О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 467/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2022 года № 30821
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие изменения и дополнения:
Реестр государственных услуг, утвержденный указанным приказом:
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"
7-1.
00101002-1
Актуализация (корректировка) сведний
о воинской службе
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
в пункты 50 и 51 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункты 55 и 56 исключить;
пункты 61-69 изложить в следующей редакции:
"
61.
00201007
Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Выдача повторного свидетельства о рождении
Физические лица
МЮ
МИО городов Астана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
62.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
63.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
64.
Выдача повторного свидетельства о смерти
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
65.
Выдача справки о рождении
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
66.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
67.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
68.
Выдача справки о брачной правоспособности
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
69.
Выдача справки о смерти
Государственная корпорация
Платно
Бумажная
";

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 467/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 қарашада № 30821 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі:
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"
7-1.
00101002-1
Мәліметтерді өзектендіру (түзету)
әскери қызмет туралы
Жеке тұлғалар
ҚМ
ҚМ жергілікті әскери басқару органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
";
50 және 51-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
50.
00201001
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
Қазақстан Республикасының тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша тіркеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) /"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелген.
51.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды, оның ішінде босқын мәртебесін алғандарды тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жері бойынша тіркеу
Аумақтық полиция органдары
Тегін
Қағаз түрінде
";
55 және 56-тармақтар алып тасталсын;
61-69-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
61.
00201007
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/ тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.
62.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
63.
Некені (ерлі-зайыптыболуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
64.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
65.
Туу туралы анықтама беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
66.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
67.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
68.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманы беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
69.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Қағаз түрінде
";

пункты 70 и 71 исключить;
пункт 73 изложить в следующей редакции:
"
73.
00201009
Регистрационный учет лица, занимающегося частной практикой
Физические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
";
пункты 75-77 дополнить пунктами 77-1 и 77-2 следующего содержания:
"
75.
00201011
Присвоение или продление статуса кандаса
Получение статуса в общем порядке
Физические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/,бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил присвоения или продления статуса кандаса" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8624.
76.
Получение статуса на основании согласия местного исполнительного органа на присвоение статуса кандаса через загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Бесплатно
Бумажная
77.
Продление статуса
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/Бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
77-1.
Выдача дубликата удостоверения кандаса
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
77-2.
Выдача дубликата решения о продлении статуса кандаса
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
";
пункт 121 исключить;
дополнить пунктами 122-1-122-9 следующего содержания:
"
122-1.
00202006-1
Выдача повторных свидетельств и справок о регистрации актов гражданского состояния за рубежом
Выдача повторного свидетельства о рождении
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.

70 және 71-тармақтар алып тасталсын;
73-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
75-77-тармақтар мынадай мазмұндағы 77-1 және 77-2 тармақтармен толықтырылсын:
"
75.
00201011
Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту
Жалпы тәртіпте мәртебе алу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінәра автоматтындырылған)/қағаз түрінде, / "бір өтініш" қағидаты бойынша
"Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-Ө-М бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №8624 болып тіркелген.
76.
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері арқылы қандас мәртебесін беруге жергілікті атқарушы органның келісімі негізінде мәртебе алу
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Қағаз түрінде
77.
Мәртебені ұзарту
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Тегін
Электронды (ішінәра автоматтындырылған)/қағаз түрінде, / "бір өтініш" қағидаты бойынша
77-1.
Қандас куәлігінің телнұсқасын беру
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
77-2.
Қандас мәртебесін ұзарту туралы шешімнің телнұсқасын беру
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
";
121-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 122-1-122-9-тармақтармен толықтырылсын:
"
122-1.
00202006-1.
Шетелде азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер мен анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелген.

122-2.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
122-3.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
122-4.
Выдача повторного свидетельства о смерти
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
122-5.
Выдача справки о рождении
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
122-6.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
122-7.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
122-8.
Выдача справки о брачной правоспособности
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
122-9.
Выдача справки о смерти
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно/бесплатно
Бумажная
";
пункты 154-155 изложить в следующей редакции:
"
154.
0203006
Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам
Выдача разрешений трудовым иммигрантам
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту " приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27595.
155.
Продление разрешений трудовым иммигрантам
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
";
пункты 168-171 изложить в следующей редакции:
"
168.
00203010
Выдача проездного документа
Выдача проездного документа
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача проездного документа" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 марта 2021 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2021 года № 22306.
169.
Замена проездного документа в связи с внесением изменений
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная

122-2.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
122-3.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
122-4.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
122-5.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
122-6.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтама беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
122-7.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
122-8.
Атын, тегін, әкесінің атын ауыстыру туралы анықтама беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
122-9.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
";
154 және 155-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
154.
00203006
Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту
Еңбекші көшіп-қонушыларға рұқсатты беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінәра автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі
№ 123 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 сәуірде № 27595 болып тіркелген.
155.
Еңбекщі көшіп-қонушыларға рұқсатты ұзарту
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінәра автоматтандырылған) / қағаз түрінде
";
168-171-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
168.
00203010
Жол жүру құжатын беру
Жол жүру құжатын беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жол жүру құжатын беру мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 5 наурыздағы № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 наурызда № 22306 болып тіркелген.
169.
Өзгерістер енгізуге байланысты жол жүру құжатын ауыстыру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

170.
Восстановление проездного документа при утере
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
171.
00203011
Формирование и корректировка индивидуального идентификационного номера иностранцам и лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Формирование индивидуального идентификационного номера иностранцам, временно пребывающим в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 258. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20201.
";
пункты 175 и 176 изложить в следующей редакции:
"
175.
00301004
Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории Республики Казахстан, назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан
Юридические лица
МИОР
Комитет по делам религий МИОР
Государственная корпорация, Комитет по делам религий МИОР
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
176.
00301005
Регистрационный учет плательщиков налога на добавленную стоимость
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
";
дополнить пунктом 182-1 следующего содержания:
"
182-1.
00401002-1
Актуализация (корректировка) сведений о регистрации акта гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
";

170.
Жол жүру құжатын жоғалтқан кезде қалпына келтіру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
171.
00203011
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру және түзету
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерге жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20201 болып тіркелген.
";
175 және 176-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
175.
00301004
Қазақстан Республикасы аумағындағы шетелдік діни бірлестіктердің қызметін, шетелдік діни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы діни бірлестіктерінің басшыларын тағайындауын келісу
Заңды тұлғалар
АҚДМ
АҚДМ Дін істері комитеті
Мемлекеттік корпорация, АҚДМ Дін істері комитет
Тегін
Қағаз түрінде
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелген.
176.
00301005
Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 182-1-тармақпен толықтырылсын:
"
182-1.
00401002-1
Азаматтық хал актісін тіркеу туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)
";

пункты 185 и 187 изложить в следующей редакции:
"
185.
00402002
Выдача справок по опеке и попечительству
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2020 года № 20478.
186.
00402003
Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
187.
00402004
Выдача справок для распоряжения имуществом несовершеннолетних
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункты 189-190 изложить в следующей редакции:
"
189.
00402006
Обследование и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи детям с ограниченными возможностями
Физические лица
МП
Психолого-медико-педагогическая консультация
Психолого-медико-педагогическая консультация, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2020 года № 20744

185 және 187-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
185.
00402002
Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
186.
00402003
Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
187.
00402004
Кәмелетке толмағандардың мүлкіне иелік ету үшін анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
189-190-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
189.
00402006
Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультациялық көмек көрсету
Жеке тұлғалар
ОМ
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын көрсету
Бесплатно
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.

190.
00402007
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Физические лица
МП
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
";
пункт 193 изложить в следующей редакции:
"
193.
00402010
Выдача разрешения на свидания с ребенком родителям, лишенным родительских прав, не оказывающие на ребенка негативного влияния
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункт 195 изложить в следующей редакции:
"
195.
00402013
Выдача решения органа опеки и попечительства об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункты 197-208 изложить в следующей редакции:
"
197.
00403001
Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 6 лет) для направления в дошкольные организации
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"

190.
00402007
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Жеке тұлғалар
ОМ
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысын көрсету
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.
";
193-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
193.
00402010
Балаға кері әсер етпейтін ата-ана құқықтарынан айырылған ата-аналарға баламен кездесуіне рұқсат беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
195-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
195.
00402013
Он жасқа толған баланың пікірін есепке алу туралы қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының шешімін беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
197-208-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
197.
00403001
Мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейін) балаларды кезекке қою
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
198.
00403002
Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации
Физические лица
МП
Дошкольные организации всех видов
Дошкольные организации всех видов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
199.
00403003
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МП
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
200.
00403004
Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МП
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная/проактивная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
201.
00403005
Прием документов и зачисление в специальные организации (специальные группы/классы) образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Физические лица
МП
Специальные организации образования, организации основного среднего и общего среднего образования, дошкольные организации всех видов
Специальные организации образования, организации основного среднего и общего среднего образования, дошкольные организации всех видов, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная/проактивная

"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген.
198.
00403002
Мектепке дейінгі ұйымдарға құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
Мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері
Мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген.
199.
00403003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелген.
200.
00403004
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.
201.
00403005
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына (арнайы топтарға/сыныптарға) қабылдау
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау.
Жеке тұлғалар
ОМ
Арнайы білім беру ұйымдары, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері
Арнайы білім беру ұйымдары, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
202.
Прием документов и зачисление детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам в специальные группы/классы
Специальные организации образования, организации основного среднего и общего среднего образования, дошкольные организации всех видов, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная/проактивная
Прием документов и зачисление детей с ограниченными возможностями
для обучения по
специальным общеобразовательным учебным
программам в
специальные
группы/классы
203.
00403006
Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования
Физические лица
МП
Организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования
Государственная корпорация, организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20695.
204.
00403007
Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах
Физические лица
МП
Отделы образования районов, городов областного значения, организации образования
Государственная корпорация, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
205.
00403008
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Физические лица
МП
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная/проактивная

"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген.
202.
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша арнайы топтарға/сыныптарға оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және оқуға қабылдау
Арнайы білім беру ұйымдары, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, мектепке дейінгі ұйымдардың барлық түрлері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті
203.
00403006
Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
Балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20695 болып тіркелген.
204.
00403007
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кейін үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну
Жеке тұлғалар
ОМ
Аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
205.
00403008
Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
ОМ
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, облыстардың,республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармасы, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармасы, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
/ қағаз түрінде / проактивті

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
206.
00403009
Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования
Физические лица
МП
Управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования
Государственная корпорация, управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
207.
00403010
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МП Н
Управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил обучения в форме экстерната" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13110.
208.
00403011
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МП
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/проактивная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20579.
";

"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
206.
00403009
Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
207.
00403010
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13110 болып тіркелген.
208.
00403011
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
ОМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
/ қағаз түрінде / проактивті
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20579 болып тіркелген.
";

дополнить пунктом 208-1 следующего содержания:
"
208-1.
00403011-1
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования
Физические лица
МНВО
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Государственная корпорация, организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/проактивная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20579.
";
пункт 209 изложить в следующей редакции:
"
209.
00403012
Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием
Юридические лица
МП
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, управления образования областей, городов республиканского значения, столицы
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13418.
";
пункты 214-215 изложить в следующей редакции:
"
214.
00403015
Прием документов для перевода детей между организациями начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МП
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная

мынадай мазмұндағы 208-1-тармақпен толықтырылсын:
"
208-1
Жоғары білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде / проактивті
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20579 болып тіркелген.
";
209-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
209.
00403012
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау
Заңды тұлғалар
ОМ
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген.
";
214-215-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
214.
00403015
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары арасында балаларды ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
215.
00403016
Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
Физические лица
МП
АОО "Назарбаев Интеллектуальные Школы"
АОО "Назарбаев Интеллектуальные Школы"
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20509.
";
пункты 217-223 изложить в следующей редакции:
"
217.
00404002
Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
218.
00404003
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание и назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.

"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелген.
215.
00403016
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ
Тегін
Қағаз түрінде
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20509 болып тіркелген.
";
217-223-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
217.
00404002
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі №158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
218.
00404003
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.

219.
00404004
Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 407. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14067.
220.
00404005
Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению
Аккредитация агентства по усыновлению
Физические и юридические лица
МП
Комитет по охране прав детей МП
Комитет по охране прав детей МП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил аккредитации агентств по усыновлению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10372.
221.
Продление срока аккредитации агентства по усыновлению
Комитет по охране прав детей МП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
222.
00404006
Назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
223.
00404007
Передача ребенка (детей) на воспитание в приемную семью и назначение выплаты денежных средств на их содержание
Физические лица
МП
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная

219.
00404004
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14067 болып тіркелген.
220.
00404005
Бала асырап алу агенттігін аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ОМ
ОМ Балалардың құқығын қорғау комитеті
ОМ Балалардың құқығын қорғау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді және жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10372 болып тіркелген.
221.
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту
ОМ Балалардың құқығын қорғау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
222.
00404006
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
223.
00404007
Баланы (балаларды) қабылдаушы отбасына тәрбиелеуге беру және оларды асырауға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Жеке тұлғалар
ОМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
дополнить пунктами 229-1 следующего содержания:
"
229-1. 229-2.
00501001 -1
Актуализация (корректировка)
сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
";
пункт 291-1 изложить в следующей редакции:
"
291-1.
00503007-1
Регистрация права пользования географическим указанием
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
";
пункты 245-247 изложить в следующей редакции:
"
245.
00501008
Государственная регистрация, учет и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
Первичная государственная регистрация отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.

"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 229-1-тармақпен толықтырылсын:
"
229-1. 229-2.
00501001 -1
Өзектендіру (түзету)
міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілінің мәліметтері
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
";
291-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
291-1.
00503007-1
Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
Ақылы
Электрондық (толық автоматтандырылған)
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген.
";
245-247-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
245.
00501008
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, есепке алу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін бастапқы мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау, емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 болып тіркелген.

246.
Государственная регистрация и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
Государственная корпорация
Платно
Бумажная
246-1.
Актуализация (корректировка) сведений о регистрации, учете и снятии с учета отдельных видов транспортных средств
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
247.
Временная государственная регистрация и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
Государственная корпорация
Платно
Бумажная
";
дополнить пунктом 251-1 следующего содержания:
"
251-1.
00501009-1
Актуализация (корректировка) сведений о сельскохозяйственной технике
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
";
дополнить пунктом 275-1 следующего содержания:
"
275-1.
00502001 -1
Актуализация (корректировка)
сведений объектов недвижимости в информационной системе "Государственная база данных "Регистр недвижимости"
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
";
пункт 301 изложить в следующей редакции:
"
301.
0601007
Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие стационарную помощь
Медицинские организации, оказывающие стационарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года №27218.
";
пункт 304 изложить в следующей редакции:
"
304.
00601010
Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года №27218.
";

246.
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Қағаз түрінде
246-1.
Көлік құралдарының жекелеген түрлерін тіркеу, есепке алу және есептен шығару туралы мәліметтерді өзекті ету (түзету)
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
247.
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін уақытша мемлекеттік тіркеу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Қағаз түрінде
";
мынадай мазмұндағы 251-1-тармақпен толықтырылсын:
"
251-1.
00501009-1
Ауыл шаруашылығы техникасы туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
";
мынадай мазмұндағы 275-1-тармақпен толықтырылсын:
"
275-1.
00502001 -1
Өзектендіру (түзету)
"Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтері
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
";
301-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
301.
0601007
Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР- ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелген.
";
304-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
304.
00601010
Пациенттерге стационарға емдеуге жатқызуға жолдама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР- ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелген.
";

пункты 320-323 изложить в следующей редакции:
"
320.
00602007
Выдача лицензии на медицинскую деятельность
Физические и юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № ҚР ДСМ - 22 О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № ҚР ДСМ-59/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2022 года № 27111.
321.
00602008
Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность
Физические и юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ-45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28085.
322.
00602009
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ-45. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28085.
323.
00602010
Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил проведения клинических исследований лекарственных средств и медицинских изделий, клинико-лабораторных испытаний медицинских изделий для диагностики вне живого организма (in vitro) и требования к клиническим базам и оказания государственной услуги Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий". Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года №ҚР ДСМ- 35 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-248/2020 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2022 года № 27526.
";
пункт 327 изложить в следующей редакции:
"

320-323-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
320.
00602007
Медициналық қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
"Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № ҚР ДСМ - 22 бұйрығы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № ҚР ДСМ-59/2020 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 15 наурызда № 27111 болып тіркелген.
321.
00602008
Фармацевтикалық қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (толық автоматтандырылған)
"Фармацевтикалық қызмет саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ - 45 бұйрығы.Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 17 мамырда № 28085 болып тіркелген.
322.
00602009
Денсаулық сақтау саласында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (толық автоматтандырылған)
"Фармацевтикалық қызмет саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ - 45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 17 мамырда № 28085 болып тіркелген.
323.
00602010
Фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеу және (немесе) сынақ жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)
"Тірі организмнен тыс (in vitro) диагностика үшін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеулер, медициналық бұйымдарға Клиникалық-зертханалық сынақтар жүргізу қағидаларын және клиникалық базаларға қойылатын талаптарды бекіту және Мемлекеттік қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар жүргізуге рұқсат беру. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі №ҚР ДСМ-35 бұйрығы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-248/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 12 сәуірде № 27526 болып тіркелген.
";
327-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

327.
00602013
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов
Юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-10 О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-43/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2022 года № 26751.
";
пункт 354 изложить в следующей редакции:
"
354.
00603007-3
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан
Физические и юридические лица
КНБ
Структурные подразделения КНБ, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Структурные подразделения КНБ, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 29/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2022 года № 28566.
";
пункт 362 дополнить пунктом 362-1 следующего содержания:
"
362.
00701002
Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев
Включение в региональную квоту приема кандасов
Физические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства", Загранучреждения Республики Казахстан, Центры занятости населения
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 20. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13334.

327.
00602013
Адамның ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін (тіннің бөліктерін), қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (толық автоматтандырылған)
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № ҚР ДСМ-43/2020 бұйрығына. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 8 ақпанда № 26751 болып тіркелген.
";
354-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
354.
00603007-3
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК халыктың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын құрылымдылық бөлімшелері
ҰҚК халыктың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын құрылымдылық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 29/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 23 маусымда № 28566 болып тіркелген.
";
362-тармақ мынадай мазмұндағы 362-1-тармақпен толықтырылсын:
"
362.
00701002
Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Қандастарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері, Халықты жұмыспен қамту орталықтары
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13334 болып тіркелген.

362-1.
Включение в региональную квоту приема переселенцев
Государственная корпорация, МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства", Загранучреждения Республики Казахстан, Центры занятости населения
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
";
пункт 387 изложить в следующей редакции:
"
387.
00703009
Выдача участнику системы обязательного социального страхования информации о состоянии и движении социальных отчислений
Физические лица
МТСЗН
Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
О некоторых вопросах системы социального страхования и оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 224. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20849.
";
пункт 394 изложить в следующей редакции:
"
394.
00704001-1
Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны
физические лица
МО
Центр пенсионного обеспечения МО РК
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 680. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 29203.
";
пункт 423 исключить;
дополнить пунктом 430 следующего содержания:
"
430.
00705008
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756.
";
пункт 432 изложить в следующей редакции:
"
432.
00705010
Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года №27218.
";

362-1.
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Мемлекеттік корпорация, Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері, Халықты жұмыспен қамту орталықтары
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
";
387-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
387.
00703009
Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыға әлеуметтік аударымдардың жағдайы және қозғалысы туралы ақпарат беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінің және әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 224 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20849 болып тіркелген.
";
394-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
394.
00704001-1
Қайтыс болған Қорғаныс министрлігі зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау
Жеке тұлғалар
Қорғаныс мині
Қорғаныс мині Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы
Веб-портал "электрондық үкімет"
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерінің отбасы мүшелеріне жерлеуге біржолғы төлем және біржолғы жәрдемақы тағайындау мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 680 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 29203 болып тіркелген.
";
423-тармақ орыс тілінде алып тасталынады, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
430-тармаққа орыс тілінде толықтырулар енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
432-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
432.
00705010
Санаторий-курорттық емделуге мұқтаждығы туралы қорытынды беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР - ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 25 Наурызда № 27218 болып тіркелген.
";

пункты 437-456 изложить в следующей редакции:
"
437.
00801001
Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
438.
00801002
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам высшего образования
Физические лица
МНВО
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.
439.
00801003
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам послевузовского образования
Физические лица
МНВО
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.
440.
00801004
Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
Физические лица
МНВО
МНВО
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная

437-456-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
437.
00801001
"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
438.
00801002
Жоғары білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелген.
439.
00801003
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелген.
440.
00801004
Білім беру гранттарын тағайындау, сондай-ақ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 июля 2020 года № 286. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20939.
441.
00801005
Предоставление информации о статусе стипендиата международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
442.
00801006
Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
Государственная корпорация, АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
443.
00801007
Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
444.
00801008
Авансирование стипендиатов международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.

"Білім беруге гранттарды тағайындау, сондай-ақ жоғары білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 7 шілдедегі № 286 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20939 болып тіркелген.
441.
00801005
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы ақпарат беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
442.
00801006
"Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
443.
00801007
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
444.
00801008
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.

445.
00801009
Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
Государственная корпорация, АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
446.
00801010
Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
Государственная корпорация, АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
447.
00801011
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках международных договоров в области образования
Физические лица
МНВО
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499.
448.
00801012
Предоставление академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МП
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего образования
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил предоставления академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 506. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10475.

445.
00801009
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
446.
00801010
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Мемлекеттік корпорация, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
447.
00801011
Білім беру саласындағы халықаралық шарттар шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы № 613 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелген.
448.
00801012
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыс беру
Жеке тұлға
ОМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 506 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10475 болып тіркелген.

449.
00801013
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности
Физические лица
МНВО
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499.
450.
00802001
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
Юридические лица
МП
Комитет по обеспечению качества в сфере образования МП РК, территориальные департаменты Комитета по обеспечению качества в сфере образования МП РК
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 351. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21102.
451.
Переоформленние лицензии и/или приложения к ней
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
452.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
453.
00802002
Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
Физические и юридические лица
МНВО
Комитет науки МНВО
Государственная корпорация, Комитет науки МНВО
Бесплатно
Бумажная
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20626.
454.
00802003
Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования
Физические и юридические лица
МП
РГКП на ПХВ "Республиканский научно-практический центр экспертизы содержания образования"
Государственная корпорация
Платно/бесплатно
Бумажная

449.
00801013
Шетелде академиялық ораламдылық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы № 613 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелген.
450.
00802001
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
Заңды тұлғалар
ОМ
ОМ Білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті, ОАМ Білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 351 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21102 болып тіркелген.
451.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
452.
Қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
453.
00802002
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҒЖБМ
ҒЖБМ Ғылым комитеті
Мемлекеттік корпорация, ҒЖБМ Ғылым комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20626 болып тіркелген.
454.
00802003
Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ОМ
"Республикалық ғылыми-практикалық білім мазмұнын сараптау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мемлекеттік корпорация
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде

"Об утверждении Правил организации работы по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников, учебно-методических комплексов и учебно-методических пособий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июля 2012 года № 344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7876.
455.
00802004
Выдача сертификата о сдаче единого национального тестирования
Физические лица
МНВО
РГКП "Национальный центр тестирования", организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил проведения единого национального тестирования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 204. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15173.
456.
00802005
Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных
Физические и юридические лица
МНВО
Комитет науки МНВО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 августа 2020 года № 363. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21129.
";
дополнить пунктами 457-1-457-3 следующего содержания:
"
457-1
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере высшего и послевузовского образования
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
Юридические лица
МНВО
Комитет по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования МНВО РК
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 351. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21102.
457-2
Переоформленние лицензии и/или приложения к ней
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
457-3
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";

"Оқулықтарды, оқу-әдістемелік кешендері мен оқу-әдістемелік құралдарын әзірлеу, оларға сараптама, сынақ өткізу және мониторинг жүргізу, оларды басып шығару жөніндегі жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 24 шілдедегі № 344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7876 болып тіркелген.
455.
00802004
Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізу және "Ұлттық бірыңғай тестілеу тапсырғаны туралы сертификат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 204 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15173 болып тіркелген.
456.
00802005
Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҒЖБМ
ҒЖБМ Ғылым комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 тамыздағы № 363 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21129 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 457-1-457-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
457-1
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
Заңды тұлғалар
ҒЖБМ
ҚР ҒЖБМ ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 351 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21102 болып тіркелген.
457-2
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
457-3
Қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
";

пункты 458-465 изложить в следующей редакции:
"
458.
00803001
Предоставление общежития обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
Физические лица
МНВО
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Организации высшего и (или) послевузовского образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13487.
459.
00803002
Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МП
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13487.
460.
00803003
Проведение государственной научно-технической экспертизы
Физические и юридические лица
МНВО
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 229. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20821.
461.
00803004
Признание документов об основном среднем, общем среднем, техническом и профессиональном, после среднем образовании
Признание документов об основном среднем, общем среднем, техническом и профессиональном, после среднем образовании
Физические лица
МП
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил признания документов об образовании, а также перечня зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, документы об образовании которых признаются на территории Республики Казахстан"
приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 352.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23626.

458-465-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
458.
00803001
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелген.
459.
00803002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелген.
460.
00803003
Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
ҒЖБМ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми техникалық сараптама орталығы" АҚ
Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 229 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20821 болып тіркелген.
461.
00803004
Негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Жеке тұлғалар
ОМ
"Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РМК
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы құжаттарды тану қағидаларын, сондай-ақ білім туралы құжаттары Қазақстан Республикасының аумағында танылатын шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 352 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шiлдеде № 23626 болып тіркелген.

462.
Выдача дубликата удостоверения о признании документов об основном среднем, общем среднем, техническом и профессиональном, после среднем образовании
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
463.
00803005
Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании
Физические лица
МП
Организации основного среднего и общего среднего образования
Государственная корпорация, организации основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
464.
00803006
Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании
Физические лица
МП
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
465.
00803007
Выдача дубликатов документов о высшем и послевузовском образовании
Физические лица
М НВО
Организации высшего и (или) послевузовского образования
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
";
дополнить пунктом 465-1 следующего содержания:
"
465-1.
00803007-1
Актуализация (корректировка) сведе-ний о документах об образовании
Физические лица
МП, МНВО
Организации образования
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
";
пункты 466-478 изложить в следующей редакции:
"
466.
00803008
Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МП
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная

462.
Негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
463.
00803005
Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген.
464.
00803006
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген.
465.
00803007
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 465-1-тармақпен толықтырылсын:
"
465-1.
00803007-1
Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Жеке тұлғалар
ОМ, ҒЖБМ
Білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
";
466-478-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
466.
00803008
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17705.
467.
00803009
Прием документов для участия в конкурсе на назначение первых руководителей государственных организаций образования
Физические лица
МП
МП, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, МП, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и конкурсного назначения на должность руководителя государственной организации дошкольного, среднего образования, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7495.
468.
00803011
Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий
Прием работ на соискание премий в области науки
Физические лица
МНВО
Комитет науки МНВО
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов № 20852.
469.
Прием работ на соискание государственных научных стипендий
Государственная корпорация
Бесплатно
Бумажная
470.
00803012
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Государственный учет научного, научно-технического проекта
Физические и юридические лица
МНВО
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная

"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17705 болып тіркелген.
467.
00803009
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшыларын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
ОМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
ОМ, Мемлекеттік корпорация, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру және мемлекеттік мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7495 болып тіркелген.
468.
00803011
Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау
Ғылым саласындағы сыйлықтарды алуға жұмыстарды қабылдау
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
ҒЖБМ Ғылым комитеті
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
"Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 маусымда № 20852 болып тіркелген.
469.
Мемлекеттік ғылыми стипендиялар конкурсына жұмыстарды қабылдау
Мемлекеттік корпорация
Тегін
Қағаз түрінде
470.
00803012
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобаны мемлекеттік есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
ҒЖБМ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде

"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10885.
471.
Государственный учет научной, научно-технической программы
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
472.
Государственный учет отчета по выполнению научных, научно-технических проектов
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
473.
Государственный учет отчета по выполнению научной, научно-технической программы
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
474.
Государственный учет результата научной и (или) научно-технической деятельности
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
475.
00803013
Перевод и восстановление обучающихся по типам организаций образования
Перевод обучающихся по типам организаций образования
Физические лица
МП
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297.
476.
Восстановление обучающихся по типам организаций образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
477.
00803014
Прием документов для прохождения аттестации педагогов
Физические лица
МП
МП, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, МП, управления образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная

"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 болып тіркелген.
471.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
472.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
473.
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
474.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін мемлекеттік есепке алу
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
475.
00803013
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының түрлері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша ауыстыру
Жеке тұлғалар
ОМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 болып тіркелген.
476.
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша қайта қабылдау
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
477.
00803014
Педагогтерді аттестаттаудан өткізу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
ОМ
ОМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
ОМ, Мемлекеттік корпорация, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

"Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов, занимающих должности в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования и специальные учебные программы, и иных гражданских служащих в области образования и науки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13317.
478.

"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагогтерді және білім және ғылым саласындағы басқа да азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13317 болып тіркелген.
478.

00803016
Выдача справки лицам, не завершившим техническое-профессиональное, послесреднее образование
Физические лица
МП
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, организации технического и профессионального, послесреднего образования
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297.
";
дополнить пунктами 478-1 и 478-2 следующего содержания:
"
478-1
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
Физические лица
МНВО
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности"
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил признания документов об образовании, а также перечня зарубежных организаций высшего и (или) послевузовского образования, документы об образовании которых признаются на территории Республики Казахстан" приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 352. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23626.
478-2
Выдача дубликата удостоверения о признании документов о высшем и послевузовском образовании
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
";
дополнить пункт 482-1 следующего содержания:
"
482-1.
00901001-1
Актуализация (корректировка) наименования юридического лица, филиалов и представительств Актуализация наименования юридического лица
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
";
пункты 530-536 изложить в следующей редакции:
"
530.
00906001
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения в рамках направления "Поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности"
Физические и юридические лица
МНЭ
АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.

00803016
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру
Жеке тұлғалар
ОМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары,
Тегін
Қағаз түрінде
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 478-1 және 478-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
478-1
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
"Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РМК
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім туралы құжаттарды тану қағидаларын, сондай-ақ білім туралы құжаттары Қазақстан Республикасының аумағында танылатын шетелдік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 352 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 шiлдеде № 23626 болып тіркелген.
478-2
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
мынадай мазмұндағы 482-1-тармақпен толықтырылсын:
"
482-1. 482-2.
00901001-1
Заңды тұлғаның, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету) Актуализация наименования юридического лица
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
";
530-536-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
530.
00906001
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды беру
"Кәсіпкерлерді / индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін қолдау" бағыты шеңберінде сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды ұсыну
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Даму "ҚДҚ"АҚ"
"Даму" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.

531.
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам/лизинговым сделкам субъектов малого и среднего предпринимательства в наиболее пострадавших секторах экономики
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
532.
00906002
Предоставление гарантий по кредитам/финансовому лизингу в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
Предоставление гарантий по кредитам/финансовому лизингу в рамках направления "Поддержка предпринимателей/субъектов индустриально-инновационной деятельности"
Физические и юридические лица
МНЭ
АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
533.
Предоставление гарантий по кредитам/финансовому лизингу в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
534.
00906003
Предоставление государственных грантов для реализации новых бизнес-идей в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
535.
00906004
Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
Получение недостающей инфраструктуры к проектам субъектов малого и среднего предпринимательства и индустриальным зонам
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.

531.
Экономиканың неғұрлым зардап шеккен секторларында шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері/лизингтік мәмілелері бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды беру
"Даму" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
532.
00906002
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде кредиттер/қаржы лизингі бойынша кепілдіктер беру
"Кәсіпкерлерді / индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін қолдау" бағыты шеңберінде кредиттер/қаржы лизингі бойынша кепілдіктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Даму ҚДҚ"АҚ
"Дам" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.
533.
Басым жобаларға кредит беру және қаржы лизингі тетігі шеңберінде кредиттер/қаржы лизингі бойынша кепілдіктер беру
"Даму" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
534.
00906003
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.
535.
00906004
Кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі 2021 – 2025 жылдарға арналған ұлттық жоба шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің жобаларына және индустриялық аймақтарға жетіспейтін инфрақұрылымды алу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) /қағаз түрінде
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелген.

536.
Получение недостающей инфраструктуры к проектам по созданию или развитию индустриальных зон
Государственная корпорация, МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
";
пункты 539-542 изложить в следующей редакции:
"
539.
00906008
Возмещение затрат на повышение эффективности организации производства
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12640.
540.
00906009
Возмещение затрат на повышение компетенции работников
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12640.
541.
00906010
Возмещение затрат на совершенствование технологических процессов
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления государственной поддержки субъектам индустриально-инновационной деятельности, направленной на повышение производительности труда и развитие территориальных кластеров" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12640.
542.
00906011
Возмещение части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутренний рынок
Физические и юридические лица
МИИР
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)

536.
Индустриялық аймақтарды құру немесе дамыту жөніндегі жобаларға жетіспейтін инфрақұрылымды алу
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
539-542-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
539.
00906008
Өндірісті ұйымдастырудың тиімділігін арттыруға арналған шығындарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 болып тіркелген.
540.
00906009
Жұмыскерлердің құзыретін арттыруға арналған шығындарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazIndustry"Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 болып тіркелген.
541.
00906010
Технологиялық процестерді жетілдіруге арналған шығындарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Еңбек өнімділігін арттыруға және аумақтық кластерлерді дамытуға бағытталған индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12640 болып тіркелген.
542.
00906011
Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгеріту бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)

"Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12652.
";
пункты 546-549 изложить в следующей редакции:
"
546.
01101001
Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения
Физические и юридические лица
МИИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2011 года № 7204.
547.
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
548.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
549.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
пункт 608 исключить;
пункт 615 изложить в следующей редакции:
"
615.
01201003-1
Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
Физические и юридические лица
МЭГПР
Комитет экологического регулирования и контроля МЭГПР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23580.
";
пункт 643 изложить в следующей редакции:
"

Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12652 болып тіркелген.
";
546-549-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
546.
01101001
Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру куәлік
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 26 қыркүйекте № 7204 болып тіркелген.
547.
Шетелдік рұқсатты қолданбай халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
548.
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
549.
Шетелдік рұқсатты қолданбай автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
";
608-тармақ алып тасталсын;
615-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
615.
01201003-1
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
ЭГТРМ Экологиялық реттеу және бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 244 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23580 болып тіркелген.
";
643-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

643.
01203004
Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
Физические и юридические лица
МЭГПР
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11633.
";
дополнить пунктом 728-1 следующего содержания:
"
728-1.
01301025-1
Актуализация (корректировка) сведений о сельскохозяйственных животных
Физические и юридические лица
МСХ
МИО городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
пункты 798-800 изложить в следующей редакции:
"
798.
01403016
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2020 года № 20561.
799.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии
веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
800.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения
веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
пункты 801-802 исключить;
пункт 811 изложить в следующей редакции:
"

643.
01203004
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11633 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 728-1-тармақпен толықтырылсын:
"
728-1.
01301025-1
Ауыл шаруашылығы жануарлары туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)
";
798-800-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
798.
01403016
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелген.
799.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
800.
Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
";
801-802-тармақтар алып тасталсын;
811-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

811.
01403021
Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 539. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12450.
";
пункты 853-855 изложить в следующей редакции:
"
853.
01601003
Подтверждение резидентства Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астаны, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астаны, Алматы и Шымкенту, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", веб-приложение "Кабинет налогоплательщика"
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955
854.
01601004
Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением вина наливом и пивоваренной продукции)
Физические и юридические лица
МФ
РГП на ПХВ "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
РГП на ПХВ "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 561. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20819.
855.
01601006
Приостановление (продление, возобновление) представления налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", веб-приложение "Кабинет налогоплательщика"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная

811.
01403021
Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 539 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12450 болып тіркелген.
";
853-855-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
853.
01601003
Қазақстан Республикасының резинденттігін растау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, "салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы
Тегін/ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
854.
1601004
Алкоголь өніміне (толысылған шарапты және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" ШЖҚ РМК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" ШЖҚ РМК
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 561 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20819 болып тіркелген.
855.
01601006
Салықтық есептілікті ұсынуын тоқтата тұру (ұзарту, қайта бастау)
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, "салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
";
пункты 857-859 изложить в следующей редакции:
"
857.
01601008
Прием налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", веб-приложение "Кабинет налогоплательщика", информационная система "Система обработки налоговой отчетности", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
858.
01601009
Отзыв налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", веб-приложение "Кабинет налогоплательщика", информационная система "Система обработки налоговой отчетности"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
859.
01601010
Проведение зачетов и возвратов налогов, платежей в бюджет, пени, штрафов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", веб-приложение "Кабинет налогоплательщика"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16601.
";

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
";
857-859-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
857.
01601008
Салықтық есептілікті қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, "салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы, "салық есептілігін өңдеу жүйесі" ақпараттық жүйесі, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
858.
01601009
Салықтық есептілікті кері қайтарып алу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдар, Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, "салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы, "салық есептілігін өңдеу жүйесі" ақпараттық жүйесі
Тегін
Толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
859.
01601010
Салықтарды, бюджетке төленетін төлемдерді, өсімпұл мен айыппұлдарды есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, "салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жеке шоттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16601 болып тіркелген.
";

пункты 863-866 изложить в следующей редакции:
"
863.
01601014
Прием заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства", веб-приложение "Кабинет налогоплательщика"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
864.
01601015
Постановка и снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)
Постановка на учет контрольно-кассовых машин (ККМ)
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
"О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16508.
865.
Снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
866.
Изменение сведений, указанных в регистрационной карточке контрольно-кассовой машины
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
";
пункты 874-879 изложить в следующей редакции:
"
874.
01603003
Сертификация лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора
Физические лица
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Бесплатно
Бумажная

863-866-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
863.
01601014
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, "салық төлеуші кабинеті" веб-қосымшасы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
864.
01601015
Бақылау-касса машиналарын (БКМ) есепке қою және есептен шығару
Есепке алу-бақылау-касса машиналарын (БКМ)
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16508 болып тіркелген.
865.
Бақылау-касса машиналарын (БКМ)есептен шығару
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
866.
Бақылау-касса машинасының тіркеу карточкасында көрсетілген мәліметтердің өзгеруі
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
";
874-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
875-879-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

875.
01701001
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка и (или) страховой (перестраховочной) организации, и (или) управляющего инвестиционным портфелем, и (или) банковского и (или) страхового холдинга
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка
Физические и юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"при открытии банка
"Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требования к документам, представляемым для получения указанного согласия" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 67. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7552.
876.
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
877.
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
878.
Выдача согласия на приобретение статуса банковского холдинга
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"при открытии банка
879.
Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
";
пункты 882-886 изложить в следующей редакции:
"
882.
01701003
Выдача лицензии банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством, впервые
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.

875.
01701001
Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) инвестициялық портфелді басқарушының және (немесе) банк және (немесе) сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ банкті ашу кезінде"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны кері қайтарып алу қағидаларын және көрсетілген келісімді алу үшін табыс етілетін құжаттарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 67 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылы 11 сәуірде № 7552 болып тіркелген.
876.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
877.
Инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
878.
Банк холдингі мәртебесін иеленуге келісім беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ банкті ашу кезінде"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
879.
Сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге келісім беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
";
882-886-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
882.
01701003
Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезиденті- банктердің филиалдарына банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті банк заңнамасында көзделген банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелген.

883.
При обращении открываемого филиала банка-нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
884.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодатель ством Республики Казахстан
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
885.
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
886.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
";
пункты 887, 888, 889, 890, 891,892, 893, 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915, 916 и 917 исключить;
пункты 921-926 изложить в следующей редакции:
"
921.
01701005
Выдача лицензии на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан
При обращении услугополучателя – резидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством, впервые
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи и оснований отказа в выдаче разрешения на открытие банка, Правил лицензирования банковских операций, а также иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.
922.
При обращении открываемого филиала исламского банка-нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на проведение банковских и иных операций
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
923.
При обращении услугополучателя для получения лицензии на проведение дополнительных банковских и иных операций
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная

883.
Ашылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін өтініш жасаған кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
884.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген қосымша банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін өтініш жасаған кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
885.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
886.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
887, 888, 889, 890, 891,892, 893, 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915, 916 және 917-тармақтар алып тасталсын;
921-926-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
921.
01701005
Ислам банктері, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банктік және өзге операцияларды жүргізуге лицензия беру
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті банк заңнамасында көзделген банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Банк ашуға рұқсат беру қағидалары мен оған рұқсат беруден бас тарту негіздерін, Банк операцияларын, сондай-ақ банктердің жүзеге асыратын өзге де операцияларын және бағалы қағаздар нарығындағы қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелген.
922.
Қазақстан Республикасының резидент емес ислам банкінің ашылып жатқан филиалы банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
923.
Көрсетілетін қызметті алушы қосымша банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде

924.
При обращении услугополучателя для получения лицензии при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
925.
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
926.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
";
пункты 927, 928, 929, 930, 931, 932 и 933 исключить;
пункты 934-937 изложить в следующей редакции:
"
934.
01701006
Выдача банку или банковскому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации или значительное участие банка или банковского холдинга в капитале организаций
Выдача разрешения на создание или приобретение банком или банковским холдингом дочерней организации
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"при открытии банка
"Об утверждении Правил выдачи банку и (или) банковскому холдингу разрешения на создание или приобретение дочерней организации, на создание или приобретение банком дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка, на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций, а также отзыва разрешения на создание, приобретение банком и (или) банковским холдингом дочерней организации, значительное участие банка и (или) банковского холдинга в капитале организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2017 года № 24. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15050.
935.
Выдача разрешения на создание или приобретение банком дочерней организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы родительского банка
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
936.
Выдача разрешения на значительное участие банка или банковского холдинга в капитале организаций
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"при открытии банка
937.
Выдача разрешения на значительное участие банка в капитале организации, приобретающей сомнительные и безнадежные активы, создаваемой (приобретаемой) совместно с организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
";

924.
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде лицензия алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
925.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
926.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
927, 928, 929, 930, 931, 932 және 933-тармақтар алып тасталсын;
934-937-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
934.
01701006
Банкке немесе банк холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға немесе банктің немесе банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
Банктің немесе банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ банкті ашу кезінде"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
Банкке және (немесе) банк холдингіне еншілес ұйымды құруға немесе сатып алуға, бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйымды банктің құруына немесе сатып алуына, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуға рұқсатты беру, сондай-ақ банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйымды құруға, сатып алуға, банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың капиталына қомақты қатысуына рұқсатты қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 қаңтардағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 15050 болып тіркелген.
935.
Банктің бас банктің күмәнді және үмітсіз активтерін сатып алатын еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
936.
Банктің немесе банк холдингінің ұйымдар капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ банкті ашу кезінде"бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
937.
Банктің күмәнді және үмітсіз активтерді сатып алатын, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйыммен бірлесіп құрылатын (сатып алынатын) ұйымның капиталына қомақты қатысуына рұқсат беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
";

пункты 947-980 изложить в следующей редакции:
"
947.
01703002
Выдача лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни"
Для получения лицензии на осуществление страховой (перестраховочной) деятельности вновь созданной страховой (перестраховочной) организации, открытого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организаци, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения разрешения на создание страховой (перестраховочной) организаци, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, представляемых для получения лицензии" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 122. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4731.
948.
Для получения лицензии по дополнительным классам страхования
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
949.
Для получения лицензии на осуществление деятельности по перестрахованию в отрасли "страхование жизни"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
950.
Страхование жизни, за исключением класса, указанного в подпункте 3) пункта 2 статьи 6 Закона РК "О страховой деятельности"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
950-1.
Страхование жизни в рамках государственной образовательной накопительной системы
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
951.
Аннуитетное страхование, за исключением класса, указанного в подпункте 4) пункта 2 статьи 6 Закона РК "О страховой деятельности"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
951-1.
Пенсионное аннуитетное страхование
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"

947-980- тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
947.
01703002
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Жаңадан құрылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашық филиалының сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруына лицензия алу үшін
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ лицензия алу үшін ұсынылатын құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәірдегі № 122 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4731 болып тіркелген.
948.
Сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша лицензия алу үшін
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
949.
"Өмірді сақтандыру" саласында қайта сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін"
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
950.
"Сақтандыру қызметі туралы" ҚР Заңының 6-бабы 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген сыныпты қоспағанда, өмірді сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
950-1.
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі шеңберінде өмірді сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
951.
"Сақтандыру қызметі туралы" ҚР Заңының 6-бабы 2-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген сыныпты қоспағанда, аннуитеттік сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
951-1.
Зейнетақы аннуитеттік сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген

961.
Страхование грузов
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
962.
Страхование имущества от ущерба, за исключением классов, указанных в подпунктах 3), 4), 5), 6), 6-1) и 7) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
963.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
964.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного транспорта
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
965.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев водного транспорта
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
966.
Страхование гражданско-правовой ответственности, за исключением классов, указанных в подпунктах 9), 10), 11), 11-1) и 11-2) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
967.
Страхование займов юридических лиц
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
968.
Ипотечное страхование
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
969.
Страхование гарантий и поручительств
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
970.
Страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в подпунктах 13), 14), 15) и 16) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
971.
Страхование от прочих финансовых убытков
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
972.
Титульное страхование
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"

961.
Жүктерді сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
962.
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 3), 4), 5), 6), 6-1) және 7) тармақшаларында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, мүлікті нұқсаннан сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
963.
Автомобиль көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
964.
Әуе көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
965.
Су көлігі иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
966.
"Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 9), 10), 11), 11-1) және 11-2) тармақшаларында көрсетілген сынып-тарды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
967.
Заңды тұлғалардың қарыздарын сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
968.
Ипотекалық сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
969.
Кепілдіктер мен кепілгерліктерді сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
970.
Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 13), 14), 15) және 16) тармақшаларында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының залалдарын сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
971.
Өзге де қаржылық залалдардан сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
972.
Титулдық сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген

973.
Страхование судебных расходов
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
974.
Страхование космических объектов
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
975.
Страхование гражданско-правовой ответственности владельцев космических объектов
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
976.
Страхование профессиональной ответственности
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
977.
Для получения лицензии по дополнительным классам страхования
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
978.
Для получения лицензии на осуществление деятельности по перестрахованию в отрасли "общее страхование"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
979.
Для переоформления лицензии
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
980.
Для получения дубликата
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
";
пункты 1012-1015 изложить в следующей редакции:
"
1012.
01704002
Выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в банковском секторе
Физические и юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", включая требования, предъявляемые к руководящим работникам филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, критерии отсутствия безупречной деловой репутации и перечень документов, необходимых для получения согласия" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 43. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20248.

973.
Сот шығыстарын сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
974.
Ғарыш объектілерін сақтан-дыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
975.
Ғарыш объектілері иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
976.
Кәсіби жауапкершілікті сақтандыру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
977.
Сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша лицензия алу үшін
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
978.
"Жалпы сақтандыру" саласында қайта сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
979.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
980.
Телнұсқа алу үшін
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
";
1012-1015-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1012.
01704002
Қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерлері филиалдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру
банк секторында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының басшы қызметкерлеріне қойылатын талаптарды, мінсіз іскерлік беделінің болмауы өлшемшарттарын қоса алғанда, қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 43 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20248 болып тіркелген.

1013.
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в страховом секторе
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ оказываемая по принципу "одного заявления"
1014.
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в секторе рынка ценных бумаг
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
1015.
01704003
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20223.
";
пункт 1024 дополнить пунктами 1024-1 и 1024-2 следующего содержания:
"
1024.
01704006
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20223.

1013.
сақтандыру секторында
басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
1014.
бағалы қағаздар нарығында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
1015.
01704003
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелген.
";
1024-тармақ мынадай мазмұндағы 1024-1 және 1024-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
1024.
01704006
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелген.

1024-1.
Утверждение отчета об обмене размещенных акций акционерного обще-ства одного вида на акции данного акцио-нерного общества другого вида
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
1024-2.
Принятие к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
пункты 1029.1 и 1030.1 исключить;
дополнить пунктом 1049-1 следующего содержания:
"
1049-1.
01704019
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию микрофинансовой организации в форме конвертации в банк
Юридические лица
АРРФ
АРРФР
АРРФР
Бесплатно
Бумажная
";
пункты 1050.1-1053.1 изложить в следующей редакции:
"
1050.
01801001
Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Веб-портал "электронного правительства", информационная система "Единое окно для экспортно-импортных операций"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1051.
01801002
Включение в реестр уполномоченных экономических операторов
Юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Веб-портал "электронного правительства", информационная система "Единое окно для экспортно-импортных операций"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1052.
01801003
Включение в реестр таможенных представителей
Юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Веб-портал "электронного правительства", информационная система "Единое окно для экспортно-импортных операций"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.

1024-1.
Акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
1024-2.
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке акцияларды бөлшектеуге байланысты енгізілетін өзгерістерді ақпарат үшін қабылдау
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
";
1029.1 және 1030.1-тармақтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 1049-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1049-1.
01704019
Банкке айырбастау нысанында микроқаржы ұйымын ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚРНДА
ҚРНДА
ҚРНДА
Тегін
Қағаз түрінде
";
1050-1053-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1050.
01801001
Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы, экпорттық-импорттық операциялар бойынша бірыңғай терезе
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1051.
01801002
Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы, экпорттық-импорттық операциялар бойынша бірыңғай терезе
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1052.
01801003
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы, экпорттық-импорттық операциялар бойынша бірыңғай терезе
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.

1064.
01801015
Прием таможенной декларации на транспортное средство
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астаны, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астаны, Алматы и Шымкенту, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
";
пункты 1120.1-1127.1 изложить в следующей редакции:
"
1120.
01902004
Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
оформление виз для осуществления предпринимательской деятельности (А5, С5)
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" Совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
1121.
оформление виз для деловой поездки (В2, В3)
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
1122.
оформление виз для осуществления трудовой деятельности (С3, С4)
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
1123.
оформление виз по религиозным мероприятиям (С7)
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
1124.
оформление виз для выезда из РК (В14-В22)
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная

1064.
01801015
Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
";
1120-1127-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1120.
01902004
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (А5, С5)
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 14531 болып тіркелген.
1121.
іскерлік сапарға визаларды ресімдеу (В2, В3)
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
1122.
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (С3, С4)
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
1123.
діни іс-шаралар бойынша визаларды ресімдеу (С7)
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
1124.
ҚР кету үшін визаларды ресімдеу (В 14-В 22)
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде

1125.
оформление виз для получения образования (В7, С9)
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
1126.
оформление виз для постоянного проживания (В8, С1, С11)
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
1127.
оформление виз для воссоединения семьи (С2)
Территориальные органы полиции, веб-портал "электронного правительства", Госкорпорация
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
";
дополнить пунктом 1140-1 следующего содержания:
"
1140-1.
02201001-1
Актуализация (корректировка) сведений о земельных участках
Физические и юридические лица
МСХ
МИО городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
";
пункт 1175.1 изложить в следующей редакции:
"
1175.
02302001
Аккредитация удостоверяющих центров
Юридические лица
МЦРИАП
Комитет информационной безопасности МЦРИАП
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил выдачи и отзыва свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра и оказания государственной услуги "Аккредитация удостоверяющих центров" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 224/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20815.
";
пункт 1190 изложить в следующей редакции:
"
1190.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
Юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20340.
";
пункты 1191, 1192, 1193 и 1194 исключить;
пункт 1195.1 изложить в следующей редакции:
"
1195.
02401003-1
Аттестация профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности
Юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

1125.
білім алу үшін визаларды ресімдеу (В7, С9)
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
1126.
тұрақты тұру үшін визаларды ресімдеу (В8, С1, С11)
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
1127.
отбасын біріктіру үшін визаларды ресімдеу (С2)
Аумақтық полиция органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Мемлекеттік корпорация
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
";
мынадай мазмұндағы 1140-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1140-1.
02201001-1
Жер учаскелері туралы мәліметтерді өзекті ету (түзету)
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электрондық (толық автоматтандырылған)
";
1175-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1175.
02302001
Куәландыру орталықтарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
ЦДИАӨМ Ақпараттық қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидалары" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 224/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20815 болып тіркелген.
";
1190-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1190.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелген.
";
1191, 1192, 1193 және 1194-тармақтар алынып тасталсын;
1195.1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1195.
02401003-1
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"

"Об утверждении Правил аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 463. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24449.
";
пункты 1196-1197 исключить;
в пункт 1200.1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 1292 изложить в следующей редакции:
"
1292.
02602011
Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства
Юридические лица
МИИР
Единый оператор жилищного строительства
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 35. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14765.
";
пункт 1297 изложить в следующей редакции:
"
1297.
02701006
Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан
Физические лица
МО
Районные эксплуатационные части МО
Веб-портал "электронного правительства", районные эксплуатационные части МО
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
";
пункт 1314.1 изложить в следующей редакции:
"
1314
03102003
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, после сред его образования
Физические лица
МП
Территориальные департаменты Комитета по обеспечению качества в сфере образования МП
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20668.
";

Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 қыркүйектегі № 463 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24449 болып тіркелген.
";
1196-1197-тармақтар алып тасталсын;
1200-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1200.
02401006
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, ТЖМ өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 454 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24508 болып тіркелген.
";
1292-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1292.
02602011
Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субьектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
Заңды тұлғалар
ИИДМ
Тұрғын үй құрылысының бірыңғай операторы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14765 болып тіркелген.
";
1297-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1297.
02701006
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту
Жеке тұлғалар
Қорғаныс мині
Қорғанысминінің аудандық пайдалану бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы, Қорғанысминінің аудандық пайдалану бөлімдері
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
1314-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1314.
03102003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу
Жеке тұлғалар
ОМ
ОМ Білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің аумақтық департаменттері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20668 болып тіркелген.
";

дополнить пунктом 1314-1 следующего содержания:
"
1314.1-1
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, после среднего образования
Физические лица
МНВО
Комитет по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования МНВО РК
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20668.
";
дополнить "расшифровку аббревиатур" следующими аббревиатурами:
"МП - Министерство просвещения Республики Казахстан
МНВО - Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан".
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин

мынадай мазмұндағы 1314-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1314.-1
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке тұлғалар
ҒЖБМ
ҚР ҒЖБМ ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитеті
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20668 болып тіркелген.
";
"Аббревиатуралардың толық жазылуы" мынадай аббревиатуралармен толықтырылсын:
"ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрілігі".
2. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин