Об утверждении Правил оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационных требований
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2023 года № 32404.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.10.2023.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационные требования согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2023 года № 309
Правила оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационные требования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационные требования (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О контроле специфических товаров" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", и определяют порядок оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан (далее – сертификат конечного пользователя), международного импортного сертификата Республики Казахстан (далее – международный импортный сертификат) и квалификационные требования, а также оказания государственной услуги "Выдача сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата".

Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 мамырда № 32404 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.10.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
2023 жылғы 28 сәуірдегі
№ 309 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптары (бұдан әрі - Қағидалар) "Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 8-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын (бұдан әрі - түпкілікті пайдаланушының сертификаты) және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын (бұдан әрі - халықаралық импорттық сертификат) ресімдеу және біліктілік талаптары, сондай-ақ "Түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және халықаралық импорттық сертификатын беру" мемлекеттік қызметін көрсетуін айқындайды.

2. "Выдача сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата" является государственной услугой (далее – государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
3. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты введения в действие изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
4. Основные термины и определения, используемые в настоящих Правилах:
1) гарантийное обязательство – документ, содержащий официальное заверение страны-получателя, выданное ее компетентным органом, об использовании импортируемых товаров в заявленных целях и недопущении их передачи в третьи страны или третьим лицам без разрешения компетентного органа страны-экспортера и (или) страны-происхождения;
2) международный импортный сертификат Республики Казахстан – документ, который содержит подтверждение уполномоченного органа о том, что импортер обязуется импортировать товары и не допускать их передачу третьим странам или третьим лицам без получения соответствующего разрешения страны-экспортера и (или) страны-происхождения и уполномоченного органа;
3) сертификат конечного пользователя Республики Казахстан – документ, который содержит подтверждение уполномоченного органа о том, что конечный пользователь обязуется использовать импортированные товары в заявленных целях и не допускать их передачу третьим странам и третьим лицам без получения соответствующего разрешения страны-экспортера и (или) страны-происхождения и уполномоченного органа;
4) специфические товары – товары двойного и военного назначения, а также товары, контролируемые для обеспечения национальной безопасности;
5) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере контроля специфических товаров, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию;
5. Сертификат конечного пользователя и международный импортный сертификат оформляется на одну сделку независимо от количества и номенклатуры специфических товаров, включенных во внешнеторговый договор (контракт) или иной документ отчуждения между участниками сделки.
6. Внесение изменений в сертификат конечного пользователя и международный импортный сертификат не допускается.

2. "Түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және халықаралық импорттық сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және оны осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар қолданысқа енгізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
4. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен анықтамалар:
1) кепілдік міндеттеме – импортталатын тауарларды мәлімделген мақсаттарда пайдалану және оларды экспорттаушы елдің және (немесе) шығарылған елдің құзыретті органының рұқсатынсыз үшінші елдерге немесе үшінші тұлғаларға беруге жол бермеу туралы оның құзыретті органы берген алушы елдің ресми куәлігін қамтитын құжат;
2) Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификаты –импорттаушы экспорттаушы елдің және (немесе) шыққан елдің және уәкілетті органның тиісті рұқсатын алмай, тауарларды импорттауға және оларды үшінші елдерге немесе үшінші тұлғаларға беруге жол бермеуге міндеттенетіні туралы уәкілетті органның растамасын қамтитын құжат;
3) Қазақстан Республикасының түпкілікті пайдаланушы сертификаты-түпкілікті пайдаланушы импортталған тауарларды мәлімделген мақсаттарда пайдалануға және оларды экспорттаушы елдің және (немесе) шыққан елдің және уәкілетті органның тиісті рұқсатын алмай үшінші елдерге және үшінші тұлғаларға беруге жол бермеуге міндеттенетіні туралы уәкілетті органның растамасын қамтитын құжат;
4) өзіндік ерекшелігі бар тауарлар – қосарлы және әскери мақсаттағы тауарлар, сондай-ақ ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін бақыланатын тауарлар;
5) уәкілетті орган – өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде – салааралық үйлестіруді мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
5. Түпкілікті пайдаланушы сертификаты және халықаралық импорттық сертификат сыртқы сауда шартына (келісімшартқа) енгізілген өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың саны мен номенклатурасына қарамастан бір мәмілеге ресімделеді.
6. Түпкілікті пайдаланушы сертификатына және халықаралық импорттық сертификатқа өзгерістер енгізуге жол берілмейді.

7. При изменении условий внешнеторгового договора (контракта), отражаемых в сертификате конечного пользователя и в международном импортном сертификате, услугополучатель вправе получить новый сертификат конечного пользователя и международный импортный сертификат.
8. На основании пункта 1 статьи 29 Закона, услугодатель вправе запрашивать и получать от услугополучателя необходимые документы и (или) информацию относящиеся к сфере контроля специфических товаров.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги физические и юридические лица Республики Казахстан (далее – услугополучатели) подают услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) документы в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии документов для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов, поступивших из портала, в день их поступления и направляет ответственному исполнителю.
В случае подачи заявления услугополучателем через портал после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления осуществляется следующим рабочим днем.
11. При подаче услугополучатем заявления, ответственный исполнитель в течение 3 (трех) рабочих дней проверяет полноту представленных документов, и в случае установления неполноты представленных документов готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - мотивированный отказ), который направляется в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя на портале.
12. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель проверяет документы на соответствие квалификационым требованиям, установленным согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
На основании результатов проверки представленных документов на соответствия квалификационным требованиям, ответственный исполнитель готовит результат государственной услуги - сертификат конечного пользователя и (или) международный импортный сертификат по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

7. Түпкілікті пайдаланушы сертификатында және халықаралық импорттық сертификатта көрсетілетін сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) талаптары өзгерген кезде түпкілікті пайдаланушының жаңа сертификатын және халықаралық импорттық сертификатты алу қажет.
8. Заңның 29-бабы 1-тармағының негізінде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласына қатысты қажетті құжаттарды және (немесе) ақпаратты сұратуға және алуға құқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне (бұдан әрі - Негізгі талаптар тізбесі) сәйкес құжаттарды "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері порталдан келіп түскен құжаттарды олар келіп түскен күні қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері берген жағдайда өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде жауапты орындаушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық установстігі анықталған жағдайда осы Қағидаларға 2 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды (бұдан әрі-дәлелді бас тарту) дайындайды, ол электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі. көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне.
12. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы құжаттарды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін тексереді.
Ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру нәтижелері негізінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін - түпкілікті пайдаланушының сертификатын және (немесе) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықаралық импорттық сертификатты не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.

13. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги установленные законодательством Республики Казахстан, и изложенных в Перечне основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу услугополучателя, указанный в заявлении, либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова, не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания, услугодатель выдает сертификат конечного пользователя и (или) международный импортный сертификат, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
14. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, определенном Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденными приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8555).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
15. Жалоба на решение, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана услугодателю, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Услугодатель, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют жалобу и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.

13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген және негізгі талаптар тізбесінде баяндалған негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама оның тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе өтініште көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайы бойынша мәтіндік хабарламамен не хабарламаны немесе шақыруды тіркеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып, көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі Мемлекеттік қызмет көрсету. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші түпкілікті пайдаланушы сертификатын және (немесе) халықаралық импорттық сертификатты не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның орнындағы адамның ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі және сақталады.
14. Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушіге, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті беруші шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.

16. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
1) услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
2) уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
17. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
18. В случаях несогласия с результатом оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оформления и
выдачи сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата и
квалификационные требования к ним
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата"
Наименование государственной услуги "Выдача сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" (далее - портал).
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 7 (семи) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
1) Сертификат конечного пользователя;
2) Международный импортный сертификат;
3) Мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер платы, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации

16. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға тиіс:
1) көрсетілетін қызметті беруші-тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға шағымды қарау мерзімі ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) хабарлайды ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Түпкілікті пайдаланушының сертификатын
және (немесе) халықаралық импорттық сертификатын
ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптарына
1-қосымша
"Түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және халықаралық импорттық сертификатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және халықаралық импорттық сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1) Түпкілікті пайдаланушының сертификаты;
2) Халықаралық импорттық сертификат
3) Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее - Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем). Регистрация поступающих заявлений осуществляется с понедельника по пятницу включительно в соответствии с графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, регистрация заявлений, поступивших после 17.00 часов, осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения сертификата конечного пользователя:
1) заявление, удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований;
2) электронная копия гарантийного обязательства импортера (конечного пользователя), удостоверенное ЭЦП услугополучателя и конечного пользователя, по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований;
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения между участниками сделки;
4) электронная копия договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения между импортером и конечным пользователем, если в качестве услугополучателя выступает посредник.
Для получения международного импортного сертификата:
1) заявление, удостоверенное электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему Перечню основных требований;
2) электронная копия гарантийного обязательства импортера (конечного пользователя), удостоверенное ЭЦП услугополучателя и конечного пользователя, по форме согласно приложению 2 к настоящему Перечню основных требований;
3) электронная копия внешнеторгового договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения между участниками сделки;
4) электронная копия договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения между импортером и посредником, если в качестве услугополучателя выступает посредник.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;

1) көрсетілетін қызметті беруші - 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Келіп түскен өтініштерді тіркеу жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады, сағат 17.00-ден кейін келіп түскен өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Түпкілікті пайдаланушы сертификатын алу үшін:
1) осы негізгі талаптар тізбесіне 1 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған өтініш;
2) осы негізгі талаптар тізбесіне 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының және түпкілікті пайдаланушының ЭЦҚ-мен куәландырылған импортердің (түпкілікті пайдаланушының) кепілдік міндеттемесінің электрондық көшірмесі;
3) сатып алу-сату сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі немесе мәмілеге қатысушылар арасындағы өзге де иеліктен шығару құжаты;
4) егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал болса, сатып алу-сату шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі немесе импорттаушы мен түпкілікті пайдаланушы арасындағы өзге де иеліктен шығару құжаты.
Халықаралық импорттық сертификат алу үшін:
1) осы негізгі талаптар тізбесіне 1 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған өтініш;
2) сатып алу-сату сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі немесе мәмілеге қатысушылар арасындағы өзге де иеліктен шығару құжаты;
3) Егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал болса, сатып алу-сату шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі немесе импорттаушы мен түпкілікті пайдаланушы арасындағы өзге де иеліктен шығару құжаты.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;

2) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) его представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
7) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию;
8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
9) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) услугодатель –в разделе "Государственные услуги";
2) портал
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата"
Форма 1
заявление
В ________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер,
№ уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для индивидуального предпринимателя; полное наименование юридического лица заявителя,
бизнес‒идентификационный номер, № свидетельства или справки государственной
регистрации юридического лица заявителя – для юридического лица)
Адрес ____________________________________________________________
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания, телефон)
Заявление на получение сертификата конечного пользователя
Прошу выдать сертификат конечного пользователя.
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
услугополучатель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении услугополучателя не имеется вступившее в законную силу решение (приговор)
суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Заявитель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года.
Форма 2
заявление
В ________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, индивидуальный идентификационный номер,
№ уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для индивидуального предпринимателя; полное наименование юридического лица
заявителя, бизнес‒идентификационный номер, № свидетельства или справки
государственной регистрации юридического лица заявителя – для юридического лица)
Адрес ____________________________________________________________
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания, телефон)
Заявление на получение международного импортного сертификата
Прошу выдать международный импортный сертификат.
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
услугополучатель дает согласие на использование сведений составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах;
в отношении услугополучателя не имеется вступившее в законную силу решение
(приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
Заявитель _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года.
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата"
Гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя)

2) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) көрсетілетін қызметті беруші тиісті келісуші мемлекеттік органнан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алса;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
7) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған;
8) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
9) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметі, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті беруші – "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі";
2) порталда
"Түпкілікті пайдаланушының сертификатын
және халықаралық импорттық сертификатын беру"
негізгі талаптарының тізбесіне
1-қосымша
1-нысан
Өтініш
___________________________________________________________________
(толық көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
жеке тұлғадан, жеке сәйкестендіру нөмірі, № дара кәсіпкер ретінде қызметтің
басталғаны туралы хабарлама‒дара кәсіпкер үшін; өтініш берушінің заңды
тұлғасының толық атауы, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, Өтініш берушінің
заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу куәлігінің немесе анықтамасының
№ - заңды тұлға үшін)
Мекенжайы ________________________________________________________
пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі, телефоны)
Түпкілікті пайдаланушының сертификатын алуға өтініш
Түпкілікті пайдаланушының сертификатын беруіңізді сұраймын.
Қоса беріледі _ _ _ _ _ _ _ парақ.
Осы:
көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін
алады;
көрсетілетін қызмет алушыға қатысты, қызметті немесе қызметтің жекелеген
түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы сот шешімі (үкімі) заңды
күшіне енген жоқ;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды
болып табылады.
Өтініш беруші _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру мерзімі 20 __ жылғы "___" _________
2-нысан
Өтініш
___________________________________________________________________
(толық көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
жеке тұлғадан, жеке сәйкестендіру нөмірі, № дара кәсіпкер ретінде қызметтің
басталғаны туралы хабарлама‒дара кәсіпкер үшін; өтініш берушінің заңды
тұлғасының толық атауы, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, Өтініш берушінің
заңды тұлғасын мемлекеттік тіркеу куәлігінің немесе анықтамасының
№ - заңды тұлға үшін)
Мекенжайы ________________________________________________________
пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі, телефоны)
Халықаралық импорттық сертификатты алуға өтініш
Халықаралық импорттық сертификатты беруіңізді сұраймын.
Қоса беріледі _ _ _ _ _ _ _ парақ.
Осы:
көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен
қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін
алады;
көрсетілетін қызмет алушыға қатысты, қызметті немесе қызметтің жекелеген
түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы сот шешімі (үкімі) заңды
күшіне енген жоқ;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды
болып табылады.
Өтініш беруші ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру мерзімі 20 __ жылғы "___" _________
"Түпкілікті пайдаланушының
сертификатын және халықаралық
импорттық сертификатын беру"
негізгі талаптарының тізбесіне
2-қосымша
Импорттаушының (түпкілікті пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі

1. Импортер (страна, адрес и телефон) БИН (ИИН)
2. Конечный пользователь (страна, адрес и телефон) БИН (ИИН) (при получении международного импортного сертификата, заполнение данной графы не требуется)
3. Экспортер (страна и адрес)
4. Место установки и (или) использования продукции
5. Цель конечного использования продукции
6. Наименование и описание продукции
7. Десятизначный код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза

1. Импорттаушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН)
2. Түпкілікті пайдаланушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН) (халықаралық импорттық сертификат алған кезде осы бағанды толтыру талап етілмейді)
3. Экспорттаушы (елі және мекенжайы)
4. Өнімді орнату және (немесе) пайдалану орны
5. Өнімді орнату және (немесе) пайдалану орны
6. Өнімнің атауы және сипаттамасы
7. Бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметі

8. Код по контрольным спискам
9. Номер, дата внешнеторгового договора (контракта) или иного документа отчуждения
10. Единица измерения
11. Количество
12. Импортер (конечный пользователь) обязуется импортировать продукцию, указанную в пункте 6, в Республику Казахстан. Импортер (конечный пользователь) обязуется использовать продукцию, указанную в пункте 6, в целях, указанных в пункте 5, не передавать ее другому юридическому или физическому лицу на территории Республику Казахстан и не реэкспортировать без разрешения уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по контролю специфических товаров и согласия уполномоченного органа по контролю специфических товаров страны экспортера

8. Бақылау парақтарына арналған код
9. Сыртқы сауда келісімінің (келісімшартының) немесе өзге де иеліктен шығару құжатының нөмірі, күні
10. Өлшем бірлігі
11. Саны
12. Импорттаушы (түпкілікті пайдаланушы) 6-тармақта көрсетілген өнімді Қазақстан Республикасына импорттауға міндеттенеді. Импорттаушы (түпкілікті пайдаланушы) 6-тармақта көрсетілген өнімді 5-тармақта көрсетілген мақсаттарда пайдалануға, оны Қазақстан Республикасының аумағындағы басқа заңды немесе жеке тұлғаға бермеуге және оны Қазақстан Республикасының өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз және экспорттаушы елдің өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жөніндегі уәкілетті органының келісімінсыз қайта экспорттамауға міндеттенеді.

13. Импортер
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Дата
14. Конечный пользователь
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Дата
Приложение к гарантийному обязательству импортера (конечного пользователя)
№ п/п
Наименование и описание продукции
Десятизначный код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код по контрольным спискам
Количество
Единица измерения
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Всего листов
Лист №
Импортер
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Дата
Конечный пользователь
Ф.И.О (при его наличии)
Должность
Дата
Приложение 2
к Правилам оформления и
выдачи сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата и
квалификационные требования к ним
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі "Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития "
Астана қ.
г. Астана
Дата: [Дата выдачи]
Номер: [Номер документа]
[Наименование организации]
[Адрес]
Мотивированный отказ
Республиканское государственное учреждение "Комитет индустриального развития", рассмотрев Ваше обращение от [Дата] г. № [Номер входящего документа] сообщает следующее.
[Текст]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оформления и
выдачи сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата и
квалификационные требования к ним
Квалификационные требования, предъявляемые при выдаче сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствии им
Примечание
1
2
3
4
1
Наличие подтверждения намерения заявителя о получении разрешения
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя
2
Наличие гарантийного обязательства импортера (конечного пользователя)
Электронная копия гарантийного обязательства импортера (конечного пользователя), удостоверенное ЭЦП услугополучателя и конечного пользователя
3
Наличие подтверждения намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Электронная копия внешнеторгового договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения между участниками сделки
4
Подтверждение намерения сторон по приобретению специфических товаров, если в качестве заявителя выступает посредник
Электронная копия договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения между импортером и конечным пользователем
Требуется, если в качестве заявителя выступает посредник:
1) при получении сертификата конечного пользователя необходимо представить электронную копию договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения импортером и конечным пользователем;
2) при получении международного импортного сертификата, необходимо представить электронную копию договора (контракта) купли-продажи или иной документ отчуждения между импортером и посредником.
Приложение 4
к Правилам оформления и
выдачи сертификата конечного
пользователя и международного
импортного сертификата и
квалификационные требования к ним
Форма 1
Сертификат конечного пользователя
СЕРТИФИКАТ №

13. Импорттаушы
Аты-жөні (болған жағдайда)
Лауазымы
Күні
14. Түпкілікті пайдаланушы
Аты-жөні (болған жағдайда)
Лауазымы
Күні
Импорттаушының кепілдік міндеттемесіне қосымша (түпкілікті пайдаланушы)
P/с №
Өнімнің атауы және сипаттамасы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды
Бақылау тізімінің коды
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
1.
2
3.
4.
5.
Барлығы парақ
№ парақ
Импорттаушы
Аты-жөні (болған жағдайда)
Лауазымы
Күні
Түпкілікті пайдаланушы
Аты-жөні (болған жағдайда)
Лауазымы
Күні
Түпкілікті пайдаланушының
сертификатын және халықаралық
импорттық сертификатын
ресімдеу және беру қағидалары
мен біліктілік талаптарына
2- қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Астана қ.
Астана қ.
Дәлелді бас тарту
"Индустриялық даму комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі Сіздің өтінішіңізді [күні] қарағаннан кейін, № [кіріс құжатының нөмірі] төмендегіні хабарлайды.
Нөмір: [Құжат нөмірі]
Берілген күні:
[Шығарылған күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекенжайы, БСН / ЖСН]
Түпкілікті пайдаланушының сертификатын
және халықаралық импорттық сертификатын
ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік
талаптарына
3-қосымша
Түпкілікті пайдаланушы сертификатын және халықаралық импорттық сертификатты беру кезінде қойылатын біліктілік талаптары
р/с №
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескерту
1
2
3
4
1
Өтініш берушінің рұқсат алу туралы ниетін растаудың болуы
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш
2
Импорттаушының (түпкілікті пайдаланушының) кепілдік міндеттемесінің болуы
Көрсетілетін қызметті алушының және түпкіліктіпайдаланушының ЭЦҚ-мен куәландырылған импортердің (түпкіліктіпайдаланушының) кепілдік міндеттемесінің электрондық көшірмесі
3
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыруға ниетін растаудың болуы
Сатып алу-сату сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі немесе мәмілеге қатысушылар арасындағы өзге де иеліктен шығару құжаты
4
Егер өтініш беруші ретінде делдал болса, тараптардың өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сатып алу жөніндегі ниетін растау
Сатып алу-сату шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі немесе импорттаушы мен түпкіліктіпайдаланушы арасындағы өзге де иеліктен шығару құжаты
Егер көрсетілетін қызметті алушы ретінде делдал болса, талап етіледі
Түпкілікті пайдаланушының сертификатын
және халықаралық импорттық сертификатын
ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік
талаптарына
4-қосымша
1-нысан
Түпкілікті пайдаланушының сертификаты
№ СЕРТИФИКАТ

1. Импортер (страна, адрес, телефон) БИН (ИИН)
2. Конечный пользователь (страна, адрес, телефон) БИН (ИИН)
3. Экспортер (страна, адрес, телефон)
4. Наименование специфического товара
5. Десятизначный код единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
6. Единица измерения
7. Количество
8. Номер, дата внешнеторгового договора (контракта)
9. Настоящим подтверждается, что специфические товары, указанные в пункте 4, будут использоваться в заявленных целях, и не будут передаваться третьим странам и третьим лицам без получения соответствующего разрешения страны-экспортера и (или) страны-происхождения и уполномоченного органа. Настоящий документ должен быть представлен в уполномоченный государственный орган страны-экспортера в течение шести месяцев с даты его подписания.

1. Импорттаушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН)
2. Түпкілікті пайдаланушы (елі, мекенжайы және телефоны) БСН (ЖСН)
3. Экспорттаушы (ел, мекен-жайы)
4. Өнімнің атауы және сипаттамасы
5. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының он таңбалы коды
6. Өлшем бірлігі
7. Саны
8. Бақылау парақтарына арналған код
9. Осы арқылы 4-тармақта көрсетілген ерекше тауарлар мәлімделген мақсаттарда үшін пайдаланылатыны және экспорттаушы елдің және (немесе) шығарылған елдің және уәкілетті органның тиісті рұқсатын алмай үшінші елдерге және үшінші тұлғаларға берілмейтіні расталады. Осы құжат экспорттаушы елдің уәкілетті мемлекеттік органына оған қол қойылған күннен бастап алты ай ішінде ұсынылуға тиіс.

6. Количество
7. Номер, дата внешнеторгового договора (контракта)
8. Настоящим подтверждается, что специфические товары, указанные в пункте 3, будут использоваться в заявленных целях, будут импортированы в Республику Казахстан, и не будут передаваться третьим странам и третьим лицам без получения соответствующего разрешения страны-экспортера и (или) страны-происхождения и уполномоченного органа.
Настоящий документ должен быть представлен в уполномоченный государственный орган страны-экспортера в течение шести месяцев с даты его подписания.

6. Саны
7. Бақылау парақтарына арналған код
8. Осымен 3-тармақта көрсетілген ерекше тауарлар тек мәлімделген мақсаттарда үшін пайдаланылатыны, Қазақстан Республикасына импортталатыны және экспорттаушы елдің және (немесе) шығарылған елдің және уәкілетті органның тиісті рұқсатын алмай үшінші елдерге және үшінші тұлғаларға берілмейтіні расталады. Осы құжат экспорттаушы елдің уәкілетті мемлекеттік органына оған қол қойылған күннен бастап алты ай ішінде ұсынылуға тиіс.

1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 632 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств (сертификатов конечных пользователей)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11907).
2. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 504 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 632 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств (сертификатов конечных пользователей)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14041).
3. Пункт 5 перечня некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, в которые вносились изменения и дополнения, утвержденные приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 964 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18146).
4. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июля 2020 года № 386 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 632 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств (сертификатов конечных пользователей)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20961).
5. Пункт 4 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносились изменения, утвержденные приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 июня 2021 года № 321 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 23280).

1. "Кепілдік міндеттемелерді (түпкілікті пайдаланушылар сертификаттарын) ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 632 бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11907 болып тіркелген).
2. "Кепілдік міндеттемелерді (түпкілікті пайдаланушылар сертификаттарын) ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 632 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 504 бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14041 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 964 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы кейбір бұйрықтарының тізбесінің 5 тармағы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18146 болып тіркелген).
4. "Кепілдік міндеттемелерді (түпкілікті пайдаланушылар сертификаттарын) ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 632 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 9 шiлдедегi № 386 бұйрығы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20961 болып тіркелген).
5. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 321 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілген Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесінің 4 тармағы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23280 болып тіркелген).

6. Пункт 4 перечня некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносились изменения и дополнение, утвержденные приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 мая 2022 года № 268 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28106).

6. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 13 мамырдағы № 268 бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтыру енгізілген кейбір бұйрықтарының тізбесінің 4 тармағы (нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28106 болып тіркелген).