Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 1 июля 2023 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2023 года № 33043
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Оралов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 1 июля 2023 года № 164
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
в области туристской деятельности
Форма, предназначенная для сбора административных данных в области туристской деятельности
"Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан
Представляется: в акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism". Акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism" представляет в уполномоченный орган в области туристской деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах: www.msm.gov.kz и qaztourism.kz.
Наименование формы административных данных: Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан
Индекс: 1-ЭП
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: туроператоры в сфере внутреннего туризма

Туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 1 шiлдедегi № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 10 шiлдеде № 33043 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған "Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер" нысаны осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт
министрінің
2023 жылғы 1 шілдедегі
№ 164 бұйрығына
қосымша
Туристік қызмет саласындағы
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
"Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына ұсынылады. "Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы туристік қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
Әкімшілік деректердің нысаны www.msm.gov.kz және qaztourism.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер
Индекс: 1-ЭП
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ішкі туризм саласындағы туроператор

Срок представления формы административных данных: туроператоры в сфере внутреннего туризма представляют сведения в акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism" с первого рабочего дня и до 1 декабря соответствующего календарного года. Акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism" представляет сведения в уполномоченный орган в области туристской деятельности ежегодно не позднее 20 декабря за соответствующий финансовый год.
№ п/п
Наименование места размещения туристов, в котором проживал несовершеннолетний пассажир в рамках туристского продукта
Дата заезда в места размещения туристов
Дата выезда из места размещения туристов
№ платежного поручения (квитанции) за реализованный туристский продукт
Общая сумма расходов на приобретение билетов для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан, тенге
Сумма к оплате, тенге
1
2
3
4
5
6
7
ИТОГО:
Наименование ______________________ ___________________________________
Адрес______________________________ ___________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
в области туристской деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности
"Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан"
1. В графе 1 заполняется номер по порядку "№".
2. В графе 2 указывается наименование места размещения туристов, в котором проживал несовершеннолетний пассажир в рамках туристского продукта.
3. В графе 3 указывается дата заезда в места размещения туристов.
4. В графе 4 указывается дата выезда из места размещения туристов.
5. В графе 5 указывается № платежного поручения (квитанции) за реализованный туристский продукт.
6. В графе 6 указывается общая сумма расходов на приобретение билетов для несовершеннолетних пассажиров при воздушной перевозке на территории Республики Казахстан, тенге.
7. В графе 7 указывается сумма к оплате, тенге.

Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ішкі туризм саласындағы туроператорлар мәліметтерді "Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына күнтізбелік жылдың бірінші жұмыс күнінен бастап 1 желтоқсанына дейін ұсынады. "Kazakh Tourism" Ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы мәліметтерді туристік қызмет саласындағы уәкілетті органға жыл сайын 20 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынады.
№ п/п
Туристік өнім шеңберінде кәмелетке толмаған жолаушы тұрған туристерді орналастыру орындарының атауы
Туристерді орналастыру орындарына кіру күні
Туристерді орналастыру орындарынан шығу күні
Жүзеге асырылған туристік өнім үшін төлем тапсырмасының (түбіртектің) №
Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін билеттер сатып алуға арналған шығыстардың жалпы сомасы, теңге
Төлеуге берілетін сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Атауы
______________________
___________________________________
Мекенжайы
______________________________
___________________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы
___________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
__________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Туристік қызмет саласындағы
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1-бағанда нөмір "№" ретімен толтырылады.
2-бағанда Туристік өнім шеңберінде кәмелетке толмаған жолаушы тұрған туристерді орналастыру орындарының атауы көрсетіледі.
3-бағанда Туристерді орналастыру орындарына кіру күні көрсетіледі.
4-бағанда Туристерді орналастыру орындарынан шығу күні.
5-бағанда Жүзеге асырылған туристік өнім үшін төлем тапсырмасының (түбіртектің) № көрсетіледі.
6-бағанда Қазақстан Республикасының аумағында әуемен тасымалдау кезінде кәмелетке толмаған жолаушылар үшін билеттер сатып алуға арналған шығыстардың жалпы сомасы, теңге көрсетіледі.
7-бағанда Төлеуге берілетін сома, теңге көрсетіледі.