О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 24 мая 2017 года № 105-1016 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые коммунальными казенными предприятиями в сфере культуры"
Постановление акимата города Нур-Султана от 26 апреля 2022 года № 508-1277. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2022 года № 27885. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 27 февраля 2024 года № 508-524.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 27.02.2024 № 508-524 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат города Нур-Султан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Астаны от 24 мая 2017 года № 105-1016 "Об установлении цен на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые коммунальными казенными предприятиями в сфере культуры" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1108) следующие изменения и дополнения:
в вышеуказанном постановлении:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Установить цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые коммунальными казенными предприятиями в сфере культуры, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 к настоящему постановлению.";
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложения 2, 6, 11, 12, 14 исключить;
в примечаниях в приложениях 1, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 13, 15 слова "В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", участники и инвалиды Великой Отечественной войны имеют право на первоочередное и бесплатное посещение культурно-зрелищных мероприятий (при предъявлении подтверждающих документов)." исключить;

"Мәдениет саласындағы коммуналдық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 24 мамырдағы № 105-1016 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 26 сәуірдегі № 508-1277 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 мамырда № 27885 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 27 ақпандағы № 508-524 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 27.02.2024 № 508-524 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мәдениет саласындағы коммуналдық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын белгілеу туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 24 мамырдағы № 105-1016 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1108 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген қаулыда:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мәдениет саласындағы коммуналдық қазыналық кәсіпорындар өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-қосымшаларына сәйкес белгіленсін.".
5-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2, 6, 11, 12, 14-қосымшалар алынып тасталсын.
1, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 13, 15-қосымшаларындағы ескертпелер "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері мәдени ойын-сауық іс-шараларына бірінші кезекте және тегін кіруіне құқықтары бар (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда)." деген сөздер алынып тасталсын;

дополнить приложениями 16, 17, согласно приложениям 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление культуры города Нур-Султан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Нур-Султан.

осы қаулының 2, 3-қосымшаларына сәйкес 16, 17-қосымшалармен толықтырылсын;
2. "Нұр-Сұлтан қаласының Мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Нур-Султан А. Кульгинов
Приложение 1
к постановлению Акимата
города Нур-Султан
от 26 апреля 2022 года № 508-1277
Приложение 5
к постановлению акимата
города Астаны
от 24 мая 2017 года № 105-1016
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Жастар театры" акимата города Нур-Султан
п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Цена за единицу,
тенге
1
2
3
1.
Стоимость входного билета на спектакли на одного человека:
1.1.
для взрослых

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласының әкімі А. Кульгинов
Нұр-Сұлтан қаласы
әкімдігінің 2022 жылғы
26 сәуірдегі № 508-1277
Қаулысына 1-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 24 мамырдағы
№ 105-1016 қаулысына
5-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Жастар театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына енгізілетін өзгерістер
Р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
1.
Спектакльдерге бір адамға кіру билетінің құны:
1.1.
Ересектерге

2000
1.2.
для студентов (при предъявлении студенческого удостоверения)
700
1.3.
для детей старше 5 лет и пенсионеров (при предъявлении пенсионного удостоверения)
500
2.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия (без оборудования), 1 час
75 000
3.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия (с оборудованием), 1 час
150 000
4.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия (без оборудования), 1 сутки
450 000
5.
Услуги по предоставлению зала для проведения совместного мероприятия (с оборудованием), 1 сутки
900 000
6.
Услуги по предоставлению фойе для проведения совместного мероприятия, 1 сутки
150 000
7.
Услуги по предоставлению фойе для проведения совместного мероприятия, 1 час
15 000
8.
Услуги по проведению концертных мероприятий, 1 час
300 000
9.
Услуги по проведению курсов театральной студии
25 000
* Примечание:
Согласно Закону Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", инвалиды первой, второй группы и дети-инвалиды до 18 (восемнадцати) лет имеют право на бесплатное посещение культурно-зрелищных мероприятий (при предъявлении подтверждающих документов), инвалидам третьей группы предоставляются льготы в размере 50% от стоимости билета на культурно-зрелищные мероприятия (при предъявлении подтверждающих документов).
Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 2
к постановлению Акимата
города Нур-Султан
от 26 апреля 2022 года № 508-1277
Приложение 16
к постановлению акимата
города Астаны
от 24 мая 2017 года № 105-1016
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Дирекция объединенных музеев города Нур-Султан" акимата города Нур-Султан
п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Цена за единицу, тенге
1
2
3
1. Этно-мемориальный комплекс "Карта Казахстана "Атамекен"
1.1.
Стоимость входного билета в Этно-мемориальный комплекс "Карта Казахстана "Атамекен" на одного человека без экскурсии, за исключением турлидеров
400
1.2.
Стоимость входного билета в Этно-мемориальный комплекс "Карта Казахстана "Атамекен" с экскурсией на одного человека, за исключением турлидеров:
1.2.1.
На казахском и русском языках
600
1.2.2.
На английском языке
900
1.3.
Стоимость фотографии, фотосьемки в комплексе

2000
1.2.
Студенттер үшін (студенттік куәлігін ұсынған жағдайда)
700
1.3.
5 жастан жоғары балалар мен зейнеткерлер үшін (зейнеткерлік куәлігін ұсынған жағдайда)
500
2.
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер (жабдықтарсыз), 1 сағат
75 000
3.
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер (жабдықтармен), 1 сағат
150 000
4.
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер (жабдықтарсыз), 1 тәулік
450 000
5.
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін залды ұсыну бойынша қызметтер (жабдықтармен), 1 тәулік
900 000
6.
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін фойені ұсыну бойынша қызметтер, 1 тәулік
150 000
7.
Бірлескен іс-шараны өткізу үшін фойені ұсыну бойынша қызметтер, 1 сағат
15 000
8.
Концерттік іс-шараларды өткізу бойынша қызметтер,
1 сағат
300 000
9.
Театр студиясының курстарын өткізу қызметтері
25 000
* Ескертпе:
"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, бiрiншi және екiншi топтардағы мүгедектер мен 18 (он сегiз) жасқа дейiнгi мүгедек балалардың мәдени ойын-сауық шараларына тегін кіруіне құқықтары бар (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда), ал үшiншi топтағы мүгедектер мәдени ойын-сауық шараларына кіру билеті құнының 50% төлеп кіре алады (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда).
5 (бес) жасқа дейінгі балаларға кіру тегін, бірақ отырғызатын орын ұсынылмайды. Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған 18 (он сегіз) жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға кіруге тегін билеттер ұсынылады (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда).
Нұр-Сұлтан қаласы
әкімдігінің 2022 жылғы
26 сәуірдегі
№ 508-1277 Қаулысына
2-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 24 мамырдағы
№ 105-1016 қаулысына
16-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Нұр-Сұлтан қаласының Біріккен мұражайлар дирекциясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары
Р/с
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
1. "Атамекен" Қазақстан картасы" этно-мемориалдық кешені
1.1.
"Атамекен" Қазақстан картасы" этно-мемориалдық кешенге экскурсиясыз бір адамға кіру билетінің құны, турлидерлерді қоспағанда
400
1.2.
"Атамекен" Қазақстан картасы" этно-мемориалдық кешенге экскурсиямен бір адамға кіру билетінің құны, турлидерлерді қоспағанда:
1.2.1.
Қазақ және орыс тілдерінде
600
1.2.2.
Ағылшын тілінде
900
1.3.
Фотосурет, фототүсірілім құны

Детям до 5 (пяти) лет вход бесплатный без предоставления места. Детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, не достигшим 18 (восемнадцати) лет, потерявших родителей до совершеннолетия, на посещение предоставляются бесплатные билеты (при предъявлении подтверждающих документов).
Приложение 3
к постановлению Акимата
города Нур-Султан
от 26 апреля 2022 года № 508-1277
Приложение 17
к постановлению акимата
города Астаны
от 24 мая 2017 года № 105-1016
Цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые Государственным коммунальным казенным предприятием "Музыкальный театр юного зрителя" акимата города Нур-Султан
п/п
Наименование товара (работы, услуги)
Цена за единицу,
тенге
1
2
3
1.
Услуга по предоставлению концертного зала для проведения совместных мероприятий со стандартным набором светового и звукового оборудования на 1 час

5 (бес) жасқа дейінгі балаларға кіру тегін, бірақ отырғызатын орын ұсынылмайды. Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған 18 (он сегіз) жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға кіруге тегін билеттер ұсынылады (растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда).
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2022 жылғы 26 сәуірдегі
№ 508-1277 Қаулысына
3-қосымша
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 24 мамырдағы
№ 105-1016 қаулысына
17-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "Музыкалық жас көрермен театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары
Р/с
Тауардын (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Бірлік бағасы, теңге
1
2
3
1.
1 сағатқа арналған жарық және дыбыс жабдықтарының стандартты жиынтығымен бірлескен іс-шаралар өткізу үшін концерт залын ұсыну бойынша қызмет

80 000
2.
Стоимость входного билета на одного человека:
2.1.
Для взрослых
2 000
2.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
900
3.
Услуги по организации выступления одного коллектива, 1/2 состава (не более 2 репетиций)
100 000
4.
Услуги по организации выступления одного сотрудника (не более 2 репетиций)
5 000
5.
Групповое посещение театрального мероприятия (198 мест)
350 000
6.
Оказание услуг хореографического кружка (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):
6.1.
Для взрослых
15 000
6.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
10 000
7.
Оказание услуг театрального кружка (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):
7.1.
Для взрослых
15 000
7.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
10 000
8.
Оказание услуг вокального кружка (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):
8.1.
Для взрослых
15 000
8.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
10 000
9.
Оказание услуг по обучению на домбре (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):
9.1.
Для взрослых
15 000
9.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
10 000
10.
Оказание услуг по обучению на фортепиано (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):
10.1.
Для взрослых
15 000
10.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
10 000
11.
Оказание услуг по обучению на гитаре (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):
11.1.
Для взрослых
15 000
11.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
10 000
12.
Оказание услуг по обучению на қылқобызе (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):
12.1.
Для взрослых
15 000
12.2.
Для детей старше 5 лет, студентов, пенсионеров (при предъявлении студенческого билета или пенсионного удостоверения)
10 000
13.
Оказание услуг по обучению на виолончели (12 посещений, групповые занятия (8–10 человек), продолжительность занятия 90 минут (1 месяц):

80 000
2.
Бір адамға қойылымдарға кіру билетінің құны:
2.1.
Ересектер үшін
2 000
2.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
900
3.
Бір ұжымның, 1/2 құрамның (2 репетициядан артық емес) өнер көрсетуін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер)
100 000
4.
Бір қызметкердің сөз сөйлеуін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер (2 репетициядан артық емес)
5 000
5.
Театр іс-шарасына топтық қатысу (198 орын)
350 000
6.
Хореографиялық үйірме қызметтерін көрсету (12 рет келу, топтық сабақтар (8–10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай)
6.1.
Ересектер үшін
15 000
6.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
10 000
7
Театр шеберханасы үйрету қызметін көрсету (12 рет келу, топтық сабақтар (8–10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай):
7.1.
Ересектер үшін
15 000
7.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
10 000
8.
Вокалдық үйірме қызметін көрсету (12 рет бару, топтық сабақтар (8-10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай):
8.1.
Ересектер үшін
15 000
8.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
10 000
9.
Домбыра үйрету қызметін көрсету (12 рет келу, топтық сабақтар (8–10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай):
9.1.
Ересектер үшін
15 000
9.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
10 000
10.
Фортопиано үйрету қызметін көрсету (12 рет келу, топтық сабақтар (8–10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай)
10.1.
Ересектер үшін
15 000
10.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
10 000
11.
Гитара үйрету қызметін көрсету (12 рет келу, топтық сабақтар (8–10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай)
11.1.
Ересектер үшін
15 000
11.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
10 000
12.
Қылқобыз үйрету қызметін көрсету (12 рет келу, топтық сабақтар (8– 10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай)
12.1.
Ересектер үшін
15 000
12.2.
5 жастан асқан балалар, студенттер, зейнеткерлер үшін (студенттік немесе зейнеткерлік куәлігін көрсеткен жағдайда)
10 000
13.
Виолончели үйрету қызметін көрсету (12 рет келу, топтық сабақтар (8-10 адам), сабақтың ұзақтығы 90 минут (1 ай)