Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории города Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 14 февраля 2022 года № 262. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2022 года № 26812. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 20 января 2025 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 20.01.2025 № 238 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации", приказом исполняющего обязанности Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 мая 2021 года № 173 "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22807), акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить методику определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории города Шымкент.
2. Государственному учреждению "Управление внутренней политики и по делам молодежи города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Ш.Мукана.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент М. Айтенов
Утверждена
постановлением
Акимата города Шымкент
от 14 февраля 2022 года № 262
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории города Шымкент
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории города Шымкент (далее - Методика), разработана в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории города Шымкент.

Шымкент қаласының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын, көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2022 жылғы 14 ақпандағы № 262 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 ақпанда № 26812 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 20 қаңтардағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 20.01.2025 № 238 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-4-бабы 4-1) тармақшасына, "Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 мамырдағы № 173 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22807 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы оның ресми жарияланғаннан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің бірінші орынбасары Ш.Мұқанға жүктелсiн.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі М. Айтенов
Шымкент қаласы әкімдігінің
2022 жылғы 14 ақпандағы
№ 262 қаулысымен бекітілген
Шымкент қаласының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын, көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі
1. Шымкент қаласының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың осы әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-4 бабының 4-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Шымкент қаласының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.

2. Стоимость услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне (далее – услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации согласно приложению к настоящей Методике.
3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного информационного заказа не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

2. Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдары қызметінің әрбір жеке түрі үшін осы Әдістеменің қосымшасына сәйкес жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына байланысты айқындалады.
3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттердегі көрсетілетін қызмет құны;
Bn – газетте орналастырылатын бір шаршы сантиметрмен көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын, шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдардағы көрсетілетін қызмет құны;
Bm – журналда орналастырылатын бір шаршы сантиметрмен көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – шаршы сантиметрмен есептелетін журналда орналастырылатын көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундінің, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің таңбасымен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам болса – 1,4.
5. Телевизияда көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, теледидардағы көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевизияда орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевизияда орналастырылатын көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көлемі.
Егер мемлекеттік ақпараттық тапсырысты қалыптастыру кезінде көрсетілетін қызметте телевизиялық жанрлары бойынша бөлінулер ескерілмеген жағдайда, телевизиялық көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение к Методике
определения стоимости
услуг, закупаемых для
проведения государственной
информационной политики в
средствах массовой информации
территории города Шымкент
Базовые цены на услуги, закупаемые для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории города Шымкент
Наименование услуги
Единица измерения
2022 год (тенге)
2023 год (тенге)
2024 и последующие годы (тенге)
1.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр

6. Радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада орналастырылатын көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Шымкент қаласының аумағындағы
бұқаралық ақпарат құралдарында
мемлекеттік ақпараттық саясатты
жүргізу үшін сатып алынатын
көрсетілетін қызметтердің
құнын айқындау
Әдістемесіне қосымша
Шымкент қаласының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілген қызметтердің базалық бағалары
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
2022 жыл (теңге)
2023 жыл (теңге)
2024 және кейінгі жылдар (теңге)
1.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр

385
389
405
2.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории города Шымкент (Bn)
квадратный сантиметр
200
208
216
3.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (журнал), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bm)
квадратный сантиметр
1350
1404
1460
4.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (журнал), распространяемых на территории города Шымкент (Bm)
квадратный сантиметр
182
189
197
5.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в интернет-ресурсе, освещающего вопросы республиканского значения (Bi)
символ
92
96
100
6.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в интернет-ресурсе, освещающего вопросы регионального значения (Bi)
символ
6
6,2
6,5
7.
Услуга (производство и размещение информационных материалов) на телевидении, включенных в обязательный перечень теле-радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
373 457
388 395
403 931
8.
Услуга (производство и размещение новостных сюжетов) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
минута
8 750
9 100
9 464
9.
Услуга (производство и размещение информационно-аналитических, познавательных программ) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
минута
17 250
17 940
18 658
10.
Услуга (производство и размещение образовательных программ) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
минута
16 750
17 420
18 117
11.
Услуга (производство и размещение телевизионных программ) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
минута
17 700
18 408
19 144
12.
Услуга (производство и размещение ток шоу) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
минута

385
389
405
2.
Шымкент қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
200
208
216
3.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (журнал) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
1350
1404
1460
4.
Шымкент қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда (журнал) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
182
189
197
5.
Республикалық маңызы бар мәселелерді жария ететін интернет-ресурста көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
таңба
92
96
100
6.
Өңірлік маңызы бар мәселелерді жария ететін интернет-ресурста көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
таңба
6
6,2
6,5
7.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле- радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевизияда көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
373 457
388 395
403 931
8.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (жаңалық сюжеттер өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
8 750
9 100
9 464
9.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (ақпараттық-талдамалық, танымдық бағдарламалар өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
17 250
17 940
18 658
10.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (білім беру бағдарламалар өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
16 750
17 420
18 117
11.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (телевизиялық бағдарламар өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
17 700
18 408
19 144
12.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (ток шоу өндіру және орналастыру) (Btv)
минут

25 167
26 173
27 220
13.
Услуга (производство и размещение реалити шоу) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
минута
23 917
24 873
25 868
14.
Услуга (производство и размещение документального фильма) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
минута
40 000
41 600
43 264
15.
Услуга (производство и размещение видеоролика) на телевидении, входящих в перечень теле-радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории города Шымкент, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-радиоканалов (Btv)
секунда
6 104
6 348
6 602
16.
Услуга (изготовление и размещение информационных программ) на радиоканале, распространяемого на территории города Шымкент (Br)
минута
11 564
12 027
12 508
17.
Услуга (изготовление и размещение аудиоролика) на радиоканале, распространяемого на территории города Шымкент (Br)
секунда
539
561
583

25 167
26 173
27 220
13.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (реалити-шоу өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
23 917
24 873
25 868
14.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (деректі фильм өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
40 000
41 600
43 264
15.
Міндетті теле-радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Шымкент қаласының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле- радиоарналардың тізбесіне кіретін телевизияда көрсетілетін қызмет (бейнеролик өндіру және орналастыру) (Btv)
секунд
6 104
6 348
6 602
16.
Шымкент қаласының аумағында таратылатын радиоарнада көрсетілетін қызмет (ақпараттық бағдарламарды дайындау және орналастыру) (Br)
минут
11 564
12 027
12 508
17.
Шымкент қаласының аумағында таратылатын радиоарнада көрсетілетін қызмет (аудиоролик дайындау және орналастыру) (Br)
секунд
539
561
583