О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 октября 2018 года № 530 "Об утверждении Перечня направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в форме экстерната не допускается"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 13 сентября 2022 года № 44. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2022 года № 29563
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 октября 2018 года № 530 "Об утверждении Перечня направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в форме экстерната не допускается" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17513) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, обучение по которым в форме экстерната и онлайн-обучения не допускается";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Перечень направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, обучение по которым в форме экстерната и онлайн-обучения не допускается.";
Перечень направлений подготовки кадров с высшим образованием, обучение по которым в форме экстерната не допускается утвержденный указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр науки
и высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет Национальной Безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 октября 2018 года № 530
Перечень направлений подготовки кадров с высшим образованием и послевузовским образованием, обучение по которым в форме экстерната и онлайн-обучения не допускается
Код
Наименование направления подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
в форме экстерната:
Направления подготовки в высшем образовании – бакалавриате:

"Экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 2 қазандағы № 530 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 13 қыркүйектегі № 44 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 14 қыркүйекте № 29563 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 2 қазандағы № 530 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17513 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Экстернат және онлайн-оқыту нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту туралы";
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Экстернат және онлайн-оқыту нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының қоса беріліп отырған Тізбесі бекітілсін.";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген экстернат нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нұрбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішке істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қаупсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 2 қазандағы
№ 530 бұйрығымен
бекітілген
Экстернат және онлайн-оқыту нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесі
Код
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағытының атауы
Экстернат нысанында:
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – бакалавриатта:

6B061
Информационно-коммуникационные технологии
6B062
Телекоммуникации
6B071
Инженерия и инженерное дело
6B072
Производственные и обрабатывающие отрасли
6B073
Архитектура и строительство
6B074
Водное хозяйство
6B075
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
6B081
Агрономия
6B082
Животноводство
6B083
Лесное хозяйство
6B085
Землеустройство
6B086
Водные ресурсы и водопользования
6В091
Ветеринария
6B101
Здравоохранение
6B111
Сфера обслуживания
6B112
Гигиена и охрана труда на производстве
6B113
Транспортные услуги
6B121
Военное дело
6B122
Национальная безопасность
6B123
Общественная безопасность
в форме онлайн-обучения:
Направления подготовки в высшем образовании – бакалавриате:
6B011
Педагогика и психология
6В012
Педагогика дошкольного воспитания и обучения
6В013
Подготовка учителей без предметной специализации
6В014
Подготовка учителей с предметной специализацией общего развития
6В015
Подготовка учителей по естественнонаучным предметам
6В016
Подготовка учителей по гуманитарным предметам
6В017
Подготовка учителей по языкам и литературе
6В018
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
6В019
Специальная педагогика
6B071
Инженерия и инженерное дело
6B072
Производственные и обрабатывающие отрасли
6B073
Архитектура и строительство
6B074
Водное хозяйство
6B075
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
6B021
Искусство
6B055
Геология
6В091
Ветеринария
6B101
Здравоохранение
6B121
Военное дело
6B122
Национальная безопасность
6B123
Общественная безопасность
Направления подготовки в послевузовском образовании – магистратуре:
7М011
Педагогика и психология
7М012
Педагогика дошкольного воспитания и обучения
7М013
Подготовка учителей без предметной специализации
7М014
Подготовка учителей с предметной специализацией общего развития
7М015
Подготовка учителей по естественнонаучным предметам
7М016
Подготовка учителей по гуманитарным предметам
7М017
Подготовка учителей по языкам и литературе
7М018
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
7М019
Специальная педагогика
7M071
Инженерия и инженерное дело
7M072
Производственные и обрабатывающие отрасли
7М073
Архитектура и строительство
7М074
Водное хозяйство
7М075
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
7M021
Искусство
7М055
Геология
7М091
Ветеринария
7M101
Здравоохранение
7M121
Военное дело
7M122
Национальная безопасность
7М123
Общественная безопасность
Направления подготовки в послевузовском образовании – резидентуре:
7R011
Здравоохранение
Направления подготовки в послевузовском образовании – докторантуре:
8D011
Педагогика и психология
8D012
Педагогика дошкольного воспитания и обучения

6B061
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6B062
Телекоммуникациялар
6B071
Инженерия және инженерлік іс
6B072
Өндірістік және өңдеу салалары
6B073
Сәулет және құрылыс
6B074
Су шаруашылығы
6B075
Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)
6B081
Агрономия
6B082
Мал шаруашылығы
6B083
Орман шаруашылығы
6B085
Жерге орналастыру
6B086
Су ресурстары және суды пайдалану
6В091
Ветеринария
6B101
Денсаулық сақтау
6В102
Әлеуметтік қамтамасыз ету
6B111
Қызмет көрсету саласы
6B112
Гигиена және өндірісте еңбекті қорғау
6B113
Көлік қызметтері
6B121
Әскери іс
6B122
Ұлттық қауіпсіздік
6B123
Қоғамдық қауіпсіздік
Онлайн-оқыту нысанында:
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – бакалавриатта:
6B011
Педагогика және психология
6В012
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
6В013
Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
6В014
Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған мұғалімдерін даярлау
6В015
Жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау
6В016
Гуманитарлық пәндер бойынша мұғалімдер даярлау
6В017
Тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау
6В018
Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
6В019
Арнайы педагогика
6B071
Инженерия және инженерлік іс
6B072
Өндірістік және өңдеу салалары
6B073
Сәулет және құрылыс
6B074
Су шаруашылығы
6B075
Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)
6B021
Өнер
6B055
Геология
6В091
Ветеринария
6B101
Денсаулық сақтау
6B121
Әскери іс
6B122
Ұлттық қауіпсіздік
6B123
Қоғамдық қауіпсіздік
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – магистратура:
7М011
Педагогика және психология
7М012
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
7М013
Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
7М014
Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған мұғалімдерін даярлау
7М015
Жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау
7М016
Гуманитарлық пәндер бойынша мұғалімдер даярлау
7М017
Тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау
7М018
Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
7М019
Арнайы педагогика
7M071
Инженерия және инженерлік іс
7M072
Өндірістік және өңдеу салалары
7М073
Сәулет және құрылыс
7М074
Су шаруашылығы
7М075
Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)
7M021
Өнер
7М055
Геология
7М091
Ветеринария
7M101
Денсаулық сақтау
7M121
Әскери іс
7M122
Ұлттық қауіпсіздік
7М123
Қоғамдық қауіпсіздік
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – резидентурада:
7R011
Денсаулық сақтау
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – докторантурада:
8D011
Педагогика және психология
8D012
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы