О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 апреля 2023 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 апреля 2023 года № 32336
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1 Перечня некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнение, который вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
З. Сулейменова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 апреля 2023 года № 127
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнение
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 18-04/675 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10168) следующие изменения:
в Правилах выдачи разрешений на пользование животным миром, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 исключить;
приложение 9 исключить.
2. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 187 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21082) следующие изменения:

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 18 сәуірдегі № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 сәуірде № 32336 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізілетін өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтар тізбесінің 1-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрі
З. Сулейменова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2023 жылғы 18 сәуірдегі
№ 127 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 18-04/675 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10168 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру қағидаларында:
14-тармақ алып тасталсын;
9-қосымша алып тасталсын.
2. "Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21082 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:

в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034", утвержденных указанным приказом:
абзац второй в подпункте 1) пункта 3 исключить;
приложение 3 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034", утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/145 "Об утверждении типовой формы путевки, а также Правил ее выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10702) следующее изменение:
в Правилах выдачи путевки, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 к настоящим Правилам, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 "Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10865) следующее дополнение:
в Правилах распределения квот изъятия объектов животного мира, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 дополнить подпунктом 1-1) в следующей редакции:
"1-1) установить дополнительный срок получения квоты изъятия по видам животных, являющихся объектами охоты для охотничьего хозяйства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в течение 3 месяца для вновь закрепленных охотничьих угодий, на основании учетных данных по видам животных, являющихся объектами охоты;".
5. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-04/287 "Об утверждении типовой формы плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10890) следующее изменение:
приложение 1 к настоящему Приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему перечню.

көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
3-тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 3-қосымшасы, осы тізімге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Жолдаманың үлгілік нысанын, сондай-ақ оны беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/145 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10702 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолдамаларды беру қағидаларында:
осы қағидаларға 1-қосымша осы тізімге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакциядағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша есепке алу деректері негізінде жаңадан бекітілген аңшылық алқаптары үшін 3 ай ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық шаруашылығы үшін аңшылық объектілері болып табылатын жануарлар түрлері бойынша алып қою квотасын алудың қосымша мерзімі белгіленсін;".
5. "Аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-04/287 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10890 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
осы бұйрыққа 1-қосымша, осы тізімге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

6. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 марта 2022 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления туристской и рекреационной деятельности в государственных национальных природных парках", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27066) следующие изменения:
в Правилах осуществления туристской и рекреационной деятельности в государственных национальных природных парках, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Туристская и рекреационная деятельность в национальных парках осуществляется непосредственно национальным парком, а также физическими и юридическими лицами, оказывающими туристские услуги.";
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для осуществления туристской и рекреационной деятельности участки национальных парков (далее – участки) предоставляются физическим и юридическим лицам в долгосрочное пользование на срок до двадцати пяти лет и краткосрочное пользование на срок до пяти лет.";
пункт 6 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Предоставление участков национальных парков в долгосрочное пользование на срок до двадцати пяти лет осуществляется непосредственно национальным парком.
В краткосрочное пользование предоставляются участки национального парка под размещение временных объектов (палаточные лагеря, объекты общественного питания, бивачные поляны и смотровые площадки, пляжи, лодочные станции, пункты проката велосипедов и водных видов транспорта и пляжного инвентаря) с учетом норм рекреационных нагрузок, стационарных пасек со строительством временных строений, необходимых для занятия пчеловодством, за исключением участков, на которых расположены объекты историко-культурного наследия. Участки предоставляются на туристских тропах, маршрутах, а также отдельно от них в соответствии с генеральным планом.".
7. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 555 "Об утверждении Правил посещения особо охраняемых природных территорий физическими лицами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6530) следующее изменение:
в Правилах посещения особо охраняемых природных территорий физическими лицами, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"5) нахождение на водоемах моторных яхт, катеров, моторных лодок, скутеров, квадроциклов, за исключением моторных плавательных средств, используемых государственной инспекцией по охране ООПТ и спасательными пунктами;".

6. "Мемлекеттік ұлттық табиғи парктерде туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 5 наурыздағы № 73 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27066 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік ұлттық табиғи парктерде туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ұлттық парктердегі туристік және рекреациялық қызметті тікелей ұлттық парк, сондай-ақ туристік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғалар жүзеге асырады.";
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Туристік және рекреациялық қызметті жүзеге асыру үшін ұлттық парктер учаскелері (бұдан әрі – учаскелер) жеке және заңды тұлғаларға жиырма бес жылға дейінгі мерзімге ұзақ мерзімді пайдалануға және бес жылға дейінгі мерзімге қысқа мерзімді пайдалануға беріледі.";
6-тармақ алып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. "Ұлттық парктердің учаскелерін жиырма бес жылға дейінгі мерзімге ұзақ мерзімді пайдалануға беруді ұлттық парк тікелей жүзеге асырады.
Қысқа мерзімді пайдалануға ұлттық парктің уақытша объектілерін (шатырлы лагерьлер, қоғамдық тамақтандыру объектілері, бивак алаңдары мен қарау алаңдары, жағажайлар, қайық станциялары, велосипедтерді және көліктің су түрлерін және жағажай жабдықтарын жалға беру пункттері) орналастыруға арналған учаскелері рекреациялық жүктемелер нормаларын ескере отырып, ара шаруашылығымен айналысу үшін қажетті уақытша құрылыстар салумен стационарлық омарталарды, қысқа мерзімді пайдалануға беріледі. тарихи-мәдени мұра объектілері орналасқан учаскелерді қоспағанда. Учаскелер туристік соқпақтарда, маршруттарда, сондай-ақ бас жоспарға сәйкес олардан бөлек беріледі.".
7. "Жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда болу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 555 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6530 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке тұлғалардың ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда болу ережесінде:
6-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) су айдындарында, ЕҚТА-ны қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекция пайдаланатын және құтқару пунктерін алып тастағанда моторлы жүзу құралдарынан басқа, моторлы яхталардың, катерлердің, моторлы қайықтардың, скутерлердің, квадроциклдердің болуына;".

8. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 345 "Об утверждении Типового положения о координационном совете" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15713) следующее изменение:
в Типовом положении о координационном совете, утвержденном указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Координационный совет формируется в составе председателя, секретаря и членов координационного совета.
Состав координационного совета формируется из числа членов неправительственных организаций, представителей общественных объединений, представителей местного органа самоуправления, представителей местных исполнительных и представительных органов, бизнес-сообщества, субъектов предпринимательства, сотрудников территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – инспекция) и природоохранных учреждений.
Численный состав координационного совета нечетный.
Количество представителей гражданского общества в координационном совете должно составлять не менее двух третей от общего числа его членов.".
9. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 18-02/691 "Об утверждении Правил проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10141) следующее изменение:
в Правилах проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Результаты освидетельствования мест рубок заносятся в акт, подписываемый представителями лесовладельца, лесопользователя и всеми участвующими в освидетельствовании лицами (мастер леса, лесник). В акт кроме данных, полученных при освидетельствовании, вносятся также сведения о количестве фактически заготовленной деловой и дровяной древесины по данным справки лесопользователя.".
10. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 18-02/44 "Об утверждении Правил заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян и контроля за их качеством" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10346) следующее изменение:
в Правилах заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян и контроля за их качеством, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 исключить.

8. "Үйлестіру кеңесі туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 345 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15713 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үйлестіру кеңесі туралы үлгілік ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Үйлестіру кеңесі үйлестіру кеңесінің төрағасы, хатшысы және мүшелері құрамында қалыптасады.
Үйлестіру кеңесінің құрамы үкіметтік емес ұйымдардың мүшелерінен, қоғамдық бірлестіктердің өкілдерінен, жергілікті өзін-өзі басқару органының өкілдерінен, атқарушы және өкілді органдардың, бизнес-қоғамдастықтың өкілдерінен, кәсіпкерлік субъектілерінің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелердің (бұдан әрі – инспекция) және табиғат қорғау мекемелерінің қызметкерлерінен қалыптасады.
Үйлестіру кеңесінің сандық құрамы тақ санды болады.
Үйлестіру кеңесіндегі азаматтық қоғам өкілдерінің саны оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісін құрауы тиіс.".
9. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-02/691 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10141 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Ағаш кесілген жерлерді куәландыру нәтижелері орман иеленушiнiң, орман пайдаланушының өкiлдерi және куәландыруға қатысушы барлық адамдар (орман шебері, орманшы) қол қоятын актiге енгiзiледi. Актiге куәландыру кезiнде алынған деректерден басқа орман пайдаланушы анықтамасының деректерi бойынша нақты дайындалған кәделік және отындық сүректiң мөлшерi туралы мәлiметтер де енгiзiледi.".
10. "Орман тұқымдарын дайындау, қайта өңдеу, сақтау мен пайдалану және олардың сапасын бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 18-02/44 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10346 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман тұқымдарын дайындау, қайта өңдеу, сақтау мен пайдалану және олардың сапасын бақылау қағидаларында:
6-тармақ алып тасталсын.

11. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 18-02/681 "Об утверждении Правил воспроизводства лесов и лесоразведения и контроля за их качеством" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10119) следующее изменение:
в Правилах воспроизводства лесов и лесоразведения и контроля за их качеством, утвержденных указанным приказом:
пункт 19 исключить.
12. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/163 "Об утверждении Правил ведения государственного учета лесного фонда, государственного лесного кадастра, государственного мониторинга лесов и лесоустройства на территории государственного лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11387) следующие изменения:
в Правилах ведения государственного лесного кадастра, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Государственные лесовладельцы ежегодно с использованием электронных систем сбора, обработки и хранения информации, а также на бумажных носителях:";
пункт 4 Правил ведения государственного мониторинга лесов изложить в следующей редакции:
"4. Государственные лесовладельцы ежегодно до 20 января, следующего за отчетным годом, представляют сведения о произошедших изменениях в лесном фонде по ведомственной принадлежности территориальному подразделению ведомства уполномоченного органа в области лесного хозяйства (далее – Территориальное подразделение) и структурному подразделению местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы, ведающего лесным хозяйством (далее – Структурное подразделение).".
13. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 18-02/42 "Об утверждении Правил учета, определения и возмещения ущерба, причиняемого пожарами на территории лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10418) следующее изменение:
в Правилах учета, определения и возмещения ущерба, причиняемого пожарами на территории лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила учета, определения и возмещения ущерба, причиняемого пожарами на территории лесного фонда (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 18-31) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года (далее – Лесной кодекс) и определяют порядок учета, определения лесовладельцами ущерба и его возмещения причиняемого пожарами на территории лесного фонда.".

11. "Ормандарды молықтыру мен орман өсіру және олардың сапасына бақылау жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 18-02/681 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10119 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ормандарды молықтыру мен орман өсіру және олардың сапасына бақылау жасау қағидаларында:
19-тармақ алып тасталсын.
12. "Мемлекеттік орман қоры аумағында орман қорының мемлекеттік есебін, мемлекеттік орман кадастрын, ормандардың мемлекеттік мониторингін және орман орналастыруды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/163 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11387 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман кадастрын жүргізу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік орман иеленушілер жыл сайын ақпарат жинаудың, өңдеудің және сақтаудың электрондық жүйелерін, сондай-ақ қағаз тасығыштарды пайдаланып:";
Ормандардың мемлекеттік мониторингін жүргізу қағидаларының 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік орман иеленушілер жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін ведомстволық тиесілігі бойынша орман қорында болған өзгерiстер туралы мәлiметтердi орман шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – Аумақтық бөлімше) және орман шаруашылығымен айналысатын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелеріне (бұдан әрі – Құрылымдық бөлімше) бередi.".
13. "Орман қорының аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу, айқындау және өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 18-02/42 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10418 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман қоры аумағында өрттер келтірілген залалды есепке алу, айқындау және өтеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Орман қоры аумағында өрттер келтіретін залалды есепке алу, айқындау және өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің (бұдан әрі – Орман кодексі) 13-бабының 1-тармағының 18-31) тармақшасына сәйкес әзірленді және орман иеленушілердің орман қорының аумағында өрттерден келтірілген залалды есепке алу, анықтау және өтеу тәртібін белгілейді.".

14. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2015 года № 18-02/924 "Об утверждении Правил проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12268) следующие изменения:
в Правилах проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Ревизию лесных обходов организуют и проводят государственные лесовладельцы. Для ее проведения приказом первого руководителя организации - государственного лесовладельца создается комиссия в составе трех и более человек и утверждается график проведения ревизии по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам."
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Контрольные ревизии проводятся территориальным подразделением уполномоченного органа с участием лесовладельца в лесных обходах, где плановой ревизией выявлено наибольшее количество лесонарушений.";
пункты 9 и 10 исключить.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 апреля 2023 года № 127
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
редких и находящихся
под угрозой исчезновения видов
диких живых животных
и дикорастущих растений,
включенных в красную книгу
Республики Казахстан, согласно
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года № 1034"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034"
1. Получение лицензии
2. Переоформление лицензии
1
Наименование услугодателя
Комитет рыбного хозяйства и Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
3
Срок оказания государственной услуги
1) При выдаче лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) при переоформлении лицензии – 1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья либо мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Согласно пункту 4 строки 1.80 и 3.2 таблицы статьи 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".

14. "Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қазандағы 18-02/924 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12268 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Орманды шолып, тексеруді мемлекеттік орман иеленушілер ұйымдастырады және жүргізеді. Оны жүргізу үшін мемлекеттік орман иеленуші ұйымның бірінші басшысының бұйрығымен құрамында үш және одан көп адам болатын комиссия құрылады және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орманды шолып, тексеру жүргізу кестесі бекітіледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жоспарлы тексерулерде орман тәртібін бұзушылық барынша көп анықталған орман айналымдарында бақылау тексерулерін уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесі орман иеленушінің қатысуымен жүргізіледі.";
9 және 10-тармақтар алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2023 жылғы 18 сәуірдегі
№ 127 Кейбір бұйрықтардың
тізбесіне
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 қазандағы
№ 1034 қаулысына сәйкес
"Қазақстан Республикасының
Қызыл кітабына енгізілген сирек
кездесетін және құрып кету
қаупі төнген жабайы тірі
жануарлар мен жабайы өсетін
өсімдіктер түрлерінің
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1. Лицензия алу
2. Лицензияны қайта ресімдеу
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті және Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) лицензия беру кезінде - 2 (екі) жұмыс күні;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде - 1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген тірі жабайы жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия, тірі жабайы жануарлар, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктер және жабайы өсетін дәрілік шикізат экспортына қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша не дәлелді бас тарту хаты.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Қазақстан Рес-публикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабының 4-тармағына сәйкес кестенің 1.8 және 3.1-жолдары:

1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности - 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) за переоформление лицензии - 1 МРП.
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу согласно трудовому законодательству Республики Казахстан с 09.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии:
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП);
электронная копия документов о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.

1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезінде - 10 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі -АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 1 АЕК.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру: сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабына сәйкес өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет құжаттардың тізбесі
1) лицензия алу үшін: сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың (біржолғы лицензия үшін) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректер (мәліметтер) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалар белгілеген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Портал арқылы электрондық нысанда алады.

1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде – аңшының немесе тұлғаның өзі жүргізеді
(отметка о фактической добыче животных производится егерем или при его отсутствии – самим охотником или физическим лицом).
2. Жолдаманы басқа адамға беруге шығарылмайды
(передача путевки другому лицу не производится).
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 апреля 2023 года № 127
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года
№ 18-04/287
Типовая форма
План развития субъектов охотничьего хозяйства ______________________________
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
на 20 ___ - 20 ___ годы.
№ п/п
Наименование мероприятий
В том числе по годам
Итого
Форма завершения
20__
20__
20__
1. Охрана объектов животного мира
1.
Проведение рейдовых мероприятий по охране объектов животного мира *(число рейдов/километров)
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира
2.
Аншлаги: *
установка (штук);
обновление (штук);
Акт выполненных работ
3.
Пропаганда в средствах массовой информации идей бережного отношения к животному миру*:
статьи (штук);
буклеты (штук);
интервью (штук).
Статьи, эфирные справки
4.
Обеспечение егерской службы*:
специальной одеждой (комплектов);
горюче-смазочными материалами (литров);
служебным оружием (единиц);
средствами связи (штук).
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
5.
Приобретение беспилотных летательных аппаратов(единиц)***
6.
Установка фотоловушек(единиц)***
7.
Установка видеонаблюдения(единиц)***

1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде – аңшының немесе тұлғаның өзі жүргізеді
(отметка о фактической добыче животных производится егерем или при его отсутствии – самим охотником или физическим лицом).
2. Жолдаманы басқа адамға беруге шығарылмайды
(передача путевки другому лицу не производится).
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2023 жылғы 18 сәуірдегі
№ 127 Кейбір бұйрықтардың
тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 18-04/287 бұйрығына
1-қосымша
Үлгілік нысан
_________________________________________ (аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы) 20 ___ - 20 ___ жылдарға арналған аңшылық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспары
Р/с №
Іс-шаралар атауы
Жылдар
Жиыны
Аяқтау нысаны
20_
20_
20_
1. Аңшылық алқаптарды қорғау
1.
Жануарлар дүниесі объектілерін қорғау жөніндегі рейдтік іс-шараларды жүргізу *(рейдтер саны / километр)
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне мәлімет
2.
Аншлагтар: *
орнату (дана);
жаңарту (дана);
Орындалған жұмыстар актісі
3.
Бұқаралық ақпарат құралдарында жануарлар дүниесіне ұқыпты қарау идеяларын насихаттау*:
мақалалар (дана);
буклеттер (дана);
сұхбат (дана).
Мақалалар, эфирлік анықтама
4.
Қорықшылық қызметті қамтамасыз ету*:
арнайы киіммен (комплект);
жанар-жағармай (литр);
қызметтік қарумен (бірлік);
байланыс құралдарымен (дана).
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
5.
Ұшқышсыз ұшатын аппараттарын сатып алу (бірлік)***
6.
Фото тұзақтарды орнату (бірлік) ***
7.
Бейнебақылауды орнату (бірлік) ***

2. Учет диких животных
8.
Проведение учетов численности объектов животного мира (километров/ (гектар) *
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира, согласно Инструкции по проведению учета видов животных на территории Республики Казахстан
3. Воспроизводственные мероприятия
9.
Солонцы*: устройство (штук)
обновление (штук).
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
10.
Соль*: приобретение (килограмм)
раскладка (килограмм)
11.
Устройство подкормочных площадок (штук) *
12.
Сооружение и установка кормушек (штук) *
13.
Ремонт ранее установленных кормушек (штук) *
14.
Сено*: заготовка (тонн);
раскладка (тонн)
15.
Зерноотходы*:
заготовка (килограмм);
раскладка (килограмм).
16.
Посев кормовых полей (гектар)**.
17.
Создание искусственных водоемов (штук)**.
18.
Посадка ремизов (гектар)**.
19.
Реинтродукция объектов животного мира, вид животного (особей)***.
Разрешение на реинтродукцию животного мира
20.
Разведение животных в неволе и полувольных условиях, вид животного (особей)***.
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
21.
Строительство** (аренда): вольеров (гектар/вид животного), питомников (штук/вид животного).

2. Жабайы жануарларды есепке алу
8.
Жануарлар дүниесі объектілерінің санын есепке алуды жүргізу (километр/ гектар) *
Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар түрлерін есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне мәлімет
3. Өсімін молайту іс-шаралары
9.
Тұз жалау орындарын*:
Салу (дана)
Жаңарту (дана).
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
10.
Тұз*:
сатып алу (килограмм)
Орналастыру (килограмм)
11.
Қосымша қоректендіру алаңқайларын жабдықтау (дана) *
12.
Жем астауларын жасау және орнату (дана) *
13.
Бұдан бұрын орнатылған жем астауларын жөндеу (дана) *
14.
Пішен*: дайындау (тонна);
орналасу (тонна)
15.
Астық қалдықтары*:
дайындау (килограмм);
орналасу (килограмм).
16.
Жемшөп алқаптарын егу (гектар)**.
17.
Жасанды су айдындарын құру (дана)**.
18.
Ремиздерді отырғызу (гектар)**.
19.
Жануарлар дүниесі объектілерін реинтродукциялау, Жануарлар түрі (дарақ)***.
Жануарлар дүниесін реинтродукциялауға рұқсат
20.
Жануарларды еріксіз және жартылай ерікті жағдайларда өсіру, жануардың түрі (дарақ)***.
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
21.
Құрылыс * * (жалға алу): қоршаулар (гектар/жануар түрі), питомниктер (дана/жануар түрі).

4. Охотохозяйственные мероприятия
22.
Строительство** (аренда) егерских кордонов (штук),
приобретение (аренда) техники (единиц).
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
23.
Проведение совместных мероприятии с ветеринарными службами соответствующих регионов по профилактической иммунизации против бешенства диких плотоядных животных (распространение брикет-приманок для оральной иммунизации штук/гектар), при обращении ветеринарных служб.
Акт выполненных работ
Примечание:
* – мероприятия являются обязательными для исполнения.
** - выполнение мероприятий, при условии, если охотпользователь является землевладельцем закрепленного охотничьего угодья.
*** - мероприятия носят рекомендательный характер, их выполнение на усмотрение охотпользователя, в зависимости от его финансовых возможностей.

4. Аңшылық шаруашылығы іс-шаралары
22.
Қорықшы кордондарын салу** (жалға алу) (дана),
техниканы (бірліктерді) сатып алу (жалға алу).
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
23.
Ветеринариялық қызметтер жүгінген жағдайда, тиісті аймақтың ветеринариялық қызметтерімен жабайы етқоректі жануарлардың құтыру ауруына қарсы алдын-ала иммунитеттеу жөніндегі бірлескен іс-шараларды жүргізу (қорек арқылы иммунитеттеу үшін брикет-қармақжемдерін тарату дана/гектар)
Орындалған жұмыстар актісі
Ескерту:
* - іс-шаралар орындау үшін міндетті болып табылады.
** - егер аңшы пайдаланушы бекітілген аңшылық алқаптың жер иесі болып табылса, іс-шараларды орындау.
*** - іс-шаралар ұсынымдық сипатқа ие, олардың қаржылық мүмкіндіктеріне байланысты аңшы пайдаланушының қалауы бойынша орындалуы.