Об утверждении типового положения о Комиссии по вопросам портала социальных услуг
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 мая 2023 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2023 года № 32599.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023
В соответствии с пунктом 3 статьи 167 Социального Кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое Типовое положение о Комиссии по вопросам портала социальных услуг.
2. Департаменту социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 180
Типовое положение о Комиссии по вопросам портала социальных услуг
Сноска. Типовое положение – в редакции приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 04.03.2025 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее типовое положение о Комиссии по вопросам портала социальных услуг (далее – Положение) разработано в соответствии с пунктом 3 статьи 167 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс).

Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы мәселелері жөніндегі комиссия туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 26 мамырдағы № 180 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 мамырда № 32599 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 167-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы мәселелері жөніндегі комиссия туралы үлгілік ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік қызметтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғанынан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1 және 2-тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік жасайтын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 180 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы мәселелері жөніндегі комиссия туралы үлгілік ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 04.03.2025 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы мәселелері жөніндегі комиссия туралы үлгілік ереже (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 167-бабының 3-тармағына (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес әзірленді.

2. Комиссия по вопросам портала социальных услуг (далее – Комиссия) является постоянно действующим коллегиальным органом на территории соответствующих административно-территориальных единиц.
Глава 2. Организация деятельности Комиссии
3. Состав утверждается распоряжением акима области (города республиканского значения и столицы).
4. Комиссия состоит из Председателя, заместителя Председателя и членов Комиссии. Общий состав Комиссии формируется из нечетного количества, но не менее семи человек.
Состав Комиссии формируется из числа представителей заинтересованных государственных органов местного исполнительного органа на территории соответствующих административно-территориальных единиц, а также представителей не менее двух неправительственных организаций, советника акима области (города республиканского значения и столицы) по вопросам лиц с инвалидностью.
5. Председатель и заместитель Председателя избираются на первом заседании Комиссии из числа ее членов представителей государственного органа местного исполнительного органа в сфере социальной защиты открытым голосованием простым большинством голосов.
6. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, проводит заседания Комиссии. Во время отсутствия Председателя его функции выполняет заместитель Председателя.
7. Подготовку протокола комиссии по вопросам портала социальных услуг (далее – протокол) по форме согласно приложению к настоящему Положению, осуществляет секретарь Комиссии.
Заседания Комиссии проводятся при наличии не менее двух третей от общего числа ее членов.
Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов путем открытого голосования и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего числа участвующих членов Комиссии.
Глава 3. Основные задачи и функции Комиссии
8. Основными задачами Комиссии являются:
1) принятие решений о регистрации поставщиков на портале социальных услуг, и их снятии с регистрации на портале социальных услуг, а также допуске товаров и услуг на портал социальных услуг;
2) рассмотрение обращений по вопросам портала социальных услуг;
3) мониторинг товаров и (или) услуг на портале социальных услуг.
9. К основным функциям Комиссии относятся:
1) рассмотрение заявлений поставщиков на регистрацию на портале социальных услуг, на снятие с регистрации на портале социальных услуг, а также допуск товара (ов) и (или) услуг на портал социальных услуг в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 285 "Об утверждении Правил регистрации поставщиков товаров и (или) услуг или их снятия с регистрации на портале социальных услуг, а также допуска товаров и (или) услуг на портал социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32989) (далее – Правила);

2. Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумағында тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган болып табылады.
2-тарау. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
3. Құрам облыс (республикалық маңызы бар қала және астана) әкімінің өкімімен бекітіледі.
4. Комиссия Төрағадан, Төрағаның орынбасарынан және Комиссия мүшелерінен тұрады. Комиссияның жалпы құрамы тақ саннан, бірақ кемінде жеті адамнан құралады.
Комиссияның құрамы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумағындағы жергілікті атқарушы органның мүдделі мемлекеттік органдарының өкілдерінен, сондай-ақ кемінде екі үкіметтік емес ұйымның өкілдерінен, облыс (республикалық маңызы бар қала және астана) әкімінің мүгедектігі бар адамдардың мәселелері жөніндегі кеңесшісінен құралады.
5. Төрағаны және Төрағаның орынбасарын Комиссияның бірінші отырысында оның мүшелері арасынан әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік органның, жергілікті атқарушы органның өкілдері ашық дауыс беру арқылы жай көпшілік дауыспен сайлайды.
6. Комиссия Төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Комиссияның отырыстарын өткізеді. Төраға болмаған кезде, оның функцияларын Төрағаның орынбасары орындайды.
7. Осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының мәселелері жөніндегі комиссияның хаттамасын (бұдан әрі – хаттама) дайындауды Комиссия хатшысы жүзеге асырады.
Комиссия отырыстары оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі болған кезде өткізіледі.
Комиссияның шешімдері ашық дауыс беру жолымен жай көпшілік дауыспен қабылданады және егер оларға қатысушы Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
3-тарау. Комиссияның негізгі міндеттері мен функциялары
8. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында өнім берушілерді тіркеу және оларды әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуден шығару, сондай-ақ тауарлар мен қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу туралы шешімдер қабылдау;
2) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының мәселелері бойынша өтініштерді қарау;
3) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді мониторингтеу болып табылады.
9. Комиссияның негізгі функцияларына:
1) "Тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеу немесе оларды тіркеуден шығару, сондай-ақ тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 285 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32989 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес өнім берушілердің әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуге, әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуден шығаруға, сондай-ақ тауарды (ларды) және (немесе) қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберуге өтініштерін қарау;

2) объективное, всестороннее и своевременное рассмотрение обращений по вопросам портала социальных услуг местного исполнительного органа, лиц с инвалидностью и поставщиков товаров и услуг, зарегистрированных на портале социальных услуг;
3) мониторинг заявленных поставщиком характеристик товаров и (или) услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью через портал социальных услуг, на соответствие Классификатору технических вспомогательных (компенсаторных) средств, специальных средств передвижения и услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью, утвержденному приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 284 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32984) (далее – Классификатор).
Глава 4. Особенности рассмотрения заявлений и обращений
10. Регистрация поставщиков товаров и (или) услуг на портале социальных услуг, а также допуск товаров и (или) услуг на портал социальных услуг осуществляется коллегиально, при участии Председателя и не менее двух членов Комиссии из числа представителей государственного органа местного исполнительного органа в сфере социальной защиты.
Решение о регистрации поставщиков товаров и (или) услуг на портале социальных услуг, а также допуске товара и (или) услуги на портал социальных услуг принимается при одобрении всеми членами Комиссии, участвовавшими в рассмотрении документов, с формированием протокола по форме согласно приложению к настоящему Положению в электронном формате.
11. Комиссия рассматривает обращения местного исполнительного органа, лиц с инвалидностью и поставщиков товаров и услуг, зарегистрированных на портале социальных услуг в соответствии со статьями 76, 99 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
12. При выявлении нарушений о неисполнении и (или) ненадлежащем исполнении поставщиком договорных отношений, Комиссия со дня выявления в течение 1 (одного) рабочего дня направляет уведомление о необходимости устранения.
В случае неустранения в течение 14 (четырнадцати) календарных дней, указанного в уведомлении, Комиссия принимает решение о снятии поставщика с портала социальных услуг.
13. Для обеспечения лиц с инвалидностью товарами и (или) услугами в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках Комиссия на основании данных портала социальных услуг выносит заключение об отсутствии поставщиков товаров и услуг на портале социальных услуг.

2) жергілікті атқарушы органның, мүгедектігі бар адамдардың және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркелген тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді берушілердің әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының мәселелері бойынша өтініштерін объективті, жан-жақты және уақтылы қарау;
3) өнім беруші мәлімдеген мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы ұсынылатын тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің сипаттамаларын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 284 бұйрығымен бекітілген Мүгедектігі бар адамдарға берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың, арнаулы жүріп-тұру құралдарының және көрсетілетін қызметтердің сыныптауышына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32984 болып тіркелген) (бұдан әрі – Сыныптауыш) сәйкес келуін мониторингтеу жатады.
4-тарау. Арыздар мен өтініштерді қарау ерекшеліктері
10. Тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеу, сондай-ақ тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу алқалы түрде, Комиссия Төрағасы мен әлеуметтік қорғау саласындағы жергілікті атқарушы органның мемлекеттік органы өкілдерінің қатарынан кемінде екі мүше қатысқан кезде жүзеге асырылады.
Тауарларды және (немесе) көрсетілетін қызметтерді берушілерді әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеу, сондай-ақ тауарды және (немесе) көрсетілетін қызметті әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу туралы шешім осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық форматтағы хаттаманы қалыптастыра отырып, құжаттарды қарауға қатысқан Комиссияның барлық мүшесі мақұлдаған кезде қабылданады.
11. Комиссия Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 76, 99-баптарына сәйкес жергілікті атқарушы органның, мүгедектігі бар адамдардың және әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркелген тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді берушілердің өтініштерін қарайды.
12. Өнім беруші шарттық қатынастарды орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны туралы бұзушылықтар анықталған кезде Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде жою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Хабарламада көрсетілген күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде жойылмаған жағдайда, Комиссия өнім берушіні әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталынан шығару туралы шешім қабылдайды.
13. Мүгедектігі бар адамдарды тауарлармен және (немесе) көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес Комиссия әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректері негізінде әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді берушілердің болмауы туралы қорытынды шығарады.

Глава 5. Мониторинг портала социальных услуг
14. Комиссия в составе не менее двух третей от общего числа ее членов не реже одного раза в квартал проводит заседание по вопросам мониторинга заявленных поставщиком характеристик товаров и (или) услуг, предоставляемых лицам с инвалидностью через портал социальных услуг, на соответствие Классификатору.
15. Мониторинг проводится путем посещения поставщиков, зарегистрированных на портале социальных услуг, и (или) лиц с инвалидностью, обеспеченных техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения или услугами, через портал социальных услуг.
16. Мониторинг проводится по решению Комиссии в плановом порядке, а также в случаях рассмотрения обращений.
В плановом порядке мониторинг заявленных поставщиком характеристик товаров и (или) услуг на соответствие Классификатору проводится 1 раз в год:
при выявлении нарушений в течении 1 (одного) рабочего дня направляет уведомление поставщику об устранении в указанные сроки;
в случае неустранения нарушений в течение 14 (четырнадцати) календарных дней, указанного в уведомлении, Комиссия принимает решение о снятии поставщика с портала социальных услуг.
Глава 6. Решение Комиссии по вопросам портала социальных услуг
17. Решение Комиссии о снятии поставщика с портала социальных услуг или заключение Комиссии об отсутствии поставщиков товаров и услуг на портале социальных услуг принимаются в составе не менее двух третей от общего числа ее членов простым большинством голосов путем открытого голосования и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего числа участвующих членов Комиссии.
18. По результатам заседания Комиссии составляется протокол, который подписывается Председателем и присутствующими членами Комиссии по форме согласно приложению к настоящему Положению.
На основании решения членов Комиссии в модуле "Рабочее место сотрудника государственного органа" на портале социальных услуг секретарь Комиссии в электронном виде формирует протокол с приложением подписанного членами Комиссии протокола.
_____________________________
Приложение
к Типовому положению
о Комиссии
по вопросам портала
социальных услуг
Форма
Протокол комиссии по вопросам портала социальных услуг
№ ____ от __ ___________ 20___года
Комиссия ______________________________________________, (регион)
рассмотрев:
заявление на регистрацию на портале социальных услуг;
заявление на допуск товара (ов) и (или) услуг на портал социальных услуг;
заявление на снятие с регистрации на портале социальных услуг
полное наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
поставщика _________________________________________________________
бизнес идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
поставщика _________________________________________________________
вид деятельности поставщика __________________________________________
вынесла решение (выбрать нужное):
о регистрации поставщика на портале социальных услуг;
об отказе в регистрации поставщика на портале социальных услуг по причине
(выбрать нужное):
недостоверности внесенных сведений поставщика, указанных в пункте 7 Правил;
отсутствия в представленных документах необходимых реквизитов;
наличия в представленных документах нечетких и неразборчивых записей, явных
подчисток, приписок, зачеркнутых слов, нерасшифрованных сокращений,
исправлений, за исключением исправлений, заверенных подписью уполномоченного
лица и скрепленных печатью (при наличии);

5-тарау. Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталын мониторингтеу
14. Комиссия оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісінің құрамында әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы мүгедектігі бар адамдарға өнім беруші мәлімдеген тауарлардың және (немесе) көрсетілетін қызметтердің сипаттамаларының Сыныптауышқа сәйкестігіне мониторинг жүргізу мәселелері бойынша тоқсанда кемінде бір рет отырыс өткізеді.
15. Мониторинг әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркелген өнім берушілерге және (немесе) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы арқылы техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен немесе көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз етілген мүгедектігі бар адамдарға бару арқылы жүргізіледі.
16. Мониторинг Комиссияның шешімі бойынша жоспарлы тәртіппен, сондай-ақ өтініштер қаралған жағдайларда жүргізіледі.
Жоспарлы тәртіппен өнім беруші мәлімдеген тауарлар және (немесе) қызметтер сипаттамаларының Сыныптауышқа сәйкестігіне мониторинг жылына 1 рет жүргізіледі:
бұзушылықтар анықталған кезде 1 (бір) жұмыс күні ішінде өнім берушіге көрсетілген мерзімдерде жою туралы хабарлама жібереді;
хабарламада көрсетілген күнтізбелік 14 (он төрт) күн ішінде бұзушылықтар жойылмаған жағдайда, Комиссия өнім берушіні әлеуметтік көрсетілген қызметтер порталынан шығару туралы шешім қабылдайды.
6-тарау. Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының мәселелері жөніндегі комиссияның шешімі
17. Өнім берушіні әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталынан шығару туралы Комиссияның шешімі немесе әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тауарлар мен қызметтер берушілердің болмауы туралы Комиссияның қорытындысы оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісінің құрамында ашық дауыс беру арқылы жай көпшілік дауыспен қабылданады және егер олар үшін Комиссияның қатысып отырған мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысы берілсе, қабылданды деп есептеледі.
18. Комиссия отырысының нәтижелері бойынша хаттама жасалады, оған осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша Комиссия Төрағасы мен қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Комиссия мүшелерінің шешімі негізінде "Мемлекеттік орган қызметкерінің жұмыс орны" модулінде Комиссия хатшысының әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында Комиссия мүшелері қол қойған хаттаманы қоса бере отырып, электрондық түрде хаттама қалыптастырады.
____________________________
Әлеуметтік көрсетілетін
қызметтер порталы мәселелері
жөніндегі комиссия туралы
үлгілік ережеге
қосымша
Нысан
Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының мәселелері жөніндегі комиссияның хаттамасы 20___ жылғы ____ _____________ № _____ хаттама ____________________________________________________ комиссиясы (өңір)
өнім берушінің толық атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________________________________________
өнім берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________________
өнім берушінің қызмет түрі ___________________________
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуге өтінішін;
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына тауарды (тауарларды) және (немесе) көрсетілетін қызметтерді жіберуге өтінішін;
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында тіркеуден шығаруға өтінішін қарап,
мынадай шешім шығарды (қажетін таңдау):
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында өнім берушіні тіркеу туралы;
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында өнім берушіні мынадай себеп бойынша (қажетін таңдау):
өнім беруші енгізген Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мәліметтердің дәйексіздігі;
ұсынылған құжаттарда қажетті деректемелердің болмауы;
уәкілетті тұлғаның қолымен расталған және мөрімен (болған жағдайда) бекітілген түзетулерді қоспағанда, ұсынылған құжаттарда анық емес және оқылмайтын жазбалардың, анық өшірулердің, жазбалардың, сызылған сөздердің, шифрланбаған қысқартулардың, түзетулердің болуы;

несоответствия требованиям пункта 6 статьи 167 Социального кодекса
Республики Казахстан;
о снятии с регистрации поставщика на портале социальных услуг;
о допуске товара или услуги на портал социальных услуг;
об отказе в допуске товара или услуги на портал социальных услуг по причине
(выбрать нужное):
несоответствия товаров, услуг и их характеристик требованиям Классификатора;
отсутствия сертификата соответствия или декларации о соответствии
на поставляемый товар;
отсутствия регистрационного удостоверения при поставке технических
вспомогательных (компенсаторных) средств и специальных средств передвижения,
относящихся к медицинским изделиям, подлежащим государственной регистрации
и перерегистрации;
отсутствия документов, подтверждающих происхождение, характеристики и цену
для реализации товаров и (или) оказания услуг;
недоступности санаторно-курортных организаций для лиц с инвалидностью или
отсутствия данных о доступности санаторно-курортных организаций для лиц
с инвалидностью;
отражения в сведениях об услуге, о товаре и его изображении информации,
не относящейся к их характеристикам – установление дополнительных условий
предоставления товаров и (или) услуг, не предусмотренных Правилами, в том числе
размещение реклам, акций, а также дополнительных товаров и денежных вознаграждений;
наличия действующей (опубликованной) заявки на данную модель товара данного поставщика;
отсутствия соответствующей лицензии на реализацию товаров и услуг;
проведя анализ данных портала социальных услуг, вынесла заключение об отсутствии
поставщиков _____________________________________________
(наименование товара или услуги)
на портале социальных услуг.
______________________
(решение члена комиссии)
ЭЦП/ Подпись
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
члена комиссии)
______________________
(решение члена комиссии)
ЭЦП/ Подпись
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
члена комиссии)
_____________________________
(решение Председателя комиссии)
ЭЦП/ Подпись
____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Председателя комиссии)

Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 167-бабы 6-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі бойынша тіркеуден бас тарту туралы;
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында өнім берушіні тіркеуден шығару туралы;
тауарды немесе қызметті әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына жіберу туралы;
мынадай себеп бойынша (қажетін таңдау):
тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің және олардың сипаттамаларының Сыныптауыштың талаптарына сәйкес келмеуі;
берілетін тауарға сәйкестік сертификатының немесе сәйкестік туралы декларацияның болмауы;
мемлекеттік тіркелуге және қайта тіркелуге тиісті медициналық бұйымдарға жататын техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар мен арнаулы жүріп-тұру құралдарын беру кезінде тіркеу куәлігінің болмауы;
тауарларды өткізу және (немесе) қызметтер көрсету үшін олардың шыққан жерін, сипаттамасын және бағасын растайтын құжаттардың болмауы;
мүгедектігі бар адамдар үшін санаторийлік-курорттық ұйымдардың қолжетімсіздігі немесе мүгедектігі бар адамдар үшін санаторийлік-курорттық ұйымдардың қолжетімділігі туралы деректердің болмауы;
қызмет, тауар және оның бейнесі туралы мәліметтерде олардың сипаттамаларына жатпайтын ақпарат көрсетілуі – осы Қағидаларда көзделмеген тауарларды және (немесе) қызметтерді ұсынудың қосымша шарттарын белгілеу, оның ішінде жарнамаларды, акцияларды, сондай-ақ қосымша тауарлар мен ақшалай сыйақыларды орналастыру;
осы өнім беруші тауарының осы моделіне қолданыстағы (жарияланған) өтінімнің болуы;
тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді өткізуге тиісті лицензияның болмауы бойынша әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталына тауарды немесе қызметті жіберуден бас тарту туралы;
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталының деректеріне талдау жүргізіп,
әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталында _________________________________
(тауардың немесе қызметтің атауы)
өнім берушілердің болмауы туралы қорытынды шығарды.
_____________
(комиссия мүшесінің
шешімі)
ЭЦҚ/ Қолы
_________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
_____________
(комиссия мүшесінің
шешімі)
ЭЦҚ/ Қолы
_________________
(комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
_____________
(комиссия Төрағасының
шешімі)
ЭЦҚ/ Қолы
_________________
(комиссия Төрағасының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)