О внесении изменения в решение маслихата города Шымкент от 30 марта 2022 года № 14/124-VII "О корректировке базовых ставок земельного налога"
Решение маслихата города Шымкент от 29 сентября 2022 года № 21/196-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 октября 2022 года № 30294
Маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент "О корректировке базовых ставок земельного налога" от 30 марта 2022 года № 14/124-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27553) следующее изменение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. На основании проекта (схемы) зонирования земель города Шымкент, базовые ставки земельного налога, установленные статьями 505, 506 и 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
для земель, находящихся в зонах 1, 2, 3, за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, повысить на 50 (пятьдесят) процентов;
для земель, находящихся в зоне 4, за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, повысить на 40 (сорок) процентов;
для земель, находящихся в зонах 5, 6, 7, за исключением земель, занятых под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, оставить утвержденные базовые ставки согласно статье 505 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
в зонах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 для земель несельскохозяйственного назначения, используемых для сельскохозяйственных целей, понизить на 50 (пятьдесят) процентов.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов

"Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" 2022 жылғы 30 наурыздағы № 14/124-VII Шымкент қаласы мәслихатының шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 21/196-VII шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 22 қазанда № 30294 болып тіркелді
Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шымкент қаласы мәслихатының "Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы" 2022 жылғы 30 наурыздағы № 14/124-VII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27553 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шымкент қаласының жерлерді аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) негізінде Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 505, 506 және 510- баптарымен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері:
1, 2, 3 аймақтарда орналасқан жерлер үшін, автотұрақтар (паркингтер), автожанармай құю станциялары орналасқан, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерді қоспағанда, 50 (елу) пайызға арттырылсын;
4 аймақта орналасқан жерлер үшін автотұрақтар (паркингтер), автожанармай құю станциялары орналасқан, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерді қоспағанда, 40 (қырық) пайызға арттырылсын;
5, 6, 7-аймақтарда орналасқан жерлер үшін, автотұрақтар (паркингтер), автожанармай құю станциялары, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерді қоспағанда, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің 505 бабына сәйкес бекітілген базалық мөлшерлемелері қалдырылсын;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-аймақтарда ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер үшін 50 (елу) пайызға төмендетілсін.".
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Б. Нарымбетов