О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № ҚР ДСМ-144. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2022 года № 30927.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 150384) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 31) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму отчета о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами, утвержденную приложением 13 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму отчета об отчете организации здравоохранения, утвержденную приложением 19 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму отчета об организации скорой медицинской помощи, утвержденную приложением 22 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму отчета о сети и деятельности организаций здравоохранения, утвержденную приложением 26 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму отчета по детской инвалидности, утвержденную приложением 27 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

"Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2022 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-144 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 желтоқсанда № 30927 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 150384 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 7-бабының 31) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрыққа 13-қосымшамен бекітілген Психикасының және мінез-құлқының бұзылулары бар науқастардың аурулары мен контингенттері туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 19-қосымшамен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының есебі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 22-қосымшамен бекітілген Жедел медициналық көмек ұйымы туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 26-қосымшамен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі және қызметі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 27-қосымшамен бекітілген Балалар мүгедектігі жөніндегі есеп нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
СОГЛАСОВАН
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
министра здравоохранения
Республики Казахстан

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
Т. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы

F60-F69
Умственная отсталость……
09
F70-F79
из них:
легкая умственная отсталость;
10
F70
Нарушение психологического развития
11
F80-F89
из них: детский аутизм;
12
F84.0
атипичный аутизм;
13
F84.1
синдром Аспергера
14
F84.5
Поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте…
15
F90-F98
Психические расстройства неуточненные
16
F99
2130 Из общего числа взрослых и подростков, находящихся под наблюдением на конец отчетного года (табл. 2100 строка 1 графы 6) мужчин в возрасте 15-62 года включительно 1_____, женщин в возрасте 15-57 лет включительно 2_______.
2140 Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным больным, находящимся на амбулаторном лечении в диспансере (диспансерном отделении, кабинете) 1_____.
2110 Контингенты больных, имеющих группу инвалидности, человек.
Наименование заболеваний
№ строки
Шифр по МКБ Х пере смотра
Число больных, первично признанных лицами
с инвалидностью в отчетном году
Число больных, имеющих группу инвалидности из состоящих под наблюдением на конец отчетного года (строка 1, графа 4)
всего
в том числе
имеющих III группу
Лиц с инвалидностью в возрасте до 15 лет включительно
А
Б
В
1
2
3
4
Всего
1
F00-F09; F20-F99
в том числе: органические психические расстройства, включая симптоматические;
2
F00-F09
шизофрения;
3
F20
умственная отсталость(олигофрения);
4
F70-F79
2111 Из общего числа первично признанных лицами с инвалидностью: лиц с инвалидностью в возрасте до 15 лет 1____, лиц с инвалидностью III группы 2______.
2200 Штатные должности организации на конец отчетного года.
Наименование
№ строки
Число должностей в целом по организации
в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации
Число физических лиц основных работников на занятых должностях
штатные
занятые
штатные
занятые
в целом по организации
из них в поликлинике, диспансере, консультации
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего врачей психиатров
01
в том числе психиатров для взрослых
02
детских
03
подростковых
04
судебно-психиатрических экспертов
05
психотерапевтов
06
медицинских психологов
07
2300 Состав больных в стационаре.
Наименование заболеваний
№ строки
Шифр по МКБ Х пере смотра
В отчетном году
Состоит на конец года
поступило больных:
из них поступило впервые
выбыло больных
число проведен. к (дн. выписан.и умершими)
взрослых
дети 15-17 вкл
детей до 14 лет вкл.
взрослых
дети 15-17 лет вкл.
детей до 14 лет вкл.
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства.
1
F00-F09
Шизофрения, шизотипические бредовые расстройства
2
F20-F29
из них: шизофрения
3
F20
Аффективные расстройства
4
F30-F39
Невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства
5
F40-F49
Поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами
6
F50-F59
Расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых
7
F60-F69
Умственная отсталость
8
F70-F79
Нарушение психологического развития
9
F80-F89
Поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детских подростковых возрастах
10
F90-F98
Психические расстройства неуточненные
11
F99
Итого:
12
F00-F09, F20-F99
Кроме того, больные с психическими и поведенческими расстройствами - всего: вследствие употребления психотропных веществ, признанные психически здоровыми и с заболеваниями, не вошедшими в строке 12
13
2301 Состав больных в стационаре, находящихся на принудительном лечении
Наименование заболеваний
№ строки
Шифр по МКБ Х пере смотра
поступило в отчетном году
взрослых
дети 15-17
лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства.
1
F00-F09
Шизофрения, шизотипические бредовые расстройства
2
F20-F29
из них: шизофрения;
3
F20
Аффективные расстройства
4
F30-F39
Невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства
5
F40-F49
Поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами
6
F50-F59
Расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых
7
F60-F69
Умственная отсталость
8
F70-F79
Нарушение психологического развития
9
F80-F89
Поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детских и подростковых возрастах
10
F90-F98
Психические расстройства неуточненные
11
F99
Итого:
12
F00-F09, F20-F99
Кроме того больные с психическими и поведенческими расстройствами - всего: вследствие употребления психотропных веществ, признанные психически здоровыми и с заболеваниями, не вошедшими в строке 12
13
Продолжение таблицы
из них впервые
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах спецализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы
выбыло больных
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специального типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительно лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специального типа с интенсивным наблюдением
19
20
21
22
23
24
Продолжение таблицы
число проведенных койко (дней)
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
25
26
27
28
29
30
Продолжение таблицы
состоит на конец года
взрослых
дети 15-17 лет включительно
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах спец. типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
принудительное лечение в психических стационарах общего типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа
принудительное лечение в психических стационарах специализированного типа с интенсивным наблюдением
2320 Из общего числа выбывших (строка 12, 13, графа 5): умерло всего 1___, в том числе от несчастных случаев и самоубийств 2 __, переведено в учреждения Министерства здравоохранения Республики Казахстан 3_____. 2330 Из числа проведенных койко-дней, число дней внутрибольничных отпусков 1________. 2340 Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным выбывшим больным 1________.
2400 Лечебно - трудовые мастерские.
2500 Врачебно - психиатрическая экспертиза для психических больных.
Наименование
№ строки
Число лиц, прошедших экспертизу, всего 1___
А
Б
1
в том числе: военную 2 ___
Работает на конец года - всего больных
01
судебную 3 _____
Число мест в мастерских на конец года
02
2600 Дневные стационары для психически больных
Число мест по смете 1___, выписано больных 2 ____. Состоит больных на конец отчетного года 3____, число дней, проведенных в стационаре 4____.
Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным выписанным больным 5____.
Наименование _____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Фамилия имя отчество (при его наличии) _________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Фамилия имя отчество
(при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами"
(индекс: 13-ППР), периодичность: годовая)
Отчетный период за 20____ год

F60-F69
Ақыл-ес кемістігі ………
09
F70-F79
оның ішінде:
жеңіл ақыл-ес кемістігі …
10
F70
Психологиялық дамудың бұзылуы
11
F80-F89
Оның ішінде: балалық аутизм
12
F84.0
аптикалық аутизм
13
F84.1
Аспергер синдромы
14
F84.5
Балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар …
15
F90-F98
Анықталмаған психикалық бұзылулар …
16
F99
2130 Жыл аяғында бақылауда тұрған ересектер мен жасөспірімдердің барлық санынан (2100-кесте, 1-бет, 6-баған) 15-62 жастағы еркектер .1 __________, 15-57 жастағы әйелдер 2 _________
2140 Диспансерде (диспансерлік бөлімде, кабинетте) емханалық емде жүрген науқастарға берілген жұмысқа жарамау туралы парақ бойынша жұмысқа жарамайтын күннің саны1 ____
2110 Мүгедектік тобы бар науқастар контингенті
Аурулардың атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Есептік жылы алғаш рет мүгедектігі бар адам деп танылған науқастар саны
Есептік жыл сонында бақылауда тұрған мүгедектік тобы бар, науқастар саны (1-бет, 4-баған)
барлығы
оның ішінде
III топтағылар
15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдарды қоса алғанда
А
Б
В
1
2
3
4
5
Барлығы
1
F00-F09; F20-F99
оның ішінде: органикалық психикалық бұзылулар, симптоматикалық өзгерістерді қоса алғанда
2
F00-F09
шизофрения
3
F20
ақыл-ес кемістігі (олигофрения)
4
F70-F79
2111 Алғаш рет мүгедектігі тағайындалған адамдардың барлық санынан (1-жол, 1-баған): 15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдар 1____, III топтағы мүгедектігі бар адамдар 2_____
2200 Есептік жыл соңындағы ұйымның штаттық лауазымдары
Атауы
жол №
Жалпы ұйым бойынша лауазымдар саны
оның ішінде емханада (амбулаторияда), диспансерде, консультациялар
Бос емес лауазымдарда жұмыс істейтін жеке тұлғалардың (негізгі қызметкерлердің) саны
штаттық
бос емес
штаттық
бос емес
жалпы ұйым бойынша
оның ішінде емханада, диспансерде, консультациялар
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлық психиатр-дәрігерлер
01
о.і. ересектер психиатры
02
балалар
03
жасөспірімдер
04
сот-психиатр сарапшылар
05
психотерапевтер
06
медициналық психологтар
07
2300 Стационардағы науқастар құрамы
Аурулардың атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Есептік жылы
Жыл соңында тұрғандар
Түскен науқастар:
оның ішінде алғаш түскендер
шыққан науқастар
Шыққан науқастар мен қайтыс болғандардың өткізген күн саны
Ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
14 жасқа дейінгі балалар
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
14 жасқа дейінгі балалар
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
органикалық психикалық бұзылулар, симптоматикалық өзгерістерді қоса алғанда
1
F00-F09
Шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар ………
2
F20-F29
оның ішінде шизофрения ………….
3
F20
Жан күйзелісі бұзылулары…
4
F30-F39
Күйзеліске және соматикалық түрімен байланысты невроздық бұзылуға
5
F40-F49
Физиологиялық бұзылулар және физикалық факторлармен байланысты мінез-құлықтық синдромдар …
6
F50-F59
Ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар ….
7
F60-F69
Ақыл-ес кемістігі ………
8
F70-F79
Психологиялық дамудың бұзылуы
9
F80-F89
Балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар
10
F90-F98
Анықталмаған психикалық бұзылулар
11
F99
Жиыны:
12
F00-F09, F20-F99
Бұдан басқа психикалық мінез-құлықтық бұзылуы бар науқастар барлығы: психотроптық заттар қолдану салдарынан және 12-жолға енгізілмеген психикалық дені сау деп табылған аурулар
13
2301 "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес мәжбүрлеп емдеу стационарындағы науқастардың құрамы.
Аурулардың атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Есептік жылы түскендер
Оның ішінде алғаш түскендер
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
ересектер
15-17 жас
аралығындағы
балалар
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
органикалық психикалық бұзылулар, симптоматикалық өзгерістерді қоса алғанда
1
F00-F09
Шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар ……
2
F20-F29
оның ішінде шизофрения ………….
3
F20
Жан күйзелісі бұзылулары…
4
F30-F39
Күйзеліске және соматикалық түрімен байланысты невроздық бұзылуға
5
F40-F49
Физиологиялық бұзылулар және физикалық факторлармен байланысты мінез-құлықтық синдромдар …
6
F50-F59
Ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар ….
7
F60-F69
Ақыл-ес кемістігі ………
8
F70-F79
Психологиялық дамудың бұзылуы
9
F80-F89
Балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар
10
F90-F98
Анықталмаған психикалық бұзылулар
11
F99
Жиыны:
12
F00-F09, F20-F99
Бұдан басқа психикалық мінез-құлықтық бұзылуы бар науқастар барлығы: психотроптық заттар қолдану салдарынан және 12-жолға енгізілмеген психикалық дені сау деп табылған аурулар
13
жалғасы
шыққан науқастар
өткізген күн саны
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық ғы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Кестенің жалғасы
жыл соңында есепте тұрғандар
ересектер
15-17 жас аралығындағы балалар
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Жалпы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
Қарқынды бақылау типтегі арнайы типтегі психиатриялық стационардағы мәжбүрлі емдеу
2320Жалпы стационардан шыққандардың ішінен (12, 13 жолдары, 5-баған): қайтыс болғандары 1________, оның ішінде жазатайым және өзіне өзі қол жұмсаудан қайтыс болғандар 2 ____, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мекемесіне ауыстырылған 3________,
2330Төсекте өткізілген күндердің ішінен (12, 13 жолы, 9-баған), ауруханаішілік демалыс күндер саны 1 ______________
2340 емделіп шыққан науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны (12, 13 жол, 5-баған) 1__________
2400 Емдік - еңбек шеберханалары
2500 Дәрігерлік-психиатриялық сараптама
Атауы
жол №
Сараптамадан өткен адамдар саны, барлығы 1__
А
Б
1
Жыл соңында жұмыс істейтіндер – барлық науқастар
01
оның әскерлік 2___
Жыл соңындағы шеберханадағы орындар саны
02
соттық 3___
2600 Психикалық науқастарға арналған күндізгі стационарлар
Смета бойынша орындар саны 1___, ауруханадан шыққан науқастар 2 __
Есептік жыл соңында есепте тұрған науқастар 3____, стационарда өткізген күндер саны 4____
Еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны 5___
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда))_________, қолы _____ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда))______
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп" (Индексі: 13-ППР, кезеңділігі: жылдық)

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами".
2. В таблице 1000 – указывается общее число зарегистрированных впервые в данном году больных: всего (1 страница) и из них женщин (2 страница) построчно, по каждой нозологии.
3. По каждой строке числа выявленных больных распределены по возрастам: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно.
4. Таблица 1001 – общее число больных выявленных впервые в данном году по сельской местности. По каждой строке числа выявленных больных распределены по возрастам: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно.
5. Таблицы 1000 и 1001 Формы составляется по данным медицинских карт амбулаторного больного по форме № 052/у "Медицинская карта амбулаторного пациента" (вкладной лист 5 "Динамическое (диспансерное) наблюдение пациента"), в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения", а также инструкций по их заполнению (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 148139) (далее - приказ №175).
6. Таблицы 1000 и 1001 имеют 32 строки, в каждой из которых даны укрупненные группировки нозологических форм с выделением в самостоятельную рубрику шизофрении в строки 07,08, легкой степени умственной отсталости в строку 19,20 и аутизма строки 23-28.
1) по всем графам таблицы 1000 числа в строке 1 равны сумме чисел в строках 03,05,09,11,13,15,17,21,29,31, за исключением строк 07,19,23,25,27;
2) в строке 02 графы 1 таблицы 1000 показывается число зарегистрированных женщин из общего числа больных с впервые в жизни установленным диагнозом психического и поведенческого расстройства. По всем графам таблицы числа в строке 2 равны сумме чисел в строках 04,06,10,12,14,16,18,22,30,32, за исключением строк 08,20,24,26,28;
3) в строках 03,04 - показываются органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства, коды F00-F09;
4) в строках 05,06 - показываются шизофрения, шизотипические бредовые расстройства F20- F29;
5) в строках 07,08 - шизофрения, код F20;

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. 1000-кестеде – ағымдағы жылы алғаш рет тіркелген науқастардың жалпы саны көрсетіледі: барлығы (1 бет.) және олардың ішінде әйелдер (2 бет) жол бойында, әрбір назология бойынша.
3. Әрбір жол бойынша анықталған науқастар саны жастары бойынша бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және одан жоғары.
4. 1001-кесте – ауылдық жер бойынша ағымдағы алғаш анықталған науқастардың жалпы саны. Әрбір жол бойынша анықталған науқастардың саны жастары бойынша бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және одан жоғары.
5. 1000 және 1001-кестелердегі нысандар "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) (бұдан әрі - №175 бұйрық) бекітілген "Амбулаторлық науқастың медициналық картасы" (№ 052/е нысан) деректері бойынша құрылады. Қайтадан анықталған науқастарға динамикалық бақылауға алынған науқастар кіреді. Консультациялық бақылауға, жағдайы жақсарғанда немесе сауыққан кезде жыл соңында консультациялық бақылаудан алынатын науқастар немесе жағдайы нашарлаған кезде динамикалық бақылауға ауыстырылатын аласұру күйіндегі науқастар алынады. Бұл жағдайда, егер науқас консультациялық бақылауда алғаш рет болса, онда динамикалық бақылауға ауысу кезінде ол алғаш анықталған науқас ретінде көрсетіледі.
1) 1000 және 1001-кестелердегі 32 - жол бар, олардың әрқайсысында 07, 08 - жолдарда шизофренияның жекелеме айдарларын бөлу арқылы нозологиялық нысандардың іріленген топтамалары, 19, 20 жолда ақыл ем кемістігінің жеңіл дәрежесі және 23-28 жолдарда аутизім көрсетілген;
2) 1000-кестенің барлық бағандары бойынша 1-жолындағы сандар 03, 05, 09, 11, 13, 15, 17, 21, 29, 31 жолдардағы сандар сомасына тең, 07, 19, 23, 25, 27 - жолдарды есепке алмағанда;
3) 1000-кестенің 1-бағанындағы 02-жолда психикалық және мінез-құлықтық бұзылудың алғаш анықталған диагнозы бар жалпы науқастар ішінде, тіркелген әйелдердің саны көрсетіледі. Кестенің барлық бағандары бойынша 2 жолдағы сандар 04, 06, 10, 12, 14, 16, 18, 22, 30, 32 - жолдардағы сандар сомасына тең, 08, 20, 24, 26, 28 - жолдарды есепке алмағанда;
4) 03, 04 - жолдарда –органикалық психикалық бұзылыстар, оның ішінде симптоматикалық бұзылу, коды F00-F09 қоса көрсетіледі;
5) 05, 06 - жолдарда –шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар F20- F29;
1) 07, 08- жолдарда – шизофрения, код F20;
2) 09, 10 - жолдарда – жан күйзелісінің бұзылулары (F30- F39);
3) 11,12- жолдарда – титықтау және соматоформды бұзылулар мен байланысты невротикалық бұзылулар, коды (F40- F49);
4) 13, 14- жолдарда – физиологиялық бұзылулар мен және физикалық факторлар мен байланысты мінез-құлықтық синдромдар көрсетіледі, коды (F50- F59);
5) 15, 16 - жолдарда – ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар, коды (F60- F69);

6) в строках 09,10 - аффективные расстройства (F30- F39);
7) в строках 11,12 - показываются невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства, коды (F40- F49);
8) в строках 13,14 - указываются поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами, коды (F50- F59);
9) в строках 15,16 - расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых, коды (F60- F69);
10) в строках 17,18 - умственная отсталость, коды (F70- F79);
11) в строках 19,20 выделяется легкая умственная отсталость - F70;
12) в строках 21,22 показывается нарушение психологического развития, коды F80- F89;
13) в строках 23,24 из строки 21,22: детский аутизм, код F84.0;
14) в строках 25,26 из строки 21,22: атипичный аутизм F84.1;
15) в строках 27,28 из строки 21,22: синдром Аспергера F84.5;
16) в строках 29,30 – поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте (F90- F98);
17) в строках 31,32 показываются психические расстройства неутонченные F99.
7. Таблица 2100 Контингенты больных, находящихся под динамическим наблюдением дополнена 2-мя графами: 1 графа – состояло на начало отчетного периода и 3 графа – из них с впервые в жизни установленным диагнозом.
8. Число больных состоящих на динамическом наблюдении на конец отчетного года (графа 6), распределены по возрастам, как в таблице 1000.
9. В эту таблицу включаются сведения о больных, находящихся в психоневрологических интернатах, домах лиц с инвалидностью общего типа независимо от ведомственной принадлежности, о психически больных детях, находящихся в домах ребенка, в детских садах, школах-интернатах системы Министерства просвещения Республики Казахстан.
10. Все психические больные, постоянно проживающие в интернатах, независимо от ведомственной принадлежности, состоят на диспансерном учете психоневрологического диспансера (кабинетов, отделений) в зоне обслуживания, в которых эти интернаты расположены.
11. В эту таблицу не включаются сведения:
1) о лицах, проконсультированных во внебольничных психиатрических, психоневрологических организациях, и по состоянию здоровья, не нуждающиеся в лечении у психиатра, в том числе и в диспансерном и консультативном наблюдении;
2) о больных, обратившихся за консультацией или лечением, но состоящих на учете в других психоневрологических организациях;
3) о больных, направленных на экспертизу, до окончания экспертизы;
4) о психически больных, выявленных в домах лиц с инвалидностью общего типа, но не нуждающихся в постоянном наблюдении психиатра и не попадающих в группы диспансерного учета.
12. В таблицу 2100 дополнительно введена 17 строка - Кроме того: больные, находящиеся на консультативном наблюдении.

6) 17,18 - жолдарда – ақыл кемістігі, коды (F70-F79);
7) 19,20 - жолдарда – жеңіл ақыл кемістігі – F70;
8) 21, 22 - жолдарда психологиялық дамудың бұзылуы көрсетіледі, коды F80- F89;
9) 21, 22 - жолдардың 23, 24 жолдарында: бала аутизмі, код F84.0;
10) 21, 22 - жолдардағы 25,26 жолдарда: атипичті аутизмі F84.1;
11) 21, 22 - жолдардағы 27, 28 жолдарда: Аспергер синдромы F84.5;
12) 29, 30 - жолдарда – балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар (F90- F98);
13) 31, 32 - жолдарда анықталмаған психикалық бұзылулар F99 көрсетіледі.
5. 2100-кесте динамикалық бақылаудағы науқастар саны 2-бағанмен толықтырылған, 1-баған есептік кезеңнің басында тұрғандар және 3-баған өмірінде алғаш анықталған диагнозбен есепке алынғандар.
6. Есептік кезеңнің соңында динамикалық бақылауда тұрған науқастар саны (6-баған), 1000 кестедегі сияқты жас ерекшеліктері бойынша бөлінген.
7. Осы кестеге психоневрологиялық интернаттарда, ведомстволық тиесілігіне қарамастан жалпы үлгідегі мүгедектігі бар адамдардың үйіндегі науқастар, сәбилер үйлеріндегі, балабақшалардағы, білім беру министрлігінің мектеп-интернаттарда жатқан психикалық аурулары бар балалар туралы мәліметтер енгізіледі.
8. Ведомстволық тиесілігіне қарамаста интернатта тұрақты өмір сүретін барлық психикалық науқастар, осы интернаттар орналасқан қызмет көрсету аймағын жататын психоневрологиялық диспансерде (кабинетте, бөлімшеде) диспансерлік есепте тұрады.
9. Бұл кестеге мынадай:
1) ауруханадан тыс психиатриялық, психоневрологиялық ұйымдарда консультация алған және денсаулық жағдайы бойынша психиатрдан ем қабылдауға, оның ішінде диспансерлік және консультативтік бақылау мұқтаж емес тұлғалар туралы;
2) консультация алу үшін немесе ем қабылдау үшін жүгінген, бірақ өзге де психоневрологиялық ұйымдарда есепте тұрған науқастар туралы;
3) сараптама аяқталғанға дейін, сараптамаға жолданған науқастар туралы;
4) психикалық науқастар, бірақ психиатрдың үнемі бақылауына мұқтаж емес және диспансерлік есепке тобына түспейтін психикалық науқастар туралы деректер енгізілмейді
10. 2100-кестеге қосымша 17-жол енгізілген – сонымен қатар: консультативті бақылаудағы науқастар.

1) в каждой строке даны укрупненные группировки нозологических форм с выделением в самостоятельную рубрику шизофрении в строке 4, легкой степени умственной отсталости в строке 10 и аутизма строки 12-14;
2) в строке 1- "Психические и поведенческие расстройства" показываются сведения об общем числе больных, находящихся на динамическом наблюдении, за исключением психических и поведенческих расстройств, вследствие употребления психоактивных веществ";
3) в строке 2 – показываются органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства, коды F00-F09;
4) в строке 3- показываются шизофрения, шизотипические бредовые расстройства F20- F29;
5) в строке 4- шизофрения, код F20;
6) в строке 5 – аффективные расстройства (F30- F39);
7) в строке 6 - показываются невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства, коды (F40- F49);
8) в строке 7- указываются поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами, коды (F50- F59).
9) в строке 8 - расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых, коды (F60- F69);
10) в строке 9 – умственная отсталость, коды (F70- F79);
11) в строке 10 выделяется легкая умственная отсталость - F70;
12) в строке 11 показывается нарушение психологического развития, коды F80- F89;
13) из строки 11: в строке 12 – детский аутизм, код F84.0, в строке 13 – атипичный аутизм F84.1, в строке 14 –синдром Аспергера F84.5;
14) в строке 15 – поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте (F90- F98);
15) в строку 16 входят психические расстройства неутонченные F99;
16) числа, указанные в строке 1, по всем графам равны сумме чисел строк 2-3, 5-9, 11, 15,16;
17) в графе 2 таблицы 2100 показывается общее число больных всех возрастов, взятых на учет психоневрологическим учреждением в течение отчетного года. Кроме больных с впервые в жизни установленным диагнозом психического и поведенческого расстройства, включаются сведения о больных, переведенных под наблюдение из других учреждений, о больных, снятых с учета и вновь обратившихся за помощью в связи с обострением заболевания;
18) независимо, в какой психиатрической организации установлен впервые в жизни диагноз психического и поведенческого расстройства, данный больной берется на учет той психоневрологической организацией, в районе обслуживания которого он проживает;
19) в графе 4 показываются сведения о больных, снятых с учета в отчетном году: в связи со смертью больного, переменой места жительства, выздоровлением или длительной ремиссией, позволяющей прекратить наблюдение за больным, полным отсутствием сведений о больном в течение календарного года и т.п.;

1) әрбір жолда шизофренияның жекелеме айдарларын бөлу арқылы нозологиялық нысандардың іріленген топтамалары 4-жолда, ақыл ес кемістігінің жеңіл түрі 10-жолда және аутизім 12-14 аутизім көрсетілген;
2) 1 - жолда - "Психикасының және мінез-құлықтың бұзылушылық" психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез-құлықтың бұзылушылығымен ауыратын науқастарды қоспағанда, динамикалық бақылаудағы науқастардың жалпы саны туралы деректер көрсетіледі;
3) 2 - жолда – симптомитикалық өзгерістерді қоса алғанда, органикалық психикалық бұзылулар көрсетіледі, коды F00-F09;
4) 3 - жолда - шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар F20- F29;
5) 4 - жолда - шизофрения, код F20;
6) 5 - жолда -жан күйзелісі бұзылулары (F30- F39);
7) 6- жолда - күйзеліске және соматонысандық байланысты невроздық бұзылулар көрсетіледі, коды (F40- F49);
8) 7 - жолда - физиологиялық бұзылулар және физикалық факторлармен байланысты мінез құлықтық синдром, коды (F50- F59).
9) 8 - жолда - ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар, коды (F60- F69);
10) 9 - жолда – ақыл-ес кемістігі, коды (F70- F79);
11) 10 - жолда жеңіл ақыл-ес кемістігі- F70;
12) 11 - жолда психологиялық дамудың бұзылуы көрсетіледі, коды F80- F89;
13) 11 - жолдан: 12 жолда – бала аутизмі, код F84.0, 13 жолда – атипичті аутизмі F84.1, 14 жолда – Аспергер синдромы F84.5;
14) 15 - жолда – балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар (F90- F98);
15) 16 - жолға анықталмаған психикалық бұзылулар кіреді F99;
16) 1 - жолда көрсетілген сандар, барлық бағандар бойынша 2-3, 5-9, 11, 15,16 жолдар санының сомасына тең болуы қажет;
17) 2100- кестенің 2-бағанында есепті жылдың ішінде психоневрологиялық мекемеде есепке алынған барлық жастағы науқастардың жалпы саны көрсетіледі. Диагнозы өмірінде бірінші рет психикалық және мінез-құлықты бұзылулар бар науқастардан басқа, өзге мекемелерден бақылауға ауыстырылған науқастар туралы, есептен шығарылған және ауыруының ушығуына байланысты көмек сұраған және тағы басқа науқастар туралы мәліметтер енгізіледі;
18) өмірінде алғаш рет анықталған психикалық және мінез-құлықты бұзылулар қандай психиатриялық ұйымда анықталғанына қарамастан, науқас өзі тұрып жатқан аудандағы психоневрологиялық ұйымның есебіне алынады;
19) 4-бағанда есепті жылы есептен шығарылған науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі: науқастың қайтыс болуына байланысты, тұрғылықты орнын ауыстырумен немесе ұзақ мерзімді ремиссиямен байланысты, күнтізбелік бір жыл ішінде науқас туралы мәліметтердің болмауына және тағы басқа байланысты деректер көрсетіледі;

20) в графе 5 выделяются сведения о больных, снятых с учета в связи с выздоровлением или длительной ремиссией;
21) в графе 6 указывается число больных, состоящих под наблюдением на конец отчетного года;
22) в графах 7-25 даются сведения о числе больных, состоящих под наблюдением на конец отчетного года по возрастам, состоящих на учете на конец года;
23) в графе 28 указывается число женщин, состоящих на учете на конец года, в графе 29 – число сельских больных, состоящих на учете на конец года;
24) если больному при взятии на учет в данном году поставлен один диагноз, а на конец года этот диагноз изменен на другой, то в графе 2 этот больной показывается в строке по установленному диагнозу при взятии на учет, а на конец года указываются в соответствующей строке по уточненному (последнему) диагнозу;
25) допускаются случаи, когда один и тот же больной в графе 1 показывается в одной строке, а в графах 6-18 в других строках, или когда больной взят на учет с одной формой (стадией) заболевания, к концу года переходит в другую форму (стадию);
26) при заполнении таблицы 2100 кроме арифметической проверки (сумма строк 2-3, 5-9, 11, 15, 16 в каждая графа равна числу в строке 1), следует выполнить балансовую проверку. К числу больных, состоящих на учете на начало отчетного года (графа 1) прибавить число больных, взятых на учет (графа 2), и исключить число больных, снятых с учета (графа 4) в данном году должно получиться число больных, состоящих на учете на конец данного года (графа 6). Такой баланс обязателен по строке 1, но допускается по остальным строкам за счет изменения диагноза или за счет перехода заболевания из одной формы в другую.
13. Межформенный контроль необходимо провести с отчетной формой №15– отчета о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением (далее - форма №15).
1) число впервые выявленных больных за отчетный год детей до 14 лет (1 строка 2 графа 1000 таблицы 10 формы) соответствуют 3 графе 6 строки 1000 таблицы формы №15;
2) число впервые выявленных за отчетный год больных детей 15-17 лет (1 строка 3 графа 1000 таблицы 10 формы) соответствуют3 графе 6 строки 2000 таблицы формы №15;
3) число впервые выявленных больных взрослых с психическими заболеваниями за отчетный год (графы 4-13 строки 1 1000 таблицы 13 формы) соответствуют3 графе 6 строки 3000 таблицы 15 формы;
4) проводится межформенный контроль по количеству больных женщин, впервые выявленных за отчетный год 2 строки граф 2, 3 и 4-13 1000 таблицы 10 формы с графами 4 строки 6 таблицы 1000 и 3000 формы 12 (разность графы 3 и графы 4) строки 6 таблицы 2000 формы №15.
14. Арифметико-логический контроль:

20) 5-бағанда сауығуға немесе ұзақ мерзімді ремиссиямен байланысты есептен алынған науқастар саны көрсетіледі;
21) 6-бағанда есептік жыл соңында бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі;
22) 7-25-бағандарда жыл соңында есепте тұрған, жасы бойынша есепті жылдың соңында бақылауда тұрған науқастардың саны туралы мәліметтер беріледі;
23) 28-бағанда жыл соңында есепте тұрған әйелдер саны көрсетіледі, 29-бағанда жыл соңында есепте тұрған ауылдық науқастардың саны көрсетіледі;
24) егер осы жылы есепке алу кезінде науқасқа бір диагноз қойылса, ал жыл соңында диагноз түрі басқа диагнозға өзгертілсе, онда 2-бағанда науқас есепке алған кезде белгіленген диагноз бойынша жолында көрсетіледі, ал жыл соңында нақтыланған (соңғы) диагноз бойынша көрсетіледі;
25) бір науқасты 1-бағанда бір жолда, ал 6-18-бағандарда өзге де жолдарда көрсетуге, немесе есепке сырқаттың бір нысанымен (кезеңімен) алып, жыл соңында өзге бір нысанға (кезеңге) ауыстыруға жол беріледі;
26) арифметикалық тексеруден басқа, 2100-кестені толтыру кезінде (әрбір бағандағы 2-3, 5-9, 11, 15, 16 - жолдардың сомасы 1 жолдағы сандарға тең болуы қажет), баланстық тексеруді жүргізу қажет. Есептік кезеңнің басында есепте тұрған науқастар санына (1-баған) есепке алынғандарды (2-баған) қосып, осы жылы есептен алынған (4-баған) науқастар санын алып тастау қажет, нәтижесінде аталған жыл соңында есепте тұрған науқастар саны шығуы қажет (6-баған). Осындай баланс 1 жол бойынша міндетті, бірақ бір нысаннан екінші нысанға ауыстыру есебінен немесе диагноздың өзгеру есебінен өзге де жолдар бойынша жол беріледі.
11. Нысанаралық бақылауды медициналық ұйымның қызмет көрсету ауданында тұратын науқастарда тіркелген аурулардың саны және диспансерлік бақылауда тұрған науқастар контингенті туралы №15 есеп беру нысанымен (бұдан әрі– №15 нысан) жүргізу қажет;
1) есептік жылы алғаш анықталған 14 жасқа дейінгі науқас балалар саны (10-нысан, 1000-кесте, 2-баған, 1-жол) 15-нысандағы 1000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
2) есептік жылы алғаш анықталған 15-17 жас аралығындағы науқас балалар саны (10-нысан, 1000-кесте, 3-баған, 1-жол) 15-нысандағы 2000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
3) есептік жылы психикалық сырқаты алғаш анықталған ересектер саны (10-нысан, 1000-кесте, 1-жол, 4-13-бағандары) 15-нысандағы 3000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
4) 10-нысанның 1000-кестесінің 2, 3, және 4-13-бағандардың 2 жолындағы есептік жылы алғаш анықталған науқас әйелдер саны бойынша нысан аралық бақылау 12-нысанның 1000 және 3000 кестенің 6-жолының 4-бағанына (3 және 4-бағанның айырмашылығы) және 12-нысанның 2000-кестесінің 6-жолына сәйкес жүргізіледі;
12. Арифметикалық-логикалық бақылау:

1) Данные графы 3 строки 1 таблицы 2100 равно или меньше строки 1 графы 1 таблицы 1000 10 формы;
2) Отдельно контролируются число больных детей до 14 лет, состоящих под наблюдением на конец года (графа 7, строки 1 таблицы 2100 формы 10); дети 15-17 лет (графа 8, строки 1 таблицы 2100 формы 10) с графой 5, строки 6, соответствующей таблицы 1000, 2000 отчетной формы №15, при этом данные соответствуют друг другу.
15. В таблице 2100 число взрослых больных, состоящих под наблюдением на конец года равно сумме граф 9 и 18 и она соответствует данным графы 5, строки 6, таблицы 3000, отчетной формы №15 "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением".
16. Число женщин, состоящих под наблюдением на конец года (графа 19 строка 1 таблица 2100) формы равно числу женщин графы 6 строки 6 таблиц 1000, 3000 и 2000 формы №15 "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением".
(в таблице 2000 число женщин равно разности граф 5 и 6 строки 6).
17. Таблица 2120. Из общего числа находящихся под динамическим наблюдением на конец года больных (строка 1 графа 6 таблицы 2100) в пункте 1 указывается число больных, состоящих на активном динамическом наблюдении, в пункте 2 – число совершенных ими общественно-опасных действий, в пункте 3 показывается число больных, находящихся в интернатах Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в пункте 4 – количество больных, находящихся на патронаже и под опекой.
18. В табличной строке (2130) из общего числа взрослых и подростков, находящихся под динамическим наблюдением на конец отчетного года (строка 1 графа 6 таблицы 2100) в пункте 1 показывается число мужчин в возрасте 15-62 года включительно и в пункте 2 – женщин в возрасте 15-57 лет включительно.
19. В табличной строке 2140 "Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным больным, находящимся на амбулаторном лечении" указывается число дней нетрудоспособности.
20. В таблице 2110 "Контингенты больных, имеющих группу инвалидности" (данные из таблицы 2100) в строке 1 по всем графам показывается общее число больных лиц с инвалидностью, в строке 2 выделяется число больных лиц с инвалидностью с шизофренией, а в строке 3 – число лиц с инвалидностью с умственной отсталостью.
21. В графе 1 таблицы 2110 указывается число больных первично признанных лиц с инвалидностью в отчетном году, в графах 2-4 – число больных, имеющих группу инвалидности из состоящих под наблюдением на конец отчетного года (строка 1 графа 6 таблицы 2100), в графе 2 – общее число лиц с инвалидностью , в графе 3 – имеющие 3-ю группу инвалидности и в графе 4 – о лицах с инвалидностью в возрасте до 15 лет включительно.
22. В таблице 2111 указывается из числа первично признанных лиц с инвалидностью (строка 1 графа 1 таблицы 2110) в пункте 1 число лиц с инвалидностью до 15 лет, в пункте 2 – лица с инвалидностью 3-ей группы.

1) 2100-кестенің 1-жолы 3-бағаның деректері 10 нысандағы 1000-кесте 1-бағынның 1-жолына тең немесе аз;
2) Жыл соңында бақылауда тұрған 14 жасқа дейінгі науқас балалар саны жекелеме бақыланады (10-нысан, 2100-кесте, 1-жол, 7-баған); қызмет көрсететін медицина ұйымының ауданында тұратын науқастардан және диспансерлік есепте тұрған науқастардан тіркелген аурулар саны туралы есеп - №12 есептік нысанның 1000, 2000 кестесіне сәйкес келетін 6-жолдың 5-бағанындағы 15-17 жас аралығындағы балалар саны (10-нысан, 2100-кесте, 1-жол, 8-баған) бір-біріне сәйкес келуі қажет;
2100-кестеде жылдың соңына бақылауда тұрған ересек науқастардың саны 9 және 18-бағандардың сомасына тең және ол "медициналық ұйымның қызмет көрсету ауданында тұратын науқастарда тіркелген аурулардың саны және диспансерлік бақылауда тұрған науқастар контингенті туралы есеп" №15 есептік нысанның 3000-кестесінің 5-бағанының, 6-жолының деректеріне сәйкес келуі керек.
3) 2000-кестедегі әйелдер саны 6-жолдағы 5 және 6-бағандағы айырмашылыққа тең.
13. 2120-кесте. 1-тармақтағы динамикалық бақылаудағы жыл соңындағы науқастардың жалпы санынан (2100 кесте, 6-баған, 1-жол) белсенді динамикалық бақылауда тұрған науқастар, 2-тармақта олардың жыл бойы қоғамға жасаған қауіпті іс-әрекеттері, 3-тармақта Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернатындағы науқастар саны, 4-тармақта патронажда және қамқорлықта тұрған науқастар саны көрсетіледі.
14. Кестелік (2130) жолдағы 1-тармақта есептік жыл соңында динамикалық бақылаудағы ересектер мен жасөспірімдердің жалпы санында (2100-кесте, 6-баған, 1-жол) 15-62 жас аралығындағы ер адамдар саны және 2-тармақта 15-57 жас аралығындағы әйел адамдар саны көрсетіледі.
15. 2140 "Амбулаторлық ем қабылдап жатқан науқастарға берілген еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны" кестелік жолда еңбекке жарамсыздық күндері көрсетіледі.
16. 2110 "Мүгедектік тобы бар науқастар контингенті" кестенің (2100 кестенің деректері) 1-жолындағы барлық бағандар бойынша жалпы мүгедектігі бар науқастар саны көрсетіледі, 2-жолда шизофрения ауруы бар науқастар, ал 3-жолда – ақыл ес кемістігі бар мүгедектігі бар науқастар айқындалады.
17. 2110-кестенің 1-бағанындаесептік жылы алғаш мойындалған мүгедектігі бар науқастар саны көрсетіледі, 2-4 бағандарда есептік жыл соңында бақылауда тұрған мүгедектік тобы бар науқастар саны (2100-кесте, 6-баған, 1-жол), 3-бағанда мүгедектігі бар 3-тобы бар науқастар және 4-бағанда 15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдарды қоса алғандағы науқастар саны көрсетіледі.
18. 2111-кестеде алғаш рет анықталған мүгедектігі бар адамдар саны көрсетіледі (2110-кесте, 1-баған, 1-жол), 1-тармақта 15 жасқа дейінгі мүгедектігі бар адамдар , 2-тармақта – 3-топтағы мүгедектігі бар адамдар саны көрсетіледі.
19. 2200-кесте "Есепті жылдың соңындағы ұйым дәрігерлерінің штаттық лауазымдары" осы кестенің деректері № 175 бұйрыққа сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) және № 19 нысанның 67, 68 тармақтарының санымен бірдей болады.

1) Таблица 2200 "Штатные должности врачей организации на конец отчетного года" данные этой таблицы идентичны с данными строк 67, 68 таблицы 1100 отчетной формы №19, в соответствии с приказом № 175.
2) в графе 1 указывается количество штатных должностей специалистов;
3) в графе 2 указывается количество занятых должностей;
4) в графе 3 и 4 – в том числе штатные и занятые должности в поликлинике, диспансере, консультации по региону;
5) в графах 5, 6 - число физических лиц основных работников на занятых должностях (графа 5 – всего, графа 6 – из них в поликлинике);
6) в строке 01 указывается всего врачей психиатров, в том числе: в строке 02 – врачей психиатров для взрослых, в строке 03 – детских психиатров, в строке 04 – подростковых психиатров, в строке 05 – судебно-психиатрических экспертов, в строке 06 – психотерапевты, в строке 07 – медицинские психологи;
7) строка 1 по всем графам равна сумме строк 2-4.
23. Межформенный контроль:
1) данные строки 2 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 2200 равны данным строки 67.7 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 19;
2) данные строк 3,4, граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 2200 равны данным строки 68.6 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 19;
3) данные строк 5, 6, 7 таблицы 2200 равны соответственно данным строк 67.2, 67.4, 67.5 по графам 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 19.
4) таблица 2300 "Состав больных в стационаре" заполняется по данным формы 012/у "Статистическая карта выбывшего из стационара", в соответствии приказом № 175.
5) данные в таблице распределены по группе диагнозов, сумма строк 1 -11, исключая строку 3, равна итоговой строке 12 по всем графам.
6) в строке 13 указываются больные с психическими и поведенческими расстройствами, вследствие употребления психотропных веществ, а также признанные психически здоровыми и с заболеваниями, не вошедшие в строку 12 и включаются сведения о больных, поступивших на экспертизу, если к моменту составления отчета диагноз не установлен.
24. В графах 1,2,3 по всем строкам указываются данные о поступивших больных по возрастам (в графе 1 – число поступивших взрослых, в графе 2 –дети 15-17 лет и в графе 3 – число поступивших детей до 14 лет). В графе 4 показывается число поступивших больных впервые в данном году в стационар. В графе 5 указываются число выбывших больных. Число проведенных койко-дней выписанными и умершими больными показывается в графе 6. В графах 7, 8, 9 указывается число больных, состоящих на конец года по возрастам (в графе 7 – взрослых, в графе 8 – дети 15-17 лет и в графе 9- детей до 14 лет).

1) 1-бағанда штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі;
3) 3 және 4-бағандарда – емханадағы, диспансердегі штаттық және бос емесе лауазымдар, өңір бойынша консультациялар көрсетіледі;
4) 5, 6-бағандарда –бос емес лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің жеке тұлғалық саны көрсетіледі (5-баған – барлығы, 6-баған – оның ішінде емханада);
5) 01-жолда барлық дәрігер психиатрлар, оның ішінде: 02-жолда – ересектердің дәрігер психологы, 03-жолда – балалар психиатры, 04-жолда – жасөспірімдер психиатры, 05-жолда – сот-психиатрикалық сарапшылар, 06 жолда – психотерапевтер, 07-жолда – медициналық психологтар көрсетіледі;
6) 1- жол барлық бағандар бойынша 2-4- жолдардың сомасына тең.
20. Нысан аралық бақылау:
1) 2200-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағанның 2-жолының деректері № 19 есептік нысанның 1100-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағандардың 67, 7-жолдардың деректеріне тең;
2) 2200-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағанның 3, 4 жолының деректері № 19 есептік нысанның 1100 кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағандардың 68, 6-жолдардың деректеріне тең;
3) 2200-кестедегі 5, 6, 7- жолының деректері №19 есептік нысанның 1100-кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 -бағандардың 67.2, 67.4, 67.5 жолдардың деректеріне сәйкесінше тең;
21. "Стационардағы науқастар құрамы" 2300-кесте № 175 бұйрыққа сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) бекітілген "Психиатрлық стационардан шығып кеткен науқастар картасы" бойынша толтырылады (012/е нысан).
22. Кестедегі деректер диагноздар тобы бойынша бөлінген, 1-11 жолдардың сомасы, 3-жолды ескермегенде, барлық бағандар бойынша 12-жолдың қорытынды жолына тең.
23. 13-жолда психотроптық заттар қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылуға алып келген, сондай-ақ 12 жолға енгізілмеген психикалық дені сау және сырқат бар деп танылған науқастар мен сараптамаға түскен, есепті құрған кезде диагнозы анықталмаған науқастар көрсетіледі.
24. 1, 2, 3-жолдардың барлық бағандарында жас ерекшелігі бойынша түскен науқастар туралы деректер (1-бағанда түскен ересектер саны, 2-бағанда 15-17 жас аралығындағы және 3-бағанда 14 жасқа дейінгі түскен балалар саны) көрсетіледі. 4-бағанда осы жылы стационарға алғаш түскен науқастар саны, 5-бағанда шыққан науқастар саны және 6-бағанда қайтыс болған науқастар саны көрсетіледі. 7, 8, 9-бағандарда жас ерекшелігі бойынша жыл соңында есепте тұрған науқастар саны (7-бағанда ересектер, 8-бағанда 15-17 жас аралығындағы балалар, 9-бағанда 14 жасқа дейінгі балалар) көрсетіледі.

25. Число поступивших и выбывших больных в форме соответствуют числам таблицы 3100 формы 19 "Коечный фонд и его использование".
26. Числа по строке 12, показанные по всем графам равны сумме чисел в строках 1-11, исключая строку 3.
27. Проводится балансовая проверка: к числу больных, находившихся в стационаре на конец предыдущего года (сумма граф 11,13,14 отчетной формы №13 предыдущего года", последующие годы будут графы 7,8,9") прибавить поступивших в стационар в данном году (сумма граф 1,2,3), вычесть число выбывших больных графы 5 и в итоге равно числу больных, находившихся в стационаре на конец данного отчетного года (сумма граф 7,8,9).
28. Таблица 2301 Состав больных в стационаре, находящихся на принудительном лечении заполняется в соответствии с приказом № 175.
29. В таблице 2320 из общего числа выбывших (строка 12,13 графы 5) в пункте 1 выставляется общее число умерших, в том числе от несчастных случаев и самоубийств во 2-ом пункте, в 3-ем пункте число переведенных в интернаты Министерства здравоохранения.
30. В таблице 2330, из числа проведенных койко-дней (строк 12,13 графы 6) указывается число дней внутрибольничных отпусков.
31. В таблице 2340 показывает число дней нетрудоспособности по листам нетрудоспособности, выданных выбывшим больным (строк 12,13 графы 5).
32. В таблице 2400 "Лечебно-трудовые мастерские для психически больных" в строке 1 показывается число работающих больных на конец отчетного года, в строке 2 – число мест в мастерских на конец года.
33. В таблице 2500 "Врачебно-психиатрическая экспертиза" в строке 1 показывается общее число прошедших экспертиз, в том числе военную – по 2-й строке и судебную – в 3-й строке.
34. В таблице 2600 "Дневной стационар для психически больных" в строке 1 указывается число мест по смете, во 2 строке – число выписанных из дневного стационара больных, в 3-й строке показывается число состоящих больных на конец года, в 4-й строке – число дней, проведенных в стационаре, в 5-й строке – число дней нетрудоспособности, по листкам нетрудоспособности, выданным выписанным больным.
Приложение 2 к приказу
Приложение 19 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

25. Нысандағы келіп түскен және шыққан науқастар саны "Кереует қоры және оны пайдалану" 19-нысандағы 3100-кестенің сандарына сәйкес келуі қажет.
26. 12-жол бойынша сандар барлық бағандар бойынша көрсетілген және 3-жолды есепке алмағанда 1-11 жолдағы сандар сомасына тең.
27. Баланстық теңгерім жүргізіледі: өткен жылдың соңында стационарда тұрған науқастар санына осы жылы стационарға түскен науқастар саны қосылып (1, 2, 3 -баған сомасы), 5-бағандағы шығып кеткен науқастар саны есептеліп, нәтижесі осы есептік жыл соңында стационардағы науқастар санына тең болады (7, 8, 9- бағандар сомасы).
28. 2301-кесте, стационарда мәжбүрлі ем қабылдаушы науқастар құрамы №175 бұйрыққа сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) сәйкес толтырылады.
29. 2320-кестедегі шығып кеткендердің жалпы санынан (5-бағынның 12, 13 жолдары) 1-тармақта қайтыс болғандардың жалпы саны, оның ішінде 2-тармақта қайғылы жағдайлардан қайтыс болу және өзіне қол жұмсау, 3-тармақта Денсаулық сақтау министрлігінің интернатына ауыстырылғандар көрсетіледі.
30. 2330-кестеде төсек-күнде өткізгендердің санынан (6-бағанның 12, 13-жолдары) аурухана ішілік демалыстардың күн саны көрсетіледі.
31. 2340 кестеде шығып кеткен науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі (5-баған, 12-13 жолдар).
32. 2400 "Психикалық науқастар үшін емдік - еңбек шеберханалары" кестесінің 1-жолында есептік жыл соңында жұмыс істейтін науқастар саны, 2-жолда – жыл соңындағы шеберханадағы орындар саны көрсетіледі.
33. 2500 "Дәрігерлік-психиатрлық сараптама" кестесінің 1-жолында жалпы сараптамадан өткендердің жалпы саны, оның ішінде 2-жол бойынша әскери және 3-жол бойынша сот сараптамасы көрсетіледі.
34. 2600 "Психикалық науқастарға арналған күндізгі стационар" кестесінің 1-жолында смета бойынша орындар саны, 2-жолда күндізгі стационардан шыққан науқастар саны, 3-жолда жыл соңында есепте тұрған науқастар саны, 4-жолда стационарда өткізілген күндер саны, 5-жолда шығып кеткен науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

детей, умерших в возрасте 7 дней-11месяцев 29 дней . . . . . . . . . . .
04
Число вскрытий мертворожденных. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
05
Вскрыто новорожденных, родившихся при сроке беременности 22-27 недель. .
06
4501 Число обслуживаемых организаций 1 ___1___, в том числе самостоятельных поликлиник (амбулаторий) 2 ___2____число патологогистологических исследований секционного материала 3 ___#3______,
Число патологогистологических исследований операционного и биопсийного материала у больных, всего 4 ___4_____, в том числе из поликлиники 5 ____5______.
Раздел 6-1. Работа лечебно-вспомогательных (платных) хозрасчетных отделений (кабинетов).
5000 Деятельность кабинета лазерной терапии.
Число больных, закончивших лечение:
Всего 1____1___, в том числе желудочно-кишечного тракта 2__2___, сердечно-сосудистой системы 3__#3____, дыхательной системы 4___4___, опорно-двигательного аппарата 5___5___, гинекологических 6___#6___ центральной нервной системы 7___7___, эндокринной системы 8___8_____, мочеполовой системы (кроме гинекологических) 9____9_____, прочих 10____10____.
5100 Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета).
Число лиц, закончивших лечение 1___1___, в том числе в поликлинике и на дому 2___2___;
Число отпущенных процедур, всего 3____3___, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___4_на дому 5____5_____, кроме того, число лиц получивших массаж 6___6______
5101 Деятельность кабинета лечебно-физической культуры
Число лиц, закончивших лечение 1___1____, в том числе в поликлинике и на дому 2__2___;
Число отпущенных процедур, всего 3__3__, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___4______, на дому 5___5___.
5102 Деятельность кабинета рефлексотерапии
Число лиц, закончивших лечение 1__1____,в том числе в поликлинике 2___2___ число отпущенных процедур 3___3___, в том числе в поликлинике 4___4____.
5103 Деятельность отделений гемодиализа.
Число диализных мест 1___1____, Число проведенных гемодиализов 2___2___.в том числе в поликлинике 3__3______
5104 Деятельность отделений гемосорбции.
Число мест в отделении 1__1___. Число проведенных процедур 2__2___в том числе в поликлинике 3___#3____
5105 Деятельность отделений гипербарической оксигенации.
Число барокамер, всего 1__1__, в том числе действующих 2__2__. Число проведенных сеансов 3___3____ в том числе поликлинике 4____4____
5106 Логопедическая помощь
Число больных, закончивших занятия с логопедами 1__1___, в том числе детей до 14 лет включительно 2___ в том числе в поликлинике 3___3____
Раздел V-1. Работа диагностических (платных) хозрасчетных отделений
5107 Рентгенодиагностическая работа (включая профилактические осмотры).
Наименование
№ строки
Всего
в том числе
органов грудной клетки
органов пищеварения
костно-суставной системы
мочеполовой системы
прочие
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологические исследования. . .
01
просвечиваний. . . . . . . . . . . . . . . . .
02
Х
рентгенограмм . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограмм. . . . . . . . . . .
04
диагностических флюорограмм. . . .
05
маммограмм
06
Х
Х
Х
Х
специальных исследований всего:
07
из них ангиографии
08

7 тәуліктен 11 ай 29 күн аралығында қайтыс болған балалар. . . . . . . . . . .
04
Өлі туғандарды ашып-қарау саны..........................
05
жүктіліктің 22-27 апталық мерзімінде туған нәрестелер ашып-қаралды
06
4501 Қызмет көрсетілетін ұйымдар саны 1 ____1__, соның ішінде жеке емханалар (амбулаториялар) 2 _____2__, секциялық материалдарды патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны 3 _______3_____, науқастардың операциялық және биопсиялық материалдарын патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны, барлығы 4 _______4_, соның ішінде емханадан 5 _____________5___
IV-1-бөлім. Емдік-қосалқы (ақылы) шаруашылық есептегі бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы
5000 Лазерлік терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған науқастардың саны: Барлығы 1_________1__, оның ішінде ішек-қарын жолы 2_________2___, жүрек-тамыр жүйесі 3______3__, тыныс алу жүйесі 4_______4___, тірек-қимыл аппараты 5_______5__, гинекологиялық 6________6____, орталық нерв жүйесі 7_____7_, эндокринді жүйе 8_______8_, зәр шығару және жыныс жүйесі (гинекологиядан басқа) 9_________________9____, басқалар 10________________10____.
5100 Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1______1_____, оның ішінде емханада және үйде 2____________2______, жасалған емдеу шараларының саны, барлығы 3________#3___, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4_______4___, үйде 5___5, одан басқа, массаж алған адамдардың саны 6________________6__.
5101 Медициналық- дене шынықтыру кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдар саны 1________1____, оның ішінде емханада және үйде 2____________2__, жасалған емдеу шараларының саны,барлығы 3___3_, оның ішінде амбулаторлық науқастарға: емханада 4________4_, үйде 5___________5__.
5102 Рефлекстік терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1____1___, оның ішінде емханада 2____2_, жасалған емдеу шараларының саны 3__________3__, оның ішінде емханада 4 ______4___
5103 Гемодиализ бөлімшелерінің қызметі
Диализдік орындардың саны 1_______1_, жүргізілген гемодиализдердің саны 2______2____, оның ішінде емханада 3_______3___.
5104 Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі
Бөлімдегі орындардың саны 1____1__. Жасалған емдеу шараларының саны 2______2__, оның ішінде емханада 3__________3____.
5105 Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі
Барокамералар саны, барлығы 1__1__, оның ішінде әрекет етуші 2___2_. Өткізілген сеанстардың саны 3___, #3оның ішінде емханада 4____4.
5106 Логопедтік көмек
Логопед жүргізген сабақтарды аяқтаған науқастардың саны 1___1, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 2___2_, оның ішінде емханада 3__3_.
V-1-бөлім. Диагностикалық (ақылы) шаруашылық есептегі бөлімшелер жұмысы
5107 Рентгендік диагностикалық жұмыс (профилактикалық қарауларды қоса есептегенде)
Жол №
Барлығы
Оның ішінде
кеуде жасушалары органдары
ас қорыту органдары
ас қорыту органдары
кесен жыныс жүйесі
басқалар
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологиялық зерттеулер..............
01
сәулелендіру............
02
Х
рентгенограммалар . . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограммалар. . . . . . . . . . .
04
диагностикалық флюорограммалар . . . .
05
маммограммалар
06
Х
Х
Х
Х
арнайы зерттеулер, барлығы:
07
оның ішінде ангиография
08

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет организации здравоохранения".
2. Таблица 1001. Отделения (кабинеты): в графе А указывается название кабинетов, вспомогательных отделении, пунктов, лаборатории и другие, заполняются путем подчеркивания соответствующей строки. Кабинеты по строкам 1-41 и 46, 66, 68.1, 68.2, 68.3 указываются только при наличии их в амбулаторно-поликлинических организациях.
3. В графе Б указывается порядковый номер строк.
4. В графе 1 указывается число организации имеющие кабинеты, вспомогательные отделения, пункты, лаборатории и др.
5. Таблица 1002. Передвижные установки: в графе А указывается наименование передвижных установок, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается количество передвижных установок.
6. Таблица 1003 – в графе 1 указывается число травмпунктов, в графе 2 указывается число посещений травматологических пунктов, в графе 3 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 2.
7. Таблица 1004 –в графе 1 указывается число посещений в ПМК всего, в графе 2 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 1.
8. Таблица 1005 Мощность (число посещений в смену): в графе 1 указывается мощность поликлиники (поликлинического отделения),в графе 2 – мощность детской поликлиники, в графе 3 – мощность женской консультации, в графе 4 – мощность диспансерного отделения (больницы, диспансера).
9. Таблица 1100. Штатные должности организации на конец отчетного года:
1) в графе А указывается наименование должности;
2) в графе Б – порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, согласно штатному расписанию;
4) в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
5) в графе 3 указывается число штатных должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 1;
6) в графе 4 указывается число занятых должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 2;
7) в графе 5 указывается число физических лиц врачей в целом по организации – основных работников на занятых должностях согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
8) в графе 6 указывается число физических лиц врачей в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 5.

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымының есебі" әкімшілік деректері.
2. 1001-кесте. Бөлімше (кабинеттер): А бағанында кабинеттер, көмекші бөлімшелер, пункттер, зертханалар және басқалары көрсетіліп, жолды сызу арқылы толтырылады. 1-41 және 46, 66, 67.1, 67.2, 67.3 жолдарындағы кабинеттер тек қана олар амбулаториялық-емханалық ұйымдарда болғанда ғана көрсетіледі.
3. Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
4. 1 -бағанда кабинеттердің, көмекші бөлімшелердің, пункттердің, зертханалар мен басқаларының саны беріледі.
5. 1003-кесте. Жылжымалы қондырғылар: А бағанында жылжымалы қондырғының атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1-бағанда жылжымалы қондырғылардың саны беріледі.
6. 1006-кесте – 1- бағанда травмпункттердің саны көрсетіледі, 2 - бағанда травматологиялық пункттерге қаралу саны көрсетіледі, 3 -бағанда– соның ішінде 2 - бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда.
7. 1007-кесте –1 -бағанда ПМК қаралудың, 2 -бағанда – соның ішінде 1-бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғандағы саны көрсетіледі.
8. 1010-кесте. Қуаттылығы (ауысымдағы келушілер саны): 1-бағанда емхананың (емханалық бөлімшенің) қуаттылығы, 2 - бағанда – балалар емханасының қуаттылығы, 3-бағанда – әйелдер консультациясының қуаттылығы, 4-бағанда –диспансерлік бөлімшелердің (ауруханалар, диспансерлер) қуаттылығы көрсетіледі.
9. 1100-кесте. Есеп беру жылының аяғындағы ұйымның штат лауазымдары:
1) А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда– жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда штаттық кестеге сәйкес, ұйым бойынша жалпы алғандағы штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, жалпы ұйым бойынша бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда штаттық лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың 1 -бағандағы саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 2 - бағаннан лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда дәрігерлердің ұйым бойынша жалпы алғандағы жеке тұлғаларының - желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, бос емес лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда дәрігерлердің емханадағы (амбулаториялардағы), диспансердегі консультациядағылардың, 5 -бағандағы кеңестердегі жеке тұлғаларының саны көрсетіледі.
9. 1103-кесте – 1- бағанда медициналық емес жоғары білімі бар мамандар жеке тұлғаларының саны – зертханашы-дәрігер лауазымын иеленетін негізгі қызметкерлер саны, 2 - бағанда – статистик – дәрігерлер саны, 3 - бағанда емдік дене шынықтыру бойынша дәрігерлер саны, 4 - бағанда психолог-дәрігерлер саны көрсетіледі.

10. Таблица 1103 – в графе 1 указывается число физических лиц специалистов с высшим немедицинским образованием – основных работников, занимающих должности врачей – лаборантов, в графе 2 – число врачей- статистиков, в графе 3 указывается число врачей по лечебной физкультуре, в графе 4 – число врачей-психологов.
11. Таблица 1104. Штатные должности организаций на хозрасчете: в графе А указывается наименование должности, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, в графе 3 указывается число физических лиц на занятых должностях. Данные этой таблицы не входят в таблицу № 1100.
12. Раздел 2. Деятельность поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций. Таблица 2100. Работа врачей поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций:
1) в графе А указываются наименования врачей по всем специальностям;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указываются сведения об общем числе посещений (включая профилактические и по поводу скрининговых осмотров), сделанных в организации к врачам всех специальностей;
4) в графе 2 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 1;
5) в графе 3 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 1;
6) в графе 4 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 1;
7) в графе 5 указывается сведения об общем числе посещений сделанных в организации к врачам всех специальностей по поводу заболеваний пациентами;
8) в графе 6 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 5;
9) в графе 7 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 5;
10) в графе 8 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 5;
11) в графе 9 указывается сведения об общем числе посещений сделанных врачами всех специальностей на дому;
12) в графе 10 указывается сведения об общем число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому, из 9 графы;
13) в графе 11 указывается сведения число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому по поводу заболеваний, из 10 графы.
13. Таблица 2101 – в графе 1 указываются посещения к врачам хозрасчетных отделений, в графе 2 – посещения сельскими жителями.
14. Таблица 2102 – в графе 1 указываются посещения иногородними, в графе 1 –посещения иностранцами.
15. Таблица 2103. Выдано данной организацией по поводу смерти на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения):

10. 1104-кесте. Шаруашылық есептегі ұйымдардың штаттық лауазымдары: А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1-бағанында жалпы ұйым бойынша штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі, 2-бағанда жалпы ұйым бойынша бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі, 3 - бағанда бос емес лауазымдардағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
11. II бөлім. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация қызметі. 2100-кесте. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация дәрігерлерінің жұмыстары:
1) А бағанында дәрігерлердің барлық мамандықтар бойынша атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда ұйымдағы барлық мамандық дәрігерлеріне жасалған (профилактикалық және скринигтік бойынша қаралуларды қоса алғандағы) қаралулардың жалпы саны бойынша мәліметтерді көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан қоса алғандағы 0-14 жастағы балалардың келіп қаралу саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан қоса алғандағы 15-17 жастағы балалардың келіп қаралуының саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 18 жас және одан үлкен ересектердің 1- бағандағы келу саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда пациенттердің аурулары бойынша ұйымның барлық мамандық дәрігерлеріне келулерінің жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 6-бағанында 5 - бағаннан қоса алғандағы 0-14 жастағы балалардың келу саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 5 - бағаннан қоса алғандағы 15-17 жастағы балалардың келу саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 5 -бағаннан 18 жас және одан жоғары ересектердің келу саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда барлық мамандық дәрігерлерінің үйге келу саны туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі;
12) 10-бағанда 9 -бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға дәрігерлердің үйге келуінің жалпы саны жөніндегі мәліметтер көрсетіледі;
13) 11-бағанда 10 -бағаннан 14 жасқа дейінгі балалардың аурулары бойынша дәрігерлердің үйге келу саны туралы мәлімет көрсетіледі.
12. 2101 – кесте 1-бағанда шаруашылық есептегі бөлімшелердің дәрігерлеріне қаралу, 2 бағанда – ауыл тұрғындарының қаралуы көрсетіледі.
13. 2102- кесте – 1-бағанда басқа қалалық, 1-бағанда – шетелдіктердің келіп қаралуының саны көрсетіледі.
14. 2103-кесте. Осы ұйымда үйдегі өлімге байланысты берілген куәліктер. (ФАП, ФП, МП–сыз және жеке үй-жай жоқ МҚ):

1) в 1 графе А указывается наименование организации;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается количество всех выданных свидетельств о смерти;
4) в графе 2 указывается количество выданных свидетельств о смерти детям в возрасте до 1 года;
5) в графе 3 указывается количество выданных свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам.
16. Таблица 2400. Родовспоможение на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения)
1) в 1 графе А указывается наименование организации.
2) в графе Б указывается порядковый номер строк.
3) в графе 1 указывается количество всех родившихся живыми.
4) в графе 2 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 0-6 суток.
5) в графе 3 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 7-27 суток.
6) в графе 4 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте от 28 дней до 1 года.
7) в графе 5 указывается количество родившихся мертвыми антенатально.
8) в графе 6 указывается количество родившихся мертвыми интранатально.
17. В таблице 2401 указываются сведения о родах на дому:
1) в графе 1 указывается число родов на дому, всего;
2) в графе 2 указывается число родильниц (из 1 графы) без последующей госпитализации;
3) в графе 3 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них родившихся живыми;
4) в графе 4 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, в том числе недоношенными;
5) в графе 5 указываются сведения о новорожденных, умерших в возрасте 0-6 суток;
6) в графе 6 указываются сведения о новорожденных, родившихся мертвыми;
7) в графе 7 указываются сведения о новорожденных, из родившихся мертвыми, в том числе недоношенными;
8) в графе 8 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них вакцинировано против туберкулеза;
9) данные таблицы 2401, 1 строка 2 графа меньше или равно сумме граф 3 плюс 6 таблицы 2401 1 строки.
18. Таблица 2512 – в графе 1 указывается число всех осмотренных на туберкулез, в графе 2 отдельно из графы 1 показываются число детей 0 -14 лет, обследованных на туберкулез.
19. Таблица 2513–в графе 1 указывается число всех обследованных с целью выявления больных сифилисом, в графе 2 – в том числе с использованием микрореакции преципитации, в 3 графе – в том числе с использованием комплекса серологических реакций РСК (реакция Вассермана).
20. Таблица 2610.Применение контрацепции:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;

1) А 1-бағанында ұйымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда өлгім туралы берілген барлық куәліктердің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1 жасқа дейінгі балаларға берілген өлім туралы куәліктің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жүкті, босатын және босанған әйелдерге берілген өлім туралы куәліктердің саны көрсетіледі.
15. 2400-кесте. Үйде босану (ФАП, ФП, МП және жеке үй-жайы жоқ МҚ)
1) А 1- бағанында ұйымның атауы көрсетіледі.
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
3) 1-бағанында барлық тірі туғандардың саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда барлық тірі туғандардан 0-6 тәулік аралығында қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда барлық тірі туылғандардан 7-27 тәулік аралығында қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда барлық тірі туғандардың 28 күннен 1 жасқа дейінгі аралықта қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
7) 5-бағанда антенаталды өлі туылғандардың саны көрсетіледі.
8) 6-бағанда интранаталды өлі туылғандардың саны көрсетіледі.
16. 2401-кестеде үйде босану туралы мәліметтер келтіріледі:
1) 1-бағанда үйде босанудың барлық саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда (1-бағаннан) емханаға жатпай босанған әйелдің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден тірі туылған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 4-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден соның ішінде шала туылған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) 5-бағанда 0-6 тәулікте шетінеген нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) 6-бағанда өлі туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіле
7) 7-бағанда өлі, соның ішінде шала туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 8-бағанда босанғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдердің туберкулезге қарсы екпе алғандарынан туған нәретелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 2401-кестенің мәліметтері, 2-бағанның 1 жолдың 2401 кестесінің3+6 бағанының сомасынан төмен немесе оған тең болуы қажет.
17. 2512-кесте – 1 -бағанда туберкулезге қаралғандардың барлық саны, 2- бағанда 1- бағаннан бөлек туберкулезге қаралған 0-14 жастағы балалардың саны көрсетіледі.
18. 2513-кесте – 1 - бағанда мерезбен ауратындарды анықтау мақсатында тексерілгендердің барлық, соның ішінде 2 - бағанда – преципитация микрореакциясын пайдалану арқылы, соның ішінде 3 - бағанда – (Вассерман реакциясы) РСК серологиялық реакциясы кешенін пайдалану арқылы саны көрсетіледі;
19. 2610-кесте. Контрацепцияны қолдану:
1) А 1 -бағанында көрсеткіштің атауы көрсетіледі;

2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех женщин, использующих контрацепцию;
4) в графе 2 указывается число женщин, использующих внутриматочные средства;
5) в графе 3 указывается число женщин, использующих гормональные средства;
6) в графе 4 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе оральные гормональные средства;
7) в графе 5 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе инъекционные гормональные средства;
8) в графе 6 указывается число женщин, использующих спермициды;
9) в графе 7 указывается число женщин, использующих барьерные контрацепции;
10) в графе 8 указывается число женщин, использующих из 7 графы в том числе презервативы;
11) графа 1 равна 2 плюс 3 плюс 6 плюс 7 по всем строкам.
21. Таблица 2700. Работа стоматологического (зубоврачебного) кабинета:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех посещений стоматологов и зубных врачей;
4) в графе 2 указывается в том числе число первичных посещений;
5) в графе 3 указывается число всех санированных в порядке плановой санации и по обращению;
6) в графе 4 указывается число профилактических посещений в порядке плановой санации;
7) в графе 5 указывается число профилактических посещений из числа осмотренных нуждалось в санации;
8) в графе 6 указывается число профилактических посещений санировано из числа выявленных при плановой санации;
9) данные 1 графы по всем строкам больше данных 2 графы;
10) данные 4 графы по всем строкам больше данных 5 графы;
11) данные 5 графы по всем строкам больше данных 6 графы.
22. В таблице 2701 показывается сведения о зубопротезной работе:
1) в графе 1 указываются сведения о числе лиц, получивших зубные протезы – всего;
2) в графе 2 указывается в том числе число сельских жителей получивших зубные протезы;
3) в 3 графе сведение о том, сколько изготовлено одиночных коронок;
4) в 4 графе сведение о том, сколько изготовлено мостовидных протезов;
5) в графе 5 указывается число коронок в них;
6) в 6 графе сведение о том, сколько изготовлено съемных протезов;
7) в 7 графе сведение о том, сколько изготовлено единиц металлокерамики и фарфора;
8) данные графы 5 может быть больше графы 4.

2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда контрацепцияны пайдаланатын барлық әйелдердің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жатыр ішілік заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда гормонды дәрі-дәрмекті пайдаланатын әйелдердің саны беріледі;
6) 4-бағанда 3 -бағаннан, соның ішінде ішке қабылдайтын гормондық заттарды пайдаланатын әйелдер саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда 3-бағаннан соның ішінде инъекциялық гормондық заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда спермицидтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда кедергілік контрацепцияны пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 7-бағандағыны, сонымен бірге призервативтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
11) барлық жолдар бойынша 1 = 2+3+6+7 бағандары.
20. 2700- кестеде стаматологиялық кабинеттің (тіс емдеу) жұмысы:
1) А бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдарының реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық келуші стоматологтар және тіс дәрігерлерінің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда соның ішінде алғашқы қатысу саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жоспарланған және өтініш бойынша оңалту тәртібімен барлық емделгендер саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жоспарланған оңалту тәртібімен алдын алу мақсатында келгендер саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда алдын алуға келушілер арасында оңалтуды қажет еткендер саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда алдын алуға келушілер арасынан жоспарланған оңалту кезінде емделгендер саны көрсетіледі
9) 1 - баған деректері барлық жолдар бойынша 2- баған деректерінен артық болады;
10) 4- баған деректері барлық жолдар бойынша 5- баған деректерінен артық болады;
11) 5 баған деректері барлық жолдар бойынша 6- баған деректерінен артық болады;
21. 2701 кестесінде тіс протездерінің жұмысы туралы мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда протездерді алған тұлғалардың саны туралы ақпараты көрсетіледі - барлық;
2) 2-бағанда протездерді алған оның ішінде ауыл тұрғындарының саны көрсетілген;
3) 3-бағанда қанша жалғыз қаптама жасалғаны туралы мәліметтер;
4) 4 -бағанда қанша көпір тәрізді протездер жасалғаны туралы мәліметтер;
5) 5-баған олардағы протез саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда қанша алмалы-салмалы тіс протездері жасалғаны туралы мәліметтер;
7) 7-бағанда қанша металло керамикалы және фарфор бірліктері жасалынғаны туралы мәлімет;
8) 5-бағанның деректері 4-бағаннан көп болуы мүмкін.
22. 2702 кестесінде – 1 -бағанда ортодонтиялық емдеу алған адамдардың саны көрсетіледі– барлығы, 2-бағанда олардың ішінен ортодонтиялық емдеу алған балалардың саны көрсетілген;

23. Таблица 2702 – в графе 1 показывается число лиц, получивших ортодонтическое лечение – всего, в графе 2 показывается из них число детей, получивших ортодонтическое лечение.
24. Таблица 2800. Хирургическая работа амбулаторно-поликлинических организаций (подразделения):
1) в 1 графе А указывается наименование операций;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число операций, выполненных в поликлинической организации (подразделении);
4) в последующих строках указываются отдельные группы операций, из которых в том числе выделяются некоторые виды операций;
5) сумма чисел по строкам 2.0, 3.0, 4.0.... 11.0, в которых указываются группы операций, равна числу в строке 1 "всего".
25. Таблица 2801– в графе 1 указываются сведения об общем числе оперированных больных, в графе 2 указывается из них число оперированных детей до 14 лет включительно.
26. Раздел 3. Деятельность стационара Таблица 3100. Коечный фонд и его использование:
1) в 1 графе А указывается наименование профиля коек;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в 1 графе указывается число коек на конец отчетного года;.
4) в графе 2 указывается число среднегодовых коек;
5) в графе 3 указывается общее число поступивших больных в стационар;
6) в графе 4 указывается число поступивших сельских жителей из графы 3;
7) в графе 5 указывается число поступивших детей из графы 3;
8) в графе 6 указывается число выписанных больных из стационара;
9) в графе 7 указывается число умерших в стационаре;
10) в графе 8 указывается число проведенные всеми больными койко-дней;
11) в графе 9 указывается из графы 8 проведенные больными койко-дней сельскими жителями;
12) по строкам 105 и 106 "Всего" указывается число коек, движение больных и использование коечного фонда в целом по стационару;
13) в последующих строках в порядке и с нумерацией строк, предусмотренной в прилагаемом к отчету перечне профилей коек, записываются суммарные сведения по профилям коек, выделение которых в данной больнице предусмотрено сметой, в соответствии с внутренним приказом организации здравоохранения;
14) отдельными строками записываются койки, выделенные специально для обслуживания детей;
15) сумма строк 1 -39, 41-45,50, 52-84 равна строке 85 – "всего" по всем графам;
16) сумма строк 85,87,88,89 равна строке 105;
17) если в течении года было произведено временное или постоянное перепрофилирование коек, сведения о свернутых койках и их использовании указываются отдельной строкой по соответствующему профилю коек, при этом в графе 1 проставлен прочерк, если перепрофилирование сохранилось на конец года, а в графе 2 - среднегодовое число фактически развернутых коек этого профиля;

23. 2800-кестесінде амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (бөлімшелердің) хирургиялық жұмысы:
1) А бағанда операциялар атауы көрсетіледі;
2) B бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда емханалық ұйымда (бөлімшелерде) жасалған операцияның саны көрсетіледі;
4) келесі қатарларда операцияның кейбір түрлері көрсетіледі, соның ішінде, кейбір операциялардың түрлері оқшауланған;
5) қатар бойынша сандар сомасы 2.0, 3.0, 4.0, 11.0 онда операцияның топтары көрсетілген, ол 1- қатар "барлығы" саныа тең болады.
24. 2801 кестесінде – 1- бағанда жалпы операция жасалған науқастар саны туралы ақпараты көрсетіледі, 2- бағанында олардың ішінде 14 жасқа дейінгі операция жасатқан балалар саны көрсетіледі.
25. III бөлім. 3100 кесте стационар қызметі. Төсек қоры және оны пайдалану:
1) А бағанда төсек бейінінің атауы көрсетіледі;
2) B бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда есепті жылдың соңындағы төсек саны көрсетіледі;.
4) 2-бағанда төсектің орташа жылдық саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда стационарға келіп түскен науқастардың жалпы саны көрсетілген;
6) 4-бағанда 3-бағаннан келіп түскен ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда 3-бағаннан келіп түскен балалардың саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда стационардан шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда стационарда қайтыс болғандарды сан көрсетіледі;
10) 8-бағанда барлық науқастардың жатқан төсек- күн саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда 8-бағаннан алынған ауылдан келген науқастың жұмсалған төсек-күн саны көрсетіледі;
12) 105 және 106-жолдар бойынша стационар бойынша жалпы төсектер саны, "барлығы", көрсетіледі пайдаланылған төсектер қоры мен науқастардың қозғалысы көрсетіледі;
13) тәртіппен кезекті жолдарда және төсек тізіміне есепте қоса берілген төсек бейінін нөмірлеу, төсек бейіні бойынша жалпы деректер жазылған, ауруханада көзделген немесе жылдың аяғында жоғары тұрған денсаулық сақтау ұйымының ішкі бұйрығымен бекітіледі;
14) балаларға күтім жасау үшін арнайы бөлінген төсектер жеке жолдармен жазылады;
15) барлық бағандар бойынша жолдардың сомасы 1 -39, 41-45,50, 52-84 85 қатарымен тең болады - "барлығы";
16) барлық бағандар бойынша қатар сомасы 85,87,88,89 105 қатар сомасына тең болады;
17) егер бір жыл ішінде уақытша немесе тұрақты төсек-орынды қайта бейіндеу болса, оралған төсек және олардың пайдаланылуы туралы мәліметтер төсек бейіні бойынша жеке қатармен көрсетіледі, сонымен қатар егер қайта бейіндеу жыл аяғында сақталса 1 топта сызықша қойылады, ал 2 – бағанда осы саланың нақты ашылған төсектердің жылдық орташа саны көрсетіледі.

18) данные 3 графы по всем строкам указываются больше, чем в графах 4 и 5 по отдельности;
19) данные 8 графы по всем строкам указываются больше, чем в графах 9;
20) строка 105 по всем графам равна сумме строк 85, 87-89;
21) строка 106 по всем графам равна сумме строк 86 и 90.
27. Таблица 3101 – в графе 1 указывается из числа выписанных (6 графа) число переведенных в другие стационары, в графе 2 показывается из графы 1 число новорожденных переведенные в другие стационары.
28. В таблице 3102 указываются сведения по хозрасчетным койкам:
1) в графе 1 указывается число хозрасчетных коек в бюджетных организациях на конец года;
2) в графе 2 указывается число среднегодовых хозрасчетных коек;
3) в графе 3 указывается число поступивших больных;
4) в графе 4 указывается число выписанных больных;
5) в графе 5 указывается число умерших больных;
6) в графе 6 указывается число проведенных всеми больными койко-дней.
29. Таблица 3103. Отделения в стационарах:
1) в 1 графе А указывается порядковый номер строк;
2) в 1 графе Б указывается наименование отделений;
3) в графе 1 указывается количество стационарных отделений, имеющихся в данной организации, без учета профиля коек;
4) в графе 2 из графы 1 количество отделений для детей до 14 лет;
5) данные 1 строки по всем графам равны сумме строк с 2 по 45.
30. Таблица 3200. Переливание крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей:
1) в 1 графе А указывается порядковый номер строк;
2) в 1 графе Б указывается наименование показателя;
3) в графе 1 с 1 по 6 строк указывается количество переливаний крови, компонентов и препаратов крови;
4) в графе 2 указывается число перелито(доз) этих компонентов;
5) в графе 1 с 8 по 10 строк указывается количество переливаний кровозаменителей;
6) в графе 2 указывается число перелито в литрах;
7) строка 7 (всего) по количеству переливаний крови, компонентов, препаратов равна сумме 1 плюс 2 плюс 3 плюс 4 плюс 5 плюс 6 строк графы 1;
8) строка 10 (всего) по количеству переливаний кровозаменителей равна сумме 8 плюс 9 плюс 10 строк графы 1.
31. Таблица 3201. Число больных, получивших переливание: в 1 графе А указывается порядковый номер строк, в 1 графе Б указывается наименование показателя, в графе 1 указывается число больных получившие переливание крови, компонентов, препаратов, аутогемотрансфузию и кровозаменителей.
32. Раздел 4. Работа лечебно-вспомогательных и хозрасчетных отделений (кабинетов)Таблица 4201. Деятельность радиологического отделения (кабинета лучевой терапии):
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лучевую терапию;

18) 3-баған деректері барлық қатар бойынша 4-бағаннан көп және 5-бағандар жеке-жеке болып көрсетіледі;
19) 8-баған деректері барлық жолдар бойынша 9-бағаннан артық болады;
20) 105-жол барлық бағандары бойынша 85, 87-89 қатарының сомасына тең;
21) 106-жол барлық бағандар бойынша 86 және 90 қатар сомасына тең;
26. 3101-кестесінің 1-бағанында басқа емханаға ауыстырылғандар саны шыққандар (6-бағаннан.) саныан көрсетіледі, 2-бағанда басқа емханаға ауыстырылған жаңа туылған балалар саны 1-баған көрсеткішінен алынған деректер.
27. 3102-кестесінде шаруашылық есептегі төсектер бойынша мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда жылдың соңына бюджеттік ұйымдарда шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда орташа жылдық шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда келіп түскен науқастар саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда қайтыс болған науқастардың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда барлық науқастардың төсек-күн саны көрсетіледі.
28. 3103-кестеде. Емханадағы бөлімшелер:
1) 1-А бағанында қатарлардың реттік нөмірі;
2) 1- Б баған бөлімшелерінің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда осы ұйымдағы стационарлық бөлімшелердің саны төсектердің бейінін ескерусіз көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға арналған бөлімшелерінің саны;
5) 1 -жол деректері барлық бағандар бойынша-245 жолдар сомасына тең.
29. 3200-кестесінде, қан, оның компоненттерін, препараттарды, қан алмастырғыштарды құю:
1) 1А бағанында жолдардың реттік нөмірі;
2) 1- Б бағанында көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда 1 және 6- қатарларында қан, оның компоненттері және препараттарды құю саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда осы құйылған компоненттердің (мөлшері) саны көрсетіледі;
5) 1-бағанда 8 және 10-жолдар аралығында қан алмастырушыны құю мөлшері көрсетіледі;
6) 2-бағанда литрмен құйылған қан мөлшері көрсетіледі;
7) 7-қатар (барлығы) қан компоненттерін, препараттарды құю мөлшері бойынша, 1+2+3+4+5 1 бағанның сомасына тең;
8) қан алмастырғыштар құю саны бойынша 10-қатарда (барлығы),1- бағандағы 8 + 9 + 10 жолдағы сомаға тең;
30. 3201-кестесі қан құйылған науқастардың саны:
1 А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1 -Б бағанында көрсеткіштің атауы, 1-бағанда қан құюды, компоненттерін, препараттарды аутогемотрансфузия, қан алмастырушы сүйықтарды алған науқастардың саны көрсетіледі;
31. IV бөлім. Қосалқы емдеу бөлімшелерінің және шаруашылық есептік бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы 4201-кесте. Радиологиялық бөлімшенің (сәулелі терапия) қызметі:
1) 1-бағанда сәулелік терапияны аяқтаған барлық науқастардың саны көрсетіледі;

2) в графе 2 указывается в том числе из графы 1 число короткофокусной терапии;
3) в графе 3 указывается в том числе из графы 1 число дистанционной гамматерапии;
4) в графе 4 указывается в том числе из графы 1 число лечений радиоактивными препаратами: закрытыми;
5) в графе 5 указывается число больных, закончивших лучевую терапию по поводу злокачественных новообразований и неопухолевых заболеваний.
33. Таблицы 4202, 5000. Деятельность кабинета лазерной терапии:
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лечение;
2) в графе 2 из графы 1 в том числе лечение желудочно-кишечного тракта;
3) в графе 3 из графы 1 в том числе лечение сердечно-сосудистой системы;
4) в графе 4 из графы 1 в том числе лечение дыхательной системы;
5) в графе 5 из графы 1 в том числе лечение опорно-двигательного аппарата;
6) в графе 6 из графы 1 в том числе лечение гинекологических органов;
7) в графе 7 из графы 1 в том числе лечение центральной нервной системы;
8) в графе 8 из графы 1 в том числе лечение эндокринной системы;
9) в графе 9 из графы 1 в том числе лечение мочеполовой системы;
10) в графе 10 из графы 1 в том числе лечение прочих органов;
11) данные 1 графы равны сумме всех последующих граф 2-10.
34. Таблицы 4601, 5100. Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета):
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся амбулаторно и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся амбулаторно в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому;
6) в графе 6 указывается кроме того, число лиц, получивших массаж.
35. Таблицы 4701,5101. Деятельность кабинета лечебно-физической культуры:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому.
36. Таблицы 4801,5102. Деятельность кабинета рефлексотерапии:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.

2) 2-бағанда соның ішінде 1-бағаннан қысқафокусты терапия саны;
3) 3-бағанда соның ішінде 1-бағаннан дистанциялық гамматерапия саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда соның ішінде 1-бағаннан радиоактивті препараттармен емдеу саны көрсетіледі: жабық;
5) 5-бағанда қатерлі ісіктердің және ісікті емес аурулар бойынша сәулелік терапияны аяқтаған науқастардың саны көрсетіледі.
32. 4202, 5000-кестенің. Лазерлік терапия кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық науқастардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан соның ішінде асқазан-ішек жолдарын емдеу;
3) 3-бағанда 1-бағаннан соның ішінде жүрек-қан жүйесін емдеу;
4) 4-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тыныс алу жүйесін емдеу;
5) 5-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тірек-қимыл аппаратын емдеу;
6) 6-бағанда 1-бағаннан соның ішінде гинекологиялық органдарды емдеу;
7) 7-бағанда 1-бағаннан соның ішінде орталық нерв жүйесін емдеу;
8) 8-бағанда 1-бағаннан соның ішінде эндокриндік жүйені емдеу;
9) 9-бағанда 1-бағаннан соның ішінде несеп-жыныс жүйесін емдеу;
10) 10-бағанда 1-бағаннан соның ішінде өзге де органдарды емдеу;
11) 1-бағанның деректері кейінгі барлық 2-10-бағандардың сомасына тең.
33. 4601, 5100-кестелер. Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі;
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы саныан, емханада және үйде ем алғандар саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда, соның ішінде, амбулаторлық науқастарға жасалған рәсімдер саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда соның ішінде рәсімдер саны, үйде ем жасалған науқастар;
6) 6-бағанда содан басқа, массаж алған адамдардың саны көрсетіледі.
34. 4701,5101-кесте. Медициналық дене шынықтыру кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емді аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы санынан, емханада және үйде емделген науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда, соның ішінде рәсімдер саны, үйде ем жасалған науқастар.
35. 4801,5102-кестелер. Рефлексотерапия кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емдеуді аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы саныан емханада ем жасалған науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық босатылған рәсімдердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;
36. 4802, 5103-кестелер. Гемодиализ бөлімшесінің қызметі:
1) 1-бағанда гемодиализ бөлімшелерде диализ орындық саны, сондай-ақ емхананың "жасанды бүйрек" аппараты бар бөлімшелерінде;
2) 2-бағанда жасалған барлық гемодиализдер саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;

37. Таблицы 4802, 5103. Деятельность отделения гемодиализа:
1) в графе 1 указывается число диализных мест в отделениях гемодиализа, а также в подразделениях стационара, где имеется аппарат "искусственная почка";
2) в графе 2 указывается число всех проведенных гемодиализов;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
38. Таблицы 4803,5104. Деятельность отделений гемосорбции:
1) в графе 1 указывается число мест в отделениях гемосорбции;
2) в графе 2 указывается число всех отпущенных процедур;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
39. Таблицы 4804,5105. Деятельность отделений гипербарической оксигенации: в графе 1 представляются сведения о числе барокамер, в графе 2 указывается в том числе число действующих барокамер, в графе 3 – число всех проведенных сеансов, в графе 4 – в том числе число сеансов, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
40. Таблицы 4805,5106. Логопедическая помощь:
1) в графе 1 указывается число лиц, закончивших лечение с логопедом;
2) в графе 2 указывается в том числе число детей до 14 лет, закончивших лечение с логопедом;
3) в графе 3 указывается в том числе число лечений, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
41. Таблица 4806. Социально-психологическая помощь: в графе 1 указывается число всех обращений пациентов к социальному работнику, в графе 2 – в том числе число обращений детей до 14 лет к социальному работнику, в графе 3 – число медико-социальных консультаций.
42. Раздел 5. Работа диагностических отделений: в этот раздел включаются сведения об основных показателях деятельности рентгенологического, радиологического, ультразвукового и других лучевых методов исследования, отделений (кабинетов) дистанционно-диагностического, эндоскопического, функциональной диагностики, лабораторий, паталогоанатомического отделения.
43. Таблицы 4110,5107. Рентгенодиагностическая (включая профилактические осмотры):
1) в графе А указывается наименование рентгеновских исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число выполненных исследований;
4) в графе 2 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов грудной клетки;
5) в графе 3 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов пищеварения;
6) в графе 4 из общего числа указывается число рентгенологических исследований костно-суставной системы;
7) в графе 5 из общего числа указывается число рентгенологических исследований мочеполовой системы;

37. 4803,5104-кестелер. Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі:
1) 1-бағанда гемосорбция бөлімшелерінде орындар саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда барлық жасалған емдеу шараларының саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны.
38. 4804,5105-кестелер. Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі: 1-бағанда мәліметтер ұсынылады, оның ішінде барокамералар, 2-бағанда соның ішінде іске қосылған барокамералар саны, 3-бағанда – барлық өткізілген сеанстар саны, 4-бағанда – соның ішінде емханада ем алған
39. 4805,5106-кестелер. Логопедиялық көмек:
1) 1-бағанда логопедтен емін аяқтаған тұлғалардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда соның ішінде логопедтен емін аяқтаған 14 жасқа дейін балалар саны көрсетіледі;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны.
40. 4806-кесте. Әлеуметтік-психологиялық көмек: 1- бағанда әлеуметтік қызметкерге барлық пациенттердің өтініштерінің саны көрсетіледі, 2-бағанда – соның ішінде әлеуметтік қызметкерге 14 жасқа дейінгі балалар өтініштерінің саны, 3-бағанда –медициналық-әлеуметтік кеңес саны.
41. Y бөлім. Диагностикалық бөлімдердің жұмысы: бұл бөлімге қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы рентгенологиялық, радиологиялық, ультрадыбыстық және басқа да сәулелік зерттеу әдістерін мәліметтер қосылады, бөлімшелердің (кабинеттердің) қашықтық-диагностикалық, эндоскопиялық, функционалдық диагностика, зертханалар, патологиялық-анатомиялық бөлімшелері және басқа да.
42. 4110,5107-кестелер. Рентген-диагностикалық (алдын алу тексерулерді қоса алғанда):
1) А бағанда рентгендік зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жалпы кеуде қуысы органдарының рентгенологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жалпы ас қорыту органдарының рентгенологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жалпы сүйек-буын жүйесіне рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда жалпы несеп-жыныс жүйесінің рентгенологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;

8) в графе 6 из общего числа указывается число прочих рентгенологических исследований. К числу прочих исследований относятся снимки мягких тканей, молочных желез, снимки челюстно-лицевой области и зубов, исследования ЛОР-органов (включая снимки гортани, придаточных пазух носа, внутреннего уха), исследования головного и спинного мозга и т.д., которые не входят в графы 2-5;
9) число в графе1 равно сумме чисел в графах 2-6 (по все строкам таблицы).
44. Таблицы 4112,5108 в графе 1 показывается число рентгенодиагностических исследований, выполненные амбулаторным больным.
45. Таблицы 4114,5109. Рентгенологические профилактические исследования: в графе 1 указывается число выполненных профилактических флюорографических обследованиях органов грудной клетки – всего, в графе 2 показывается число обследований, сделанных детям до 14 лет включительно.
46. Таблицы 4115,5110. Ультразвуковое исследование:
1) в графе А указывается наименование ультразвуковых исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех ультразвуковых исследований;
4) в графе 2 указывается число ультразвуковых исследований, сделанных детям до 14 лет включительно;
5) в таблице 4115, строка 1 равна сумме чисел в строках с 2 по 14 по обеим графам.
47. Таблицы 4116,5111. Деятельность кабинета компьютерной и магнитно-резонансной томографии:
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех исследований компьютерной томографии;
4) в графе 2 указывается число всех исследований магнитно-резонансной томографии; указывается показывается число всех контрастных усилений компьютерной томографии;
5) в графе 4 указывается число всех контрастных усилений магнитно-резонансной томографии;
6) в графе 5 указывается число всех инвазивных процедур компьютерной томографии;
7) в графе 6 указывается число всех инвазивных процедур магнитно-резонансной томографии;
8) число строки 1 по всем графам равняется сумме чисел строки 2+7.
48. Таблицы 4203,5112. Деятельность лабораторий радиоизотопной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее количество сделанных радиодиагностических исследований, включая как инвиво, так и ин витро исследований больного;
2) в графе 2 указывается в том числе указывается количество сканирований (выполненных на различных видах сканерах) и сцинтиграфий (выполненных на гамма-камерах типа ГСГ);
3) в графе 3 указывается количество как динамических, так и статистических функциональных исследований (выполненных на многоканальных и одноканальных диагностических установках, дозкалибраторах).
49. Таблицы 4204,5113. Деятельность эндоскопических отделений (кабинетов):

8) 6-бағанда жалпы өзге рентгендік зерттеулердің саны көрсетіледі. Өзге де зерттеулер саныа жатады жұмсақ ет, сүт бездері, бет-жақ сүйек және тіс суреттері, ЛОР-мүшелерін зерттеу (соның ішінде, көмей суреттер, мұрын қосалқы қуыстарының, ішкі құлақ), ми мен жұлын зерттеу және т.б. 2-5 бағанына кірмейтіндер.
9).1 топ саны 2-6-бағандарда сандардың сомасына тең (барлық кесте қатары).
43. 4112,5108-кестелер 1-бағанда емханадағы науқастарға жүргізілген рентген зерттеулер саны көрсетіледі.
44. 4114,5109-кестелер. Рентгенологиялық алдын алу зерттеулері: 1-бағанда көкірек қуысы органдарында орындалған профилактикалық флюорографиялық зерттеулер саны көрсетіледі, 2-бағанда, 14 жасқа дейінгі балаларға зерттеулер жасаған барлық саны көрсетіледі.
45. 4115, 5110-кестелер. Ультрадыбыстық зерттеу:
1) А бағанда ультрадыбыстық зерттеулердің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 14 жасқа дейінгі балаларға жасаған ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;
5) 4115-кесте, 1-қатар сандары 2-14 екі бағандарының сомасына тең болады.
46. 4116, 5111-кестелер. Компьютерлік және магниттік-резонанстық томография кабинетінің қызметі:
1) А бағанда зерттеулердің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық компьютерлік томография зерттеулерінің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда магниттік-резонанстық томографияның барлық зерттеулерінің саны;
5) 3-бағанда барлық қарама-қарсы ұлғайту компьютерлік томографияның саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда барлық қарама-қарсы ұлғайту магниттік-резонанстық томографияның саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда барлық инвазиялық рәсімдерінің компьютерлік томографияның саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда барлық инвазивті рәсімдерді магниттік-резонанстық томография саны көрсетіледі;
9) 1-қатар сандары барлық бағандар бойынша саны 2+7 жолдардың сомасына тең болады.
47. 4203, 5112-кестелер. Радиоизотоптық диагностика зертханаларының қызметі:
1) 1-бағанда жалпы радиодиагностикалық зерттеулердің көрсетіледі, қоса алғанда науқасқа ин виво және ин витро зерттеулер жасалған саны;
2) 2-бағанда, соның ішінде саны көрсетіледі сканерлеу (түрлі сканерлер орындалған) және сцинтиграфий (ГСГ типті орындалған гамма-камералар және т. б.);
3) 3-бағанда Динамикалық және статистикалық функционалдық зерттеулер (көп арналы және бір-арна диагностикалық объектілерінде орындалған.) саны көрсетіледі.
48. 4204, 5113-кестелер. Эндоскопиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі:

1) в графе 1 указывается число всех эндоскопических исследований;
2) в графе 2 из графы 1 указывается число эзофагогастродуоденографий;
3) в графе 3 из графы 1 указывается число колоноскопий;
4) в графе 4 из графы 1 указывается число бронхоскопий;
5) в графе 5 из графы 1 указывается число ректороманоскопий;
6) в графе 6 из графы 1 указывается число фиброларингоскопий;
7) в графе 7 из графы 1 указывается число ретроградных панкрехолангиографий;
8) в графе 8 из графы 1 указывается число прочие эндоскопические исследования;
9) графа 1 равна сумме чисел в графах 2-8 по всем строкам.
50. Таблицы 4300,5114. Деятельность лабораторий:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех проведенных анализов;
4) в графе 2 из 1 графы указывается число гематологических анализов;
5) в графе 3 из 1 графы указывается число цитологических анализов;
6) в графе 4 из 1 графы указывается число биохимических анализов;
7) в графе 5 из 1 графы указывается число микробиологических анализов;
8) в графе 6 из 1 графы указывается число иммунологических анализов;
9) в графе 7 из 1 графы указывается число медикогенетических анализов;
10) в графе 8 из 1 графы указывается число общеклинических анализов;
11) графа 1 равна сумме граф с 2 по 8 по всем строкам;
12) графа 5 таблицы 4300 больше или равна графам 8 плюс 9 таблицы 4302;
13) графа 6 таблицы 4300 больше или равна графам 10-13 таблицы 4302.
51. Таблицы 4302,5115:
1) в графе 2 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на гормоны;
2) в графе 3 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на онкомаркеры;
3) в графе 4 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на ферменты;
4) в графе 5 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 показатели свертывающей и противосвертывающей системы;
5) в графе 6 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число водосолевого обмена;
6) в графе 7 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число газо и кислотно -основного обмена;
7) в графе 8 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указываются бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: бактериоскопия;
8) в графе 9 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 5) указывается бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: на посевы;
9) в графе 10 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается комплекс серологических реакций (включая микрореакции);

1) 1-бағанда барлық эндоскопиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан эзофагогастродуоденография саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда 1-бағаннан колоноскопия саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда 1-бағаннан бронхоскопия саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда 1-бағаннан ректороманоскопия саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда 1-бағаннан фиброларингоскопия саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда 1-бағаннан ретроградных панкрехолангиография саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда 1-бағаннан басқа да эндоскопиялық зерттеулер саны көрсетіледі;
9) 1-баған сомасы барлық қатар бойынша 2-8-бағандар сандарына тең.
49. 4300,5114- кестелер. Зертханалар қызметіне:
1) А бағанында көрсеткіштің атауы;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық жүргізілген талдаулар саны көрсетіледі;
4) 2-бағанында 1-бағанның гематологиялық талдаулар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанында 1-бағанның цитологиялық талдау саны көрсетіледі;
6) 4-бағанында 1-бағанның биохимиялық талдау саны көрсетіледі;
7) 5-бағанында 1-бағанның микробиологиялық талдау саны көрсетіледі;
8) 6-бағанында 1-бағанның иммунологиялық талдау саны көрсетіледі;
9) 7-бағанында 1-бағанның медикогенетикалық талдауларының саны көрсетіледі;
10) 8-бағанында 1-бағанның жалпы клиникалық талдауларының саны көрсетіледі;
11) 1-баған-бағандары 2 ден 8 дейінгі бағандардың барлық жас бойынша сомасына тең;
12) 4300-кестенің 5-бағаны 4302 кестесінің 7,8 бағандарына артық немесе тең болу керек;
13) 4300-кестенің 6-бағаны 4302-кесте 9-12 бағандарына артық немесе тең болу керек.
50. 4302, 5115-кестенің:
1) 1-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен гормондар талдауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен онкомаркерлер талдауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен ферменттер талдауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесіненұю және ұюға қарсы жүйесі талдауы көрсетіледі;
5) 5-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен тұз-су алмасу талдауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен газ және қышқыл негізгі алмасу талдауы көрсетіледі;
7) 7-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) туберкулездің таяқшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: бактериоскопия;
8) 8-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 5-баған) туберкулездің таякшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: себу;
9) 9-бағанында иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) кешені серологиялық реакциялардың (қоса алғанда микрореакция) көрсетіледі;

10) в графе 11 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число специфических реакций для серо и ликвородиагностики сифилиса;
11) в графе 12 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число идентификации лимфоцитов;
12) в графе 13 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается показатели противоопухолевого иммунитета;
13) в графе 14 указывается пренатальный скрининг (из таблицы 4300 графы 7)
14) в графе 15 указывается неонатальный скрининг (из таблицы 4300 графы 7)
15) в графе 16 указывается паразитологические (из таблицы 4300 графы 8)
52. Таблицы 4401,5115. Деятельность кабинета функциональной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее число обследованных лиц кабинета функциональной диагностики, а также электрокардиографического кабинета, если в учреждении имеется только ЭКГ-кабинет;
2) в графе 2 в том числе указывается число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается из общего числа обследованных – детей до 14 лет;
4) в графе 4 указывается в том числе число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
5) в графе 5 указывается число сделанных исследований – всего;
6) в графе 6 указывается в том числе – амбулаторным больным – в поликлинике;
7) в графе 7 указывается в том числе –на дому.
53. Таблица 4500. Деятельность патологоанатомического бюро (отделения):
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число произведенных вскрытий;
4) в графе 2 указывается в том числе число умерших в стационаре;
5) в графе 3 из графы 2 указывается число расхождении клинических и паталогоанатомических диагнозов.
54. Таблица 4501:
1) в графе 1 указывается число обслуживаемых организаций;
2) в графе 2 указывается в том числе количество самостоятельных поликлиник;
3) в графе 3 указывается число патолого-гистологических исследований секционного материала;
4) в графе 4 даются сведения о числе патолого-гистологических исследований операционного и биопсийного материала у больного – всего;
5) в графе 5 указывается в том числе – из поликлиники.
55. Таблица 4502. Информация о контингентах больных, получивших стационарозамещающую помощь:
1) в графе А указывается наименование дневных стационаров;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число организаций, оказывающие стационарозамещающую помощь;
4) в графе 2 указывается сведения о числе мест фактически развернуты;
5) в графе 3 указывается количество выбывших больных по состоянию на 31 декабря отчетного года;

10) 10-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) спецификалық реакциялар үшін сұр және ликвородиагностики мерез саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған) сәйкестендіру лимфоциттер саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған), ісікке қарсы иммунитетті көрсеткіштері көрсетіледі;
51. 4401, 5115-кестелер. Функциялық диагностика кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда, сондай-ақ электрокардиографиялық кабинетінің, егер мекемеде ЭКГ-кабинеті бар болса функционалдық диагностика кабинетінде тексерілген жалпы тұлғалардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда-соның ішінде емханада және үйде тексерілгендердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда 14 жасқа дейінгі зерттелген балалардың жалпы саныкөрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде емханада және үйде тексерілгендердің саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда тексерілгендер саны көрсетіледі –барлығы;
6) 6-бағанда оның ішінде емханада ем алған науқастар көрсетіледі;
7) 7-бағанда оның ішінде – үйде көрсетіледі.
52. 4500-кесте. Патологиялық-анатомиялық бюро (бөлімшелері) қызметі:
1) А бағанда зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 3-бағанда сыналатын 14 жасқа дейінгі балалардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде клиникада және үйде сыналған адамдардың саны көрсетілген;
5) 5-баған атқарылған зерттеулер саны көрсетіледі - барлық;
53. 4501-кесте:
1) 1-бағанда қызмет көрсететін ұйымдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда, оның ішінде тәуелсіз емхана саны көрсетілген;
3) 3-бағанда секциялық материалды зерттеулерінде патологиялық және гистологиялық саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда науқастың биопсия материалын және операция зерттеулерін гистологиялық сараптама саны көрсетіледі-барлық;
5) 5-баған қоса алғанда, емханадан.
54. 5200-кесте. Аурухананы алмастыратын көмек алған науқастар контингенттері туралы ақпарат:
1) А бағанда күндізгі ем атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында қатардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда көрсететін стационарды алмастыратын ұйымдардың көмек саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда іс жүзінде ашық орын мәліметтер саны;.
5) 3-бағанда есепті жыл соңында 31 желтоқсандағы жағдай бойынша шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;

6) в графе 4 указывается из 3 графы число выбывших сельских жителей.
56. Таблица 4503. Дневные стационары:
1) в графе А указывается наименование болезней;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр по Международной классификации болезней;
4) в графе 1 указывается число пролеченных больных при организациях, оказывающих, амбулаторно-поликлиническую помощь;
5) в графе 2 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей до 14 лет;
6) в графе 3 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
7) в графе 4 указывается из графы 1, из них число умерших;
8) в графе 5 указывается общее число проведенных дней больными;
9) в графе 6 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми до 14 лет;
10) в графе 7 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
11) в графе 8 указывается число пролеченных больных при организациях, оказывающих, стационарную помощь;
12) в графе 9 указывается из графы 8, из них число пролеченных детей до 14 лет;
13) в графе 10 указывается из графы 8, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
14) в графе 11 указывается из графы 8, из них число умерших;
15) в графе 12 указывается общее число проведенных дней больными;
16) в графе 13 указывается из графы 12, число проведенных дней детьми до 14 лет;
17) в графе 14 указывается из графы 12, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
18) в графе 15 указывается число пролеченных больных в стационарах на дому;
19) в графе 16 указывается из графы 15, из них число пролеченных детей до 14 лет;
20) в графе 17 указывается из графы 15, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
21) в графе 18 указывается из графы 15, из них число умерших;
22) в графе 19 указывается общее число проведенных дней больными;
23) в графе 20 указывается из графы 19, число проведенных дней детьми до 14 лет;
24) в графе 21 указывается из графы 19, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
25) в строках таблицы 2.0,3.0,4.0,5.0, … 21.0 дается распределение выбывших больных по классам болезней;
26) арифметико-логический контроль: строка 1.0 равна сумме строк 2.0,3.0,4.0, 21.0 по всем графам таблицы.
57. Раздел 7. Таблица 4504 Отчет о медицинском обслуживании участников, лиц с инвалидностью Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним:
1) в графе А указывается наименование показателей;
2) в графе Б указывается порядковый номер;
3) в графе 1 указывается число участников Отечественной войны (УОВ);
4) в графе 2 указывается число лиц с инвалидностью Отечественной войны (ИОВ);

6) 4-бағанда 3-бағанның кеткен ауылдық тұрғындар саны көрсеті
55. 5201-кесте. Күндізгі стационарлар:
1) А бағанында аурулардың атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) В бағанында Халықаралық аурулар жүйесі бойынша шифры;
4) 1-бағанда емделген науқастарға ұйымдар көрсететін амбулаториялық-емханалық көмек саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда 1-бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі;
6) 3-бағанда 1 бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалардың саны көрсетіледі;
7) 4-бағанда 1-бағаннан, қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
8) 5-бағанда науқастардың ем жүргізілген күні, жалпы саны көрсетіледі;
9) 6-бағанда 5-бағаннан, 14 жасқа дейін балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
10) 7-бағанда 5-бағаннан, 15-17 жастағы балалардың науқастың емделген күндерінің саны көрсетіледі;
11) 8-бағанда стационарлық көмек көрсетілетін ұйымдарда, емделген науқастардың саны;
12) 9-бағанда 8-бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі;
13) 10-бағанда 8-бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалар саны көрсетіледі;
14) 11-бағанда 8-бағаннан, оның ішінде қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
15) 12-бағанда науқастың емделген күндерінің жалпы саны көрсетіледі;
16) 13-бағанда 12 -бағаннан алынған 14 жасқа дейінгі балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
17) 14-бағанда 12 -бағаннан 15-17 жастағы балаларға жүргізілген ем күн саны көрсетіледі;
18) 15-бағанда үйдегі стационарларда емделген науқастардың саны көрсетіледі;
19) 16-бағанда 15 -бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі;
20) 17-бағанда бірі 15-бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалар саны көрсетіледі;
21) 18-бағанда 15-бағаннан, оның ішінде қайтыс болғандар саны көрсетіледі;
22) 19-бағанда науқастың емделген күндерінің жалпы саны көрсетіледі;
23) 20-бағанда 19-бағаннан, 14 жасқа дейін балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
24) 21-бағанда 19-бағаннан, 15-17 жастағы балаларға науқастың емделген күндерінің көрсетіледі;
25) кестесінің 2.0,3.0,4.0,5.0, ... 21.0-жолдарында аурулардың кластары бойынша емделіп шыққан науқастарға бөлу беріледі;
26) арифметикалық-логикалық бақылау: 1.0-жол кестенің барлық бағандары бойынша 2.0,3.0,4.0, ... ... 21.0-жолдарының сомасына тең.
56. VII бөлім. 5300-кесте ОС қатысушыларына, оның мүгедектігі бар адамдарға және оларға теңестірілген тұлғаларға медициналық қызмет көрсету туралы есеп:
1) А бағанында көрсеткіштердің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда ұлы Отан соғысына қатысушылардың (ОСҚ) саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда Отан соғысы (ОСМ) мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі;

3403
№ строки
Всего должностей, занятых врачами во всех организациях здравоохранения
А
1
01
3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и входящих), диспансерных отделений, женских консультаций, всего 1 __1__.
Наименование ____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Фамилия имя отчество
(при его наличии) ___________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Фамилия имя отчество)
(при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"О сети и деятельности организаций здравоохранения"
(индекс: 26-Сеть), периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "О сети и деятельности организаций здравоохранения".
2. В следующих таблицах отражены:
1) графы 2-7 заполняются по данным граф 1-4,8,9 строки 117 таблицы 3100 раздела III формы 19;
2) графы 8-10 заполняются по данным графы 1 и 5 строки 1 и 2 таблицы 2100 и таблицы 2101 раздела II по форме 19;
3) в графы 8-10 не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, эти посещения включаются в таблицу 1800 "Стоматологическое обслуживание";
4) в графах 11-14 и 17-20 – "Число должностей" указываются сведения о штатных и занятых должностях врачей и среднего медперсонала по всей организации;
5) в графах 21-22 указываются физические лица среднего медицинского персонала (далее -СМР) на занятых должностях. Не включаются сведения о должностях медицинского персонала:
6) врачебных амбулаторий, центров первичная медико-санитарная помощь (далее - ПМСП), фельдшерско-акушерский пункт (далее - ФАП), фельдшерский пункт (далее - ФП), медицинский пункт (далее –МП) и медицинский работник (далее - МР) (без отдельного помещения), входящих в состав больничных организаций, сведения о которых показываются в соответствующих таблицах формы № 26;
7) отделений и кабинетов переливания крови;
8) станций и отделений скорой медицинской помощи;
9) патологоанатомических бюро;
10) хозрасчетных отделений бюджетных организаций;
11) в графе 23 указывается число входящих в состав объединенных больниц: поликлиник и других амбулаторно-поликлинических отделений.
3. Таблица 0300 Организации восстановительного лечения и медицинской реабилитации:
1) в таблице по строкам 1-4 приводятся данные об организациях здравоохранения восстановительного лечения и медицинской реабилитации, заполняющих отчет по форме 19;
2) графы 3-23 по всем строкам заполняются в соответствии с таблицами 1100, 2100 и 3100 отчетной формы 19.
4. Таблица 0310 Организации, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход:
1) в таблице приводятся данные об организациях здравоохранения, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход, заполняющих отчет по форме 19.
2) графы 2-13 заполняются в соответствии с таблицами 1100 и 3100 отчетной формы 19.

3403
жолдың №
Барлық денсаулық сақтау ұйымдарында дәрігерлер қамтыған барлық лауазымдар
А
1
01
3650 Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және кіретін), диспансерлікбөлімшелердің, әйелдер консультцияларының жоспарлық қуаттылығы, барлығы 1__1___
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен- жайы ______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Тегі. Аты Әкесінің аты (бар болған жағдайда)__________, қолы ______ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)______
қолы____________________
Мөр орны _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" (Индексі: 26-Желі, кезеңділігі: жылғы)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Келесі кестелерде көрсетілген:
1. 2-7 - бағандар 30 - нысанның ІІІ тарауының 3100 - кестесінің 117 - жолдың 1-4,8,9 бағандары бойынша толтырылады;
2. 8-10 - бағандар 30 нысанның ІІ тарауының 2100 - кестесінің 1 және 5 - жолдарының деректері бойынша толтырылады;
3. 8-10 - бағандарға стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне барулар енгізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестесіне енгізіледі;
4. 11-14 және 17-20-бағандарда "Лауазымдар саны" бүкіл ұйым бойынша дәрігерлердің және орташа медицина қызметкерлерінің штаттық және қамтылған лауазымдары туралы мәліметтер көрсетіледі;
5. 21-22-бағандарда қамтылған лауазымдардағы ОМҚ жеке тұлғалар көрсетіледі. Мыналар:
аурухана ұйымдарының құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялардың, МСАК орталықтарының, ФАБ, ФБ, МБ және МҚ (жеке бөлмесіз), олар туралы мәліметтер №47 нысандағы сәйкес кестелерде көрсетіледі;
қан құю бөлімшелерінің және кабинеттерінің;
жедел медициналық көмек станцияларының және бөлімшелерінің;
патологоанатомиялық бюроның;
бюджеттік ұйымдардың шаруашылық есептік бөлімшелерінің медициналық қызметкерлердің лауазымдары туралы мәліметтер көрсетілмейді;
3. 23-бағанда біріктірілген ауруханалар құрамына кіретін емханалар мен басқа да амбулаториялық-емханалық бөлімшелер саны көрсетіледі.
4. 0300-кесте. Қалпына келтіру-емдеу және медициналық оңалту ұйымдары:
1) Кестеде 1-4 жолдарда 30-нысан бойынша есеп толтыратын қалпына келтіру-емдеу және медициналық оңалту ұйымдары туралы деректер келтіріледі.
2) 3-23-бағандарда барлық жолдар 3 есептік нысанның 1100, 2100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.
5. 0310-кесте Паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдар:
1) кестеде 30-нысан бойынша есеп толтыратын, паллиативтік көмек және мейірбикелік күтім көрсететін ұйымдар туралы деректер келтірілген.
2) 2-13-бағандар 30 - нысанның 1100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.

5. Таблица 0320 Санатории:
1) в графах 2 и 3 указываются койки, обеспеченные сметой;
2) по графе 6 указывается общее число закончивших лечение за отчетный год, по графе 7 – число женщин из графы 6;
3) по графам 8-14 указываются данные распределения лечившихся больных из строки 6 по возрастам.
6. Таблица 0401 Санитарная авиация (отделение экстренной и планово-консультативной помощи)
Данные о числе отделений санитарной авиации (экстренной и планово-консультативной помощи) и число обслуженных ими лиц заполняются из формы № 22 "Отчет медицинской организации, оказывающей скорую медицинскую помощь, экстренную медицинскую помощь в форме санитарной авиации и планово-консультативную медицинскую помощь".
7. Таблица 0500 Организации в сфере службы крови: в таблице указываются сведения о числе центров крови, отделений переливания крови и пунктов крови.
8. Таблица 0600 Организации скорой медицинской помощи:
1) в строке 1 таблицы указываются число станций и отделений скорой медицинской помощи;
2) по графе 2 строки 2, 3 и 4 указываются станции и отделения, входящие в состав центральной районной больницы ЦРБ (РБ) и городской (районной) поликлиники и в психоневрологическом диспансере (больнице);
3) данные строки 5 заполняются на основании формы № 22, таблицы 2100, строки 1, графы 1;
4) данные строки 6 заполняются на основании формы № 22, таблицы 2100, строки 1, графы 5;
5) строка 7 заполняется на основании данных отчетной формы № 22 таблицы 2100, строки 2, графы 1 плюс таблица 2300, пункта 1.
9. Таблицы 0710 и 0720 Диспансеры:
1) в графе 1 указываются сведения об общем числе диспансеров соответствующих профилей;
2) в графу 2 соответственно включаются сведения, о диспансерах, имеющих койки, в графу 3 – о числе фактически развернутых в них коек на конец года, в графу 4 – число среднегодовых коек;
3) в графах 5 и 6 указываются сведения о количестве поступивших больных – всего (графа 5), в том числе сельских жителей (графа 6) и проведенных ими койко-днях (в абсолютных числах) в графах 7 и 8;
4) в графах 1 – 3 таблицы 0720 - "Число посещений у врачей" не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, которые указываются по строке 4 таблицы 1800 "Стоматологическое обслуживание";
5) в графах 14 и 15 указываются число физических лиц СМР на занятых должностях.
10. Таблица 0750 Дневные стационары: таблица заполняется в разрезе сети организации здравоохранения области и городов республиканского подчинения с разделением на дневные стационары при амбулаторно-поликлинических организациях (подразделениях), стационары дневного пребывания в больнице и стационары на дому. В графах 3,5,7,10,12,14,17 и 19 указываются сведения по детям 0-17 лет включительно.

5. 0320-кесте - Санаторийілер:
1) 2 және 3-бағандарда сметамен қамтамасыз етілген төсектер көрсетіледі;
2) 6-бағанда есептік жыл ішіндегі емдеуін аяқтағандардың жалпы саны, 7 -баған бойынша 6- бағандағы әйелдер саны көрсетіледі;
3) 8-14-бағандар бойынша 6 - жолдағы емделген науқастарды жас мөлшеріне қарай бөлу деректері көрсетіледі.
6. 0401-кесте.Санитариялық авиация (жедел және жоспарлы-консультативтік көмек бөлімшесі)
Санитариялық авиация жедел және жоспарлы-консультативтік көмек) бөлімшелерінің саны және олар қызмет көрсеткен тұлғалар саны туралы деректер №40 "Санитариялық авиация және жедел және жоспарлы-консультативтік көмек түрінде жедел медициналық көмек, шұғыл медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың есебі" нысанынан толтырылады.
7. 0500-кесте.Қан қызметі саласындағы ұйымдар: кестеде қан орталықтарының, қан құю бөлімшелерінің және қан бекеттерінің сандары туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 0600-кесте. Жедел медициналық көмек ұйымдары:
1) кестенің 1 - жолында жедел медициналық станциялардың және бөлімшелердің саны көрсетіледі;
2) 2-баған бойынша 2,3 және 4 - жолдарда ОАА (АА) және қалалық (аудандық) емханалардың және психоневрологиялық диспансердің (аурухананың) құрамына кіретін станциялар мен бөлімшелер көрсетіледі;
3) 5 - жолдың деректері №40 нысанның, 2100 - кестенің, 1 - жолдың, 1 - бағанның негізінде толтырылады;
4) 6 - жолдың деректері №40 нысанның, 2100 кестенің, 1 - жолдың, 5 - бағанның негізінде толтырылады;
5) 7 - жол №40 есептік нысанның, 2100- кестенің, 2 - жолдың, 1 - бағанның+2300 кестенің, 1 т. негізінде толтырылады.
9. 0710 және 0720- кестелер. Диспансерлер:
1) 1-бағанда сәйкес бағдардағы диспансерлердің жалпы саны туралы мәліметтер енгізіледі;
2) 2-бағанда сәйкесінше төсектері бар диспансерлер туралы мәліметтер енгізіледі,, 3-бағанға – жыл соңындағы төсектердің нақты саны туралы, 4-бағанға – орташа жылдық төсектер саны туралы мәліметтер енгізіледі;
3) 5 және 6 - бағандарда түскен науқастардың саны туралы мәліметтер (барлығы (5-баған), оның ішінде, ауылдық тұрғындар (6-баған) және олар өткізген төсек күндер (абсолюттік сандарда) 7 және 8-бағандарда;
4) 0720 – "Дәрігерлерге бару саны" кестесінің 1-3-бағандарына стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне бару кіргізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестенің 4 жолында көрсетіледі;
5) 14 және 15-бағандарда лауазымдармен қамтылған ОМҚ жеке тұлғалар саны көрсетіледі.
10. 0750 күндізгі стационарлар кестесі: амбулаториялық-емханалық ұйымдар (бөлімшелер) жанындағы күндізгі стационарларға және ауруханада күндізгі болу стационарлары және үйдегі стационарларға бөлу жолымен, республикалық бағынышты облыстардың және қалалалардың денсаулық сақтау ұйымдары желілері тұрғысында толтырылады. 3,5,7,10,12,14,17 және19-бағандарда 0-17 жасты қамти отырып балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.

11. Таблица 0900 Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) графы 4-14 заполняются по данным графы 1-11 таблицы 2100 и графы 1 таблицы 2101 раздела II по формам № 19;
2) в графу 3 "Общее количество участков (терапевтических, педиатрических, врачи общей практики)" данные указывают медицинские организации, оказывающие ПМСП;
3) строку 11 заполняют организации, занимающихся частной медицинской практикой согласно типовым спискам негосударственного сектора здравоохранения.
12. Таблица 0910 Амбулаторно-поликлинические организации и отделения, входящие в состав организаций здравоохранения, оказывающих стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) в раздел А включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих стационарную помощь (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");
2) в раздел Б включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь (из таблицы 0900 "Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь").
13. Организации здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь:
1) в таблице 0920 "Самостоятельные амбулаторно-поликлинические организации" показываются данные о числе и деятельности самостоятельных организаций, которые имеют прикрепленное население и оказывают ПМСП;
2) сведения к данной таблице выделяются из соответствующих строк таблицы 0900;
3) в таблице 0930 "Амбулаторно-поликлинические организации, входящие в состав организации здравоохранения, оказывающие стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь":
4) в разделе А "Консультативно-диагностические и поликлинические отделения, входящие в состав областных, городских, центральных районных, районных, сельских и сельских участковых больниц указываются сведения о числе и деятельности поликлинических отделений, к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");
5) в разделе Б "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав больничных организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП;
6) в разделе В "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав амбулаторно-поликлинических организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0910, раздел Б). Данные этого раздела могут полностью соответствовать разделу Б таблицы 0910.

11. 0900-кесте. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 4-14- бағандар №30 нысан бойынша ІІ тараудың 2101-кестесінің 1-бағаны және 2100-кестесінің 1-11 бағандары бойынша деректермен толтырылады;
2) 3-бағандағы Учаскелердің (терапиялық, педиатриялық, жалпы практикалық дәрігерлік) жалпы саны МСАК көрсететін медициналық ұйымдарды көрсетеді;
3) 11 жолды мемлекеттік емес денсаулық сақтау секторының типтік тізімдеріне сәйкес жеке медициналық тәжірибемен айналысатын ұйымдар толтырады.
12. 0910-кесте Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары құрамына кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар:
1) А тарауына стационарлық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына кіретін (0100 "Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді;
2) Б тарауға амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына кіретін (0900 "Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді.
13. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 0920 "Дербес амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде бекітілген тұрғындары бар және МСАК көрсетін дербес ұйымдардың саны мен қызметі туралы деректер көрсетіледі;
2) осы кестеге қатысты мәліметтер 0900-кестенің сәйкес жолдарында көрсетіледі;
3) 0930 "Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары құрамына кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде::
4) А "Облыстық, қалалық, орталық аудандық, ауылдық және ауылдық учаскелік ауруханалар құрамына кіретін консультативтік-диагностикалық және емханалық бөлімшелер" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген емханалық бөлімшелердің саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі 0100 (Стационарлықкөмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары кестесінен);
5) Б "Аурухана ұйымдары құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген дәрігерлік амбулаториялардың саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) А "Амбулаториялық-емханалық ұйымдар құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген дәрігерлік амбулаториялардың және МСАК орталықтарының саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі (0910 - ,Б-тарау). Осы тараудың деректері 0910-кестенің Б тарауына толығымен сәйкес келеді.

14. Таблица 1500 Общее число врачебных посещений, включая профилактические и посещения к зубным врачам:
таблица 1500 заполняется на основании таблицы 2100 и 2101, 2700 формы 19.
15. Таблица 1600 Фельдшерская помощь. Данные для заполнения таблицы берутся из отчета ФАПов, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения.
16. Таблица 1800 Стоматологическое обслуживание:
1) в графе 1, строках 1 - 5 учитываются число стоматологических организаций и число самостоятельных стоматологических кабинетов, а не число отделений (кабинетов) в этих организациях;
2) строки 1 – 5, 6, 7 графы 2, заполняются по данным таблицы 2700 строки 1,3 графы 1 формы 19 соответственно, и таблицы 8000 формы 24;
3) сведения для строк 8, 9 и 10 берутся из таблицы 1001 пункт 17 и таблицы 2701 пункт 1,2 формы 30.
17. Таблица 1900 - Прочие организации здравоохранения: указываются сведения о числе имеющихся в области и городах республиканского значения центров формирования здорового образа жизни, патологоанатомических бюро, бюро медицинской статистики, Республиканском центре электронного здравоохранения, филиалах Республиканского центра электронного здравоохранения.
18. Таблица 2401 дом ребенка: № 41 "Отчет о домах ребенка" указана информация о деятельности детского дома.
19. Таблица 2700 Организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения: в таблице указываются организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, включая сельских административных районов и районов внутри городов.
20. Таблица 2900 Штатные и занятые должности организаций в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения:
в графе 1 указываются сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологического надзора, в графе 2 - сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологической экспертизы, в графе 4 – противочумные станции, в графе 5 – дезинфекционные станции.
21. Таблица 3300 Штатные и занятые должности по типам организаций здравоохранения:
1) выделяются в отдельную строку и не указываются по организации, в которую входят, должности:
2) отделений и станций скорой медицинской помощи;
3) отделений переливания крови и пунктов заготовки крови;

14. 1500-кесте. Дәрігерге барудың жалпы саны, оның ішінде тіс дәрігеріне профилактикалық бару саны:
1) 1500-кесте 30-нысанның 2100 және 2101, 2700-кестелері негізінде толтырылады.
15. 1600-кесте. Фельдшерлік көмек.Кестені толтыруға арналған деректер ФАБ, ФБ, МБ және МҚ (жеке бөлмесі жоқ) есептерінен алынады.
16. 1800-кесте Стоматологиялық қызмет көрсету:
1) 1-бағанда, 1-5 жолдарда бұл ұйымдардың бөлімшелерінің (кабинеттерінің) саны емес, стоматологиялық ұйымдардың саны, дербес стоматологиялық кабинеттердің саны ескеріледі;
2) 2-бағанның 1-5,6,7 - жолдары 30 нысанның 1-бағанының 1,3 - жолдарын 2700-кестесінің сәйкесінше, 45-нысанның 800-кестесінің деректері бойынша толтырылады;
3) 8, 9 және 10 - жолдар үшін мәліметтер 17 - тармақ 1001-кестеден және 30-нысандағы 1,2 - тармақтың 2701-кестесінен алынады.
17. 1900 басқа да денсаулық сақтау ұйымдары кестесі: облыстардағы және республикалық мағынасы бар қалалардағы СӨСҚ орталықтарының, патологоанатомиялық бюролардың, медициналық статистика бюроларының, Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығының, Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы филиалдарының саны туралы мәліметтер көрсетеілді.
18. 2401-кесте балалар үйі: №41 "балалар үйінің есебі" нысаны негізінде балалар үйінің қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі.
19. 2700-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласын ұйымдастыру: кестеде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ұйымдар көрсетіледі, оның ішінде, ауылдық әкімшілік аудандар және қалалардың ішіндегі аудандар.
20. 2900-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ұйымдардағы штаттағы және қамтылған лауазымдар:
1) 1 - бағанда санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер көрсетіледі, 2 - бағанда - санитариялық-эпидемиологиялық сараптама ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер, 3 - бағанда – (республикалық санэпидстанция), 4 бағанда – обаға қарсы станциялар, 5 бағанда – зарарсыздандыру станциялары.
21. 3300-кесте. Денсаулық сақтау ұйымдары типтері бойынша штаттық және қамтылған лауазымдар:
1) жекелей жолға көрсетіледі және лауазымдар кіретін ұйымдар бойынша да көрсетілмейді:
жедел медициналық көмек бөлімшелері мен станциялары;
қан құю бөлімшелері мен қан дайындау бекеттері;
ФАП, ФБ, МП, МҚ (үй-жайлары жоқ);
2) 13-жолда стоматологиялық емханалардың штаттары көрсетіледі;
3) 14- жолда бюджеттік ұйымдардың барлық штаттық және қамтылған лауазымдары сомалап көрсетіледі: 15 - жолда көрсетілген обаға қарсы және зарарсыздандыру станцияларынан басқа,санитариялық-эпидемиологиялық қадағалаудың, санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың және республикалық санэпидстанциялардың;

4) ФАП, ФП, МП, МР (без отдельного помещения);
5) по строке 13 указываются штаты стоматологических поликлиник;
6) в строке 14 указываются все штатные и занятые должности бюджетных организаций суммарно: санитарно-эпидемиологического надзора, санитарно-эпидемиологической экспертизы и республиканской санэпидстанции, кроме противочумных и дезинфекционных станций, которые показываются в строке 15;
7) штатные и занятые должности хозрасчетных отделений профдезинфекции, входящих в состав санитарно-эпидемиологических организаций, показываются в строке 25, входящих в состав прочих санитарно-эпидемиологических организаций – в строке 26;
8) сведения о должностях, предусмотренных по штатам для специалистов с высшим немедицинским образованием, показываются в графах 6 и 7.
22. В таблице 3402 указываются должности, занятые врачами в аппаратах органов здравоохранения, АО "Национальный медицинский холдинг", в филиалах обязательного социального медицинского страхования, в территориальных департаментах контроля медицинской и фармацевтической деятельности, научно-исследовательских институтах и в организациях по подготовке кадров:
1) в графе 5 указываются сведения врачебных должностей в медицинских высших учебных заведениях институтах усовершенствования без должностей, занятых в клиниках и поликлиниках, учитываемых в таблице 3300;
2) в графе 6 указываются сведения врачебных должностей в медицинских фармацевтических колледжах (училищах);
3) в графе 7 указываются сведения врачебных должностей в научно-исследовательских организациях без должностей клинических отделений.
23. В таблице 3403 указываются занятые врачебные должности во всех медицинских организациях, включая должности, учтенные в таблице 3402 (врачи, работающие на почасовой оплате, приравниваются к занятой должности врача в случае не менее 240 проработанных часов в год).
24. Таблица 3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и входящих), диспансерных отделений, женских консультаций: мощность каждой амбулаторно-поликлинической организации, осуществляющей амбулаторный прием, утверждена территориальным органом здравоохранения. Строка 1 графа 1 равна таблице 1010 строка 1 графа 1 плюс 2 плюс 3 плюс 4 формы 19.
Приложение 5 к приказу
Приложение 27 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.dsm.gov.kz Отчет по детской инвалидности Отчетный период за 20____ год Индекс: 27-ДИ Периодичность: годовая Круг лиц, представляющих информацию: организации здравоохранения районов, областей, города республиканского значения и столицы Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом БИН
1000 Отчет по детской инвалидности
Наименование болезней
Шифр по МКБ Х- пересмотра
№ строки
Состояло на учете по инвалидности на начало отчетного года
Взято на учет по инвалидности в отчетном году
Снято с учета по инвалидности в течение года
Состоит на учете по инвалидности на конец отчетного года
выздоровление
по смерти
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
всего до 16 лет
в том числе до 3-х лет
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего заболеваний

4) санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретін профилактикалық-зарарсыздандыратын шаруашылық есептік бөлімшелерінің штаттық және қамтылған лауазымдары 25 жолда көрсетіледі, басқа да санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретіндері – 26 жолда көрсетіледі;
5) жоғарғы медициналық емес білімі бар мамандар үшін штаттар бойынша көзделген лауазымдар туралы мәліметтер 6 және 7-бағандарда көрсетіледі.
22. 3402-кестеде денсаулық сақтау органдары аппараттарындағы, "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ, ӘлМСҚ филлиалдары, медициналық және фармацевтикалық бақылау комиттетінің аумақтық департаменттері және кадрларды даярлау жөніндегі ғылыми зерттеу институты ұйымдарындағы дәрігерлердің мамандар дайындау ұйымдарындағы лауазымдары көрсетіледі:
1) 5-бағанда медициналық жоғарғы оқу орындарында, лауазымсыз жетілдіру институттардағы, клиникалардағы және емханалардағы қамтылған, 3300-кестеде ескерілген дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
2) 6-бағанда медициналық фармацевтиқалық колледждердегі (училищелердегі) дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
3) 7-бағанда клиникалық бөлімшелердің лауазымынсыз, ғылыми-зерттеу ұйымдарындағы дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі.
23. 3403-кестеде барлық медициналық ұйымдардағы қамтылған дәрігерлік лауазымдар көрсетіледі, оның ішінде, 3402-кестеде ескерілген (сағаттық төлем бойынша жұмыс істейтін дәрігерлер, жылына 240 істелген сағаттан кем емес жағдайда дәрігердің қамтылған лауазымына теңестіріледі).
24. 3650-кесте. Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және кіретін), диспансерлік бөлімшелердің, әйелдер консультациясының жоспарлық қуаты: амбулаториялық қабылдауды жүзеге асыратын амбулаториялық-емханалық ұйымдардың қуаттылығын аумақтық денсаулық сақтау органы бекітеді. 1- жол, 1 - баған 30 - нысанның 1+2+3+4 бағандарының 1010 жолындағы кестеге тең болуы керек.
Бұйрыққа
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылады Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: dsm.gov.kz Балалар мүгедектігі туралы есеп 20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең Индекс: 27 -ДИ Кезеңділігі: жылдық Есепті ұсынатын тұлғалар тобы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны БСН
1000 Балалардың мүгедектігі туралы есеп
Аурулардың атауы
Х қайта қараудың АХЖ бойынша шифры
жол дың №
Есепті жылдың басында мүгедектігі бойынша есепте тұрғандар
Есепті жылда мүгедектігі бойынша есепке алынғандар
Жыл ішінде мүгедектігі бойынша есептен шығарылғандар
Есепті жылдың соңында мүгедектігі бойынша есепте тұрғандар
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
сауыққаны
қайтыс болғаны
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
БАРЛЫҒЫ

N00-N08
15.1
хроническая почечная недостаточность
N18
15.2
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения
Q00-Q99
16
из них: врожденные аномалия развития нервной системы
Q00-07
16.1
Врожденные аномалии системы кровообращения
Q20-28
16.2
синдром Дауна
Q90
16.3
Травмы и отравления
S00-T98
17
Прочие
18
1001 Число выбывших по достижении 16 лет (1) ____________ и выехавшие (2) __________ из них до 3-х лет.
Наименование ____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Фамилия имя отечество
(при его наличии) _________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет по детской инвалидности"
(Индекс: 27-ДИ, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет по детской инвалидности".
2. Отчетная форма № 27 заполняется всеми лечебно - профилактическими организациями: детские больницы (поликлиники, амбулатории), подростковые кабинеты, сельские участковые и районные больницы (амбулатории). На титульном листе указываются название и тип организации (участковая, районная, городская больница), его адрес.
2. Юридическое лицо представляет статистическую форму по месту своего нахождения без данных по своим структурным и обособленным подразделениям, расположенным на территории других областей и отчитывающимся по месту их нахождения территориальным органам государственной статистики.
3. Данная статистическая форма заполняется за отчетный год.
4. В таблице № 1000 включаются сведения о численности и движении детей-с инвалидностью в возрасте до 16 лет включительно, наблюдающихся данной организацией. Состоит из граф:
1) "Состояло на учете по инвалидности на начало отчетного года",
2) "Взято на учет по инвалидности в отчетном году",
3) "Снято с учета по инвалидности в течение года",
4) "Состоит на учете по инвалидности на конец отчетного года" делятся на две части:
всего до 16 лет_________________
в том числе до 3-х лет_________________
5) в графах 1, 2 показывается число детей, состоявших на учете по инвалидности на начало отчетного года - "Состояло на учете по инвалидности на начало отчетного года".

N00-N08
15.1
созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі
N18
15.2
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері), хромосомдық және пішін бұзылулар
Q00-Q99
16
оның ішінде: нерв жүйесінің туа біткен ауытқулары, даму кемістігі
Q00-07
16.1
Қан айналымының туа біткен ауытқулары
Q20-28
16.2
Даун синдромы
Q90
16.3
Жарақаттар мен уланулар
S00-T98
17
Өзгелері
18
1001 16 жасқа толып шыққандардың саны (1)____________ және көшіп кеткендердің саны (2) __________оның ішінде 3 жасқа дейінгі _________
Атауы ____________________________________________________________________
Мекен жайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)_________, қолы ____ телефон ______
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Тегі аты әкесінің аты (бар болған жағдайда)_____
қолы____________________
Мөрге арналған орын _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мүгедектігі бар балалар туралы есеп" (Индексі: 27-МБ, кезеңділігі: жылғы)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Мүгедектігі бар балалар туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. № 27 есептік нысанды барлық емдеу - алдын алу ұйымдары толтырады: Балалар ауруханалары (емханалар, амбулаториялар), жасөспірімдер кабинеттері, ауылдық учаскелік және аудандық ауруханалар (амбулаториялар). Титулдық парақта ұйымның атауы мен түрі (учаскелік, аудандық, қалалық аурухана және тағы басқа), оның мекенжайы көрсетіледі.
2. Заңды тұлға статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша басқа облыстардың аумағында орналасқан және олардың орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік статистика органдарына есеп беретін өзінің құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері бойынша деректерсіз ұсынады.
3. Осы статистикалық нысан есепті жылға толтырылады.
4. № 1000 кестеге осы ұйымда бақыланатын 16 жасқа дейінгі мүгедектігі бар балалардың саны мен қозғалысы туралы мәліметтер енгізіледі. Бағандардан тұрады:
1) "Есепті жылдың басында мүгедектік бойынша есепте тұрған",
2) "Есепті жылы мүгедектігі бойынша есепке алынды",
3) "Бір жыл ішінде мүгедектігі бойынша есептен шығарылғандар",
4) "Есепті жылдың сонында мүгедектігі бойынша есепте тұр" екі бөлікке бөлінеді:
5) барлығы 16 жасқа дейін_________________

6) в графах 3, 4 показываются число детей взятых на учет по инвалидности в районе обслуживания данной организацией, а также вновь прибывшие в отчетном году - "Взято на учет по инвалидности в отчетном году".
7) в графах 5, 6, 7, 8 – "Снято с учета по инвалидности в течение года" показывается число детей – с инвалидностью, снятых с учета c изменением диагноза и по смерти.
5. В таблице 1001 показываются сведения о детях – с инвалидностью выбывших из-под наблюдения в связи с достижением 16-ти лет и с выездом.
6. Сведения о числе детей, состоящих на учете по инвалидности на конец отчетного года, получаются при подсчете из формы "Медицинская карта амбулаторного пациента" форма № 052/у, в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 148139) – графы 9, 10.
7. Арифметико-логический контроль:
1) графа 9 по всем строкам равна графа 1+графа 3 - графа 5-графа 7-пункт 1 табл. 1001- пункт 2 табл. 1001 по всем строкам
2) графа 10 по всем строкам равна графа 2 + графа 4- графа 6 – графа 8 – пункт 3 табл. 1001 по всем строкам
3) строка 1 равна сумме строк: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, по всем графам.

6) оның ішінде 3 жылға дейін_________________
1, 2 - бағандарда есепті жылдың басында Мүгедектігі бойынша есепте тұрған - "есепті жылдың басында Мүгедектігі бойынша есепте тұрған" балалар саны көрсетіледі.
3, 4 - бағандарда осы ұйым қызмет көрсететін ауданда мүгедектігі бойынша есепке алынған, сондай-ақ есепті жылы жаңадан келген балалардың саны - "есепті жылы мүгедектігі бойынша есепке алынды"көрсетіледі.
5, 6, 7, 8 – бағандарда - "жыл ішінде мүгедектігі бойынша есептен шығарылды" диагнозын өзгерте отырып және қайтыс болуы бойынша есептен шығарылған мүгедектігі бар балалардың саны көрсетіледі.
5. 1001-кестеде 16 жасқа толуына және кетуіне байланысты бақылаудан шығып кеткен мүгедектігі бар балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. Есепті жылдың соңындағы Мүгедектігі бойынша есепте тұрған балалардың саны туралы мәліметтер "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізіміндегі № 148139 тіркелген) "Амбулаториялық пациенттің медициналық картасы" нысанынан (№052/у нысаны) – 9, 10-бағандардан есептеу кезінде алынады.
7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 9-баған барлық жолдар бойынша 1-баған+3-баған-5-баған-7-баған-кестенің 1-тармағы. 1001-кестенің 2-тармағы. Барлық жолдар бойынша 1001
2) 10-баған барлық жолдар бойынша 2-баған + 4-баған-6-баған – 8-баған-кестенің 3-тармағы. Барлық жолдар бойынша 1001
3) 1-жол жолдардың қосындысына тең: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, барлық бағандар бойынша.