О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов" и признании утратившим силу приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 794 "Об утверждении формы Типового кредитного договора, заключаемого между уполномоченной организацией по микрокредитованию и микрофинансовой организацией для микрокредитования субъектов малого предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2022 года № 30985
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 января 2019 года № 10 "Об утверждении Правил проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 18237) следующие изменения:
в Правилах проведения анализа целевого использования средств банками второго уровня, предоставленных в рамках механизма кредитования приоритетных проектов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК) – компания, участник в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, утвержденного Постановлением (далее – Механизм);";
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"4) договор банковского займа – письменное соглашение, заключенное между БВУ и предпринимателем, по условиям которого предпринимателю предоставляется банковский кредит, а также соглашение об открытии кредитной линиии в рамках Механизма.
Данный договор подлежит идентификации в информационной банковской системе;
5) предприниматель – субъект малого и (или) среднего предпринимательства, осуществляющий свою деятельность в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан (далее – Кодекс) в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 728, а также субъект частного предпринимательства (далее – СЧП), осуществляющий свою деятельность в соответствии с Кодексом в рамках Механизма;";
подпункт 6) исключить;
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) кредит – сумма денег, предоставляемая БВУ на основании договора банковского займа, АКК на основании договора займа, предпринимателю на условиях срочности, платности, возвратности, обеспеченности и целевого использования;";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) договор субсидирования – трехстороннее письменное соглашение, заключаемое между финансовым агентством, БВУ и предпринимателем, по условиям которого финансовое агентство частично субсидирует ставку вознаграждения по кредиту предпринимателя, выданному БВУ;";

"Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгерістер енгізу және "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын кәсіпкерлік субъектілерін микрокредиттеу үшін микрокредит беру жөніндегі уәкілетті ұйым мен микроқаржы ұйымы арасында жасалатын үлгілік кредиттік шарт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 794 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 желтоқсанда № 30985 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Басым жобаларға кредит беру тетігінің шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 25 қаңтардағы № 10 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18237 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде ұсынылған қаражатты екінші деңгейдегі банктердің мақсатты пайдалануын талдау қағидаларында:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Аграрлық несие корпорациясы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АНК) – Қаулымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі (бұдан әрі – Тетік) шеңберіндегі қатысушы, компания;";
4) және 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"4) банктік қарыз шарты – ЕДБ мен кәсіпкер арасында жасалатын жазбаша келісім, оның шарттары бойынша кәсіпкерге Тетік шеңберінде банк кредиті, сондай-ақ кредиттік желі ашу туралы келісім беріледі.
Аталған шарт ақпараттық банк жүйесінде сәйкестендірілуге жатады;
5) кәсіпкер – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 728 қаулысымен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде өз қызметін Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жүзеге асыратын шағын және (немесе) орта кәсіпкерлік субъектісі, сондай – ақ өз қызметін Кодекске сәйкес Тетік шеңберінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектісі (бұдан әрі – ЖКС);";
6) тармақша алып тасталсын;
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) кредит – ЕДБ банктік қарыз шартының негізінде, АНК қарыз шартының негізінде кәсіпкерге мерзімділік, ақылылық, қайтарымдылық, қамтамасыз ету және мақсатты пайдалану талаптарымен беретін ақша сомасы;";
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) субсидиялау шарты – қаржы агенттігі, ЕДБ және кәсіпкер арасында жасалатын үшжақты жазбаша келісім, оның шарттары бойынша қаржы агенттігі ЕДБ берген кәсіпкердің кредиті бойынша сыйақы мөлшерлемесін ішінара субсидиялайды;";

пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Финансовое агентство осуществляет мониторинг целевого использования нового кредита СЧП, с которым заключен договор субсидирования в рамках Механизма в соответствии с пунктом 9 Механизма.
11. Мониторинг реализуемых проектов по производству и переработке в агропромышленном комплексе, с которым заключен договор субсидирования АПК в рамках Механизма осуществляется в соответствии с пунктом 11 Механизма.";
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 794 "Об утверждении формы Типового кредитного договора, заключаемого между уполномоченной организацией по микрокредитованию и микрофинансовой организацией для микрокредитования субъектов малого предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 12935).
3. Департаменту государственной поддержки и защиты предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года № 119
Приложение 2
к Правилам проведения
анализа целевого использования
средств банками второго уровня,
предоставленных в рамках
механизма кредитования
приоритетных проектов
Форма
Представляется: в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму".
Форма, предназначенная для сбора административных данных.
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz.
Отчет о целевом использовании выделенных средств
_________________________________________________________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговых
компании/акционерного общества "Аграрная кредитная корпорация")
в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
Отчетный период: за период с____по ___ .
Индекс формы административных данных: ИВС-1.
Периодичность: ежемесячная.
Круг лиц, представляющих информацию: Банки второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП) лизинговые компании по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК).

10 мен 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Қаржы агенттігі Тетіктің 9-тармағына сәйкес Тетік шеңберінде субсидиялау шарты жасалған ЖКС-нің жаңа кредитінің мақсатты пайдаланылуын мониторингтеуді жүзеге асырады.
11. Тетік шеңберінде АӨК субсидиялау шарты жасалған агроөнеркәсіптік кешенінде өндіру және қайта өңдеу бойынша іске асырылатын жобаларды мониторингтеу Тетіктің 11-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын кәсіпкерлік субъектілерін микрокредиттеу үшін микрокредит беру жөніндегі уәкілетті ұйым мен микроқаржы ұйымы арасында жасалатын үлгілік кредиттік шарт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 794 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12935 болып тіркелген).
3. Кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау және қорғау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 119 Бұйрыққа
1-қосымша
Басым жобаларға кредит
беру тетігі шеңберінде
ұсынылған қаражатты екінші
деңгейдегі банктердің мақсатты
пайдалануын талдау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ұсынылады: "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына.
Нысан әкімшілік деректерді жинауға арналған.
Әкімшілік деректер нысаны орналастырылған интернет ресурс: www.economy.gov.kz.
____________________________________________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнеркәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/"Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы атауы)
Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуы туралы есеп
Есептік кезең: 20 _____ж. _____ бастап _____ қоса алғандағы кезең.
Әкімшілік деректер нысаны индексі: ИВС-1.
Кезеңділігі: айлық.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар: Екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ) лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК) және "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – АНК).

Срок представления формы административных данных: ежемесячно в течение срока действия Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 (далее – Механизм) не позднее 20 (двадцать) числа месяца, следующего за отчетным периодом в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму".
№ п/п
Наименование банка
Область, город республиканского значения и столица
Наименова ние Заемщика
Юридический статус (акционерное общество, товарищество с ограниченной ответственностью, индивидуальный предприниматель, крестьянское хозяйство, производственный кооператив)
Дата выдачи
Срок зай ма, месяцы
Сумма займа
Сумма займа, одобренная за счет средств Механизма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы
Сумма займа, одобренная за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК
Сум ма фактичес кой выда чи средств
Сумма фактической выдачи за счет средств Механизма
Сумма фактической выдачи за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК
Льгот ный период по погашению основного долга
Льгот ный период по выплате вознаграждения
Став ка вознаграждения по кредиту
Эффективная ставка вознаграждения по креди ту
10
11
12
13
14
15
16
17
Продолжение таблицы
Объект кредитования
Целевое назначение заемных средств (с указанием наименования и суммы каждого направления заемных средств)
Место реализации (район, город)
Секция по общему классификатору видов экономи ческой деятельности (далее – ОКЭД)
Четы рех знач ный класс по ОКЭД
№ решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/ АКК
Дата решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/ АКК
18
19
20
21
22
23
24
Продолжение таблицы
№ договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии
Дата договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии
Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес-идентификационный номер Заемщика

Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысымен бекітілген Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігінің (бұдан әрі – Тетік) қолданылу мерзімі ішінде есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 (жиырма) күнінен кешіктірмей "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына.
Р/с №
Банк атауы
Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана
Қарыз алушының атауы
Заңдық мәртебесі (акционерлік қоғам, жауапкершілігі шектеулі серіктестік, жеке кәсіпкер, шаруа қожалығы, өндірістік кооператив)
Берілген күні
Қарыздың мерзімі, айлар
Қарыз
сомасы
Тетік қаражаты есебінен мақұлданған қарыз сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кестенің жалғасы
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен мақұлданған қарыз сомасы
Нақты берілген қаражат сомасы
Тетік қаражаты есебінен нақты берілетін сома
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен нақты берілетін сома
Негізгі борышты өтеу бойынша жеңілдік берілген кезең
Сыйақы төлеу бойынша жеңілдік берілген кезең
Кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесі
Кредит бойынша тиімді сыйақы мөлшерлемесі
10
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы
Кредит беру объектісі
Қарызға алынған қаражаттың мақсаты (қарызға алынған қаражаттың әр бағытының атауы мен сомасын көрсете отырып)
Өткізілген жері (аудан, қала)
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша секция (бұдан әрі – ЭҚЖЖ)
ЭҚЖЖ бойынша төрт таңбалы сынып
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органының № шешімі
ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешім қабылдаған күн
18
19
20
21
22
23
24
Кестенің жалғасы
Банктік қарыз шартының/Кредиттікжелі
ашу туралы келісімнің/қарыз шартының №
Банктік қарыз шартының/Кредиттік желі ашу туралы келісімнің/қарыз шартының күні
Қарыз алушының жеке сәйкестендірме нөмірі/ Бизнес-сәйкестендірме нөмірі

Участие в Национальном проекте по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 728 (да/нет)
Направление в рам ках Механизма
Категория cубъек та частно го предпринимательства (малый бизнес/ средний бизнес/ крупный бизнес)
25
26
27
28
29
30
Должностное лицо _________________
`(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Ответственный работник ____________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Приложение к форме
"Отчет о целевом использовании
выделенных средств в рамках
Механизма кредитования и
финансового лизинга
приоритетных проектов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании выделенных средств в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов" (индекс – ИВС-1, периодичность: ежемесячная)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 728 қаулысымен бекітілген 2021–2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаға қатысуы (иә/жоқ)
Тетік шеңберіндегі бағыт
Жеке кәсіпкерлік субъектінің санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)
25
26
27
28
29
30
Лауазымды тұлға _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда))
Жауапты жұмыскер ____________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда))
"Басым жобаларға кредит
беру және қаржылық лизинг
тетігі шеңберінде бөлінген
қаражаттың мақсатты
пайдаланылуы туралы есеп"
нысанына қосымша
"Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(индексі – ИВС-1, мерзімділігі: ай сайынғы)

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о целевом использовании выделенных средств в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования".
3. Форма составляется банками второго уровня (далее – БВУ)/фонд развития промышленности (далее – ФРП) лизинговыми компаниями по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерным обществом "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК) ежемесячно. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге, если не указано иное.
4. Форму подписывает первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета и исполнитель.
5. В графе 1 формы "№ п/п" указывается порядковый номер по порядку. Последующая информация, не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 формы "Наименование банка" указывается наименование БВУ/ФРП/ЛК/АКК, предоставляющего отчет.
7. В графе 3 формы "Область, город республиканского значения и столица" указывается область или город республиканского значения или столица, соответствующая месту регистрации предпринимателя.
8. В графе 4 формы "Наименование Заемщика" указывается наименование предпринимателя, профинансированного в рамках Механизма.
9. В графе 5 формы "Юридический статус (акционерное общество, товарищество с ограниченной ответственностью, индивидуальный предприниматель, крестьянское хозяйство, производственный кооператив)" указывается допустимое определение юридического статуса предпринимателя, согласно отраженным в графе.
10. В графе 6 формы "Дата выдачи" указывается фактическая дата выдачи кредитных средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК Заемщику.
11. В графе 7 формы "Срок займа, месяцы" указывается срок предоставления кредита, рассчитанный в месяцах.
12. В графе 8 формы указывается "Сумма займа" указывается сумма кредита в тенге, выданная в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
13. В графе 9 формы "Сумма займа, одобренная за счет средств Механизма" указывается сумма кредита, одобренная БВУ/ФРП/ЛК/АКК за счет средств Механизма.
14. В графе 10 формы "Сумма займа, одобренная за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма кредита, одобренная БВУ/ФРП/ЛК/АКК за счет собственных средств.
15. В графе 11 формы "Сумма фактической выдачи средств" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ), лизингтік компаниялар бойынша қаржылық лизингі (бұдан әрі – ЛК) және "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АНК) ай сайын жасайды. Егер өзгеше көрсетілмесе, нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам және орындаушы қол қояды.
5. "Р/с №" деген нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Кейінгі ақпаратты жазғанда, нөмірлену реті үзілмеуге тиіс.
6. "Банктің атауы" деген нысанның 2-бағанында есепті ұсынатын ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК атауы көрсетіледі.
7. "Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана" деген нысанның 3-бағанында кәсіпкердің тіркелген орнына сәйкес келетін облыс немесе республикалық маңызы бар қала немесе астана көрсетіледі.
8. "Қарыз алушының атауы" деген нысанның 4-бағанында Тетік шеңберінде қаржыландырылған кәсіпкердің атауы көрсетіледі.
9. "Заңдық мәртебесі (акционерлік қоғам, жауапкершілігі шектеулі серіктестік, дара кәсіпкер, шаруа қожалығы, өндірістік кооператив)" деген нысанның 5-бағанында бағанда көрсетілген анықтамаға сәйкес кәсіпкердің заңды мәртебесінің рұқсат берілетін анықтамасы көрсетіледі.
10. "Берілген күні" деген нысанның 6-бағанында Қарыз алушыға ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК кредит қаражатының іс жүзінде берілген күні көрсетіледі.
11. "Қарыздың мерзімі, айлар" деген нысанның 7-бағанында айлармен есептелген кредит берілген мерзім көрсетіледі.
12. "Қарыздың сомасы" деген нысанның 8-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде берілген кредит сомасы теңгемен көрсетіледі.
13. "Тетік қаражаты есебінен мақұлданған қарыздың сомасы" деген нысанның 9-бағанында Тетік қаражаты есебінен ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК мақұлдаған кредит сомасы көрсетіледі.
14. "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен мақұлданған қарыз сомасы" деген нысанның10-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК өз қаражаты есебінен мақұлдаған кредит сомасы көрсетіледі.
15. "Нақты берілген қаражат сомасы" деген нысанның 11-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде қарыз алушыға нақты берілген кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.

16. В графе 12 формы "Сумма фактической выдачи за счет средств Механизма" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику за счет средств Механизма в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
17. В графе 13 формы "Сумма фактической выдачи за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику за счет собственных средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
18. В графе 14 формы "Льготный период по погашению основного долга" указывается срок льготного периода в месяцах по погашению основного долга, определенный в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
19. В графе 15 формы "Льготный период по выплате вознаграждения" указывается срок льготного периода в месяцах по погашению вознаграждения, определенный в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
20. В графе 16 формы "Ставка вознаграждения по кредиту" указывается ставка вознаграждения, установленная по кредиту в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
21. В графе 17 формы "Эффективная ставка вознаграждения по кредиту" указывается эффективная ставка вознаграждения, установленная по кредиту в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
22. В графе 18 формы "Объект кредитования" указывается целевое назначение кредита (пополнение оборотных средств/инвестиции/ рефинансирование), определенное в соответствии с соглашением об открытии кредитной линии/договором банковского займа.
23. В графе 19 формы "Целевое назначение заемных средств (с указанием наименования и суммы каждого направления заемных средств)" указывается целевое назначение кредитных средств.
24. В графе 20 формы "Место реализации (район, город)," указывается область или город республиканского значения или столица, соответствующая месту реализации проекта.
25. В графе 21 формы "Секция по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД)" указывается секция по общему классификатору видов экономической деятельности, в рамках которой реализуется проект предпринимателя.
26. В графе 22 формы "Четырехзначный класс по ОКЭД" указывается четвертый уровень классификации ОКЭД, обозначенный четырехзначным цифровым кодом.
27. В графе 23 формы "№ решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается номер решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК о финансировании проекта предпринимателя.

16. "Тетік қаражаты есебінен нақты берілген сома" деген нысанның 12-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде Тетік қаражаты есебінен қарыз алушыға нақты берілген кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
17. "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен нақты берілген сома" деген нысанның13-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК өз қаражаты есебінен қарыз алушыға нақты берілген кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
18. "Негізгі борышты өтеу бойынша жеңілдікті кезең" деген нысанның 14-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде айқындалған негізгі борышты өтеу бойынша айларға бөлінген жеңілдікті кезеңнің мерзімі көрсетіледі.
19. "Сыйақы төлеу бойынша жеңілдікті кезең" деген нысанның 15-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде айқындалған сыйақыны өтеу жөніндегі айларға бөлінген жеңілдікпен берілетін кезеңнің мерзімі көрсетіледі.
20. "Кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесі" деген нысанның 16-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде кредит бойынша белгіленген сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
21. "Кредит бойынша тиімді сыйақы мөлшерлемесі" деген нысанның 17-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде кредит бойынша белгіленген тиімді сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
22. "Кредит беру объектісі" деген нысанның 18-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісімге/банктік қарыз шартына сәйкес айқындалған кредиттің нысаналы мақсаты (айналым қаражатын толықтыру/инвестициялар/қайта қаржыландыру) көрсетіледі.
23. "Қарыз қаражатының нысаналы мақсаты (қарыз қаражатының әрбір бағытының атауы мен сомасын көрсете отырып)" деген нысанның 19-бағанында кредит қаражатының нысаналы мақсаты көрсетіледі.
24. "Іске асыру орны (аудан, қала)" деген нысанның 20-бағанында жобаны іске асыру орнына сәйкес келетін облыс немесе республикалық маңызы бар қала немесе астана көрсетіледі.
25. "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ)" бойынша секция деген 21-бағанында кәсіпкердің жобасы іске асырылатын экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша секциясы көрсетіледі.
26. "ЭҚЖЖ бойынша төрт таңбалы сынып" деген нысанның 22-бағанында төрт таңбалы цифрлық кодпен белгіленген ЭҚЖЖ сыныптамасының төртінші деңгейі көрсетіледі.
27. "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы қабылдаған шешім № " деген нысанның 23-бағанында кәсіпкердің жобасын қаржыландыру туралы ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы қабылдаған шешімнің нөмірі көрсетіледі.

28. В графе 24 формы "Дата решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается дата решения Уполномоченного органа БВУ/ФРП/ЛК/АКК о финансировании проекта предпринимателя.
29. В графе 25 формы "№ договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии" указывается номер договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии, заключенного между БВУ/АКК и заемщиком.
30. В графе 26 формы "Дата договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии" указывается дата договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии, заключенного между БВУ/АКК и заемщиком.
31. В графе 27 формы "Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер Заемщика" указывается индивидуальный идентификационный номер (физическое лицо) или бизнес-идентификационный номер предпринимателя при наличии (юридическое лицо).
32. В графе 28 формы "Участие в Национальном проекте по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 728 (да/нет)" указывается информация об участии профинансированного проекта в Национальном проекте по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы утвержденном, постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 728, с проставлением отметки "да" или "нет".
33. В графе 29 формы "Направление в рамках Механизма" указывается направление:
1) переработка в агропромышленном комплексе (далее – АПК);
2) производство в АПК;
3) обрабатывающая промышленность и услуги.
34. В графе 30 формы "Категория субъекта частного предпринимательства (малый бизнес/средний бизнес/крупный бизнес)" указывается категория субъекта частного предпринимательства в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 декабря 2022 года № 119
Приложение 4
к Правилам проведения
анализа целевого использования
средств банками второго уровня,
предоставленных в рамках
механизма кредитования проектов
Форма
Представляется: в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму".
Форма, предназначенная для сбора административных данных.
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: www.economy.gov.kz.
Отчет об освоении выделенных средств в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
__________________________________________________________________________
(наименование банка второго уровня/фонда развития промышленности/лизинговой
компании/акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация")
Отчетный период 20 ___ год.
Индекс формы административных данных: ОАОО-1.
Периодичность: после завершения периода освоения выделенных средств.
Круг лиц, представляющих информацию: Банки второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП), лизинговые компании по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК).
Срок представления формы административных данных: единоразово, по завершению периода освоения в срок не позднее 20 (двадцать) рабочих дней после завершения срока освоения в акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – финансовое агентство).
№ п/п
Наименование субъек та частно го предпринима тельст ва (далее – СЧП)
Область, город республиканско го значения и столица
Индивидуальный Идентификационный номер/ Бизнес–идентификацион ный номер,
Общий классификатор видов экономической деятельности
Сумма фактической выдачи займа
Отрасль (секция)
Под отрасль (раздел)
В том числе за счет средств "Механиз ма кредитования и финансового лизин га приоритетных проектов" (далее – Механизм)
В том числе за счет средств БВУ/ ФРП/ЛК/АКК
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Срок займа, месяц
Валюта займа
Номинальная ставка вознаграждения
№ и дата кредитного соглашения
Целевое назначение
Инвестиции
Пополнение оборотных средств
Сумма
Удель ный вес, %
Сумма
Удельный вес, %
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Продолжение таблицы
Направление в рамках Механизма
Категория СЧП (малый бизнес/средний бизнес/крупный бизнес)
18
19

28. "ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешім қабылдаған күн" деген нысанның24-бағанында кәсіпкердің жобасын қаржыландыру туралы ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК уәкілетті органы шешім қабылдаған күн көрсетіледі.
29. "Банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің №" деген нысанның 25-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК және қарыз алушы арасында жасалған банктік қарыз шартының/ кредиттік желі ашу туралы келісімнің нөмірі көрсетіледі.
30. "Банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің күні" деген нысанның 26-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК мен қарыз алушы арасында жасалған банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің күні көрсетіледі.
31. "Қарыз алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі" деген нысанның 27-бағанында кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға) немесе болған жағдайда бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға) көрсетіледі.
32. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 728 қаулысымен бекітілген 2021–2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаға қатысуы (иә/жоқ)" деген нысанның 28-бағанында қаржыландырылған жобаның Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 728 қаулысымен бекітілген 2021–2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаға қатысуы туралы ақпарат "иә" немесе "жоқ" деген белгі қойылып көрсетіледі.
33. "Тетік шеңберіндегі бағыт" деген нысанның 29-бағанында:
1) агроөнеркәсіптік кешендегі (бұдан әрі – АӨК) қайта өңдеу;
2) АӨК-тегі өндіріс;
3) өңдеу өнеркәсібі және көрсетілетін қызметтер бағыты көрсетіледі.
34. "Жеке кәсіпкерлік субъектісінің санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)" деген нысанның 30-бағанында Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес жеке кәсіпкерлік субъектісінің санаты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 119 Бұйрыққа
2-қосымша
Басым жобаларға кредит
беру тетігі шеңберінде
ұсынылған қаражатты екінші
деңгейдегі банктердің мақсатты
пайдалануын талдау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ұсынылады: "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына.
Нысан әкімшілік деректерді жинауға арналған.
Әкімшілік деректер нысаны орналастырылған интернет ресурс: www.economy.gov.kz.
______________________________________________________________________________
(екінші деңгейдегі банк/өнеркәсіпті дамыту қоры/лизингтік компания/ "Аграрлық несиелік корпорация" акционерлік қоғамы атауы)
Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бөлінген қаражаттың игерілуі туралы есеп
Есептік кезең 20_____ жыл.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ОАОО-1.
Кезеңділігі: бөлінген қаражатты игеру кезеңі аяқталғаннан кейін.
Ақпарат ұсынатын тұлғалар шеңбері: екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ), өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ), қаржылық лизинг бойынша лизингтік компаниялар (бұдан әрі – ЛК) және "Аграрлық кредиттік корпорация" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – АКК).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: бір рет, игеру кезеңі аяқталғанда, игеру мерзімі аяқталғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамына (бұдан әрі – қаржы агенттігі).
РР/с №
Жеке кәсіпкерлік субъектінің (бұдан әрі –ЖКС) атауы
Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес-сәйкестендіру нөмір
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуіші
Нақты қарыз беру сомасы
Сала (секция)
кіші сала (бөлім)
Оның ішінде "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі" (бұдан әрі – Тетік) қаражаты есебінен
оның ішінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК қаражаты есебінен
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Қарыз мерзімі, ай
Қарыз валютасы
номиналды
сыйақы мөлшерлемесі
Кредит келісімінің № және күні
Нысаналы мақсаты
Инвестициялар
Айналым қаражатын толтыру
Сомасы
Үлес салмағы, %
Сомасы
Үлес салмағы, %
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Кестенің жалғасы
Тетік шеңберінде бағыт
ЖКС санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)
18
19

1) Краткий анализ и выводы финансового агентства по освоению БВУ/ФРП/ЛК/АКК средств в рамках Механизма (освоение средств/выданные займы в разбивке БВУ/ФРП/ЛК/АКК, разбивка по категориям СЧП, по видам деятельности, по направлениям, по целевому назначению, по месту реализации проекта, информация в разбивке регионов с краткими выводами и анализом).
Должностное лицо __________________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Ответственный работник _____________________
(Фамилия, имя, отчество, (при его наличии) (подпись, печать (при наличии))
Приложение к форме
"Отчет об освоении
выделенных средств в рамках
Механизма кредитования и
финансового лизинга
приоритетных проектов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении выделенных средств в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов
(Индекс – ОАОО-1, периодичность: после завершения периода освоения выделенных средств).
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении выделенных средств в рамках Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии c постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 820 "О некоторых вопросах обеспечения долгосрочной тенговой ликвидности для решения задачи доступного кредитования".
3. Форма составляется банками второго уровня (далее – БВУ), фонд развития промышленности (далее – ФРП), лизинговыми компаниями по финансовому лизингу (далее – ЛК) и акционерным обществом "Аграрная кредитная корпорация" (далее – АКК). Данные в Форме заполняются в тысячах тенге, если не указано иное.
4. Форму подписывает первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета и исполнитель.
5. В графе 1 формы "№ п/п" указывается порядковый номер по порядку. Последующая информация, не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 формы "Наименование субъекта частного предпринимательства (далее – СЧП)" указывается полное наименование СЧП – участника Национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 728, с отражением юридического статуса.
7. В графе 3 формы "Область, город республиканского значения и столица" указывается наименование области, города республиканского значения или столицы, соответствующее месту регистрации предпринимателя.

1) Тетік шеңберіндегі қаражатты ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК игеруі бойынша қаржы агенттігінің қысқаша талдауы мен тұжырымдары. (қаражатты игеру ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК бөлінісінде берілген қарыздар, ЖКС санаттары бойынша, қызметі түрлері бойынша, бағыттары бойынша, нысаналы мақсаты бойынша, жобаны іске асыру орны бойынша бөлу, қысқаша тұжырымдарымен және талдауымен бірге өңірлер бөлінісіндегі ақпарат).
Лауазымды тұлға _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
Жауапты жұмыскер _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы, мөр (болған жағдайда)
"Басым жобаларға кредит
беру және қаржылық лизинг
тетігі шеңберінде бөлінген
қаражаттың игерілуі туралы
есеп" нысанына
қосымша
"Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бөлінген қаражаттың игерілуі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
(Индексі – ОАОО-1, кезеңділігі: бөлінген қаражатты игеру кезеңі аяқталғаннан кейін)
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі шеңберінде бөлінген қаражаттың игерілуі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қолжетімді кредит беру міндетін шешу үшін ұзақ мерзімді теңгелік өтімділікті қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 820 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ)/өнеркәсіпті дамыту қоры (бұдан әрі – ӨДҚ)/қаржылық лизинг бойынша лизингтік компаниялар (бұдан әрі – ЛК)/"Аграрлық кредиттік корпорация" АҚ (бұдан әрі – АКК) жасайды. Егер өзгеше көрсетілмесе, Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға және орындаушы қол қояды.
5. "Р/с №" деген Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі. Кейінгі ақпаратты жазғанда, нөмірлену реті үзілмеуі тиіс.
6. Нысанның "Жеке кәсіпкерлік субъектісінің (бұдан әрі – ЖКС) атауы" деген 2-бағанында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 728 қаулысымен бекітілген 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобаға қатысушының – ЖКС толық атауы заңды мәртебесі көрсетіле отырып, жазылады.
7. Нысанның "Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана" деген 3-бағанында кәсіпкердің тіркелген орнына сәйкес келетін облыс немесе республикалық маңызы бар қала немесе астана көрсетіледі.

8. В графе 4 формы "Индивидуальный Идентификационный номер/Бизнесидентификационный номер" указывается индивидуальный идентификационный номер для физического лица или бизнес–идентификационный номер предпринимателя (при наличии) для юридического лица.
9. В графе 5 формы "Общий классификатор видов экономической деятельности" "Отрасль (секция)" указывается секция по общему классификатору видов экономической деятельности, в рамках которой реализуется проект предпринимателя.
10. В графе 6 формы "Общий классификатор видов экономической деятельности" "Подотрасль (раздел)" указывается четвертый уровень классификации ОКЭД, обозначенный четырехзначным цифровым кодом.
11. В графе 7 формы "Сумма фактической выдачи займа" "В том числе за счет средств "Механизма кредитования и финансового лизинга приоритетных проектов" (далее – Механизм)" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа за счет средств Механизма.
12. В графе 8 формы "Сумма фактической выдачи займа" "В том числе за счет средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК" указывается сумма кредитных средств, фактически выданных заемщику в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа за счет собственных средств БВУ/ФРП/ЛК/АКК.
13. В графе 9 формы "Срок займа месяц" указывается срок предоставления кредита, рассчитанный в месяцах.
14. В графе 10 формы "Валюта займа" указывается валюта кредита.
15. В графе 11 формы "Номинальная ставка вознаграждения" указывается номинальная ставка вознаграждения, установленная по кредиту в рамках соглашения об открытии кредитной линии/договора банковского займа.
16. В графе 12 и 13 формы "Номер и дата кредитного соглашения" указывается номер договора банковского займа/соглашения об открытии кредитной линии, заключенного между БВУ/ФРП/ЛК/АКК и заемщиком.
17. В графе формы "Целевое назначение" подграфа "Инвестиции" в графе 14 "Сумма" указывается сумма кредитных средств, направленная на инвестиционные цели.
18. В графе 15 формы "Удельный вес %" указывается доля кредитных средств, направленная на инвестиционные цели в процентном выражении.
19. В подграфе "Пополнение оборотных средств" в графе 16 формы "Сумма" указывается сумма кредитных средств, направленная на пополнение оборотных средств.
20. В графе 17 формы "Удельный вес %" указывается доля кредитных средств, направленная на пополнение оборотных средств.
21. В графе 18 формы "Направление в рамках Механизма" указывается направление:

8. Нысанның "Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі" деген 4-бағанында жеке тұлға үшін жеке сәйкестендіру нөмірі немесе заңды тұлға үшін кәсіпкердің бизнес сәйкестендіру нөмірі (болған жағдайда) көрсетіледі.
9. Нысанның "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" "Сала (секция)" деген 5-бағанында кәсіпкердің жобасы іске асырылатын экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша секция көрсетіледі.
10. Нысанның "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" "Кіші сала (бөлім)" деген 6-бағанында төрт таңбалы цифрлық кодпен белгіленген ЭҚЖЖ сыныптамасының төртінші деңгейі көрсетіледі.
11. Нысанның "Нақты қарыз беру сомасы" "Оның ішінде "Басым жобаларға кредит беру және қаржылық лизинг тетігі (бұдан әрі – Тетік)" қаражаты есебінен" деген 7-бағанында Тетік қаражаты есебінен кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде қарыз алушыға нақты берілген кредиттік қаражат сомасы көрсетіледі.
12. Нысанның "Нақты қарызды беру сомасы" "Оның ішінде ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АКК қаражаты есебінен" деген 8-бағанында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АКК меншікті қаражаты есебінен кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде қарыз алушыға іс жүзінде берілген кредиттік қаражат сомасы көрсетіледі.
13. Нысанның "Қарыз мерзімі, ай" деген 9-бағанында айлармен есептелген кредит беру мерзімі көрсетіледі.
14. Нысанның "Қарыз валютасы" деген 10-бағанында кредит валютасы көрсетіледі.
15. Нысанның "Номиналды сыйақы мөлшерлемесі" деген 11-бағанында кредиттік желі ашу туралы келісім/банктік қарыз шарты шеңберінде кредит бойынша белгіленген номиналды сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.
16. Нысанның "Кредиттік келісімнің нөмірі және күні" деген 12 және 13-бағандарында ЕДБ/ӨДҚ/ЛК/АНК мен қарыз алушы арасында жасалған банктік қарыз шартының/кредиттік желі ашу туралы келісімнің нөмірі мен күні көрсетіледі.
17. Нысанның "Нысаналы мақсаты" деген бағанының "Инвестициялар" деген кіші бағанының "Сомасы" деген 14-бағанында инвестициялық мақсаттарға бағытталған кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
18. Нысанның "Үлес салмағы %" деген 15-бағанында пайыздық мәнде инвестициялық мақсаттарға бағытталған кредит қаражатының үлесі көрсетіледі.
19. Нысанның "Сомасы" 16-бағанының "Айналым қаражатын толықтыру" деген кіші бағанында айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредит қаражатының сомасы көрсетіледі.
20. Нысанның "Үлес салмағы %" деген 17-бағанында айналым қаражатын толықтыруға бағытталған кредит қаражатының үлесі көрсетіледі.
21. Нысанның "Тетік шеңберіндегі бағыт" деген 18-бағанында:

1) переработка в агропромышленном комплексе (далее – АПК);
2) производство в АПК;
3) обрабатывающая промышленность и услуги.
22. В графе 19 формы "Категория СЧП (малый бизнес/средний бизнес/крупный бизнес)" указывается категория СЧП в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан.

1) агроөнеркәсіптік кешендегі (бұдан әрі – АӨК) қайта өңдеу;
2) АӨК өндірісі;
3) өңдеу өнеркәсібі мен көрсетілетін қызметтер бағыты көрсетіледі.
22. Нысанның "ЖКС санаты (шағын бизнес/орта бизнес/ірі бизнес)" деген 19-бағанында ЖКС санаты Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес көрсетіледі.