қантадағы № 491/73 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7169 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ақсу қаласында бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы";
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.";
келесідей мазмұндағы 1-1- тармағымен толықтырылсын:
"1-1. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 2- қосымшалары осы шешімнің 1, 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Ақсу қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.";
3-тармақ алынып тасталсын;
осы шешім көрсетілген шешімнің 3-қосымшасына сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының хатшысы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық
мәслихатының 2021 жылғы
23 желтоқсандағы

№ 97/14
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата от
8 января 2021 года
№ 491/73
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Аксу
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Аксу:
1) город Аксу, улица Абая, площадь перед спортивно-оздоровительным комплексом имени Иманжүсіп Құтпанұлы;
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: город Аксу, улица Абая, от улицы Калинина до улицы Иртышская.
Приложение 2
к решению Аксуского
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 97/14
Приложение 2
к решению Аксуского
городского маслихата от
8 января 2021 года
491/73
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Аксу
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Аксу разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Аксу:
1) город Аксу, площадь перед спортивно-оздоровительным комплексом имени Иманжүсіп Құтпанұлы, улица Абая, норма предельной заполняемости 200 человек;
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: город Аксу улица Абая, от улицы Калинина до улицы Иртышская, норма предельной заполняемости - 250 человек.

№ 97/14 шешіміне
1-қосымша
Ақсу қалалық
мәслихатының 2021 жылғы
8 қаңтардағы № 491/73
шешіміне 1-қосымша
Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1) Ақсу қаласы, Абай көшесі, Иманжүсіп Құтпанұлы атындағы спорттық-сауықтыру кешеннің алдындағы алаң;
2) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ақсу қаласы, Абай көшесі, Калинин көшесінен Ертіс көшесіне дейін.
Ақсу қалалық
мәслихатының 2021 жылғы
23 желтоқсандағы
№ 97/14 шешіміне
2- қосымша
Ақсу қалалық
мәслихатының 2021 жылғы
8 қаңтардағы № 491/73
шешіміне 2-қосымша
Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Осы Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Ақсу қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Ақсу қаласы, Абай көшесі бойынша орналасқан Иманжүсіп Құтпанұлы атындағы спорттық-сауықтыру кешеннің алдындағы алаң, шекті толу нормасы –200 адам;
2) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты:Ақсу қаласы, Абай көшесі, Калинин көшесінен Ертіс көшесіне дейін, шекті толу нормасы - 250 адам.

5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени города Аксу в день проведения мирных собраний.
Приложение 3
к решению Аксуского
городского маслихата
от 23 декабря 2021 года
№ 97/14
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в городе Аксу
Не допускается проведение пикетирования на расстоянии 400 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Ақсу қаласының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
Ақсу қалалық
мәслихатының 2021 жылғы
23 желтоқсандағы № 97/14
шешіміне 3-қосымша
Ақсу қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Пикеттеуді мынадай объектілерге іргелес жатқан аумақтарының шекарасынан 400 метр қашықтықта:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда өткізуге тыйым салынады.