Об утверждении правил оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2022 года № 27833.
В соответствии с подпунктом 43) пункта 16 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан № 71 ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 21.02.2025 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые правила оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 апреля 2022 года
№ ҚР ДСМ-37
Правила оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 43) пункта 15 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 и определяют порядок оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 24.01.2025 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 сәуірде № 27833 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 43) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.02.2025 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне 1) және 2) тармақшаларда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2022 жылғы 27 сәуірдегі
№ ҚР ДСМ-37 бұйрығына
қосымша
Амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы ереже 15-тармағының 43) тармақшасына сәйкес әзірленді және амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 24.01.2025 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) информационно-коммуникационные технологии – совокупность методов работы с электронными информационными ресурсами и методов информационного взаимодействия, осуществляемых с применением аппаратно-программного комплекса и сети телекоммуникаций;
2) профильный специалист – медицинский работник с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат в области здравоохранения;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
4) дистанционные медицинские услуги – предоставление медицинских услуг в целях диагностики, лечения, медицинской реабилитации и профилактики заболеваний и травм, проведение исследований и оценок посредством цифровых технологий, обеспечивающее дистанционное взаимодействие медицинских работников между собой, с физическими лицами и (или) их законными представителями, идентификацию указанных лиц, а также документирование совершаемых ими действий;
5) первичная медико-санитарная помощь (далее – ПМСП) – место первого доступа к медицинской помощи, ориентированной на нужды населения, включающей профилактику, диагностику, лечение заболеваний и состояний, оказываемых на уровне человека, семьи и общества;
6) медицинская помощь в системе обязательного социального медицинского страхования – объем медицинской помощи, предоставляемый потребителям медицинских услуг за счет активов фонда социального медицинского страхования;
7) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемый за счет бюджетных средств;
8) медицинская информационная система – информационная система, обеспечивающая ведение процессов субъектов здравоохранения в электронном формате.
8) прегравидарная подготовка – комплекс профилактических мероприятий, направленных на минимизацию рисков при реализации репродуктивной функции конкретной супружеской пары.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 24.01.2025 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 21.02.2025 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар – электрондық ақпараттық ресурстармен жұмыс істеу әдістерінің және аппараттық-бағдарламалық кешен мен телекоммуникациялар желілерін қолдана отырып жүзеге асырылатын ақпараттық өзара іс-қимыл әдістерінің жиынтығы;
2) бейінді маман – жоғары медициналық білімі, денсаулық сақтау саласында сертификаты бар медицина қызметкері;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) - Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) қашықтықтан көрсетілетін медициналық қызметтер - аурулар мен жарақаттардың диагностикасы, оларды емдеу, медициналық оңалту және олардың профилактикасы, медицина қызметкерлерінің өзара, жеке тұлғалармен және (немесе) олардың заңды өкілдерімен қашықтықтан өзара іс-қимыл жасауын, көрсетілген адамдарды сәйкестендіруді, сондай-ақ олар жасайтын әрекеттерді құжаттауды қамтамасыз ететін цифрлық технологиялар арқылы зерттеулер мен бағалауды жүргізу мақсатында медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну;
5) медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) - адам, отбасы және қоғам деңгейінде көрсетілетін, аурулар мен жай-күйлердің профилактикасын, диагностикасын, оларды емдеуді қамтитын халықтың мұқтажына бағдарланған медициналық көмекке алғашқы қол жеткізу орны;
6) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көмек – әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері есебінен медициналық көрсетілетін қызметтер тұтынушыларға ұсынылатын медициналық көмек көлемі;
7) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) – бюджет қаражаты есебінен ұсынылатын медициналық көмек көлемі;
8) медициналық ақпараттық жүйе - денсаулық сақтау субъектілерінің процестерін электрондық форматта жүргізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе.
8) прегравидарлы дайындық - белгілі бір ерлі-зайыптылардың ұрпақты болу функциясын жүзеге асыру кезіндегі тәуекелдерді азайтуға бағытталған алдын алу шараларының кешені.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 24.01.2025 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.02.2025 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях в виде консультативно – диагностической помощи (далее – КДП) оказывается профильными специалистами при заболеваниях, требующих специальных методов диагностики, лечения, медицинской реабилитации, в том числе:
по месту выезда, в том числе на дому;
в передвижных медицинских комплексах, медицинских поездах;
в образовательных организациях;
с использованием средств дистанционных медицинских услуг.
3-1. При проведении инструментальных методов исследования, диагностических исследований в амбулаторных условиях применяются информационно-коммуникационные технологии в целях поддержки принятия врачебных решений.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 3-1 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 24.01.2025 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-2. В амбулаторных условиях читка и (или) расшифровка результатов исследований проводится, в том числе с применением дистанционных медицинских услуг при направлении медицинских изображений, исследований в другую медицинскую организацию, при условии наличия у такой медицинской организации лицензии на медицинскую деятельность с указанием соответствующего профиля лицензируемого вида деятельности.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 3-2 в соответствии с приказом Министра здравоохранения РК от 24.01.2025 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях в виде КДП оказывается субъектами здравоохранения, имеющими государственную лицензию на указанный вид деятельности, полученную в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях":
1) в рамках ГОБМП;
2) в системе ОСМС;
3) на платной основе согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении правил оказания платных услуг субъектами здравоохранения и типовой формы договора по предоставлению платных медицинских услуг (помощи)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21559);
4) в рамках добровольного медицинского страхования;
5) за счет бюджетных средств отдельным категориям государственных служащих и граждан Республики Казахстан в соответствии с перечнем, утвержденным Управлением делами Президента Республики Казахстан по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан.

3. Амбулаториялық жағдайдағы кеңес-диагностикалық көмек түріндегі (бұдан әрі – КДК) мамандандырылған медициналық көмекті диагностиканың, емдеудің, медициналық оңалтудың арнайы әдістерін талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсетеді, оның ішінде:
шығу орны бойынша, оның ішінде үйде;
жылжымалы медициналық кешендерде, медициналық пойыздарда;
білім беру ұйымдарында;
қашықтықтан медициналық қызмет көрсету құралдарын пайдалана отырып.
3-1 Амбулаториялық жағдайларда зерттеудің аспаптық әдістерін, диагностикалық зерттеулерді жүргізу кезінде дәрігерлік шешімдер қабылдауды қолдау мақсатында ақпараттық-коммуникациялық технологиялар қолданылады.
Ескерту. Қағидалар 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 24.01.2025 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3.2 Амбулаториялық жағдайларда зерттеу нәтижелерін оқу және (немесе) ашып жазу, оның ішінде медициналық бейнелерді, зерттеулерді басқа медициналық ұйымға жіберу кезінде қашықтықтан көрсетілетін медициналық қызметтерді қолдана отырып, осындай медициналық ұйымда лицензияланатын қызмет түрінің тиісті бейінін көрсете отырып, медициналық қызметке лицензиясы болған жағдайда жүргізіледі.
Ескерту. Қағидалар 3-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 24.01.2025 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Амбулаториялық жағдайларда КДК түріндегі мамандандырылған медициналық көмекті "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен алынған, көрсетілетін қызмет түріне мемлекеттік лицензиясы бар денсаулық сақтау субъектілері көрсетеді:
1) ТМККК шеңберінде;
2) МӘМС жүйесінде;
3) "Денсаулық сақтау субъектілерінің ақылы қызметтер көрсету қағидаларына және ақылы медициналық қызметтер (көмек) көрсету жөніндегі шарттың үлгісін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 29 қазандағы бекітілген № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21559 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес ақылы негізде жүзеге асырылады;
4) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ерікті медициналық сақтандыру (бұдан әрі – ЕМС) шеңберінде жүзеге асырылады;
5) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы бекіткен тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілері мен азаматтарының жекелеген санаттарына бюджет қаражаты есебінен беріледі.

5. В специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП входят:
1) профилактика и диагностика ВИЧ-инфекции в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-137/2020 "Об утверждении правил проведения мероприятий по профилактике ВИЧ-инфекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21467) и туберкулеза в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-214/2020 "Об утверждении правил проведения мероприятий по профилактике туберкулеза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21695) ;
2) услуги при травмах, отравлениях или других неотложных состояниях, в том числе услуги мобильной бригады при заболеваниях, вызывающих ухудшение эпидемиологической ситуации в стране и в случаях подозрения на них для лиц, не являющихся потребителями услуг в системе ОСМС;
3) диагностика и лечение при социально значимых заболеваниях в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-108/2020 "Об утверждении перечня социально значимых заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21263);
4) диагностика и лечение при хронических заболеваниях, подлежащих динамическому наблюдению в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № ҚР ДСМ-149/2020 "Об утверждении правил организации оказания медицинской помощи лицам с хроническими заболеваниями, периодичности и сроков наблюдения, обязательного минимума и кратности диагностических исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21513) (далее – Приказ № ҚР ДСМ-149/2020).
6. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях в системе ОСМС включает в себя:
1) профилактические медицинские осмотры в порядке и с периодичностью, в соответствии с приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих скрининговым исследованиям, а также правил, объема и периодичности проведения данных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21572) и приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-264/2020 "Об утверждении правил, объема и периодичности проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, включая детей дошкольного и школьного возрастов, а также учащихся технического и профессионального, послесреднего и высшего образования", за исключением профилактических осмотров в рамках ГОБМП (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21820);

5. ТМККК шеңберінде амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмекке мыналар кіреді:
1) "АИТВ инфекциясының профилактикасы жөніндегі іс-шараларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" " Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-137/2020 бұйрығына сәйкес АИТВ инфекциясының және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-214/2020 "Туберкулез профилактикасы жөніндегі жөніндегі іс-шараларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес туберкулездің профилактикасы және диагностикасы;
2) жарақаттар, уланулар немесе басқа да шұғыл жағдайлар кезінде көрсетілетін, оның ішінде елдегі эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауына алып келетін аурулар кезінде және оларға күдік туындаған жағдайларда МӘМС жүйесіндегі қызметтерді тұтынушылар болып табылмайтын адамдар үшін мобилдік бригада көрсететін қызметтер;
3) "Әлеуметтік мәні бар аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-108/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21263 болып тіркелген) сәйкес әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде диагностика және емдеу;
4) "Созылмалы аурулары бар адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру қағидаларын, байқау мерзімділігі мен мерзімдерін, диагностикалық зерттеулердің міндетті минимумы мен еселігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қазандағы №ҚР ДСМ-149/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21513 болып тіркелген) (бұдан әрі -  № ҚР ДСМ-149/2020 бұйрығы) сәйкес созылмалы аурулар кезінде диагностикалау және емдеу;
6. МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек мыналарды қамтиды:
1) "Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беретін оқушыларды қоса алғанда, халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық қарап-тексерулерді жүргізу қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-264/2020 бұйрығымен бекітілген тәртіппен және кезеңділікпен профилактикалық медициналық қарап-тексерулерді жүзеге асырады;

2) прием и консультации профильными специалистами, а также услуги мобильной бригады на дому при заболеваниях, вызывающих ухудшение эпидемиологической ситуации в стране и в случаях подозрения на них для лиц, не являющихся потребителями услуг в системе ОСМС;
3) динамическое наблюдение профильными специалистами лиц с хроническими заболеваниями в порядке и с периодичностью, в соответствии с Приказом № ҚР ДСМ-149/2020.
4) оказание стоматологической помощи в экстренной и плановой форме отдельным категориям населения в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 сентября 2020 года №ҚР ДСМ-106/2020 "Об утверждении перечня отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21254);
5) диагностические услуги, в том числе лабораторная диагностика, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-221/2020 "Об утверждении перечня диагностических услуг, в том числе лабораторной диагностики, включенных в специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21703);
6) процедуры и манипуляции по перечню, утвержденному приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-136/2020 "Об утверждении перечня процедур и манипуляций, включенных в специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21470);
7) прегравидарную подготовку супружеских пар, планирующих беременность в текущем году, в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-156 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 августа 2021 года № ҚР ДСМ-92 "Об утверждении стандарта организации оказания акушерско-гинекологической помощи в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31021)
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 21.02.2025 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Оказание специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в военно-медицинских (медицинских) подразделениях членам семей сотрудников (в том числе лицам, находящимся на их иждивении) специальных государственных и правоохранительных органов, пенсионерам правоохранительных органов, лицам, уволенным с воинской службы по достижении предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья, получившим заболевание в связи с исполнением обязанностей воинской службы, а также имеющим выслугу двадцать и более лет, сотрудникам, уволенным со службы в специальных государственных органах по состоянию здоровья (заболеваниям, увечьям, инвалидности, полученным при исполнении служебных обязанностей), а также достижении предельного возраста состояния на службе или сокращению штатов и имеющими выслугу двадцать и более календарных лет в рамках ГОБМП и в системе ОСМС осуществляется по направлению врача терапевта или врача общей практики военно-медицинских (медицинских) подразделений.

2) бейінді мамандардың қабылдауы мен консультациясы, сондай-ақ елдегі эпидемиологиялық жағдайдың нашарлауына әкелетін аурулар кезінде және оларға күдік туындаған жағдайда үйдегі мобильдік бригада қызметтері;
3) "Созылмалы аурулары бар адамдарға медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру қағидаларын, байқау мерзімділігі мен мерзімдерін, диагностикалық зерттеулердің міндетті минимумы мен еселігін бекіту туралы" №ҚР ДСМ-149/2020 бұйрығына сәйкес бейінді мамандардың созылмалы аурулары бар адамдарды тәртіппен және кезеңділікпен динамикалық байқауын қамтиды;
4) "Халықтың шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын жекелеген санаттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-106/2020 бұйрығымен бекіткен тізбе бойынша халықтың жекелеген санаттарына шұғыл және жоспарлы нысанда стоматологиялық көмек көрсету;
5) "Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмекке енгізілген диагностикалық қызметтердің, оның ішінде зертханалық қызметтің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-221/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21703 болып тіркелген) бекітілген диагностикалық қызметтер, оның ішінде зертханалық диагностика;
6) "Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмекке енгізілген емшаралар мен манипуляциялар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-136/2020 бұйрығымен бекітілген рәсімдер мен манипуляциялар;
7) "Қазақстан Республикасында акушерлік-гинекологиялық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 тамыздағы № ҚР ДСМ-92 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 7 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-156 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31021 болып тіркелген) сәйкес ағымдағы жылы жүктілікті жоспарлайтын ерлі-зайыптыларды прегравидарлық дайындық.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.02.2025 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Келісімшарт бойынша әскери қызметшілердің отбасы мүшелеріне, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары қызметкерлерінің отбасы мүшелеріне (оның ішінде олардың асырауындағы адамдарға), құқық қорғау органдарының зейнеткерлеріне, әскери қызметте болудың шекті жасына толғаннан кейін әскери қызметтен босатылған, денсаулық жағдайы бойынша әскери қызмет міндеттерін орындауға байланысты ауырған, сондай-ақ жиырма және одан да көп еңбек сіңірген жылдары бар адамдарға, әскери қызмет өткеру кезеңінде арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау қорғау органдарының қызметкерлеріне, денсаулық жағдайы (қызметтік міндеттерін атқару кезінде алынған аурулар, мертігулер, мүгедектік) бойынша, сондай-ақ қызметте болудың шекті жасына толу немесе штаттарды қысқарту бойынша арнаулы мемлекеттік органдар қызметінен босатылғандарға және ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде күнтізбелік жиырма және одан да көп жыл еңбек сіңірген қызметкерлерге әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелердің терапевт дәрігерінің немесе жалпы практикалық дәрігерінің жолдамасы бойынша жүзеге асырылады;

8. Оказание специализированной медицинской помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам труда и другим лицам осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеранах".
Глава 2. Порядок оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях
9. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях включает:
1) перечень медицинских услуг, оказываемых в рамках ГОБМП согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) перечень медицинских услуг, оказываемых в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) перечень медицинских услуг, оказываемых в рамках добровольного медицинского страхования устанавливается страховой организацией по согласованию со страховой организацией (застрахованным) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности".
10. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС оказывается:
1) в экстренном порядке – при внезапных острых заболеваниях, состояниях, обострении хронических заболеваний, требующих безотлагательного медицинского вмешательства для предотвращения существенного вреда здоровью и (или) устранения угрозы жизни;
2) в неотложной форме – при внезапных острых заболеваниях и состояниях, обострении хронических заболеваний, не представляющих явную угрозу жизни пациента;
3) в плановом порядке – при заболеваниях и состояниях, не сопровождающихся угрозой жизни пациента, отсрочка оказания которой на определенное время не повлечет за собой ухудшение состояния паицента, а также при проведении профилактических мероприятий.
11. Специализированная медицинская помощь в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС оказывается в плановом порядке на первичном, вторичном и третичном уровне оказания медицинской помощи по направлению специалистов, оказывающих медицинскую помощь на первичном и вторичном уровне в соответствии с поводами обращения для направления на специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. Оказание специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС без направления специалистов первичного и вторичного уровня оказания медицинской помощи осуществляется согласно клиническим протоколам в следующих случаях:

8. Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, еңбек ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге және басқа да адамдарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету "Ардагерлер туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәртібі
9. Амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек мыналарды қамтиды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесі;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесі;
3) "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ерікті медициналық сақтандыру шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтер тізбесін сақтандыру ұйымы айқындайды.
10. ТМККК және МӘМС жүйесі шеңберінде амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсетіледі:
1) шұғыл түрде - денсаулыққа елеулі зиянды болдырмау және (немесе) өмірге төнген қатерді жою үшін кезек күттірмейтін медициналық араласуды талап ететін кенеттен болған жіті аурулар, жай-күйлер, созылмалы аурулардың асқынуы кезінде;
2) кезек күттірмейтін - пациенттің өміріне анық қатер төндірмейтін, кенеттен болған жіті аурулар мен жай-күйлер, созылмалы аурулардың асқынуы кезінде;
3) жоспарлы түрде – көмек көрсетуді белгілі бір уақытқа кейінге қалдыру пациент жай-күйінің нашарлауына алып келмейтін, пациенттің өміріне қауіп төндірмейтін аурулар мен жай-күйлер кезінде, сондай-ақ профилактикалық іс-шараларды жүргізу кезінде.
11. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек жоспарлы тәртіппен осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес келу/жүгіну себептеріне сәйкес бастапқы және қайталама деңгейде медициналық көмек көрсететін мамандардың жолдамасы бойынша медициналық көмек көрсетудің бастапқы, екіншілік және үшінші деңгейінде көрсетіледі.
12. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетудің бастапқы және екіншілік деңгейіндегі амбулаториялық жағдайларда мамандар жолдауынсыз мамандандырылған медициналық көмек көрсету мынадай жағдайларда клиникалық хаттамаларға сәйкес жүзеге асырылады:

1) при неотложных состояниях и травмах, в том числе офтальмологической, оториноларингологической и других травм;
2) при обращении пациента по поводу оказания экстренной и плановой стоматологической помощи;
3) при обращении пациента к профильному специалисту по поводу заболеваний дерматовенерологического профиля;
4) при обращении пациента к акушер-гинекологу, за исключением случаев постановки на учет по беременности и психологу по месту прикрепления;
5) при обращении пациента к профильному специалисту по поводу подозрения на заболевание онкологического и гематологического профиля;
6) при обращении пациента (самообращение) в молодежные центры здоровья;
7) при обращении пациента к профильному специалисту в организацию здравоохранения по профилю заболевания динамического наблюдения;
8) при повторном приеме к профильному специалисту в рамках одного случая обращения по поводу заболевания, а также при подозрении на новообразование;
9) при оказании услуг передвижными медицинскими комплексами и медицинскими поездами;
10) при обращении супружеских пар к профильному специалисту в организацию здравоохранения по поводу прегравидарной подготовки при планировании беременности в текущем году.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 21.02.2025 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Запись на прием к профильному специалисту без направления специалистов первичного уровня, формируется при:
1) непосредственном обращеннии пациента в медицинскую организацию по месту прикрепления или субъект здравоохранения базы поставщиков медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) системе ОСМС;
2) оформлении записи на прием к врачу посредством телефонной связи, мобильных приложений медицинских информационных систем. Запись вносится в медицинскую информационную систему "Предварительная запись на прием к врачу", где предоставляется ответ с указанием свободного времени и даты приема врача, в соответствии с графиком приема врача;
3) обращение пациента через ПЭП и запроса на оказание государственной услуги "Запись на прием к врачу" с поступлением уведомления в виде статуса электронной заявки в "Личный кабинет".
В рамках одного обращения для верификации диагноза профильный специалист первичного, вторичного, третичного уровня создает направление на дополнительные лабораторно-инструментальные исследования и консультации других профильных специалистов с внесением данных в медицинскую информационную систему.
В случае обращения по поводу заболевания профильный специалист проводит процедуры и манипуляции, в том числе при оказании стоматологической помощи, согласно клинических протоколов и вносит данные в медицинскую информационную систему.
Субъекты здравоохранения оказывающие специализированные медицинские услуги в амбулаторных условиях в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, вносят график приема профильных специалистов в медицинскую информационную систему, интегрированную с медицинскими информационными системами, с открытой датой не менее 14 календарных дней, и обеспечивают актуализацию данных в случае изменения графика.
При плановом обращении к профильному специалисту, не требующего направления специалистов первичного уровня, запись на прием формируется при:
непосредственном обращении пациента в медицинскую организацию по месту прикрепления или субъект здравоохранения базы поставщиков медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
оформлении записи на прием к врачу посредством телефонной связи, мобильных приложений медицинских информационных систем.
запись вносится в медицинскую информационную систему "Предварительная запись на прием к врачу", где предоставляется ответ с указанием свободного времени и даты приема врача, в соответствии с графиком приема врача;
обращении пациента через портал электронного правительства и запрос на оказание государственной услуги "Запись на прием к врачу" с поступлением уведомления в виде статуса электронной заявки в "Личный кабинет".

1) шұғыл жағдайлар мен жарақаттар, оның ішінде офтальмологиялық, оториноларингологиялық және басқа да жарақаттар кезінде;
2) шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек көрсету бойынша пациент жүгінген кезде;
3) пациент дерматовенерологиялық бейіндегі аурулар бойынша бейінді маманға жүгінген кезде;
4) пациент тіркелген жері бойынша акушер-гинекологқа жүктілік бойынша тіркеуге тұруды санамағанда және психологқа жүгінген кезде,;
5) пациент онкологиялық және гематологиялық бейіндегі ауруға күдік бойынша бейінді маманға жүгінген кезде;
6) пациент жастар денсаулық орталықтарына жүгінген кезде (өздігінен жүгіну);
7) пациент динамикалық бақылау ауруының бейіні бойынша денсаулық сақтау ұйымына бейінді маманға жүгінген кезде;
8) аурудың себебі бойынша жүгінудің бір жағдайы шеңберінде бейінді маманға қайта қабылдау кезінде, сондай-ақ ісіктерге күдік болған кезде;
9) жылжымалы медициналық кешендермен және медициналық поездармен қызмет көрсету кезінде;
10) ерлі-зайыптылар ағымдағы жылы жүктілікті жоспарлау кезінде прегравидарлық дайындыққа байланысты денсаулық сақтау ұйымына бейінді маманға жүгінген кезде.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.02.2025 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Бастапқы деңгейдегі мамандардың жолдамасын талап етпейтін бейінді маманға жүгіну қажет болған жағдайда қабылдауға жазылу:
1) пациент тіркелген жері бойынша медициналық ұйымға немесе ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде медициналық көрсетілетін қызметтерді берушілер базасының денсаулық сақтау субъектісіне тікелей өтініш жасаған кезде;
2) телефон байланысы, медициналық ақпараттық жүйелердің мобилдік қосымшалары арқылы дәрігердің қабылдауына жазбаны ресімдеу. "Дәрігердің қабылдауына алдын ала жазылу" жазбасы медициналық ақпараттық жүйесіне енгізіледі, онда дәрігердің қабылдау кестесіне сәйкес дәрігердің бос уақыты мен қабылданған күнін көрсете отырып, жауап беріледі;
3) пациенттің ЭҮП арқылы жүгінуі және "жеке кабинетке" электрондық өтінім мәртебесі түрінде хабарлама келіп түсумен "дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуы.
Диагнозды верификациялау үшін бір өтініш шеңберінде біріншілік, екіншілік, үшіншілік деңгейдегі бейінді маман медициналық ақпараттық жүйеге деректерді енгізе отырып, қосымша зертханалық-аспаптық зерттеулерге және басқа бейінді мамандардың консультацияларына жолдама жасайды.
Ауруға байланысты жүгінген жағдайда бейінді маман клиникалық хаттамаларға сәйкес рәсімдер мен манипуляциялар жүргізеді, оның ішінде стоматологиялық көмек көрсету кезінде және деректерді медициналық ақпараттық жүйеге енгізеді.
ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілері ДСМ АЖ-мен интеграцияланған медициналық ақпараттық жүйеге кемінде күнтізбелік 14 күн ашық күнмен бейінді мамандарды қабылдау кестесін енгізеді және кесте өзгерген жағдайда деректерді өзектілендіруді қамтамасыз етеді.
Бастапқы деңгейдегі мамандардың жолдамасын талап етпейтін бейінді маманға жоспарлы жүгіну қажет болған жағдайда қабылдауға жазылу:
пациент тіркелген жері бойынша медициналық ұйымға немесе ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде медициналық көрсетілетін қызметтерді берушілер базасының денсаулық сақтау субъектісіне тікелей өтініш жасаған кезде;
телефон байланысы, медициналық ақпараттық жүйелердің мобилдік қосымшалары арқылы дәрігердің қабылдауына жазбаны ресімдеу.
"Дәрігердің қабылдауына алдын ала жазылу" жазбасы медициналық ақпараттық жүйесіне енгізіледі, онда дәрігердің қабылдау кестесіне сәйкес дәрігердің бос уақыты мен қабылданған күнін көрсете отырып, жауап беріледі;
пациенттің ЭҮП арқылы жүгінуі және "жеке кабинетке" электрондық өтінім мәртебесі түрінде хабарлама келіп түсумен "дәрігердің қабылдауына жазылу" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуы.

14. Ведение учетной документации при оказании профильным специалистом специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях осуществляется по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – Приказ № ҚР ДСМ-175/2020), в том числе посредством медицинских информационных систем.
При отсутствии технической возможности медицинская документация оформляется в бумажном виде с последующим внесением в медицинские информационные системы не позднее одного календарного месяца.
15. Порядок и сроки оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях по профилю в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС определяются в соответствии с подпунктом 32) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
16. Маршрут оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в разрезе профилей, в том числе при подозрении на социально-значимое заболевание, устанавливается местными органами государственного управления здравоохранения областей, городов республиканского значения и столицы в соответствии с правилами и стандартами оказания медицинской помощи.
17. Профильный специалист, оказавший специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях, при наличии показаний выдает или продлевает лист и (или) справку о временной нетрудоспособности в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020 "Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21660), а при наличии стойкой утраты трудоспособности дает рекомендации врачу ПМСП для направления на медико-социальную экспертизу, в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2015 года №44 "Об утверждении правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10589).
18. Направление на получение специализированной медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказываемой профильными специалистами третичного уровня осуществляется в случае:
дифференциальной диагностики сложных, неясных случаев для верификации диагноза;
диагностики редко встречающихся, орфанных заболеваний;
решения спорных случаев определения тактики ведения, лечения, а также экспертной оценки нетрудоспособности;
определения наличия показаний для направления на лечение за рубеж;
определения тактики ведения и лечения пациентов в случаях частых рецидивов заболевания и декомпенсации;
диагностики и лечения при неэффективности проводимых лечебных мероприятий на уровне ПМСП.
В рамках одного обращения профильный специалист третичного уровня при верификации диагноза создает направление на дополнительные лабораторно-инструментальные исследования и консультации других профильных специалистов с внесением данных в медицинскую информационную систему.

14. Бейінді маманның амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсетуі кезінде есепке алу құжаттамасын жүргізу "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрық) бекітілген нысандар бойынша, оның ішінде медициналық ақпараттық жүйелер арқылы жүзеге асырылады.
Техникалық мүмкіндік болмаған кезде медициналық құжаттама кейіннен күнтізбелік 1 ай мерзімінен кеш емес медициналық ақпараттық жүйелерге енгізуімен қағаз түрінде ресімделеді.
15. ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде бейіні бойынша амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәртібі мен мерзімдері медициналық көмек көрсету бейіні бойынша стандарттарға сәйкес "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексіне сәйкес айқындалады.
16. Бейіндер бөлінісінде амбулаториялық жағдайларда, оның ішінде әлеуметтік мәні бар ауруға күдік болған кезде мамандандырылған медициналық көмек көрсету бағытын медициналық көмек көрсету қағидалары мен стандарттарына сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары белгілейді.
17. Мамандандырылған медициналық көмек көрсеткен бейінді маман көрсеткіштер болған кезде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген) бекітілген еңбекке уақытша жарамсыздық сараптамасын жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларына сәйкес еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және (немесе) анықтамасын береді немесе ұзартады, ал еңбекке қабілеттілігінен тұрақты айырылған жағдайда медициналық-әлеуметтік сараптамаға жіберу үшін МСАК дәрігеріне ұсынымдар береді.
18. Үшінші деңгейдегі бейінді мамандар көрсететін ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек алуға жолдама жағдайда жүзеге асырылады:
диагнозды верификациялау үшін күрделі, түсініксіз жағдайларды дифференциалды диагностикалау;
сирек кездесетін, орфандық ауруларды диагностикалау;
жүргізу, емдеу тәсілін айқындаудың, сондай-ақ еңбекке жарамсыздықты сараптамалық бағалаудың даулы жағдайларын шешу;
шетелге емделуге жіберу үшін көрсетілімдердің болуын анықтау;
аурудың жиі қайталануы және декомпенсация жағдайларында пациенттерді жүргізу және емдеу тактикасын айқындау;
МСАК деңгейінде жүргізілетін емдеу іс-шараларының тиімсіздігі кезінде диагностикалау және емдеу.
ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде үшінші деңгейдегі бейінді мамандардың мамандандырылған медициналық көмек көрсетуі үшін ұйымдардың тізбесін мыналар айқындайды:
Бір өтініш шеңберінде диагнозды верификациялау қажет болған жағдайда үшінші деңгейдегі бейінді маман медициналық ақпараттық жүйеге деректерді енгізе отырып, қосымша зертханалық-аспаптық зерттеулерге және басқа бейінді мамандардың консультацияларына жолдама жасайды.

19. Направление пациентов на получение специализированной медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказываемой профильными специалистами третичного уровня национальных центров, научно-исследовательских институтов осуществляется специалистами первичного и (или) вторичного уровня медицинских организаций после проведения консилиума с участием не менее трех специалистов одного профиля. Результаты консилиума вносятся в медицинскую информационную систему.
20. Профильный специалист третичного уровня, оказавший специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях, представляет врачу ПМСП или другому профильному специалисту, направившего пациента на консультацию медицинскую справку (врачебное профессионально-консультативное заключение) по форме 075/у, утвержденной Приказом № ҚР ДСМ-175/2020, в которой указывает результаты проведенного обследования и лечения, а также рекомендации по дальнейшему ведению пациента.
21. Врач ПМСП и (или) другой профильный специалист по показаниям осуществляет дальнейшее наблюдение за пациентом после получения медицинской справки (врачебное профессионально-консультативное заключение) по форме 075/у, утвержденной Приказом № ҚР ДСМ-175/2020.
22. Направление пациентов на получение специализированной медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, оказываемой профильными специалистами третичного уровня национальных центров, научно-ииследовательских институтов с применением высокотехнологичных услуг осуществляется в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 "Об утверждении Правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21746).
Приложение 1 к Правилам
оказания специализированной
медицинской помощи
в амбулаторных условиях
Перечень медицинских услуг специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

19. Ұлттық орталықтардың, ғылыми-зерттеу институттарының үшінші деңгейдегі бейінді мамандары көрсететін ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде КДК түрінде мамандандырылған медициналық көмек алуға пациенттерді жіберуді бір бейіндегі кемінде екі маманның қатысуымен консилиум жүргізілгеннен кейін медициналық ұйымдардың бастапқы және/немесе екіншілі деңгейдегі мамандары жүзеге асырады. Консилиум нәтижелері медициналық ақпараттық жүйеге енгізіледі.
20. Амбулаториялық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсеткен үшінші деңгейдегі бейінді маман МСАК дәрігеріне немесе пациентті консультацияға жіберген басқа бейінді маманға № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген 075/е нысаны бойынша медициналық анықтаманы (дәрігерлік кәсіби-консультациялық қорытындыны) ұсынады, онда жүргізілген тексеру мен емдеу нәтижелерін, сондай-ақ пациентті одан әрі жүргізу жөніндегі ұсынымдарды көрсетеді.
21. МСАК дәрігері және (немесе) басқа бейінді маман көрсетілімдер бойынша ҚР ДСМ-175/2020 № бұйрығымен бекітілген 075/е нысаны бойынша медициналық анықтаманы (дәрігерлік кәсіби-консультациялық қорытынды) алғаннан кейін пациентті одан әрі бақылауды жүзеге асырады.
22. Пациенттерді жоғары технологиялық қызметтерді қолдана отырып, ұлттық орталықтардың, ғылыми-зерттеу институттарының үшінші деңгейдегі бейінді мамандары көрсететін ТМККК және (немесе) МӘМС жүйесі шеңберінде мамандандырылған медициналық көмек алуға жіберу Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығымен бекітілген Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2020 жылы 10 желтоқсанда № 21746 болып тіркелді.
Амбулаториялық жағдайлардағы
мамандандырылған
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмектің медициналық қызметтердің тізбесі

B04.150.001
Определение активности антиплазмина в плазме крови ручным методом
97
B04.358.001
Определение количественного D-димер в плазме крови ручным методом
98
B04.379.001
Определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови ручным методом (ПВ-ПТИ-МНО)
99
B04.487.001
Определение тромбинового времени (ТВ) в плазме крови ручным методом
100
B04.492.001
Определение фактора V в плазме крови ручным методом

B04.150.001
Қан плазмасында антиплазмин белсенділігін қол әдісімен анықтау
97.
B04.358.001
Қан плазмасында сандық D - димерін қол әдісімен анықтау
98.
B04.379.001
Қан плазмасында қол әдісімен (ПВ-ПТИ-МНО) протромбинді индекс (ПТИ) пен халықаралық қалыпты қатынасын (ХҚҚ) кезекті есептеумен протромбин уақытын (ПУ) анықтау
99.
B04.487.001
Қан плазмасында тромбин уақытын (ТУ) қол әдісімен анықтау
100.
B04.492.001
Қан плазмасында V факторын қол әдісімен анықтау

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра здравоохранения РК от 30.11.2022 № ҚР ДСМ-146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.01.2025 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Полный код услуги
Наименование услуги
A02.000.000
Консультативный прием
1
A02.001.000
Консультация: Терапевт
2

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.11.2022 № ҚР ДСМ-146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.01.2025 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қызметтің толық коды
Қызмет атауы
A02.000.000
Консультациялық қабылдау
1
A02.001.000
Консультация: Терапевт
2

207
B03.336.002
Определение гомоцистеина в сыворотке крови на анализаторе
208
B03.499.002
Определение фенилаланина в сыворотке крови на анализаторе
209
B03.803.002
Проведение неонатального скрининга крови на врожденный гипотиреоз на анализаторе
210
B03.804.002
Проведение неонатального скрининга крови на фенилкетонурию на анализаторе
211
B03.549.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови в 1 триместре беременности (двойной тест для определение плацентарного протеина, связанного с беременностью (ПАПП-А) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
212
B03.546.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (двойной тест для определение альфафетопротеина (АФП) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
213
B03.550.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (тройной тест для определения альфафетопротеина (АФП), b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) и неконьюгированного эстриола) на анализаторе
214
B03.561.002
Определение неконьюгированного эстриола на анализаторе
215
B03.419.002
Определение осмолярности крови на анализаторе
216
B03.317.002
Определение гаптоглобина в крови на анализаторе
217
B03.376.002
Определение маркеров преэклампсии в крови на анализаторе
218
B03.374.002
Определение магния (Mg) в моче на анализаторе
219
B03.347.002
Определение калия (K) в моче на анализаторе
220
B03.352.002
Определение кальция (Ca) в моче на анализаторе
221
B03.513.002
Определение хлоридов (Cl) в моче на анализаторе
222
B03.388.002
Определение натрия (Na) в моче на анализаторе
223
B03.420.002
Определение осмолярности мочи на анализаторе
224
B03.330.002
Определение глюкозаминогликанов (ГАГ) в моче на анализаторе
225
B03.517.002
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче на анализаторе
226
B03.850.002
Определение фосфора (P) в сыворотке крови на анализаторе
227
B03.551.002
Определение концентрации лекарственного вещества в сыворотке крови на анализаторе
228
B03.552.002
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови на анализаторе
229
B03.554.002
Определение криоглобулинов в сыворотке крови на анализаторе
230
B03.105.002
Определение тяжелых металлов в биологическом материале атомно-адсорбционным методом
231
B03.560.002
Исследования на металлические яды (йод, марганец, медь, мышьяк, ртуть, свинец, фтор, хром, цинк) в биологическом материале методом качественной реакции (цветное окрашивание) трупного материала
232
B03.562.002
Потовая проба на системе индукции и анализа пота

207
B03.336.002
Қан сарысуындағы гомоцистеинді талдауышта анықтау
208
B03.499.002
Қан сарысуындағы фенилаланинді талдауышта анықтау
209
B03.803.002
Қандағы туа біткен гипотиреозге неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
210
B03.804.002
Қандағы фенилкетонурияға неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
211
B03.549.002
Жүктіліктің 1- триместрінде қанның құрғаққалдығына және/немесе қан сарысуына талдауышта пренатальді скрининг жүргізу (b-бірлікті созылмалы гонадотропинді (b-СГЧ) және жүктілікпен байланысты (ПАПП-А) плацентарлық протеинді анықтау үшін екілік тестілеу)
212
B03.546.002
Жүктіліктің 2- триместрінде қанның құрғақ қалдығында немесе/және қан сарысуында (альфафетопротеинді (АФП) және b- бірлікті созылмалы гонадотропинді анықтау үшін екілік тестілеу(b-СГЧ)) пренаталдық скринингті талдауышта жүргізу
213
B03.550.002
Қан сарысуындағы және/немесе қанның құрғақ қалдығындағы пренатальдық скринингті 2-триместрде анықтауды (альфафетопротеинді (АФП), созылмалы гонадотропиннің b- бірлігін (b-ХГЧ) және коньюгирленбеген эстиолды анықтау үшін үштік тест) талдауышта жүргізу
214
B03.561.002
Коньюгирленбеген эстиолды талдауышта анықтау
215
B03.419.002
Қан осмолярлығын талдауышта анықтау
216
B03.317.002
Қандағы гаптоглобинді талдауышта анықтау
217
B03.376.002
Қандағы преэклампсия маркерлерін талдауышта анықтау
218
B03.374.002
Несептегі магнийды (Mg) талдауышта анықтау
219
B03.347.002
Несептегі калийды (K) талдауышта анықтау
220
B03.352.002
Несептегі кальцийды (Ca) талдауышта анықтау
221
B03.513.002
Несептегі хлоридтерді (Cl) талдауышта анықтау
222
B03.388.002
Несептегі натрийды (Na) талдауышта анықтау
223
B03.420.002
Несеп осмолярлығын талдауышта анықтау
224
B03.330.002
Несептегі глюкозаминогликандарды (ГАГ) талдауышта анықтау
225
B03.517.002
Несептегі адам хорионының гонадотропинін (АХГ) талдауышта анықтау
226
B03.850.002
Қан сарысуындағы фосфорды (P) талдауышта анықтау
227
B03.551.002
Қан сарысуындағы дәрілік заттың мөлшерін талдауышта анықтау
228
B03.552.002
Қан сарысуындағы Ig E-ні (жалпы) талдауышта анықтау
229
B03.554.002
Қан сарысуындағы криоглобулиді талдауышта анықтау
230
B03.105.002
Биологиялық материалдағы ауыр металлдарды атомды-адсорбциялық әдіспен анықтау
231
B03.560.002
Биологиялық материалдағы мәйіттік материалды металлдық уларға (йод, марганец, мыс, мышьяқ, сынап, қорғасын, фтор, хром, цинк) сапалы реакция (түстік бояу) әдісімен зерттеу
232
B03.562.002
Индукция және терді талдау жүйесіндегі тер сынамасы

267
B04.439.002
Определение резистентности фактора V к протеину C в плазме крови на анализаторе
268
B04.441.002
Определение рептилазного времени на анализаторе
269
B04.550.002
Проведение реакции адгезии и агрегации тромбоцитов (ГАТ) крови на анализаторе
270
B04.552.002
Проведение эуглобулинового теста в плазме крови на анализаторе
271
B05.000.000
Микробиология
272
B05.000.001
Ручные методы
273
B05.007.001
Бактериологическое исследование аутопсийного материала ручным методом
274
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
275
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) (ручным методом (выделение чистой культуры)
276
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае)ручным методом (выделение чистой культуры)
277
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae (нейссерия гонококкае) ручным методом (выделение чистой культуры)
278
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) ручным методом (выделение чистой культуры)
279
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
280
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (выделение чистой культуры)
281
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) ручным методом (выделение чистой культуры)
282
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
283
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
284
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
285
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
286
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
287
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
288
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
289
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)

267
B04.439.002
Қан плазмасындағы C протеиніне V факторының резистенттілігін талдауышта анықтау
268
B04.441.002
Рептилазиялық уақытты талдауышта анықтау
269
B04.550.002
Агрегометрде тромбоциттердің адгезия мен агрегация реакциясын жүргізу (ГАТ)
270
B04.552.002
Қан плазмасында эуглобулин тестін талдауышта жүргізу
271
B05.000.000
Микробиология
272
B05.000.001
Қол әдісімен
273
B05.007.001
Қолмен жасалатын әдіспен аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
274
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
275
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен тырысқақ вибрионына биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
276
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен гемофильдік таяқшаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
277
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен нейсерия гонореяга биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
278
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
279
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен микоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
280
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
281
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен трихомонадаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
282
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен уреоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
283
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
284
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
285
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
286
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
287
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
288
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
289
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

290
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
291
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
292
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
293
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
294
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
295
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
296
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
297
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
298
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
299
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus(стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)
300
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)(выделение чистой культуры) ручным методом
301
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
302
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
303
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
304
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
305
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
306
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
307
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)
308
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)

290
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
291
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
292
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
293
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
294
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
295
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
296
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
297
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
298
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
299
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
300
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
301
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
302
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
303
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
304
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
305
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудатты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
306
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндіні зертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
307
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
308
B05.065.001
Биологиялық материалды тағамдық токсикоинфекцияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)

309
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
310
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
311
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
312
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
313
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
314
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
315
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
316
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
317
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
318
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
319
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
320
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
321
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивые бактерии (КУБ) ручным методом
322
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
323
B05.000.002
На анализаторе
324
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
325
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea (нейссерия гонореа) на анализаторе
326
B05.010.002
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы на анализаторе
327
B05.012.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) на анализаторе
328
B05.013.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae(гемофилус инфлуензае) на анализаторе
329
B05.015.002
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) на анализаторе
330
B05.016.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) на анализаторе

309
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
310
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
311
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
312
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
313
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
314
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
315
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
316
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
317
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
318
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
319
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
320
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
321
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
322
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
323
B05.000.002
Талдауышта
324
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
325
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу
326
B05.010.002
Биологиялық материалды анаэробқа талдауышта бактериологиялық зерттеу
327
B05.012.002
Биологиялық материалды Vibrio cholerae-ға (вибрио холера) талдауышта бактериологиялық зерттеу
328
B05.013.002
Биологиялық материалды Haemophilus influenzae-ға (гемофилус инфлуенза) талдауышта бактериологиялық зерттеу
329
B05.015.002
Биологиялық материалды Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге талдауышта бактериологиялық зерттеу
330
B05.016.002
Биологиялық материалды Mycoplasma-ға (микоплазма) талдауышта бактериологиялық зерттеу

331
B05.017.002
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции на анализаторе
332
B05.018.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) на анализаторе
333
B05.019.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) на анализаторе
334
B05.022.002
Бактериологическое исследование грудного молока на анализаторе
335
B05.023.002
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез на анализаторе
336
B05.024.002
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз на анализаторе
337
B05.025.002
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии на анализаторе
338
B05.027.002
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору на анализаторе
339
B05.028.002
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез на анализаторе
340
B05.029.002
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии на анализаторе
341
B05.031.002
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе
342
B05.033.002
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез на анализаторе
343
B05.034.002
Бактериологическое исследование крови на стерильность на анализаторе
344
B05.036.002
Бактериологическое исследование мокроты на анализаторе
345
B05.037.002
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза на анализаторе
346
B05.038.002
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза на анализаторе
347
B05.039.002
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез на анализаторе
348
B05.041.002
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе
349
B05.042.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus (стафилококкус ауреус)на анализаторе
350
B05.043.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)на анализаторе
351
B05.044.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и другое на анализаторе
352
B05.045.002
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию на анализаторе
353
B05.048.002
Бактериологическое исследование смывов из бронхов на анализаторе
354
B05.050.002
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе
355
B05.051.002
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность на анализаторе

331
B05.017.002
Биологиялық материалдағы тағамдық токсикоинфекцияларды талдауышта бактериологиялық зерттеу
332
B05.018.002
Биологиялық материалды Trichomonas-қа (трихомонас) талдауышта бактериологиялық зерттеу
333
B05.019.002
Биологиялық материалды Ureaplasma-ға (уреаплазма) талдауышта бактериологиялық зерттеу
334
B05.022.002
Емшек сүтін талдауышта бактериологиялық зерттеу
335
B05.023.002
Өтті сальмонеллезге талдауышта бактериологиялық зерттеу
336
B05.024.002
Иерсиниоз ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
337
B05.025.002
Кампилобактерия ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
338
B05.027.002
Патогенді және шартты патогенді микрофлораға ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
339
B05.028.002
Сальмонеллезге ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
340
B05.029.002
Энтеропатогенді эшерихияға ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
341
B05.031.002
Қанды Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
342
B05.033.002
Қанды сальмонеллезге талдауышта бактериологиялық зерттеу
343
B05.034.002
Қанды стерильділікке талдауышта бактериологиялық зерттеу
344
B05.036.002
Қақырықты талдауышта бактериологиялық зерттеу
345
B05.037.002
Туберкулез микбактерияға қақырықты, бронх жағындысын талдауышта бактериологиялық зерттеу
346
B05.038.002
Туберкулез микобактериясына несепті талдауышта бактериологиялық зерттеу
347
B05.039.002
Сальмонеллезге несепті талдауышта бактериологиялық зерттеу
348
B05.041.002
Мурын-жұтқыншақ сөлін Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
349
B05.042.002
Мұрын және аран бөліндісін Staphylococcus aureus-ке (стафилококкус ауреус) талдауышта бактериологиялық зерттеу
350
B05.043.002
Аран бөліндісін Bordetella pertussis-ке (бордетелла пертуссис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
351
B05.044.002
Жара, көз, құлақ, несеп, өт,аран және тағы басқа бөлінділерін талдауышта бактериологиялық зерттеу
352
B05.045.002
Мұрын және аран бөліндісін дифтерияға талдауышта бактериологиялық зерттеу
353
B05.048.002
Бронх жағындысын талдауышта бактериологиялық зерттеу
354
B05.050.002
Жұлын-ми сұйықтығын Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
355
B05.051.002
Жұлын-ми сұйықтығын Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу

418
B06.186.005
Определение антител к Rib-P в сыворотке крови ИФА-методом
419
B06.187.005
Определение антител к RNA Pol III в сыворотке крови ИФА-методом
420
B06.188.005
Определение антител к RNP70 в сыворотке крови ИФА-методом
421
B06.189.005
Определение антител к U1RNP в сыворотке крови ИФА-методом
422
B06.194.005
Определение антител к гладкой мускулатуре (SMA) в сыворотке крови ИФА-методом
423
B06.195.005
Определение антител к двуспиральной (неденатурированной) ДНК в сыворотке крови ИФА-методом
424
B06.196.005
Определение антител к инсулину в сыворотке крови ИФА-методом
425
B06.197.005
Определение антител к кальпротектину в сыворотке крови ИФА-методом
426
B06.198.005
Определение антител к миелопероксидазе в сыворотке крови ИФА-методом
427
B06.199.005
Определение антител к модифицированному цитруллинированному виментину (Anti-MCV) в сыворотке крови ИФА-методом
428
B06.202.005
Определение антител к тиреопероксидазе (а-ТПО) в сыворотке крови ИФА-методом
429
B06.203.005
Определение антител к рецепторам тиреотропного гормона в сыворотке крови ИФА-методом
430
B06.204.005
Определение антител к тиреоглобулину (АТ к ТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
431
B06.205.005
Определение антител к экстрагируемым ядерным антигенам (ENA) в сыворотке крови ИФА-методом
432
B06.207.005
Определение Ig A к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
433
B06.208.005
Определение Ig A к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
434
B06.556.005
Определение суммарных антител к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
435
B06.209.005
Определение Ig A к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
436
B06.210.005
Определение Ig A к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
437
B06.211.005
Определение Ig A к Yersinia enterocolotica(иерсиния энтероколитика) в сыворотке крови ИФА-методом
438
B06.212.005
Определение Ig A к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови ИФА-методом
439
B06.213.005
Определение Ig A к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
440
B06.214.005
Определение Ig A к кардиолипину в сыворотке крови ИФА-методом
441
B06.216.005
Определение Ig G к ​​Ascaris lumbricoides (аскарис лумбрикойдес) (аскаридоз) в сыворотке крови ИФА-методом
442
B06.217.005
Определение Ig G к Borellia burgdorferi (боррелия бургдорфери) (болезнь Лайма) в сыворотке крови ИФА-методом
443
B06.218.005
Определение Ig G к Chlamydia pneumoniae (хламидиа пнеумоние) в сыворотке крови ИФА-методом
444
B06.219.005
Определение Ig G к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом

418
B06.186.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Rib-P-ға антиденелерді анықтау
419
B06.187.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында RNA Pol III-ке антиденелерді анықтау
420
B06.188.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында RNP70-ке антиденелерді анықтау
421
B06.189.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында U1RNP-ға антиденелерді анықтау
422
B06.194.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тегіс бұлшықетке (SMA) антиденелерді анықтау
423
B06.195.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында екі шиыршықты (денатурацияланбаған) ДНҚ-ға антиденелерді анықтау
424
B06.196.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында инсулинге антиденелерді анықтау
425
B06.197.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында кальпротектинге антиденелерді анықтау
426
B06.198.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында миелопероксидазаға антиденелерді анықтау
427
B06.199.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында модификацияланған цитруллинирленген виментинге (Anti-MCV) антиденелерді анықтау
428
B06.202.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреопироксидазаға (а-ТПО) антиденелерді анықтау
429
B06.203.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында ТТГ рецепторларына антиденелерді анықтау
430
B06.204.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинге антиденелерді анықтау
431
B06.205.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында экстрагирлейтін ядролық антигендерге (ЕNA) антиденелерді анықтау
432
B06.207.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
433
B06.208.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (HP)-ге (хеликобактер пилори) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
434
B06.556.005
Қан сарысуындағы Helicobacter pylori (HP) –ға (хеликобактер пилори) сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
435
B06.209.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
436
B06.210.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ке (уреаплазма уреалитикум) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
437
B06.211.005
Қан сарысуында Yersinia enterocolotica-ке (иерсиния энтероколитика) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
438
B06.212.005
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I-ге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
439
B06.213.005
Қан сарысуында глиадинге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
440
B06.214.005
Қан сарысуында кардиолипинге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
441
B06.216.005
Қан сарысуында Ascaris lumbricoides (аскарис люмбрикойдес) (аскаридоз)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
442
B06.217.005
Қан сарысуында Borellia burgdorferi (бореллия бурдорфери) (болезнь Лайма)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
443
B06.218.005
Қан сарысуында Chlamydia pneumoniae-ға (хламидия пневмония) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
444
B06.219.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау

445
B06.220.005
Определение Ig G к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
446
B06.221.005
Определение Ig G к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
447
B06.222.005
Определение Ig G к La в сыворотке крови ИФА-методом
448
B06.223.005
Определение Ig G к Leptospira interrogans (лептоспира интерроганс) в сыворотке крови ИФА-методом
449
B06.224.005
Определение Ig G к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
450
B06.225.005
Определение Ig G к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини)(описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
451
B06.226.005
Определение Ig G к Ro в сыворотке крови ИФА-методом
452
B06.227.005
Определение Ig G к Ro52 в сыворотке крови ИФА-методом
453
B06.228.005
Определение Ig G к Ro60 в сыворотке крови ИФА-методом
454
B06.229.005
Определение Ig G к Scl-70 в сыворотке крови ИФА-методом
455
B06.230.005
Определение Ig G к Sm в сыворотке крови ИФА-методом
456
B06.231.005
Определение Ig G к Toxocara canis (токсокара канис) (токсокароз) в сыворотке крови ИФА-методом
457
B06.232.005
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
458
B06.234.005
Определение Ig G к Trichinella spiralis (трихинелла спиралис) (трихинеллез) в сыворотке крови ИФА-методом
459
B06.233.005
Определение Ig G к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
460
B06.235.005
Определение Ig G к Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
461
B06.236.005
Определение Ig G к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум)в сыворотке крови ИФА-методом
462
B06.237.005
Определение Ig G к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом
463
B06.238.005
Определение Ig G к Yersinia enterocolotica (иерсиния энтероколитика) в сыворотке крови ИФА-методом
464
B06.239.005
Определение Ig G к b2-Гликопротеину I в сыворотке крови ИФА-методом
465
B06.241.005
Определение Ig G к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови ИФА-методом
466
B06.242.005
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I, II) в сыворотке крови ИФА-методом
467
B06.243.005
Определение Ig G к вирусу гепатита C в сыворотке крови ИФА-методом
468
B06.244.005
Определение Ig G к вирусу гепатита A в сыворотке крови ИФА-методом
469
B06.245.005
Определение Ig G к вирусу гепатита E в сыворотке крови ИФА-методом
470
B06.246.005
Определение Ig G к вирусу герпеса 8 типа (ВПГ-VIII) в сыворотке крови ИФА-методом
471
B06.247.005
Определение Ig G к вирусу клещевого энцефалита в сыворотке крови ИФА-методом

445
B06.220.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
446
B06.221.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (HP)-ға (хеликобактер пилори) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
447
B06.222.005
Қан сарысуында La-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
448
B06.223.005
Қан сарысуында Leptospira interrogans-ке (лептоспира интерроганс) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
449
B06.224.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
450
B06.225.005
Қан сарысуында Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини)(описторхоз)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
451
B06.226.005
Қан сарысуында Ro-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
452
B06.227.005
Қан сарысуында Ro52-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
453
B06.228.005
Қан сарысуында Ro60-қа Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
454
B06.229.005
Қан сарысуында Scl-70 -ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
455
B06.230.005
Қан сарысуында Sm-ге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
456
B06.231.005
Қан сарысуында Toxocara canis (токсокара канис) (токсокароз)-ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
457
B06.232.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
458
B06.234.005
Қан сарысуында Trichinella spiralis (трхинелла спиралис) (трихинеллез)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
459
B06.233.005
Қан сарысуында Treponema pallidum-ға (трепонема паллидум) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
460
B06.235.005
Қан сарысуында Trichomonas vaginalis-ке (трихомонас вагиналис) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
461
B06.236.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ге (уреаплазма уреалитикум) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
462
B06.237.005
Қан сарысуында Varicella Zoster-ге (варицелла зостер) (ВПГ-ІІІ) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
463
B06.238.005
Қан сарысуында Yersinia enterocolitica-ге (иерсиния энтероколитика) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
464
B06.239.005
Қан сарысуында b2-Гликопротеину I -ге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
465
B06.241.005
Қан сарысуында HBc вирусты гепатитінің антигеніне Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
466
B06.242.005
Қан сарысуында 1 және 2- типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I, II) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
467
B06.243.005
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
468
B06.244.005
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
469
B06.245.005
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
470
B06.246.005
Қан сарысуында 8 типті вирусты гепатитке (ВПГ-VIII) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
471
B06.247.005
Қан сарысуында кене энцефалитінің вирусына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау

472
B06.559.005
Определение суммарных антител к вирусу клещевого энцефалита в сыворотке крови ИФА-методом
473
B06.249.005
Определение Ig G к вирусу парагриппа гриппа в сыворотке крови ИФА-методом
474
B06.250.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
475
B06.251.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
476
B06.248.005
Определение Ig G к возбудителю краснухи в сыворотке крови ИФА-методом
477
B06.253.005
Определение Ig G к гистонам в сыворотке крови ИФА-методом
478
B06.254.005
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
479
B06.255.005
Определение Ig G к грибам рода Aspergillus (аспергиллез) в сыворотке крови ИФА-методом
480
B06.256.005
Определение Ig G к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
481
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
482
B06.562.005
Определение суммарных антител к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
483
B06.257.005
Определение Ig G к кардиолипину в сыворотке крови ИФА-методом
484
B06.563.005
Определение авидности Ig G/M к цитомегаловирусу (ВПГ-VI) в сыворотке крови ИФА-методом
485
B06.259.005
Определение Ig G к цитруллиновому C-пептиду (CCP) в сыворотке крови ИФА-методом
486
B06.261.005
Определение Ig M к Borellia burgdorferi (боррелия бургдорфери) (болезнь Лайма) в сыворотке крови ИФА-методом
487
B06.262.005
Определение Ig M к Chlamydia pneumoniae (хламидиа пнеумоние)в сыворотке крови ИФА-методом
488
B06.263.005
Определение Ig M к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
489
B06.264.005
Определение Ig M к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис)в сыворотке крови ИФА-методом
490
B06.265.005
Определение Ig M к Giardia intestinalis (гиардиа интестиналис) (лямблиоз) в сыворотке крови ИФА-методом
491
B06.567.005
Определение Ig G к Giardia intestinalis (гиардиа интестиналис) (лямблиоз) в сыворотке крови ИФА-методом
492
B06.266.005
Определение Ig M к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
493
B06.267.005
Определение Ig M к Leptospira interrogans (лептоспира интерроганс) в сыворотке крови ИФА-методом
494
B06.268.005
Определение Ig M к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини)(описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
495
B06.568.005
Определение суммарных антител к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини)(описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом

472
B06.559.005
Қан сарысуында кене энцефалитінің вирусына сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
473
B06.249.005
Қан сарысуында парагрипп гриппының вирусына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
474
B06.250.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
475
B06.251.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-ІI) Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
476
B06.248.005
Қан сарысуында қызылша қоздырғышына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
477
B06.253.005
Қан сарысуында гистондарға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
478
B06.254.005
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
479
B06.255.005
Қан сарысуында Aspergillus (аспергиллус) (аспергиллез) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
480
B06.256.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
481
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
482
B06.562.005
Қан сарысуындағы Candida (кандида) тұқымдастығындағы зеңдерге сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
483
B06.257.005
Қан сарысуында кардиолипинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
484
B06.563.005
Қан сарысуында цитомегаловируска (ВПГ-VI) Ig G/М-ды ИФТ әдісімен анықтау
485
B06.259.005
Қан сарысуында С пептидті цитомегаловируска (ССР) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
486
B06.261.005
Қан сарысуында Borellia burgdorferi (бореллия бургдорфери) (Лайм ауруына)-ға Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
487
B06.262.005
Қан сарысуында Chlamydia pneumoniae-ға (хламидия пневмония) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
488
B06.263.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-қа (хламидия трахоматис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
489
B06.264.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
490
B06.265.005
Қан сарысуында Giardia intestinalis (гиардия интестиналис) (лямблиоз)-ке Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
491
B06.567.005
Қан сарысуында Giardia intestinalis (гиардия интестиналис)(лямблиоз)-ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
492
B06.266.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
493
B06.267.005
Қан сарысуында Leptospira interrogans-ке (лептоспира интерроганс) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
494
B06.268.005
Қан сарысуында Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) және Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
495
B06.568.005
Қан сарысуындағы Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) және Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ға сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау

617
B06.593.006
Определение Ig G к нуклеосомам в сыворотке крови методом ИФА
618
B06.000.006
Иммунохемилюминисценция
619
B06.056.006
Диагностика нарушений резорбции костной ткани (b-Cross Laps) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
620
B06.057.006
Диагностика хронической сердечной недостаточности pro-BNP (натрийуретические пептиды) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
621
B06.117.006
Определение 11-оксикортикостероидов (11-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
622
B06.118.006
Определение 17-кетостероидов (17-КС) в моче методом иммунохемилюминисценции
623
B06.119.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в моче методом иммунохемилюминисценции
624
B06.120.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
625
B06.123.006
Определение альфафетопротеина (АФП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
626
B06.127.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
627
B06.128.006
Определение HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
628
B06.130.006
Определение Ig G к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
629
B06.555.006
Определение Ig M к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
630
B06.131.006
Определение Ig G к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
631
B06.556.006
Определение Ig M к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
632
B06.132.006
Определение Ig G к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
633
B06.134.006
Определение Ig M к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
634
B06.133.006
Определение Ig G к ядерному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
635
B06.140.006
Определение S100 в биологическом материале методом иммунохемилюминисценции
636
B06.141.006
Определение NGAL в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
637
B06.558.006
Определение uNGAL в моче методом иммунохемилюминисценции
638
B06.144.006
Определение авидности Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
639
B06.145.006
Определение авидности Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
640
B06.146.006
Определение адреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

617
B06.593.006
Қан сарысуында нуклеосомаларға Ig G-ді ИФТ әдісімен анықтау
618
B06.000.006
Иммунохемилюминисценция
619
B06.056.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында сүйек тінінің резорбциясы бұзылуының диагностикасы (b-Cross Laps)
620
B06.057.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында созылмалы жүрек жеткіліксіздігінің pro-BNP (натрийуретикалық пептидтер) диагностикасы
621
B06.117.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 11-оксикоркостероидті (ОКС) анықтау
622
B06.118.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-кетостероидтарды (17-КС) анықтау
623
B06.119.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-оксикортикостероидтарды (17-ОКС) анықтау
624
B06.120.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 17-оксикортикостероидті (17-ОКС) анықтау
625
B06.123.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфафетопротеин (АФП) анықтау
626
B06.127.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBsAg вирусын анықтау
627
B06.128.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBeAg вирусын анықтау
628
B06.130.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) капсидтік антигеніне IgG анықтау
629
B06.555.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының капсидті антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
630
B06.131.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ерте антигеніне IgG анықтау
631
B06.556.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының ерте антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
632
B06.132.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (ВПГ - V) цитомегаловирусқа IgG анықтау
633
B06.134.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ - V) IgM анықтау
634
B06.133.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ядролық антигеніне IgG анықтау
635
B06.140.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында S100 анықтау
636
B06.141.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында NGAL анықтау
637
B06.558.006
Несептегі uNGAL-ды иммунохемилюминисценции әдісімен анықтау
638
B06.144.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
639
B06.145.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
640
B06.146.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адреналинді анықтау

641
B06.147.006
Определение адренокортикотропный гормон (АКТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
642
B06.157.006
Определение альдостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
643
B06.158.006
Определение альфа-2-макроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
644
B06.163.006
Определение анти Мюллерова гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
645
B06.165.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови (подтверждающий) методом иммунохемилюминисценции
646
B06.168.006
Определение антигена плоскоклеточной карциномы (SCCA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
647
B06.169.006
Определение антинейтрофильных цитоплазматических Ig G (ANCA combi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
648
B06.170.006
Определение антинуклеарных аутоантител (ANA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
649
B06.171.006
Определение антиовариальных антител в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
650
B06.172.006
Определение антиспермальных антител (Sperm Antibodi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
651
B06.174.006
Определение Ig M к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
652
B06.179.006
Определение антител к HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
653
B06.192.006
Определение антител к гепарину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
654
B06.193.006
Определение антител к гистонам в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
655
B06.196.006
Определение антител к инсулину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
656
B06.199.006
Определение антител к модифицированному цитруллинированному виментину (Anti-MCV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
657
B06.200.006
Определение антител к неструктурным белкам вируса гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
658
B06.201.006
Определение антител к островковым клеткам поджелудочной железы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
659
B06.202.006
Определение антител к тиреопероксидазе (а-ТПО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
660
B06.203.006
Определение антител к рецепторам тиреотропного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
661
B06.204.006
Определение антител к тиреоглобулину (АТ к ТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
662
B06.205.006
Определение антител к экстрагируемым ядерным антигенам (ENA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
663
B06.212.006
Определение Ig A к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

641
B06.147.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында АКТГ (адренокортикотроптық гормон) анықтау
642
B06.157.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альдостеронды анықтау
643
B06.158.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфа-2-макроглобулинді анықтау
644
B06.163.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында анти Мюллер гормонын анықтау
645
B06.165.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (растайтын) В гепатитының HBs вирусының антигенін анықтау
646
B06.168.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпақ жасушалы карциноманың (SCCA) антигенін анықтау
647
B06.169.006
Қан сарысуында антинейтрофильді цитоплазматикалық Іg G-ді (ANCA combi) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
648
B06.170.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антинуклеарлық аутоантиденелерді (ANA) анықтау
649
B06.171.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антианабездік антиденелерді анықтау
650
B06.172.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антиспермальдық антиденелерді (Sperm Antibodi) анықтау
651
B06.174.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
652
B06.179.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатиты вирусының НВе антигеніне антиденелерді анықтау
653
B06.192.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гепаринге антиденелерді анықтау
654
B06.193.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гистондарға антиденелерді анықтау
655
B06.196.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинге антиденелерді анықтау
656
B06.199.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында модификацияланған цитруллин виментіне (Anti-MCV) антиденелерді анықтау
657
B06.200.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С гепатиты вирусының құрылымдық емес нәруыздарға антиденелерді анықтау
658
B06.201.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында арал жасушаларына антиденелерді анықтау
659
B06.202.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пероксидазаға (а-ТПАО) антиденелерді анықтау
660
B06.203.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ТТГ рецепторларына антиденелерді анықтау
661
B06.204.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинге антиденелерді анықтау
662
B06.205.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында экстрагирлейтін ядролық антигендерге (ENA) антиденелерді анықтау
663
B06.212.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I-ге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

664
B06.213.006
Определение Ig A к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
665
B06.214.006
Определение Ig A к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
666
B06.215.006
Определение Ig A целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
667
B06.232.006
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
668
B06.237.006
Определение Ig G к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
669
B06.239.006
Определение Ig G к b2-Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
670
B06.241.006
Определение Ig G к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
671
B06.242.006
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
672
B06.243.006
Определение Ig G к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
673
B06.244.006
Определение Ig G к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
674
B06.245.006
Определение Ig G к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
675
B06.250.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
676
B06.251.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
677
B06.565.006
Определение суммарных антител к коронавирусу SARS-CoV-2 (COVID-19) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
678
B06.248.006
Определение Ig G к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
679
B06.254.006
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
680
B06.257.006
Определение Ig G к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
681
B06.259.006
Определение Ig G к цитруллиновому C-пептиду (CCP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
682
B06.260.006
Определение Ig G целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
683
B06.269.006
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
684
B06.271.006
Определение Ig M к Varicella Zoster (варицелла зостер)(ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
685
B06.273.006
Определение Ig M к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
686
B06.275.006
Определение Ig M к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

664
B06.213.006
Қан сарысуында глиадинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
665
B06.214.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
666
B06.215.006
Қан сарысуында целиакии Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
667
B06.232.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
668
B06.237.006
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
669
B06.239.006
Қан сарысуында b2-Гликопротеин I-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
670
B06.241.006
Қан сарысуында вирусты гепатиттің НВс антигеніне Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
671
B06.242.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ВПГ-I,II) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
672
B06.243.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
673
B06.244.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
674
B06.245.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
675
B06.250.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
676
B06.251.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
677
B06.565.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
678
B06.248.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
679
B06.254.006
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
680
B06.257.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
681
B06.259.006
Қан сарысуында С пептидті цитомегаловирусқа (ССР) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
682
B06.260.006
Қан сарысуында целиакииге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
683
B06.269.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токосоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
684
B06.271.006
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ЖГВ-III)-ке Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
685
B06.273.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I -ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
686
B06.275.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I,ІІ) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

687
B06.276.006
Определение Ig M к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
688
B06.279.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
689
B06.280.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
690
B06.281.006
Определение Ig M к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
691
B06.283.006
Определение Ig M к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
692
B06.284.006
Определение Ig M к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
693
B06.285.006
Определение Ig M к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
694
B06.287.006
Определение Ig M к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
695
B06.289.006
Определение анти-фосфолипидных Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
696
B06.290.006
Определение анти-фосфолипидных Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
697
B06.296.006
Определение аутоиммунных антител к циклическим цитруллиновым пептидам (АЦПП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
698
B06.297.006
Определение аутоиммунных Ig G к двуспиральной ДНК в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
699
B06.302.006
Определение b-2 микроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
700
B06.305.006
Определение витамина B 12 методом иммунохемилюминесценции
701
B06.318.006
Определение гастрина 17 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
702
B06.336.006
Определение гомоцистеина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
703
B06.337.006
Определение глобулинсвязывающего полового гормона (ГСПГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
704
B06.338.006
Определение дегидроэпиандростерона (ДГЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
705
B06.342.006
Определение ингибина Вв сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
706
B06.346.006
Определение инсулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
707
B06.351.006
Определение кальцитонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
708
B06.561.006
Определение прокальцитонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
709
B06.361.006
Определение кортизола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
710
B06.369.006
Определение лютеинизирующий гормон (ЛГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
711
B06.382.006
Определение микроальбумина в моче методом иммунохемилюминисценции
712
B06.384.006
Определение миоглобина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

687
B06.276.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
688
B06.279.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
689
B06.280.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
690
B06.281.006
Қан сарысуындакардиолипинге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
691
B06.283.006
Қан сарысуында вирусты гепатит В-ның НВс антигеніне Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
692
B06.284.006
Қан сарысуында вирусты гепатит D-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
693
B06.285.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
694
B06.287.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
695
B06.289.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
696
B06.290.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
697
B06.296.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында циклдік цитруллин пептидтеріне (АЦПП) аутоиммундық антиденелерді анықтау
698
B06.297.006
Қан сарысуында екі спиральді ДНК-ға аутоиммунды Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
699
B06.302.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында бетта-2 микроглобулинді анықтау
700
B06.305.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен B 12 витаминын анықтау
701
B06.318.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гастрина 17 анықтау
702
B06.336.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гомоцистеинді анықтау
703
B06.337.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында глобулин байланыстартын жыныстық гормон (ГБЖГ) анықтау
704
B06.338.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуындағы дегидроэпиандростеронды (ДГЭА) анықтау
705
B06.342.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В ингибинін анықтау
706
B06.346.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинді анықтау
707
B06.351.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында кальцитонинді анықтау
708
B06.561.006
Қан сарысуындағы прокальцитонинді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
709
B06.361.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында кортизолды анықтау
710
B06.369.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ЛГ (лютеиндеуіш гормон) анықтау
711
B06.382.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен несепте микроальбуминді анықтау
712
B06.384.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында миоглобинді анықтау

713
B06.385.006
Определение митохондриальных аутоантител (AMA M2) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
714
B06.392.006
Определение нейрон - специфической энолазы (NSE) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
715
B06.393.006
Определение нейронопептидов в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
716
B06.395.006
Определение норадреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
717
B06.399.006
Определение общего простат-специфического антигена (ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
718
B06.400.006
Определение общего тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
719
B06.405.006
Определение Ig A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
720
B06.406.006
Определение Ig E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
721
B06.407.006
Определение Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
722
B06.408.006
Определение Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
723
B06.411.006
Определение онкомаркера немелкоклеточного рака легкого (CYFRA 21-1) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
724
B06.412.006
Определение онкомаркера рака поджелудочной железы и прямой кишки (СА 242) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
725
B06.413.006
Определение опухолевого антигена (СА 125) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
726
B06.414.006
Определение опухолевого антигена (СА 15-3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
727
B06.415.006
Определение опухолевого антигена (СА 19-9) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
728
B06.416.006
Определение опухолевого антигена (СА 72-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
729
B06.417.006
Определение опухолевого маркера мелкоклеточного рака (Pro-GRP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
730
B06.418.006
Определение опухолевого маркера рака яичников (НЕ-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
731
B06.422.006
Определение остеокальцина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
732
B06.423.006
Определение паратиреоидного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
733
B06.424.006
Определение пепсиногена 1 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
734
B06.425.006
Определение пепсиногена 2 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
735
B06.431.006
Определение про-простатспецифического антигена (про-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
736
B06.432.006
Определение прогестерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
737
B06.433.006
Определение пролактина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

713
B06.385.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында митохондриялық аутоантиденелерді (AMA M2) анықтау
714
B06.392.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейрон - спецификалы энолазаны (NSE) анықтау
715
B06.393.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейронопептидтерді анықтау
716
B06.395.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында норадреналинді анықтау
717
B06.399.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпы (ПСА) простат-спецификалы антиген анықтау
718
B06.400.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Т4 (жалпы тироксинді) анықтау
719
B06.405.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында A классындағы жалпы антиденелерді анықтау
720
B06.406.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында E классындағы жалпы антиденелерді анықтау
721
B06.407.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында G классындағы жалпы антиденелерді анықтау
722
B06.408.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында M классындағы жалпы антиденелерді анықтау
723
B06.411.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында өкпенің шағын жасушалы емес обырының (CYFRA 21-1) онкомаркерлерін анықтау
724
B06.412.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ұйқыбез бен тік ішек обырының (СА 242) онкомаркерін анықтау
725
B06.413.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 125) анықтау
726
B06.414.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (С 15-3) анықтау
727
B06.415.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 19-9) анықтау
728
B06.416.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 72-4) анықтау
729
B06.417.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында шағын жасушалы обырдың (Pro-GRP) ісік маркерін анықтау
730
B06.418.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында аналық бездер обырының (НЕ-4) ісік маркерін анықтау
731
B06.422.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында остеокальцинды анықтау
732
B06.423.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында паратиреоид гормонды анықтау
733
B06.424.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 1 анықтау
734
B06.425.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 2 анықтау
735
B06.431.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында про-простатспецификалық антиген (ПСА) анықтау
736
B06.432.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында прогестеронды анықтау
737
B06.433.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пролактинді анықтау

738
B06.434.006
Определение простатической кислой фосфатазы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
739
B06.440.006
Определение ренина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
740
B06.442.006
Определение ракового эмбрионального антигена (РЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
741
B06.444.006
Определение свободного F-простат-специфический антиген (F-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
742
B06.445.006
Определение свободного тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
743
B06.446.006
Определение свободного трийодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
744
B06.449.006
Определение соматотропного гормона (СТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
745
B06.450.006
Определение C-пептида в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
746
B06.457.006
Определение специфических Ig E с идентификацией возбудителя методом иммунохемилюминисценции
747
B06.461.006
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
748
B06.462.006
Определение суммарных антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис)в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
749
B06.563.006
Определение Ig M к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
750
B06.564.006
Определение Ig G к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
751
B06.464.006
Определение суммарных антител к HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
752
B06.467.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
753
B06.468.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
754
B06.469.006
Определение вируса гепатита C в сыворотке крови (подтверждающий тест) методом иммунохемилюминисценции
755
B06.470.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
756
B06.474.006
Определение суммарных антител к вирусу иммунодефицита человека (ВИЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
757
B06.475.006
Определение суммарных антител к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
758
B06.478.006
Определение суммарных анти-фосфолипидных антител методом иммунохемилюминисценции
759
B06.480.006
Определение сывороточного уровня плацентарного фактора роста (PIGF) методом иммунохемилюминисценции
760
B06.481.006
Определение общего трииодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
761
B06.482.006
Определение тестостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

738
B06.434.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында простатикалық қышқыл фосфатазаны анықтау
739
B06.440.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ренинді анықтау
740
B06.442.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында РЭА (Обыр эмбриондық антигені) анықтау
741
B06.444.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін F-простат-спецификалы антиген (ПСА) анықтау
742
B06.445.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін тироксинді (Т4) анықтау
743
B06.446.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін трийодтиронинді (Т3) анықтау
744
B06.449.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында соматотроп гормонды (СТГ) анықтау
745
B06.450.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С-пептидін анықтау
746
B06.457.006
Қан сарысуында қоздырғыштың идентификациясымен спецификалық Ig Е-ні иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
747
B06.461.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында сомалық ревматоидтік факторды анықтау
748
B06.462.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Gardnerella vaginalisке (гарднерелла вагиналис) сомалық антиденелерді анықтау
749
B06.563.006
Қан сарысуындағы Ig M к HBsAg-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
750
B06.564.006
Қан сарысуындағы Ig G к HBsAg-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
751
B06.464.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатитының HBs вирусының антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
752
B06.467.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында D гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
753
B06.468.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында E гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
754
B06.469.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау (растайтын)
755
B06.470.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
756
B06.474.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (АИТВ)-ға сомалық антиденелерді анықтау
757
B06.475.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатиты вирусының HBs антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
758
B06.478.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында анти-фосфолипид сомалық антиденелерін анықтау
759
B06.480.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен (PIGF) өсімінің плацентарлық факторының сарысу деңгейін анықтау
760
B06.481.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Т3 (жалпы трииодтиронинді) анықтау
761
B06.482.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тестостеронды анықтау

762
B06.483.006
Определение тиреоглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
763
B06.484.006
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
764
B06.488.006
Определение тропонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
765
B06.498.006
Определение фактора некроза опухолей (ФНО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
766
B06.500.006
Определение ферритина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
767
B06.503.006
Определение ФМС-подобной тирозинкиназы 1sFlt в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
768
B06.504.006
Определение фолатов методом иммунохемилюминисценции
769
B06.512.006
Определение фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
770
B06.517.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче методом иммунохемилюминисценции
771
B06.518.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
772
B06.521.006
Определение цитокинов - ИЛ-8 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
773
B06.527.006
Определение эстрадиола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
774
B06.554.006
Тест на преэклампсию в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
775
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
776
B06.560.007
Определение антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
777
B06.561.007
Определение антител к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
778
B06.562.007
Определение антител к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум)в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
779
B06.563.007
Определение антител к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
780
B06.565.007
Определение антител к Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
781
B06.566.007
Определение антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис)в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
782
B06.568.007
Определение вируса герпеса в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
783
B06.569.007
Определение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
784
B06.570.007
Определение вируса папилломы человека в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
785
B06.000.008
Иммунофенотипирование
786
B06.570.008
Иммунофенотипирование "панель для определения иммунного статуса (6 пар)" в крови методом проточной цитофлуориметрии

762
B06.483.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинді анықтау
763
B06.484.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреотроп гормонды (ТТГ) анықтау
764
B06.488.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тропонинді анықтау
765
B06.498.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісіктер некрозының факторын (ІНФ) анықтау
766
B06.500.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ферритинді анықтау
767
B06.503.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ФМС-тәріздес тирозинкиназа 1sFlt-ны анықтау
768
B06.504.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен фолаттарды анықтау
769
B06.512.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ФСГ (фолликул стимуляциялаушы гормон) анықтау
770
B06.517.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі адамның хорионикалық гонадотропинін (АХГ) анықтау
771
B06.518.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адамның хорион гонадотропинын анықтау (АХГ)
772
B06.521.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ИЛ 8 - цитокиндерді анықтау
773
B06.527.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында эстрадиолды анықтау
774
B06.554.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында преэклампсияға тест
775
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
776
B06.560.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Treponema pallidum -ға (трепонема паллидум) антиденелерді анықтау
777
B06.561.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Chlamydia trachomatis -қа (хламидия трахоматис) антиденелерді анықтау
778
B06.562.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Ureaplasma urealyticum -ға (уреплазма уреалитикум) антиденелерді анықтау
779
B06.563.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Mycoplasma hominis -қа (микоплазма хоминис) антиденелерді анықтау
780
B06.565.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Trichomonas vaginalis -қа (трихомонас вагиналис) антиденелерді анықтау
781
B06.566.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Gardnerella vaginalis-қа (гарднерелла вагиналис) антиденелерді анықтау
782
B06.568.007
Иммунофлюоресценция реакциясында биологиялық материалдағы герпес вирусын анықтау
783
B06.569.007
Биологиялық материалдағы цитомегаловирусты (ЖГВ-V) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
784
B06.570.007
Биологиялық материалдағы адамның папиллома вирусын иммунофлюоресценция реакциясында анықтау
785
B06.000.008
Иммунофенотиптеу
786
B06.570.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "иммун статусын анықтау үшін панель" иммунофенотиптеу

B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
817
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
818
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
819
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
820
B06.675.011
Определение рецептора PD-L1 из биоптата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом

B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
817
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
818
B06.669.011
Лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
819
B06.673.011
Лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
820
B06.675.011
Ісік тінінің биоптатынан PD-L1 рецепторын иммуногистохимиялық әдіспен анықтау

879
B07.725.013
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
880
B07.729.013
Определение опиоидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
881
B07.719.013
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом газовой хроматографии
882
B07.000.014
Жидкостная хроматография
883
B07.703.014
Определение амфетаминов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
884
B07.704.014
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
885
B07.706.014
Определение кокаина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
886
B07.707.014
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
887
B07.709.014
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
888
B07.721.014
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
889
B07.711.014
Определение барбитуратов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
890
B07.725.014
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
891
B07.729.014
Определение опиоидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
892
B07.719.014
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
893
B07.000.015
Тонкослойная хроматография
894
B07.703.015
Определение амфетаминов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
895
B07.704.015
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
896
B07.706.015
Определение кокаина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
897
B07.707.015
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
898
B07.709.015
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
899
B07.721.015
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
900
B07.711.015
Определение барбитуратов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
901
B07.725.015
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
902
B07.729.015
Определение опиоидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
903
B07.719.015
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
904
B08.000.000
Гистопатология и цитология

879
B07.725.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
880
B07.729.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
881
B07.719.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
882
B07.000.014
Сұйықтық хроматографиясы
883
B07.703.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
884
B07.704.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
885
B07.706.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
886
B07.707.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
887
B07.709.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
888
B07.721.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
889
B07.711.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
890
B07.725.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
891
B07.729.014
Сұйықтықхроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
892
B07.719.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
893
B07.000.015
Жұқа қабатты хроматография
894
B07.703.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
895
B07.704.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
896
B07.706.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
897
B07.707.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
898
B07.709.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
899
B07.721.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
900
B07.711.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
901
B07.725.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
902
B07.729.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
903
B07.719.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
904
B08.000.000
Гистопатология және цитология

905
B08.765.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 1 категории сложности
906
B08.767.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 2 категории сложности
907
B08.768.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 3 категории сложности
908
B08.769.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 4 категории сложности
909
B08.766.001
Судебно-медицинская экспертиза трупа без лабораторных методов исследования
910
B08.734.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 1-й категории сложности
911
B08.735.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного 2-й категории сложности
912
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
913
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
914
B08.742.001
Оценка степени пролиферации вагинального эпителия ("гормональное зеркало")
915
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
916
B08.750.001
Цитологическое исследование материала (интраоперационные экспресс цитологические исследования)
917
B08.758.001
Цитохимическое исследование биоптата с конго красным
918
B08.759.001
Цитохимическое исследование биоптата с серебрением
919
B08.760.001
Цитохимическое исследование биоптата с трихромом
920
B08.761.001
Цитохимическое исследование биоптата с ШИК реакцией
921
B08.851.021
Исследование биологического материала методом иммунофлюоресцентной микроскопии
922
B08.851.022
Исследование гистологического/цитологического материала методом электронной микроскопии
923
B08.851.024
Конфокальная лазерная сканирующая микроскопия
924
B08.763.001
Экспресс исследование операционного и биопсийного материала (1-го блок-препарата)
925
B08.749.002
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест на аппарате жидкостной цитологии
926
B09.000.000
Молекулярная биология и молекулярная генетика
927
B09.000.016
Цитогенетический метод
928
B09.763.016
Биологическая индикация мутагенного воздействия (Хромосомные аберрации)
929
B09.765.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) биологического материала (1 зонд)
930
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
931
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
932
B09.768.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) некультивируемых клеток амниотической жидкости (1 зонд)

905
B08.765.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 1- санаттағы аутопсия
906
B08.767.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 2- санаттағы аутопсия
907
B08.768.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 3- санаттағы аутопсия
908
B08.769.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 4- санаттағы аутопсия
909
B08.766.001
Зерттеудің лабораториялық әдісінсіз мәйітке сот- медициналық сараптама жүргізу
910
B08.734.001
Күрделілігі 1 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
911
B08.735.001
Күрделілігі 2 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
912
B08.737.001
Күрделілігі 3 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
913
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу
914
B08.742.001
Вагиналдық эпителий пролиферациясы деңгейін бағалау ("гормоналдық айна")
915
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
916
B08.750.001
Материалды цитологиялық зерттеу (интраоперациялық экспресс цитологиялық зерттеу)
917
B08.758.001
Қызыл конгомен биоптатты цитохимиялық зерттеу
918
B08.759.001
Күмістеу арқылы биоптатты цитохимиялық зерттеу
919
B08.760.001
Трихроммен биоптатты цитохимиялық зерттеу
920
B08.761.001
ШИК реакциясымен биоптатты цитохимиялық зерттеу
921
B08.851.021
Биопсиялық материалды иммундық флюоресценттік микроскопия әдісімен зерттеу
922
B08.851.022
Гистологиялық/цитологиялық материалды электрондық микроскопия әдісімен зерттеу
923
B08.851.024
Конфокальді лазерлік сканерлеу микроскопиясы
924
B08.763.001
Оталық және биопсиялық материалды экспресс зерттеу ( 1- блок препаратты)
925
B08.749.002
Сұйықтық цитологиясы құралында ПАП-тестілеу жатыр мойнынан жағындыны йитологиялық зерттеу
926
B09.000.000
Молекулярлық биология және молекулярлық генетика
927
B09.000.016
Цитогенетикалық әдіс
928
B09.763.016
Мутагендік әсер етудің биологиялық индикациясы (Хромосомдық аберрациялар)
929
B09.765.016
Биологиялыық материалды ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
930
B09.766.016
Сүйек миы жасушаларын ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
931
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
932
B09.768.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) амниотикалық сұйықтықтың культивацияланбаған жасушаларының молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1 зонд)

933
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
934
B09.770.016
Цитогенетическое исследование клеток периферической крови (кариотип)
935
B09.771.016
Цитогенетическое исследование ворсин хориона/ плаценты
936
B09.772.016
Цитогенетическое исследование клеток амниотической жидкости
937
B09.773.016
Цитогенетическое исследование клеток костного мозга
938
B09.775.016
Цитогенетическое исследование клеток пуповинной крови
939
B09.776.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ -метод) для определения ALK -положительных генов
940
Молекулярно-генетический метод
941
B09.776.017
Выделение ДНК из биологического материала молекулярно-генетический методом
942
B09.777.017
Исследование ДНК на мутации молекулярно-генетический методом
943
B09.778.017
Определение 17 аутосомных маркеров хромосом человека в ДНК молекулярно-генетический методом
944
B09.779.017
Определение AZF фактора Y хромосомы в ДНК молекулярно-генетический методом
945
B09.780.017
Определение Y хромосомы плода в крови матери молекулярно-генетический методом
946
B09.781.017
Определение гаплогруппы ДНК по 17 аллелям молекулярно-генетический методом
947
B09.782.017
Определение мутации F2 ДНК молекулярно-генетический методом
948
B09.783.017
Определение мутации F5 ДНК молекулярно-генетический методом
949
B09.784.017
Определение мутаций гена LMNB1 при лейкодистрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
950
B09.785.017
Определение мутаций гена MLD при миопатии Дюшенна в ДНК молекулярно-генетический методом
951
B09.786.017
Определение мутаций гена PAH при фенилкетонурии в ДНК молекулярно-генетический методом
952
B09.787.017
Определение мутаций гена SMN при спинальной мышечной амиотрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
953
B09.788.017
Определение мутаций гена муковосцидоза в ДНК молекулярно-генетический методом
954
B09.789.017
Определение мутаций гена при болезни Слая 7 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
955
B09.790.017
Определение мутаций гена при синдроме Гурлера 1 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
956
B09.791.017
Определение мутаций гена при синдроме Марото-Лами 6 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
957
B09.792.017
Определение мутаций гена при синдроме Мартина -Белла в ДНК молекулярно-генетический методом
958
B09.793.017
Определение мутаций гена при синдроме Моркио 4 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
959
B09.794.017
Определение мутаций гена при синдроме Санфилиппо 3 типа в ДНК молекулярно-генетический методом

933
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
934
B09.770.016
Перифериялық қан жасушаларын (кариотип) цитогенетикалық зерттеу
935
B09.771.016
Хорион талшықтарын/ бала жолдасын цитогенетикалық зерттеу
936
B09.772.016
Амниотикалық сұйықтық жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
937
B09.773.016
Сүйек кемігі жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
938
B09.775.016
Кіндік қаны жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
939
B09.776.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) ALK-оң гендерді анықтау үшін молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
940
Молекулалық-генетикалық әдіс
941
B09.776.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен биологиялық материалдан ДНҚ бөлу
942
B09.777.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-ды мутациялануға зерттеу
943
B09.778.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-да адам хромосомаларының 17 аутосомдық маркерлерін анықтау
944
B09.779.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Y хромосомасының AZF факторын анықтау
945
B09.780.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың Y хромосомасын анықтау
946
B09.781.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 17 аллея бойынша ДНҚ гаплотоптарын анықтау
947
B09.782.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F2 мутациясын анықтау
948
B09.783.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F5 мутациясын анықтау
949
B09.784.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы лейкодистрофия кезіндегі LMNB1 генінің мутациялануын анықтау
950
B09.785.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Дюшен миопатиясы кезіндегі MLD генінің мутациялануын анықтау
951
B09.786.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы фенилкетонурия кезіндегі PAH генінің мутациялануын анықтау
952
B09.787.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы арқа бұлшықет амиотрофиясы кезіндегі SMN генінің мутациялануын анықтау
953
B09.788.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы муковосцидоз генінің мутациялануын анықтау
954
B09.789.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 7 типтік Слай ауруы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
955
B09.790.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 1 типтік Гурлер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
956
B09.791.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 6 типтік Марото-Лами синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
957
B09.792.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Мартин-Белл синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
958
B09.793.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 4 типтік Моркио синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
959
B09.794.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 3 типтік Санфилиппо синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау

960
B09.795.017
Определение мутаций гена при синдроме Хантера 2 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
961
B09.796.017
Определение мутаций при мукополисахаридозах в ДНК молекулярно-генетический методом
962
B09.797.017
Определение полиморфизма в геноме человека молекулярно-генетический методом
963
B09.798.017
Определение резус фактора плода в крови матери молекулярно-генетический методом
964
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
965
B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-генетический методом
966
B09.861.017
Определение лекарственной устойчивости ВИЧ-1 к антиретровирусным препаратам молекулярно-генетическим методом (методом генотипирования)
967
B09.000.018
Флуориметрический метод
968
B09.801.018
Диагностика орфанных заболеваний в крови флуориметрическим методом
969
B09.802.018
Лекарственный мониторинг флуориметрическим методом
970
B09.000.019
Масс-спектрометрия
971
B09.801.019
Диагностика орфанных заболеваний в крови методом масс-спектрометрии
972
B09.803.019
Селективный скрининг на наследственные болезни обмена методом тандемной масс-спектрометрии (в рамках пилотного проекта)
973
B09.802.019
Лекарственный мониторинг орфанных заболеваний методом масс-спектрометрии
974
B09.000.020
Полимеразная цепная реакция (ПЦР)
975
B09.806.020
Молекулярно-генетический подтверждающий тест при сомнительных результатах методом ПЦР (NASBA)
976
B09.807.020
Обнаружение Brucella abortus (бруцелла абортус) в биологическом материале методом ПЦР
977
B09.808.020
Обнаружение Brucella melitensis (бруцелла мелитенсис) в биологическом материале методом ПЦР
978
B09.809.020
Обнаружение Brucella suis (бруцелла суис) в биологическом материале методом ПЦР
979
B09.810.020
Обнаружение Candida spp. (кандида)в биологическом материале методом ПЦР
980
B09.811.020
Обнаружение Chlamydia spp. (хламидиа) в биологическом материале методом ПЦР
981
B09.812.020
Обнаружение Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
982
B09.813.020
Обнаружение Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) в биологическом материале методом ПЦР
983
B09.814.020
Обнаружение Listeria (листериа) в биологическом материале методом ПЦР
984
B09.815.020
Обнаружение Mycobacterium tuberculosis (микобактериум туберкулосис) в биологическом материале методом ПЦР
985
B09.816.020
Обнаружение Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в биологическом материале методом ПЦР
986
B09.817.020
Обнаружение Mycoplasma pneumoniae (микоплазма пнеумониа) в биологическом материале методом ПЦР
987
B09.818.020
Обнаружение Mycoplasma urealiticum (микоплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР

960
B09.795.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 2 типтік Хантер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
961
B09.796.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы мукополисахаридоз кезіндегі мутацияларды анықтау
962
B09.797.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен адамның геномында полиморфизмді анықтау
963
B09.798.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың резус факторын анықтау
964
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
965
B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
966
B09.861.017
Молекулярлы-генетикалық әдісімен (генотиптеу әдісімен) АИТВ 1-дің антиретровирустық препараттарына дәрілік тұрақтылығын анықтау
967
B09.000.018
Флуориметриялық әдіс
968
B09.801.018
Флуориметриялық әдіспен қандағы орфандық ауруларды диагностикалау
969
B09.802.018
Флуориметриялық әдіспен дәрілік мониторингілеу
970
B09.000.019
Масс-спектрометрия
971
B09.801.019
Масс-спектрометрия әдісімен қандағы орфан ауруларын диагностикалау
972
B09.803.019
Тандемді масс-спектрометрия әдісімен зат алмасу тұқым қуалайтын ауруларын селективті скринингі (пилоттық проект шеңберінде)
973
B09.802.019
Масс-спектрометрия әдісімен орфан ауруларын дәрілік мониторингілеу
974
B09.000.020
Полимераздық тізбекті реакция (ПТР)
975
B09.806.020
ПТР әдісімен күмәнді нәтижелер алынғанда растаушы молекулярлық -генетикалық тест (NASBA)
976
B09.807.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella abortus-ты (вруцелла абортус) анықтау
977
B09.808.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella melitensis-ты (бруцелла мелитенсис) анықтау
978
B09.809.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella suis-ты (бруцелла суис) анықтау
979
B09.810.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Candida ssb –ны (кандида) анықтау
980
B09.811.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Chlamydia ssb –ны (хламидия) анықтау
981
B09.812.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Gardnerella vaginalis –ты (гарднерелла вагиналис) анықтау
982
B09.813.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Helicobacter pylori-ді (хеликобактер пилори) анықтау
983
B09.814.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Listeria-ны (листерия) анықтау
984
B09.815.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycobacterium tuberculosis-ты (микобактериум туберкулезис) анықтау
985
B09.816.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma hominis –ты (микоплазма хоминис) анықтау
986
B09.817.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma pneumoniae –ны (микоплазма пневмония) анықтау
987
B09.818.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma urealiticums-ты (микоплазма уреалитикумс) анықтау

988
B09.852.020
Обнаружение Mycoplasma genitalium (микоплазма гениталиум) в биологическом материале методом ПЦР
989
B09.819.020
Обнаружение Neisseria gonorrhea (нейссериа гонореа) в биологическом материале методом ПЦР
990
B09.820.020
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
991
B09.821.020
Обнаружение Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) в биологическом материале методом ПЦР качественное
992
B09.822.020
Обнаружение Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) в биологическом материале методом ПЦР количественное
993
B09.823.020
Обнаружение Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале методом ПЦР
994
B09.824.020
Обнаружение Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
995
B09.825.020
Обнаружение Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
996
B09.826.020
Обнаружение аренавируса в биологическом материале методом ПЦР
997
B09.827.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР качественное
998
B09.828.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР количественное
999
B09.829.020
Обнаружение вируса гепатита A в биологическом материале методом ПЦР
1000
B09.830.020
Обнаружение вируса гепатита D в биологическом материале методом ПЦР
1001
B09.831.020
Обнаружение вируса гепатита E в биологическом материале методом ПЦР
1002
B09.832.020
Обнаружение вируса гепатита G в биологическом материале методом ПЦР
1003
B09.833.020
Обнаружение вируса герпеса 3 типа (ВПГ-III) в биологическом материале методом ПЦР
1004
B09.834.020
Обнаружение вируса иммунодефицита человека (ВИЧ) в биологическом материале методом ПЦР
1005
B09.835.020
Обнаружение вируса кори в биологическом материале методом ПЦР
1006
B09.836.020
Обнаружение вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР количественное
1007
B09.837.020
Обнаружение вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР качественное
1008
B09.851.020
Определение генотипа вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР
1009
B09.838.020
Обнаружение вируса простого герпеса 6 типа в биологическом материале методом ПЦР
1010
B09.839.020
Обнаружение вируса Эпштейн - Барра (ВПГ-IV) в биологическом материале методом ПЦР качественное
1011
B09.840.020
Определение вируса Эпштейн - Барра (ВПГ-IV) в биологическом материале методом ПЦР количественное
1012
B09.841.020
Обнаружение вируса гепатита B в биологическом материале методом ПЦР качественное
1013
B09.842.020
Обнаружение парвовируса в биологическом материале методом ПЦР

988
B09.852.020
Биологиялық материалда Mycoplasma enitalium-ды (микоплазма эниталиум) ПЦР әдісімен анықтау
989
B09.819.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Neisseria gonorrhea-ны (нейссерия гоноррея) анықтау
990
B09.820.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда C гепатиті вирусының PHK анықтау
991
B09.821.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Toxoplasma gondii –ді (токосоплазма гондий) анықтау
992
B09.822.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда Toxoplasma gondii –ді (токсоплазма гондий) анықтау
993
B09.823.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Treponema pallidum-ды (трепонема паллидум) анықтау
994
B09.824.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Trichomonas vaginalis –ты (трихомонас вагиналис) анықтау
995
B09.825.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Ureaplasma urealyticum-ты (уреплазма уреалитикум) анықтау
996
B09.826.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда аренавирусты анықтау
997
B09.827.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
998
B09.828.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
999
B09.829.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда A гепатитінің вирусын анықтау
1000
B09.830.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда D гепатитінің вирусын анықтау
1001
B09.831.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда E гепатитінің вирусын анықтау
1002
B09.832.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда G гепатитінің вирусын анықтау
1003
B09.833.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 3 типтік қарапайым герпес вирусын (ВПГ-III) анықтау
1004
B09.834.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ) анықтау
1005
B09.835.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда қызылша вирусын анықтау
1006
B09.836.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда адамның папиллома вирусын сандық анықтау
1007
B09.837.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда папиллома вирусын сапалық анықтау
1008
B09.851.020
Биологиялық материалда адам папилломасы вирусының генотипін ПЦР әдісімен анықтау
1009
B09.838.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 6 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
1010
B09.839.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Эпштейн - Барр вирусын (ВПГ-IV) анықтау
1011
B09.840.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда Эпштейн - Барр вирусын (ВПГ-IV) анықтау
1012
B09.841.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда B гепатиті вирусының ДНҚ анықтау
1013
B09.842.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда парвовирусты анықтау

1324
C03.016.007
Магниторезонансная томография молочных желез с динамическим контрастным усилением
1325
C04.000.008
Радиометрия и радиография
1326
C04.006.008
Радиометрические исследования функции щитовидной железы
1327
C04.000.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография
1328
C04.001.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая миокарда (3 проекции)
1329
C04.002.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга
1330
C04.002.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета (1 проекция)
1331
C04.011.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга при поиске эпилептогенных очагов
1332
C04.003.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая скелета (1 проекция)
1333
C04.003.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) щитовидной железы
1334
C04.004.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая скелета - каждая последующая проекция
1335
C04.004.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) паращитовидных желез
1336
C04.005.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая легких (4 проекции)
1337
C04.001.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) перфузии миокарда (в покое, с нагрузкой)
1338
C04.006.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая щитовидной железы
1339
C04.010.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) молочных желез
1340
C04.007.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая паращитовидных желез
1341
C04.014.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) легких
1342
C04.008.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография статическая гепатобилиарной системы
1343
C04.012.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) новообразования легких
1344
C04.009.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография динамическая почек
1345
C04.005.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) гепатобилиарной системы
1346
C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
1347
C04.006.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) почек

1324
C03.016.007
Динамикалық контрастық нығайтумен сүт бездерінің магниттік-резонанстық томографиясы
1325
C04.000.008
Радиометрия және радиография
1326
C04.006.008
Қалқанша бездің функцияларын радиометриялық зерттеу
1327
C04.000.009
Бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томография
1328
C04.001.009
Миокардттың статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
1329
C04.002.011
Бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1330
C04.002.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
1331
C04.011.011
Эпилептогендік ошақтарды іздеу кезінде бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1332
C04.003.009
Скелеттің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (1 кескінде)
1333
C04.003.011
Қалқанша бездің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1334
C04.004.009
Скелеттің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы - одан кейінгі әрбір кескін
1335
C04.004.011
Қалқанша маңы безінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1336
C04.005.009
Өкпенің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (4 кескінде)
1337
C04.001.011
Миокард перфузиясының (тыныштықта, жүктемемен) компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1338
C04.006.009
Қалқанша безінің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1339
C04.010.011
Сүт бездердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1340
C04.007.009
Қалқанша безінің маңындағы статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1341
C04.014.011
Өкпелердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1342
C04.008.009
Гепатобилиарлық жүйенің статистикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1343
C04.012.011
Өкпе ісіктерінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1344
C04.009.009
Бүйректің динамикалық бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томография
1345
C04.005.011
Гепатобилиарлы жүйенің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
1346
C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
1347
C04.006.011
Бүйректердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы

1876
D03.008.001
Лечение пульпита пломбированием двух корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1877
D03.009.001
Лечение пульпита пломбированием двух корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1878
D03.010.001
Лечение пульпита пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1879
D03.011.001
Лечение пульпита пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1880
D03.012.001
Лечение периодонтита моляра с пломбированием всех каналов, завершенное пломбой из КМХО
1881
D03.015.001
Лечение периодонтита первого премоляра верхней челюсти с пломбированием всех каналов, завершенное пломбой из КМХО
1882
D03.017.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из цемента
1883
D03.018.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из КМХО
1884
D03.019.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из цемента
1885
D03.020.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из КМХО
1886
D03.021.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1887
D03.022.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1888
D03.023.001
Лечение периодонтита с пломбированием 2 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1889
D03.024.001
Лечение периодонтита с пломбированием 2 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1890
D03.025.001
Лечение периодонтита с пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1891
D03.026.001
Лечение периодонтита с пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1892
D03.027.001
Распломбирование корневого канала, запломбированного пастой на окись-цинковой основе
1893
D03.028.001
Распломбирование корневого канала, запломбированного пастой на резорцин-формалиновой основе
1894
D03.029.001
Распломбирование корневого канала, запломбированного цементом
1895
D03.030.001
Лечение поверхностного и среднего кариеса I и II степени активности завершенное пломбой из цемента
1896
D03.031.001
Лечение поверхностного и среднего кариеса I и II степени активности завершенное пломбой из КМХО
1897
D03.032.001
Лечение глубокого кариеса, завершенное пломбой из цемента
1898
D03.033.001
Лечение глубокого кариеса, завершенное пломбой из КМХО
1899
D03.034.001
Комплексное лечение 1 зуба при неосложненном кариесе III степени активности, завершенное пломбой из цемента

1876
D03.008.001
Тұрақты тістің екі тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1877
D03.009.001
Тұрақты тістің екі тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1878
D03.010.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1879
D03.011.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1880
D03.012.001
Барлық каналды пломбалаумен моляр периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1881
D03.015.001
Барлық каналды пломбалаумен үстіңгі жақтың бірінші премолярының периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1882
D03.017.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1883
D03.018.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1884
D03.019.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1885
D03.020.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1886
D03.021.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1887
D03.022.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1888
D03.023.001
Тұрақты тістің 2 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1889
D03.024.001
Тұрақты тістің 2 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1890
D03.025.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1891
D03.026.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1892
D03.027.001
Тамырлы каналдың пломбасын алып тастау, тот-цинк негізіндегі пастамен пломбаланған
1893
D03.028.001
Тамырлы каналдың пломбасын алып тастау, резорцин-формалин негізіндегі пастамен пломбаланған
1894
D03.029.001
Тамырлы каналдың пломбасын алып тастау, цементпен пломбаланған
1895
D03.030.001
Белсенділігі I және II дәрежелі үстіңгі және орта тісжегін емдеу цементен жасалған пломбамен аяқталған
1896
D03.031.001
Белсенділігі I және II дәрежелі үстіңгі және орта тісжегін емдеу КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1897
D03.032.001
Терең тісжегін емдеу цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1898
D03.033.001
Терең тісжегін емдеу КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1899
D03.034.001
Белсенділігі III дәрежелі асқынбаған тісжегі кезіндегі 1 тісті кешендік емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған

(Дети до 18 лет; Беременные женщины; Ветераны Великой отечественной войны; Инвалиды 1, 2, 3 группы; Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа"; Получатели адресной социальной помощи; Пенсионеры по возрасту; Больные инфекционными, социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих; Неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком-инвалидом; Неработающие лица, осуществляющие уход за инвалидом первой группы с детства)

(18 жасқа дейінгі балалар, жүктілер, Ұлы Отан соғысының ардагерлері; 1, 2, 3-топтағы мүгедектер; "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналар; Атаулы әлеуметтік көмекті алушылар; Жасы бойынша зейнеткерлер; Инфекциялық, әлеуметтік мәні бар аурулармен және айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын науқастар; Мүгедек балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар; Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар)

B06.279.005
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
68
B06.280.005
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
69
B06.326.005
Определение гистамина в сыворотке крови ИФА-методом
70
B06.405.005
Определение Ig A (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
71
B06.406.005
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
72
B06.407.005
Определение Ig G (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
73
B06.408.005
Определение Ig M (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
74
B06.462.005
Определение суммарных антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис)в сыворотке крови ИФА-методом
75
B06.465.005
Определение суммарных антител к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
76
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
77
B06.562.005
Определение суммарных антител к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
78
B06.563.005
Определение авидности Ig G/M к цитомегаловирусу (ВПГ-VI) в сыворотке крови ИФА-методом
79
B06.569.005
Определение суммарных антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
80
B06.570.005
Определение суммарных антител к Varicella Zoster (варицелла зостер)(ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом
81
B06.571.005
Определение авидности антител к вирусам простого герпеса 1/2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови ИФА-методом
82
B06.853.005
Определение антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сухой капле капиллярной кров ИФА-методом
83
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
84
B06.560.007
Определение антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
85
B06.561.007
Определение антител к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
86
B06.562.007
Определение антител к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум)в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
87
B06.563.007
Определение антител к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
88
B06.565.007
Определение антител к Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
89
B06.566.007
Определение антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис)в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
90
B06.568.007
Определение вируса герпеса в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
91
B06.569.007
Определение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
92

B06.279.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына(ВПГ-I) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
68
B06.280.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына(ВПГ-ІI) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
69
B06.326.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында гистаминді анықтау
70
B06.405.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында А классындағы жалпы антиденелерді анықтау
71
B06.406.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында E классындағы жалпы антиденелерді анықтау
72
B06.407.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында G классындағы жалпы антиденелерді анықтау
73
B06.408.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында М классындағы жалпы антиденелерді анықтау
74
B06.462.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Gardnerella vaginalisке (гарднерелла вагиналис) сомалық антиденелерді анықтау
75
B06.465.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Mycoplasma hominisке (микоплазма хоминис) антиденелерді анықтау
76
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
77
B06.562.005
Қан сарысуындағы Candida (кандида) тұқымдастығындағы зеңдерге сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
78
B06.563.005
Қан сарысуында цитомегаловируска (ВПГ-VI) Ig G/М-ды ИФТ әдісімен анықтау
79
B06.569.005
Қан сарысуындағы Treponema pallidum-ға (трепонема паллидум) сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
80
B06.570.005
Қан сарысуындағы Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III)-ға сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
81
B06.571.005
Қан сарысуындағы 1/2 типті жәй герпес вирусына (ВПГ-I,II) антидене авидтілігін ИФТ әдісімен анықтау
82
B06.853.005
ИФТ-әдісімен капиллярлық қанның құрғақ тамшысында Treponema pallidum-ге (трепонема паллидум) антиденені анықтау
83
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
84
B06.560.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Treponema pallidum -ға (трепонема паллидум) антиденелерді анықтау
85
B06.561.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Chlamydia trachomatis -қа (хламидия трахоматис) антиденелерді анықтау
86
B06.562.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Ureaplasma urealyticum -ға (уреплазма уреалитикум) антиденелерді анықтау
87
B06.563.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Mycoplasma hominis -қа (микоплазма хоминис) антиденелерді анықтау
88
B06.565.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Trichomonas vaginalis -қа (трихомонас вагиналис) антиденелерді анықтау
89
B06.566.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Gardnerella vaginalis-қа (гарднерелла вагиналис) антиденелерді анықтау
90
B06.568.007
Иммунофлюоресценция реакциясында биологиялық материалдағы герпес вирусын анықтау
91
B06.569.007
Биологиялық материалдағы цитомегаловирусты (ЖГВ-V) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
92

B01.078.002
Исследование мочевого осадка с подсчетом абсолютного количества всех клеточных элементов (лейкоциты, эритроциты, бактерии, цилиндры, эпителий) на анализаторе
74
B02.114.002
Общий анализ крови 6 параметров на анализаторе
75
B03.103.003
Обнаружение скрытой крови в кале (гемокульт-тест) экспресс методом
76
B03.106.003
Неинвазивная диагностика Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (ХЕЛИК-тест)
77
B03.517.003
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче экспресс методом (тест на беременность)
78
B03.860.003
Определение суммарных антител к ВИЧ-1,2 и антигена р24 экспресс методом
79
B07.720.003
Определение этанола в биологическом материале экспресс методом
80
B07.703.003
Определение амфетаминов в биологическом материале экспресс методом
81
B07.704.003
Определение галлюциногенов в биологическом материале экспресс методом
82
B07.705.003
Определение канабиноидов в биологическом материале экспресс методом
83
B07.706.003
Определение кокаина в биологическом материале экспресс методом
84
B07.708.003
Определение седативных и снотворных веществ в биологическом материале экспресс методом
85
B06.517.005
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче ИФА-методом
86
B09.810.020
Обнаружение Candida spp. (кандида)в биологическом материале методом ПЦР
87
B09.811.020
Обнаружение Chlamydia spp. (хламидиа) в биологическом материале методом ПЦР
88
B09.819.020
Обнаружение Neisseria gonorrhea (нейссериа гонореа) в биологическом материале методом ПЦР
89
B09.820.020
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
90
B09.823.020
Обнаружение Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале методом ПЦР
91
B09.824.020
Обнаружение Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
92
B09.825.020
Обнаружение Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
93
B09.827.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР качественное
94
B09.834.020
Обнаружение вируса иммунодефицита человека (ВИЧ) в биологическом материале методом ПЦР
95
B09.837.020
Обнаружение вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР качественное
96
B09.841.020
Обнаружение вируса гепатита B в биологическом материале методом ПЦР качественное
97
B09.852.020
Обнаружение Mycoplasma genitalium (микоплазма гениталиум) в биологическом материале методом ПЦР
98
B06.681.012
Постановка реакции микропреципитации с кардиолипиновым антигеном в сыворотке крови ручным методом
99
Манипуляции и процедуры

B01.078.002
Барлық жасуша элементтерінің (лейкоциттер, эритроциттер, бактериялар, цилиндрлер, эпителий) абсолюттік санын есептеу арқылы талдауышта несепті зерттеу
74
B02.114.002
Талдағыштағы 6 параметрлі қанның жалпы талдауы
75
B03.103.003
Экспресс әдіспен нәжістегі жасырын қанды айқындау (гемокульт-тест)
76
B03.106.003
Helicobacter pylori (ХЕЛИК-тест) -ді (Хеликобактер пилори) инвазивтік емес диагностикалау
77
B03.517.003
Экспресс әдіспен адам хорионының гонадотропинін анықтау (жүктілікке тест)
78
B03.860.003
Экспресс әдісімен p24 АИТВ антигеніне және АИТВ 1,2-ге сомалық антиденелерді анықтау
79
B07.720.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда этанолды анықтау
80
B07.703.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда амфетаминдерді анықтау
81
B07.704.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда галлюциногендерді анықтау
82
B07.705.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда канабиноидтерді анықтау
83
B07.706.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда кокаинді анықтау
84
B07.708.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда седативтік және ұйықтататын дәрілерді анықтау
85
B06.517.005
ИФТ-әдісімен адамның хорион гонадотропинын (АХГ) анықтау
86
B09.810.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Candida ssb –ны (кандида) анықтау
87
B09.811.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Chlamydia ssb –ны (хламидия) анықтау
88
B09.819.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Neisseria gonorrhea-ны (нейссерия гоноррея) анықтау
89
B09.820.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда C гепатиті вирусының PHK анықтау
90
B09.823.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Treponema pallidum-ды (трепонема паллидум) анықтау
91
B09.824.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Trichomonas vaginalis –ты (трихомонас вагиналис) анықтау
92
B09.825.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Ureaplasma urealyticum-ты (уреплазма уреалитикум) анықтау
93
B09.827.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
94
B09.834.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ) анықтау
95
B09.837.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда папиллома вирусын сапалық анықтау
96
B09.841.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда B гепатиті вирусының ДНҚ анықтау
97
B09.852.020
Биологиялық материалда Mycoplasma enitalium-ды (микоплазма эниталиум) ПЦР әдісімен анықтау
98
B06.681.012
Қан сарысуында кардиолипиндік антигенмен микропреципитация реакциясын қол әдісімен жүргізу
99
манипуляциялар мен емшаралар

796
C04.018.009
Сцинтиграфия слюнных желез
797
C04.000.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией
798
C04.001.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) перфузии миокарда (в покое, с нагрузкой)
799
C04.002.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга
800
C04.003.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) щитовидной железы
801
C04.004.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) паращитовидных желез
802
C04.005.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) гепатобилиарной системы
803
C04.006.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) почек
804
C04.007.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) костно-суставной системы
805
C04.008.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) моторно-эвакуаторной функции желудочно-кишечного тракта
806
C04.009.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) нейроэндокринных образований
807
C04.010.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) молочных желез
808
C04.011.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга при поиске эпилептогенных очагов
809
C04.012.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) новообразования легких
810
C04.013.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) лимфопролиферативных заболеваний
811
C04.014.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) легких
812
C04.015.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) обнаружения сторожевых лимфоузлов
813
C04.000.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ)
814
C04.001.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография одной анатомической зоны
815
C04.002.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография всего тела
816
C05.000.000
Ангиографические услуги

796
C04.018.009
Сілекей бездерінің сцинтиграфиясы
797
C04.000.011
Компьютерлік томографиямен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томография
798
C04.001.011
Миокард перфузиясының (тыныштықта, жүктемемен) компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
799
C04.002.011
Бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
800
C04.003.011
Қалқанша бездің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
801
C04.004.011
Қалқанша маңы безінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
802
C04.005.011
Гепатобилиарлы жүйенің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
803
C04.006.011
Бүйректердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
804
C04.007.011
Сүйек-буын жүйесінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
805
C04.008.011
Асқазан-ішек жолының моторлы-эвакуаторлық қызметінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
806
C04.009.011
Нейроэндокринді түзілімдердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
807
C04.010.011
Сүт бездердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
808
C04.011.011
Эпилептогендік ошақтарды іздеу кезінде бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
809
C04.012.011
Өкпе ісіктерінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
810
C04.013.011
Лимфопролиферативті аурулардың компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
811
C04.014.011
Өкпелердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
812
C04.015.011
Бақылау лимфа түйіндерін анықтау компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
813
C04.000.010
Позитрондық-эмиссиондық томография (ПЭТ)
814
C04.001.010
ПЭТ + бір анатомиялық аймақтың компьютерлік томографиясы
815
C04.002.010
ПЭТ + барлық дененің компьютерлік томографиясы
816
C05.000.000
Ангиографиялық қызметтер

960
D96.491.601
Промывание мочевого пузыря
Приложение 3
к Правилам оказания
специализированной медицинской
помощи в амбулаторных условиях
Поводы обращения для направления на специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 30.11.2022 № ҚР ДСМ-146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 21.02.2025 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Группа поводов обращения
Наименование поводов обращения
Наименование заболевания
Код по Международной классификации болезней 10 пересмотра (МКБ-10)
Перечень медицинских услуг, оказываемых в виде КДП согласно приложению 1
Перечень медицинских услуг, оказываемых в виде КДП согласно приложению 2
Неотложные состояния
Заболевание
Неотложные состояния
Симптомы, признаки, не классифицированные в других рубриках
R04, R07, R09, R10, R33, R40, R50, R52, R55, R56, R57, R58
ГОБМП
ГОБМП
Заболевания, представляющие опасность для окружающих
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Холера
А00
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Брюшной тиф
A01.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Чума
A20
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Туляремия
A21
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сибирская язва
A22
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лепра
A30
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дифтерия
А36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Менингококковая инфекция
А39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сифилис
А50-А53.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиомиелит
А80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные лихорадки, передаваемые членистоногими, и вирусные геморрагические лихорадки
(А 90-99 по Приказу 162)
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острый вирусный гепатит

960
D96.491.601
Қуықты жуу
Амбулаториялық жағдайда
мамандандырылған
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмекке жолдау үшін жүгінудің себептері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 30.11.2022 № ҚР ДСМ-146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 21.02.2025 № 12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтініш себептерінің тобы
Өтініш себептерінің атауы
Аурудың атауы
Аурулардың халықаралық статистикалық жіктелуі,
10 қайта қарау бойынша код
(АХЖ-10 коды)
1-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
2-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулар
Ауру
Шұғыл жағдайлар
Басқа айдарларда жіктелмеген симптомдар, белгілер
R04, R07, R09, R10, R33, R40, R50, R52, R55, R56, R57, R58
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тырысқақ
А00
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Іш сүзегі
A01.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Оба
A20
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Туляремия
A21
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Сібір жарасы
A22
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Алапес
A30
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Күл ауруы
А36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Менингококтік инфекция
A39
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Мерез
А50-А53.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Полиомиелит
А80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Буынаяқтылар арқылы берілетін вирустық қызба және вирустық геморрагиялық қызба
(A90-A99 162 бұйрықпен)
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Жіті вирустық гепатит

В15-В17
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
В20-В24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Малярия
B50-54
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Коронавирусная инфекция CОVID-19
U07.1, U07.2
ГОБМП
ГОБМП
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни (A00-B99)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Кишечные инфекции
А02-А09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Туберкулез
A15-A19, R76.1. Z03.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Некоторые бактериальные зоонозы
А20-А28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие бактериальные болезни
А31-A35, А37, А38-А49
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции, передающиеся преимущественно половым путем
А54-А64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые спирохетами
А65-А69
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые хламидиями
А70-А74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Риккетсиозы
А75-А79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции ЦНС
А81-А89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции, характеризующиеся поражением кожи и слизистых оболочек
В00-В09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические вирусные гепатиты
В18-В19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие вирусные болезни
В25-В34
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Микозы
B35-B49
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Протозойные болезни
B56-B64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Протозойные болезни (лейшманиоз)
B55
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гельминтозы
B65-B83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Педикулез, акариаз и другие инфестации

В15-В17
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы тудыратын ауру (АИВ)
В20-В24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Безгек
B50-54
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Cоvid-19 коронавирустық инфекциясы
U07.1, U07.2
ТМККК
ТМККК
Кейбiр инфекциялық және паразиттік аурулар (A00-B99)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ішек инфекциялары
А02-А09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Туберкулез
А15-А19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Кейбір бактериалық зооноздар
А20-А28
R76.1. Z03.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тағы басқалар бактериялық аурулар
А31-A35, А37, A38-A49
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Негізінен жыныстық жолмен берілетін инфекциялар
А54-А64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Спирохеталар туындайтын басқа аурулар
А65-А69
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Хламидиялар туындайтын басқа аурулар
А70-А74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Риккетсиоздар
А75-А79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
ОЖЖ (орталық жүйке жүйесі) вирустық инфекциялар
А81-А89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тері мен шырышты қабықтың зақымдалуымен сипатталатын вирустық инфекциялар
В00-В09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Созылмалы вирустық гепатиттер
В18-В19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа вирустык аурулар
В25-В34
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Микоздар
B35-B49
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Протозойлық ауру
B56-B64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Протозойлық ауру
B55
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гельминтоздар
B65-B83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Педикулез, акариаз және басқа инфекциялар

B85-B89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Последствия инфекционных и паразитарных болезней
B90-B94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Бактериальные, вирусные и другие инфекционные агенты
B95-B98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие инфекционные болезни
B99-B99
ГОБМП
ОСМС
Новообразования (C00-D48)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Злокачественные новообразования
С00-C97
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новобразования in situ
D00-D09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественные новообразования
D10-D36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новообразования неопределенного или неизвестного характера
D37-D48
ГОБМП
ГОБМП
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм (D50-D89)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анемии, связанные с питанием
D50-D53
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гемолитические анемии
D55-D59
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Апластические и другие анемии
D60-D64
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения свертываемости крови, пурпура и другие геморрагические состояния
D65-D69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни крови и кроветворных органов
D70-D77
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
D80-D89
ГОБМП
ГОБМП
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни щитовидной железы
E00-E07
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения регуляции глюкозы и внутренней секреции поджелудочной железы
E15-E16
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения других эндокринных желез
E20-E35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Недостаточность питания

B85-B89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Инфекциялық және паразиттік аурулардың салдары
B90-B94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Бактериялық, вирустық және басқа инфекциялық агенттер
B95-B98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа инфекциялық аурулар
B99-B99
ТМККК
МӘМС
Ісіктер (C00-D48)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерлі ісіктер
С00-C97
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ісіктер in situ
D00-D09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерсіз ісіктері
D10-D36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Анықталмаған немесе белгісіз сипаттағы ісіктер
D37-D48
ТМККК
ТМККК
Қанның, қан өндіру ағзаларының аурулары жəне иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар (D50-D89)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тамақпен байланысты анемия
D50-D53
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гемолитикалық анемиялар
D55-D59
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Апластикалық және басқа анемиялар
D60-D64
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қан ұйығыштығының, пурпурдың бұзылуы және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D65-D69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа қан және қан өндіру мүшелерінің аурулары
D70-D77
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар
D80-D89
ТМККК
ТМККК
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасудың бұзылысы
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қалқанша бездің аурулары
E00-E07
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қант диабетi
E10-E14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да бұзушылықтар реттеу глюкоза және ішкі секреция ұйқы безі
E15-E16
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да эндокриндік бездердің бұзылуы
E20-E35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тамақтану жетіспеушілігі

E40-E46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие виды недостаточности питания
E50-E52, E53.0, E53.8, E53.9, E54-E64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Недостаточность витамина В6
E53.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ожирение и другие виды избыточности питания
E65-E68
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения обмена веществ
E70-E90
ГОБМП
ГОБМП
Психические расстройства и расстройства поведения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ГОБМП
Болезни нервной системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные заболевания центральной нервной ситемы
G00-G09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные атрофии, поражающие преимущественно центральную нервную систему
G10-G11, G12.1, G12.8, G13, G14
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь двигательного неврона
G12.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Экстрапирамидные и другие двигательные нарушения
G20-G26
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие дегенеративные болезни центральной нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G36-G37
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпилепсия Эпилептический статус
G40, G41
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпизодические и пароксизмальные расстройства
G42-G47
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Поражения отдельных нервов, нервных корешков и сплетений
G50-G59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиневропатии и другие поражения периферической нервной системы
G60-G64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни нервно-мышечного синапса и мышц
G70-G73
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Церебральный паралич и другие паралитические синдромы

E40-E46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жеткіліксіз тамақтанудың басқа түрлері
E50-E52, E53.0, E53.8, E53.9, E54-E64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
В6 дәрумені жетіспеушілігі
Е53.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Семіздік және басқа да артықтығы тамақтану
E65-E68
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зат алмасудың бұзылуы
E70-E90
ТМККК
ТМККК
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
F00-F99
ТМККК
ТМККК
Жүйке жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
ОЖЖ-ның қабынған аурулары
G00-G09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Негізінен орталық жүйке жүйесін зақымдайтын жүйелі атрофиялар
G10-G11, G12.1, G12.8, G13, G14
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Экстрапирамидалық және басқа қозғалыстық бұзылулар
G20-G26
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің басқа дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G36-G37
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпилепсия
G40, G41
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпизодтық және ұстамалы бұзылулар
G42-G47
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жекелеген жүйкелердің, жүйке түбіршектері мен өрімдерінің
G50-G59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Полиневропатиялар мен шеткі жүйке жүйесінің басқа зақымданулары
G60-G64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аурулары жүйке-бұлшықет синапса мен бұлшықет
G70-G73
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Церебралдық параличі және басқа параличтік синдромдар

G80-G83
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения нервной системы
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3, G94-G99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ГОБМП
Болезни глаза и его придаточного аппарата
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни век, слезных путей и глазницы
H00-H06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни конъюнктивы
H10-H13
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни склеры, роговицы, радужной оболочки и цилиарного тела
H15-H22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни хрусталика
H25-H28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни сосудистой оболочки и сетчатки
H30-H36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Глаукома
H40-H42
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни зрительного нерва и зрительных путей
H43-H45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни стекловидного тела и глазного яблока
H46-H48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мышц глаза, нарушения содружественного движения глаз, аккомодации и рефракции
H49-H52
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Зрительные расстройства и слепота
H53-H54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни глаза и его придаточного аппарата
H55-H59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инородное тело в наружной части глаза
Т15
ГОБМП
ОСМС
Болезни уха и сосцевидного отростка
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни наружного уха
H60-H62
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни среднего уха и сосцевидного отростка
H65-H75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни внутреннего уха
H80-H83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни уха
H90-H95
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инородное тело в ухе
T16
ГОБМП
ОСМС
Болезни системы кровообращения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острая ревматическая лихорадка

G80-G83
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің басқа да бұзылыстары
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3, G94-G99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анықталмаған энцефалопатия
G93.4
ТМККК
ТМККК
Көздің және оның қосалқы аппаратының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабақтың, жас шығу жолдарының және көз ұясының аурулары
H00-H06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ақ қабықтың аурулары
H10-H13
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Склераның, қасаң қабықтың, нұрлы қабықтың және цилиарлы дененің аурулары
H15-H22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұршағының аурулары
H25-H28
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабығының аурулары мен көздің ішкі тор
H30-H36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Глаукома
H40-H42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көру жүйесінің және көру жолдары аурулары
H43-H45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шыны тәрізді дене мен көз алмасының аурулары
H46-H48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұлшық еттерінің аурулары, көз қозғалысының бұзылуы, аккомодация мен рефракцияның аурулары
H49-H52
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көрудің бұзылулары мен соқырлық
H53-H54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз және оның қосымша аппаратының басқа аурулары
H55-H59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көздің сырт бөлігіндегі бөгде дене
Т15
ТМККК
МӘМС
Құлақ және емiзiк тәрiздi өсiндiнiң аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы құлақтың аурулары
H60-H62
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орта құлақтың және емізікше аурулары
H65-H75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішкі құлақтың аурулары
H80-H83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа құлақ аурулары
H90-H95
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Құлақтағы бөгде дене
H90-H95
ТМККК
МӘМС
Қан айналымы жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жіті ревматикалық қызба

I00-I02
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические ревматические болезни сердца
I05-I09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни, характеризующиеся повышенным артериальным давлением
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ишемическая болезнь сердца
I20-I25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Легочное сердце и нарушение легочного кровообращения
I26-I28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни сердца
I30-I52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Цереброваскулярные болезни
I60-I69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни артерий, артериол и капилляров
I70-I79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни вен, лимфатических сосудов и лимфатических узлов
I80-I89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие и неуточненные болезни системы кровообращения
I95-I99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов дыхания
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острые респираторные инфекции верхних дыхательных путей
J00-J06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грипп и пневмония
J10-J18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие острые респираторные инфекции нижних дыхательных путей
J20-J22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни верхних дыхательных путей
J30-J39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические болезни нижних дыхательных путей
J40-J43, J47
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другая хроническая обструктивная легочная болезнь
J44
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Астма
J45, J46
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни легкого, вызванные внешними агентами
J60-J70
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие респираторные болезни, поражающие главным образом интерстициальную ткань
J80-J82
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гнойные и некротические состояния нижних дыхательных путей

I00-I02
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің созылмалы ревматикалық аурулары
I05-I09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғары қан қысымымен сипатталатын аурулар
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің ишемиялық ауруы
I20-I25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өкпе жүрегі және өкпе қан айналымының бұзылуы
I26-I28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің басқа да аурулары
I30-I52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Цереброваскулярлы аурулар
I60-I69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артерия, артерия және капиллярлар аурулары
I70-I79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Веналар, лимфа тамырлары және лимфа түйіндерінің аурулары
I80-I89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қан айналымы жүйесінің басқа да және анықталмаған аурулары
I95-I99
ТМККК
МӘМС
Тыныс алу жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының жіті респираторлық инфекциялары
J00-J06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тұмау және пневмония
J10-J18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының басқа да жіті респираторлық инфекциялары
J20-J22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының басқа аурулары
J30-J39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының созылмалы аурулары
J40-J43, J47
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа созылмалы обструктивті өкпе ауруы
J44
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Астма
J45, J46
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы агенттерден туындаған өкпе аурулары
J60-J70
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Интерстициальды тінді зақымдайтын басқа да респираторлық аурулар
J80-J82
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының іріңді және некроздық жай-күйі

J85-J86
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие заболевания плевры
J90-J94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов дыхания
J95-J99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов пищеварения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K22, K23, K28, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9, K30, K31
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни аппендикса
K35-К38
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грыжи
K40-К46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Неинфекционные энтериты и колиты
K50-К52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кишечника
K55-К64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни брюшины
K65-K67
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K70-K76.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни желчного пузыря, желечевыводящих путей и поджелудочной железы
K80-К87
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов пищеварения
K90-К93
ГОБМП
ОСМС
Болезни кожи и подкожной клетчатки
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции кожи и подкожной клетчатки
L00-L08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезные нарушения
L11-L14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дерматит и экзема
L20-L30
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Папуллосквамозные нарушения
L40-L45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Крапивница и эритема
L50-L54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни кожи и подкожной клетчатки, связанные с воздействием излучения

J85-J86
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Плевраның басқа аурулары
J90-J94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің басқа аурулары
J95-J99
ТМККК
МӘМС
Ас қорыту ағзаларының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K22, K23, K28, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9, K30, K31
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аппендикс аурулары
K35-К38
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жарықтар
K40-К46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Инфекциялық емес энтерит және колит
K50-К52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішектің басқа аурулары
K55-К64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішперденің аурулары
K65-K67
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K70-K76.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өт қабының, өт шығару жолдарының және ұйқы безінің аурулары
K80-К87
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту органдарының басқа да аурулары
K90-К93
ТМККК
МӘМС
Тері және тері асты клетчаткасының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының инфекциялары
L00-L08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді бұзылулар
L11-L14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дерматит және экзема
L20-L30
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Папулосквамоздық бұзылулар
L40-L45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Есекжем және эритема
L50-L54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сәулелену әсеріне байланысты тері және тері асты клетчаткасының аурулары

L55-L59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни придатков кожи
L60-L75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кожи и подкожной клетчатки
L80-L99
ГОБМП
ОСМС
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Артропатии
M00-М03; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Серопозитивный ревматоидный артрит
М05
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие ревматоидные артриты
М06
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие псориатические артропатии
М07.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Юношеский ювенильный артрит
M08
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Палиндромный ревматизм
M12.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дорсопатии
M40-М44, М46-M54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анкилозирующий спондилит
M45
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мягких тканей
M60-M79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие поражения костно-мышечной системы и соединительной ткани
M95-M99
ГОБМП
ОСМС
Болезни мочеполовой системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гломерулярные болезни
N00-N02; N05-N08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический нефритический синдром
N03
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нефротический синдром
N04
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Тубулоинтерстициальные болезни почек
N10; N12; N13-N16
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Почечная недостаточность

L55-L59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері қосалқандарының аурулары
L60-L75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары
L80-L99
ТМККК
МӘМС
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артропатиялар
M00-М03; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Серопозитивті ревматоидты артрит
М05
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа ревматоидты артриттер
М06
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа псориатикалық артропатиялар
М07.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Палиндромдық ревматизм
M12.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дәнекер тіннің жүйелі зақымдануы
M30-M36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дорсопатиялар
M40-М44, М46-M54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анкилозды спондилит
M45
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жұмсақ тіндердің аурулары
M60-M79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Остеопатиялар және хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің басқа да зақымданулары
M95-M99
ТМККК
МӘМС
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Гломерулярлық аурулар
N00-N02; N05-N08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Созылмалы нефрит синдромы
N03
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Нефротикалық синдром
N04
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйректің тубулоинтерстициалды аурулары
N10-N12; N13-N16
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек жеткіліксіздігі

N17-N19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Мочекаменная болезнь
N20-N23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни почки и мочеточника
N25-N29
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни мочевыделительной системы
N30-N39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мужских половых органов
N41-N51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гиперплазия предстательной железы
N40
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни молочной железы
N61-N64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественная дисплазия молочной железы
N60
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные болезни женских тазовых органов
N70-N77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эндометриоз
N80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полип женских половых органов
N84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Железистая гиперплазия эндометрия
N85.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аденоматозная гиперплазия эндометрия
N85.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эрозия и эктропион шейки матки
N86
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лейкоплакия шейки матки
N88.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Выпадение женских половых органов
N81
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Невоспалительные болезни женских половых органов
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения мочеполовой системы
N99
ГОБМП
ОСМС
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) нервной системы
Q00-Q07
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) глаза, уха, лица и шеи

N17-N19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп тас ауруы
N20-N23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек пен несепағардың басқа да аурулары
N25-N29
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зәр жүйесінің басқа аурулары
N30-N39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ерлердің жыныс мүшелерінің аурулары
N41-N51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қуық асты безінің гиперплазиясы
N40
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің аурулары
N61-N64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы
N60
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жамбас мүшелерінің қабыну аурулары
N70-N77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эндометриоз
N80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің полипі
N84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Темір гиперплазиясы эндометрия
N85.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аденоматозды гиперплазия эндометрия
N85.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны эрозиясы және эктропионы
N86
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны лейкоплакиясы
N88.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің түсуі
N81
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің қабыну аурулары
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп-жыныс жүйесінің басқа бұзылулары
N99
ТМККК
МӘМС
Туа біткен ауытқулар (даму ақаулары), деформациялар және хромосомалық бұзылулар
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q00-Q07
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көздің, құлақтың, бет пен мойынның туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)

Q10-Q18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) системы кровообращения
Q20-Q28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (покрои развития) органов дыхания
Q30-Q34
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Расщелина губы и неба (заячья губа и волчья пасть)
Q35-Q37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные пороки пищевода
Q39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аноректальные пороки развития
Q42
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденная диафрагмальная грыжа
Q79
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития) органов пищеварения
Q38, Q40-Q41, Q43-Q45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) половых органов
Q50-Q56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) мочевой системы
Q60-Q64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q78
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития)
Q82-Q89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хромосомные аномалии, не классифицированные в других рубриках
Q90-Q99
ГОБМП
ОСМС
Забол Острое Последствия Т90- Т98 ГОБМП ОСМС евани заболевание травм, е (состояние)/ отравлений и Обострение других хроническо воздействий го внешних заболевания причин Подозрение на социально-значимое заболевание
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Туберкулез
A15-A19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
B20-B24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Хронические вирусные гепатиты и цирроз печени

Q10-Q18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қанайналым жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q20-Q28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму бітелуі)
Q30-Q34
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен өңеш ақаулары
Q39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дамудың аноректальды ақаулары
Q42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аяқталмаған
остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Q79
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ихтиоз
Q80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту мүшелерінің басқа да туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q38, Q40-Q41,
Q43-Q45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жыныс мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q50-Q56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q60-Q64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері) және сүйек-бұлшықет жүйесінің деформациялары
Q65-Q78
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да туа біткен ауытқулар (даму ақаулары)
Q82-Q89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа айдарларда жіктелмеген хромосомдық аномалиялар
Q90- Q99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жарақат, улану және басқа сыртқы себептерден болатын жағдайар зардаптары
Т90- Т98
ТМККК
МӘМС
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туберкулез
A15-A19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру
B20-B24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Созылмалы вирустық гепатиттер және бауыр циррозы

В18, B19, К74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Злокачественные новообразования
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Церебральный паралич
G80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)
I21, I22, I23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Дегенеративные болезни нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G35-G37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Лейшманиоз
В55
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Талассемия
D56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Серповидно-клеточные нарушения
D57
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие апластические анемии
D61.9
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пурпура и другие геморрагические состояния
D69.3-D69.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках
D76.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Иммунодефициты
D80-D84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Недостаточность пиридоксина
Е53.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезни накопления гликогена
E74.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие сфинголипидозы
E75.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Мукополисахаридозы
E76.0-E76.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие порфирии
E80.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Нарушения обмена меди
E83.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Кистозный фиброз с другими проявлениями
Е84.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие формы амилоидоза

В18, B19, К74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қатерлі ісіктер
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қант диабеті
E10-E14
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Психикалық бұзылулар және мінез-құлықтың бұзылуы
F00-F99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Балалардың церебралдық параличі
G80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Миокардтың жіті инфаргі (алғашқы 6 ай)
I21, I22, I23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Дәнекер тіннің жүйелі зақымданулары
M30-M36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Нерв жүйесінің дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G35-G37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Лейшманиоз
В55
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Талассемия
D56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Серп тәрізді-жасушалық бұзылулар
D57
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пароксизмалді түндік гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа апластикалық анемиялар
D61.9
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пурпура және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D69.3- D69.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс жасушаларынан Гистиоцитоз
D76.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Иммунодефициттер
D80-D84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пиридоксин жеткіліксіздігі
Е53.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гликогеннің жиналу аурулары
E74.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа сфинголипидоздар
E75.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мукополисахаридоздар
E76.0-E76.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа порфириялар
E80.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мыс алмасудың бұзылуы
E83.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа көріністермен кистозды фиброз
Е84.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Амилоидоздың басқа түрлері

E85.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие нарушения обмена веществ
Е88.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь двигательного нейрона
G12.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие виды генерализованной эпилепсии и эпилептических синдромов
G40.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Первичная легочная гипертензия
I27.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Крона
K50
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Язвеный колит
K51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие буллезные изменения
L13.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Юношеский ювенильный артрит
M08.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром (Кавасаки)
М30.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Синдром дуги аорты (Такаясу)
M31.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие уточненные некротизирующие васкулопатии
М31.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Полимиозит
М33.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Бехчета
M35.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Актив
В соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года №90 "Об утверждении правил оказания первичной медико-санитарной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24094)
Z92
ГОБМП
0
Заболевание
Медицинская реабилитация (3 этап)
В личном анамнезе реабилитационные процедуры

E85.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Зат алмасудың басқа да бұзылуы
Е88.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Генерализацияланған эпилепсияның және эпилепсиялық синдромдардың басқа түрлері
G40.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Анықталмаған Энцефалопатия
G93.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бірінші өкпелік гипертензия
I27.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Крон ауруы
K50
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жаралы колит
K51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа да буллездік өзгерістер
L13.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шырышты-тері лимфонодулярлық синдромы (Кавасаки)
М30.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қолқаның доғасының синдромы (Такаясу)
M31.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа анықталған некрозды васкулопатиялар
М31.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Полимиозит
М33.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бехчет ауруы
M35.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Аяқталмаған остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туа пайда болған ихтиоз
Q80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
МӘМС
Ауру
Актив
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау Министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы "Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" №90 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
№ 24094)
Z92
ТМККК
0
Ауру
Медициналық оңалту
(3-кезең)
Жеке басының анамнезінде реабилитациялық емшаралар

Z92.5
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Заболевание
Плановая стоматологическая помощь (Дети до 18 лет; Беременные женщины)
Болезни полости рта, слюнных желез и челюстей
K00-K14
0
ОСМС
Заболевание
Экстренная стоматологическая помощь
Болезни полости рта, слюнных желез и челюстей
K00-K14
0
ОСМС
(Дети до 18 лет; Беременные женщины; Ветераны Великой отечественной войны; Инвалиды 1, 2, 3 группы; Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа"; Получатели адресной социальной помощи; Пенсионеры по возрасту; Больные инфекционными, социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих; Неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком-инвалидом; Неработающие лица, осуществляющие уход за инвалидом первой группы с детства)
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области
Расщелина губы и неба [заячья губа и волчья пасть]
Q35, Q36 Q37
0
ОСМС
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям из малообеспеченных семей
Челюстно-лицевые аномалии [включая аномалии прикуса]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
ОСМС
Заболевание
Услуги при заболеваниях, представляющих опасность для окружающих для иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающие в Республике Казахстан, лиц, ищущих убежище
Перечень заболеваний, представляющих опасность для окружающих, при которых иностранцы и лица без гражданства, временно пребывающие в Республике Казахстан, лица, ищущие убежище, имеют право на получение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
ГОБМП
ГОБМП
Травма
Острая травма (Травмпункт, АПО)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
S00.0-S01.9, S03.0- S-04.9,
S09.0- S-10.9, S13.0- S14.6,
S16, S20.0- S24.6,
S29.0- S34.8,
S39.0- S47,
S49.7- S56.8,
S59.7- S 71.8,
S73.0- S76.7,
S79.7- S86.9,
S89.7- S97.8,
S99.7- S99.9,
Т00.0-Т01.9,
Т03.0- Т03.9,
Т09.0- Т17.9,
Т20.0- Т20.2,
Т20.4-Т20.6,
Т21.0-Т21.2,
Т21.5-Т21.6,
Т22.0-Т22.2,
Т22.5-Т22.6,
Т23.0-Т23.2,
Т23.5-Т23.6, Т24.0-Т24.2,
Т24.5-Т24.6,
Т25.0-Т25.2,
Т25.5-Т25.6,
Т29.0-Т29.2,
Т29.4-Т29.6,
Т30.0-Т30.2,
Т30.4-Т30.6,
Т31.0,Т32.0,
Т33.0-Т33.9
ГОБМП
ГОБМП
Травма
Последствия травмы (амбулаторно-поликлинические организации)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
T15.0-T16 T 90.0-T98.3
ГОБМП
ОСМС
Травма
Последствия травмы (молодежные центры здоровья)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
T15.0-T16 Т90.0-98.3
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Обследование пациента с перенесенной коронавирусной инфекцией COVID-19
Общий осмотр и обследование лиц, перенесших коронавирусную инфекцию COVID-19
Z09.8
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Обращение с профилактической целью (кроме скрининга)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления злокачественных новообразований
Z12
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления других болезней и нарушений
Z13
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Патронаж
Живорожденные младенцы согласно месту рождения
Z38
ГОБМП
Профилактика
Патронаж
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
Профилактика
Услуги по вопросам планирования семьи, безопасного прерывания беременности, охране репродуктивного здоровья
Обращения в учреждения здравоохранения в связи с обстоятельствами, относящимися к репродуктивной функции

Z92.5
ТМККК
ТМККК/МӘМС
Ауру
Жоспарлы стоматологиялық көмек (18 жасқа дейінгі балалар; Жүкті әйелдер)
Ауыз қуысы, сілекей бездері мен жақ аурулары
K00-K14
0
МӘМС
Ауру
Шұғыл стоматологиялық көмек (18 жасқа дейінгі балалар; Жүкті әйелдер; Ұлы Отан соғысының ардагерлері; 1, 2, 3-топтағы мүгедектер; "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналар; Атаулы әлеуметтік көмекті алушылар; Жасы бойынша зейнеткерлер; Инфекциялық, әлеуметтік мәні бар аурулармен және айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын науқастар; Мүгедек балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар; Бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар)
Ауыз қуысы, сілекей бездері мен жақ аурулары
K00-K14
0
МӘМС
Ауру
Туа біткен жақ-бет патологиясы бар балаларға көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35, Q36, Q37
0
МӘМС
Ауру
Аз қамтылған отбасылардың балаларына көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Жақ-бет аномалиялары [тістеу аномалияларын қоса алғанда]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
МӘМС
Ауру
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, пана іздеген адамдар үшін айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулар кезінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, пана іздеген адамдар тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін алуға құқылы болатын айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың тізбесі
ТМККК
ТМККК
Жарақат
Жедел жарақат (Травмпункт, АЕҰ)
Жарақаттар, улану, сыртқы себептердің әсері
S00.0-S01.9, S03.0- S-04.9,
S09.0- S-10.9, S13.0- S14.6,
S16, S20.0- S24.6,
S29.0- S34.8,
S39.0- S47,
S49.7- S56.8,
S59.7- S 71.8,
S73.0- S76.7,
S79.7- S86.9,
S89.7- S97.8,
S99.7- S99.9,
Т00.0-Т01.9,
Т03.0- Т03.9,
Т09.0- Т17.9,
Т20.0- Т20.2,
Т20.4-Т20.6,
Т21.0-Т21.2,
Т21.5-Т21.6,
Т22.0-Т22.2,
Т22.5-Т22.6,
Т23.0-Т23.2,
Т23.5-Т23.6, Т24.0-Т24.2,
Т24.5-Т24.6,
Т25.0-Т25.2,
Т25.5-Т25.6,
Т29.0-Т29.2,
Т29.4-Т29.6,
Т30.0-Т30.2,
Т30.4-Т30.6,
Т31.0,Т32.0,
Т33.0-Т33.9
ТМККК
ТМККК
жарақат
Жарақаттан кейінгі жағдайлар (амбулаторлық-емханалық ұйымдар)
Жарақат улану, сыртқы себептер әсері
T15.0-T16 T 90.0-T98.3
ТМККК
МӘМС
жарақат
Жарақаттан кейінгі жағдайлар (жастар денсау орталықтары)
Жарақат улану, сыртқы себептер әсері
T15.0-T16 Т90.0-98.3
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
COVID-19 коронавирустық инфекциясына шалдыққан науқасты тексеру
COVID-19 коронавирустық инфекциясына шалдыққан адамдарды жалпы қарау және тексеру
Z09.8
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Профилактикалық мақсатта жұмыс істеу (скринингтен басқа)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Қатерлі ісіктерді анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z12
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Басқа аурулар мен бұзылуларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z13
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Патронаж
Туған жеріне сәйкес тірі туған сәбилер
Z38
ТМККК
0
Алдын алу
Патронаж
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
Алдын алу
Отбасын жоспарлау, жүктілікті қауіпсіз тоқтату, репродуктивті денсаулықты қорғау мәселелері бойынша қызметтер
Ұрпақты болу функциясына қатысты жағдайларға байланысты денсаулық сақтау мекемелеріне жүгіну

Z30-Z39
ГОБМП
ОСМС
профилактика
прегравидарная подготовка
Обращения в учреждения здравоохранения
Z 51.4.
-
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Отеки, протеинурия и гипертензивные расстройства во время беременности
О10-О16
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Другие болезни матери, связанные преимущественно с беременностью
О20-О29
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением нормальной беременности
Z34
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением беременности у женщины, подвергающейся высокому риску
Z35
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Дородовое обследование с целью выявления патологии у плода (антенатальный скрининг)
Z36
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при постнатальном наблюдении
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00.0 - Z00.3
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Платные медосмотры (075/у для взрослых, 076/у, 073/у, 072/у)
Другие специальные осмотры и обследования лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z02.0, Z02.1, Z02.4,
Z02.5
Z02.8, Z02.9
Платно
Платно
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями
Хронический вирусный гепатит В, С и D, без цирроза печени
B18
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Артериальная гипертензия
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Ишемическая болезнь сердца
I20.0, I20.8, I25
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Сердечная недостаточность

Z30-Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Прегравидарлық дайындық
денсаулық сақтау мекемелеріне жүгіну
Z 51.4.
-
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жүктілік кезінде ісіну, протеинурия және гипертензиялық бұзылулар
О10-О16
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Көбінесе жүктілікке байланысты ананың басқа да аурулары
О20-О29
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Қалыпты жүктілікті байқау және байқау
Z34
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жоғары тәуекелге ұшырайтын әйелдегі жүктіліктің өтуін байқау және байқау
Z35
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Ұрықтың патологиясын анықтау мақсатында босанғанға дейінгі тексеру (антенаталдық скрининг)
Z36
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Постнаталды байқау кезінде қабылдау
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00.0 - Z00.3
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Ақылы медициналық тексерулер (075/е (ересектер үшін), 076/е, 073/е, 072/е)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды басқа да арнайы тексеру және тексеру
Z02.0, Z02.1, Z02.4,
Z02.5
Z02.8, Z02.9
Ақылы
Ақылы
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Бауыр циррозы жоқ созылмалы В, С және D вирустық гепатиті
B18
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Артериалды гипертензия
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Жүректік ишемиялық ауруы
I20.0, I20.8, I25
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Жүрек жеткіліксіздігі

М15-М19
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Последствия травм- контрактуры, анкилозы в порочном положении, остеомиелит у взрослых
М21
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Субдуральное кровоизлияние при родовой травме
P10.0
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Родовая травма периферической нервной системы
Р14
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Микроцефалия
Q02
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Анофтальм, микрофтальм и макрофтальм врожденный, после удаления глаз по поводу другой офтальмопатологии
Q11
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные пороки уха, вызывающие нарушение слуха
Q16
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные расщелины неба и губы
Q35- Q37
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные аномалии и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q79
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травмы головы
S06
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травма живота, нижней части спины, поясничного отдела позвоночника и таза
S30-S39
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Наличие трансплантированных органов и тканей
Z94
ГОБМП
ОСМС
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Консультации, касающиеся сексуальных отношений, поведения и ориентации
Z70
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Обращения в учреждения здравоохранения для получения других консультаций и медицинских советов, не классифицированные в других рубриках
Z71
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Проблемы, сявзанные с образом жизни
Z72
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Консультации, касающиеся сексуальных отношений, поведения и ориентации
Z70
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Обращения в учреждения здравоохранения для получения других консультаций и медицинских советов, не классифицированные в других рубриках
Z71
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Проблемы, связанные с образом жизни
Z72
ГОБМП
нет
Административный
Административный в том числе (075/у для детей)
Обследование и обращение в административных целях
Z00.0
Z02.0
Z02.5
ГОБМП
ОСМС
Административный
Оформление документов на медико-социальную экспертизу
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
нет
Административный
Выписка рецептов
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию
COVID-19
Подозрение на коронавирусную инфекцию COVID-19
Болезни органов дыхания
J00-J22, U07.2, U07.1
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию
COVID-19
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19 при плановой госпитализации (догоспитальное обследование), в том числе беременные женщины на родоразрешение в сроке 37 недель, пациенты, находящиеся на гемодиализе
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11.5
ГОБМП
ОСМС

М15- М19
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Жарақаттардың салдары - контрактуралар, анкилоздар, ересектерде остеомиелит
М21
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Остеопатиялар мен хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқау ына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Босану жарақаты кезінде субдуральды қан құйылу
P10.0
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Перифериялық жүйке жүйесінің босану жарақаты
Р14
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Микроцефалия
Q02
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Анофтальм, микрофтальм және туа біткен макрофтальм, басқа офтальмопатология бойынша көзді алып тастағаннан кейін
Q11
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Естудің бұзылуын тудыратын туа біткен құлақтың ақаулары
Q16
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің туа біткен ауытқулары мен деформациялары
Q65-Q79
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Бас жарақаттары
S06
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Іштің, арқаның төменгі бөлігінің, омыртқа мен жамбастың бел бөлігінің жарақаты
S30-S39
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Трансплантацияланған ағзалар мен тіндердің болуы
Z94
ТМККК
МӘМС
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Медициналық-әлеуметтік қолдау
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Психологиялық көмек
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Әкімшілік, соның ішінде балалар үшін 075/е
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z00.0
Z02.0
Z02
ТМККК
МӘМС
Әкімшілік
Медициналық-әлеуметтік сараптамаға құжаттарды ресімдеу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Рецепт жазу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
ТМККК/МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
COVID-19 коронавирустық инфекцияға күдікті
Тыныс алу ағзаларының аурулары
J00-J22, U07.2, U07.1
ТМККК
ТМККК/МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жоспарлы емдеуге жатқызу кезінде COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау (ауруханаға дейінгі зерттеп-қарау), оның ішінде мерзімі 37 апта болған жүкті әйелдерді босандыруға, гемодиализдегі пациенттер
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11.5
ТМККК
ТМККК/МӘМС