Об утверждении Правил присвоения местных знаков отличия и почетных званий, их описания и размеров выплат единовременного вознаграждения
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 29 января 2021 года № 21. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 3 февраля 2021 года № 8393
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 25) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пунктом 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила присвоения местных знаков отличия о почетных званий, их описания и размеров выплат единовременного вознаграждения.
2. Расходы по изготовлению наград, а также соответствующих удостоверений осуществляются за счет местного бюджета.
3. Управлению образования области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления  в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории области;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акима Восточно-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам социальной сферы.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Д. Ахметов
Утверждены постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 января 2021 года № 21
Правила присвоения местных знаков отличия и почетных званий, их описания и размеров выплат единовременного вознаграждения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила присвоения местных знаков отличия и почетных званий, их описания и размеров выплат единовременного вознаграждения (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога".
2. В целях поощрения работников за успехи в труде и достижения в области образования и науки устанавливаются следующие виды местных знаков отличия:

Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтар тағайындау, олардың сипаттамасы мен біржолғы сыйақы төлеу мөлшерлерінің қағидасын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2021 жылғы 29 қаңтардағы № 21 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 3 ақпанда № 8393 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабының 2-тармағы 25) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы "Педагог мәртебесі туралы" Заңының 9-бабының 4-тармағына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтар тағайындау, олардың сипаттамасы мен біржолғы сыйақы төлеу мөлшерлерінің қағидасы бекітілсін.
2. Наградаларды, сондай-ақ тиісті куәліктерді дайындау бойынша шығындар жергілікті бюджет есебінен жүргізіледі.
3. Облыстың білім басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің облыс аумағында таралатын мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің әлеуметтік сала мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Д. Ахметов
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2021 жылғы 29 қаңтардағы
№ 21 қаулысымен бекітілген
Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтар тағайындау, олардың сипаттамасы мен біржолғы сыйақы төлеу мөлшерлерінің қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Жергілікті ерекшелік белгілері мен құрметті атақтар тағайындау, олардың сипаттамасы мен біржолғы сыйақы төлеу мөлшерлерінің осы қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Педагог мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзірленген.
2. Қызметкерлерді білім беру мен ғылым саласында қол жеткізген табыстары мен жетістіктері үшін көтермелеу мақсатында марапаттаудың келесі түрлері белгіленеді:

1) Почетное звание "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін" с выдачей удостоверения, согласно  приложению 1 к настоящим Правилам;
2) Нагрудный знак "Шығыс Қазақстан облысының еңбек сіңірген ұстазы" с описанием согласно  приложению 2, с выдачей удостоверения согласно  приложения 3 к настоящим Правилам.
2. Порядок присвоения нагрудного знака и почетного звания
3. Для решения вопроса о награждении работников образования и науки -организации, учреждения, местные исполнительные органы районов, городов областного значения представляют в управление образования Восточно-Казахстанской области следующие документы:
1) представление организаций образования, научных организаций, учреждений, местных исполнительных органов;
2) наградной лист установленного образца по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) выписка из решения ученого (педагогического) совета, коллегии (для высших учебных заведений, научных организаций и учреждений).
Представление и наградной лист подписываются руководителем государственного органа, организации, представивших кандидатуру.
4. Представления о награждении работников образования и науки рассматриваются по случаю празднования профессиональных праздников.
5. Наградные материалы рассматриваются на заседании Комиссии по наградам управления образования Восточно-Казахстанской области (далее - Комиссия).
6. Комиссия создается для обеспечения объективного подхода к поощрению работников образования.
7. Комиссия принимает решение коллегиально открытым голосованием в течение месяца с момента внесения представления к поощрению работников образования и науки. Решение считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества голосов членов Комиссии. Решения Комиссии оформляются протоколом. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
8. Комиссия принимает одно из следующих решений, которое оформляется протоколом:
1) удовлетворить представление к поощрению работников образования и науки;
2) отклонить представление к поощрению работников образования и науки;
3) вернуть представление к поощрению работников для дооформления материалов.
9. Вручение вышеуказанных местных знаков отличия производится в торжественной обстановке и вручается награжденному лично.
10. Каждому награжденному одновременно с вручением знака отличия выдается соответствующее удостоверение о награждении.
Удостоверения о награждении работников подписывает аким области, а в его отсутствии - заместитель, исполняющий обязанности акима.

1) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес куәлік беріле отырып, "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін" құрметті атағы;
2) осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес куәлік беріле отырып, 2-қосымшаға сәйкес сипаттамасымен "Шығыс Қазақстан облысының еңбек сіңірген ұстазы" төсбелгісі.
2. Төсбелгі мен құрметті атақ беру тәртібі
3. Білім беру мен ғылым саласы қызметкерлерін марапаттау туралы мәселені шешу үшін ұйымдар, мекемелер, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасына келесі құжаттарды ұсынады:
1) білім беру ұйымдарының, ғылыми ұйымдар мен мекемелердің, жергілікті атқарушы органдардың ұсынысы;
2) осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша белгіленген үлгідегі марапаттау парағы;
3) ғылыми (педагогикалық) кеңес, алқа шешімдерінен үзінді (жоғары оқу орындары, ғылыми ұйымдар мен мекемелер үшін).
Ұсыныс хатқа және марапаттау парағына кандидатураны ұсынып отырған мемлекеттік органның басшысы қол қояды.
4. Білім және ғылым саласындағы қызметкерлерді марапаттау туралы ұсыныстар кәсіби мерекелерді мерекелеу жағдайы бойынша қаралады.
5. Марапаттау материалдары Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасының наградалар жөніндегі комиссиясының (бұдан әрі – Комиссия) отырысында қаралады.
6. Комиссия білім саласы қызметкерлерін көтермелеуге объективті көзқарасты қамтамасыз ету үшін құрылады.
7. Комиссия шешімді ашық дауыс беру арқылы алқалы түрде білім және ғылым саласы қызметкерлерін көтермелеу туралы ұсыныс енгізілген сәттен бастап бір айдың ішінде қабылдайды. Егер Комиссия мүшелері дауысының жалпы санының көпшілігі дауыс берген жағдайда, шешім қабылданды деп есептеледі. Комиссия шешімдері хаттамамен ресімделеді. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
8. Комиссия хаттамамен ресімделетін мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) білім және ғылым саласының қызметкерлерін көтермелеу туралы ұсыныс қанағаттандырылсын;
2) білім және ғылым саласының қызметкерлерін көтермелеу туралы ұсыныс қабылданбасын;
3) қызметкерлерді көтермелеу туралы ұсыныс материалдарды толықтырып ресімдеу үшін кері қайтарылсын.
9. Жоғарыда аталған жергілікті ерекшелік белгілерін табыстау салтанатты жағдайда жүргізіледі және марапатталушының өзіне табыс етіледі.
10. Әрбір марапатталушыға жергілікті ерекшелік белгілерін тапсырумен қатар бір мезгілде марапаттау туралы тиісті куәлік беріледі.
Қызметкерлерді марапаттау туралы куәлікке облыс әкімі, ол болмаған уақытта – әкімнің міндетін атқарушы орынбасар қол қояды.

11. Повторное награждение одним и тем же знаком отличия не допускается.
12. Знаки отличия носятся на правой стороне груди. При наличии колодок, совпадающих по форме и размерам с колодками для медалей, нагрудные знаки носятся на левой стороне груди.
В случае утери, кражи или порчи ведомственных наград и документов к ним награжденные сохраняют свои права на награды и документы к ним.
13. Дубликаты вышеуказанных нагрудных знаков, а также дубликаты документов к ним могут быть выданы по решению Комиссии, в случае его утраты необходимо подтверждающие документы (утери, кражи, порчи).
14. Награждение нагрудным знаком повторно не производится.
3. Основания награждения наградами
15. Нагрудный знак - "Шығыс Қазақстан облысының еңбек сіңірген ұстазы".
Категории награждения работников организаций образования:
1) дошкольное обучение;
2) общее среднее образование;
3) для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
4) специальные организации образования;
5) техническое и профессиональное образование.
16. Критерии для награждения работников организаций образования дошкольного обучения:
1) наличие квалификационной категории – педагог-мастер;
2) наличие стажа работы в данной должности не менее 25 лет;
3) обобщение опыта на республиканском уровне;
4) публикация материалов в республиканских печатных изданиях;
5) победитель республиканских, международных конкурсов;
6) наличие авторских программ, методик.
17. Критерии для награждения работников организаций общего среднего образования:
1) наличие квалификационной категории – педагог-мастер;
2) наличие стажа работы в данной должности не менее 25 лет;
3) обобщение опыта на республиканском уровне;
4) публикация материалов в республиканских печатных изданиях;
5) победитель республиканских, международных конкурсов;
6) подготовка победителей республиканских, международных творческих конкурсов;
7) наличие авторских программ, методик.
18. Критерии для награждения работников организаций образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей:
1) наличие высшей квалификационной категории;
2) наличие стажа работы в организациях образования не менее 25 лет, в том числе в организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей не менее 10 лет;
3) обобщение опыта на республиканском уровне;
4) публикация материалов в республиканских печатных изданиях;
5) победитель республиканских, международных конкурсов;
6) применение инновационных форм и методов работы;

11. Бiр ерекшелік белгілерімен қайта марапаттауға жол берілмейді.
12. Ерекшелік белгілері кеуденің оң жағына тағылады. Нысаны және өлшемі бойынша медальдарға арналған тағандарға сәйкес келетін тағандар болған жағдайда төсбелгілер кеуденің сол жағына тағылады.
Ведомстволық наградалар мен олардың құжаттары жоғалған, ұрланған немесе бүлінген жағдайда марапатталған адамдар өздерінің наградалары мен олардың құжаттарына құқықтарын сақтап қалады.
13. Жоғарыда аталған төсбелгілердің телнұсқалары, сондай-ақ оларға құжаттардың телнұсқалары Комиссияның шешімімен берілуі мүмкін, ол жоғалған (жоғалтқан, ұрланған, бүлінген) жағдайда растайтын құжаттар қажет.
14. Төсбелгімен марапаттау қайта жүргізілмейді.
3. Наградалармен марапаттау негіздері
15. "Шығыс Қазақстан облысының еңбек сіңірген ұстазы" төсбелгісі.
Білім беру ұйымдары қызметкерлерінің марапаттау санаттары:
1) мектепке дейінгі оқыту;
2) жалпы орта білім беру;
3) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған;
4) арнайы білім беру ұйымдары;
5) техникалық және кәсіптік білім беру.
16. Мектепке дейінгі оқытатын білім беру ұйымдарының қызметкерлерін марапаттау критерийлері:
1) педагог-шебер біліктілік санатының болуы;
2) осы лауазымда 25 жылдан кем емес еңбек өтілінің болуы;
3) республикалық деңгейде іс-тәжірибесін таратуы;
4) республикалық баспасөз басылымдарында материалдарының жариялануы;
5) республикалық, халықаралық конкурстардың жеңімпазы;
6) авторлық бағдарламаларының, әдістемелерінің болуы.
17. Жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлерін марапаттау критерийлері:
1) педагог-шебер біліктілік санатының болуы;
2) осы лауазымда 25 жылдан кем емес еңбек өтілінің болуы;
3) республикалық деңгейде іс-тәжірибесін таратуы;
4) республикалық баспасөз басылымдарында материалдарының жариялануы;
5) республикалық, халықаралық конкурстардың жеңімпазы;
6) республикалық, халықаралық шығармашылық конкурстардың жеңімпаздарын даярлауы;
7) авторлық бағдарламаларының, әдістемелерінің болуы.
18. Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының қызметкерлерін марапаттау критерийлері:
1) жоғары біліктілік санатының болуы;
2) білім беру ұйымдарындағы жұмыс өтілі 25 жылдан кем емес, соның ішінде жетім және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымында 10 жылдан кем емес;
3) республикалық деңгейде тәжірибе жинақтау;
4) республикалық басылымдарда материалдар жариялау;
5) республикалық, халықаралық конкурстардың жеңімпазы;
6) жұмыс барысында инновациялық әдістер мен формаларды қолдану;

7) использование современных образовательных технологий;
8) наличие авторских программ, методик.
19. Критерии для награждения работников специальной организации образования:
1) наличие квалификационной категории – педагог-мастер;
2) наличие стажа работы в данной должности не менее 25 лет;
3) результаты использования инновационных образовательных, в том числе информационно-коммуникационных технологий в обучении и воспитании детей с особыми образовательными потребностями (разработки, публикации, опубликованные методические пособия);
4) наличие положительных результатов коррекционной работы у учащихся и воспитанников;
5) участие в профессиональных конкурсах и результаты;
6) материалы по обобщению педагогического опыта на уровне области, республики;
7) достижения учащихся и воспитанников в различных конкурсах, спортивных соревнованиях, музыкальных конкурсах (городских, областных, республиканских).
20. Критерии для награждения работников организаций технического и профессионального образования:
1) стаж работы в органах и организациях образования не менее 25 лет, наличие высшей квалификационной категорий или педагог-мастер;
2) наличие диплома как победителя республиканских и международных конкурсов и олимпиад и подготовка призеров республиканских и международных конкурсов и олимпиад;
3) разработка авторских программ или является автором (соавтором) учебно-методических комплексов по направлению деятельности, получивших одобрение на областном или республиканском учебно-методическом экспертном совете;
4) результативная подготовка призеров республиканского чемпионата WorldSkills (призеры 1, 2, 3 мест);
5) проведенные мастер-классы, научно-практические семинары и симпозиумы, семинары-тренинги и круглые столы областного и республиканского уровня;
6) использование в работе инновационных образовательных технологий, в том числе информационно-коммуникационных;
7) наличие публикаций статей в педагогических или методических журналах и республиканского уровня;
8) акции, совместные проекты со средствами массовой информации.
21. Почетное звание "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін".
Категории награждения работников организаций образования:
1) дошкольное обучение;
2) общее среднее образование;
3) для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей;
4) специальные организации образования;
5) техническое и профессиональное образование.
22. Критерии для награждения работников организаций образования дошкольного обучения:
1) наличие квалификационной категории – педагог-мастер;

7) білім берудің заманауи технологиялырын қолдану;
8) авторлық бағдарламалардың, әдістемелердің болуы.
19. Арнайы білім беру ұйымдарының қызметкерлерін марапаттау критерийлері:
1) педагог-шебер біліктілік санатының болуы;
2) осы лауазымда 25 жылдан кем емес еңбек өтілінің болуы;
3) ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды оқыту мен тәрбиелеуде инновациялық білім беру, соның ішінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану нәтижелері (дайындамалар, жарияланымдар, жарияланған әдістемелік құралдар);
4) білім алушылар мен тәрбиеленушілерді түзеу жұмыстарының оң нәтижесінің болуы;
5) кәсіби конкурстарға қатысуы және оның нәтижелері;
6) облыс, республика деңгейінде педагогикалық тәжірибені тарату бойынша материалдары;
7) білім алушылар мен тәрбиеленушілердің түрлі конкурстар, спорттық жарыстар мен музыкалық конкурстардағы (қалалық, облыстық, республикалық) жетістіктері.
20. Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының қызметкерлерін марапаттау критерийлері:
1) білім беру органдары мен ұйымдарында 25 жылдан кем емес еңбек өтілінің болуы, жоғары немесе педагог-шебер біліктілік санатының болуы;
2) республикалық және халықаралық конкурстар мен олимпиадалардың жеңімпазы ретінде дипломының болуы және республикалық және халықаралық конкурстар мен олимпиадалардың жеңімпаздарын дайындауы;
3) авторлық бағдарламаларды әзірлеу немесе облыстық не республикалық оқу-әдістемелік сараптамалық кеңестен рұқсат алған қызмет бағыты бойынша оқу-әдістемелік кешеннің авторы (бірлескен авторы) болып табылады;
4) WorldSkills республикалық чемпионатының жүлдегерлерін нәтижелі дайындауы (1, 2, 3 орын жүлдегерлері);
5) облыстық және республикалық деңгейде өткізген шеберлік сыныптары, ғылыми-тәжірибелік семинарлары және симпозиумдар, семинар-тренингтер мен дөңгелек үстелдер;
6) жұмыста инновациялық білім беру технологияларын, соның ішінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдануы;
7) республикалық деңгейде педагогикалық немесе әдістемелік журналдарда мақалаларының жариялануы;
8) акциялар, бұқаралық ақпарат құралдарымен бірлескен жобалар.
21. "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін" құрметті атағы.
Білім беру ұйымдары қызметкерлерінің марапаттау санаттары:
1) мектепке дейінгі оқыту;
2) жалпы орта білім беру;
3) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған;
4) арнайы білім беру ұйымдары;
5) техникалық және кәсіптік білім беру.
22. Мектепке дейінгі оқытатын білім беру ұйымдарының қызметкерлерін марапаттау критерийлері:
1) педагог-шебер біліктілік санатының болуы;

3) разработка авторских программ или является автором (соавтором) учебно-методических комплексов по направлению деятельности, получивших одобрение на областном или республиканском учебно-методическом экспертном совете;
4) результативная подготовка призеров республиканского чемпионата WorldSkills (призеры 1, 2, 3 мест);
5) проведенные мастер-классы, научно-практические семинары и симпозиумы, семинары-тренинги и круглые столы областного и республиканского уровня;
6) использование в работе инновационных образовательных технологий, в том числе информационно-коммуникационных;
7) наличие публикаций статей в педагогических или методических журналах и республиканского уровня;
8) акции, совместные проекты со средствами массовой информации.
4. Размеры и порядок выплаты единовременного вознаграждения
Награждаемым выплачивается вознаграждение в размере 200-кратного месячного расчетного показателя за счет средств местного бюджета, которое единовременно перечисляется Управлением образования Восточно-Казахстанской области на банковский счет получателя знака отличия и почетного звания.
Приложение 1 к Правилам
присвоения местных знаков
отличия и почетных званий,
их описания и размеров выплат
единовременного вознаграждения
Описание удостоверения к почетному званию "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін"
Внешняя сторона
ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ
АКИМАТ ВОСТОЧНО-КАЗАХСТАНСКОЙ ОБЛАСТИ
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ
Внутренная сторона
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ
№ ________
_____________________________
(тегі - фамилия)
____________________________
(аты - имя)
______________________________
(әкесінің аты - отчество)
Осы куәлік "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін"
құрметті атағымен марапатталғандығын растау үшін берілді.
Настоящее удостоверение выдано в том, что он(а) награжден(а) почетным званием "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін"
Шығыс Қазақстан облысының әкімі
М.О.
Аким Восточно-Казахстанской области
М.П.
Приложение 2 к Правилам
присвоения местных знаков
отличия и почетных званий,
их описания и размеров выплат единовременного вознаграждения
Описание нагрудного знака "Шығыс Қазақстан облысының еңбек сіңірген ұстазы"
Приложение 3 к Правилам
присвоения местных знаков
отличия и почетных званий,
их описания и размеров выплат
единовременного вознаграждения
УДОСТОВЕРЕНИЕ
Лицевая сторона
КУӘЛІК
Внутренняя сторона
_______________________________ (органның атауы)
________________________________ (наименование органа)
_________________________________медаліне (төсбелгісіне)
№ ____ куәлігі
Удостоверение №____
к медали (нагрудному знаку)
_______________________________
_________________________________ (тегі)
_________________________________ (фамилия)
_________________________________ (аты)
_________________________________ (имя)
_________________________________ (әкесінің аты)
_________________________________ (отчество)
Берілді __________________________
(күні, бұйрық №)
Выдано __________________________
(дата, № приказа)
Жауапты тұлға _________________
(қолы)
Ответственное лицо _________________
(подпись)
М.О.
М.П.
Приложение 4 к Правилам
присвоения местных знаков
отличия и почетных званий,
их описания и размеров выплат
единовременного вознаграждения
НАГРАДНОЙ ЛИСТ

3) авторлық бағдарламаларды әзірлеу немесе облыстық не республикалық оқу-әдістемелік сараптамалық кеңестен рұқсат алған қызмет бағыты бойынша оқу-әдістемелік кешеннің авторы (бірлескен авторы) болып табылады;
4) WorldSkills республикалық чемпионатының жүлдегерлерін нәтижелі дайындауы (1, 2, 3 орын жүлдегерлері);
5) облыстық және республикалық деңгейде өткізген шеберлік сыныптары, ғылыми-тәжірибелік семинарлары және симпозиумдар, семинар-тренингтер мен дөңгелек үстелдер;
6) жұмыста инновациялық білім беру технологияларын, соның ішінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдануы;
7) республикалық деңгейде педагогикалық немесе әдістемелік журналдарда мақалаларының жариялануы;
8) акциялар, бұқаралық ақпарат құралдарымен бірлескен жобалар.
4. Біржолғы сыйақы төлеу мөлшері және тәртібі
Марапатталушыларға жергілікті бюджет қаражаты есебінен айлық есептік көрсеткіштің 200 еселенген мөлшерінде сыйақы төленеді және Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасымен ерекшелік белгісін және құрметті атақты алушылардың банктік шоттарына бір уақытта аударылады.
Жергілікті ерекшелік белгілері
мен құрметті атақтар
тағайындау, олардың
сипаттамасы мен біржолғы
сыйақы төлеу мөлшерлерінің
қағидасына 1-қосымша
"Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін" құрметті атағына куәліктің сипаттамасы
Сыртқы жағы
ШЫҒЫС ҚАЗАҚСТАН ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ
АКИМАТ ВОСТОЧНО-КАЗАХСТАНСКОЙ ОБЛАСТИ
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ
Ішкі жағы
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ
№ ________
_____________________________
(тегі - фамилия)
____________________________
(аты - имя)
______________________________
(әкесінің аты - отчество)
Осы куәлік "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін"
құрметті атағымен марапатталғандығын растау үшін берілді.
Настоящее удостоверение выдано в том, что он(а) награжден(а) почетным званием "Шығыс Қазақстан облысының білім беру ісіне қосқан үлесі үшін"
Шығыс Қазақстан облысының әкімі
М.О.
Аким Восточно-Казахстанской области
М.П.
Жергілікті ерекшелік белгілері
мен құрметті атақтар
тағайындау, олардың
сипаттамасы мен біржолғы
сыйақы төлеу мөлшерлерінің
қағидасына 2-қосымша
"Шығыс Қазақстан облысының еңбек сіңірген ұстазы" төсбелгісінің сипаттамасы
Жергілікті ерекшелік белгілері
мен құрметті атақтар
тағайындау, олардың
сипаттамасы мен біржолғы
сыйақы төлеу мөлшерлерінің
қағидасына 3-қосымша
УДОСТОВЕРЕНИЕ
Сыртқы жағы
КУӘЛІК
Ішкі жағы
_______________________________ (органның атауы)
________________________________ (наименование органа)
_________________________________медаліне (төсбелгісіне)
№ ____ куәлік
Удостоверение №____
к медали (нагрудному знаку)
_______________________________
_________________________________ (тегі)
_________________________________ (фамилия)
_________________________________ (аты)
_________________________________ (имя)
_________________________________ (әкесінің аты)
_________________________________ (отчество)
Берілді __________________________
(күні, бұйрық №)
Выдано __________________________
(дата, № приказа)
Жауапты тұлға _________________
(қолы)
Ответственное лицо _________________
(подпись)
М.О.
М.П.
Жергілікті ерекшелік белгілері
мен құрметті атақтар
тағайындау, олардың
сипаттамасы мен біржолғы
сыйақы төлеу мөлшерлерінің
қағидасына 4-қосымша
МАРАПАТТАУ ПАРАҒЫ

1. Фамилия, имя, отчество _____________________________________
2. Должность, место работы, службы ____________________________
(указать точное наименование подразделения предприятия, учреждения, организации)
3. Пол ________________________________________________________
4. Год и место рождения _______________________________________
5. Национальность _____________________________________________
6. Образование ________________________________________________
7. Ученая степень, ученое звание ______________________________
8. Какими государственными наградами Республики Казахстан
награжден(а) и дата награждения ____________________________
9. Домашний адрес _______ _____________________________________
10. Общий стаж работы _________________________________________
11. Стаж работы в отрасли _____________________________________
12. Стаж работы в данном трудовом коллективе __________________
13. Характеристика с указанием конкретных особых заслуг
награждаемого: ____________________________________________
Кандидатура обсуждена и рекомендована _________________________
___________________________________________________________________
(наименование предприятия, учреждения, организации, дата обсуждения,
№ протокола)
Представляется к ______________________________________________
(вид награды)
Руководитель предприятия, учреждения, организации ___________________
(подпись)
_________________________
(Ф.И.О.)
М.П.
"___" _______________ г.
(дата заполнения)
Примечание: фамилия, имя, отчество награждаемого заполняются по удостоверению личности и обязательно указывается транскрипция на казахском и русском язык

1. Тегі, аты, әкесінің аты __________________________________________
2. Лауазымы, жұмыс, қызмет орны __________________________________
(кәсіпорынның, мекеменің, ұйымның бөлімшесінің нақты атауын көрсету қажет)
3. Жынысы_________________________________________________
4. Туған жылы және туған жері _____________________________________
5. Ұлты _________________________________________________________
6. Білімі _________________________________________________________
7. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы _________________________________
8. Қазақстан Республикасының қандай мемлекеттік наградаларымен
марапатталған және марапатталған күні ______________________________
9. Мекен-жайы ___________________________________________________
10. Жалпы жұмыс өтілі ____________________________________________
11. Саладағы жұмыс өтілі __________________________________________
12. Қазіргі еңбек ұжымындағы жұмыс өтілі ___________________________
13. Марапатталушының нақты ерекше еңбегін көрсететін мінездемесі
______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(кәсіпорынның, мекеменің, ұйымның атауы, талқылау мерзімі, хаттама №)
______________________________ кандидатура талқыланған және ұсынылған
_____________________________________________ ұсынылады
(награда түрі)
Кәсіпорын, мекеме, ұйым басшысы _______________________________
(қолы)
_______________________________
(Т.А.Ә.)
МО
"___" ________________ ж.
(толтырған күні)
Ескерту: марапатталушының тегі, аты, әкесінің аты жеке куәлігі бойынша толтырылады және транскрипциясы міндетті түрде қазақ және орыс тілдерінде көрсетіледі.