О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 2 июля 2010 года № 168 "Об утверждении Правил представления и использования в научных целях баз данных в деидентифицированном виде"
Приказ и.о. Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 сентября 2022 года № 30. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2022 года № 29794
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 2 июля 2010 года № 168 "Об утверждении Правил представления и использования в научных целях баз данных в деидентифицированном виде" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6334) следующие изменения:
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил представления баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности";
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 6 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и Закона Республики Казахстан "О науке", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила представления баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности.";
Правила представления и использования в научных целях баз данных в деидентифицированном виде изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту статистических регистров и класификации совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
3. Департаменту статистических регистров и класификации Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан для руководства и использования в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.

"Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми мақсаттарда ұсыну және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 2 шілдедегі № 168 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының м.а. 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 30 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 26 қыркүйекте № 29794 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми мақсаттарда ұсыну және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2010 жылғы 2 шілдедегі № 168 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6334 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 6-тармағына және "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну қағидалары бекітілсін.";
Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми мақсаттарда ұсыну және пайдалану қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Статистикалық тіркелімдер және жіктелімдер департаменті Заң департаментімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Статистикалық тіркелімдер және жіктелімдер департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне жұмыс бабында басшылыққа алу және пайдалану үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности руководителя Ж. Джаркинбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего
образования Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющий обязанности
руководителя
от 23 сентября 2022 года № 30
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 2 июля 2010 года № 168
Правила
представления баз данных в деидентифицированном
виде для использования в научной и научно-технической деятельности
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", а также Законом Республики Казахстан "О науке" и определяют порядок представления баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) первичные статистические данные – данные, полученные или зарегистрированные в статистических формах;
2) ведомство уполномоченного органа, в области государственной статистики (далее – ведомство уполномоченного органа) – государственный орган, реализующий государственную политику в области государственной статистики.
Глава 2. Порядок представления баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности
3. Представление баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности (информационные базы данных, хранимые в электронном виде) осуществляется по письменному запросу (далее – запрос):
1) субъекта научной и научно-технической (организаций, реализующих программу высшего и послевузовского образования) деятельности с приложением копии государственной лицензии и приложений к лицензии на право ведения образовательной деятельности;
2) организаций научной и научно-технической деятельности с приложением копии свидетельства об аккредитации.
А также заявки на получение баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Форма заявки на получение баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности размещается на интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа.
4. Ведомством уполномоченного органа принимается запрос, который подлежит учету и рассмотрению.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Басшының міндетін атқарушы Ж. Джаркинбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Казақстан Республикасы Ғылым
және жоғары білім министрлігі
Басшының міндетін атқарушы
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 30 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының
2010 жылғы 2 шілдедегі
№ 168 бұйрығымен
бекітілді
Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 6-тармағына, сондай-ақ "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) алғашқы статистикалық деректер - статистикалық нысандарда алынған немесе тіркелген деректер;
2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) – мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратын мемлекеттік орган.
2-тарау. Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну тәртібі
3. Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну (электрондық түрде сақталатын ақпараттық деректер базалары):
1) мемлекеттік лицензияның және білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияға қосымшалардың көшірмелерін қоса бере отырып, ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет субъектісінің (жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасын іске асыратын ұйымдардың);
2) аккредиттеу туралы куәліктің көшірмесін қоса бере отырып, ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет ұйымдарының жазбаша сұрау салуы (бұдан әрі – сұрау салу) бойынша жүзеге асырылады.
Сондай-ақ осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін алуға өтінімдер. Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін алуға өтінім нысаны уәкілетті орган ведомствосының интернет-ресурсында орналастырылады.
4. Уәкілетті органның ведомствосы есепке алуға және қарауға жататын сұрау салуды қабылдайды.

5. Запрос регистрируется в день поступления службой документационного обеспечения и передается на рассмотрение руководству ведомства уполномоченного органа (далее – руководитель).
6. Запрос содержит информацию позволяющую сформировать необходимую базу данных (наименование статистических показателей, перечень показателей, периодичность, территориальный разрез).
7. Руководитель ведомства уполномоченного органа направляет запрос на рассмотрение комиссии по представлению баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности (далее – Комиссия).
8. Комиссия рассматривает возможность представления запрашиваемых баз данных, проверяя их сформированность и возможность деидентификации. При положительном рассмотрении запроса подведомственная организация Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" (далее – подведомственная организация) удаляет идентифицирующую информацию о респонденте (фамилия, имя, отчество (при его наличии) респондента, наименование юридического лица, идентификационный номер, дата регистрации), взамен применив нумерацию. Подведомственная организация направляет в структурное подразделение сформированную базу данных в деидентифицированном виде на CD диске.
9. При поступлении сформированной подведомственной организацией базы данных структурное подразделение ведомства уполномоченного органа, ответственное за информационную безопасность определяет возможность идентификации респондента. При отсутствии такой возможности ведомство уполномоченного органа представляет сформированную базу данных. Представители субъекта научной и научно-технической деятельности подписывают обязательство о неразглашении и об ограничении передачи третьим лицам базы данных в деидентифицированном виде по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. По окончании научной и научно-технической работы представленные базы данных в деидентифицированном виде уничтожаются, о чем составляется Акт об уничтожении съемного носителя, содержащего базу данных в деидентифицированном виде по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, один экземпляр которого представляется в ведомство уполномоченного органа.
10. Сроки рассмотрения запроса ведомством уполномоченного органа:
1) запрос рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней;
2) при необходимости дополнительного времени для рассмотрения возможности представления запрашиваемых баз данных, формирования баз данных и определения возможности идентификации респондента, срок рассмотрения продлевается не более чем до двух месяцев, о чем сообщается субъекту научной и научно-технической деятельности в течение трех календарных дней с момента продления срока рассмотрения.

5. Сұрау салуды құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі келіп түскен күні тіркейді және уәкілетті орган ведомствосы басшылығының (бұдан әрі – басшы) қарауына береді.
6. Сұрау салу қажетті деректер базасын қалыптастыруға мүмкіндік беретін ақпаратты қамтиды (статистикалық көрсеткіштердің атауы, көрсеткіштер тізбесі, кезеңділігі, аумақтық бөлініс).
7. Уәкілетті орган ведомствосының басшысы деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсыну жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына сұрау салу жібереді.
8. Комиссия олардың қалыптастырылуын және сәйкестендірілмеу мүмкіндігін тексере отырып, сұратылатын деректер базаларын ұсыну мүмкіндігін қарастырады. Сұрау салуды қарастыру нәтижесі оң болған жағдайда "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны ведомствоға бағынысты ұйым (бұдан әрі – ведомствоға бағынысты ұйым) орнына нөмірлеуді қолдана отырып, респондент туралы сәйкестендіруші ақпаратты (респонденттің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлғаның атауы, сәйкестендіру нөмірі, тіркеу күні) жояды. Ведомствоға бағынысты ұйым құрылымдық бөлімшеге қалыптастырылған сәйкестендірілмеген түрдегі деректер базаларын CD дискіде жолдайды.
9. Ведомстволық бағынысты ұйым қалыптастырған деректер базалары түскенде ақпараттық қауіпсіздікке жауапты уәкілетті орган ведомствосының құрылымдық бөлімшесі респондентті сәйкестендіру мүмкіндігін анықтайды. Осындай мүмкіндік болмаған жағдайда уәкілетті органның ведомствосы қалыптастырылған деректер базаларын ұсынады. Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет субъектісінің өкілдері осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде жария етпеу және үшінші тұлғаларға беруді шектеу туралы міндеттемеге қол қояды. Ғылыми және ғылыми-техникалық жұмыс аяқталғаннан кейін ұсынылған сәйкестендірілмеген түрдегі деректер базалары жойылады, бұл туралы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәйкестендірілмеген түрдегі деректер базалары бар алмалы-салмалы тасығышты жою туралы Акт жасалады, оның бір данасы уәкілетті органның ведомствосына ұсынылады.
10. Уәкілетті орган ведомствосының сұрау салуды қарау мерзімдері:
1) сұрау салу он бес жұмыс күні ішінде қаралады;
2) сұралатын деректер базаларын ұсыну мүмкіндігін қарастыру, деректер базаларын қалыптастыру және респондентті сәйкестендіру мүмкіндігін анықтау үшін қосымша уақыт қажет болған жағдайда, қарау мерзімі екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл туралы ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет субъектісіне қарау мерзімі ұзартылған сәтінен бастап үш күнтізбелік күн ішінде хабарланады.

Глава 3. Отказ по представлению баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности
11. Отказ по представлению баз данных в деидентифицированном виде для использования в научной и научно-технической деятельности предусмотрен в случаях:
1) отсутствия технической возможности для обезличивания баз данных;
2) не предоставления документов, подтверждающих, что предметом деятельности субъекта является осуществление научной и научно-технической деятельности: копии государственной лицензии и приложений к лицензии на право ведения образовательной деятельности, свидетельства об аккредитации;
3) запрашиваемая информация не собирается и не может быть получена на основании расчетов сведений, формируемых органами государственной статистики;
4) в случае если запрос не позволяет однозначно определить содержание запрашиваемой информации (наименование статистических показателей, перечень показателей, периодичность, территориальный разрез);
5) запрашиваемая информация идентифицируема.
Исполняющий обязанности
руководителя
от 23 сентября 2022 года № 30
Приложение 1
к Правилам представления
баз данных в
деидентифицированном
виде для использования в
научной и научно-технической
деятельности
Форма
Заявка
на получение баз данных в деидентифицированном виде для
использования в научной и научно-технической деятельности
________________________________________________________________________________
(наименование организации, реализующей программу высшего и послевузовского
образования, организации научной и научно-технической деятельности)
просит представить базу данных в деидентифицированном виде за период
_______________________________________________________________________________
(период, описание запрашиваемой базы данных в деидентифицированном виде)
с целью ____________________________________________________________________ .
(укажите цель использования базы данных в деидентифицированном виде)
_____________________________________________________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (подпись) (дата) руководителя организации)
М.П.
Исполняющий обязанности
руководителя
от 23 сентября 2022 года № 30
Приложение 2
к Правилам представления баз
данных в
деидентифицированном
виде для использования в
научной и научно-технической
деятельности
Форма
Обязательство о неразглашении и об
ограничении передачи третьим лицам базы данных в деидентифицированном виде
Я,________________________________________________________________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) представителя юридического
лица, № _________________ удостоверения личности)
исполняющий(ая) должностные обязанности по занимаемой должности
________________________________________________________________________________
(должность представителя юридического лица)
________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица) предупрежден(а), что на период проведения
________________________________________________________________________________
(укажите вид работы)
мне будет представлена база данных в деидентифицированном виде (далее – база данных).
Принимаю на себя обязательства:

3-тарау. Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін ұсынудан бас тарту
11. Деректер базаларын ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін сәйкестендірілмеген түрінде ұсынудан бас тарту мынадай жағдайларда көзделген:
1) деректер базаларын иесіздендіру үшін техникалық мүмкіндіктің болмауы;
2) субъект қызметінің мәні ғылыми және ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыру болып табылатынын растайтын құжаттарды ұсынбау: білім беру қызметін жүргізу құқығына мемлекеттік лицензия мен лицензияға қосымшалардың көшірмелері, аккредиттеу туралы куәлігі;
3) сұратылған ақпарат мемлекеттік статистика органдары қалыптастыратын мәліметтерді есептеу негізінде жиналмаса және алынуы мүмкін болмаса;
4) егер сұрау салу сұратылған ақпараттың мазмұнын бір мәнде анықтауға мүмкіндік бермесе (статистикалық көрсеткіштердің атауы, көрсеткіштер тізбесі, кезеңділігі, аумақтық бөлініс);
5) сұратылған ақпарат сәйкестендірілсе.
Басшының міндетін атқарушы
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 30
Деректер базаларын
сәйкестендірілмеген түрінде
ғылыми және ғылыми-
техникалық қызметте
пайдалану үшін
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
нысан
Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдалану үшін алуға өтінім
_______________________________________________________________________
(жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі бағдарламаны іске асырушы ұйымдар,
ғылыми және ғылыми-техникалық ұйымдар атауы)
деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ұсынуды сұрайды
кезеңге ________________________________________________________________
(кезең, сұралатын сәйкестендірілмеген түріндегі деректер базаларының сипаттамасы)
мақсатында ____________________________________________________________ .
(сәйкестендірілмеген түріндегі деректер базаларын пайдалану мақсатын көрсетіңіз
_______________________________________________________________________
(Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы) (күні)
М.О.
Басшының міндетін атқарушы
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 30
Деректер базаларын
сәйкестендірілмеген түрінде
ғылыми және ғылыми-
техникалық қызметте
пайдалану үшін
ұсыну қағидаларына
2-қосымша
нысан
Деректер базаларын сәйкестендірілмеген түрінде жария етпеу және оны үшінші тұлғаларға беруді шектеу туралы міндеттеме
Мен ___________________________________________________________
(заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) жеке)
куәлігінің №_______________
атқаратын лауазым бойынша лауазымдық міндеттемелері
____________________________________________________________________
(заңды тұлға өкілінің лауазымы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлға атауы)
____________________________________________________________________
(жұмыстың сипатын көрсетіңіз)
тақырыбындағы ғылыми жұмыс жүргізу кезеңіне маған сәйкестендірілмеген түрінде деректер базалары (бұдан әрі – деректер базалары) ұсынылатыны туралы хабардармын. Осымен:

1. Не разглашать и не передавать третьим лицам информацию из базы данных,
которая мне доверена (будет доверена) или стала известна (станет известна) в связи с
выполнением работы.
2. Не копировать базу данных из съемного носителя.
3. В случае попытки третьих лиц получить от меня информацию из базы данных,
немедленно сообщить об этом ведомству уполномоченного органа в области
государственной статистики (далее – ведомство уполномоченного органа).
4. Не использовать информацию из базы данных с целью получения выгоды.
5. По окончании работы уничтожить Актом (в двух экземплярах) представленную
мне базу данных на съемном носителе и второй экземпляр данного Акта направить в
адрес ведомства уполномоченного органа.
______________________________________       __________________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии))             (подпись)
"___"___________ 20___г.
Исполняющий обязанности
руководителя
от 23 сентября 2022 года № 30
Приложение 3
к Правилам представления баз
данных в
деидентифицированном
виде для использования в
научной и научно-технической
деятельности
Форма
Акт уничтожения съемного носителя,
содержащего базу данных в деидентифицированном виде
_____________________________________________________________________________,
(Наименование организации)
использовавшая в научной и научно-технической деятельности базу данных в
деидентифицированном виде для проведения
____________________________________________________________________________
(укажите вид работы)
составил(а) настоящий Акт о том, что "___" ____________ 20__ г. произведено уничтожение
информации со съемного носителя, содержащего базу данных в деидентифицированном
виде, не подлежащую дальнейшему хранению:
Дата
Серийный номер съемного носителя
Описание полученной базы данных
1
2
3
Всего съемных носителей ________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Съемный носитель уничтожен путем (разрезания, демонтажа и т.д.)
______________________________________________ __________ ________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (дата) и должность сотрудника)
______________________________________________ __________ ________
(Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) (подпись) (дата) руководителя организации)
М.П.

1. Маған жұмысты орындаумен байланысты сеніммен берілген (берілетін) немесе белгілі болатын деректер базаларынан алынатын ақпаратты үшінші тұлғаларға жария етпеуге және бермеуге.
2. Алмалы-салмалы жеткізгіштен деректер базаларын көшірмеуге.
3. Үшінші тұлғалар менен деректер базаларындағы ақпаратты алуға әрекет еткен жағдайда, бұл жөнінде дереу мемлекеттік статистика саласындағы әкілетті органның ведомствосына (бұдан әрі – уәкілетті органның ведомствосы) хабарлауға.
4. Деректер базаларынан алынатын ақпаратты пайда табу мақсатында пайдаланбауға.
5. Жұмыс аяқталғаннан кейін маған ұсынылған алмалы-салмалы жеткізгіштегі деректер базаларын Актімен (екі данада) жоюға және осы Актінің екінші данасын уәкілетті орган ведомствосының мекенжайына жолдауға міндеттемелерді өзіме қабылдаймын. ______________________________________             __________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   (қолы)
20__ж. "___"____________
Басшының міндетін атқарушы
2022 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 30
Деректер базаларын
сәйкестендірілмеген түрінде
ғылыми және ғылыми-
техникалық қызметте
пайдалану үшін
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
нысан
Сәйкестендірілмеген түрінде деректер базалары бар алмалы-салмалы жеткізгішті жою актісі
_____________________________________________________________________
(Ұйымның атауы)
__________________________________________________ өткізу үшін деректер
(жұмыс түрін көрсету)
базаларын сәйкестендірілмеген түрінде ғылыми және ғылыми-техникалық қызметте пайдаланғандар
_____________________________________________________________________
одан әрі сақтауға жатпайтын, сәйкестендірілмеген түрінде деректер базалары бар
алмалы-салмалы жеткізгіштегі ақпаратты жоюдың жүргізілгені туралы
20___ ж. "___" ____________ осы Актіні жасадық.
Күні
Алмалы-салмалы жеткізгіштің сериялық нөмірі
Алынған деректер базаларының сипаттамасы
1
2
3
Алмалы-салмалы жеткізгіштердің барлығы ____________________________
(цифрлармен және сөзбен)
Алмалы-салмалы жеткізгіш (қию, демонтаждау және т.б.) арқылы жойылды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы) (күні) және лауазымы)
_________________________________________________________________
(Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (қолы) (күні)
М.О.