О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 14. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2022 года № 27115
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение по вопросам представления отчетности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту статистики финансового рынка (Буранбаева А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Баймагамбетова А.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
Г. Пирматов
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 февраля 2022 года № 14
Перечень некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение по вопросам представления отчетности
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 315 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности крупных участников банков, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющего инвестиционным портфелем, банков второго уровня и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14832) следующие изменения:

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 14 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 наурызда № 27115 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі бекітілсін.
2. Қаржы нарығының статистикасы департаменті (А.М. Боранбаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Қасенов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.М. Баймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
Төрағасы                                                       Г. Пирматов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2022 жылғы 28 ақпандағы
№ 14 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 315 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14832 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) перечень отчетности крупных участников банков второго уровня, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющих инвестиционным портфелем, банков второго уровня согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг и страховой холдинг является участником (акционером), согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форму отчета о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату, и реестра связанных, в том числе аффилированных лиц, согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форму отчета о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форму консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительную записку к ней согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форму отчета об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источников средств, используемых для приобретения акций, согласно приложению 10 к настоящему постановлению;

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі және сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы есептің, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтердің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы есептің және байланысты тұлғалар, оның ішінде үлестес тұлғалар тізілімінің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің нысаны және оған түсіндірме жазба;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздерінің өзгеруі туралы есептің нысаны;

11) форму отчета обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форму отчета о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату, согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) Правила представления отчетности крупными участниками банков второго уровня, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня согласно приложению 13 к настоящему постановлению.
2. Крупные участники банков второго уровня, банковские холдинги, крупные участники страховых (перестраховочных) организаций, страховые холдинги, крупные участники управляющих инвестиционным портфелем, банки второго уровня представляют в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате следующую отчетность:
1) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом, отчетность, предусмотренную подпунктами 2) и 3) пункта 1 настоящего постановления, ежегодно, не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года;
2) крупный участник банка второго уровня, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника банка второго уровня или банковского холдинга:
отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
отчетность, предусмотренную подпунктом 6) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) страховой холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус страхового холдинга, отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
4) крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации, отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5), 6), 7) и 9) пункта 1 настоящего постановления, ежегодно, не позднее 30 (тридцати) календарных дней по окончании финансового года;

11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы есептің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелері туралы есептің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта мынадай есептілікті:
1) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген есептілікті жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей;
2) екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді немесе банк холдингін қоспағанда, екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі:
осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
осы қаулының 1-тармағының 6) тармақшасында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей;
3) сақтандыру холдингі мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді, сондай-ақ сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6), 7) және 9) тармақшаларында көзделген есептілікті - жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;

5) крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга, отчетность, предусмотренную подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
6) крупный участник управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, имеющих статус крупного участника управляющего инвестиционным портфелем, отчетность, предусмотренную подпунктами 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления:
ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, не позднее 30 (тридцати) календарных дней по окончании финансового года;
7) банковский холдинг, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящие в состав банковского конгломерата, страховой холдинг, входящий в состав страховой группы, отчетность, предусмотренную подпунктом 8) пункта 1 настоящего постановления:
ежеквартально, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года;
8) крупный участник банка второго уровня, являющийся юридичеcким лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, страховой холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан, крупный участник управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, за исключением банков второго уровня, отчетность, предусмотренную подпунктом 9) пункта 1 настоящего постановления, в части консолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года;
в части неконсолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года;

5) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесі бар екінші деңгейдегі банктерді, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы немесе сақтандыру холдингі мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын қоспағанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
6) инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктерді қоспағанда, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілікті:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
7) банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингі, банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 8) тармақшасында көзделген есептілікті:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей;
8) екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екінші деңгейдегі банк, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі, екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті - заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген есептілікті шоғырландырылған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей;
шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей;

9) крупный участник страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, отчетность, предусмотренную подпунктом 9) пункта 1 настоящего постановления, в части неконсолидированной финансовой отчетности:
ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года;
10) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим или физическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг отчетность, предусмотренную подпунктом 10) пункта 1 настоящего постановления, в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня принятия решения об изменении количества и (или) процентного соотношения принадлежащих ему акций;
11) страховой холдинг, входящий в состав страховой группы, отчетность, предусмотренную подпунктами 11) и 12) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
12) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг-нерезиденты Республики Казахстан, ежегодно, не позднее 150 (ста пятидесяти) календарных дней по окончании финансового года, консолидированную, при наличии неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, заверенные аудиторской организацией, на казахском или русском языках.
Пояснительная записка составляется в соответствии с требованиями соответствующего надзорного органа страны своего места нахождения;
13) банковский холдинг-нерезидент Республики Казахстан отчетность, предусмотренную подпунктом 6) пункта 1 настоящего постановления, ежеквартально не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к Перечню некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение по вопросам представления отчетности (далее – Перечень);
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к Перечню;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 3 к Перечню;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 4 к Перечню;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 5 к Перечню;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 6 к Перечню;

9) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға-резидент болып табылатын ірі қатысушысы осы қаулының 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген есептілікті шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей;
10) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 10) тармақшасында көзделген есептілікті оған тиесілі акциялардың санын және (немесе) пайыздық арақатынасын өзгерту туралы шешімді қабылдаған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
11) сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі осы қаулының 1-тармағының 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
12) екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру холдингі жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 150 (бір жүз елу) күннен кешіктірмей - шоғырландырылған, бар болса - шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және аудиторлық ұйым растаған мемлекеттік немесе орыс тілдерінде оған түсіндірме жазбаны ұсынады.
Түсіндірме жазба өзі орналасқан елдің тиісті қадағалау органының талаптарына сәйкес жасалады;
13) Қазақстан Республикасының бейрезидент-банк холдингі осы қаулының 1-тармағының 6) тармақшасында көзделген есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей ұсынады.";
1-қосымша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір қаулыларының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 7 к Перечню;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 8 к Перечню;
приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 9 к Перечню;
приложение 10 изложить в редакции согласно приложению 10 к Перечню;
приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 11 к Перечню;
приложение 12 изложить в редакции согласно приложению 12 к Перечню;
приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 13 к Перечню;
2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 112 "Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности коллекторским агентством" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15481) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) перечень отчетности коллекторского агентства согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форму отчета о структуре принятой в работу задолженности (по договору о досудебном взыскании задолженности) согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форму отчета о структуре приобретенной задолженности согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форму отчета об основных источниках привлеченных денег согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форму отчета о принятых займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форму отчета об уставном капитале согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) Правила представления отчетности коллекторским агентством согласно приложению 7 к настоящему постановлению.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 14 к Перечню;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 15 к Перечню;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 16 к Перечню;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 17 к Перечню;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 18 к Перечню;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 19 к Перечню;
дополнить приложением 7 в редакции согласно приложению 20 к Перечню.
3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года № 258 "Об установлении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19834) следующие изменения:

7-қосымша Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымша Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымша Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымша Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша Тізбеге 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2. "Коллекторлық агенттік есептілігінің тізбесін, нысандарын, оны ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 112 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15481 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес коллекторлық агенттік есептілігінің тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жұмыс істеуге қабылданған берешектің құрылымы туралы есептің нысаны (берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы шарт бойынша);
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес иеленген берешектің құрылымы туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес қабылданған қарыздар, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жарғылық капитал туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес Коллекторлық агенттіктің есептілікті табыс ету қағидалары бекітілсін.";
1-қосымша Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша Тізбеге 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша Тізбеге 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша Тізбеге 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша Тізбеге 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымша Тізбеге 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тiзбесiн, нысандарын, ұсыну мерзiмдерiн және оны ұсыну қағидаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 258 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19834 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:

приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 21 к Перечню;
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 22 к Перечню;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 23 к Перечню;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 24 к Перечню;
приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 25 к Перечню;
приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 26 к Перечню;
приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 27 к Перечню.
Приложение 1 к Перечню
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Перечень отчетности крупных участников банков второго уровня, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющих инвестиционным портфелем, банков второго уровня
Отчетность крупных участников банков второго уровня, банковских холдингов, крупных участников страховых (перестраховочных) организаций, страховых холдингов, крупных участников управляющих инвестиционным портфелем, банков второго уровня включает в себя:
1) форму отчета о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом;
2) форму отчета о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом;
3) форму отчета о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга;
4) форму отчета об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг и страховой холдинг является участником (акционером);
5) форму отчета о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведений о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом;
6) форму отчета о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату, и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц;

2-қосымша Тізбеге 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша Тізбеге 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша Тізбеге 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша Тізбеге 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша Тізбеге 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымша Тізбеге 26-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша Тізбеге 27-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Тізбеге
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
1-қосымша
Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігінің тізбесі
Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушылары, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер есептілігіне мыналар кіреді:
1) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы есептің нысаны;
2) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы есептің нысаны;
3) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы есептің нысаны;
4) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі және сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы есептің нысаны;
5) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы есептің, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтердің нысаны;
6) байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы есептің және байланысты тұлғалар, оның ішінде үлестес тұлғалар тізілімінің нысаны;

7) форму отчета о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности;
8) форму консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительную записку к ней;
9) форму отчета об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источников средств, используемых для приобретения акций;
10) форму отчета обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату;
11) форму отчета о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату.
Приложение 2 к Перечню
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня,
страховой (перестраховочной) организации,
управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом
Индекс формы административных данных: КУФЛ_Ф2
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "__________" 20__ года
c "___" "________" 20___г. по "___" "________" 20___г.
Круг лиц, представляющих отчет: крупный участник банка второго уровня,
страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным
портфелем, являющийся физическим лицом.
Срок представления формы административных данных: ежегодно,
не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Таблица 1. Полученные доходы и иные денежные поступления
Наименование вида доходов и иных денежных поступлений
Сумма (в тысячах тенге)
1
2
3
1.
Доходы и иные денежные поступления, всего, в том числе:
1.1
заработная плата и иное вознаграждение трудовой деятельности
1.2
дивиденды и доход от долей участия в уставных капиталах (акций) организаций, которыми владеет крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем (с расшифровкой)

7) шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есептің нысаны;
8) шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің нысаны және оған түсіндірме жазба;
9) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздерінің өзгеруі туралы есептің нысаны;
10) сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызы болатын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы, үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы есептің нысаны;
11) есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыстағы сақтандыру тобының топ ішіндегі мәмілелері туралы есептің нысаны.
Тізбеге
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КУФЛ_Ф2
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ бастап 20__жылғы "___"________ дейін 20__ жылғы "__" ________ жағдай бойынша.
Есеп ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Алынған кірістер және өзге де ақша түсімдері
Кірістер түрінің және өзге де ақша түсімдерінің атауы
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
1.
Кірістер және өзге де ақша түсімдері, барлығы, оның ішінде:
1.1
жалақы және өзге де еңбек қызметіне сыйақы
1.2
екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы ие ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестерінен (акциялардан) дивидендтер және кіріс (талдамасымен)

1.6.3
прочие имущественные права
1.6.4
иное
1.7
имущество, право владения, пользования и распоряжения которым ограничено (с расшифровкой и указанием основания ограничения)
1.7.1
1.7.n
2
Максимальная стоимость имущества, предоставляемая крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, в качестве докапитализации финансовой организации, в случае ухудшения финансового положения финансовой организации
Х
2.1
2.n
3
Справочно: краткосрочные обязательства
Х
3.1
Х
3.n
Х
Таблица 3. Сведения о принадлежащих крупному участнику банка второго уровня,
страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем,
являющемуся физическим лицом, долях участия в уставных капиталах (акциях) организаций,
а также об источниках средств для их приобретения
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации, доли участия в устав ном капитале или акции которой принадлежат крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем
Сумма участия в уставном капитале(текущая рыночная стоимость акций), принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, (в тысячах тенге)
Количество акций
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
Источники средств для приобретения принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, долей участия в устав ном капитале или акций организаций в отчет ном периоде
Полученные дивиденды
Простые
Привилегированные
За предыдущие отчетные периоды
За период, предшествующий отчетному периоду
Сумма (в тысячах тенге)
Период (год)
Сумма (в тысячах тенге)
Период (год)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание:
___________________________________________________________________
(вид стоимости имущества)
_________________________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) крупного участника) (подпись)
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о доходах и
имуществе крупного участника
банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющегося физическим лицом
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом
(индекс – КУФЛ_Ф2, периодичность – ежегодная)

1.6.3
өзге мүліктік құқық
1.6.4
өзгесі
1.7
оған иелік ету, пайдалану және басқару шектелген мүлік (талдамасымен және шектеу негіздемесін көрсете отырып)
1.7.1
1.7.n
2
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қаржы ұйымының қаржылық жағдайы нашарлаған жағдайда қаржы ұйымын үстеме капиталдандыру ретінде ұсынатын мүліктің ең жоғарғы құны
Х
2.1
2.n
3
Анықтама үшін: қысқамерзімді міндеттемелер
Х
3.1
Х
3.n
Х
3-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына тиесілі ұйымдардың жарғылық капиталында қатысу үлестері (акциялар) туралы, сондай-ақ оларды сатып алу үшін қаражат көздері туралы мәліметтер
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жарғылық капиталына қатысу үлестері немесе акциялары екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі ұйымның атауы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі жарғылық капиталға қатысу сомасы (акциялардың ағымдағы нарықтық құны) (мың теңгемен)
Акциялар саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықты және сатып алынған акцияларды шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Есепті кезеңдегі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі
ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлестерін немесе акцияларын сатып алу үшін қаражат көздері
Алынған дивидендтер
Жай
Артықшылықты
Алдыңғы есепті кезеңдерде
Есепті кезеңнің алдындағы кезеңде
Сомасы (мың теңгемен)
Кезеңі (жылы)
Сомасы (мың теңгемен)
Кезеңі (жылы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе: __________________________________________________
(мүлік құнының түрі)
_________________________________________________________ __________
(ірі қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)) (қолы)
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
жеке тұлға болып табылатын
ірі қатысушысының кірістері
мен мүлкі туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы есеп (индексі – КУФЛ_Ф2, кезеңділігі – жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о доходах и имуществе крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом.
4. Форма подписывается крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В качестве отчетного периода указывается отчетный год. В случае, если отчитывающееся лицо первично приобрело статус крупного участника в течение отчетного года, то в качестве отчетного периода указывается период с момента приобретения статуса крупного участника до окончания отчетного года.
6. В графе 3 Таблицы 1 указываются фактически полученные в отчетном периоде доходы и иные денежные поступления (с учетом удержанных налогов и иных удержаний у источника выплат).
7. Данные в графе 3 по строке 1.2 Таблицы 1 соответствуют сумме данных в графах 9 и 11 Таблицы 3.
8. В графе 3 Таблицы 2 указывается рыночная стоимость имущества, подтвержденная независимым оценщиком, при ее отсутствии указывается стоимость аналогичного имущества из различных информационных ресурсов, по оценке крупного участника финансовой организации. При отсутствии аналогичного имущества указывается первоначальная или балансовая стоимость имущества.
При этом, в примечании к отчетности отчитывающимся лицом необходимо указать вид стоимости имущества.
9. В графе 4 Таблицы 2 указывается степень ликвидности каждого имущества по оценке крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем (от 1 до 3 баллов), в зависимости от срока возможной его реализации: 1 – низкая (срок реализации – более года), 2 – средняя (срок реализации – от 30 дней до 1 года), 3 – высокая (срок реализации – до 30 дней).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының кірістері мен мүлкі туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жыл сайын жасайды.
4. Нысанға екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепті кезең ретінде есепті жыл көрсетіледі. Егер есеп беруші тұлға есепті жыл ішінде алғаш рет ірі қатысушы мәртебесін иеленген болса, онда есепті кезең ретінде ірі қатысушы мәртебесін иелену кезінен бастап есепті жыл аяқталғанға дейінгі кезең көрсетіледі.
6. 1-кестенің 3-бағанында есепті кезеңде нақты алынған кірістер және өзге де ақша түсімдері (төлем көзінен ұсталған салықтарды және өзге де ұстап қалуларды есептегенде) көрсетіледі.
7. 1-кестенің 1.2-жолы бойынша 3-бағандағы деректер 3-кестенің 9 және 11-бағандарындағы деректер сомасына сәйкес келеді.
8. 2-кестенің 3-бағанында мүліктің тәуелсіз бағалаушы растаған нарықтық құны көрсетіледі, ол жоқ болған жағдайда қаржы ұйымының ірі қатысушысының бағалауы бойынша түрлі ақпарат ресурстарынан ұқсас мүліктің құны көрсетіледі. Ұқсас мүлік жоқ болған жағдайда мүліктің бастапқы немесе баланстық құны көрсетіледі.
Бұл ретте есеп беретін тұлға есептілікке ескертуде мүлік құнының түрін көрсетуі қажет.
9. 2-кестенің 4-бағанында ықтимал сатылу мерзіміне қарай екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының бағалауы бойынша әрбір мүлік өтімділігінің дәрежесі (1 - 3 балл) көрсетіледі: 1 - төмен (сатылу мерзімі - бір жылдан астам), 2 - орташа (сатылу мерзімі - 30 күннен 1 жылға дейін), 3 - жоғары (сатылу мерзімі - 30 күнге дейін).

10. В строке 1.1 Таблицы 2 указывается остаток денег на отчетную дату.
11. В строке 1.2 Таблицы 2 указываются аффинированные драгоценные металлы и изделия из них, стоимость которых превышает сумму, эквивалентную девятисоткратному размеру месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
12. Данные в строке 1.4 Таблицы 2 соответствуют сумме данных в графе 4 Таблицы 3.
13. В строках 1.6.3 Таблицы 2 указываются прочие имущественные права, которые не указаны в строках 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6 Таблицы 2, в том числе права недропользования.
14. В строке 1.6.4 Таблицы 2 указывается иное имущество, которое не указано в строках 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6 Таблицы 2, в том числе предметы искусства, "предметы роскоши" и тому подобное, стоимость которых превышает сумму, эквивалентную девятисоткратному размеру месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
15. В случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся физическим лицом, одновременно является участником нескольких финансовых организаций, то в строках 2.1, 2.n Таблицы 2 указываются данные по каждой финансовой организации в отдельности.
16. В строке 3 Таблицы 2 указываются все имеющиеся обязательства, подлежащие к выплате в период (с оставшимся сроком погашения) до 1 года.
17. Ячейки, отмеченные символом "X", не заполняются.
18. Сведения в Таблице 3 указываются по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 3 к Перечню
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом
Индекс формы административных данных: КУФЛ_Ф3
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
c "___" "________" 20___г. по "___" "________" 20___г.
Круг лиц, представляющих отчет: крупный участник банка второго уровня,
страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным
портфелем, являющийся физическим лицом.
Срок представления формы административных данных: ежегодно,
не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Таблица 1. Сведения об отчитывающемся лице
1.
Место жительства (адрес, телефон, электронный адрес)
2.
Наименование банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющих инвестиционным портфелем в которых отчитывающееся лицо имеет статус крупного участника
3.
Удостоверение личности (паспорт) (серия, номер, кем и когда выдан)
4.
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
5.
Сведения об осуществлении крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, влияния на принимаемые банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решения:
совместно с другими лицами в силу договора между ними
иным образом
1
2
3
4
5.1
5.n.
Таблица 2. Сведения о занимаемых крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом, должностях в организациях, с указанием принадлежащих ему долей участия в уставных капиталах (акций)
Бизнес идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации
Занимаемая должность
Балансовая стоимость акций (сумма участия) (в тысячах тенге
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся физическим лицом, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации и (или) доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой (-ым) осуществляется владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Таблица 3. Сведения о близких родственниках, супруге и близких родственниках супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом, а также организациях, контролируемых данными лицами
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) близкого родственника, супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, или близкого родственника супруга (супруги)
Степень родства
Наименование организации, контролируемой близким родственником, супругом (супругой) или близким родственником супруга (супруги)
Наименование организации
Соотношение количества принадлежащих акций к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Занимаемая близким родственником, супругом (супругой) крупного участника или близким родственником супруга (супруги) должность в банке второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющем инвестиционным портфелем
Балансовая стоимость акций (сумма участия банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем) (в тысячах тенге)
Соотношение количества акций, принадлежащих близкому родственнику, супругу (супруге) или близкому родственнику супруга (супруги), к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которой (-ым) осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которую (-ого) осуществляется косвенное владение акциями
7
8
9
10
11
12
13
14
15
______________________________________________________ __________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) крупного участника) (подпись)
Дата "____" ______________ 20 __ года
Приложение
к форме отчета о крупном
участнике банка второго
уровня, страховой
(перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющимся физическим лицом
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом (индекс - КУФЛ_Ф3, периодичность – ежегодная)

10. 2-кестенің 1.1-жолында есепті күндегі ақша қалдығы көрсетіледі.
11. 2-кестенің 1.2-жолында аффинирленген бағалы металдар және олардан жасалған, құны тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің тоғыз жүз еселенген мөлшеріне баламалы сомадан асатын бұйымдар көрсетіледі.
12. 2-кестенің 1.4-жолындағы деректер 3-кестенің 4-бағанындағы деректер сомасына сәйкес келеді.
13. 2-кестенің 1.6.3-жолдарында 2-кестенің 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6-жолдарында көрсетілмеген өзге мүліктік құқықтар, оның ішінде жер асты байлығын пайдалану құқығы көрсетіледі.
14. 2-кестенің 1.6.4-жолында 2-кестенің 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6-жолдарында көрсетілмеген өзге мүлік, оның ішінде құны тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің тоғыз жүз еселенген мөлшеріне баламалы сомадан асатын өнер бұйымдары, "сән-салтанат бұйымдары" және т.с.с. көрсетіледі.
15. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы бірмезгілде бірнеше қаржы ұйымында қатысушы болса, онда 2-кестенің 2.1, 2.n-жолдарында әрбір қаржы ұйымы бойынша деректер жеке-жеке көрсетіледі.
16. 2-кестенің 3-жолында 1 жылға дейінгі (өтеуге дейін қалған мерзімі бар) кезеңде төленуге жататын барлық міндеттемелер көрсетіледі.
17. "X" символымен белгіленген ұяшықтар толтырылмайды.
18. 3-кестедегі мәліметтер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі.
Тізбеге
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КУФЛ_Ф3
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ бастап 20__жылғы "___"________ дейін 20__ жылғы "__" ________ жағдай бойынша.
Есеп ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Есеп беруші тұлға туралы мәліметтер
1.
Тұрғылықты жері (мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы)
2.
Есеп беруші тұлғаның ірі қатысушы мәртебесі бар екiншi деңгейдегi банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушылардың атауы
3.
Жеке куәлігі (төлқұжат) (сериясы, нөмірі, кім және қашан берді)
4.
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
5.
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының екінші деңгейдегі банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, инвестициялық портфельді басқарушы қабылдайтын шешімдерге ықпалын жүзеге асыруы туралы мәліметтер:
басқа тұлғалармен бірлесіп, олардың арасында жасалған шарт күшімен
өзге тәсілмен
1
2
3
4
5.1
5.n.
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына тиесілі жарғылық капиталдарда қатысу үлестерін (акцияларын) көрсете отырып, оның ұйымдардағы лауазымдары туралы мәліметтер
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Ұйымның атауы
Атқаратын лауазымы
Акциялардың баланстық құны (қатысу сомасы) (мың теңгемен)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы және (немесе) оның жарғылық капиталда қатысу үлесі (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
3-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысының жақын туыстары, жұбайы және жұбайының (зайыбының) жақын туыстары, сондай-ақ осы тұлғалар бақылайтын ұйымдар туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туысының, жұбайының (зайыбының) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Жақын туысы, жұбайы немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысы бақылайтын ұйымның атауы
Ұйымның атауы
Тиесілі акциялар санының ұйымның орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (пайызбен)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Ірі қатысушының жақын туысының, жұбайының (зайыбының) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысының екінші деңгейдегі банктегі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымындағы, инвестициялық портфельді басқарушыдағы лауазымы
Акциялардың баланстық құны (Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының акциясының қатысу сомасы (мың теңгемен)
Жақын туысына, жұбайына немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысына тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының орналастырылған акцияларының (артықшылықтыларын және сатып алынғандарын шегергенде) жалпы санына арақатынасы (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
онымен бірлесіп акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
пайыз
ол арқылы акцияға жанама иелік ету жүргізілетін ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
7
8
9
10
11
12
13
14
15
__________________________________________________ __________
(ірі қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының жеке
тұлға болып табылатын ірі
қатысушысы туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы есеп (индексі – ЖТІҚ_Н3, кезеңділігі – жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о крупном участнике банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется ежегодно крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся физическим лицом.
4. Форма подписывается крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В качестве отчетного периода указывается отчетный год. В случае, если отчитывающееся лицо первично приобрело статус крупного участника в течение отчетного года, то в качестве отчетного периода указывается период с момента приобретения статуса крупного участника до окончания отчетного года.
6. По строке 5 Таблицы 1 сведения не заполняются, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, самостоятельно оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений.
7. Если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, самостоятельно не оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений:
1) в графе 2 Таблицы 1 указываются наименования банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющих инвестиционным портфелем, в которых отчитывающееся лицо является крупным участником;
2) в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем, решений совместно с другими лицами в силу договора между ними, то в графе 3 Таблицы 1 указываются данные лица;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жыл сайын жасайды.
4. Нысанға екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепті кезең ретінде есепті жыл көрсетіледі. Егер есеп беруші тұлға есепті жыл ішінде алғаш рет ірі қатысушы мәртебесін иеленген жағдайда, онда есепті кезең ретінде ірі қатысушы мәртебесін иелену кезінен бастап есепті жыл аяқталғанға дейінгі кезең көрсетіледі.
6. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына дербес ықпал ететін болған жағдайда, 1-кестенің 5-жолы бойынша мәліметтер толтырылмайды.
7. Егер екiншi деңгейдегi екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына дербес ықпал етпейтін болған жағдайда:
1) 1-кестенің 2-бағанында есеп беруші тұлға ірі қатысушысы болып табылатын екiншi деңгейдегi банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушылардың атаулары көрсетіледі;
2) егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына басқа тұлғалармен бірлесе отырып, өздерінің арасындағы шарттың күшіне қарай ықпал ететін болса, онда 1-кестенің 3-бағанында осы тұлғалар көрсетіледі;

3) в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, оказывает влияние на принятие банком второго уровня, страховой (перестраховочной) организацией, управляющим инвестиционным портфелем решений иным образом, в том числе делегированием полномочий, определяющим возможность такого влияния, то в графе 4 Таблицы 1 указывается соответствующие сведения.
8. В Таблице 3 указываются сведения в случаях, если близкий родственник, супруг (супруга) или близкий родственник супруга (супруги) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем занимает должность в финансовой организации и (или) имеет долю участия в ее уставном капитале (акции).
9. Сведения в Таблицах 2 и 3 указываются по состоянию на конец отчетного периода.
Приложение 4 к Перечню
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф4
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, не позднее 30 (тридцати) календарных дней по окончании финансового года, за исключением крупного участника банка второго уровня, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, банковского холдинга, страхового холдинга, являющихся резидентами Республики Казахстан.
Форма
Таблица 1. Сведения о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковского холдинга, страхового холдинга
Индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
Резидент, нерезидент
Бизнес - идентификационный номер
Наименование организации
Занимаемая должность в организации
Дата назначения на должность
Балансовая стоимость акций (сумма участия) (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих должностному лицу, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций или доля участия в уставном капитале организации (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
косвенно
прямо
косвенно
процент
процент
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которые осуществляется владение акциями
процент
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которыми осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которые осуществляется косвенное владение акциями
10
11
12
13
14
15
16
Таблица 2. Сведения о получении крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковским холдингом, страховым холдингом займов для приобретения долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
Организация, физическое лицо, предоставившее заем
Организация, акции (доли участия в уставном капитале) которой приобретены за счет займа
Сумма займа (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость акций (сумма участия) (в тысячах тенге)
Количество акций
Соотношение количества акций, приобретенных крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковским холдингом, страховым холдингом, к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций организации или доля участия в ее уставном капитале (в процентах)
Бизнес - идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о должностных
лицах крупного участника
банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, являющегося
юридическим лицом,
банковского холдинга,
страхового холдинга
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга
(индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф4, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)

3) егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының шешімдер қабылдауына басқаша, оның ішінде осындай ықпал ету мүмкіндігі айқындалатын өкілеттіктер берумен ықпал ететін болса, онда 1-кестенің 4-бағанында тиісті мәліметтер көрсетіледі.
8. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жұбайының (зайыбының) жақын туысы қаржы ұйымында лауазым атқаратын және (немесе) оның жарғылық капиталында қатысу үлесі (акциялары) болған жағдайларда, 3-кестеде мәліметтер көрсетіледі.
9. 2 және 3-кестелерде есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Тізбеге
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЗТ БСХ ІҚ _Н4
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын.
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі, банк холдингі, сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын қоспағанда, қаржы жылы аяқталуы бойынша күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, жыл сайын.
Нысан
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер
Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Резидент, бейрезидент
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Ұйымның атауы
Ұйымдағы атқаратын лауазымы
Лауазымына тағайындалу күні
Акциялардың баланстық құны (қатысу сомасы) (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Лауазымды тұлғаға тиесілі акциялар санының орналастырылған (артықшылық берілген және сатып алынғанды шегергенде) акциялардың жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
жанама
тікелей
жанама
пайыз
пайыз
акцияларға иелік ету жүргізілетін заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
бірлесіп акцияларды жанама иелік ету жүргізілетін заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
акцияларды жанама иелік ету жүргізілетін заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
10
11
12
13
14
15
16
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына қатысу үлестерін (акцияларды) сатып алу үшін қарыздар алуы туралы мәліметтер
Қарыз берген ұйым, жеке тұлға
Акциялары (жарғылық капиталында қатысу үлестері) қарыз есебінен сатып алынған ұйым
Қарыз сомасы (мың теңгемен
Акциялардың баланстық құны (қатысу сомасы) (мың теңгемен)
Акциялар саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің сатып алған акциялар санының ұйымның орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарын шегергенде) акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен
Бизнес - идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование организации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының заңды тұлға болып
табылатын ірі қатысушысының,
банк холдингінің, сақтандыру
холдингінің лауазымды
тұлғалары туралы есептің
нысаны
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы есеп (индексі – ЗТ БСХ ІҚ _Н4, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о должностных лицах крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Форма составляется:
ежеквартально – крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга;
ежегодно – крупным участником страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В случае если должностное лицо крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковского холдинга, страхового холдинга в организации, указанной в графе 6 Таблицы 1, не занимает должность либо не владеет ее акциями (долями участия), графа 7 и 8 либо графы 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 Таблицы 1 не заполняются.
В графе 9 указывается сумма балансовой стоимости, по которой финансовый актив признается в балансе после вычета сформированных по ним провизий (резервов)
6. В Таблице 1 для банковского холдинга, страхового холдинга и финансовых организаций указываются, в том числе, руководящие работники.
7. Графа 8 Таблицы 2 заполняется в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, банковский холдинг, страховой холдинг создан в организационно-правовой форме акционерного общества.
Приложение 5 к Перечню
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг является участником (акционером)
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф5
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг и страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан;
ежегодно, не позднее 30 (тридцати) календарных дней по окончании финансового года, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.
Форма
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица
Описание вида деятельности
Сумма участия (стоимость приобретенных акций) (в тысячах тенге)
Количество акций (штук)
Дата приобретения
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся юридическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Номинальная (покупная)
Балансовая (за вычетом резервов)
Справочно: резервы (провизии)
простые
привилегированные
индивидуально
Прямо (про
цент)
косвенно
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которые осуществляется косвенное владение акциями
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющемуся юридическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Дивиденды, полученные в отчетном периоде (тысячах тенге)
совместно
прямо
косвенно
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которым осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица через которое осуществляется косвенное владение акциями
14
15
16
17
18
19
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об организациях,
в которых крупный участник
банка второго уровня,
страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющийся юридическим лицом,
банковский холдинг, страховой
холдинг является участником
(акционером)
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг является участником (акционером) (индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф5, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғалары туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
тоқсан сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті- заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы;
жыл сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Егер екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің лауазымды тұлғасы 1-кестенің 6-бағанында көрсетілген ұйымда қызмет атқармаса не оның акцияларын (қатысу үлестерін) иеленбесе, 1-кестенің 7 және 8-бағандары не 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-бағандары толтырылмайды.
9-бағанда баланстық құнының сомасы көрсетіледі, ол бойынша құрылған провизияларды (резервтерді) шегергеннен кейін қаржы активі баланста танылады.
6. 1-кестеде банк холдингі, сақтандыру холдингі және қаржы ұйымдары үшін оның ішінде басшы қызметкерлері көрсетіледі.
7. 2-кестенің 8-бағаны екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі акционерлік қоғам ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған жағдайда толтырылады.
Тізбеге
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі және сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЗТ БСХ ІҚ_Н5
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі және сақтандыру холдингі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын, екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі;
қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, жыл сайын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Нысан
Бзнес - сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның атауы
Қызмет түрінің сипаты
Қатысу сомасы (иеленген акциялар құны) (мың теңгемен)
Акциялар саны (дана)
Иеленген күні
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингі және сақтандыру холдингі қатысушысына тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және қоғам сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына ара қатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Номиналды (сатып алынған)
Баланстық (резервтерді шегергенде)
Анықтама үшін: резервтер (провизия-лар)
жай
артықшылық берілген
жеке
тікелей (пайызбен)
жанама
пайыз
акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы,жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған акцияларының (артықшылық берілген және қоғам сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Есепті кезеңде алынған дивидендтер
(мың теңгемен)
бірлесіп
тікелей
жанама
пайыз
бірлесіп акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
14
15
16
17
18
19
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
заңды тұлға болып табылатын
ірі қатысушысы, банк холдингі
және сақтандыру холдингі
қатысушысы (акционері)
болып табылатын
ұйымдар туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі және сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы есеп (индексі – БСХ ЗТ ІҚ_Н5, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об организациях, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг является участником (акционером)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется:
ежеквартально – крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан;
ежегодно – крупным участником страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 4 заполняется по виду деятельности юридического лица, указанного в графе 3, в капитале которого участвует крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский и (или) страховой холдинг.
6. В графе 7 сумма резервов (провизий) отражается в абсолютном значении и со знаком плюс.
7. В Форме отражаются данные по всем организациям, в которых крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг являются участниками (прямо или косвенно).
Приложение 6 к Перечню
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф6
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет:
крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, в том числе нерезидент Республики Казахстан, страховой холдинг, являющийся резидентом Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом, крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом-нерезидентом Республики Казахстан;
ежеквартально не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, страховым холдингом, являющимся резидентом Республики Казахстан, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан;
ежегодно, не позднее 30 (тридцати) календарных дней по окончании финансового года, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.
Форма
Таблица 1. Сведения о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга и страхового холдинга
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Резидент, нерезидент
Наименование крупного участника
Описание вида деятельности
Балансовая стоимость акции (сумма участия) (в тысячах тенге)
Количество принадлежащих акций (штук)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику (акционеру) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга к общему количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга, или доля участия в его уставном капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
(процент)
косвенно
прямо
косвенно
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица через которые осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица совместно с которыми осуществляется косвенное владение акциями
процент
наименование организации, фамилия, имя, (при его наличии) физического лица через которые осуществляется косвенное владение акциями
8
9
10
11
12
13
14
Таблица 2. Реестр лиц, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование лица
Основания контроля
Сведения об организациях в которых лицо, контролирующее крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг владеет более 20 процентами голосующих акций (долями участия в уставном капитале)
наименование дочерней организации
наименование иных организаций
1
2
3
4
5
6
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о крупных
участниках (акционерах)
крупного участника банка второго
уровня, страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющегося юридическим лицом,
банковского холдинга, страхового
холдинга, а также сведений о лицах,
осуществляющих контроль над
крупным участником банка второго
уровня, страховой (перестраховочной)
организации, управляющего
инвестиционным портфелем,
являющимся юридическим
лицом, банковским холдингом,
страховым холдингом
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом
(индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф6, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі және сақтандыру холдингі қатысушысы (акционері) болып табылатын ұйымдар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
тоқсан сайын – екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резидент-заңды тұлғалары болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі;
жыл сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысы жасайды.
4. Нысанға басшы не есепке қол қоюға функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-баған капиталында екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк және (немесе) сақтандыру холдингі қатысатын 3-бағанда көрсетілген заңды тұлға қызметінің түрі бойынша толтырылады.
6. 7-бағанда резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнінде және қосу белгісімен көрсетіледі.
7. Нысанда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі қатысушылар (тікелей немесе жанама) болып табылатын барлық ұйымдар бойынша деректер көрсетіледі.
Тізбеге
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы есеп, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ЗТ БСХ ІҚ_Н6
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезиденті, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын екiншi деңгейдегi банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банк холдингі;
есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, тоқсан сайын Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын сақтандыру холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы;
қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, жыл сайын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы.
Нысан
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы мәліметтер
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резидент, бейрезидент
Ірі қатысушының атауы
Қызмет түрінің сипаты
Акциясының баланстық құны (қатысу сомасы) (мың теңгемен)
Тиесілі акциялар саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысына (акционеріне) тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің орналастырылған акцияларының (артықшылықты және сатып алғандарды шегергенде) жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталына
қатысу үлесі (пайызбен)
жеке
бірлесіп
тікелей
(пайыз)
жанама
тікелей
жанама
пайыз
акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
бірлесіп акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
пайыз
акцияларды жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
8
9
10
11
12
13
14
2-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалардың тізілімі
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Тұлғаның атауы
Бақылау негізі
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылайтын тұлға дауыс беретін акцияларының 20 пайызынан астамын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) иеленетін ұйымдар туралы мәліметтер
еншілес ұйымның атауы
өзге ұйымдардың атауы
1
2
3
4
5
6
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, инвестициялық
портфельді басқарушының
заңды тұлға болып табылатын
ірі қатысушысының, банк
холдингінің, сақтандыру
холдингінің ірі қатысушылары
(акционерлері) туралы есеп,
сондай-ақ екiншi деңгейдегi
банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
инвестициялық портфельді
басқарушының заңды тұлға
болып табылатын ірі
қатысушысын, банк холдингін,
сақтандыру холдингін
бақылауды жүзеге
асыратын тұлғалар туралы
мәліметтер нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы есеп, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер (индексі – ЗТ БСХ ІҚ_Н6, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о крупных участниках (акционерах) крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, а также сведения о лицах, осуществляющих контроль над крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется:
ежеквартально – крупным участником банка второго уровня, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан;
ежегодно – крупным участником страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 4 Таблицы 1 указываются лица, владеющие десятью или более процентами размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга.
6. Графа 5 Таблицы 1 заполняется по виду деятельности лица, указанного в графе 4.
7. Графы 7 и 8 Таблицы 1 заполняются в случае, если крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковский холдинг, страховой холдинг создан в организационно-правовой форме акционерного общества.
8. В графе 4 Таблицы 2 указываются основания для контроля в соответствии со статьей 2 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 3 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности" и статьей 72-1 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушылары (акционерлері) туралы есеп, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысын, банк холдингін, сақтандыру холдингін бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы мәліметтер" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
тоқсан сайын – екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі;
жыл сайын – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысы жасайды.
4. Нысанға басшы не есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 4-бағанында екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің орналастырылған акцияларының (артықшылық берілген және сатып алғандарды шегергенде) он немесе одан көп пайызына иеленетін тұлғалар көрсетіледі.
6. 1-кестенің 5-бағаны 4-бағанда көрсетілген тұлға қызметінің сипаты бойынша толтырылады.
7. 1-кестенің 7 және 8-бағандары екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған жағдайда толтырылады.
8. 2-кестенің 4-бағанында "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабына және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 72-1-бабына сәйкес бақылау үшін негіздер көрсетіледі.

9. Требование по заполнению Таблицы 2 не распространяется на банковские холдинги-нерезиденты Республики Казахстан.
Приложение 7 к Перечню
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ЮЛ_Ф7
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковский холдинг, страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, крупным участником банка второго уровня, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан;
ежегодно, не позднее 30 (тридцати) календарных дней по окончании финансового года, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.
Форма
Таблица 1. Отчет о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами
Наименование организации или фамилия, имя отчество (при его наличии) связанного (аффилированного) лица
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями (аффилированному)
Вид сделки
Цель сделки
Номер договора
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
продолжение таблицы:
Реквизиты решения уполномоченного органа
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Валюта сделки
Сведения о наличии обеспечения (да (нет))
Вознаграждение (в процентах годовых)
Остаток по виду сделки на отчетную дату (в тысячах тенге)

9. 2-кестені толтыру бойынша талаптар Қазақстан Республикасының бейрезидент банк холдингтеріне қолданылмайды.
Тізбеге
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы есеп туралы мәліметтер және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ЗТ БСХ ІҚ_Н7
Кезеңділігі: тоқсан сайын (жыл сайын)
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі және сақтандыру холдингі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушылары.
Нысан
1-кесте. Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп
Байланысты (үлестес) тұлға ұйымның атауы, тегі, аты (ол бар болса әкесінің аты)
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резиденттік елі
Тұлға ерекше қатынастармен байланысқан/үлестес тұлғаға жатқызылған белгі
Мәміле түрі
Мәміле мақсаты
Шарттың күні
Шарт жасалған күн
Шарттың қолданысы аяқталған күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиынттығы
кестенің жалғасы:
Уәкілетті орган шешімінің деректемелері
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Мәміле валютасы
Қамтамасыз етудің болуы туралы мәліметтер (иә/жоқ)
Сыйақы (жылдық пайызбен)
Есепті күнге мәміле түрі бойынша қалдық (мың теңгемен)

Примечание (указываются иные сведения, не предусмотренные графами 2-16)
по условиям договора
по внутренним требованиям для несвязанных лиц
11
12
13
14
15
16
17
18
Итого
Таблица 2. Реестр связанных, в том числе аффилированных лиц
Бизнес - идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование связанного (аффилированного) лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями (аффилированному)
1
2
3
4
5
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о сделках
со связанными, в том числе
аффилированными лицами,
заключенных в течение
отчетного периода, а также
действующих по состоянию
на отчетную дату и реестр
связанных, в том числе
аффилированных лиц
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц
(индекс – КУ БСХ ЮЛ_Ф7, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о сделках со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату и реестр связанных, в том числе аффилированных лиц" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма составляется
ежеквартально – крупным участником банка второго уровня, крупным участником страховой (перестраховочной) организации, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимися юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан;
ежегодно – крупным участником страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан.

Ескерту (2-16-бағандарда көзделмеген өзге мәліметтер көрсетіледі)
шарттың талаптары бойынша
байланысты емес тұлғалар үшін ішкі талаптар бойынша
11
12
13
14
15
16
17
18
Жиынтығы
2-кесте. Байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Байланысты (үлестес) тұлғаның атауы
Резиденттік елі
Тұлға ерекше қатынастармен байланысқан/үлестес тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Байланысты тұлғалармен, оның
ішінде үлестес тұлғалармен
есепті кезең ішінде жасалған,
сондай-ақ есепті күнгі жағдай
бойынша қолданыстағы
мәмілелер туралы есеп және
байланысты тұлғалардың, оның
ішінде үлестес тұлғалардың
тізілімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі (индексі - БСХ ЗТ ІҚ_Н7, кезеңділігі - тоқсан сайын (жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және байланысты тұлғалардың, оның ішінде үлестес тұлғалардың тізілімі" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды:
тоқсан сайын - екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, Қазақстан Республикасының резиденттері-заңды тұлғалар болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі;
жыл сайын - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резидент-заңды тұлғасы болып табылатын ірі қатысушылары мыналар жасайды.

4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями (аффилированному лицу) с отчитывающимся лицом, определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", статьей 15-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", статьей 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах".
6. В Таблицах 1 и 2:
1) банковский холдинг, страховой холдинг отражают сведения о лицах, связанных с ним особыми отношениями;
2) крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющиеся юридическими лицами, отражают сведения об аффилированных лицах.
7. Таблица 1 раскрывает сведения обо всех сделках, отчитывающегося лица с лицами, связанными, в том числе аффилированными с отчитывающимся лицом особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций со связанным, в том числе аффилированными лицом превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала отчитывающегося лица на отчетную дату.
8. Если лицо имеет один или несколько признаков связанности особыми отношениями, в том числе аффилированности с отчитывающимся лицом, в Таблице 2 указываются все признаки.
9. Графа 11 Таблицы 1 в случае отсутствия информации не обязательна для заполнения.
10. При составлении ежеквартальной Формы на начало года в Таблице 1 отражаются сделки со связанными, в том числе аффилированными лицами, заключенные в течение четвертого квартала, а также действующие по состоянию на отчетную дату.
Приложение 8 к Перечню
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности
Индекс формы административных данных: КУ БСХ РТ_Ф8
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: банковский холдинг, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящие в состав банковского конгломерата, страховой холдинг, входящий в состав страховой группы.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно, не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Таблица 1. Рабочая таблица по составлению консолидированного бухгалтерского баланса
Показатели
Участник 1
Участник N
Справочно: ассоциированные (зависимые) организации
Остаток
Корректировки
Итого
Сумма
элиминирование
Сумма
элиминирование
Сумма
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Участник 1
Участник N
1
2

4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Тұлға есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастармен байланысқан тұлғаға (үлестес тұлғаға) жатқызылған белгі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында, "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабында, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-1-бабында, "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабында анықталады.
6. 1 және 2-кестелерде:
1) банк холдингі, сақтандыру холдингі онымен ерекше қатынастармен байланысқан тұлғалар туралы мәліметтерді көрсетеді;
2) екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы үлестес тұлғалар туралы мәліметтерді көрсетеді.
7. 1-кестеде байланысқан тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғамен операциялардың әрбір түрі бойынша сомасы есепті күні есеп беретін тұлғаның меншікті капиталы мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан асатын есеп беретін тұлға байланысқан тұлғалармен, оның ішінде есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастағы үлестес тұлғалармен жасасқан барлық мәмілелер туралы мәліметтерді көрсетеді.
8. Тұлғада есеп беретін тұлғамен ерекше қатынастармен байланыстылығының, оның ішінде үлестестігінің бір немесе бірнеше белгісі бар болса 2-кестеде барлық белгілер көрсетіледі.
9. 1-кестенің 11-бағаны ақпарат болмаған жағдайда толтыру міндетті емес.
10. Жылдың басында тоқсан сайынғы Нысанды жасаған кезде 1-кестеде төртінші тоқсан ішінде байланысты тұлғалармен, оның ішінде үлестес тұлғалармен жасалған, сондай-ақ есепті күндегі жағдай бойынша қолданыста болатын мәмілелер көрсетіледі.
Тізбеге
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ЖК БСХ ІҚ_Н8
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Әкімшілік деректер нысаны ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Шоғырландырылған бухгалтерлік балансты жасау бойынша жұмыс кестесі
Көрсеткіштер
1-қатысушы
N қатысушы
Анықтама үшін: қауымдасқан (тәуелді) ұйымдар
Қалдық
Түзетулер
Жиынтығы
Сомасы
жою
Сомасы
жою
сомасы
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
1-қатысушы
N қатысушы
1
2

4.1.1
5
Расходы
5.1
5.2
Чистая прибыль (чистый убыток) до налогообложения
Расходы по подоходному налогу
Прибыль (убыток) после уплаты подоходного налога
………
Чистая прибыль (чистый убыток)
……….
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
рабочих таблиц по составлению
консолидированной
финансовой отчетности
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности
(индекс – КУ БСХ РТ_Ф8, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально и ежегодно банковским холдингом, банком второго уровня, не имеющим банковского холдинга, входящими в состав банковского конгломерата, страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 Таблицы 1 отражаются показатели консолидированного (неконсолидированного) бухгалтерского баланса, отчета о финансовом положении и их расшифровка.
В графе 2 Таблицы 2 отражается расшифровка доходов и расходов в разрезе инструментов.
6. Сведения в Таблице 2 заполняются в зависимости от осуществляемой деятельности банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации.
7. В Таблицах 1 и 2 отражаются показатели по всем участникам банковского конгломерата, соответствующие показателям, содержащимся в неконсолидированной финансовой отчетности участников банковского конгломерата, за исключением ассоциированных (зависимых) организаций.

4.1.1
5
Шығыстар
5.1
5.2
Салық салынғанға дейін таза пайда (таза шығын)
Табыс салығы бойынша шығыстар
Табыс салығы төленгеннен кейінгі табыс (шығын)
………
Таза пайда (таза шығын)
……….
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Шоғырландырылған қаржылық
есептілікті жасау жөніндегі
жұмыс кестелерінің талдамасы
туралы есептілік нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп (индексі - ЖК БСХ ІҚ_Н8, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды тоқсан сайын және жыл сайын банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингі, банк холдингі жоқ екiншi деңгейдегi банк, сақтандыру тобына кіретін сақтандыру холдингі жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 2-бағанында шоғырландырылған (шоғырландырылмаған) қаржылық жағдай туралы бухгалтерлік баланстың көрсеткіштері және олардың талдамасы көрсетіледі.
2-кестенің 2-бағанында құралдар бөлігінде кірістер мен шығыстар талдамасы көрсетіледі.
6. 2-кестедегі мәліметтер екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының жүзеге асыратын қызметіне байланысты толтырылады.
7. 1 және 2-кестелерде қауымдасқан (тәуелді) ұйымдарды қоспағанда, банк конгломераты қатысушыларының шоғырландырылмаған қаржылық есептілігіндегі көрсеткіштерге сәйкес келетін банк конгломератының барлық қатысушылары бойынша көрсеткіштер көрсетіледі.

Показатели по ассоциированным (зависимым) организациям отражаются в графах 4 Таблиц 1 и 2 по каждому участнику банковского конгломерата, страховой группы.
8. В графе 5 Таблицы 1 для показателей "Активы" по соответствующей строке указывается:
сумма граф 3.1.1, 3.1.2, 3.n.1, 3.n.2 за вычетом суммы граф 3.1.3, 3.n.3;
для показателей "Обязательства", "Капитал" по соответствующей строке указывается:
сумма граф 3.1.1, 3.1.3, 3.n.1, 3.n.3 за вычетом суммы граф 3.1.2, 3.n.2;
где n – количество участников банковского конгломерата, страховой группы или дочерние организации банка второго уровня.
9. Итоговые показатели по графам 8 Таблиц 1 и 2 должны соответствовать показателям, содержащимся в консолидированной финансовой отчетности, банковского холдинга, банка второго уровня, не имеющего банковского холдинга, входящих в состав банковского конгломерата, страхового холдинга, входящего в состав страховой группы.
10. Представление Формы не требуется банковским холдингом в случае, если показатели данного банковского холдинга включены в отчетность другого банковского холдинга.
11. Данные в Таблицах 1 и 2 заполняются в тысячах тенге.
Приложение 9 к Перечню
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность и пояснительная записка к ней
Индекс формы административных данных: КУ БСХ ФО_Ф9
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" "______________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющийся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, банковский холдинг, страховой холдинг, являющиеся резидентами Республики Казахстан.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, для консолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней;
ежеквартально, не позднее 30 (тридцати) календарных дней, следующих за отчетным кварталом, для неконсолидированной финансовой отчетности;
ежегодно, не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года для консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней.
Форма
Таблица 1. Консолидированный и неконсолидированный бухгалтерский баланс, отчет о финансовом положении
Показатели
На конец отчетного периода
………..
………..
Итого активы
………..
………..
Итого обязательства
…………
………….
Итого капитал
Итого обязательства и капитал
Таблица 2. Консолидированный и неконсолидированный отчет о прибылях и убытках, отчет о совокупном доходе
Показатели
за период с начала года до конца отчетного периода
………..
………..
…………..
……..
………
Чистая прибыль (чистый убыток) до налогообложения
………
Расходы по подоходному налогу
Прибыль (убыток) после уплаты подоходного налога
Чистая прибыль (чистый убыток)
……..
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме консолидированной
и неконсолидированной
финансовой отчетности
и пояснительной записке к ней
Пояснение по заполнению формы административных данных
Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность и пояснительная записка к ней
(индекс – КУ БСХ ФО_Ф9, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)

Қауымдасқан (тәуелді) ұйымдар бойынша көрсеткіштер 1 және 2-кестелердің 4-бағандарында банк конгломератының, сақтандыру тобының әрбір қатысушысы бойынша көрсетіледі.
8. 1-кестенің 5-бағанында "Активтер" көрсеткіштері үшін тиісті жолда мыналар көрсетіледі:
3.1.3, 3.n.3 бағандар сомасын шегергенде 3.1.1, 3.1.2, 3.n.1, 3.n.2 бағандарының сомасы;
"Міндеттемелер", "Капитал" көрсеткіштері үшін тиісті жолда мыналар көрсетіледі:
3.1.2, 3.n.2 бағандар сомасын шегергенде 3.1.1, 3.1.3, 3.n.1, 3.n.3 бағандарының сомасы;
мұндағы n - банк конгломераты, сақтандыру тобы қатысушыларының саны немесе екінші деңгейдегі банктің еншілес ұйымдары.
9. 1 және 2-кестелердің 8-бағаны бойынша қорытынды көрсеткіштер банк холдингінің, банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингінің шоғырландырылған қаржылық есептілігіндегі көрсеткіштерге сәйкес келуге тиіс.
10. Банк холдингінің көрсеткіштері басқа банк холдингінің есептілігіне енгізілген жағдайда осы банк холдингінің Нысанды ұсыну талап етілмейді.
11. 1 және 2-кестелердегі деректер мың теңгемен толтырылады.
Тізбеге
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинау үшін арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерге арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба
Әкімшілік деректер нысанның индексі: ҚЕ БСХ ІҚ_Н9
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20 ____ жылғы "____" __________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушылары, банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екінші деңгейдегі банк, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
шоғырландырылған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба үшін тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
шоғырландырылмаған қаржылық есептілік үшін тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба үшін жыл сайын, қаржы жылы аяқталған соң күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған бухгалтерлік баланс, қаржылық жағдай туралы есеп
Көрсеткіштер
Есептік кезеңнің соңына
………..
………..
Активтер жиынтығы
………..
………..
Міндеттемелер жиынтығы
…………
………….
Капитал жиынтығы
Міндеттемелер мен капитал жиынтығы
2-кесте. Пайда мен шығын туралы шоғырландырылған және шоғырландырылмаған есеп, жиынтық кіріс туралы есеп
Көрсеткіштер
жыл басынан бастап есептік кезеңнің соңына дейінгі кезеңде
………..
………..
…………..
……..
………
Салық салынғанға дейінгі таза пайда (таза шығын)
………
Табыс салығы бойынша шығыстар
Табыс салығы төленгеннен кейінгі пайда (шығын)
Таза пайда (таза шығын)
……..
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Шоғырландырылған және
шоғырландырылмаған
қаржылық есептілік және оған
түсіндірме жазба
нысанына қосымша
Әкімішілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба (индексі - КУ БСХ ФО_Н9, кезеңділігі - тоқсан сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность и пояснительная записка к ней" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
3. Форма представляется ежеквартально и ежегодно крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, банковским холдингом, страховым холдингом, являющимися резидентами Республики Казахстан, банками второго уровня, не имеющими банковского холдинга, входящими в состав банковского конгломерата, крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, за исключением:
крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, в случае отсутствия у страховой (перестраховочной) организации страхового холдинга, в части не представления консолидированной финансовой отчетности и пояснительная записка к ней;
крупного участника страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, в части непредставления Формы на ежеквартальной основе.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Консолидированная и неконсолидированная финансовая отчетность включает в себя: консолидированный (неконсолидированный) бухгалтерский баланс, отчет о финансовом положении в соответствии с Таблицей 1, консолидированный (неконсолидированный) отчет о прибылях и убытках, отчет о совокупном доходе в соответствии с Таблицей 2, отчет о движении денежных средств и отчет об изменениях в капитале в произвольной форме.
6. Данные заполняются из консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности, не заверенной аудиторской организацией, либо заверенной аудиторской организации при ее наличии и указываются в тысячах тенге. Отчеты, предоставляемые в произвольной форме, а также пояснительная записка к консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности могут предоставляться в миллионах тенге.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік және оған түсіндірме жазба" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Екінші деңгейдегі банктің Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, Қазақстан Республикасының резиденттері болып табылатын банк холдингі, сақтандыру холдингі, банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екінші деңгейдегі банктер, инвестициялық портфельді басқарушының Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы мыналарды:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандыру холдингі болмаған жағдайда, шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бөлігінде, заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысын;
Нысанды тоқсан сайынғы негізде ұсынбау бөлігінде, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысын, Қазақстан Республикасының резиденті-заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушыны қоспағанда, Нысанды тоқсан сайын және жыл сайын ұсынады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік мыналарды қамтиды: 1-кестеге сәйкес шоғырландырылған және шоғырландырылмаған бухгалтерлік баланс, қаржылық жағдай туралы есеп, 2-кестеге сәйкес пайда мен шығын туралы шоғырландырылған және шоғырландырылмаған есеп, жиынтық кіріс туралы есеп, еркін нысандағы ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп және капиталдағы өзгерістер туралы есеп.
6. Деректер аудиторлық ұйым куәландырмаған не болған жағдайда, аудиторлық ұйым куәландырған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктен толтырылады және мың теңгемен көрсетіледі. Еркін нысанда ұсынылатын есептер, сондай-ақ шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба миллион теңгемен берілуі мүмкін.

7. Пояснительная записка к консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности предоставляется в произвольной форме и должна содержать, в том числе следующую информацию:
1) основные сведения, в том числе для консолидированной отчетности - перечень организаций, данные которых включаются в финансовую отчетность, подробное описание методов составления финансовой отчетности, методы учета инвестиций в дочерние и ассоциированные (зависимые) организации в разрезе каждой организации;
2) расшифровки и пояснения к финансовой отчетности;
3) информацию о существенных событиях после отчетной даты (события, которые происходят в период между отчетной датой и датой составления финансовой отчетности и которые оказывают или могут оказывать влияние на финансовое состояние).
8. Крупным участником банка второго уровня, являющимся юридическим лицом-резидентом Республики Казахстан, Форма по неконсолидированной отчетности составляется по крупному участнику банка второго уровня и каждой организации, в которой крупный участник банка второго уровня является крупным участником (крупным акционером), за исключением банков второго уровня.
9. Банковским холдингом (страховым холдингом), входящим в состав банковского конгломерата (страховой группы), Форма по неконсолидированной финансовой отчетности составляется по каждому участнику банковского конгломерата (страховой группы) в отдельности, за исключением участника банковского конгломерата, являющегося банком второго уровня, участника страховой группы, являющегося страховой (перестраховочной) организацией.
10. Требование по представлению консолидированной и неконсолидированной финансовой отчетности и пояснительной записке к ней не распространяется на банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата.
Банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, представляет Форму по неконсолидированной финансовой отчетности по каждой дочерней организации в отдельности.
11. В случае если в состав одного банковского конгломерата входит несколько банковских холдингов, то представление Формы по неконсолидированной отчетности по каждому участнику банковского конгломерата требуется только для одного из банковских холдингов (верхний уровень банковского конгломерата).
12. В случае, если банковский холдинг и банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан неконсолидированную финансовую отчетность за отчетный период, то ее предоставление в Национальный Банк Республики Казахстан не требуется.

7. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба еркін нысанда ұсынылады және мынадай ақпаратты қамтуы тиіс:
1) негізгі мәліметтер, оның ішінде шоғырландырылған есептілік үшін - қаржылық есептілікке кіретін ұйымдардың тізбесі, қаржылық есептілікті жасау тәсілдерінің толық сипаттамасы, әрбір ұйым бойынша еншілес және қауымдастырылған (тәуелді) ұйымдарға инвестицияларды есепке алу тәсілдері;
2) қаржылық есептілікке талдамалар және түсіндірмелер;
3) есептік кезеңнен кейінгі маңызды оқиғалар (есептік күн мен қаржылық есептілік жасалған күн арасындағы кезеңде болатын және қаржылық жағдайына ықпал ететін және ықпал етуі мүмкін оқиғалар) туралы ақпарат.
8. Екiншi деңгейдегi банктерді қоспағанда, екінші деңгейдегі банктің Қазақстан Республикасының резиденті заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушысы Шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бойынша нысанды екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы бойынша және онда екiншi деңгейдегi банктің ірі қатысушысы ірі қатысушы (ірі акционер) болып табылатын әрбір ұйым бойынша жасайды.
9. Екінші деңгейдегі банк болып табылатын банк конгломератының қатысушысын қоспағанда, банк конгломератының (сақтандыру тобының) құрамына кіретін банк холдингі (сақтандыру холдингі) шоғырландырылмаған қаржылық есептіліктің нысанын банк конгломератының (сақтандыру тобының), сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы болып табылатын сақтандыру тобының әрбір мүшесі бойынша бөлек дайындалады.
10. Шоғырландырылған және шоғырландырылмаған қаржылық есептілік пен оған түсіндірме жазбаны ұсыну талабы банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екінші деңгейдегі банкке қолданылмайды.
Банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банк Шоғырландырылмаған қаржылық есептілік бойынша нысанды әрбір еншілес ұйым бойынша бөлек жасайды.
11. Бір банк конгломератының құрамына бірнеше банк холдингі кірген жағдайда, онда банк конгломератының әрбір қатысушысы бойынша Шоғырландырылмаған есептілік бойынша нысанды ұсыну тек бір ғана банк холдингінен (банк конгломератының жоғарғы деңгейі) талап етіледі.
12. Банк холдингі және банк холдингі жоқ, банк конгломератының құрамына кіретін екiншi деңгейдегi банк бұрын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есепті кезең үшін шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті ұсынған болса, онда оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсыну талап етілмейді.

13. В случае если сведения из консолидированного и неконсолидированного бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках участников банковского конгломерата, страховой группы отражены в Отчете о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности, согласно приложению 8 к настоящему постановлению, то представление Формы по каждому участнику банковского конгломерата (страховой группы) в отдельности не требуется.
Банковский холдинг, а также банк второго уровня, не имеющий банковского холдинга, входящий в состав банковского конгломерата, представляют консолидированную и (или) неконсолидированную финансовую отчетность и пояснительную записку к ней в разрезе участников банковского конгломерата, сведения по которым отражены в Отчете о расшифровке рабочих таблиц по составлению консолидированной финансовой отчетности, согласно приложению 8 к настоящему постановлению, в произвольной форме одним файлом в электронном формате посредством автоматизированной информационной подсистемы.
Приложение 10 к Перечню
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций
Индекс формы административных данных: КУ ФЮЛ _Ф10
Периодичность: в случае изменения количества и (или) процентного соотношения акций
Дата принятия решения "___" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющийся юридическим или физическим лицом, банковский холдинг, страховой холдинг.
Срок представления формы административных данных: в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня принятия решения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу.
Форма
Таблица 1. Сведения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу
Бизнес - идентификационный номер
Наименование банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Наименование организации через которую осуществляется косвенное владение акциями банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Количество принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации до изменения процентного соотношения
Сведения об изменении количества и процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Количество принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации (штук)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству голосующих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Контр агент ,вид сделки
№ и дата договора
Количество акций (штук)
Наименование брокера
Цена приобретения (реализации)
одной акции банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации в тенге
Балансовая стоимость акции (сумма участия банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации) (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации после изменения процентного соотношения
Количество принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации (штук)
Процентное соотношение количества принадлежащих акций к количеству голосующих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Процентное соотношение количества принадлежащих акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации к количеству размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных) акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
13
14
15
Таблица 2. Источники средств, используемых для приобретения акций
Сведения об условиях и порядке приобретения крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим или физическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации
Описание источников и средств, используемых для приобретения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, с приложением подтверждающих документов
1
2
3
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об
изменении количества и (или)
процентного соотношения акций
банка второго уровня, страховой
(перестраховочной) организации,
принадлежащих крупному участнику
банка второго уровня, страховой
(перестраховочной) организации,
являющемуся юридическим или
физическим лицом, банковскому
холдингу, страховому холдингу,
а также источников средств,
используемых для приобретения акций
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций
(индекс – КУ ФЮЛ _Ф10, периодичность – в случае изменения количества и (или) процентного соотношения акций)

13. Егер шоғырландырылған және шоғырландырылмаған бухгалтерлік баланстағы және банк конгломераты, сақтандыру тобы қатысушыларының пайдасы мен зияндары туралы есептегі мәліметтер осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес Шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің талдамасы туралы есепте көрсетілсе, онда Нысанды банк конгломератының (сақтандыру тобының) әрбір қатысушысы бойынша бөлек ұсыну талап етілмейді.
Банк холдингі, сондай-ақ банк конгломератының құрамына кіретін банк холдингі жоқ екінші деңгейдегі банк шоғырландырылған және (немесе) шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті және олар бойынша мәліметтер осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің толық жазылуы туралы есепте көрсетілген банк конгломератына қатысушылар бөлінісінде оған түсіндірме жазбаны электрондық форматта еркін нысанда бір файлмен автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйе арқылы ұсынады.
Тізбеге
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 Қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсына орналастырылды: www.nationalbank.kz
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КУ ФЮЛ _Н10
Кезеңділігі: акциялардың саны және (немесе) пайыздық арақатынасы өзгерген жағдайда
Шешім қабылданған күні 20__ жылғы "___" "________________"
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде.
Нысан
1-кесте. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы мәліметтер
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы
Ол арқылы екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын жанама иелену жүзеге асырылатын ұйымның атауы
Пайыздық арақатынасы өзгергенге дейінгі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларының саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және пайыздық арақатынасының өзгеруі туралы мәліметтер
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акцияларының саны (дана)
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акциялар санына пайыздық арақатынасы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған (артықшылықты және сатып алынған) акциялары санына пайыздық арақатынасы
Қарсы агент /мәміленің түрі
Шарттың № және күні
Акциялар саны (дана)
Брокердің атауы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бір акциясын иелену/сату бағасы, теңгемен
Акциялардың баланстық құны / екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұ йымының қатысу сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Пайыздық арақатынасы өзгергеннен кейінгі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларының саны
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акцияларының саны (дана)
Тиесілі акциялар санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беретін акциялар санына пайыздық арақатынасы
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тиесілі акциялары санының екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғанды шегергенде) акциялары санына пайыздық арақатынасы
13
14
15
2-кесте. Акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері
Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу талаптары және тәртібі туралы мәліметтер
Құжаттарды қоса берумен екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу үшін пайдаланылатын көздер мен қаражаттың сипаттамасы
1
2
3
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Екiншi деңгейдегi банктің,
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының заңды немесе
жеке тұлғасы болып
табылатын ірі қатысушысына,
банк холдингіне, сақтандыру
холдингіне тиесілі екiншi
деңгейдегi банктің, сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
акциялары санының және
(немесе) пайыздық
арақатынасының
өзгеруі, сондай-ақ
акцияларды сатып алу үшін
пайдаланылатын қаражат
көздері туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы есеп (индексі - КУ ФЮЛ _Н10, кезеңділігі - акциялар саны және (немесе) пайыздық арақатынасы өзгерген жағдайда)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет об изменении количества и (или) процентного соотношения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу, а также источники средств, используемых для приобретения акций" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Форма отчета представляется крупным участником банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющимся юридическим или физическим лицом, банковским холдингом, страховым холдингом, в случае изменения количества и (или) процентного соотношения акций, принадлежащих крупному участнику банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, являющемуся юридическим или физическим лицом, банковскому холдингу, страховому холдингу.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета. При представлении Формы физическим лицом Форма подписывается физическим лицом.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В электронном формате к отчету прилагаются документы, подтверждающие факт принятия решения об изменении количества и (или) процентного соотношения акций, а также документы, подтверждающие источники и средства, использованные для приобретения акций банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, в произвольной форме.
Приложение 11 к Перечню
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: СГ ЮЛ_Ф11
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за ___ квартал 20__года
Круг лиц, представляющих отчет: страховой холдинг, входящий в состав страховой группы.
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
Наименование контрагента
Вид операции
Вид валюты
Сумма (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санының және (немесе) пайыздық арақатынасының өзгеруі, сондай-ақ акцияларды сатып алу үшін пайдаланылатын қаражат көздері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Есеп нысанын екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысына, банк холдингіне, сақтандыру холдингіне тиесілі акциялар саны және (немесе) пайыздық ара қатынасы өзгерген жағдайда екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды немесе жеке тұлғасы болып табылатын ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру холдингі ұсынады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды. Нысанды жеке тұлға ұсынған кезде Нысанға жеке тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Электрондық форматтағы есепке екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акциялары санын және (немесе) пайыздық арақатынасын өзгерту туралы шешім қабылдау фактісін растайтын құжаттар, сондай-ақ екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларын сатып алу үшін пайдаланылған көздер мен қаражаттарды растайтын құжаттар еркін нысанда қоса беріледі.
Тізбеге
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурсына орналастырылды: www.nationalbank.kz
Сақтандыру тобына қатысушылардың сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын есепті күнгі жағдай бойынша жұмыс істейтін үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы барлық міндеттемелері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: СГ ЮЛ_Н11
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ тоқсан
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей.
Нысан
Контр агенттің атауы
Операция түрі
Валюта түрі
Сомасы (мың теңгемен)
Шарттың жасалған күні (талаптарды орындаудың басталған күні)
Шарттың қолданылуының аяқталған күні (талаптарды орындаудың аяқталған күні)
1
2
3
4
5
6
7

1. (Наименование участника страховой группы 1)
1.1
1.2
Итого обязательства участника 1
n. (Наименование участника страховой группы n)
n.1
n.2
Итого обязательства участника n
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета обо всех
обязательствах Участников
страховой группы перед
третьими лицами (группой лиц),
составляющих десять и более
процентов от собственного
капитала страховой группы,
действующих по состоянию
на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату
(индекс – СГ ЮЛ_Ф11, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет обо всех обязательствах участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, действующих по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается сумма обязательств участников страховой группы перед третьими лицами (группой лиц), составляющих десять и более процентов от собственного капитала страховой группы, на отчетную дату.
6. Символ n – количество участников в страховой группе.
7. Наименования участников страховой группы указываются в строках "1. (Наименование участника страховой группы 1)" и "n. (Наименование участника страховой группы n)".
Приложение 12 к Перечню
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: СГ ЮЛ_Ф12
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за ___ квартал 20__года
Круг лиц, представляющих отчет: страховой холдинг, входящий в состав страховой группы.
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом.
Форма
Участник страховой группы (сторона 1 по договору сделки)
Участник страховой группы (сторона 2 по договору сделки)
Вид сделки
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Обороты, проведенные в течение отчетного квартала
остатки требований на конец отчетного квартала
Основной долг
начисленное вознаграждение
дисконты, премии
Положительные (отрицательные) корректировки
резервы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Итого
Х
Х
Х
Х
Х
Х
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по договору (в процентах годовых)
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора (с учетом пролонгаций)
Примечание
13
14
15
16
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о внутригрупповых сделках
страховой группы, заключенных
в течение отчетного периода,
а также действующих по
состоянию на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату
(индекс – СГ ЮЛ_Ф12, периодичность – ежеквартальная)

1. (1 сақтандыру тобы қатысушының атауы)
1.1
1.2
1 қатысушысы міндеттемелерінің жиынтығы
n. (n сақтандыру тобы қатысушының атауы)
n.1
n.2
n қатысушысы міндеттемелерінің жиынтығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Сақтандыру тобына
қатысушылардың үшінші
тұлғалар (тұлғалар тобы)
алдындағы сақтандыру тобы
меншікті капиталының он
және одан көп пайызын
құрайтын, есепті күнгі жағдай
бойынша қолданыстағы барлық
міндеттемелері туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Сақтандыру тобына қатысушылардың үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы барлық міндеттемелері туралы есеп (индексі – СГ ЮЛ_Ф11, кезеңділігі – тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру тобына қатысушылардың үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы барлық міндеттемелері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға бірінші басшы не есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда сақтандыру тобына қатысушылардың үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы сақтандыру тобы меншікті капиталының он және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша барлық міндеттемелерінің сомасы көрсетіледі.
6. n символы - сақтандыру тобындағы қатысушылар саны.
7. Сақтандыру тобына қатысушылардың атаулары "1. (1 сақтандыру тобына қатысушының атауы)" және "n. (n сақтандыру тобына қатысушының атауы)" жолдарында көрсетіледі.
Тізбеге
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Сақтандыру тобының есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топ ішіндегі мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: СГ ЮЛ_Ф12
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__жылғы ___ тоқсан үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей.
Нысан
Сақтандыру тобының қатысушысы (мәміле шарты бойынша 1 тарап)
Сақтандыру тобының қатысушысы (мәміле шарты бойынша 2 тарап)
Мәміле түрі
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Атауы
Бизнес- сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Атауы
Бизнес - сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Есепті тоқсан ішінде жүргізілген айналымдар
есепті тоқсанның аяғындағы талаптардың қалдықтары
Негізгі борыш
есептелген сыйақы
дисконттар, сыйлықақылар
Оң (теріс) түзетулер
резервтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
Жиынтығы
Х
Х
Х
Х
Х
Х
кестенің жалғасы:
Шарт бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Шарт жасау күні
Шарттың қолданысы аяқталған күн (ұзартуды ескере отырып)
Ескерту
13
14
15
16
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Сақтандыру тобының есепті
кезең ішінде жасалған,
сондай-ақ есепті күнгі жағдай
бойынша қолданыстағы
топ ішіндегі мәмілелер
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Сақтандыру тобының есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топ ішіндегі мәмілелер туралы есеп (индексі – СГ ЮЛ_Ф12, кезеңділігі – тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы административных данных "Отчет о внутригрупповых сделках страховой группы, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Форма составляется ежеквартально страховым холдингом, входящим в состав страховой группы.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Сделка в Форме указывается один раз.
6. В случае, если сделка предусматривает участие нескольких участников страховой группы в Форме указывается сторона 1 - участник страховой группы, от которого начинается движение денег, и сторона 2 – конечный участник страховой группы - выгодоприобретатель по сделке. При этом в графе 16 необходимо указать промежуточных участников и цель их участия в сделке.
7. Ячейки, отмеченные символом "X", не заполняются.
Приложение 13 к Перечню
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 декабря 2016 года № 315
Правила представления отчетности крупными участниками банков второго уровня, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня
1. Настоящие Правила представления отчетности крупными участниками банков второго уровня, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня, разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 74-1 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", пунктом 1 статьи 72-4 "О рынке ценных бумаг" и определяют порядок представления в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) отчетности крупными участниками банков, банковскими холдингами, крупными участниками страховых (перестраховочных) организаций, страховыми холдингами, крупными участниками управляющих инвестиционным портфелем, банками второго уровня.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру тобының есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топ ішіндегі мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды сақтандыру тобының құрамына кіретін сақтандыру холдингі тоқсан сайын жасайды.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысандағы мәміле бір рет көрсетіледі.
6. Егер мәміле сақтандыру тобының бірнеше қатысушысының қатысуын көздейтін болса, Нысанда ақша қозғалысы басталатын сақтандыру тобының қатысушысы - 1 тарап және сақтандыру тобының соңғы қатысушысы - мәміле бойынша пайда алушы - 2 тарап көрсетіледі. Бұл ретте 16-бағанда аралық қатысушыларды және олардың мәміледе қатысу мақсатын көрсету қажет.
7. "X" символымен белгіленген ұяшықтар толтырылмайды.
Тізбеге
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 315 қаулысына
13-қосымша
Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну қағидалары
1. Осы Екiншi деңгейдегi банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 54-1-бабының 1-тармағына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-1-бабының 1-тармағына, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 72-4-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) банктердің ірі қатысушыларының, банк холдингтерінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушыларының, сақтандыру холдингтерінің, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушыларының, екінші деңгейдегі банктердің есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.

2. Отчетность крупного участника банка второго уровня, банковского холдинга, страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, управляющего инвестиционным портфелем, банка второго уровня представляется в Национальный Банк в электронном формате посредством автоматизированной информационной подсистемы.
Отчетность, подписанная руководителем или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, а также физическим лицом посредством электронно-цифровой подписи, хранится в электронном формате.
Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечиваются руководителем крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации или управляющего инвестиционным портфелем, являющегося юридическим лицом, банковского холдинга, страхового холдинга, банка или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Полнота и достоверность данных в отчетности крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации или управляющего инвестиционным портфелем, являющегося физическим лицом, обеспечивается физическим лицом.
3. Крупный участник банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем - физическое лицо, являющийся одновременно крупным участником иного банка второго уровня и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) иного управляющего инвестиционным портфелем, представляет в Национальный Банк сведения и информацию за отчетный период, с учетом сведений по иному банку второго уровня и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) иному управляющему инвестиционным портфелем, в которых он является крупным участником.
4. Учетная политика прилагается в произвольной форме к финансовой отчетности крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем, банковского холдинга, страхового холдинга, банка второго уровня в случае представления финансовой отчетности в Национальный Банк впервые, а также при внесении изменений в учетную политику.
5. Юридическое лицо, являющееся одновременно банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником управляющего инвестиционным портфелем, и (или) крупным участником иного банка второго уровня и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) управляющего инвестиционным портфелем, представляет в Национальный Банк отчетность, предусмотренную настоящим постановлением, за требуемый период, составленную с учетом сведений по иному банку второго уровня и (или) иной страховой (перестраховочной) организации и (или) иному управляющему инвестиционным портфелем, в которых оно является крупным участником и (или) банковским холдингом и (или) страховым холдингом и (или) крупным участником, управляющего инвестиционным портфелем.

2. Екінші деңгейдегі банктің, банк холдингінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, екінші деңгейдегі банктің есептілігі Ұлттық Банкке автоматтандырылған ақпараттық қосалқы жүйе арқылы электрондық форматта беріледі.
Басшы немесе қол қою функциясы жүктелген адам, сондай-ақ электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы жеке тұлға қол қойған есептілік электрондық форматта сақталады.
Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының немесе заңды тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының, банк холдингінің, сақтандыру холдингінің, банктің басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
Екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының немесе жеке тұлға болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының есептілігіндегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын жеке тұлға қамтамасыз етеді.
3. Екiншi деңгейдегi банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы, өзге екінші деңгейдегi банктің және (немесе) өзге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) өзге инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушы болып табылатын жеке тұлға Ұлттық Банкке оларда ірі қатысушы болып табылатын өзге екінші деңгейдегi банк және (немесе) өзге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) өзге инвестициялық портфельді басқарушы бойынша мәліметтер ескеріле отырып жасалған есепті кезең үшін мәліметтерді және ақпаратты ұсынады.
4. Есеп саясаты қаржылық есептілікті Ұлттық Банкке алғаш ұсынған, сондай-ақ есеп саясатына өзгерістер енгізу кезінде екінші деңгейдегi банктің, банк холдингінің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысының, екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушының қаржылық есептілігіне қоса беріледі.
5. Біз мезгілде банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы және (немесе) өзге де екінші деңгейдегі банктің және (немесе) өзге де сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы болып табылатын заңды тұлға Ұлттық Банкке осы қаулыда көзделген есептілікті ол ірі қатысушы болып табылатын өзге екінші деңгейдегі банк және (немесе) өзге сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) өзге инвестициялық портфельді басқарушы бойынша мәліметтер ескеріле отырып талап етілетін кезеңде жасалған есептілікті ұсынады.

6. Требования по предоставлению отчетности, предусмотренной подпунктами 4), 5), 6), 7) и 9) пункта 1 настоящего постановления не распространяются на банки второго уровня, имеющие статус крупного участника банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, управляющего инвестиционным портфелем или банковского холдинга, страхового холдинга, а также страховой (перестраховочной) организации, имеющей статус крупного участника страховой (перестраховочной) организации или страхового холдинга.
7. При представлении годовой отчетности крупными участниками банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющего инвестиционным портфелем, банковскими холдингами, страховыми холдингами, крупными участниками управляющего инвестиционным портфелем, банками второго уровня, предусмотренной подпунктами 8) и 9) пункта 1 настоящего постановления, представление указанных форм за четвертый квартал не требуется.
8. В случае если, к срокам предоставления отчетности, установленным пунктом 2 настоящего постановления, отчитывающееся лицо утратило статус крупного участника банка второго уровня, банковского холдинга, крупного участника страховых (перестраховочных) организаций, страхового холдинга, крупного участника управляющих инвестиционным портфелем, отчетность за последний отчетный период, предшествующий дате утраты статуса представляется в установленные сроки.
9. В случае отсутствия сведений по формам отчетности, предусмотренной подпунктами 5), 6) и 7) пункта 1 настоящего постановления, крупные участники банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, управляющего инвестиционным портфелем, указанные формы представляют с пустыми графами.
Приложение 14 к Перечню
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 112
Перечень отчетности коллекторского агентства
Отчетность коллекторского агентства включает в себя:
1) отчет о структуре принятой в работу задолженности (по договору о досудебном взыскании задолженности);
2) отчет о структуре приобретенной задолженности;
3) отчет об основных источниках привлеченных денег;
4) отчет о принятых займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению;
5) отчет об уставном капитале.
Приложение 15 к Перечню
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 112
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре принятой в работу задолженности (по договору о досудебном взыскании задолженности)
Индекс формы административных данных: КА_2
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих отчет: коллекторское агентство
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Таблица 1. Договоры, заключенные и принятые в работу
количество (штук)
Наименование
Банки второго уровня
Микрофинансовые организации
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
1
2
3
4
5
1
Заключенные в отчетном периоде договоры о досудебном взыскании задолженности с кредиторами
2
Договоры, принятые в отчетном периоде в работу о взыскании задолженности
3
Действующие на конец отчетного периода договоры о досудебном взыскании задолженности
4
Действующие на конец отчетного периода договоры, задолженность по которым принята в работу
Таблица 2. Сведения по задолженности.
(в тысячах тенге)
Наименование
Банки второго уровня
Микрофинансовые организации
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
1
2
3
4
5
1
Объем задолженности, принятой в работу в отчетном периоде, в том числе:
1.1
основной долг
1.2
вознаграждение
1.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
2
Сумма взысканной задолженности в отчетном периоде, в том числе:
2.1
основной долг
2.2
вознаграждение
2.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
3
Объем задолженности, возвращенной кредитору в отчетном периоде, в том числе:
3.1
основной долг
3.2
вознаграждение
3.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
4
Текущий остаток задолженности, принятой в работу на конец отчетного периода, в том числе:
4.1
основной долг
4.2
вознаграждение
4.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о структуре
принятой в работу задолженности
(по договору о досудебном
взыскании задолженности)
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о структуре принятой в работу задолженности (по договору о досудебном взыскании задолженности) (индекс – КА_2, периодичность – ежеквартальная)

6. Осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6), 7) және 9) тармақшаларында көзделген есептілікті ұсыну бойынша талаптар екінші деңгейдегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, инвестициялық портфельді басқарушының немесе банк холдингінің, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесі бар екінші деңгейдегі банктерге, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының немесе сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесі бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына қолданылмайды.
7. Екінші деңгейдегі банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, банк холдингтері, сақтандыру холдингтері, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары, екінші деңгейдегі банктер осы қаулының 1-тармағының 8) және 9) тармақшаларында көзделген жылдық есептілікті ұсынған кезде төртінші тоқсан үшін көрсетілген нысандарды ұсыну талап етілмейді.
8. Егер осы қаулының 2-тармағында белгіленген есептілікті ұсыну мерзімдеріне қарай есеп беретін тұлғаның екінші деңгейдегі банктің ірі қатысушысы, банк холдингі, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының ірі қатысушысы, сақтандыру холдингі, инвестициялық портфельді басқарушылардың ірі қатысушысы мәртебесі жойылған жағдайда, мәртебе жойылған күннің алдындағы соңғы есепті кезең үшін есептілік белгіленген мерзімде ұсынылады.
9. Осы қаулының 1-тармағының 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген есептілік нысандары бойынша мәліметтер болмаған жағдайда, екінші деңгейдегі банктердің қатысушыларының, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушылары аталған нысандарды бос бағандармен ұсынады.
Тізбеге
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 112 қаулысына
1-қосымша
Коллекторлық агенттік есептілігінің тізбесі
Коллекторлық агенттіктің есептілігіне мыналар кіреді:
1) жұмыс істеуге қабылданған берешектің құрылымы туралы есеп (берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы шарт бойынша);
2) иеленген берешектің құрылымы туралы есеп;
3) тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп;
4) қабылданған қарыздар, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы есеп.
5) жарғылық капитал туралы есеп.
Тізбеге
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 112 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Жұмыс істеуге қабылданған берешектің (берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы шарт бойынша) құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КА _2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: коллекторлық агенттік
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кеш емес.
Нысан
1-кесте. Жасалған және жұмысқа қабылданған шарттар
саны (дана)
Атауы
Екінші деңгейдегі банктер
Микроқаржы ұйымдары
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
1
2
3
4
5
1
Есепті кезеңде кредиторлармен жасалған берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы шарттар
2
Есепті кезеңде жұмыс істеуге қабылданған берешекті өндіріп алу туралы шарттар
3
Есепті кезеңнің соңында қолданыста болатын берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы шарттар
4
Есепті кезеңнің соңында қолданыста болатын берешегі жұмысқа қабылданған шарттар
2-кесте. Берешектер бойынша мәліметтер
(мың теңгемен)
Атауы
Екінші деңгейдегі банктер
Микроқаржы ұйымдары
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
1
2
3
4
5
1
Есепті кезеңде жұмыс істеуге қабылданған берешектің көлемі, оның ішінде:
1.1
негізгі борыш
1.2
сыйақы
1.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
2
Есепті кезеңде өндіріп алынған берешектің сомасы, оның ішінде:
2.1
негізгі борыш
2.2
сыйақы
2.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
3
Есепті кезеңде кредиторға қайтарылған берешектің көлемі, оның ішінде
3.1
негізгі борыш
3.2
сыйақы
3.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
4
Есепті кезеңнің соңында жұмысқа қабылданған берешектің ағымдағы қалдығы, оның ішінде:
4.1
негізгі борыш
4.2
сыйақы
4.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Жұмыс істеуге қабылданған
берешектің (берешекті сотқа
дейін өндіріп алу туралы
шарт бойынша) құрылымы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Жұмыс істеуге қабылданған берешектің (берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы шарт бойынша) құрылымы туралы есеп (индексі – КА_2, ұсыну мерзімі – тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре принятой в работу задолженности (по договору о досудебном взыскании задолженности)" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О коллекторской деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально коллекторским агентством. Данные в Форме указываются в количестве и в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строке 1 таблицы 1 указывается количество договоров о взыскании задолженности в досудебном порядке, заключенных коллекторским агентством с кредиторами в течение отчетного квартала.
В строке 2 таблицы 1 указывается количество договоров, задолженность по которым принята в течение отчетного квартала в работу в рамках заключенных коллекторским агентством с кредиторами договоров о взыскании задолженности в досудебном порядке.
Например, коллекторским агентством в течение отчетного квартала заключено 2 договора с банками второго уровня о досудебном взыскании задолженности, в рамках данных договоров банками второго уровня в том же периоде передана задолженность по 300 договорам банковского займа. В данном случае в строке 1 графы 3 указывается "2", а в строке 2 графы 3 - "300".
6. В строке 3 таблицы 1 указывается количество действующих на конец отчетного квартала договоров о взыскании задолженности в досудебном порядке, заключенных коллекторским агентством с кредиторами.
7. В строке 4 таблицы 1 указывается количество действующих на конец отчетного квартала договоров, задолженность по которым принята в работу в рамках заключенных коллекторским агентством с кредиторами договоров о взыскании задолженности в досудебном порядке.
8. В строках 1 и 2 таблицы 2 указывается объем прав требований, принятых в течение отчетного квартала в работу по договорам о взыскании задолженности, и сумма взысканной в течение отчетного квартала задолженности по таким договорам.
9. В строке 3 таблицы 2 указывается объем задолженности, возвращенной кредитору в течение отчетного периода.
10. В строке 4 таблицы 2 указывается текущий остаток задолженности, принятой в работу по договорам о взыскании задолженности, на конец отчетного квартала.
Приложение 16 к Перечню
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 112
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре приобретенной задолженности
Индекс формы административных данных: КА_3
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих отчет: коллекторское агентство
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
Таблица 1. Сведения о количестве договоров уступки прав требований
количество (штук)
Наименование
Банки второго уровня
Микрофинансовые организации
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
Иные коммерческие организации
Индивидуальные предприниматели и физические лица
1
2
3
4
5
6
7
1
Заключенные в отчетном периоде договоры уступки права требования
2
Приобретенные в отчетном периоде у кредиторов права требования должников
3
Обратно проданные (возвращенные) договоры уступки прав требований в отчетном периоде
4
Возвращенные права требования должников в отчетном периоде
5
Действующие на конец отчетного периода договоры уступки прав требования
6
Действующие на конец отчетного периода договоры, права требования по которым уступлены
Таблица 2. Сведения по договорам уступки прав требования
(в тысячах тенге)
Наименование
Банки второго уровня
Микрофинансовые организации
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций
Иные коммерческие организации
Индивидуальные предприниматели и физические лица
1
2
3
4
5
6
7
1
Объем приобретенных прав требований в отчетном периоде, в том числе:
1.1
основной долг
1.2
вознаграждение
1.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
2
Сумма взысканной задолженности в отчетном периоде, в том числе:
2.1
основной долг
2.2
вознаграждение
2.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
3
Сумма обратно возвращенной задолженности в отчетном периоде, в том числе:
3.1
основной долг
3.2
вознаграждение
3.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
4
Текущий остаток на конец отчетного периода прав приобретенных требований, в том числе:
4.1
основной долг
4.2
вознаграждение
4.3
иные начисления в виде штрафов, пени и другие
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о структуре приобретенной
задолженности
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о структуре приобретенной задолженности (индекс – КА_3, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Жұмыс істеуге қабылданған берешектің (берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы шарт бойынша) құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына және "Коллекторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды коллекторлық агенттік тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер санмен және мың теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 1-жолында есепті тоқсанның ішінде коллекторлық агенттік кредиторлармен жасасқан берешекті соттан тыс тәртіппен өндіріп алу туралы шарттардың саны көрсетіледі.
1-кестенің 2-жолында коллекторлық агенттік кредиторлармен жасасқан берешекті соттан тыс тәртіппен өндіріп алу туралы шарттар шеңберінде есепті тоқсанның ішінде берешегі жұмыс істеуге қабылданған шарттардың саны көрсетіледі.
Мәселен, есепті тоқсанның ішінде коллекторлық агенттік екінші деңгейдегі банктермен берешекті сотқа дейін өндіріп алу туралы 2 шарт жасасты, осы шарттардың шеңберінде екінші деңгейдегі банктер осы кезеңде 300 банктік қарыз шарты бойынша берешегін берді. Бұл жағдайда 3-бағанның 1-жолында – "2", ал 3-бағанның 2-жолында – "300" көрсетіледі.
6. 1-кестенің 3-жолында есепті тоқсанның соңында қолданыста болатын коллекторлық агенттік кредиторлармен жасасқан берешекті соттан тыс тәртіппен өндіріп алу туралы шарттардың саны көрсетіледі.
7. 1-кестенің 4-жолында есепті тоқсанның соңында қолданыста болатын коллекторлық агенттік кредиторлармен жасасқан берешекті соттан тыс тәртіппен өндіріп алу туралы шарттар шеңберінде есепті тоқсанның ішінде берешегі жұмыс істеуге қабылданған шарттардың саны көрсетіледі.
8. 2-кестенің 1 және 2-жолдарында есепті тоқсанның ішінде берешекті өндіріп алу туралы шарттар бойынша жұмыс істеуге қабылданған талап ету құқықтарының көлемі және есепті тоқсанның ішінде осындай шарттар бойынша өндіріп алынған сома көрсетіледі.
9. 2-кестенің 3-жолында есепті тоқсанның ішінде кредиторға қайтарылған берешек көлемі көрсетіледі.
10. 2-кестенің 4-жолында есепті тоқсанның соңында берешекті өндіріп алу туралы шарттар бойынша жұмыс істеуге қабылданған берешектің ағымдағы қалдығы көрсетіледі.
Тізбеге
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 112 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Иеленген берешектің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КА _3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: коллекторлық агенттік
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кеш емес.
Нысан
1-кесте. Талап ету құқықтарын басқаға беру шарттарының саны туралы мәліметтер
саны (дана)
Атауы
Екінші деңгейдегі банктер
Микроқаржы ұйымдары
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
Басқа коммерциялық ұйымдар
Дара кәсіпкерлер және жеке тұлғалар
1
2
3
4
5
6
7
1
Есепті кезеңде жасалған талап ету құқықтарын беру шарттары
2
Есепті кезеңде кредиторлардан сатып алынған борышкерлердің талап ету құқықтары
3
Есепті кезеңде кері сатылған (қайтарылған) талап ету құқығын беру шарттары
4
Есепті кезеңде борышкерлердің қайтарылған талап ету құқықтары
5
Есепті кезеңнің соңында қолданыста болатын талап ету құқықтарын беру шарттары
6
Есепті кезеңнің соңында қолданыста болатын талап ету құқықтары берілген шарттар
2-кесте. Талап ету құқықтарын басқаға беру шарттары бойынша мәліметтер
(мың теңгемен)
Атауы
Екінші деңгейдегі банктер
Микроқаржы ұйымдары
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар
Басқа коммерциялық ұйымдар
Дара кәсіпкерлер және жеке тұлғалар
1
2
3
4
5
6
7
1
Есепті кезеңде сатып алынған талап ету құқықтарының көлемі, оның ішінде:
1.1
негізгі борыш
1.2
сыйақы
1.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
2
Есепті кезеңде өндіріп алынған берешектің сомасы, оның ішінде:
2.1
негізгі борыш
2.2
сыйақы
2.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
3
Есепті кезеңде кері қайтарылған берешектің сомасы, оның ішінде:
3.1
негізгі борыш
3.2
сыйақы
3.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
4
Есепті кезеңнің соңында иеленген талаптардың ағымдағы қалдығы, оның ішінде:
4.1
негізгі борыш
4.2
сыйақы
4.3
айыппұлдар, өсімпұл түріндегі өзге есептеулер және басқалар
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Иеленген берешектің құрылымы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Иеленген берешектің құрылымы туралы есеп (индексі – КА_3, ұсыну мерзімі – тоқсан сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о структуре приобретенной задолженности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О коллекторской деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально коллекторским агентством. Данные в Форме указываются в количестве и в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В строке 1 таблицы 1 указывается количество договоров уступки прав требования, заключенных коллекторским агентством с кредиторами в течение отчетного квартала.
6. В строке 2 таблицы 1 указывается количество договоров, права требования по которым приобретены коллекторским агентством в течение отчетного квартала в рамках заключенных с кредиторами договоров уступки права требования.
7. В строке 5 таблицы 1 указывается количество действующих на конец отчетного квартала договоров уступки прав требования, заключенных коллекторским агентством с кредиторами.
8. В строке 6 таблицы 1 указывается количество действующих на конец отчетного квартала договоров, права требования по которым приобретены коллекторским агентством в рамках заключенных с кредиторами договоров уступки прав требования.
9. В строках 1 и 2 таблицы 2 указывается объем приобретенных в течение отчетного квартала прав требования по договорам уступки прав требования и сумма взысканной в течение отчетного квартала задолженности по таким договорам.
10. В строке 4 таблицы 2 указывается текущий остаток прав требований, приобретенных по договорам уступки прав требования, на конец отчетного квартала.
Приложение 17 к Перечню
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 112
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об основных источниках привлеченных денег
Индекс формы административных данных: КА_4
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих отчет: коллекторское агентство
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование кредитора
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Код отрасли
Займы
краткосрочные (до 1 года)
долгосрочные (свыше 1 года)
1
2
3
4
5
6
1
1.1
...
2
2.1
...
3
3.1
...
4
4.1
...
5
5.1
...
6
6.1
...
7
7.1
...
8
8.1
...
9
9.1
...
10

1. Осы түсіндірме "Иеленген берешектің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына және "Коллекторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды коллекторлық агенттік тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер санмен және мың теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 1-жолында есепті тоқсанның ішінде коллекторлық агенттік кредиторлармен жасасқан талап ету құқықтарын беру шарттарының саны көрсетіледі.
6. 1-кестенің 2-жолында есепті тоқсанның ішінде кредиторлармен жасасқан талап ету құқықтарын беру шарттарының шеңберінде коллекторлық агенттіктің сатып алған талап ету құқығы шарттарының саны көрсетіледі.
7. 1-кестенің 5-жолында есепті тоқсанның соңында қолданыста болатын коллекторлық агенттік кредиторлармен жасасқан талап ету құқықтарын беру шарттарының саны көрсетіледі.
8. 1-кестенің 6-жолында есепті тоқсанның соңында қолданыста болатын кредиторлармен жасасқан талап ету құқықтарын беру шарттарының шеңберінде коллекторлық агенттік ол бойынша талап ету құқықтарын сатып алған шарттардың саны көрсетіледі.
9. 2-кестенің 1 және 2-жолдарында есепті тоқсанның ішінде талап ету құқықтарын беру шарттары бойынша сатып алынған талап ету құқықтарының көлемі және есепті тоқсанның ішінде осындай шарттар бойынша өндіріп алынған сома көрсетіледі.
10. 2-кестенің 4-жолында есепті тоқсанның соңында талап ету құқықтарын беру шарттары бойынша сатып алынған талап ету құқықтарының ағымдағы қалдығы көрсетіледі.
Тізбеге
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 112 қаулысына
4-қосымша
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КА _4
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ үшін
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: коллекторлық агенттік
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) күнінен кеш емес.
Нысан
(мың теңгемен)
р/с №
Кредитордың атауы
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін )
Саланың коды
Қарыздар
қысқамерзімді (1 жылға дейін)
ұзақмерзімді (1 жылдан астам)
1
2
3
4
5
6
1
1.1
...
2
2.1
...
3
3.1
...
4
4.1
...
5
5.1
...
6
6.1
...
7
7.1
...
8
8.1
...
9
9.1
...
10

10.1
...
продолжение таблицы:
Кредиторская задолженность
Прочие источники (указать какие)
Всего
краткосрочные (до 1 года)
долгосрочные (свыше 1 года)
сумма
вид источника
7
8
9
10
11
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об основных источниках
привлеченных денег
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет об основных источниках привлеченных денег (индекс – КА_4, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об основных источниках привлеченных денег" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О коллекторской деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально коллекторским агентством. Данные в Форме указываются в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При заполнении Формы, коллекторские агентства раскрывают десять крупнейших кредиторов организации в разрезе физических и юридических лиц (крупнейшими кредиторами организации являются организации, предоставившие наибольший размер кредита по сравнению с остальными, в порядке убывания). При этом, если у коллекторского агентства имеются обязательства перед юридическим лицом, которое входит в число десяти крупнейших кредиторов коллекторского агентства и обязательства перед крупными акционерами или дочерними организациями данного лица, необходимо также указывать сведения по крупным акционерам или дочерним организациям в соответствующих подпунктах.
6. В случае если у коллекторского агентства имеются обязательства перед юридическим лицом и его крупными акционерами или дочерними организациями, которые в совокупности входят в число десяти крупнейших кредиторов, коллекторскому агентству необходимо указывать сведения по данному лицу и его крупным акционерам или дочерним организациям.
Приложение 18 к Перечню
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 112
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о принятых займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению
Индекс формы административных данных: КА_5
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих отчет: коллекторское агентство
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Неустойки (штрафы, пеня)
1
2
3
4
5
1
Принятые займы, выданные кредитором субъектам крупного предпринимательства, в том числе:
1.1
принятые займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, в том числе:

10.1
...
кестенің жалғасы
Кредиторлық берешек
Басқа көздер (қандай екенін көрсету керек)
Барлығы
қысқамерзімді (1 жылға дейін)
ұзақмерзімді (1 жылдан астам)
сома
көз түрі
7
8
9
10
11
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Тартылған ақшаның
негізгі көздері туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп (индексі – КА_4, ұсыну мерзімі – тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Тартылған ақшаның негізгі көздері туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 65-2) тармақшасына және "Коллекторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды коллекторлық агенттік тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер санмен және мың теңгемен көрсетіледі.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанды толтыру кезінде коллекторлық агенттіктер жеке және заңды тұлғалар бөлігінде ұйымның он ең ірі кредиторын (кему тәртібімен басқалармен салыстырғанда ең үлкен кредит мөлшерін ұсынған ұйымдар ұйымның ең ірі кредиторлары болып табылады) ашып көрсетеді. Бұл ретте, коллекторлық агенттікте коллекторлық агенттіктің он ең ірі кредиторының қатарына кіретін заңды тұлғаның алдындағы міндеттемелер және осы тұлғаның ірі акционерлері немесе еншілес ұйымдары алдындағы міндеттемелер болған жағдайда тиісті тармақшаларда ірі акционерлер/еншілес ұйымдар бойынша мәліметтерді көрсету қажет.
6. Коллекторлық агенттікте заңды тұлғаның және жиынтығында он ең ірі кредитордың қатарына кіретін оның ірі акционерлерінің немесе еншілес ұйымдарының алдында міндеттемелер болған жағдайда коллекторлық агенттік осы тұлға және оның ірі акционерлері немесе еншілес ұйымдары бойынша мәліметтерді көрсету қажет.
Тізбеге
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 112 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет ресурсында орналастырылған.
Қабылданған қарыздар, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КА_5
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: коллекторлық агенттік
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (онынан) кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Атауы
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Тұрақсыздық айыбы (айыппұлдар/өсімпұл)
1
2
3
4
5
1
Кредитор ірі кәсіпкерлік субъектілеріне берілген, қабылданған қарыздар, оның ішінде:
1.1
негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қабылданған қарыздар, оның ішінде:

3.1.1
от 1 до 90 дней
3.1.2
от 91 до 180 дней
3.1.3
более 181 дня
4
Принятые займы, выданные кредитором физическим лицам, в том числе:
4.1
принятые займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, в том числе:
4.1.1
от 1 до 90 дней
4.1.2
от 91 до 180 дней
4.1.3
более 181 дня
Итого
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о принятых
займах, в том числе,
по которым имеется просроченная
задолженность по основному
долгу и (или) начисленному
вознаграждению
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о принятых займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению (индекс – КА_5, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о принятых займах, в том числе, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О коллекторской деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально коллекторским агентством по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения о займах, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, принятых в работу по договорам о взыскании задолженности. Данные в Форме приводятся с разбивкой дней просроченной задолженности по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению, на конец отчетного периода.
Приложение 19 к Перечню
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 112
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет об уставном капитале
Индекс формы административных данных: КА_6
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на __________ 20__года
Круг лиц, представляющих отчет: коллекторское агентство
Срок представления формы административных данных: ежеквартально,
не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Балансовая стоимость
1
2
Капитал, в том числе:
Уставный капитал
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
об уставном капитале
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет об уставном капитале (индекс – КА_6, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения

3.1.1
1-ден 90 күнге дейін
3.1.2
91-ден 180 күнге дейін
3.1.3
181 күннен астам
4
Кредиторлардың жеке тұлғаларға берілген, қабылданған қарыздар, оның ішінде:
4.1
Негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қабылданған қарыздар, оның ішінде:
4.1.1
1-ден 90 күнге дейін
4.1.2
91-ден 180 күнге дейін
4.1.3
181 күннен астам
Жиынтығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Қабылданған қарыздар,
оның ішінде негізгі борыш
және (немесе) есептелген
сыйақы бойынша мерзімі өткен
берешегі бар қарыздар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қабылданған қарыздар, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы есеп (индексі - КА_5, ұсыну мерзімі - тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қабылданған қарыздар, оның ішінде негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Коллекторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды коллекторлық агенттік есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда берешекті өндіріп алу туралы шарттар бойынша жұмысқа қабылданған негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар туралы мәліметтер көрсетіледі. Нысандағы деректер есепті кезеңнің соңында негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша мерзімі өткен берешек күндеріне бөлініп беріледі.
Тізбеге
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 112 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына
Әкімшілік деректер нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған:
Жарғылық капитал туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КА_6
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__жылғы __________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: коллекторлық агенттік
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (онынан) кешіктірмей.
Нысан
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық құны
1
2
Капитал, оның ішінде:
Жарғылық капитал
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Жарғылық капитал туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Жарғылық капитал туралы есеп (индекс – КА_6, кезеңділігі – тоқсан сайын)
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об уставном капитале" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О коллекторской деятельности".
3. Форма заполняется ежеквартально коллекторским агентством по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения об уставном капитале, отраженные в бухгалтерском учете.
Приложение 20 к Перечню
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 30 июня 2017 года № 112
Правила представления отчетности коллекторским агентством
1. Настоящие Правила представления отчетности коллекторским агентством разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О коллекторской деятельности" и определяют порядок представления отчетности коллекторским агентством.
2. Отчетность представляется в территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан (по месту нахождения коллекторского агентства) в электронном формате.
3. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
4. В целях формирования отчетности активы и обязательства в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в порядке, предусмотренном пунктом 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказа Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валют", зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378.
5. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге в отчете округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
6. Отчетность на бумажном носителе подписывается руководителем или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и хранится в коллекторском агентстве.

1. Осы түсіндірме "Жарғылық капитал туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Коллекторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды коллекторлық агенттік есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда бухгалтерлік есепте көрсетілген жарғылық капитал туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тізбеге
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 112 қаулысына
7-қосымша
Коллекторлық агенттіктің есептілікті ұсыну қағидалары
1. Осы коллекторлық агенттіктің есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына, "Коллекторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және коллекторлық агенттіктің есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Есептілік Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына (коллекторлық агенттіктің орналасқан жері бойынша) электрондық форматта ұсынылады.
3. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында - теңгемен көрсетіледі
.4. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтермен міндеттемелер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 тіркелген "Валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау және қолдану тәртібін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысының және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығының 2-тармағында көзделген тәртіпте айқындалған валюталарды айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеу арқылы көрсетіледі.
5. Есептілікті жасаған кезде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
6. Қағаз тасымалдағыштағы есептілікке басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды және ол коллекторлық агенттікте сақталады.

7. Идентичность данных, представляемых в электронном формате, данным на бумажном носителе обеспечивается руководителем (на период его отсутствия – лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета).
Приложение 21 к Перечню
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 258
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом
Индекс формы административных данных: 1-BK_Prud_norm
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "______" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: банковский холдинг или банк, имеющий дочернюю
организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти)
календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Таблица 1. Расчет уставного капитала банковского конгломерата
Наименование
Сумма (в тысячах тенге)
1
2
3
1
Уставный капитал банковского конгломерата, в том числе:
2
уставный (оплаченный) капитал
3
выкупленные акции (изъятый капитал)
Таблица 2. Расчет коэффициента достаточности собственного капитала банковского конгломерата
Наименование участника банковского конгломерата
Сумма (в тысячах тенге)
1
2
3
1
Фактический размер собственного капитала участника 1 банковского конгломерата
X
наименование участника 1 банковского конгломерата
1.1
Инвестиции участника банковского конгломерата в капитал:
1.1.1
наименование юридического лица 1
1.1.n
наименование юридического лица n
1.2
Фактический размер собственного капитала участника банковского конгломерата (за вычетом инвестиций)
n
Фактический размер собственного капитала участника n банковского конгломерата
Х
наименование участника n банковского конгломерата
n.1
Инвестиции участника банковского конгломерата в капитал:
n.1.1
наименование юридического лица n
n.1.n
наименование юридического лица n
n.2
Фактический размер собственного капитала участника банковского конгломерата (за вычетом инвестиций)
Фактический размер собственного капитала банковского конгломерата
Сумма активов, условных и возможных обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска
Коэффициент достаточности собственного капитала банковского конгломерата
Таблица 3. Расчет максимального размера риска на одного заемщика
Наименование коэффициента
Размер риска (в тысячах тенге)
Отношение риска к размеру собственного капитала банковского конгломерата
Сведения о заемщике и виде риска банковского конгломерата
Наименование заемщика
Вид риска
Сумма (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Максимальный размер риска банковского конгломерата к лицу, не связанному с банковским конгломератом особыми отношениями
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
2.
Максимальный размер риска банковского конгломерата к лицу, связанному с банковским конгломератом особыми отношениями
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
3.
Максимальный размер риска банковского конгломерата по бланковым займам, необеспеченным условным обязательствам перед заемщиком либо за заемщика в пользу третьих лиц, по которым у банковского конгломерата могут возникнуть требования к заемщику в течение текущего и 2 (двух) последующих месяцев, а также по обязательствам нерезидентов Республики Казахстан, зарегистрированных или являющихся гражданами офшорных зон, за исключением требований к резидентам Республики Казахстан с рейтингом международного рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтингом аналогичного уровня международных рейтинговых агентств (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch) не более чем на один пункт ниже суверенного рейтинга Республики Казахстан и к нерезидентам с рейтингом не ниже "А" международного рейтиногового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтингом аналогичного уровня международных рейтинговых агентств (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch)
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
4.
Сумма рисков банковского конгломерата, размер каждого из которых превышает десять процентов собственного капитала банковского конгломерата
Наименование заемщика 1
Наименование заемщика n
Итого:
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о выполнении
пруденциальных нормативов
банковским конгломератом
Пояснение по заполнению формы административных данных Отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом (индекс – 1-BK_Prud_norm, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)

7. Электрондық форматта берілетін деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін басшы (ол болмаған кезеңде – есепке қол қою функциясы жүктелген адам) қамтамасыз етеді.
Тізбеге
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 258 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-BK_Prud_norm
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__ "______" ________________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
1-кесте. Банк конгломератының жарғылық капиталын есептеу
Атауы
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
1
Банк конгломератының жарғылық капиталы, оның ішінде:
2
жарғылық (төленген) капитал
3
сатып алынған акциялары (алынған капиталы)
2-кесте. Банк конгломератының меншікті капиталы жеткіліктілігінің коэффициентін есептеу
Банк конгломераты қатысушысының атауы
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
1
Банк конгломератының 1-қатысушысының меншікті капиталының нақты мөлшері
X
банк конгломератының 1-қатысушысының атауы
1.1
Банк конгломераты қатысушысының капиталға инвестициялары:
1.1.1
1-заңды тұлғаның атауы
1.1.n
n-заңды тұлғаның атауы
1.2
Банк конгломераты қатысушысының меншікті капиталының нақты мөлшері (инвестицияларды шегергенде)
n
Банк конгломератының n-қатысушысының меншікті капиталының нақты мөлшері
Х
банк конгломератының n-қатысушысының атауы
n.1
Банк конгломераты қатысушысының капиталға инвестициялары:
n.1.1
n-заңды тұлғаның атауы
n.1.n
n-заңды тұлғаның атауы
n.2
Банк конгломераты қатысушысының меншікті капиталының нақты мөлшері (инвестицияларды шегергенде)
Банк конгломератының меншікті капиталының нақты мөлшері
Банк конгломераты қатысушыларының тәуекел дәрежесі бойынша сараланған активтерінің, шартты және ықтимал міндеттемелерінің сомасы
Банк конгломератының меншікті капиталының жеткіліктілігі коэффиценті
3-кесте. Бір қарыз алушыға жасалатын тәуекелдің ең көп мөлшерін есептеу
Коэффициенттің атауы
Тәуекелдің мөлшері (мың теңгемен)
Тәуекелдің банк конгломератының меншікті капиталының мөлшеріне қатынасы
Қарыз алушы және банк конгломераты тәуекелінің түрі туралы мәліметтер
Қарыз алушының атауы
Тәуекелдің түрі
Сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Банк конгломератымен ерекше қатынастар арқылы байланысты емес тұлғаға қатысты банк конгломераты тәуекелінің ең көп мөлшері
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиынтығы:
2.
Банк конгломератымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға қатысты банк конгломераты тәуекелінің ең көп мөлшері
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиынтығы:
3.
Қазақстан Республикасының тәуелсіз рейтингінен бір тармаққа төмен емес Стандард энд Пурс (Standard&Poor's) халықаралық рейтингтік агенттігінің рейтингі немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) халықаралық рейтингтік агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттеріне және Стандард энд Пурс (Standard&Poor's) халықаралық рейтингтік агенттігінің "А"-дан төмен емес рейтингі немесе Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) халықаралық рейтингтік агенттіктерінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезиденттерге қойылатын талаптарды қоспағанда, бланкілік қарыздар, банк конгломератында ағымдағы және содан кейінгі 2 (екі) ай ішінде қарыз алушыға талаптары туындауы мүмкін болатын үшінші тұлғалардың пайдасына қарыз алушы алдындағы не қарыз алушы үшін қамтамасыз етілмеген шартты міндеттемелер бойынша, сондай-ақ оффшорлық аймақтарда тіркелген немесе олардың азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің міндеттемелері бойынша банк конгломераты тәуекелінің ең көп мөлшері
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиынтығы:
4.
Әрқайсысының мөлшері банк конгломератының меншікті капиталының он пайызынан асатын банк конгломераты тәуекелдерінің сомасы
1-қарыз алушының атауы
n-қарыз алушының атауы
Жиынтығы:
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Банк конгломератының
пруденциялық нормативтерді
орындауы туралы есепке
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Банк конгломератының пруденциалық нормативтерді орындауы туралы есеп (индексі – 1-bk_prud_norm, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов банковским конгломератом" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строка 1 Таблицы 1 равна строке 2 Таблицы 1 за вычетом строки 3 Таблицы 1.
Сумма по выкупленным акциям (изъятому капиталу) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
6. Строка "Фактический размер собственного капитала участника банковского конгломерата (за вычетом инвестиций)" Таблицы 2 равна строке "Фактический размер собственного капитала участника банковского конгломерата" Таблицы 2 за вычетом строки "Инвестиции участника банковского конгломерата в капитал" Таблицы 2.
7. Строка 1.1 Таблицы 2 равна сумме строк 1.1.1, …, 1.1.n Таблицы 2.
8. Сумма инвестиций в уставный капитал, субординированный долг и иные вложения в собственный капитал юридических лиц по строкам 1.1.1, …, 1.1.n указывается за вычетом резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
9. Строка "Фактический размер собственного капитала банковского конгломерата" Таблицы 2 представляет собой сумму строк 1.2, …, n.2.
10. По строке "Коэффициент достаточности собственного капитала банковского конгломерата" Таблицы 2 и графы 4 Таблицы 3 указываются значения с тремя знаками после запятой.
11. Таблицы 1, 2 и 3 заполняются в соответствии с Нормативными значениями и методикой расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банковского конгломерата, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 309, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14790.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Банк конгломератының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк толтырады, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейін күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей және жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей ұсынылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
5. 1-кестенің 1-жолы 1-кестенің 3-жолын шегергендегі 1-кестенің 2-жолына тең.
Сатып алынған акциялар (алынған капитал) бойынша сома абсолютті мәнде және плюс белгісімен көрсетіледі.
6. 2-кестенің "Банк конгломераты қатысушысының меншікті капиталының нақты мөлшері (инвестицияларды шегергенде)" деген жолы 2-кестенің "Банк конгломераты қатысушысының капиталға инвестициялары" деген жолын шегергендегі 2-кестенің "Банк конгломераты қатысушысының меншікті капиталының нақты мөлшері" деген жолына тең.
7. 2-кестенің 1.1-жолы 1.1.1, …, 1.1.n-жолдардың сомасына тең.
8. 1.1.1, …, 1.1.n-жолдар бойынша жарғылық капиталға инвестициялар сомасы, реттелген борыш және заңды тұлғалардың меншікті капиталына өзге де салымдар халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) шегеріле отырып көрсетіледі.
9. 2-кестенің "Банк конгломератының меншікті капиталының нақты мөлшері" деген жолы 1.2,…,n.2-жолдарының сомасын білдіреді.
10. 2-кестенің "Банк конгломератының меншікті капиталы жеткіліктілігінің коэффиценті" деген жол және 3-кестенің 4-бағаны бойынша мәндер үтірден кейін үш таңбамен көрсетіледі.
11. 3, 2 және 3-кестелер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14790 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 309 қаулысымен бекітілген Банк конгломератының пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемесіне, капиталының мөлшеріне сәйкес толтырылады.

150
...
I
Итого:
X
X
II
Сумма активов, взвешенных по степени кредитного риска
X
III
Сумма условных и возможных обязательств, взвешенных по степени кредитного риска
X
IV
Итого сумма активов, условных и возможных обязательств, взвешиваемых по степени кредитного риска вложений
X
Таблица 2. Активы, условные и возможные требования и обязательства, взвешенные с учетом рыночного и операционного рисков
Наименование риска
Наименование участников банковского конгломерата
Элиминирование
Сумма активов, условных и возможных требований и обязательств, взвешенных с учетом рыночного и операционного рисков (в тысячах тенге)
Участник 1
Участник n
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
1.
Рыночный риск
2.
Операционный риск
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расшифровке
активов, условных и возможных
требований и обязательств
участников банковского
конгломерата, взвешенных
по степени риска вложений
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет о расшифровке активов, условных и возможных требований и обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска вложений (индекс – 2-BK_RA, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о расшифровке активов, условных и возможных требований и обязательств участников банковского конгломерата, взвешенных по степени риска вложений" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

150
...
I
Жиынтығы:
X
X
II
Кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша сараланған активтер
X
III
Кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша шартты және ықтимал міндеттемелер сомасы
X
IV
Салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша сараланған активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер сомасының жиынтығы
X
2-кесте. Нарықтық және операциялық тәуекелдер ескеріле отырып сараланған активтер, шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
Тәуекелдің атауы
Банк конгломераты қатысушыларының атауы
Элиминирленген
Нарық және операциялық тәуекелдер ескеріле отырып сараланған активтер, шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер сомасы
(мың теңгемен)
1 қатысушы
n қатысушы
Дебет
Кредит
1
2
3
4
5
6
1.
Нарықтық тәуекел
2.
Операциялық тәуекел
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Банк конгломераты
қатысушыларының салымдар
тәуекелінің дәрежесі бойынша
сараланған активтерінің, шартты
және ықтимал талаптары мен
міндеттемелерінің таратылып
жазылуы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша сараланған активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің таратылып жазылуы туралы есеп (индекс - 2-BK_RA, кезеңділігі - тоқсан сайын, жыл сайын
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Банк конгломераты қатысушыларының салымдар тәуекелінің дәрежесі бойынша сараланған активтерінің, шартты және ықтимал талаптары мен міндеттемелерінің таратылып жазылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы екінші бөлігінің 65-2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейін күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей және жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Графа 4 Таблицы 1 и графа 3 Таблицы 2 подразделяются на подграфы, соответствующие количеству участников банковского конгломерата, в которых указывается их наименование.
6. Инвестиции, вычитаемые из расчета собственного капитала банковского конгломерата, не подлежат отражению и взвешиванию по степени кредитного риска в Таблице 1.
7. По строкам II и III Таблицы 1 осуществляется элиминирование активов, условных и возможных обязательств, взвешиваемых по степени кредитного риска вложений между участниками банковского конгломерата, по каждому участнику, а затем их взвешивание.
Суммы в графах 5 и 6 по строкам II, III и IV Таблицы 1 указываются справочно.
8. Условные и возможные обязательства, в том числе по производным финансовым инструментам, взвешиваются по степени кредитного риска вложений в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размером капитала банка, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886.
9. Ячейки, отмеченные символом "X", не заполняются.
Приложение 23 к Перечню
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 258
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: 3-BK_ IKDU
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "______" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: банковский холдинг или банк,
имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти)
календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Бизнес - идентификационный номер или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица
Инвестиции, представляющие собой вложения в уставный капитал юридических лиц
Сумма участия (стоимость) приобретенных акций (в тысячах тенге)
Количество акций (штук)
Соотношение количества акций, принадлежащих участнику банковского конгломерата, к общему количеству размещенных
(за вычетом привилегированных и выкупленных) акций эмитента или доля участия в уставном капитале юридического лица (в процентах)
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Простые
Привилегированные
Всего
в том числе резервы (провизии)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование участника банковского конгломерата 1
1.
n.
Итого по участнику банковского конгломерата 1
Наименование участника банковского конгломерата n
n+1
Итого по участнику банковского конгломерата n
Всего
продолжение таблицы:
Инвестиции, представляющие собой вложения в уставный капитал юридических лиц
Инвестиции в субординированный долг юридических лиц
Инвестиции в иные вложения в собственный капитал юридических лиц
Дата
Рейтинг участника банковского конгломерата на отчетную дату
Балансовая стоимость (нетто)
Балансовая стоимость (нетто)
приобретения
реализации
Всего
в том числе резервы (провизии)
Всего
в том числе резервы (провизии)
10
11
12
13
14
15
16
….
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета по сбору
сведений по инвестициям,
представляющим собой вложения
в уставный капитал юридических
лиц, субординированный долг
юридических лиц, а также
иным вложениям в собственный
капитал юридических лиц
участников банковского конгломерата,
осуществленным в течение
отчетного периода, а также
действующим по состоянию
на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату (индекс – 3-BK_ IKDU, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)

4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
5. 1-кестенің 4-бағаны және 2-кестенің 3-бағаны банк конгломераты қатысушыларының санына сәйкес келетін шағын бағандарға бөлінеді, онда олардың атауы көрсетіледі.
6. Банк конгломератының меншікті капиталының есебінен шегерілетін инвестициялар 1-кестеде көрсетілмейді және кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша сараланбайды.
7. 1-кестенің ІІ және ІІІ жолдары бойынша салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша сараланатын активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер банк конгломераты қатысушыларының арасында әрбір қатысушы бойынша элиминирленеді, содан соң олар сараланады.
1-кестенің ІІ, ІІІ және IV жолдары бойынша 5 және 6-бағандарындағы сомалар анықтама үшін көрсетіледі.
8. Шартты және ықтимал міндеттемелер, оның ішінде туынды қаржы құралдары бойынша шартты және ықтимал міндеттемелер Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен бекітілген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне сәйкес салымдардың кредит тәуекелінің дәрежесі бойынша сараланады.
9. "X" белгісімен белгіленген ұяшықтар толтырылмайды.
Тізбеге
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 258 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушы заңды тұлғаларының меншікті капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 3-BK_ IKDU
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ________________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк
Әкімшілік деректерді ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда) есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
Бизнес сәйкестендіру нөмірі немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның
атауы
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына салымды білдіретін инвестициялар
Сатып алынған акциялардың қатысу сомасы (құны) (мың теңгемен)
Количество акций (штук)
Банк конгломератының қатысушысына тиесілі акциялар санының эмитенттің орналастырылған (артықшылықты және сатып алынғандарды шегергенде) акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен)
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
жай
Артықшылықты
Барлығы
оның ішінде резервтер (провизиялар)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы
1.
n.
Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиынтығы
Банк конгломератының n-қатысушысының атауы
n+1
Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы:
Заңды тұлғаның жарғылық капиталына салуды білдіретін инвестициялар
Заңды тұлғаның реттелген борышына инвестициялар
Заңды тұлғалардың меншікті капиталына өзге салымдарға инвестициялар
Күні
Банк конгломераты қатысушысының есепті күнгі рейтингі
Баланстық құны (нетто)
Баланстық құны (нетто)
Сатып алу
өткізу
Барлығы
оның ішінде резервтер (провизиялар)
Барлығы
оның ішінде резервтер (провизиялар)
10
11
12
13
14
15
16
….
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталына, заңды тұлғалардың
реттелген борышына салымдар
болып табылатын
инвестициялар, сондай-ақ банк
конгломератының
қатысушы заңды тұлғаларының
меншікті капиталына есепті
кезеңде жүзеге асырылған,
сондай-ақ есепті күнгі жағдай
бойынша қолданыстағы өзге
салымдар бойынша мәліметтер
жинау жөніндегі есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушы заңды тұлғаларының өз капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп (индекс – 3-BK_ IKDU, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4 Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме указываются сведения по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц каждого участника банковского конгломерата.
6. В графе 4 указывается покупная стоимость акций на дату приобретения.
7. Сумма резервов (провизий) указывается в абсолютном значении и со знаком плюс.
8. Строка "Всего" равна сумме строк "Итого по участнику банковского конгломерата 1" и "Итого по участнику банковского конгломерата n".
9. Если участник банковского конгломерата, являющийся финансовой организацией, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан сведения об инвестициях, представляющих собой вложения в уставный капитал юридических лиц за отчетный период, то в Форме подлежат заполнению строка "Наименование участника банковского конгломерата 1" или "Наименование участника банковского конгломерата n" и графы 4, 5, 6, 7, 8, 13, 14, 15 и 16 по строке "Итого по участнику банковского конгломерата 1" или "Итого по участнику банковского конгломерата n".
Приложение 24 к Перечню
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 258
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: 4-BK_SSP
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "______" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: банковский холдинг или банк,
имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти)
календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Наименование эмитента
Наименование страны эмитента
Наименование ценной бумаги
Национальный идентификационный номер или международный идентификационный номер
1
2
3
4
5
Наименование участника банковского конгломерата 1
1.
n.
Итого по участнику банковского конгломерата 1
Наименование участника банковского конгломерата n
1.
n.
Итого по участнику банковского конгломерата n
Всего
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость (покупная стоимость) ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги
Обремененные ценные бумаги, всего
в том числе ценные бумаги, переданные в РЕПО
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
Балансовая стоимость (нетто) в тысячах тенге
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная (отрицательная) корректировка
Размер резервов (провизий)
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Положительная (отрицательная) корректировка
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Дисконтированная стоимость будущих денежных потоков
Стоимость приобретения
Дисконт, премия
Начисленное вознаграждение
Размер резервов (провизий)
20
21
22
23
24
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость (нетто) по обремененным ценным бумагам, в тысячах тенге
Дата приобретения
Дата погашения
Наименование международной фондовой биржи
Всего
в том числе ценные бумаги, обремененные договорами РЕПО
25
26
27
28
29
продолжение таблицы:
Категория списка фондовой биржи
Рейтинг
на дату приобретения
на отчетную дату
Эмитента
на дату приобретения
Эмитента на отчетную дату
30
31
32
33
продолжение таблицы:
Рейтинг
Примечание
Ценной бумаги на дату приобретения
Ценной бумаги на отчетную дату
34
35
36
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о структуре
портфеля ценных бумаг
участников банковского
конгломерата по состоянию
на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату (индекс – 4-BK_SSP, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушы заңды тұлғаларының өз капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы өзге салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 65-2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде және жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күн ішінде ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғаның реттелген борышына салымды білдіретін инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының әрбір қатысушысының заңды тұлғаларының меншікті капиталына өзге салымдар бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. 4-бағанда акциялардың сатып алу күнгі сатып алу құны көрсетіледі.
7. Резервтердің (провизиялардың) сомасы абсолюттік мәнде және плюс белгісімен көрсетіледі.
8. "Барлығы" жолы "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиынтығы" және "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиынтығы" жолдарының қосындысына тең.
9. Егер қаржы ұйымы болып табылатын банк конгломератының қатысушысы бұрын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне заңды тұлғалардың жарғылық капиталына салымды білдіретін инвестициялар туралы есепті кезеңдегі мәліметтерді берсе, онда Нысанда "Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысының атауы" деген жол және "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиынтығы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиынтығы" деген жол бойынша 4, 5, 6, 7, 8, 13, 14, 15 және 16-бағандар толтырылуы тиіс.
Тізбеге 24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 258 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4-BK_SSP
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ________________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
Эмитенттің атауы
Эмитент елінің атауы
Бағалы қағаздың атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі және халықаралық сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы
1.
n.
Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиынтығы
Банк конгломератының n-қатысушысының атауы
1.
n.
Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық құны / сатып алу құны
Бағалы қағаздың валютасы
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
оның ішінде РЕПО-ға өткізілген бағалы қағаздар
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Өзге жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң (теріс) түзету
Резервтердің (провизиялардың) мөлшері
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Пайда немесе зиян арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң (теріс) түзету
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Болашақ ақша ағындарының дисконтталған құны
Сатып алу құны
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң (теріс) түзету
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы:
Ауыртпалық салынған бағалы қағаздар бойынша баланстық құн (нетто), мың теңгемен
Сатып алу күні
Өтеу күні
Халықаралық қор биржасының атауы
Барлығы
оның ішінде РЕПО шарттарымен ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы:
Қор биржасы тізімінің санаты
Рейтинг
сатып алу күніне
есепті күнге
Эмитенттің сатып алу күніне
Эмитенттің есепті күнге
30
31
32
33
кестенің жалғасы:
Рейтинг
Ескертпе
Бағалы қағаздың сатып алу күніндегі
Бағалы қағаздың сатып алу күніндегі
34
35
36
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Есепті күнгі жағдай бойынша
банк конгломераты
қатысушыларының бағалы
қағаздар портфелінің
құрылымы туралы
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп (индекс – 4-BK_SSP, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма содержит сведения о структуре портфеля ценных бумаг участников банковского конгломерата за исключением, сведений указанных в Отчете по сбору сведений по инвестициям, представляющим собой вложения в уставный капитал юридических лиц, субординированный долг юридических лиц, а также иным вложениям в собственный капитал юридических лиц участников банковского конгломерата, осуществленным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату, в соответствии с приложением 4 к настоящему постановлению.
6. В графе 4 указывается наименование приобретенной ценной бумаги.
7. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
8. В графе 9 по облигациям указывается денежное выражение номинальной (покупной стоимости) облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Показатель стоимости указывается в тысячах тенге (эквивалент стоимости в тенге для ценных бумаг, номинал которых выражен в иностранной валюте, указывается в пересчете по рыночному курсу обмена валют на дату транзакции, определенному в порядке, предусмотренном пунктом 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказа Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты", зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Есепті күнгі жағдай бойынша банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 65-2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк толтырады, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде және жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күн ішінде ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына, заңды тұлғалардың реттелген борышына салымдар болып табылатын инвестициялар, сондай-ақ банк конгломератының қатысушылары заңды тұлғаларының өз капиталына есепті кезеңде жүзеге асырылған, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыста болған өзге салымдар бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есепте көрсетілген мәліметтерді қоспағанда, банк конгломераты қатысушыларының бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы мәліметтер қамтылған.
6. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың атауы көрсетіледі.
7. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың саны көрсетіледі.
8. 9-бағанда облигациялар бойынша облигацияның номиналдық /сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін ақшалай көрінісі, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оның ұстаушысына төленетін сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. Құн көрсеткіші мың теңгемен көрсетіледі (номиналы шетел валютасымен көрсетілген бағалы қағаздар үшін теңгедегі құнның баламасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысының 1-тармағында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында көзделген тәртіппен айқындалған транзакция күніне валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеуде көрсетіледі).

9. В графе 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям - валюта приобретения.
10. В графе 25 указывается стоимость обремененных ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
11. В графе 26 указывается стоимость ценных бумаг, обремененных договорами РЕПО, отраженная в бухгалтерском учете.
12. В графе 29 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
13. В графах 30 и 31 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в данных графах указывается "нет листинга".
14. При заполнении граф 32, 33, 34 и 35 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318. При наличии нескольких рейтингов от 2 (двух) и более международных рейтинговых агентств (Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или аналогичного уровня международных рейтинговых агентств (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch)) указывается рейтинг международного рейтингового агентства, присвоившего рейтинг последним. Если даты присвоения рейтингов совпадают, указывается минимальный рейтинг. Одной ценной бумаге, одному эмитенту соответствует не более одного актуального значения рейтинга.
При отсутствии рейтинга в графах 32, 33, 34 и 35 указывается "нет рейтинга".
15. Если участник банковского конгломерата, являющийся финансовой организацией, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан Сведения, то в Форме подлежат заполнению строка "Наименование участника банковского конгломерата 1" или "Наименование участника банковского конгломерата n" и графы 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 и 26 по строке "Итого по участнику банковского конгломерата 1" или "Итого по участнику банковского конгломерата n".
Приложение 25 к Перечню
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 258
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: 5-BK_RIGT
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "______" "_____________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: банковский холдинг или банк, имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Участник банковского конгломерата (сторона 1 по внутригрупповой сделке)
Участник банковского конгломерата (сторона 2 по внутригрупповой сделке)
Вид сделки
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
Наименование
Бизнес - идентификационный номер (при наличии)
1
2
3
4
5
6
Активы
1
n
Требования на внебалансовых счетах
1
n
Расходы
1
n
продолжение таблицы:
Сумма сделки (в тысячах тенге)
Обороты, проведенные в течение отчетного квартала
Остатки требований на конец отчетного квартала
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Дисконты, премии
Положительные (отрицательные) корректировки
Резервы (провизии)
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по договору
(в процентах годовых)
Дата заключения договора
Дата окончания действия договора
(с учетом пролонгаций)
Примечание
13
14
15
16

9. 10-бағанда валюталардың коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" 07 ISO 4217 ҚР ҰС Қазақстан Республикасының ұлттық сыныптауышына сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығарылым валютасы, акциялар бойынша сатып алу валютасы көрсетіледі.
10. 25-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
11. 26-бағанда РЕПО шарттарымен ауыртпалық салынған, бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
12. 29-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
13. 30 және 31-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасы қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде осы бағандарда "листинг жоқ" деп көрсетіледі.
14. 32, 33, 34 және 35-бағандарды толтыру кезінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі. 2 (екі) және одан да көп халықаралық рейтинг агенттіктерінен (Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) бірнеше рейтингтер немесе халықаралық рейтинг агенттіктерінің ұқсас деңгейі (Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch)) болған кезде соңғы рейтинг берген халықаралық рейтингтік агенттіктің рейтингі көрсетіледі. Егер рейтингтер берілген күндер сәйкес келсе, ең төменгі рейтинг көрсетіледі. Бір бағалы қағаз, бір эмитентке рейтингтің бір жаңартылған мәнінен артық емес мәні сәйкес келеді.
Рейтинг болмаған кезде 32, 33, 34 және 35-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.
15. Егер қаржы ұйымы болып табылатын банк конгломератының қатысушысы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне бұрын мәліметтерді ұсынса, онда Нысанда "Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысының атауы" деген жол және "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиынтығы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиынтығы" деген жол бойынша 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 және 26-бағандар толтырылуы тиіс.
Тізбеге 25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 258 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 5-BK_RIGT
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ________________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
Банк конгломератының қатысушысы (топішілік мәмілелер бойынша 1-тарап)
Банк конгломератының қатысушысы (топішілік мәмілелер бойынша 2-тарап)
Мәміленің түрі
Атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
Атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
1
2
3
4
5
6
Активтер
1
n
Баланстан тыс шоттардағы талаптар
1
n
Шығыстар
1
n
кестенің жалғасы:
Мәміле сомасы (мың теңгемен)
Есепті тоқсан ішінде жүргізілген айналымдар
Есепті тоқсан соңындағы талаптардың қалдығы
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Дисконттар, сыйлықақылар
Оң/ теріс түзетулер
Резервтер (провизиялар)
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Шарт бойынша сыйақының мөлшерлемесі (жылдық пайыздармен)
Шарт жасалған күн
Шартты қолдану аяқталған күн (ұзартуды ескере отырып)
Ескертпе
13
14
15
16

Общая сумма производных финансовых инструментов, учитываемых как произведение номинальной стоимости указанных финансовых инструментов на коэффициент кредитного риска, в соответствии с Таблицей коэффициентов кредитного риска для производных финансовых инструментов согласно приложению 7 к Нормативным значениям и методикам расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размеру капитала банка, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15886, и определяемых сроком погашения указанных финансовых инструментов по состоянию на "____"_________20___ года составляет _________________тысяч тенге.
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета по сбору
сведений по внутригрупповым
сделкам банковского конгломерата,
заключенным в течение отчетного
периода, а также действующим
по состоянию на отчетную дату
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату
(индекс – 5-BK_RIGT, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет по сбору сведений по внутригрупповым сделкам банковского конгломерата, заключенным в течение отчетного периода, а также действующим по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

Туынды қаржы құралдарының жалпы сомасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15886 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысымен бекітілген Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелеріне, капиталының мөлшеріне 7-қосымшаға сәйкес Туынды қаржы құралдарына арналған кредит тәуекел коэффициенттерiнiң кестесiне сәйкес және аталған қаржы құралдарын өтеу мерзімімен анықталатын көрсетілген қаржы құралдарының номиналдық құнының кредиттік тәуекелдің коэффициентіне туындысы ретінде есептелетін жалпы сомасы 20___ жылғы "___" __________ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды.
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Банк конгломератының есепті
кезең ішінде жасасқан,
сондай-ақ есепті күнгі
жағдай бойынша қолданыстағы
топішілік мәмілелері бойынша
мәліметтер жинау жөніндегі
есептің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп (индексі – 5-BK_RIGT, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк конгломератының есепті кезең ішінде жасасқан, сондай-ақ есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 65-2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде және жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күн ішінде ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражаются сведения по всем внутригрупповым сделкам банковского конгломерата (далее – сделка), за исключением сделок, указанных в приложениях 4 и 5 к Перечню, формам, срокам представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами, утвержденных настоящим постановлением.
6. В Форме сделка отражается один раз по показателю "Активы" и "Требования на внебалансовых счетах".
7. Если сделка предусматривает участие нескольких участников банковского конгломерата, в Форме указывается участник банковского конгломерата (сторона 1 по сделке), от которого начинается движение денег и конечный участник банковского конгломерата (сторона 2 по сделке).
При этом в графе 16 указываются промежуточные участники банковского конгломерата (при наличии) и цель их участия в сделке.
8. Для заполнения граф 6 и 7 отражаются следующие виды операций и показателей:
1) активы (показатель):
предоставление займов (овердрафта, финансового лизинга, учет векселей, факторинг, форфейтинг);
предоставление субординированных займов;
операции обратное репо с ценными бумагами;
открытие (наличие) текущего счета;
открытие (наличие) корреспондентского счета;
размещение вклада;
продажа движимого (недвижимого имущества);
продажа (секьюритизация) активов (займов, дебиторской задолженности);
уступка прав требований;
передача имущества и активов организации, осуществляющей управление сомнительными активами;
начисление дивидендов;
начисление комиссионного дохода;
дебиторская задолженность;
требования по производным финансовым инструментам;
требования по дилинговым операциям;
страховые активы;
прочие активы (вид операции указывается в графе 16);
2) требования на внебалансовых счетах (показатель):
выдача гарантий;
открытие аккредитива;
открытие отзывной кредитной линии;
открытие безотзывной кредитной линии;
производные финансовые инструменты;
дилинговые операции;
страхование финансовых убытков (указывается страховая сумма по договору страхования). Данный вид операции включает классы страхования, предусмотренные подпунктами 13), 14), 15), 15-1) и 16) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности";
иные виды страхования активов (указывается страховая сумма по договору страхования);
страхование сотрудников (указывается страховая сумма по договору страхования);
принятие в залог имущества;
прочие требования по внебалансовым счетам (вид операции указывается в графе 16);

4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда осы қаулымен бекітілген Тізбеге, нысандарға және банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну мерзімдеріне 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген мәмілелерді (бұдан әрі – мәміле) қоспағанда, банк конгломератының барлық топішілік мәмілелері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
6. Нысанда мәміле "Активтер" және "Баланстан тыс шоттардағы талаптар" көрсеткіші бойынша бір рет көрсетіледі.
7. Егер мәміледе банк конгломератының бірнеше қатысушысы көзделсе, Нысанда банк конгломератының ақша қозғалысы басталатын қатысушысы (мәміле бойынша 1-тарап) және банк конгломератының түпкілікті қатысушысы (мәміле бойынша 2-тарап) көрсетіледі.
Бұл ретте 16-бағанда банк конгломератының аралық қатысушыларын (бар болса) және олардың мәмілеге қатысу мақсатын көрсету қажет.
8. 6 және 7-бағандарды толтыру үшін операциялар мен көрсеткіштердің мынадай түрлері көрсетіледі:
1) активтер (көрсеткіш):
қарыздар (овердрафт, қаржы лизингін, вексельдерді есепке алу, факторинг, форфейтинг) беру;
реттелген қарыздар беру;
бағалы қағаздармен кері репо операциялары;
ағымдағы шотты ашу (болуы);
корреспонденттік шотты ашу (болуы);
салымды орналастыру;
жылжымалы (жылжымайтын) мүлікті сату;
активтерді (қарыздарды, дебиторлық берешекті) сату (секьюритилендіру);
талап ету құқығын басқаға беру;
күмәнді активтерді басқаруды жүзеге асыратын ұйымның мүлкі мен активтерін беру;
дивидендтер есептеу;
комиссиялық кіріс есептеу;
дебиторлық берешек;
туынды қаржы құралдары бойынша талаптар;
дилингтік операциялар бойынша талаптар;
сақтандыру активтері;
басқа да активтер (операция түрі 16-бағанда көрсетіледі);
2) баланстан тыс шоттардағы талаптар (көрсеткіш):
кепілдіктер беру;
аккредитив ашу;
кері қайтарылатын кредиттік желіні ашу;
кері қайтарылмайтын кредиттік желіні ашу;
туынды қаржы құралдары;
дилингтік операциялар;
қаржы шығындарын сақтандыру (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі). Операцияның осы түріне "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 13), 14), 15), 15-1) және 16) тармақшаларында көзделген сақтандыру сыныптары кіреді;
активтерді сақтандырудың өзге түрлері (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі);
қызметкерлерді сақтандыру (сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі);
мүлікті кепілге қабылдау;
баланстан тыс шоттар бойынша басқа да талаптар (операция түрі 16-бағанда көрсетіледі);

3) расходы (показатель):
оплата комиссионного вознаграждения за услуги;
чистые расходы по производным финансовым инструментам расходы по дилинговым операциям;
расходы по дилинговым операциям;
чистые расходы от переоценки;
выплата дивидендов;
выплата вознаграждения по обязательствам;
оплата арендной платы за имущество;
выплата страховой премии;
страховые выплаты;
выплата штрафов, пени, неустоек и другие виды санкций;
иные виды расходов (вид операции указывается в графе 16).
9. В графе 7 указываются обороты по сделке – итог записей (увеличений или уменьшений) за отчетный квартал без начального сальдо (остатка).
Приложение 26 к Перечню
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 258
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату
Индекс формы административных данных: 6-BK_RL
Периодичность: ежеквартальная, ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "______" "________________" 20__ года
Круг лиц, представляющих отчет: банковский холдинг или банк,
имеющий дочернюю организацию, но не имеющий банковского холдинга.
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти)
календарных дней, следующих за отчетным кварталом;
ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года.
Форма
Бизнес-идентификационный номер
(для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица) или иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование контрагента
Вид операции
Вид валюты
Сумма (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора c учетом пролонгации
1
2
3
4
5
6
7
8
(Наименование участника банковского конгломерата 1)
1
2
n
Итого обязательства участника 1
(Наименование участника банковского конгломерата n)
1
2
n
Итого обязательства участника n
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "______" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета по сбору
сведений об обязательствах
участников банковского
конгломерата перед
третьими лицами, составляющих
10 (десять) и более процентов от
собственного капитала
банковского конгломерата,
действующих по состоянию
на отчетную дату

3) шығыстар (көрсеткіш);
қызмет үшін комиссиялық сыйақы төлеу;
туынды қаржы құралдары бойынша таза шығыстар;
дилингтік операциялар бойынша шығыстар;
қайта бағалаудан таза шығыстар;
дивидендтер төлеу;
міндеттемелер бойынша сыйақы төлеу;
мүлік үшін жалдау ақысын төлеу;
сақтандыру сыйлықақысын төлеу;
сақтандыру төлемдері;
айыппұлдар, өсімпұлдар, тұрақсыздық айыбын және санкциялардың басқа түрлерін төлеу;
шығыстардың өзге түрлері (операция түрі 16-бағанда көрсетіледі).
9. 7-бағанда есепті тоқсандағы мәміле бойынша айналымдар - жазбалардың қорытындысы (ұлғаюлар немесе азаюлар) бастапқы сальдосыз (қалдықсыз) көрсетіледі.
Тізбеге 26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 258 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректердің нысаны www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломераты меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 6-BK_RL
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" ________________ жағдай бойынша
Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей;
жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күннен кешіктірмей.
Нысан
Бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін) немесе өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Контрагенттің атауы
Операцияның түрі
Валютаның түрі
Сомасы (мың теңгемен)
Шарт жасалған күн (шарттың талаптарын орындау басталған күн)
Мерзімін ұзартуды ескере отырып шартты қолдау аяқталатын күн (талаптарды орындау аяқталатын күн)
1
2
3
4
5
6
7
8
(Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы)
1
2
n
1-қатысушы міндеттемелерінің жиынтығы
(Банк конгломератының n-қатысушысының атауы)
1
2
n
n-қатысушы міндеттемелерінің жиынтығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам_____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Банк конгломераты
қатысушыларының үшінші
тұлғалар алдындағы, банк
конгломераты меншікті
капиталының 10 (он) және
одан көп пайызын құрайтын,
есепті күнгі жағдай бойынша
қолданыстағы міндеттемелері
туралы мәліметтер жинау
жөніндегі есеп нысанына
қосымша

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату (индекс – 6-BK_RL, периодичность – ежеквартальная, ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, "Отчет по сбору сведений об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами, составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата, действующих по состоянию на отчетную дату" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма заполняется банковским холдингом или банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга, за исключением нерезидентов Республики Казахстан, представляется ежеквартально (за исключением четвертого квартала) не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней, следующих за отчетным кварталом и ежегодно не позднее 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В Форме отражаются сведения об обязательствах участников банковского конгломерата перед третьими лицами (группой лиц), составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата на отчетную дату.
В Форму не включаются обязательства участников банковского конгломерата перед акционерным обществом "Единый накопительный пенсионный фонд", средства которого размещены им самостоятельно и (или) Национальным Банком Республики Казахстан в качестве доверительного управляющего пенсионными активами.
6. Символ n - количество участников в банковском конгломерате.
7. Наименования участников банковского конгломерата указываются в строках "1. (Наименование участника банковского конгломерата 1)", "n. (Наименование участника банковского конгломерата n").

Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломераты меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп (индексі – 6-BK_RL, кезеңділігі – тоқсан сайын, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар алдындағы, банк конгломераты меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын, есепті күнгі жағдай бойынша қолданыстағы міндеттемелері туралы мәліметтер жинау жөніндегі есеп" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 65-2) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасының бейрезиденттерін қоспағанда, банк холдингі немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк жасайды, тоқсан сайын (төртінші тоқсанды қоспағанда), есепті тоқсаннан кейінгі күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде және жыл сайын, қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күн ішінде ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. Есепте 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанда банк конгломераты қатысушыларының үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы, есепті күні банк конгломераты өз капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын міндеттемелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
Нысанға банк конгломераты қатысушыларының қаражатын өздері дербес және (немесе) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі зейнетақы активтерін сенімгерлік басқарушы ретінде орналастырған "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" акционерлік қоғамы алдындағы міндеттемелері енгізілмейді.
6. n символы - банк конгломераты қатысушыларының саны.
7. Банк конгломераты қатысушыларының атауы "1. (Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы)", "n. (Банк конгломератының n-қатысушысының атауы)" жолдарында көрсетіледі.

8. Если участник банковского конгломерата, являющийся финансовой организацией, ранее представил в Национальный Банк Республики Казахстан данные сведения, то в Форме подлежат заполнению строка "Наименование участника банковского конгломерата 1" или "Наименование участника банковского конгломерата n" и графа 6 по строке "Итого по участнику банковского конгломерата 1" или "Итого по участнику банковского конгломерата n".
9. В графе 6 Формы указывается балансовая стоимость обязательств участников банковского конгломерата перед третьими лицами (группой лиц), составляющих 10 (десять) и более процентов от собственного капитала банковского конгломерата на отчетную дату.
Приложение 27 к Перечню
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 декабря 2019 года № 258
Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами
1. Настоящие Правила представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами разработаны в соответствии с подпунктом 65-2) части второй статьи 15 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", пунктом 3 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и определяют порядок представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).
2. К отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами прилагаются сведения о нормативных значениях, методике расчета пруденциальных нормативов участников банковского конгломерата, являющихся нерезидентами Республики Казахстан, установленных нормативными правовыми актами уполномоченного органа соответствующего государства, регулирующего их деятельность в стране их нахождения.
3. Отчетность о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами по состоянию на отчетную дату, подписанная руководителем банковского холдинга или банка, имеющего дочернюю организацию, но не имеющего банковского холдинга, или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, посредством электронно-цифровой подписи хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечиваются руководителем банковского холдинга или банка, имеющего дочернюю организацию, но не имеющего банковского холдинга, или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Отчетность о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами в Национальный Банк представляется в электронном формате посредством автоматизированной информационной подсистемы до утраты статуса банковского холдинга либо прекращения деятельности банком, имеющим дочернюю организацию, но не имеющим банковского холдинга.
В случае если, к срокам предоставления отчетности, установленным пунктом 2 настоящего постановления, отчитывающееся лицо утратило статус банковского холдинга либо прекратило банковскую деятельность банка, имеющего дочернюю организацию, но не имеющего банковского холдинга, отчетность о выполнении пруденциальных нормативов банковскими конгломератами за последний отчетный период, предшествующий дате утраты статуса, представляется в установленные сроки.

8. Егер қаржы ұйымы болып табылатын банк конгломератының қатысушысы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне аталған мәліметтерді бұрын берсе, онда Нысанда "Банк конгломератының 1-қатысушысының атауы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысының атауы" жолы және "Банк конгломератының 1-қатысушысы бойынша жиынтығы" немесе "Банк конгломератының n-қатысушысы бойынша жиынтығы" жолы бойынша 6-баған толтырылады.
9. Нысанның 6-бағанында банк конгломераты қатысушыларының есепті күнгі Банк конгломераты меншікті капиталының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын үшінші тұлғалар (тұлғалар тобы) алдындағы міндеттемелерінің баланстық құны көрсетіледі.
Тізбеге 27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 258 қаулысына
8-қосымша
Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну  қағидалары
1. Осы Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну қағидалары "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 65-2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 42-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікке Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын банк конгломераты қатысушыларының олардың тұрған еліндегі оның қызметін реттейтін тиісті мемлекеттің уәкілетті органының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген пруденциялық нормативтерінің нормативтік мәндері және есептеу әдістемесі туралы мәліметтер қоса беріледі.
3. Есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағыштағы банк конгломераттарының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілікке банк холдингінің немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банктің басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам электрондық-цифрлық қолтаңба арқылы қол қояды, электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дұрыстығын банк холдингінің немесе еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банктің басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Банк конгломераттарының Ұлттық Банкке пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілігі банк холдингі мәртебесін жоғалтқанға не еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банк қызметін тоқтатқанға дейін автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйе арқылы электрондық форматта ұсынылады.
Егер осы қаулының 2-тармағында белгіленген есептілікті ұсыну мерзіміне есеп беруші тұлға банк холдингі мәртебесінен айырылған не еншілес ұйымы бар, бірақ банк холдингі жоқ банктің банк қызметін тоқтатқан жағдайда, банк конгломераттарының мәртебесін жоғалтқан күннің алдындағы соңғы есепті кезең үшін пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептілік белгіленген мерзімдерде ұсынылады.