О внесении изменения в постановление акимата Мангистауской области от 22 декабря 2020 года № 248 "Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Мангистауской области"
Постановление акимата Мангистауской области от 16 сентября 2022 года № 171. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2022 года № 29673. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 20 октября 2023 года № 171
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 20.10.2023 № 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 22 декабря 2020 года № 248 "Об утверждении регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4395) следующие изменения:
в регламенте личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Мангистауской области:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Мангистауской области (далее – Регламент) разработан в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами и регламентирует порядок личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппарата акима Мангистауской области.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Запись на прием ведут работники, ответственные за организацию приема, ежедневно в рабочие дни, в рабочее время с перерывом на обед, на основании электронного документа с веб-портала "электронного правительства", с Информационной системы "е-Өтініш", обращений в бумажном формате, в том числе, поступающих нарочно, либо в устной форме, изложенной работнику общественной приемной, а также заявок, поступивших в Call-центр общественной приемной.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Прием в общественных приемных акимом Мангистауской области и его заместителями проводится не реже одного раза в месяц согласно утвержденному акимом графику.

Маңғыстау облысы әкімдігінің "Маңғыстау облысы әкімі аппаратының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентін бекіту туралы" 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 248 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2022 жылғы 16 қыркүйектегі № 171 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 қыркүйекте № 29673 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 171 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 20.10.2023 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Маңғыстау облысы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 248 "Маңғыстау облысы әкімі аппараты лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4395 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
Маңғыстау облысы әкімі аппараты лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Маңғыстау облысы әкімі аппараты лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленген және Маңғыстау облысы әкімі аппаратының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының тәртібін регламенттейді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қабылдауға жазуды қабылдауды ұйымдастыруға жауапты қызметкерлер күн сайын жұмыс күндері жұмыс уақытында түскі үзіліспен "электрондық үкімет" веб-порталындағы электрондық құжаттар, "е-Өтініш" ақпараттық жүйесінен, қағаз форматтағы, оның ішінде қолма-қол түскен өтініштер немесе қоғамдық қабылдау бөлмесінің қызметкеріне ауызша нысанында, сондай-ақ қоғамдық қабылдау бөлменің Call-орталығына келіп түскен өтінімдер негізінде жүргізеді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Маңғыстау облысы әкімімен және оның орынбасарлары мен қоғамдық қабылдау бөлмелерінде қабылдау әкім бекіткен графикке сәйкес айына бір реттен сиретпей жүргізіледі.

Также прием проводится в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2022 года № 826 "О проведении встреч акимов с населением" за день до проведения отчетной встречи и после проведения отчетной встречи.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Прием иностранцев и лиц без гражданства Казахстан осуществляется в соответствии с Инструкцией по защите государственных секретов Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 776 "Для служебного пользования" и иные нормативные правовые акты Республики Казахстан, регулирующие отношения в области защиты государственных секретов.
В случае необходимости, прием иностранцев и лиц без гражданства проводится с участием переводчика.
Обращения иностранцев и лиц без гражданства, поданные на приеме, рассматриваются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, если международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, не предусмотрены иные правила их рассмотрения.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Прием проводится в порядке очередности обращения. Ветераны Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, лиц с инвалидностью всех категорий, беременные женщины, лица, награжденные орденами "Алтын Қыран", имеющие звания "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" принимаются вне очереди.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. В срок, не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации обращения, ответственный работник общественной приемной направляет ответ заявителю с указанием даты и времени приема, либо мотивированный отказ в приеме.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения административного дела, срок рассмотрения обращения может быть продлен мотивированным решением руководителя аппарата акима области или его заместителя на разумный срок, но не более чем до двух месяцев о чем извещается участник административной процедуры в течение трех рабочих дней со дня продления срока.".
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Мангистауской области" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3.Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Мангистауской области.
4.Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Ногаев

Сондай-ақ қабылдау Қазақстан Республикасы Президентінің "Әкімдердің халықпен кездесулерін өткізу туралы" 2022 жылғы 3 наурыздағы № 826 Жарлығына сәйкес есеп беру кездесуі өткізілгенге дейін бір күн бұрын және есеп беру кездесуі өткізілгеннен кейін өткізіледі.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 776 "Қызмет бабында пайдалану үшін" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі нұсқаулығына және Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жүргізіледі.
Қажет болған жағдайда шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау аудармашының қатысуымен жүргізіледі.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың қабылдауда берген өтініштері, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда оларды қараудың өзге де қағидалары көзделмесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Қабылдау өтініштердің кезек тәртібімен жүргізіледі. Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, барлық санаттағы мүгедектігі бар адамдар, жүкті әйелдер, "Алтын Қыран" ордендерімен марапатталған, "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" атағы бар адамдар кезектен тыс қабылданады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Қоғамдық қабылдау бөлмесінің жауапты қызметкері өтініш тіркелген кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күннен кешіктірмей арыз берушіге қабылдау уақыты мен күні немесе қабылдаудан дәлелді бас тарту көрсетілген жауапты жолдайды.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Әкімшілік істі дұрыс қарау үшін, маңызы бар нақты мән-жайларды анықтау қажеттілігіне байланысты өтінішті қарау мерзімі әкімшілік орган басшысының немесе оның орынбасарының уәжді шешімімен ақылға қонымды екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, әкімшілік рәсімге қатысушы бұл туралы мерзім ұзартылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.".
2. "Маңғыстау облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Ногаев