Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 3 февраля 2022 года № 20. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2022 года № 26742. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 9 января 2025 года № 4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 09.01.2025 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации", приказом исполняющего обязанности Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 мая 2021 года № 173 "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22807) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление внутренней политики акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
Утверждена постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 3 февраля 2022 года
№ 20
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области (далее - Методика), разработана в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 4-4 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне.

Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № 20 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 4 ақпанда № 26742 болып тіркелді. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 9 қаңтардағы № 4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 09.01.2025 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-4-бабы 4-1) тармақшасына, "Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 мамырдағы № 173 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22807 тіркелді) сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
осы қаулыны Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі К. Аксакалов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2022 жылғы 3 ақпандағы
№ 20 қаулысымен
бекітілген
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі
1. Осы Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме) "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-4 бабы 4-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.

2. Стоимость услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне (далее – услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации.
Базовая цена для каждого отдельного вида услуги отпределяется согласно приложению к настоящей Методике.
3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного информационного заказа не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

2. Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құны (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдары қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына қарай айқындалады.
Көрсетілетін қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық баға осы Әдістеменің қосымшасына сәйкес айқындалады.
3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттердегі көрсетілетін қызмет құны;
Bn – газетте орналастырылатын бір шаршы сантиметрінің көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын, шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдардағы көрсетілетін қызмет құны;
Bm – журналда орналастырылатын бір шаршы сантиметрінің көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – шаршы сантиметрмен есептелетін журналда орналастырылатын көрсетілетін қызмет көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундінің, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста көрсетілетін қызметтің символдармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден жоғары – 1,4.
5. Телевизияда көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, теледидардағы көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевизияда көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевизияда көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көлемі
Егер мемлекеттік ақпараттық тапсырысты қалыптастыру кезінде телевизиялық бағдарламалардың жанрлары бойынша бөлінулер ескерілмеген жағдайда, телевизиялық бағдарламаларды өндіру және орналастыру құны базалық (Btv) болады.

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение
к Методике определения
стоимости услуг, закупаемых
для проведения государственной
информационной политики
в средствах массовой информации
по Северо-Казахстанской области
Базовые цены по размещению государственного заказа по проведению государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне
Наименование услуги
Единица измерения
Наименование области, городов и районов
Базовая цена на 2022год
(тенге)
Базовая цена на 2023 год
(тенге)
Базовая цена на 2024 и последую щие годы
(тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр
Северо-Казахстанская область

6. Радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Солтүстік Қазақстан облысы
бойынша бұқаралық ақпарат
құралдарында мемлекеттік ақпараттық
саясатты жүргізу үшін сатып алынатын
көрсетілетін қызметтердің құнын
айқындау әдістемесіне
қосымша
Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру бойынша базалық бағалар
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Облыстың, қалалар мен аудандардың атауы
2022 жылға базалық баға
(теңге)
2023 жылға базалық баға
(теңге)
2024 және алдағы жылдарға базалық баға
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын баспа басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Солтүстік Қазақстан облысы

800
832
865
2
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Северо-Казахстанской области (Bn)
квадратный сантиметр
Северо-Казахстанская область
91
95
98
3
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в печатных изданиях (газета), распространяемых на территории города Петропавловск (Bn)
квадратный сантиметр
город Петропавловск
89
93
96
4
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в печатных изданиях (газета), распространяемых на территории районов (Bn)
квадратный сантиметр
районы
30
31,2
32,4
5
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в печатных изданиях (журнал), распространяемых на территории Северо-Казахстанской области (Bm)
квадратный сантиметр
Северо-Казахстанская область
50
52
54
6
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсе, освещающие вопросы республиканского значения (Bi)
символ
Северо-Казахстанская область
158
164
171
7
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в интернет-ресурсе, освещающие вопросы регионального значения (Bi)
символ
Северо-Казахстанская область
24
25
26
8
Услуга (производство и размещение сюжетов) на телеканалах, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
Северо-Казахстанская область
491 111
510 755
531 186
9
Услуга (производство документального фильма) на телеканалах, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
Северо-Казахстанская область
187 500
187 500
187 500
10
Услуга (производство и размещение сюжетов), на телеканалах, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Северо-Казахстанской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
Северо-Казахстанская область
6 194
6 442
6 699
11
Услуга (производство и размещение телевизионных программ), на телеканалах, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Северо-Казахстанской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
Северо-Казахстанская область
6 194
6 442
6 699
12
Услуга (производство и размещение видеороликов), на телеканалах, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Северо-Казахстанской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
Северо-Казахстанская область
6 194
6 442
6 699
13
Услуга (производство и размещение информационных программ) на радио, распространяемых на территории Северо-Казахстанской области (Br)
минута
Северо-Казахстанская область
1 563
1 626
1 691
14
Услуга (производство и размещение аудиороликов) на радио, распространяемых на территории Северо-Казахстанской области (Br)
секунда
Северо-Казахстанская область
1 563
1 626
1 691

800
832
865
2
Солтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын баспа басылымдарында (газеттерде) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Солтүстік Қазақстан облысы
91
95
98
3
Петропавл қаласының аумағында таратылатын баспа басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Петропавл қаласы
89
93
96
4
Аудандар аумағында таратылатын баспа басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
аудандар
30
31,2
32,4
5
Солтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын баспа басылымдарында (журнал) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
Солтүстік Қазақстан облысы
50
52
54
6
Республикалық маңызы бар мәселелерді жариялайтын интернет-ресурстарында көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
символ
Солтүстік Қазақстан облысы
158
164
171
7
Өңірлік маңызы бар мәселелерді жариялайтын интернет-ресурстарында көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру) (Bi)
символ
Солтүстік Қазақстан облысы
24
25
26
8
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын міндетті теле -, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарда көрсетілетін қызмет (сюжеттер шығару және орналастыру) (Btv)
минут
Солтүстік Қазақстан облысы
491 111
510 755
531 186
9
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын міндетті теле -, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарда көрсетілетін қызмет (деректі фильм шығару) (Btv)
минут
Солтүстік Қазақстан облысы
187 500
187 500
187 500
10
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Солтүстік Қазақстан облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле -, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарда көрсетілетін қызмет (сюжеттерді өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
Солтүстік Қазақстан облысы
6 194
6 442
6 699
11
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Солтүстік Қазақстан облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарда көрсетілетін қызмет (телевизиялық бағдарламаларды өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
Солтүстік Қазақстан облысы
6 194
6 442
6 699
12
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Солтүстік Қазақстан облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле -, радиоарналардың тізбесіне кіретін телеарналарда көрсетілетін қызмет (видеороликтер өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
Солтүстік Қазақстан облысы
6 194
6 442
6 699
13
Солтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын радиода көрсетілетін қызмет (ақпараттық бағдарламаларды шығару және орналастыру) (Br)
минут
Солтүстік Қазақстан облысы
1 563
1 626
1 691
14
Солтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын радиода көрсетілетін қызмет (аудиороликтерді өндіру және орналастыру) (Br)
секунд
Солтүстік Қазақстан облысы
1 563
1 626
1 691