О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 15 ноября 2022 года № 207 "Об утверждении Правил отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы государственной противопожарной службы, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 346. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32944
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 15 ноября 2022 года № 207 "Об утверждении Правил отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы государственной противопожарной службы, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30570) следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2-1 статьи 7, частью пятой статьи 84 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
В Правилах отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условиях ее прохождения для лиц, поступающих в органы государственной противопожарной службы, а также основаниях их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы государственной противопожарной службы, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-1 статьи 7, частью пятой статьи 84 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (далее - Закон) и определяют порядок отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы государственной противопожарной службы, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Лица, поступающие на должности рядового, младшего и среднего начальствующего состава в рамках первоначальной профессиональной подготовки проходят обучение в учебных центрах, а стажировку в территориальных органах, государственных учреждениях.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидаларын және одан өту шарттарын, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 15 қарашадағы № 207 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 346 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32944 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидаларын және одан өту шарттарын, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 15 қарашадағы № 207 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30570 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7 - бабының 2-1-тармағына, 84-бабының бесінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидаларында және одан өту шарттарында, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерінде (бұдан әрі - Қағидалар):
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу қағидалары және одан өту шарттары, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздері (бұдан әрі - Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабы 2-1-тармағына, 84-бабының бесінші бөлігіне сәйкес әзірленді және мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеу тәртібін және оны өткеру шарттарын, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қатардағы, кіші және орта басшы құрам лауазымдарына кіретін адамдар алғашқы кәсіптік даярлық шеңберінде оқуды оқу орталықтарында, ал тағылымдаманы аумақтық органдарда, мемлекеттік мекемелерде өтеді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Прохождение этапов, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 6) пункта 5 настоящих Правил, осуществляется на казахском и русском языках по выбору кандидата и при наличии документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан либо его электронной формы, содержащей индивидуальный идентификационный номер.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Объявление о проведении отбора (далее – объявление) размещается на интернет-ресурсах территориальных органов, Академии. При этом, объявление публикуется одновременно на казахском и русском языках. Объявление государственных учреждений размещается на интернет-ресурсах территориальных органов.";
часть первую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для проведения этапов отбора, перечисленных в подпунктах 5) и 6) пункта 5 настоящих Правил при территориальных органах, государственных учреждениях создаются отборочные комиссии.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Членами отборочной комиссии назначаются начальники кадровых служб территориальных органов, государственных учреждений (далее – кадровые службы), а также представители служб собственной безопасности, служб, на которые возложена функция по осуществлению физической подготовки, аппарата территориальных органов, государственных учреждений, курирующих деятельность подразделений, на должности которых проходит отбор.";
часть вторую пункта 18 изложить в следующей редакции:
"Для регистрации лицо предоставляет в кадровую службу копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан либо его электронную форму, содержащего индивидуальный идентификационный номер и копии документа, подтверждающего принадлежность его к организации.";
в пункте 23:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"23. Кандидат подает нарочно или по общедоступным информационным системам, соответствующим требованиям законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи, следующие документы:";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан либо его электронной формы, содержащего индивидуальный идентификационный номер,";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) копию водительского удостоверения, подтверждающего право управления транспортным средством соответствующей категории либо его электронной формы, если кандидат претендует на должности водителей;";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) документы, подтверждающие наличие спортивного разряда (при их наличии).";
пункт 26 изложить в следующей редакции:

"6. Осы Қағидалардың 5-тармағының 2), 3), 4), 6) тармақшаларында көрсетілген кезеңдерден өту кандидаттың таңдауы бойынша қазақ және орыс тілдерінде және жеке сәйкестендіру нөмірі бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжат немесе оның электрондық нысаны болған кезде жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Іріктеу өткізу туралы хабарландыру (бұдан әрі - хабарландыру) аумақтық органдардың, Академияның интернет-ресурстарында орналастырылады. Бұл ретте хабарландыру бір мезгілде қазақ және орыс тілдерінде жарияланады. Мемлекеттік мекемелердің хабарландыруы аумақтық органдардың интернет-ресурстарында орналастырылады.";
11-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Қағидалардың 5-тармағының 5) және 6) тармақшаларында санамаланған іріктеу кезеңдерін жүргізу үшін аумақтық органдардың, мемлекеттік мекемелердің жанынан іріктеу комиссиялары құрылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Іріктеу комиссиясының мүшелері болып аумақтық органдардың, мемлекеттік мекемелердің кадр қызметтерінің (бұдан әрі - кадр қызметтері) бастықтары, сондай-ақ өзіндік қауіпсіздік, дене шынықтыру даярлығын жүзеге асыру бойынша функция жүктелген қызметтерінің, орналасуға іріктеу өтетін бос лауазымдары бар құрылымдық бөлімшенің қызметіне жетекшілік ететін аумақтық органдардың, мемлекеттік мекемелердің аппаратының өкілдері тағайындалады.";
18-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тіркелу үшін тұлғалар кадр қызметіне жеке сәйкестендіру нөмірі бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың немесе оның электрондық нысанының көшірмесін және оның ұйымдарға тиесілілігін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.";
23-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жалысын:
"23. Кандидат мынадай құжаттарды қолма-қол ұсынады немесе Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін жалпыға қолжетімді ақпараттық жүйелер арқылы тапсырады:";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке сәйкестендіру нөмірі бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың немесе оның электрондық нысанының көшірмесін;";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) тиісті санаттағы көлік құралын басқару құқығын растайтын жүргізуші куәлігінің немесе оның электрондық нысанының көшірмесін;";
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) спорттық разрядтың бар екендігін растайтын құжаттар (бар болған жағдайда).";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"26. Полиграфологическое исследование кандидатов проводится в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683 "Об утверждении Правил прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан".";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. График проведения собеседования с указанием даты, времени и места его проведения, а также список кандидатов, допущенных к собеседованию (в произвольной форме), в течение одного рабочего дня после завершения приема нормативов по физической подготовке, размещаются на интернет-ресурсах территориальных органов, Академии и информационных стендах, в местах общего доступа территориального органа, государственного учреждения. График проведения собеседования, а также список кандидатов, допущенных к собеседованию в государственных учреждениях размещаются на интернет-ресурсах территориальных органов.";
часть третью пункта 41 изложить в следующей редакции:
"Отборочная комиссия формирует перечень вопросов для каждой должности, по который объявлен отбор. Перечень вопросов не подлежит разглашению.";
пункты 44 и 45 изложить в следующей редакции:
"44. По окончании собеседования члены отборочной комиссии выставляют баллы по каждому вопросу в соответствии с листом оценки кандидата по результатам собеседования по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – лист оценки кандидата).
45. Кандидат, не показавший способности вести беседу в ходе собеседования (получивший 0 баллов оценки кандидата по результатам собеседования хоть у одного члена комиссии), считается не прошедшим собеседование и не допускается к прохождению первоначальной профессиональной подготовки.";
подпункт 6) пункта 47 изложить в следующей редакции:
"6) для лиц, претендующих на должности среднего начальствующего состава - среднее количество правильных ответов по результатам тестирования (на основании данных сертификата о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан, выданного в соответствии с требованиями приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1 "Об утверждении Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14317) (далее - приказ № 1);";
абзац двадцатый пункта 49 изложить в следующей редакции:
"весовое значение принимается равным итоговому количеству баллов по результатам собеседования (итоговое количество баллов по результатам собеседования определяется путем сложения всех оценок кандидатов по результатам собеседования, определенных листами оценки, и деления итоговой суммы на количество членов комиссии);";
пункт 51 изложить в следующей редакции:

"26. Кандидаттарды полиграфологиялық зерттеу "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 683 қаулысына сәйкес жүзеге асырылады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Күні, уақыты және оны өткізу орны көрсетілген әңгімелесу өткізу кестесі, сондай-ақ дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді қабылдау аяқталғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімі (еркін нысанда) аумақтық органдардың, Академияның интернет-ресурстарында және аумақтық органның, мемлекеттік мекеменің ақпараттық стендтерінде, жалпы қолжетімділік орындарында орналастырылады. Мемлекеттік мекемелерде әңгімелесу өткізу кестесі, сондай-ақ әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімі аумақтық органдардың интернет-ресурстарында орналастырылады.";
41-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Іріктеу комиссиясы әрбір жарияланған лауазым бойынша сұрақтар тізімін қалыптастырады. Сұрақтар тізімі жария етілмейді.";
44 және 45-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Әңгімелесу аяқталғаннан кейін іріктеу комиссиясының мүшелері осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес нысанда әңгімелесу нәтижелері бойынша кандидаттарды бағалау парағындағы (бұдан әрі – кандидатты бағалау парағы) әр сұрақ бойынша ұпай береді.
45. Әңгімелесу барысында әңгімелесу жүргізу қабілетін көрсетпеген кандидат (комиссияның кем дегенде бір мүшесінен әңгімелесу нәтижелері бойынша кандидаттарды бағалаудан 0 балл алған) әңгімелесуден өтпеген болып есептеледі және алғашқы кәсіптік даярлықтан одан әрі өтуге жіберілмейді.";
47-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) орта басшы құрам лауазымдарына кандидат тұлғалар үшін - тестілеу нәтижелері бойынша дұрыс жауаптардың орташа саны ("Құқық қорғау қызметіне кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 1 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14317 болып тіркелген) талаптарына сәйкес берілген мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеуден өткені туралы сертификат деректері негізінде) (бұдан әрі - № 1 бұйрық);";
49-тармақтың жиырмасыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"салмақтық мәні әңгімелесу нәтижелері бойынша балдардың қорытынды санына тең болып қабылданады (әңгімелесу нәтижелері бойынша балдардың қорытынды саны бағалау парақтарымен айқындалған әңгімелесу нәтижелері бойынша кандидаттарды бағалауларды қосу және қорытынды сомманы комиссия мүшелерінің санына бөлу жолымен айқындалады);";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"51. Отборочная комиссия по итогам отбора принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к прохождению первоначальной профессиональной подготовки;
2) рекомендовать к зачислению в ведомственный банк данных кандидатов (далее – Банк данных).
Решение, предусмотренное подпунктом 1) настоящего пункта, принимается в отношении кандидатов, прошедших все этапы отбора и набравших наивысший показатель конкурентоспособности.
В случае равенства показателей конкурентоспособности, кандидатом, получившим решение отборочной комиссии, предусмотренное подпунктом 1) настоящего пункта, считается кандидат, набравший наибольшее количество баллов по физической подготовке.
Решение, предусмотренное подпунктом 2) настоящего пункта, принимается в отношении остальных кандидатов, прошедших все этапы отбора, при этом набравших меньший показатель конкурентоспособности (количество баллов по физической подготовке) по сравнению с показателями конкурентоспособности (количество баллов по физической подготовке) кандидатов, указанных в части второй настоящего пункта.
При этом, сроки реализации справки о медицинском освидетельствовании, заключения психофизиологического обследования, заключения полиграфологического исследования, а также сертификата о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан и заключения по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы (на должности среднего начальствующего состава) должны быть действительны на момент принятия решений отборочной комиссией.
Лица, ранее не прошедшие отбор и повторно участвовавшие в отборе, при наличии не истекшего срока реализации справки о медицинском освидетельствовании, заключения психофизиологического обследования, заключения полиграфологического исследования, не проходят этапы отбора, предусмотренные в подпунктах 3) и 4) пункта 5 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 51-1 следующего содержания:
"51-1. Срок пребывания кандидатов в Банке данных составляет не более одного года со дня их зачисления.
Кандидаты, зачисленные в Банк данных, в течение одного года с момента их зачисления с их согласия направляются на первоначальную профессиональную подготовку без прохождения отбора.
Отказ кандидата от предложения о направлении его на первоначальную профессиональную подготовку и/или истечение срока пребывания в Банке данных, предусмотренного в настоящем пункте, являются основаниями для исключения его из Банка данных.
При этом, сроки реализации справки о медицинском освидетельствовании, заключения психофизиологического обследования, заключения полиграфологического исследования, а также сертификата о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан и заключения по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы (на должности среднего начальствующего состава) должны быть действительны на момент направления кандидата на первоначальную профессиональную подготовку.
В случае истечения срока реализации вышеперечисленных документов, кандидаты обеспечивают их обновление до направления их на первоначальную профессиональную подготовку.
Кадровая служба территориального органа, государственного учреждения ведет ведомственный банк данных кандидатов на службу с отражением их показателя конкурентоспособности, полученного по итогам отбора в соответствии с настоящими Правилами.";

"51. Іріктеу комиссиясы іріктеудің нәтижелері бойынша мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) алғашқы кәсіптік даярлықтан өтуге ұсыну;
2) кандидаттарды ведомстволық деректер банкіне (бұдан әрі - Деректер банкі) енгізуге ұсыну.
Осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген шешім іріктеудің барлық кезеңінен өткен және бәсекеге қабілеттіліктің ең жоғары көрсеткішін жинаған кандидаттарға қатысты қабылданады.
Бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштері тең болған жағдайда, іріктеу қомиссиясының осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген шешімін алған кандидат болып, дене шынықтыру даярлығы бойынша ең көп балл жинаған кандидат есептеледі.
Осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген шешім іріктеудің барлық кезеңінен өткен, бірақ бәсекеге қабілеттіліктің көрсеткішін (дене шынықтыру даярлығы бойынша балл) осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген кандидаттардың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіштерімен (дене шынықтыру даярлығы бойынша баллдарымен) салыстырғанда төмен жинаған қалған кандидаттарға қатысты қабылданады.
Дегенмен, медициналық куәландыру анықтамасын, психофизиологиялық зерттеу қорытындысын, полиграфологиялық зерттеу қорытындысын, сондай-ақ мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеуден өткені туралы сертификатты және құқық қорғау қызметі лауазымына кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға тестілеу нәтижелері бойынша қорытындыны (орта басшы құрам лауазымдарына) іске асыру мерзімдері іріктеу комиссиясымен шешімдер қабылдау кезінде жарамды болуы тиіс.
Бұрын іріктеуден өтпей қалған және қайта іріктеуге қатысқан адамдар, егер іске асыру мерзімі өтпеген медициналық куәландыру анықтамасы, психофизиологиялық зерттеу қорытындысы, полиграфологиялық зерттеу қорытындысы бар болған жағдайда, осы Қағидалардың 5-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көзделген іріктеу сатыларынан өтпейді.";
мынадай мазмұндағы 51-1-тармақпен толықтырылсын:
"51-1. Кандидаттардың Деректер банкінде болу мерзімі оларды енгізген күннен бастап бір жылдан артық емес болып табылады.
Деректер банкіне енгізілген кандидаттар, оларды енгізген күннен бастап бір жылдың ішінде олардың келісімімен алғашқы кәсіптік даярлыққа іріктеуден өткізбестен жолданады.
Кандидаттың оны алғашқы кәсіптік даярлыққа жолдау туралы ұсыныстан бас тартуы және/немесе осы тармақта көзделген Деректер банкінде болу мерзімінің өтуі оны Деректер банкінен алып тастауға негіздер болып табылады.
Дегенмен, медициналық куәландыру анықтамасын, психофизиологиялық зерттеу қорытындысын, полиграфологиялық зерттеу қорытындысын, сондай-ақ мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеуден өткені туралы сертификатты және құқық қорғау қызметі лауазымына кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға тестілеу нәтижелері бойынша қорытындыны (орта басшы құрам лауазымдарына) іске асыру мерзімдері кандидатты алғашқы кәсіптік даярлыққа жолдау кезінде жарамды болуы тиіс.
Жоғарыда санамаланған құжаттардың іске асыру мерзімі өтіп кеткен жағдайда, кандидаттар оларды алғашқы кәсіптік даярлыққа жолдағанға дейін жаңартуды қамтамасыз етеді.
Аумақтық органның, мемлекеттік мекеменің кадр қызметі қызметке кандидаттардың ведомстволық деректер банкін осы Қағидаларға сәйкес іріктеу нәтижесінде жинаған олардың бәсекеге қабілеттілігінің көрсеткішін көрсете отырып жүргізеді.";

пункты 54 и 55 изложить в следующей редакции:
"54. В течение одного рабочего дня после принятия решения отборочной комиссии на интернет-ресурсе территориального органа, Академии размещаются решение отборочной комиссии и списки кандидатов, рекомендованных к прохождению первоначальной профессиональной подготовки и зачисленных в Банк данных (в произвольной форме). Решение отборочной комиссии, списки кандидатов, рекомендованных к прохождению первоначальной профессиональной подготовки и зачисленных в Банк данных в государственных учреждениях размещаются на интернет-ресурсах территориальных органов.
55. Секретарь отборочной комиссии, в течение двух рабочих дней со дня внесения решения отборочной комиссии, извещает кандидатов о принятых решениях отборочной комиссии, посредством звонка на номера контактных телефонов и/или направления сообщения на электронную почту, указанные в заявлении.";
пункты 57 и 58 изложить в следующей редакции:
"57. Кадровые службы формируют учебные дела кандидатов, прошедших все этапы отбора, состоящие из документов, предусмотренных в подпунктах 2), 2-1), 3), 5), 6), 7) и 11) пункта 23 настоящих Правил.
Полнота, достоверность и своевременность предоставления учебных дел, а также материалов отбора (сводная ведомость сдачи нормативов по физической подготовке, лист оценки кандидата по результатам собеседования, лист оценки конкурентоспособности кандидата, решение отборочной комиссии) на рассмотрение приемной комиссии обеспечивается отборочной комиссией и кадровой службой территориального органа, государственного учреждения.
58. Территориальный орган, государственное учреждение по результатам отбора, за семь дней до начала первоначальной профессиональной подготовки, обеспечивает поступление в учебные центры учебных дел кандидатов, с приобщением результатов полиграфологических исследований и ВВК, а также материалов отбора (сводная ведомость сдачи нормативов по физической подготовке, лист оценки кандидата по результатам собеседования, лист оценки конкурентоспособности кандидата, решение отборочной комиссии) для решения вопроса о зачислении их на первоначальную профессиональную подготовку.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. Приемная комиссия на основании изучения учебных дел кандидатов, а также материалов отбора, в течение пяти рабочих дней принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к зачислению;
2) не рекомендовать к зачислению;
3) отправить учебное дело и материалы отбора на доработку.";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. После зачисления на первоначальную профессиональную подготовку со слушателями заключается контракт по форме согласно приложению 10-1 к настоящим Правилам.
Контракт подписывается со стороны:

54 және 55-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Іріктеу комиссиясының шешімі қабылданғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде аумақтық органның, Академияның интернет-ресурсында іріктеу комиссиясының шешімі және алғашқы кәсіптік даярлықтан өтуге ұсынылған және Деректер банкіне енгізілген кандидаттардың тізімі (еркін нысанда) орналастырылады. Іріктеу комиссиясының шешімі, алғашқы кәсіптік даярлықтан өтуге ұсынылған және Деректер банкіне енгізілген кандидаттардың тізімі мемлекеттік мекемелерде аумақтық органдардың интернет-ресурсында орналастырылады.
55. Іріктеу комиссиясының хатшысы іріктеу комиссиясының шешімі енгізілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде кандидаттарға іріктеу комиссиясымен қабылданған шешімдер туралы өтініште көрсетілген байланыс телефондарының нөмірлері және/немесе электрондық поштаға хабарлама жіберу арқылы хабарлайды.";
57 және 58-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Кадр қызметтері іріктеудің барлық кезеңдерінен өткен кандидаттардың осы Қағидалардың 23-тармағының 2), 2-1), 3), 5), 6), 7) және 11) тармақшаларында көзделген құжаттардан тұратын оқу істерін қалыптастырады.
Оқу істерін, сондай-ақ іріктеу материалдарын (дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсырудың жиынтық ведомосы, әңгімелесу нәтижелері бойынша кандидатты бағалау парағы, кандидаттың бәсекеге қабілеттілігін бағалау парағы, іріктеу комиссиясының шешімі) қабылдау комиссиясының қарауына ұсынудың толықтығын, анықтығын және уақтылығын іріктеу комиссиясы және аумақтық органның, мемлекеттік мекеменің кадр қызметі қамтамасыз етеді.
58. Аумақтық орган, мемлекеттік мекеме іріктеу нәтижелері бойынша алғашқы кәсіптік даярлық басталғанға дейін жеті күн бұрын оқу орталықтарына кандидаттардың оқу істерін, полиграфологиялық зерттеулер мен ӘДК нәтижелерін, сондай-ақ іріктеу материалдарын (дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсырудың жиынтық ведомосін, әңгімелесу нәтижелері бойынша кандидатты бағалау парағын, кандидаттың бәсекеге қабілеттілігін бағалау парағын, іріктеу комиссиясының шешімін) қоса бере отырып, оларды алғашқы кәсіптік даярлыққа қабылдау туралы мәселені шешу үшін түсуін қамтамасыз етеді.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Қабылдау комиссиясы кандидаттардың оқу істерін, сондай-ақ іріктеу материалдарын зерделеу негізінде бес жұмыс күні ішінде мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) оқуға қабылдауға ұсыну;
2) оқуға қабылдауға ұсынбау;
3) оқу ісін және іріктеу материалдарын пысықтауға жіберу.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Алғашқы кәсіптік даярлыққа қабылданғаннан кейін тыңдаушылармен осы Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келісімшарт жасалады.
Келісімшартқа келесі тараптармен қол қойылады:

1) Академии – начальником Академии или исполняющим его обязанности, либо на основании доверенности – начальниками учебных центров;
2) территориальных органов, государственных учреждений – начальниками территориальных органов, государственных учреждений или исполняющими их обязанности.
Выдача доверенности осуществляется в соответствии со статьей 167 Гражданского кодекса Республики Казахстан.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Срок обучения для слушателей в период первоначальной профессиональной подготовки определяется Академией по согласованию с МЧС исходя из содержаний образовательных программ.";
часть вторую пункта 95 изложить в следующей редакции:
"Учебные центры направляют в территориальные органы, государственные учреждения учебные дела слушателей в двухдневный срок с момента их убытия для прохождения стажировки.";
пункт 103 изложить в следующей редакции:
"103. Не позднее одного рабочего дня после дня завершения стажировки, территориальные органы, государственные учреждения направляют на служебную электронную почту Академии уведомление о завершении слушателем стажировки в связи с получением положительного заключения обязательной специальной проверки по форме согласно приложению 11-1 к настоящим Правилам (далее - уведомление).";
пункт 104 исключить;
пункт 105 изложить в следующей редакции:
"105. Академия в течение трех рабочих дней со дня поступления уведомления подписывает начальником Академии либо лицом, его замещающим приказ об отчислении слушателей в связи с завершением первоначальной профессиональной подготовки и размещает на своем интернет-ресурсе сертификаты (в электронном формате) по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам, подтверждающие завершение первоначальной профессиональной подготовки.";
приложения 9 и 10 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
указанные Правила дополнить приложением 10-1 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
указанные Правила дополнить приложением 11-1 согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 12 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой политики Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

1) Академиядан – Академия бастығымен не оның міндеттерін атқарушылармен, немесе сенімхат негізінде – оқу орталықтарының бастықтарымен;
2) аумақтық органдардан, мемлекеттік мекемелерден – аумақтық органдардың, мемлекеттік мекемелердің бастықтарымен не олардың міндеттерін атқарушылармен.
Сенімхатты беру Қазақстан Республикасының Азматтық кодексінің 167-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Тыңдаушыларды алғашқы кәсіптік даярлық шеңберінде оқытудың мерзімі ТЖМ келісу бойынша Академиямен оқу бағдарламалары мамзұнына сәйкес айқындалады.";
95-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Оқу орталықтары тыңдаушылардың оқу істерін олар тағылымдамадан өту үшін кеткен сәттен бастап екі күн мерзімде аумақтық органдарға, мемлекеттік мекемелерге жібереді.";
103-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"103. Тағылымдама аяқталған күннен кейін бір жұмыс күнінен кешітірмей аумақтық органдар, мемлекеттік мекемелер Академияның қызметтік электрондық почтасына осы Қағидаларға 11-1-қосымшадағы нысанға сәйкес міндетті арнайы тексерудің оң қорытындысын алуға байланысты тыңдаушымен тағылымдаманың аяқталғандығы туралы хабарландыру (бұдан әрі - хабарландыру) жолдайды.";
104-тармақ алып тасталсын;
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"105. Академия хабарландыру түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде алғашқы кәсіптік даярлығының аяқталуына байланысты тыңдаушыларды оқудан шығару туралы бұйрыққа Академия бастығы немесе оны алмастыратын адам қол қояды және өзінің интернет-ресурсында алғашқы кәсіптік даярлықтың аяқталғандығын растайтын осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысанда сертификаттарды (электрондық форматта) орналастырады.";
Қағидаларға 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалар осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 10-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидалар осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 11-1-қосымшамен толықтырылсын;
Қағидаларға 12-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
С. Шарипханов
Приложение 1
к приказу Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 июня 2023 года № 346
Приложение 9
к Правилам отбора
на первоначальную
профессиональную подготовку
и условия ее прохождения
для лиц, поступающих в органы
государственной противопожарной службы,
а также основания их
отчисления от первоначальной
профессиональной подготовки
Форма
Лист оценки кандидата по результатам собеседования
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата _______________
Должность, на которую претендует кандидат ______________________
Вопросы
Балл
1
Профильный вопрос (ПВ)
2
Ситуационный вопрос (СВ)
3
Мотивационный вопрос (МВ)
4
Вопрос, направленный на определение уровня коммуникативных навыков (КВ)
Оценка кандидата по результатам собеседования (ОС):
_________________________________
(подпись члена отборочной комиссии)
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена отборочной комиссии)
"__" _____ 20__ год.
Примечание:
баллы выставляется от 0 до 5 баллов;
вопрос, направленный на определение уровня коммуникативных навыков,
задается кандидату, претендующему на должности рядового и младшего
начальствующего состава.
Ответ на вопрос 1 (профильный):
0 баллов – кандидат не ответил на вопрос;
1 – 2 балла – кандидат имеет общее представление о теме заданного вопроса;
3 – 4 балла – кандидат хорошо владеет темой заданного вопроса;
5 баллов – кандидат полностью владеет темой заданного вопроса.
Ответ на вопрос 2 (ситуационный):
0 баллов – кандидат не представил ответ;
1 – 2 балла – кандидат описал неприемлемый подход к ситуации;
3 – 4 балла – кандидат в общем описал правильный подход,
но не представил полный алгоритм действий;
5 баллов – кандидат описал правильный подход, представил обоснованный
алгоритм действий.
Ответ на вопрос 3 (мотивационный):
0 баллов – кандидат не представил ответ;
1 – 2 балла – обоснование кандидата слабо аргументировано, непоследовательно,
кандидат не имеет ясного представления о дальнейших планах;
3 – 4 балла – обоснование кандидата в целом аргументировано, но не обозначены
четкие цели;
5 баллов – обоснование кандидата, аргументировано, направлено на успешное
достижение поставленных целей.
Коммуникативные навыки:
0 баллов – кандидат не показал способности вести беседу;
1 балл – кандидат ведет беседу скованно, не реагирует на наводящие вопросы;
2 балла – кандидат ведет беседу скованно, иногда реагирует на наводящие вопросы;
3 балла – кандидат ведет беседу скованно, но реагирует на наводящие вопросы;
4 балла – кандидат достаточно легко ведет беседу по профессиональной тематике;
5 баллов – кандидат свободно ведет беседу по профессиональной тематике, легко
реагирует на вопросы на любую тему.
Оценка кандидата по результатам собеседования рассчитывается
по следующей формуле:
ПВ+СВ+МВ+КВ/4 = ОС
(на должности рядового и младшего начальствующего состава)
где,
ОС – оценка кандидата по результатам собеседования;
ПВ – балл по профильному вопросу;
СВ – балл по ситуационному вопросу;
МВ – балл по мотивационному вопросу;
КВ – балл по вопросу, направленному на определение уровня
коммуникативных навыков.
ПВ+СВ+МВ/3 = ОС (на должности среднего начальствующего состава)
где,
ОС – оценка кандидата по результатам собеседования;
ПВ – балл по профильному вопросу;
СВ – балл по ситуационному вопросу;
МВ – балл по мотивационному вопросу.
Приложение 2
к приказу Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 июня 2023 года № 346
Приложение 10
к Правилам отбора
на первоначальную
профессиональную подготовку
условия ее прохождения
для лиц, поступающих в органы
государственной противопожарной службы,
а также основания их
отчисления от первоначальной
профессиональной подготовки
Форма
Лист оценки конкурентоспособности кандидата
___________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, на которую претендует кандидат)
Уровень образования k1
Отношение к воинской службе k2
Оценка по результатам сдачи нормативов по физической подготовке k3
Спортивный разряд k4
Оценка кандидата по результатам собеседования k5
1
2
3
4
5
среднее
после среднее
высшее
послевузовское
освобождение или наличие отсрочки от призыва на срочную воинскую службу
прохождение подготовки по военно-техническим и иным специальностям
прохождение срочной службы или военной подготовки граждан по программе сержантов запаса
военная подготовка граждан по программе офицеров запаса
удовлетворительно
хорошо
отлично
отсутствие спортивного разряда
кандидат в мастера спорта и выше
итоговому количеству баллов по результатам собеседования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
продолжение таблицы
Среднее количество правильных ответов по результатам тестирования k6
Результаты оценки личных качеств k7
показатель конкурентоспособности кандидата
6
7
8

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
С. Шарипханов
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 346 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарына кіретін
адамдар үшін алғашқы кәсіптік
даярлыққа іріктеу қағидаларына
және одан өту шарттарына,
сондай-ақ оларды алғашқы
кәсіптік даярлықтан шығару
негіздеріне
9-қосымша
Нысан
Кандидатты әңгімелесу нәтижелері бойынша бағалау парағы
Кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_____________
Кандидат үміткер лауазымы _____________________________
Сұрақтар
Балл
1
Бейінді сұрақ (БС)
2
Ситуациялық сұрақ (СС)
3
Мотивациялық сұрақ(МС)
4
Қарым-қатынас дағдыларының деңгейін анықтауға бағытталған сұрақ (ҚС)
Кандидатты әңгімелесу нәтижелері бойынша бағалау (ӘБ):
_________________________________
(іріктеу комиссия мүшесінің қолы) _________________________________________________________________
(іріктеу комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) "__" _______ 20__ жыл.
Ескертпе:
0-ден 5 баллға дейін қойылады
қарым-қатынас дағдыларының деңгейін анықтауға бағытталған сұрақтар қатардағы және кіші басшы құрамдағы лауазымдарға кандидат кандидаттарға қойылады
1-сұраққа жауап (бейінді):
0 балл-кандидат сұраққа жауап берген жоқ
1 – 2 балл-кандидат қойылған сұрақтың тақырыбы туралы жалпы түсінікке ие
3 – 4 балл-кандидат қойылған сұрақтың тақырыбын жақсы меңгерген
5 балл – кандидат қойылған сұрақтың тақырыбын толық меңгерген
2-сұраққа жауап (ситуациялық):
0 балл – кандидат жауап бермеді
1 – 2 балл-кандидат жағдайға қолайсыз көзқарасты сипаттады
3 – 4 балл-кандидат жалпы дұрыс тәсілді сипаттады, бірақ іс-қимылдардың толық алгоритмін ұсынбады
5 балл – кандидат дұрыс тәсілді сипаттап, іс-әрекеттің негізделген алгоритмін ұсынды
3-сұраққа жауап (мотивациялық):
0 балл – кандидат жауап бермеді
1-2 балл-кандидаттың негіздемесі әлсіз дәлелденген, дәйексіз, кандидаттың алдағы жоспарлары туралы анық түсінігі жоқ
3 – 4 балл-кандидаттың негіздемесі дәлелденген, бірақ нақты мақсаттары көрсетілмеген
5 балл – кандидаттың негіздемесі, дәлелденген, қойылған мақсаттарға табысты қол жеткізуге бағытталған
Қарым-қатынас дағдылары:
0 балл – кандидат әңгіме жүргізу қабілетін көрсеткен жоқ
1 балл – кандидат әңгімені шектеп жүргізеді, жетекші сұрақтарға жауап бермейді
2 балл-кандидат әңгімелесуді шектеулі жүргізеді, кейде жетекші сұрақтарға жауап береді
3 балл-кандидат әңгімені шектеп жүргізеді, бірақ жетекші сұрақтарға жауап береді
4 балл – кандидат кәсіби тақырып бойынша әңгімелесуді оңай жүргізеді
5 балл – кандидат кәсіби тақырып бойынша еркін әңгіме жүргізеді, кез келген тақырыптағы сұрақтарға оңай жауап береді.
Кандидатты әңгімелесу нәтижелері бойынша бағалау мынадай формула бойынша есептеледі:
БС+СС+МС+ҚС/4 = ӘБ (қатардағы және кіші басшы құрам лауазымдарына)
онда,
ӘБ - кандидатты әңгімелесу нәтижелері бойынша бағалау;
БС – бейінді сұрақ бойынша балл;
СС – ситуациялық сұрақ бойынша балл;
МС – мотивациялық сұрақ бойынша балл;
ҚС - қарым-қатынас дағдыларының деңгейін анықтауға бағытталған сұрақ бойынша балл.
БС+СС+МС/3 = ӘБ (орта басшы құрам лауазымдарына)
онда,
ӘБ - кандидатты әңгімелесу нәтижелері бойынша бағалау;
БС – бейінді сұрақ бойынша балл;
СС – ситуациялық сұрақ бойынша балл;
МС – мотивациялық сұрақ бойынша балл.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 346 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарына кіретін
адамдар үшін алғашқы кәсіптік
даярлыққа іріктеу қағидаларына
және одан өту шарттарына,
сондай-ақ оларды алғашқы
кәсіптік даярлықтан шығару
негіздеріне
10-қосымша
Нысан
Кандидаттың бәсекеге қабілеттілігін бағалау парағы
___________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), кандидат үміттенетін лауазым)
Білім деңгейі
k1
Әскери қызметке қатынасы
k2
Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері бойынша бағалау k3
Спорттық разряд k4
Кандидатты әңгімелесу нәтижелері бойынша бағалау k5
1
2
3
4
5
орта
орта білімнен кейінгі
жоғары
жоғары оқу орнынан кейінгі
мерзімді әскери қызметке шақыруды босату немесе кейінге қалдырудың болуы
әскери - техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлықтан өту
мерзімді әскери қызметті немесе запастағы сержанттар бағдарламасы бойынша азаматтардың әскери даярлығын өткеру
азаматтарды запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша әскери даярлаудан өту
қанағаттанарлық
жақсы
өте жақсы
спорттық разрядтың болмауы
спорт шеберіне кандидат және одан жоғары
әңгімелесу нәтижелері бойынша балдардың қорытынды санына
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
кестенің жалғасы
Тестілеу нәтижелері бойынша дұрыс жауаптардың орташа саны k6
Жеке қасиеттерді бағалау нәтижелері
k7
Кандидаттың бәсекеге қабілеттілігінің көрсеткіші
6
7
8

от 5 до 8
от 9 до 12
13 и выше
инициативность
коммуникативность
аналитичность
организованность
стратегическое мышление
лидерство
этичность
ориентация на качество
ориентация на потребителя
нетерпимость к коррупции
ПКК
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
Примечание:
ПКК - показатель конкурентоспособности кандидата;
k1 – весовое значение конкурентоспособности кандидата по критерию "уровень образования";
k2 - весовое значение конкурентоспособности кандидата по критерию "отношение к воинской службе";
k3 - весовое значение конкурентоспособности кандидата по критерию "оценка по результатам сдачи нормативов по физической подготовке";
k4 - весовое значение конкурентоспособности кандидата по критерию "спортивный разряд";
k5 - весовое значение конкурентоспособности кандидата по критерию "оценка кандидата по результатам собеседования";
k6 - весовое значение конкурентоспособности кандидата по критерию "среднее количество правильных ответов по результатам тестирования";
k7 - весовое значение конкурентоспособности кандидата по критерию "результаты оценки личных качеств";
ВЗ – весовое значение.
Для лиц, поступающих на должности рядового и младшего начальствующего состава
столбцы 6 (среднее количество правильных ответов по результатам тестирования)
и 7 (результаты оценки личных качеств) листа оценки конкурентоспособности
кандидата не заполняются.
Председатель отборочной комиссии
________________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Члены отборочной комиссии
________________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Секретарь отборочной комиссии
________________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
С листом оценки конкурентоспособности кандидата ознакомлен
________________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к приказу Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 июня 2023 года № 346
Приложение 10-1
к Правилам отбора
на первоначальную
профессиональную подготовку
и условия ее прохождения
для лиц, поступающих в органы
государственной противопожарной службы,
а также основания их
отчисления от первоначальной
профессиональной подготовки
Форма
КОНТРАКТ
(о прохождении первоначальной профессиональной подготовки)
город ______________                  "____" _______ 20__ год.
Настоящий Контракт о прохождении первоначальной профессиональной подготовки
заключен между организацией образования Министерства по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан, расположенной по адресу:_____________________,
в лице ___________________________________________________________________
(должность, специальное (воинское) звание, фамилия, имя, отчество (при наличии)),
действующего на основании Устава (доверенности), именуемой в дальнейшем
"Организация образования МЧС" (с первой стороны), территориальным
органом/государственным учреждением Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан, направившем кандидата на обучение в Организацию
образования МЧС в рамках первоначальной профессиональной подготовки,
в лице ___________________________________________________________________
(должность, специальное (воинское) звание, фамилия, имя, отчество (при наличии)),
действующего на основании Положения (доверенности), именуемом в дальнейшем
"территориальный орган/государственное учреждение" (со второй стороны),
и лицом, зачисленным на обучение в рамках первоначальной профессиональной
подготовки в организацию образования МЧС _________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН) именуемым (ой) в дальнейшем
"слушатель", проживающим (ей) по адресу: __________________________________
(с третьей стороны), о нижеследующем:
Глава 1. Предмет Контракта

5-тен 8-ге дейін
9-дан 12-ге дейін
13 және одан жоғары
бастамашылық
коммуникативтілік
аналитикалық
ұйымшылдық
стратегиялық ойлау
көшбасшылық
әдептілік
сапаға бағдарлану
тұтынушыға бағдарлану
сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік
КБҚК
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
ВЗ
Ескертпе: КБҚК-кандидаттың бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші; k1 – "білім деңгейі" критерийі бойынша кандидаттың бәсекеге қабілеттілігінің салмақты мәні; k2 - кандидаттың "әскери қызметке қатынасы" өлшемі бойынша бәсекеге қабілеттілігінің салмақты мәні; k3 – "дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері бойынша бағалау" өлшемі бойынша кандидаттың бәсекеге қабілеттілігінің үлестік мәні; k4 – "спорттық разряд" критерийі бойынша кандидаттың бәсекеге қабілеттілігінің салмақтық мәні; k5 – "әңгімелесу нәтижелері бойынша кандидатты бағалау" критерийі бойынша кандидаттың бәсекеге қабілеттілігінің салмақтық мәні; k6 – "тестілеу нәтижелері бойынша дұрыс жауаптардың орташа саны" критерийі бойынша кандидаттың бәсекеге қабілеттілігінің салмақтық мәні; k7 – кандидаттың "жеке қасиеттерін бағалау нәтижелер"" өлшемі бойынша бәсекеге қабілеттілігінің салмақтық мәні; В3 - салмақтық мәні.
Қатардағы және кіші басшы құрам лауазымдарына түсетін адамдар үшін кандидаттың бәсекеге қабілеттілігін бағалау парағының 6 (тестілеу нәтижелері бойынша дұрыс жауаптардың орташа саны) және 7 (жеке қасиеттерді бағалау нәтижелері) бағандары толтырылмайды.
Іріктеу комиссиясының төрағасы ________________       _____________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Іріктеу комиссиясының мүшелері ________________       _______________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
________________       ________________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
________________       _______________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Іріктеу комиссиясының хатшысы ________________ __________________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Кандидаттың бәсекеге қабілеттілігін
бағалау парағымен танысты       ______________       ________________________________
(қолы)       (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 346 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарына кіретін
адамдар үшін алғашқы кәсіптік
даярлыққа іріктеу қағидаларына
және одан өту шарттарына,
сондай-ақ оларды алғашқы
кәсіптік даярлықтан шығару
негіздеріне
10-1-қосымша
Нысан
Келісімшарт
(алғашқы кәсіптік даярлықтан өту туралы)
қала ______________                                     "____" ______ 20__ жыл.
Осы алғашқы кәсіптік даярлықтан өту туралы келісімшарт ___________________ мекенжайы бойынша орналасқан, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің білім беру ұйымының атынан Жарғы (сенміхат) негізінде әрекет ететін __________ (лауазымы, арнаулы (әскери) атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) бұдан әрі "ТЖМ білім беру ұйымы" деп аталатын (бірінші жақтан), кандидатты алғашқы кәсіптік даярлық щеңберінде ТЖМ білім беру ұйымына оқуға жолдаған Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органының/мемлекеттік мекемесінің атынан Ереже (сенімхат) негізінде әрекет ететін ________ ( лауазымы, арнаулы (әскери) атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) бұдан әрі "аумақтық орган/мемлекеттік мекеме" деп аталатаын (екінші жақтан) және алғашқы кәсіптік даярлық щеңберінде ТЖМ білім беру ұйымына оқуға қабылданған__________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН) бұдан әрі "тыңдаушы" деп аталатын, ______ мекенжайда тұратын тұлғамен (үшінші жақтан) төмендегілер туралы жасалған:
1 тарау. Келісімшарттың мәні

1. Организация образования МЧС принимает на себя обязательства по организации обучения слушателя по образовательным программам первоначальной профессиональной подготовки по направлению деятельности ______ (наименование направления деятельности).
2. Территориальный орган/государственное учреждение принимает на себя обязательства по организации стажировки после окончания обучения и, после ее завершения, назначению на должность в территориальном органе, государственном учреждении, по направлению деятельности которого пройдена первоначальная профессиональная подготовка.
Сроки организации стажировки: до получения положительного заключения обязательной специальной проверки, но не менее одного месяца.
3. Слушатель принимает на себя обязательства по овладению знаний, умений и практических навыков в соответствии с образовательными программами первоначальной профессиональной подготовки и, после завершения первоначальной профессиональной подготовки, прохождению службы не менее трех лет в Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - МЧС), его ведомствах, территориальных органах, подведомственных государственных учреждениях.
Глава 2. Права и обязанности сторон
4. Организация образования МЧС имеет право:
1) в порядке, установленном законодательством, изменять и расторгать данный Контракт;
2) поощрять слушателя, привлекать его к дисциплинарной и материальной ответственности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) взыскивать денежные средства за вред, причиненный слушателем имуществу организации образования МЧС.
5. Организация образования МЧС обязана:
1) обеспечить слушателя условиями получения образования в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании" и требованиями нормативных правовых актов МЧС;
2) создать условия для обучения;
3) приобщить к учебному/личному делу слушателя справку о расходах на его обучение (в произвольной форме);
4) направить слушателя на стажировку в территориальный орган/государственное учреждение после успешной сдачи экзамена по итогам обучения в рамках первоначальной профессиональной подготовки.
6. Слушатель имеет право:
1) в порядке, установленном законодательством, изменять и расторгать данный Контракт;
2) на условия обучения и проживания, отвечающие требованиям безопасности и гигиены.
7. Слушатель обязан:
1) добросовестно овладеть всеми видами учебной и профессиональной деятельности по образовательной программе;
2) соблюдать служебную дисциплину;
3) относиться бережно к имуществу организации образования МЧС;

1. ТЖМ білім беру ұйымы алғашқы кәсіптік даярлықтың білім беру бағдарламалары бойынша тыңдаушыны ______________(қызмет бағытының атауы) оқытуды ұйымдастыру бойынша өзіне міндеттемелер алады.
2. Аумақтық орган/мемлекеттік мекеме оқу аяқталғаннан кейін тағылымдамадан өтуді ұйымдастыру және ол аяқталғаннан кейін аумақтық органда, мемлекеттік мекемеде алғашқы кәсіптік даярлықтан өткен қызметінің бағыты бойынша лаузымға тағайындау туралы міндеттемелерді өзіне алады.
Тағылымдаманы ұйымдастыру мерзімдері: міндетті арнайы тексерудің оң қорытындысын алғанға дейін, бірақ кемінде бір ай.
3. Тыңдаушы алғашқы кәсіптік даярлықтың білім беру бағдарламаларына сәйкес білімді, іскерлікті және практикалық дағдыларды меңгеру және алғашқы кәсіптік даярлықты аяқтағаннан кейін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінде (бұдан әрі - ТЖМ), оның ведомстволарында, аумақтық органдарында, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінде кемінде үш жыл қызмет өткеру жөніндегі міндеттемелерді өзіне алады.
2 тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. ТЖМ білім беру ұйымы:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы Келісімшартты өзгертуге және бұзуға;
2) тыңдаушыны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көтермелеуге, оны тәртіптік және материалдық жауаптылыққа тартуға;
3) ТЖМ білім беру ұйымының мүлкіне тыңдаушының келтірген зияны үшін ақшалай қаражатты өндіріп алуға құқылы.
5. ТЖМ білім беру ұйымы:
1) тыңдаушыны "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы ТЖМ нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес білім алу шарттарымен қамтамасыз етуге;
2) оқу үшін жағдай жасауға;
3) тыңдаушының оқу/жеке ісіне оны оқытуға арналған шығыстар туралы анықтама (еркін нысанда) қоса беруге;
4) тыңдаушыны алғашқы кәсіптік даярлық шеңберінде оқыту қорытындысы бойынша емтиханды сәтті тапсырғаннан соң аумақтық органға/мемлекеттік мекемеге тағылымдамаға жіберуге міндетті.
6. Тыңдаушы:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы Келісімшартты өзгертуге және бұзуға;
2) қауіпсіздік және гигиена талаптарына жауап беретін оқу және тұру жағдайларына құқылы.
7. Тыңдаушы:
1) білім беру бағдарламасы бойынша оқу және кәсіптік қызметтің барлық түрлерін адал меңгеруге;
2) қызметтік тәртіпті сақтауға;
3) ТЖМ білім беру ұйымының мүлкіне ұқыпты қарауға;

4) выполнять требования правил по охране труда, пожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм;
5) не разглашать доверенные ему в соответствии с его должностным положением сведения, составляющие служебную и иную охраняемую законом тайну;
6) сообщать о возникшей ситуации, представляющей угрозу жизни и здоровью людей, сохранности имущества организации образования МЧС и обучаемых;
7) в случаях изменения семейного положения, привлечения его или близких родственников к уголовной ответственности, выезда кого-либо из них на постоянное местожительство за границу доложить об этом рапортом непосредственному начальнику в трехдневный срок;
8) после направления на стажировку прибыть к месту ее прохождения в течение трех рабочих дней;
9) отслужить в МЧС, его ведомствах, территориальных органах, подведомственных государственных учреждениях не менее трех лет после завершения профессиональной первоначальной подготовки;
10) в случае отказа от дальнейшего прохождения службы в МЧС, его ведомствах, территориальных органах, подведомственных государственных учреждениях до истечения действия настоящего Контракта, либо отчисления из организации образования МЧС в связи с неуспеваемостью и (или) нарушением дисциплины, а также по собственному желанию возместить государству бюджетные средства, затраченные на подготовку, питание и проживание в период его подготовки.
8. Территориальный орган/государственное учреждение имеет право:
1) в порядке, установленном законодательством, изменять и расторгать данный Контракт;
2) в случае нарушения и/или несоблюдения слушателем требований подпунктов 1), 5), 8), 11), 12), 13), 14) и 15) пункта 1 статьи 16, подпунктов 5), 6), 7) и 8) пункта 1 и пункта 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" проводить служебное расследование и привлекать его к дисциплинарной ответственности;
3) взыскивать бюджетные средства, затраченные на подготовку, питание и проживание в период подготовки слушателя, в случае отчисления из организации образования МЧС в связи с неуспеваемостью, нарушением дисциплины, а также в случае его отказа от дальнейшего прохождения службы в МЧС, его ведомствах, территориальных органах, подведомственных государственных учреждениях до истечения действия настоящего Контракта.
9. Территориальный орган, государственное учреждение обязан:
1) определить место стажировки и руководителя стажировки – наставника;
2) обеспечить в период прохождения стажировки соблюдение правил по охране труда, пожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм;

4) еңбекті қорғау, өрт қауіпсіздігі қағидаларының және санитариялық-гигиеналық нормалардың талаптарын орындауға;
5) өзінің лауазымдық жағдайына сәйкес оған сеніп тапсырылған, қызметтік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етпеуге;
6) адамдардың өмірі мен денсаулығына, ТЖМ білім беру ұйымы мен білім алушылардың мүлкінің сақталуына қауіп төндіретін туындаған жағдай туралы хабарлауға;
7) отбасылық жағдайы өзгерген, оның немесе жақын туыстарының қылмыстық жауаптылыққа тартылған, олардың қайсысы шетелге тұрақты тұруға кеткен жағдайларда бұл туралы тікелей бастыққа үш күн мерзімде баянатпен баяндауға;
8) тағылымдамаға жіберілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оның өтетін жеріне келуге;
9) ТЖМ-де, оның ведомстволарында, аумақтық органдарында, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінде алғашқы кәсіптік даярлық аяқталғаннан кейін кемінде үш жыл қызмет етуге;
10) осы Келісімшарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін ТЖМ, оның ведомстволарында, аумақтық органдарында, ведомстволық мемлекеттік мекемелерінде одан әрі қызмет өткеруден бас тартқан, немесе үлгерімсіздігіне және (немесе) тәртіптің бұзылуына байланысты, сондай-ақ өз қалауы бойынша ТЖМ білім беру ұйымынан шығарылған жағдайда, оны даярлауға жұмсалған даярлау, тамақтануға және тұруға бюджет қаражатын мемлекетке өтеуге міндетті.
8. Аумақтық орган/мемлекеттік мекеме:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы Келісімшартты өзгертуге және бұзуға;
2) тыңдаушы Қазақстан Республикасының "Құқық қорғау қызметі туралы" Заңның 16-бабы 1-тармағының 1), 5), 8), 11), 12), 13), 14) және 15) тармақшаларының, 17-бабы 1-тармағының 5), 6), 7) және 8) тармақшаларының және 3-тармағының талаптарын бұзған және/немесе сақтамаған жағдайда қызметтік тергеу жүргізу және оны тәртіптік жауаптылыққа тартуға;
3) үлгерімсіздігіне және (немесе) тәртіптің бұзылуына байланысты ТЖМ білім беру ұйымынан шығарылған, осы Келісімшарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін ТЖМ, оның ведомстволарында, аумақтық органдарында, ведомстволық мемлекеттік мекемелерінде одан әрі қызмет өткеруден бас тартқан жағдайда даярлауға жұмсалған даярлау, тамақтануға және тұруға бюджет қаражатын өндіріп алуға құқылы.
9. Аумақтық орган, мемлекеттік мекеме:
1) тағылымдаман өту орны мен тағылымдама жетекшісі – тәлімгерді анықтауға;
2) тағылымдамадан өту кезеңінде еңбекті қорғау, өрт қауіпсіздігі жөніндегі қағидалардың және санитариялық-гигиеналық нормалардың сақталуын қамтамасыз етуге міндетті;

3) назначить на должность слушателя после завершения им первоначальной профессиональной подготовки по направлению деятельности, которого пройдена первоначальная профессиональная подготовка.
Глава 3. Ответственность сторон
10. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение сторонами своих обязанностей, предусмотренных настоящим Контрактом, они несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. За неисполнение подпунктов 9) или 10) пункта 7 настоящего Контракта, слушатель возмещает государству бюджетные средства, затраченные на подготовку, питание и проживание в период прохождения им первоначальной профессиональной подготовки.
Сумма, подлежащая удержанию, рассчитывается пропорционально за весь срок прохождения первоначальной профессиональной подготовки.
Глава 4. Порядок разрешения споров
12. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения настоящего Контракта, рассматриваются непосредственно сторонами в целях выработки взаимоприемлемых решений.
13. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров, выработки взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан или в судебном порядке.
Глава 5. Действие Контракта при возникновении непреодолимой силы и обстоятельств, не зависящих в разумных пределах от контроля сторон
14. При возникновении непреодолимой силы, таких как наводнение, пожар, другие стихийные бедствия, война или военные действия, а также при любых других обстоятельствах, не зависящих в разумных пределах от контроля сторон и возникших после заключения Контракта, ответственность сторон не наступает.
15. Обстоятельствами, не зависящими от контроля сторон, признается издание органами власти и управления актов, делающих невозможным исполнение обязательств по настоящему Контракту хотя бы одной из сторон.
16. Исполнение обязательств сторонами соразмерно переносится на срок действия обстоятельств, предусмотренных пунктами 14 и 15 настоящего Контракта и их последствий.
Глава 6. Срок действия, порядок изменения условий Контракта и его расторжение
17. Настоящий Контракт вступает в силу со дня его подписания сторонами и прекращает свое действие по истечении трех лет службы слушателя в МЧС, его ведомствах, территориальных органах, подведомственных государственных учреждениях после окончания первоначальной профессиональной подготовки.
18. Условия настоящего Контракта могут быть изменены и дополнены по взаимному письменному соглашению сторон.
19. Контракт расторгается по соглашению сторон или инициативе одной из сторон, а также в случае нарушения условий Контракта.

3) тыңдаушы алғашқы кәсіптік даярлықтан өткен қызмет бағыты бойынша алғашқы кәсіптік даярлығы аяқталғаннан кейін лауазымға тағайындауға міндетті.
3-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
10. Тараптардың осы келісімшартта көзделген өз міндеттерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін олар заңнамаға сәйкес жауапты болады.
11. Осы Келісімшарттың 7-тармағының 9) немесе 10) тармақшаларын орындамағаны үшін тыңдаушы алғашқы кәсіптік даярлықтан өту кезеңінде мемлекетке даярлауға, тамақтануға және тұруға жұмсалған бюджет қаражатын өтейді.
Ұстауға жататын сома алғашқы кәсіптік даярлықтан өткен әрбір мерзімге пропорционалды түрде есептеледі.
4-тарау. Дауларды шешу тәртібі
12. Осы Келісімшартты орындау барысында туындайтын келіспеушіліктер мен дауларды тараптар өзара қолайлы шешімдерді әзірлеу мақсатында тікелей қарайды.
13. Тараптар келіссөздері, өзара қолайлы шешімдер әзірлеу жолымен шешілмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес немесе сот тәртібімен шешіледі.
5-тарау. Бой бермейтiн күш пен тараптардың ақылға қонымды бақылауынан тыс мән-жайлар туындаған жағдайларда келісімшарттың қолданылуы
14. Су тасқыны, өрт, басқа да табиғи апаттар, соғыс немесе соғыс әрекеттері сияқты бой бермейтiн күш орын алған жағдайларда, сондай-ақ тараптардың ақылға қонымды бақылауынан тыс мән-жайлар және келісімшарт жасалғаннан кейін туындаған жағдайларда тараптардың жауапкершілігі туындамайды.
15. Тараптардың ақылға қонымды бақылауынан тыс мән-жайлар болып билік және басқару органдарының осы Келісімшарт бойынша тараптардың кемінде біреуінің міндеттемелерін орындауын мүмкін етпейтін актілер шығаруы деп танылады.
16. Тараптардың міндеттемелерді орындауы және олардың салдары осы Келісімшарттың 14 және 15-тармақтарында көзделген жағдайлардың қолданылу мерзіміне сәйкес түрде ауыстырылады.
6-тарау. Келісімшарттың қолдану мерзімі, талаптарын өзгерту тәртібі және оны бұзу
17. Осы Келісімшарт тараптар оған қол қойған күннен бастап күшіне енеді және тыңдаушының ТЖМ, оның ведомстволарында, аумақтық органдарында, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінде алғашқы кәсіптік даярлығы аяқталғаннан кейін үш жыл қызмет еткеннен кейін өзінің қолданысын тоқтатады.
18. Осы Келісімшарттың талаптары тараптардың өзара жазбаша келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
19. Келісімшарт тараптардың келісімі немесе тараптардың бірінің бастамасы бойынша, сондай-ақ келісімшарт талаптары бұзылған жағдайда бұзылады.

20. Настоящий Контракт заключается в 3 экземплярах, на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу. Один экземпляр остается в Организации образования МЧС, второй направляется в соответствующий территориальный орган/государственное учреждение для приобщения в учебное/личное дело слушателя, третий экземпляр выдается слушателю.
Организация образования МЧС:
Банковские реквизиты:
ИИК _________________________
БИК _________________________
БИН _________________________
Код 16 _______________________
Подписывающий:___________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Подпись ______________
Дата
М.П.
Территориальный орган/
государственное учреждение:
_________________________________
(наименование территориального
органа/государственного учреждения)
Банковские реквизиты:
ИИК ______________________________
БИК ______________________________
БИН ______________________________
Код 16 ____________________________
Подписывающий:___________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Подпись _________
Дата _________
М.П.
Слушатель: __________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
слушателя)
№_______________________________
документа, удостоверяющего личность
ИИН ____________________________
Адрес ___________________________
Телефон _________________________
Электронная почта ________________
Подпись ______________
Дата
Приложение 4
к приказу Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 июня 2023 года № 346
Приложение 11-1
к Правилам отбора
на первоначальную
профессиональную подготовку
и условия ее прохождения
для лиц, поступающих в органы
государственной противопожарной службы,
а также основания их
отчисления от первоначальной
профессиональной подготовки
Форма
Академия гражданской защиты
имени Малика Габдуллина
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Уведомление
Настоящим уведомляем Вас о завершении слушателем
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Ф.И.О.) слушателя)
на должность _________________________________________________
(наименование должности)
прохождения стажировки в связи с получением положительного результата
обязательной специальной проверки (дата, номер письма органов национальной
безопасности).
Начальник территориального органа/государственного учреждения
Должность, звание, Ф.И.О.
Приложение 5
к приказу Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 июня 2023 года № 346
Приложение 12
к Правилам отбора
на первоначальную
профессиональную подготовку
и условия ее прохождения
для лиц, поступающих в органы
государственной противопожарной службы,
а также основания их
отчисления от первоначальной
профессиональной подготовки
Форма
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ТӨТЕНШЕ ЖАFДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІНІҢ
М. FАБДУЛЛИН АТЫНДАҒЫ АЗАМАТТЫК
КОРҒАУ АКАДЕМИЯСЫ
(бiлiм беру уйымының атауы)
СЕРТИФИКАТ
___________________________________________________ берілді
Teri, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
ол _________________________________________________________
(оқудан өткен мерзімі)
_______________________________________________________ санаты бойынша
(санат атауы)
_______________________________________________________________________
(оқудан өткен орны, оқудың түрі)
________________________________________________________ емтихан бағасы
_______________________________________________________________________
тағылымдамадан өткен орны мен мерзімі
Место для QR – кода
QR – код орны
Академия бастығы _______________________________
Көкшетау қаласы 20__
Тіркеу №_______

20. Осы Келісімшарт бірдей заңды күші бар 3 данада, мемлекеттік және орыс тілдерінде жасасады. Бір данасы ТЖМ білім беру ұйымында қалады, екіншісі тыңдаушының оқу/жеке ісіне қосу үшін тиісті аумақтық органға/мемлекеттік мекемеге жолданадыі, үшінші данасы тыңдаушыға беріледі.
ТЖМ білім беру ұйымы
Банктік реквизиттер:
ИИК_________________________
БИК_________________________
БИН_________________________
Код 16_______________________
Қол қоюшы:___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) Күні
_________
М.О.
Аумақтық орган/мемлекеттік мекеме:
_____________________________________
(аумақтық органның/мемлекеттік мекеменің атауы)
Банктік реквизиттер:
ИИК_________________________
БИК_________________________
БИН_________________________
Код 16_______________________
Қол қоюшы:___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)) Күні
_________
М.О.
Тыңдаушы:
______________________________________
(тыңдаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
№____________________________________
жеке басын куәландыратын құжат
ЖСН__________________________________
Мекенжайы_____________________________
Телефон_______________________________
Электрондық пошта______________________
Қолы ______________ Күні ___________
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 346 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарына кіретін
адамдар үшін алғашқы кәсіптік
даярлыққа іріктеу қағидаларына
және одан өту шарттарына,
сондай-ақ оларды алғашқы
кәсіптік даярлықтан шығару
негіздеріне
11-1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
Мәлік Ғабдуллин атындағы
Азаматтық қорғау академиясы
Хабарландыру
Осымен Сізге міндетті арнайы тексерудің оң нәтижесін алуға (ұлттық қауіпсіздік органдары хатының нөмірі, күні) байланысты ______________ лауазымына (лауазымның атауы) тыңдаушы ___________________ (тыңдаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) тағыламдамадан өтуді аяқтағаны туралы хабарлаймыз.
Аумақтық органның/мемлекеттік мекеменің бастығы
Лауазымы, атағы, Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2023 жылғы 27 маусымдағы
№ 346 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік өртке қарсы
қызмет органдарына кіретін
адамдар үшін алғашқы кәсіптік
даярлыққа іріктеу қағидаларына
және одан өту шарттарына,
сондай-ақ оларды алғашқы
кәсіптік даярлықтан шығару
негіздеріне
12-қосымша
Нысан
КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ТӨТЕНШЕ ЖАFДАЙЛАР МИНИСТРЛІГІНІҢ М. FАБДУЛЛИН АТЫНДАҒЫ АЗАМАТТЫК КОРҒАУ АКАДЕМИЯСЫ (бiлiм беру уйымыныңатауы)
СЕРТИФИКАТ
_________________________________________________________берілді
Teri, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
ол _______________________________________________________________
(оқудан өткен мерзімі)
__________________________________________________ санаты бойынша
(санат атауы)
____________________________________________________________________
(оқудан өткен орны, оқудың түрі)
_______________________________
емтихан бағасы
____________________________________________________________________
тағылымдамдан өткен орны мен мерзімі
Место для QR - кода
QR – код орны
Академия бастығы________________________________________
Көкшетау қаласы 202_ жыл
Тіркеу №______________