Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 13-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26160.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 861 370,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 420 869,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64 093 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 118 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 258 408 тысяч тенге;
2) затраты – 10 679 524,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 748 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 183 780 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 136 032 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 865 901,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 865 901,6 тысяч тенге:
поступление займов – 737 009,9тысячи тенге;
погашение займов – 136 032,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 264 924,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 19.04.2022 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 01.06.2022 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.07.2022 № 20-5 (вводится в действие с 01.01.2022); от 13.09.2022 № 21-4 (вводится в действие с 01.01.2022); от 18.10.2022 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 21.11.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;

2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 13-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 желтоқсанда № 26160 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 861 370,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 420 869,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64 093 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 118 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 258 408 мың теңге;
2) шығындар – 10 679 524,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 748 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 183 780 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 136 032 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 865 901,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 865 901,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 737 009,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 136 032,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 264 924,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 16-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 19.04.2022 № 17-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 01.06.2022 № 19-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 25.07.2022 № 20-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 13.09.2022 № 21-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 18.10.2022 № 22-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 21.11.2022 № 23-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтеріне сәйкес әлеуметтік салыққа;

2) налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
3) акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
4) платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории города районного значения, села, поселка;
5) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
6) регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
7) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
8) государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета на 2022 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходов от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
3) поступлений от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
4) штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
5) штрафов, пени, санкций, взысканий по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
6) других неналоговых поступлений в местный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) поступлений от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района составляет 4 370 464 тысячи тенге.

2) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салыққа;
3) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздерге;
4) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемге;
5) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алымға;
6) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымға;
7) қызметтік жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік бажға.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерге:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерге;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерге;
2) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақыларға;
3) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдерге;
4) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкцияларға;
5) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алуларға;
6) жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерге.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдерге.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдерден, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздары аудандық бюджетке қабылданады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне табысталатын бюджеттік субвенция көлемі 4 370 464 мың теңгені құрайды.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 227 174 тысячи тенге, согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы".
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата района имени Габита Мусрепова "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2022-2024 годы".
10. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 29 280 тысяч тенге.
12. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2022 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
13. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района, согласно приложению 6.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Е. Адильбеков
Приложение 1
к решению маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области

7. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде, 4-қосымшаға сәйкес, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 227 174 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу "2022-2024 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер ескерілсін.
11. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 29 280 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2022 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде 5-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
13. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудан бюджетінің қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің көлемі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов
атындағы ауданы мәслихатының хатшысы
Е. Адильбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихаты

от 24 декабря 2021 года
№ 13-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 15.03.2022 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 19.04.2022 № 17-1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 01.06.2022 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 25.07.2022 № 20-5 (вводится в действие с 01.01.2022); от 13.09.2022 № 21-4 (вводится в действие с 01.01.2022); от 18.10.2022 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2022); от 21.11.2022 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 13-1 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 15.03.2022 № 16-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 19.04.2022 № 17-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 01.06.2022 № 19-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 25.07.2022 № 20-5 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 13.09.2022 № 21-4 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 18.10.2022 № 22-2 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 21.11.2022 № 23-1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

33 029
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 956
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
248 937,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
55 668
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 404
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 676
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
601
021
Капитальные расходы государственного органа
6 629,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 674 289,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 674 289,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
559 254
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
36 756
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
159 467,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
807 218,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
34 699
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
76 894,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
970 432,7
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
257 796,8
009
Поддержка культурно-досуговой работы
257 796,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200
036
Развитие объектов культуры
200
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
42 345,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
19 799,7
004
Капитальные расходы государственного органа
719,1
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
12 114
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

33 029
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 956
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
248 937,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық
55 668
құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
85 404
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 676
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
601
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 629,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 674 289,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 674 289,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
559 254
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
36 756
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
159 467,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
807 218,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
34 699
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
76 894,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
970 432,7
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
257 796,8
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
257 796,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200
036
Мәдениет объектілерін дамыту
200
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
42 345,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 799,7
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
719,1
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық)
деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
12 114
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

39 770
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 100
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
199 200
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 112
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74 230
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 266
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 250
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
351 318
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
154 261
009
Поддержка культурно-досуговой работы
154 261
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
41 436
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
18 957
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
8 254
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
14 225
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
155 621
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
18 920
007
Функционирование районных (городских) библиотек
87 133
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
39 142
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9 137
010
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
100 606
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
52 620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
52 620
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
20 136
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

39 770
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 100
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
199 200
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
16 112
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74 230
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 266
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 250
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
351 318
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
154 261
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
154 261
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
41 436
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 957
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
8 254
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
14 225
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
155 621
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
18 920
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
87 133
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 289
001
Ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласында мемлекеттік саясатты жергілікті деңгейде іске асыру бойынша қызметтер
39 142
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9 137
010
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
100 606
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
52 620
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 620
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
20 136
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

60 005
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
156 835
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
60 540
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
96 295
02
Оборона
23 144
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 444
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
17 444
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 700
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 100
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
800
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 700
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 700
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 700
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
486 775
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3 000
005
Государственная адресная социальная помощь
3 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
483 775
002
Программа занятости
110 291
006
Оказание жилищной помощи
556
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
39 770
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 100
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
199 200
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 112
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
74 230
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 266
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

60 005
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
156 835
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 540
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
96 295
02
Қорғаныс
23 144
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 444
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
17 444
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 700
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 100
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
800
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 700
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 700
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 700
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
486 775
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
483 775
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
110 291
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
556
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
39 770
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 100
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
199 200
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
16 112
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
74 230
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 266
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу