"Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2021 года № 10/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26232.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 794 284,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 595 179,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 735 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 22 136 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 147 234,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 047 149 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 308 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71 452 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 144 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 300 172,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 300 172,1 тысяч тенге:
поступление займов – 71 452 тысяч тенге;
погашение займов – 24 144 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 252 864,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 18.02.2022 № 12/1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 08.04.2022 № 14/1 (вводится в действие с 01.01.2022) ; от 20.06.2022 № 17/1 (вводится в действие с 01.01.2022); от 11.08.2022 № 18/1 ( вводится в действие с 01.01.2022) ; от 16.11.2022 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2022 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
единого земельного налога;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 10/1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 желтоқсанда № 26232 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа еңгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 794 284,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 595 179,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 735 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 136 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 147 234,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 047 149 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 308 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 452 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 144 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 300 172,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 300 172,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 71 452 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 144 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –252 864,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 18.02.2022 № 12/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.04.2022 № 14/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 20.06.2022 № 17/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 11.08.2022 № 18/1 ( 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі ) ; 16.11.2022 № 20/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салыққа;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салыққа;
бірыңғай жер салығына;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерге;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыға;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымына;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік бажға.

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района:
за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других доходов от коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2022 год в сумме 466 665 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 38 366 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 51 439 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 28 243 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 41 097 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 40 678 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 37 695 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 33 658 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 21 029 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 22 652 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 24 701 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 82 639 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 23 581 тысяч тенге;
Троицкому сельскому округу – 20 887 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 0 тенге.

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақылар.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Аудандық бюджеттен 2022 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 466 665 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 38 366 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 51 439 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 28 243 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 41 097 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 40 678 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 37 695 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 33 658 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 21 029 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 22 652 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 24 701 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 82 639 мың теңге;
Пресноредут ауылдық округіне – 23 581 мың теңге;
Троицкий ауылдық округіне – 20 887 мың теңге.
7. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 0 теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16.11.2022 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из республиканского бюджета.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы.
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы.
10. Учесть в районном бюджете на 2022 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 71 452 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16.11.2022 № 20/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Учесть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты из областного бюджета.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы.
13. Предусмотреть социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 16.11.2022 № 20/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін.
Республикалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 71 452 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 16.11.2022 № 20/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
12. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
13. Бюджет қаражаты есебінен ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын.

13-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2022 года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов неиспользованных (недоиспользованных) в 2021 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 18.02.2022 № 12/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
13-2. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов за счет гарантированных трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы;

13-1. Аудандық бюджеттің шығыстары 2022 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2021 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен осы шешімнің 4- қосымшасына сәйкес қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 18.02.2022 № 12/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады;

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.06.2022 № 17/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
13-3. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие за счет гарантированных трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан.
Распределение указанных трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан определяются постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2022-2024 годы.

Ескерту. Шешім 13-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 20.06.2022 № 17/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерінің түсімі ескерілсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-3 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20.06.2022 № 17/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Жамбылского района Л. Топорова
Приложение 1
к решению маслихата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 24 декабря 2021 года
№ 10/1
Бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2022 год

Ескерту. Шешім 13-3-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 20.06.2022 № 17/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданы мәслихатының хатшысы Л. Топорова
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 10/1 шешіміне
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті

520
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
605 817,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
605 817,5
005
Государственная адресная социальная помощь
54 966
002
Программа занятости
187 935,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2 379
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
981
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
173 837
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 578
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
80 350
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 870,7
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
615
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
466 887,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
466 887,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
41 777,9
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
55 371,5
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
65 567,7
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12 494,6
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
291 676
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
264 605
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
92 838
009
Поддержка культурно-досуговой работы
92 838
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 971
021
Развитие объектов спорта
1 971
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)

520
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
605 817,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
605 817,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
54 966
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
187 935,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
2 379
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
981
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
173 837
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34 578
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
80 350
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 870,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
615
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
466 887,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
466 887,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
41 777,9
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
55 371,5
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
65 567,7
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12 494,6
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
291 676
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
264 605
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
92 838
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
92 838
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 971
021
Cпорт объектілерін дамыту
1 971
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі

2) Затраты
4 490 699
01
Государственные услуги общего характера
306 933
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
35 842
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
35 842
122
Аппарат акима района (города областного значения)
171 893
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
168 893
003
Капитальные расходы государственного органа
3 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
57 280
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 120
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
535
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
55 625
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41 918
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
41 918
02
Оборона
18 815
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 815
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 604
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
11 141
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 070
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
303 189
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
302 654
005
Государственная адресная социальная помощь
10 920
002
Программа занятости
80 440
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 277
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7 620
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 138
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
87 285
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56 238
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

2) Шығындар
4 490 699
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
306 933
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
35 842
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35 842
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
171 893
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
168 893
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
57 280
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 120
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
535
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 625
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
41 918
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 918
02
Қорғаныс
18 815
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 815
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 604
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
11 141
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 070
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
303 189
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
302 654
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 920
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
80 440
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 277
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7 620
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 138
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
87 285
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56 238
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер