О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 168 "Об утверждении форм годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг и правил их представления"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 апреля 2023 года № 32257
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 168 "Об утверждении форм годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг и правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17016) следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с пунктом 6 статьи 131 и пунктом 6 статьи 179 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:"
форму годовых (на один финансовый год) программм закупа товаров, работ и услуг, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Правила представления в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана годовой (на один финансовый год) и среднесрочной (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;

"Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына) және орта мерзімді (бес қаржы жылына) бағдарламаларының нысандарын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 168 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 131 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 сәуірде № 32257 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына) және орта мерзімді (бес қаржы жылына) бағдарламаларының нысандарын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 168 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17016 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларының нысандарын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексі 131-бабының 6-тармағына және 179-бабының 6-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) бағдарламалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсыну қағидалары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
Б. Акчулаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 3 апреля 2023 года № 131
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 11 мая 2018 года № 168
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных:
Годовая (на один финансовый год) программа закупа товаров, работ и услуг
Индекс формы административных данных
(краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ГПЗ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за 20__год
Круг лиц, представляющих информацию:
недропользователи по углеводородам и недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных:
не позднее 1 (первого) февраля планируемого для проведения закупок года,
либо не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней с даты заключения контракта
на недропользование
Годовая (на один финансовый год) программа закупа товаров, работ и услуг
Номер контракта на недропользование
Код предмета закупа
Код товаров, работ или услуг по Единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг
Единица измерения
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Способ закупки
Срок проведения закупки
БИН недропользователя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Товары
Работы
Услуги
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _______________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме годовой
(на один финансовый год)
программы закупа товаров,
работ и услуг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Годовая (на один финансовый год) программа закупа товаров, работ и услуг" (1-ГПЗ, ежегодно)

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
Б. Акчулаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2023 жылғы 3 сәуірдегі
№ 131 Бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 11 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: http://spon.energo.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық
(бір қаржы жылына арналған) бағдарламалары
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі: 1-ЖСБ
Жиілігі: жыл сайын
Есептік кезең: 20__ жыл бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар және уран өндіру
бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: сатып алу жүргізу үшін жоспарланған жылдың 1 (бірінші) ақпанынан
кешіктірмей, не жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс)
күннен кешіктірмей
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған)
бағдарламалары
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
Тауарлардың, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірілігі
Заттай түрінде сатып алудың жоспарланған көлемі
ҚҚС қоспағанда, жоспарланған сатып алу сомасы, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Сатып алуды өткізу мерзімі
Жер қойнауын пайдаланушының БСН
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Тауарлар
Жұмыстар
Көрсетілетін қызметтер
Атауы ______________________ Мекенжай______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________       _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
______________________________________________________       _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның
қосымшасында келтірілген.
Тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып
алудың жылдық (бір қаржы жылына
арналған) бағдарламаларының
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) бағдарламалары" (1-ЖСБ, жыл сайын)

1. в графе 1 недропользователями указываются номера:
1) контракта на недропользование, который заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) контракта на недропользование, который заключен со дня введения в действие Кодекса;
2. в графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с таблицей 1 Классификационных кодов для закупа товаров, работ и услуг согласно приложению Правилам представления в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана годовой (на один финансовый год) и среднесрочной (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 168 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17016) (далее – Классификационные коды);
3. в графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно Единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов;
4. в графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
5. в графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с Классификатором единиц измерения и счета классификатора единиц измерения и счета Евразийского экономического союза, утвержденный решением коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 145. Графа не заполняется по работам, услугам;
6. в графе 6 указывается планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам;
7. в графе 7 указывается планируемая сумма закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается способ закупки товара, работы или услуги:
1) недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Кодексом, согласно таблице 2 Классификационных кодов;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале), которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Фонд) согласно таблице 3 Классификационных кодов;

1. жер қойнауын пайдаланушылар 1-бағанда:
1) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін;
2) Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді.
2. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 168 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17016 болып тіркелген) бекітілген Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсыну қағидаларына қосымшаға сәйкес Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін жіктеу кодтарының (бұдан әрі – Жіктеу кодтары) 1-кестесіне сәйкес сатып алынатын заттың коды көрсетіледі;
3. 3-бағанда Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес 15 белгі деңгейінде тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі;
4. 4-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5. 5-бағанда Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одағының Өлшем бірліктері мен есеп жіктеуішіне сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
6. 6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауарды сатып алудың жоспарланатын көлемі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын қоспағанда мың теңге (жүздік үлестерімен бөлшек сан) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланатын сомасы көрсетіледі;
8. 8-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілін:
1) Жіктеу кодтарының 2-кестесіне сәйкес, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді Кодекске сәйкес сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) Жіктеу кодтарының 3-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке (бұдан әрі – Қор) тиесілі заңды тұлғалар көрсетеді;

9. в графе 9 указывается срок проведения закупки товаров, работ или услуг в соответствии с таблицей 4 Классификационных кодов;
10) в графе 10 указывается бизнес-идентификационный номер недропользователя.
Приложение 2 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 3 апреля 2023 года № 131
Приложение 2 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 11 мая 2018 года № 168
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе: http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных:
Среднесрочная (на пять финансовых лет) программа
закупа товаров, работ и услуг
Индекс формы административных данных: 1-СПЗ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: за 20__год
Круг лиц, представляющих информацию:
недропользователи по углеводородам и недропользователи по добыче урана
Срок представления формы административных данных:
не позднее 1 (первого) февраля первого года
запланированного пятилетнего периода, либо не позднее 60 (шестидесяти)
календарных дней с даты заключения контракта
Номер контракта на недропользование
Код предмета закупа
Код товаров, работ или услуг по Единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемых товаров, работ и услуг
Единица измерения
Планируемый объем закупа в натуральном выражении
Планируемая сумма закупа без учета налога на добавочную стоимость, тысяч тенге
Способ закупки
Срок проведения закупки
БИН недропользователя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Товары
Работы
Услуги
Наименование ________________________________________
Адрес _______________________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель ________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме среднесрочной
(на пять финансовых лет)
программы закупа товаров,
работ и услуг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Среднесрочная (на пять финансовых лет) программа закупа товаров, работ и услуг" (1-СПЗ, ежегодно)

9. 9-бағанда Жіктеу кодтарының 4-кестесіне сәйкес, тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізудің мерзімі көрсетіледі;
10. 10-бағанда жер қойнауын пайдаланушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2023 жылғы 3 сәуірдегі
№ 131 Бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 11 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: http://spon.energo.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып
алудың орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламасы
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі: 1-ОСБ
Жиілігі: жыл сайын
Есептік кезең: 20__ жыл бойынша
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар және уран
өндіру бойынша жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: жоспарланған бес жылдық кезеңнің бірінші жылының 1 (бірінші)
ақпанынан кешіктірмей, немесе жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жасалған күннен бастап
күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Сатып алынатын заттың коды
Тауарлардың, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы бойынша ТЖҚ коды
Сатып алынатын ТЖҚ атауы мен қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алудың жоспарланған көлемі
ҚҚС қоспағанда, жоспарланған сатып алу сомасы, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Сатып алуды өткізу мерзімі
Жер қойнауын пайдаланушының БСН
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Тауарлар
Жұмыстар
Көрсетілетін қызметтер
Атауы ______________________ Мекенжай_____________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы __________________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы, телефон
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                         қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме осы
нысанның қосымшасында келтірілген.
Тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып
алудың орта мерзімді (бес қаржы
жылына арналған) бағдарламаларының
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламасы" (1-ОСБ, жыл сайын)

1. В графе 1 недропользователями указываются номера:
1) контракта на недропользование, который заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) контракта на недропользование, который заключен со дня введения в действие Кодекса.
2. В графе 2 указывается код предмета закупа в соответствии с таблицей 1 Классификационных кодов для закупа товаров, работ и услуг Правил представления в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана годовых (на один финансовый год) и среднесрочных (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 168 (далее — Классификационные коды).
3. В графе 3 указывается код товара, работы или услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов.
4. В графе 4 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретаемого товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики).
5. В графе 5 указывается единица измерения товара в соответствии с Классификатором единиц измерения и счета Евразийского экономического союза (далее – классификатор), утвержденный решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 145. Графа не заполняется по работам, услугам.
6. В графе 6 указывается планируемый объем закупа товара в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа не заполняется по работам, услугам.
7. В графе 7 указывается планируемая сумма закупа товаров, работ или услуг в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями).
8. В графе 8 указывается способ закупки товара, работы или услуги:
1) недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Кодексом, согласно таблице 2 Классификационных кодов;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале), которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Фонд) согласно таблице 3 Классификационных кодов.

1. Жер қойнауын пайдаланушылар 1-бағанда:
1) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін;
2) Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді.
2. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 168 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17016 болып тіркелген) бекітілген Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсыну қағидаларына қосымшаға сәйкес Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін жіктеу кодтарының (бұдан әрі – Жіктеу кодтары) 1-кестесіне сәйкес сатып алынатын заттың коды көрсетіледі;
3. 3-бағанда тауарлардың, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес 15 белгі деңгейінде тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі;
4. 4-бағанда сатып алынатын тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
5. 5-бағанда Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одағының Өлшем бірліктері мен есеп жіктеуішіне (бұдан әрі – жіктеуіш) сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
6. 6-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес заттай көрінісіндегі тауарды сатып алудың жоспарланатын көлемі көрсетіледі. Баған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша толтырылмайды;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын қоспағанда мың теңге (жүздік үлестерімен бөлшек сан) құндық көрінісінде тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жоспарланатын сомасы көрсетіледі;
8. 8-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілін:
1) Жіктеу кодтарының 2-кестесіне сәйкес, тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді Кодекске сәйкес сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) Жіктеу кодтарының 3-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке (бұдан әрі – Қор) тиесілі заңды тұлғалар көрсетеді;

9. В графе 9 указывается срок проведения закупки товаров, работ или услуг в соответствии с таблицей 4 Классификационных кодов.
10. в графе 10 указывается бизнес - идентификационный номер недропользователя.
Приложение 3 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 3 апреля 2023 года № 131
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 11 мая 2018 года № 168
Правила представления в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана годовой (на один финансовый год) и среднесрочной (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг
1. Настоящие Правила представления в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана годовой (на один финансовый год) и среднесрочной (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 131 и пунктом 6 статьи 179 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана годовой (на один финансовый год) и среднесрочной (на пять финансовых лет) программ закупа товаров, работ и услуг.
Настоящие Правила также применяются к отношениям по разрешениям, лицензиям и контрактам на недропользование, выданным и заключенным до введения в действие Кодекса в соответствии с пунктом 3 статьи 277 Кодекса.
2. Недропользователь, ежегодно не позднее 1 (первого) февраля планируемого для проведения закупок года, либо не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней с даты заключения контракта на недропользование, предоставляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана годовую (на один финансовый год) программу закупа товаров, работ и услуг на предстоящий год посредством единой государственной системы управления недропользованием и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.
3. Недропользователь, ежегодно не позднее 1 (первого) февраля первого года запланированного пятилетнего периода, либо не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней с даты заключения контракта на недропользование, предоставляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана среднесрочную программу (на пять финансовых лет) закупа товаров, работ и услуг на предстоящие периоды посредством единой государственной системы управления недропользованием и удостоверяет ее электронной цифровой подписью первого руководителя или уполномоченного им лица.

9. 9-бағанда Жіктеу кодтарының 4-кестесіне сәйкес, тауарларды, жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізудің мерзімі көрсетіледі.
10. 10 - бағанда жер қойнауын пайдаланушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2023 жылғы 3 сәуірдегі
№ 131 бұйрығына
3 қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 11 мамырдағы
№ 168 бұйрығына
3-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсыну қағидалары
1. Осы Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) және орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 131-бабының 6-тармағына және 179-бабының 6-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған), орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламаларын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсыну тәртібін белгілейді.
Осы Қағидалар Кодекстің 277-бабының 3-тармағына сәйкес Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін берілген және жасалған рұқсаттар, лицензиялар мен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қарым-қатынастарға қолданылады.
2. Жер қойнауын пайдаланушы сатып алуды жүргізу үшін жоспарланатын жылдың 1 (бірінші) ақпанынан кешіктірмей немесе жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей жыл сайын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға алдағы жылға арналған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жылдық (бір қаржы жылына арналған) бағдарламасын жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі арқылы ұсынады және оны бірінші басшының немесе уәкілеттік берілген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.
3. Жер қойнауын пайдаланушы сатып алуды жүргізу үшін жоспарланатын жылдың 1 (бірінші) ақпанынан кешіктірмей немесе келісімшарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей жыл сайын көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға алдағы кезеңдерге арналған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орта мерзімді (бес қаржы жылына арналған) бағдарламасын жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі арқылы ұсынады және оны бірінші басшының немесе уәкілеттік берілген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырады.

1 полугодие (1-2 кварталы)
SAN2
2 полугодие (3-4 кварталы)
ANNгг
год**
Примечание:
*без применения способов указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 1 статьи 131
и подпунктах 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса;
**при обозначении года используется префикс ANN и две последние цифры года.

1-жартыжылдық (1-2 тоқсандар)
SAN2
2-жартыжылдық (3-4 тоқсандар)
ANNгг
жыл***
Ескертпе:
* Кодекстің 131-бабының 1-тармағының 1), 2), 3), 4) тармақшаларында және 179-бабының 1-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында көрсетілген тәсілдерді қолданбай;
** жылды белгілеу кезінде ANN префиксі және жылдың соңғы екі саны қолданылады.