О некоторых вопросах проведения мирных собраний в городе Косшы
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 17 марта 2022 года № 45/11-7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 апреля 2022 года № 27403
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Косшы, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Косшы, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Косшы, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Б.Ибраев
Приложение 1 к решению
маслихата города Косшы
от 17 марта 2022 года
№ 45/11-7
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в городе Косшы
Наименование населенного пункта, сельского округа
Место для организации и проведения мирных собраний
Маршрут следования для проведения мирных собраний
1
город Косшы
Площадь перед строением 28, расположенного в микрорайоне Асыл тулик, 28
начиная от улицы Республики, 3В до площади перед строением 28, расположенного в микрорайоне Асыл тулик. Норма предельной заполняемости - 100 человек
Приложение 2 к решению
маслихата города Косшы
от 17 марта 2022 года
№ 45/11-7
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Косшы
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в городе Косшы разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее–Закон).

Қосшы қаласында бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 17 наурыздағы № 45/11-7 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 сәуірде № 27403 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, Қосшы қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қосшы қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Қосшы қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Қосшы қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Б.Ибраев
Қосшы қаласы мәслихатының
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 45/11-7 шешіміне
1 қосымша
Қосшы қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Елді мекеннің, ауылдық округтің атауы
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін орын
Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты
1
Қосшы қаласы
Асыл түлік шағын ауданында орналасқан 28 құрылыс алдындағы алаңы
Республика көшесі, 3В бастап Асыл түлік шағын ауданында орналасқан 28 құрылыс алдындағы алаңына дейін. Шекті толымдылық нормасы - 100 адам
Қосшы қаласы мәслихатының
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 45/11-7 шешіміне
2 қосымша
Қосшы қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Қосшы қаласында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.

2. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организаторами и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
3. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации проведения мирных собраний в городе Косшы:
1) Место для организации и проведения мирных собраний: площадь, перед строением 28, расположенного в микрорайоне Асыл тулик. Норма предельной заполняемости - 100 человек;
2) маршрут следования для проведения мирных собраний: начиная от улицы Республики, 3В до площади перед строением 28, расположенного в микрорайоне Асыл тулик. Норма предельной заполняемости 100 человек.
4. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Приложение 3 к решению
маслихата города Косшы
от 17 марта 2022 года
№ 45/11-7
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в городе Косшы
Не допускается проведение пикетирования на расстоянии 400 метров от границ прилегающих территорий следующих объектов, расположенных в городе Косшы:
1) В местах массовых захоронений;
2) На объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) На территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) На территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) На магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

2. Егер Заңда және өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, бейбіт жиналыстарды өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушылар мен қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
3. Қосшы қаласында бейбіт жиналыстар өткізуді ұйымдастыру үшін арнайы орындарды шекті толтыру нормалары:
1) бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін орын: Асыл түлік шағын ауданында орналасқан 28 құрылыс алдындағы алаңы. Шекті толымдылық нормасы - 100 адам;
2) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Республика көшесі, 3В бастап, Асыл түлік шағын ауданында орналасқан 28 құрылыс алдындағы алаңына дейін. Шекті толымдылық нормасы - 100 адам;
4. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізуге арналған арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылыстар орнатуға жол берілмейді.
Қосшы қаласы мәслихатының
2022 жылғы 17 наурыздағы
№ 45/11-7 шешіміне
3 қосымша
Қосшы қаласында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Қосшы қаласында келесі объектілердің іргелес аумақтарының шекараларынан 400 метр қашықтықта пикеттеуді өткізуге жол берілмейді:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистралдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистралдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.