Об утверждении правил закупа и оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 августа 2022 года № ҚР ДСМ-82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 августа 2022 года № 29113.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
В соответствии c подпунктом 59-3) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые правила закупа и оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств согласно приложению к настоящему приказу.
2. Бюджетному департаменту Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамента Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением норм в отношении лиц, содержащихся в уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системе, которые вводятся в действие с 1 января 2023 года.
Исполняющая обязанности
Министра здравоохранения РК
А. Есмагамбетова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющая обязанности
Министра здравоохранения РК
от 12 августа 2022 года
№ ҚР ДСМ-82
Правила закупа и оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила закупа и оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 59-3) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок закупа и оплаты услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, за счет бюджетных средств.

Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін бюджет қаражаты есебінен сатып алу және олардың ақысын төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 12 тамыздағы № ҚР ДСМ-82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 тамызда № 29113 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 59-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін бюджет қаражаты есебінен сатып алу және олардың ақысын төлеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Бюджет департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінде ұсталатын адамдарға қатысты нормаларды қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР Денсаулық сақтау
министрінің міндетін атқарушы
А. Есмагамбетова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Бұйрыққа қосымша
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін бюджет қаражаты есебінен сатып алу және олардың ақысын төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін бюджет қаражаты есебінен сатып алу және олардың ақысын төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 7-бабының 59-3) тармақшасына сәйкес әзірленді және қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін бюджет қаражаты есебінен сатып алу және олардың ақысын төлеу тәртібін айқындайды.

Глава 2. Порядок закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
2. Закуп услуг у субъектов здравоохранения по оказанию дополнительного объема медицинской помощи (далее – ДОМП) лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы (далее – УИС) осуществляется администраторами бюджетных программ без проведения процедур выбора субъектов здравоохранения в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора на соответствующий финансовый год.
3. Закуп услуг в рамках ДОМП состоит из следующих этапов:
1) заключение договора закупа услуг;
2) исполнение договора закупа услуг.
4. Администратором бюджетных программ в течение первых пяти рабочих дней финансового года направляется подписанный проект договора закупа услуг субъекту здравоохранения.
Проект договора закупа услуг предусматривает объем услуг, тарифы на медицинские услуги, помесячный план финансирования за оказание услуг в рамках ДОМП, права и обязанности сторон, ответственность сторон, реквизиты сторон в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
5. Субъект здравоохранения в срок не более трех рабочих дней со дня получения проекта договора закупа услуг представляет администратору бюджетных программ подписанный договор закупа услуг или мотивированный отказ от подписания договора закупа услуг.
6. Администратор бюджетных программ в срок не более трех рабочих дней со дня получения замечаний или предложений субъекта здравоохранения к проекту договора закупа услуг повторно направляет подписанный проект договора закупа услуг субъекту здравоохранения с обоснованием причин не включения предложений субъекта здравоохранения в проект договора закупа услуг.
7. Субъект здравоохранения в срок не более трех рабочих дней представляет администратору бюджетных программ подписанный договор закупа услуг.
8. Договор считается вступившим в силу с момента регистрации его в органах казначейства.
9. Внесение изменений в подписанный договор закупа услуг осуществляется в случаях:

2-тарау. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемін көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібі
2. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемін көрсету (бұдан әрі - МКҚК) бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды бюджеттік бағдарламалар әкімшілері денсаулық сақтау субъектілерін таңдау рәсімдерін жүргізбей, әкімшінің тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде жүзеге асырады.
3. МКҚК шеңберінде қызметтерді сатып алу мынадай кезеңдерден тұрады:
1) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасу;
2) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау.
4. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қаржы жылының бірінші бес жұмыс күні ішінде денсаулық сақтау субъектісіне көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қол қойылған жобасын жібереді. Қызметтерді сатып алу шартының жобасы Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес қызметтер көлемін, медициналық қызметтерге тарифтерді, МКҚК шеңберінде қызметтер көрсеткені үшін ай сайынғы қаржыландыру жоспарын, тараптардың құқықтары мен міндеттерін, тараптардың жауапкершілігін, деректемелерін көздейді.
5. Денсаулық сақтау субъектісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жобасына ескертулерді немесе ұсыныстарды алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне көрсетілетін қызметтерді сатып алудың қол қойылған шартын немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына қол қоюдан дәлелді бас тартуды ұсынады.
6. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі денсаулық сақтау субъектісінің көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жобасына ескертулерін немесе ұсыныстарын алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде денсаулық сақтау субъектісінің ұсыныстарын көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жобасына енгізбеу себептерін негіздей отырып, қол қойылған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жобасын денсаулық сақтау субъектісіне қайта жібереді.
7. Денсаулық сақтау субъектісі үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне қол қойылған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын ұсынады.
8. Шарт қазынашылық органдарда тіркелген кезден бастап күшіне енді деп есептеледі.
9. Қол қойылған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартына өзгерістер енгізу:

1) изменения тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках оказания ДОМП, при размещении среди субъектов здравоохранения, с которыми заключены договоры закупа услуг;
2) реорганизации субъекта здравоохранения, заключившего договор закупа услуг, при правопреемстве обязательств реорганизуемого субъекта здравоохранения в соответствии с Гражданским Кодексом Республики Казахстан субъекту здравоохранения, с которым администратор бюджетных программ заключен договор закупа услуг, при условии наличия лицензии на медицинскую деятельность по соответствующим подвидам его деятельности;
3) увеличения численности лиц, содержащихся в следственных изоляторах или УИС.
10. При изменении или дополнении норм действующего законодательства Республики Казахстан, регулирующих правоотношения, связанные с закупом услуг в рамках оказания ДОМП, условия договора закупа услуг приводятся в соответствие с этими нормами права.
При этом, действие договора закупа услуг прекращается или изменяется со дня вступления в силу таких изменений или дополнений, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
11. Исполнение договора закупа услуг в рамках оказания ДОМП включает исполнение договорных обязательств:
1) поставщиками путем оказания услуг и соблюдения условий договора закупа услуг;
2) администратором бюджетных программ путем оплаты услуг субъектам здравоохранения.
12. Оплата услуг при оказании ДОМП осуществляется администратором бюджетных программ.
Глава 3. Порядок оплаты услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы
13. Оплата услуг субъектов здравоохранения-поставщиков осуществляется администратором бюджетных программ за счет средств местного бюджета на основании договоров закупа услуг в пределах средств, предусмотренных планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам администратора бюджетных программ на соответствующий финансовый год.
14. Оплата услуг поставщиков производится с учетом результатов мониторинга качества и объема медицинских услуг в рамках ДОМП.

1) денсаулық сақтау субъектілері арасында орналастыру кезінде олармен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары жасалған МКҚК көрсету шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтер өзгерген;
2) қайта ұйымдастырылатын денсаулық сақтау субъектісінің міндеттемелері Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне сәйкес бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісінің міндеттемелерін құқықтық мирасқорлығы кезінде, оның қызметінің тиісті кіші түрлері бойынша медициналық қызметке лицензиясы болған кезде, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі қайта ұйымдастырылған;
3) тергеу изоляторларында немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ұсталатын адамдардың саны ұлғайған жағдайларда жүзеге асырылады.
10. МКҚК көрсету шеңберінде қызметтерді сатып алумен байланысты құқықтық қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормалары өзгерген немесе толықтырылған кезде қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы осы құқық нормаларына сәйкес келтіріледі.
Бұл ретте, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы тоқтатылады немесе осындай өзгерістер немесе толықтырулар күшіне енген күннен бастап өзгереді.
11. МКҚК көрсету шеңберінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау мынадай шарттық міндеттемелерді орындауды қамтиды:
1) өнім берушілер қызметтерді көрсету және қызметтерді сатып алу шартының талаптарын сақтау;
2) бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілетін қызметтердің ақысын төлеу.
12. МКҚК көрсеткен кезде қызметтерге ақы төлеуді бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жүзеге асырады.
3-тарау. Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерінің ақысын төлеу тәртібі
13. Денсаулық сақтау субъектілерінің - өнім берушілердің көрсетілетін қызметтерінің ақысын төлеу бюджеттік бағдарламалар әкімшісі тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларында көзделген қаражат шегінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттарының негізінде жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
14. Өнім берушілердің қызметтерінің ақысын төлеу МКҚК шеңберінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі мониторингінің нәтижелері ескеріле отырып жүргізіледі.

Мониторинг качества и объема медицинских услуг проводится согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 мая 2022 года №ҚР ДСМ-43 "Об утверждении правил проведения мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг в рамках дополнительного объема медицинской помощи лицам, содержащимся в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы" (далее – Правила проведения мониторинга) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28054).
По результатам мониторинга выявляются дефекты оказания медицинской помощи, являющиеся основанием для уменьшения суммы, подлежащей оплате поставщику в соответствии с Единым классификатором дефектов, согласно приложению 1 к Правилам проведения мониторинга (далее – Единым классификатором дефектов).
15. Отчетным периодом оплаты по договору закупа услуг является календарный месяц.
16. Оплата услуг осуществляется по тарифам на основании акта оказанных услуг.
17. Администратор бюджетных программ по согласованию с поставщиком осуществляет авансовую (предварительную) оплату в размере не более тридцати процентов от суммы договора закупа услуг, с последующим удержанием суммы, выплаченной авансовой (предварительной) оплаты.
18. Формирование акта оказанных услуг осуществляется на основании счет-реестра за оказанные услуги, протокола исполнения договора закупа услуг.
19. Поставщик в срок не более трех рабочих дней (за декабрь – 20 декабря), со дня завершения отчетного периода, формирует в ручном или в автоматизированном режиме и передает администратору бюджетных программ подписанный руководителем или уполномоченным должностным лицом на бумажном носителе и заверенный печатью поставщика (при ее наличии) или в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью поставщика (далее – ЭЦП) счет-реестр (счет-реестров) за оказанные услуги отдельно на каждый договор закупа услуг, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При некорректном формировании поставщиком счет-реестра в ручном режиме и (или) предоставлении счет-реестра на бумажном носителе с некорректными данными, администратор бюджетных программ в срок не более трех рабочих дней после его получения возвращает поставщику счет-реестр (счет-реестров) за оказанные услуги для его повторного формирования и представления.
При возникновении обстоятельств непреодолимой силы, указанных в договоре закупа услуг и (или) обстоятельств, связанных с обновлениями в информационных системах, подтвержденных письмом соответствующего уполномоченного органа, администратор бюджетных программ принимает счет-реестр за оказанные услуги после устранения обстоятельств непреодолимой силы и связанных с обновлениями в информационных системах.

Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапа және көлемінің мониторингі "Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде ұсталатын адамдарға медициналық көмектің қосымша көлемі шеңберінде медициналық қызметтердің сапасы мен көлемі бойынша шарттық міндеттемелердің мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 13 мамырдағы №ҚР ДСМ-43 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28054 болып тіркелген) жүргізіледі.
Мониторинг нәтижелері бойынша Мониторинг жүргізу қағидаларына 1–қосымшаға сәйкес бірыңғай ақаулар сыныптауышына (бұдан әрі-Ақаулардың бірыңғай сыныптауышы) сәйкес өнім берушіге ақы төлеуге жататын соманы азайту үшін негіз болып табылатын медициналық көмек көрсету ақаулары анықталады.
15. Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша ақы төлеудің есепті кезеңі күнтізбелік ай болып табылады.
16. Қызметтердің ақысын төлеу көрсетілген қызметтер актісінің негізінде тарифтер бойынша жүзеге асырылады.
17. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі өнім берушімен келісу бойынша аванстық (алдын ала) төлемді кейіннен аванстық (алдын ала) төлем төленген соманы ұстап қалу кестесіне сәйкес ұстап қала отырып, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты сомасының отыз пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемді жүзеге асырады.
18. Көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыру көрсетілген қызметтер үшін шот-тізілім, қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде жүзеге асырылады.
19. Өнім беруші есепті кезең аяқталған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде (желтоқсан - 20 желтоқсан үшін) осы Қағидаларға 1–қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алудың әрбір шартына жеке көрсетілген қызметтердің шот-тізілімін (шот-тізілімдер) қолмен немесе автоматты режимде қалыптастырады және басшы немесе уәкілетті лауазымды тұлға қол қойған және өнім берушінің мөрімен (бар болса) қағаз жеткізгіште немесе өнім берушінің цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне береді.
Өнім беруші қол режимінде шот-тізілімді дұрыс қалыптастырмаған және (немесе) қате деректермен шот-тізілімді қағаз жеткізгіште ұсынған кезде, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі алғаннан кейін үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде оны қайта қалыптастыру және ұсыну үшін көрсетілген қызметтердің шот-тізілімін (шот-тізілімдер) өнім берушіге қайтарады.
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көрсетілген еңсерілмейтін күш мән-жайлары және (немесе) тиісті уәкілетті органның хатымен расталған ақпараттық жүйелердегі жаңартулармен байланысты мән-жайлар туындаған кезде, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі еңсерілмейтін күш мән-жайлары жойылғаннан кейін және ақпараттық жүйелерде жаңартылған көрсетілген қызметтер үшін шот-тізілімді қабылдайды.

20. В счет-реестре за оказанные услуги отражается количество услуг, оказание которых завершилось в течение текущего отчетного периода, а также сумма, предъявляемая поставщиком к оплате.
21. Администратор бюджетных программ на основании протокола исполнения договора закупа услуг составляет акт оказанных услуг (далее – акт оказанных услуг) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Акт оказанных услуг формируется в ручном или автоматизированном режиме отдельно на каждый договор закупа услуг и подписывается руководителем или уполномоченным должностным лицом администратора бюджетных программ и поставщика на бумажном носителе и заверяется печатями администратора бюджетных программ и поставщика (при ее наличии) или формируется в виде электронного документа, подписанного их ЭЦП.
22. Платежные документы на бумажном носителе формируются в двух экземплярах, по одному экземпляру для поставщика и администратора бюджетных программ.
23. Оплата за оказанные услуги, не принятые к оплате в течении действия договора закупа услуг в связи с проведением мониторинга качества и объема медицинских услуг, производится в году, следующем за годом действия договора закупа услуг.
В счет-реестр текущего финансового года включаются случаи, начало оказания медицинской помощи по которым начато в предыдущем финансовом году и завершено в текущем финансовом году.
24. Обмен платежными документами между администратором бюджетных программ и поставщиком осуществляется путем ведения официальной переписки.
25. Оплата по подписанным актам оказанных услуг осуществляется администратором бюджетных программ не позднее 20 (двадцати) календарных дней после завершения отчетного периода, путем перечисления денежных средств на расчетный счет поставщика в банке второго уровня или на контрольные счета наличности, открытые для проведения банковских операций по зачислению и расходованию средств, полученных за оказание услуг.
При предоставлении повторного скорректированного счет-реестра и при возникновении обстоятельств непреодолимой силы, по основаниям, предусмотренным пунктом 19 настоящих Правил, оплата осуществляется не позднее 15 (пятнадцати) календарных дней со дня предоставления скорректированного счет-реестра.
26. Оплата услуг производится в пределах суммы, не превышающей годовую сумму договора закупа услуг.
27. Поставщик при несогласии с актом оказанных услуг не позднее трех рабочих дней со дня его получения информирует администратора бюджетных программ об отказе от подписания акта оказанных услуг с обоснованием причин отказа и приложением расчетов и документов, подтверждающих причину отказа.
Администратор бюджетных программ не позднее двух рабочих дней со дня получения отказа от подписания акта оказанных услуг сообщает поставщику об одном из принятых решений:
корректировка акта оказанных услуг и повторное направление акта оказанных услуг на подписание с приложением расчетов и документов, подтверждающих правильность решения;
повторное направление акта оказанных услуг без внесения в него изменений с обоснованием такого решения.
Срок оплаты по подписанным актам оказанных услуг продлевается на период времени, затраченный администратором бюджетных программ и поставщиком на достижение согласия по подписанию акта оказанных услуг.

20. Көрсетілген қызметтер шот-тізілімінде ағымдағы есепті кезең ішінде олардың орындалуы аяқталған көрсетілетін қызметтер саны, сондай-ақ өнім беруші төлеуге ұсынатын сома көрсетіледі.
21. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасының негізінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметтер актісін (бұдан әрі - көрсетілетін қызметтер актісі) жасайды.
Көрсетілген қызметтер актісі көрсетілген қызметтерді сатып алудың әрбір шартына жеке қолмен немесе автоматтандырылған режимде қалыптастырылады және бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің және өнім берушінің басшысы немесе уәкілетті лауазымды адамы қағаз жеткізгіште қол қояды және бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің және өнім берушінің мөрлерімен (бар болса) куәландырылады немесе ЭЦҚ қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылады.
22. Қағаз жеткізгіштегі төлем құжаттары жеткізуші мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі үшін бір-бір данадан екі данада қалыптастырылады.
23. Медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлеміне мониторинг жүргізілуіне байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының қолданылуы ішінде төлеуге қабылданбаған, көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты қолданылатын жылдан кейінгі жылы жүргізіледі.
Ағымдағы қаржы жылының шот-тізіліміне алдыңғы қаржы жылында медициналық көмек көрсету басталған және ағымдағы қаржы жылында аяқталған жағдайлар енгізіледі.
24. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мен өнім беруші арасында төлем құжаттарымен алмасу ресми хат алмасуды жүргізу жолымен жүзеге асырылады.
25. Көрсетілген қызметтердің қол қойылған актілері бойынша төлемді бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі есепті кезең аяқталғаннан кейін күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей өнім берушінің Екінші деңгейлі банктегі есеп айырысу шотына немесе қызметтер көрсеткені үшін алынған қаражатты есепке алу және жұмсау бойынша банк операцияларын жүргізу үшін ашылған қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына ақша қаражатын аудару жолымен жүзеге асырады.
Түзетілген шот-тізілім қайта ұсынылған кезде және осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген негіздер бойынша еңсерілмейтін күш мән-жайлары туындаған кезде төлем түзетілген шот-тізілім ұсынылған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
26. Көрсетілетін қызметтердің ақысын төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының жылдық сомасынан аспайтын сома шегінде жүргізіледі.
27. Өнім беруші көрсетілген қызметтер актісімен келіспеген кезде, оны алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей бюджеттік бағдарламалар әкімшісін көрсетілген қызметтер актісіне қол қоюдан бас тарту туралы бас тарту себептерін негіздей отырып және бас тарту себебін растайтын есептер мен құжаттарды қоса беріп хабарлайды.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі көрсетілген қызметтер актісіне қол қоюдан бас тартуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей өнім берушіге қабылданған шешімдердің бірін хабарлайды:
- көрсетілген қызметтер актісін түзету және шешімнің дұрыстығын растайтын есептер мен құжаттарды қоса беріп, көрсетілген қызметтер актісін қол қоюға қайта жіберу;
- осы шешімді негіздей отырып, оған өзгерістер енгізбестен көрсетілген қызметтер актісін қайта жіберу.
Қол қойылған көрсетілген қызметтер актілері бойынша ақы төлеу мерзімі бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі мен өнім беруші көрсетілген қызметтер актісіне қол қою жөніндегі келісімге қол жеткізуге жұмсалған уақыт кезеңіне ұзартылады.