О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 227 "Об утверждении Правил реализации или использования имущества, арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества государству"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 августа 2023 года № 904. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2023 года № 33361
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 227 "Об утверждении Правил реализации или использования имущества, арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества государству" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10813) следующие изменения и дополнение:
в Правилах реализации или использования имущества, арестованного на основании приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо на основании решения о передаче имущества государству, утвержденных указанным приказом:
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Решение о дальнейшем использовании имущества принимается уполномоченным органом или местным исполнительным органом.
Имущество, включаемое в реестр, до его продажи подлежит предложению государственным юридическим лицам посредством веб-портала для передачи на их баланс, за исключением имущества, указанного в приложении 1 к настоящим Правилам.
До предложения государственным юридическим лицам, уполномоченный орган или местный исполнительный орган обеспечивает включение в реестр электронных копий следующих документов:
1) отчет об оценке стоимости имущества;
2) фотографии по каждому виду имущества, включаемых отдельными файлами, а для недвижимого имущества и транспортного средства не менее пяти фотографий, сделанных с разных ракурсов.
Имущество, находящееся в долевой собственности, перед выставлением на торги предлагается продавцом остальным участникам долевой собственности по рыночной стоимости.
В случае не подписания такими участниками договора купли-продажи недвижимого имущества в течение месяца, прочего имущества – в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты направления продавцом письменного предложения, данная доля имущества выставляется на торги.
5. Передача имущества и закрепление его на балансе государственных юридических лиц осуществляется в случае экономической целесообразности.
Основными критериями экономической целесообразности и возможности целевого использования имущества при его закреплении за государственными юридическими лицами являются:

"Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 227 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 тамыздағы № 904 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 31 тамызда № 33361 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 227 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10813 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидаларында:
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мүлікті одан әрі пайдалану туралы шешімді уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган қабылдайды.
Осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген мүлікті қоспағанда, тізілімге енгізілетін мүлік оны сатуға дейін веб-портал арқылы мемлекеттік заңды тұлғаларға, олардың теңгеріміне беру үшін ұсынылуға жатады.
Мемлекеттік заңды тұлғаларға ұсынғанға дейін уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган тізілімге мынадай құжаттардың:
1) мүліктің құнын бағалау туралы есептің;
2) жекелеген файлдармен енгізілетін мүліктің әрбір түрі бойынша суреттердің, ал жылжымайтын мүлік пен көлік құралы үшін әртүрлі жағынан түсірілген кемінде бес суреттің электрондық көшірмелерін тізілімге енгізуді қамтамасыз етеді.
Үлес меншігіндегі мүлікті сатушы сауда-саттыққа шығару алдында нарықтық құны бойынша үлес меншігінің қалған қатысушыларына ұсынады.
Мұндай қатысушылар сатушы жазбаша ұсынысты жіберген күннен бастап бір ай ішінде жылжымайтын мүлікті, 10 (он) жұмыс күні ішінде өзге мүлікті сатып алу-сату шартына қол қоймаған жағдайда мүліктің осы үлесі сауда-саттыққа шығарылады.
5. Мүлікті беру және оны мемлекеттік заңды тұлғалар теңгерімінде бекіту экономикалық орындылығы жағдайында жүзеге асырылады.
Мүлікті мемлекеттік заңды тұлғаларға бекіту кезінде экономикалық орындылығының және оны нысаналы пайдалану мүмкіндігінің негізгі өлшемдері:

1) определение потребности в передаваемом имуществе у государственных юридических лиц в пределах натуральных норм положенности имущества, установленных в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан;
2) целевое использование имущества и наличие производственной необходимости у государственных юридических лиц;
3) финансовая обеспеченность по содержанию и эксплуатации принимаемого имущества.";
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"К заявлению прилагается электронная (сканированная) копия заключения уполномоченного органа соответствующей отрасли (местного исполнительного органа) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, направленная посредством системы электронного документооборота в адрес уполномоченного органа (местного исполнительного органа), на учете которого находится имущество, предлагаемое для передачи на балансы государственных юридических лиц.";
подпункт 7) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7) при положительном решении комиссии уполномоченным органом или местным исполнительным органом в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней принимается решение о:
закреплении имущества на баланс государственных юридических лиц (в пределах одного вида государственной собственности);
передаче имущества из одного вида государственной собственности в другой в порядке, установленном Правилами передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 мая 2023 года № 85 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32641) (далее – Правила № 85).
При непредоставлении в указанный срок ходатайства, подписанного акимом области (города республиканского значения, столицы) или уполномоченного им лица, либо лица его замещающего, в адрес уполномоченного органа или согласования уполномоченного органа в адрес соответствующего местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы), предусмотренных Правилами № 85, имущество выставляется на торги.
Акт приема-передачи имущества подписывается передающей и принимающей сторонами в течение 10 (десяти) календарных дней с даты принятия решения уполномоченным органом или местным исполнительным органом.
При неподписании принимающей стороной акта приема-передачи в установленные сроки, уполномоченным органом или местным исполнительным органом подписывается акт об отмене передачи и закреплении на баланс государственного юридического лица, формируемый реестром, после чего имущество выставляется на торги;";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

1) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес белгіленген мүліктің тиесілігінің заттай нормалары шегінде мемлекеттік заңды тұлғалардан берілетін мүлікке қажеттілікті айқындау;
2) мүліктің нысаналы пайдаланылуы және мемлекеттік заңды тұлғаларда өндірістік қажеттіліктің болуы;
3) қабылданатын мүлікті ұстау және пайдалану бойынша қаржылық қамтамасыз етілуі болып табылады.";
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтінішке осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік заңды тұлғалардың теңгерімдеріне беру үшін ұсынылатын мүлік есепте тұрған уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) атына электрондық құжат айналымының жүйесі арқылы жіберілген тиісті саланың уәкілетті органы (жергілікті атқарушы орган) қорытындысының электронды (сканерленген) көшірмесі қоса беріледі.";
7-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) комиссия оң шешім қабылдаған кезде, 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган:
мүлікті мемлекеттік заңды тұлғалардың теңгеріміне (мемлекеттік меншіктің бір түрінің шегінде) бекіту туралы;
"Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 26 мамырдағы № 85 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру қағидаларында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32641 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 85 қағида) белгіленген тәртіппен мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру туралы шешімді қабылдайды.
№ 85 қағидаларда көзделген уәкілетті органның мекенжайына облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімінің немесе ол уәкілеттік берген адамның не оны алмастыратын адамның өтінішхаты немесе облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) тиісті жергілікті атқарушы органының мекенжайына уәкілетті органның келісімі көрсетілген мерзімде ұсынылмаған кезде мүлік сауда-саттыққа шығарылады.
Беруші және қабылдаушы тараптар мүлікті қабылдап алу-беру актісіне уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган шешім қабылдаған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қол қояды.
Қабылдаушы тарап қабылдап алу-беру актісіне белгіленген мерзімдерде қол қоймаған кезде, уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган тізіліммен қалыптастырылатын мемлекеттік заңды тұлғаның теңгеріміне берудің және бекітудің күшін жою туралы актіге қол қояды, содан кейін мүлік сауда-саттыққа шығарылады;";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Отношения между продавцом и торговой организацией, возникающие в рамках комиссионных поручений, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, регулируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Для регистрации в качестве участника аукциона необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать заявку на участие по реализации имущества по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. Имущество, не реализованное по минимальной цене, пригодное для использования, предлагается безвозмездно субъектам социальных услуг.
Передача имущества субъектам социальных услуг осуществляется в порядке, установленном в пункте 7 настоящих Правил.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4 к указанным Правилам согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 августа 2023 года № 904
Приложение 1
к Правилам реализации
или использования имущества,
арестованного на основании
приговора суда по уголовному
делу в части конфискации
имущества либо на основании
решения о передаче
имущества государству
Имущество, не подлежащее предложению государственным юридическим лицам посредством веб-портала для передачи на их баланс

"15. Сатушы мен сауда ұйымы арасында осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссиялық тапсырмалар шеңберінде туындайтын қатынастар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледі.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Аукционға қатысушы ретінде тіркелу үшін қатысушының ЭЦҚ-мен қол қойылған осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүлікті сату бойынша қатысуға өтінімді тізілімнің веб-порталында тіркеу қажет.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Пайдалануға жарамды, ең төменгі баға бойынша сатылмаған мүлік әлеуметтік қызметтердің субъектілеріне өтеусіз ұсынылады.
Әлеуметтік қызметтердің субъектілеріне мүлікті беру осы Қағиданың 7-тармағында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 28 тамыздағы
№ 904 бұйрығына
1-қосымша
Мүлікті тәркілеу бөлігінде
қылмыстық іс бойынша сот
үкімі негізінде не мүлікті
мемлекетке беру туралы шешім
негізінде тыйым салынған
мүлікті өткізу немесе
пайдалану қағидасына
1-қосымша
Мемлекеттік заңды тұлғаларға веб-портал арқылы олардың теңгеріміне беру үшін ұсынуға жатпайтын мүлік

1. Ценные бумаги.
2. Доли участия в уставных капиталах хозяйственных товариществ с ограниченной ответственностью.
3. Лом черных и цветных металлов.
4. Нефть сырая.
5. Животные, сырье животного происхождения.
6. Алкогольная продукция.
7. Табак и табачные изделия.
8. Сотовые телефоны, комплектующие и аксессуары к ним.
9. Платежные терминалы.
10. Игровые автоматы.
11. Игорные принадлежности и оборудование для казино.
12. Транспорт, за исключением транспорта медицинского назначения.
13. Планшеты.
14. Объекты незавершенного строительства.
15. Недвижимое имущество, за исключением административно-офисных объектов, объектов инфраструктуры.
16. Фрагменты кабелей.
17. Рыболовные сети и снасти.
18. Предметы одежды.
19. Обувь.
20. Часы всех видов и их части.
21. Бижутерия.
22. Предметы декора (картины, статуэтки, пано, шкатулки).
23. Чемоданы, сумки и аналогичные им товары.
24. Натуральный и искусственный мех и изделия из них.
25. Парфюмерная и косметическая продукция.
26. Корма.
27. Зерно.
28. Минеральное сырье, полезные ископаемые.
29. Агрохимикаты, пестициды.
30. Продовольcтвенные товары.
31. Разукомплектованное имущество.
32. Имущество, находящееся в долевой собственности.
33. Имущество, поступившее по основанию, указанному в подпункте 4) пункта 1 статьи 210 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе".
34. Имущество, подлежащее уничтожению.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 августа 2023 года № 904
Приложение 2
к Правилам реализации
или использования имущества,
арестованного на основании
приговора суда по уголовному
делу в части конфискации
имущества либо на основании решения о передаче
имущества государству
Форма
Заключение о необходимости передачи имущества
Наименование государственного юридического лица, на баланс которого
предполагается закрепление имущества ______________________________
________________________________________________________________.
Определение потребности в передаваемом имуществе у государственных
юридических лиц в пределах установленных нормативов и лимитов
положенности имущества, предусмотренных законодательством
Республики Казахстан:
наименование имущества __________________________________________;
краткая характеристика ____________________________________________;
единица измерения ________________________________________________;
количество _______________________________________________________;
вид правового акта об утверждении норматива положенности, его номер и дата
_________________________________________________________________;
норматив положенности (количество, площадь в квадратных метрах, объем
двигателя в кубических сантиметрах и другое)
_________________________________________________________________;
фактическое количество по данным бухгалтерского учета (количество, площадь
в квадратных метрах, объем двигателя в кубических сантиметрах и другое
_________________________________________________________________;
обоснование необходимости передачи имущества ______________________.
Целевое использование имущества и наличие производственной необходимости
у государственных юридических лиц:
__________________________________________________________________.
Финансовая обеспеченность по содержанию и эксплуатации принимаемого
имущества:
__________________________________________________________________.
Должность (подпись) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 августа 2023 года № 904
Приложение 3
к Правилам реализации
или использования имущества,
арестованного на основании
приговора суда по уголовному
делу в части конфискации
имущества либо на основании
решения о передаче
имущества государству
Форма
Комиссионное поручение № ___ "___" __________ 20___ года
В соответствии с Договором о государственных закупках услуг
№____ от "___" __________ 20__ года (далее – Договор) между
____________________________________________________________
(наименование заказчика)
(далее – Заказчик), в лице ______________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего на основании ____________________________________,
(наименование документа)
с одной стороны, и ____________________________________________
(наименование поставщика)
(далее – Поставщик), в лице ____________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действующего на основании
_____________________________________________________________,
с другой стороны, (наименование документа)
Заказчик в рамках оказания услуг по Договору, поручает Поставщику
осуществить реализацию _______________________________________.
(наименование имущества)
"Параметры имущества (виды, количество, идентификационные номера
(если имеются) стоимость единицы)": ____________________________
_____________________________________________________________.
Общая стоимость имущества: ________(_______________________) тенге.
Поставщик обязуется:
в течение 3 (трех) рабочих дней произвести оплату денежного обеспечения
исполнения настоящего поручения в сумме _______(_______________) тенге
или предоставить банковскую гарантию;
принять имущество по акту приема-передачи;
приступить к оказанию услуг, указанных в Договоре и настоящем комиссионном
поручении в течение 3 (трех) рабочих дней после подписания акта приема-передачи;
принимать все необходимые меры по реализации принятого имущества;
по истечении 3 (трех) месяцев после подписания акта приема-передачи произвести
совместно с Заказчиком сверку реализованного имущества и подписать акт сверки,
а в случае наличия нереализованного имущества подписать дополнение к акту
приема-передачи, предусматривающего снижение стоимости имущества;
перечислить стоимость имущества, реализованного в течение 3 (трех) месяцев после
подписания акта приема-передачи;
в случае наличия нереализованного имущества, по истечении 3 (трех) месяцев после
подписания дополнения к акту приема-передачи, перечислить стоимость оставшегося
имущества вне зависимости от его фактической реализации;
обеспечить Заказчику свободный доступ для осмотра переданного имущества;
перечислять стоимость реализованного имущества по следующим реквизитам:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
по результатам работы представить Заказчику отчет (в 3 экземплярах).
Заказчик обязуется:
передать имущество по акту приема-передачи;
по истечении 3 (трех) месяцев после подписания акта приема-передачи произвести
совместно с Поставщиком сверку реализованного имущества и подписать акт сверки,
а в случае наличия нереализованного имущества подписать дополнение к акту
приема-передачи, предусматривающего снижение стоимости имущества;
обеспечить снижение стоимости имущества, нереализованного в течение 3 (трех)
месяцев после подписания акта приема-передачи, на 50 % (пятьдесят процентов).
Оплата услуг Поставщика производится в соответствии с Договором.
Заказчик:
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Поставщик:
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 августа 2023 года № 904
Приложение 4
к Правилам реализации
или использования имущества,
арестованного на основании
приговора по уголовному делу
в части конфискации имущества
либо на основании решения
о передаче имущества государству
Форма
ЗАЯВКА
на участие по реализации имущества
в _____________________________________________
(указывается метод аукциона)

1. Бағалы қағаздар.
2. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталдарына қатысу үлестері.
3. Қара және түсті металдардың сынықтары.
4. Шикі мұнай.
5. Жануарлар, жануарлардан алынатын шикізат.
6. Алкоголь өнімдері.
7. Темекі және темекі өнімдері.
8. Ұялы телефондар, олардың компоненттері мен керек-жарақтары.
9. Төлем терминалдары.
10. Ойын автоматтары.
11. Ойын жабдықтары мен казино жабдықтары.
12. Медициналық мақсаттағы көліктен басқа, көлік.
13. Планшеттер.
14. Аяқталмаған құрылыс объектілері.
15. Әкімшілік-кеңсе объектілерін, инфрақұрылым объектілерін қоспағанда, жылжымайтын мүлік.
16. Кәбіл фрагменттері.
17. Балық аулау торлары мен құралдары.
18. Киім заттары.
19. Аяқ киім.
20. Барлық түрдегі сағаттар және олардың бөліктері.
21. Бижутерия.
22. Декор заттары (суреттер, мүсіншелер, пано, қораптар).
23. Чемодандар, сөмкелер және оларға ұқсас тауарлар.
24. Табиғи және жасанды аң терісі және олардан жасалған бұйымдар.
25. Парфюмерлік және косметикалық өнімдер.
26. Жем.
27. Астық.
28. Минералды шикізат, пайдалы қазбалар.
29. Агрохимикаттар, пестицидтер.
30. Азық-түлік тауарлары.
31. Бөлінген мүлік.
32. Үлестік меншіктегі мүлік.
33. "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 210-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген негіздеме бойынша келіп түскен мүлік.
34. Жойылуға жататын мүлік.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 28 тамыздағы
№ 904 бұйрығына
2-қосымша
Мүлікті тәркілеу бөлігінде
қылмыстық іс бойынша сот
үкімі негізінде не мүлікті
мемлекетке беру туралы шешім
негізінде тыйым салынған
мүлікті өткізу немесе
пайдалану қағидасына
2-қосымша
Нысан
Мүлікті беру қажеттілігі туралы қорытынды
Теңгеріміне мүлікті бекіту болжанатын мемлекеттік заңды тұлғаның атауы
____________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мүліктің тиесілілігінің белгіленген нормативтері мен лимиттері шегінде мемлекеттік заңды тұлғалардан берілетін мүлікке қажеттілікті айқындау (автокөлік құралдары мен жылжымайтын мүлік үшін):
мүліктің атауы __________________________________________________;
қысқаша сипаттамасы ____________________________________________;
өлшем бірлігі ___________________________________________________;
саны __________________________________________________________;
тиесілілік нормативін бекіту туралы құқықтық актінің түрі, оның нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
тиесілілік нормативі (саны, ауданы шаршы метрмен, қозғалтқыш көлемі текше
сантиметрмен және басқа) ___ _____________________________________;
бухгалтерлік есеп деректері бойынша нақты саны (саны, алаңы шаршы метрмен,
қозғалтқыш көлемі текше сантиметрмен және басқа) _______________;
мүлікті беру қажеттілігінің негіздемесі ______________________________.
Мүлікті мақсатты пайдалану және мемлекеттік заңды тұлғаларда өндірістік
қажеттіліктің болуы: _________________________________________.
Қабылданатын мүлікті күтіп-ұстау және пайдалану бойынша қаржылық қамтамасыз
етілу: _____________________________________________________.
Лауазымы (қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болға
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 28 тамыздағы
№ 904 бұйрығына
3-қосымша
Мүлікті тәркілеу бөлігінде
қылмыстық іс бойынша сот
үкімі негізінде не мүлікті
мемлекетке беру туралы шешім
негізінде тыйым салынған
мүлікті өткізу немесе
пайдалану қағидасына
3-қосымша
Нысан
20___ жылғы "___" __________№ ___ комиссиялық тапсырма
_____________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құжаттың атауы)
___________________________________________ (бұдан әрі – Тапсырыс беруші)
(Тапсырыс берушінің атауы)
атынан ____________________________________________________ бір тараптан
(лауазымы, тегі, аты, әкісінің аты (бар болған жағдайда)
және ___________________________________________________ негізінде әрекет
(құжаттың атауы)
ететін __________________________________________ (бұдан әрі – Өнім беруші)
(Өнім берушінің атауы)
атынан _________________________________________________ екінші тараптан
(лауазымы, тегі, аты, әкісінің аты (бар болған жағдайда)
Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы 20 ___ жылғы
"___" ____________ №____ шартқа (бұдан әрі – Шарт) сәйкес Тапсырыс беруші
Шарт бойынша қызметтер көрсету шеңберінде Өнім берушіге
____________________________________________________ сатуды тапсырады.
(мүліктің атауы)
"Мүліктің өлшемдері (түрлері, саны, сәйкестендіру нөмірлері (бар болса),
бірлігінің құны)": _____________________________________________________
____________________________________________________________________.
Мүліктің жалпы құны:______ ________(_______________________) теңге.
Өнім беруші:
3 (үш) жұмыс күні ішінде _________(_______________________) теңге сомасында осы тапсырманы орындаудың ақшалай қамтамасыз етілуін төлеуге немесе банк кепілдігін ұсынуға;
мүлікті қабылдап алу-беру актісі бойынша қабылдауға;
шартта және осы комиссиялық тапсырмада көрсетілген қызметтерді қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күн ішінде көрсетуге кірісуге;
қабылдаған мүлікті өткізу жөнінде барлық қажетті шараларды қолдануға;
қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай өткен соң Тапсырыс берушімен бірлесіп, өткізілген мүлікті салыстырып тексеру жүргізуге және салыстырып тексеру актісіне қол қоюға, ал өткізілмеген мүлік болған жағдайда, қабылдап алу-беру актісіне мүліктің құнын төмендетуді көздейтін толықтыруға қол қоюға;
қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай өткен соң өткізілген мүліктің құнын аударуға;
өткізілмеген мүлік болған жағдайда, қабылдап алу-беру актісіне толықтыруға қол қойғаннан кейін 3 (үш) ай өткен соң қалған мүлікті нақты өткізілуіне қарамастан, оның құнын аударуға;
берілген мүлікті қарап тексеру үшін Тапсырыс берушіге еркін қол жеткізуді қамтамасыз етуге;
өткізілген мүліктің құнын мынадай деректемелер бойынша аударуға:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________;
Жұмыс нәтижелері бойынша Тапсырыс берушіге есеп (3 данада) беруге міндеттенеді.
Тапсырыс беруші:
мүлікті қабылдап алу-беру актісі бойынша беруге;
қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай өткен соң Өнім берушімен бірлесіп, өткізілген мүлікті салыстырып тексеру жүргізуге және салыстырып тексеру актісіне қол қоюға, ал өткізілмеген мүлік болған жағдайда, қабылдап алу-беру актісіне мүліктің құнын төмендетуді көздейтін толықтыруға қол қоюға;
қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін 3 (үш) ай өткен соң өткізілмеген мүліктің құнын 50 % (елу пайызға) төмендетуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.
Өнім берушінің қызметтеріне ақы төлеу Шартқа сәйкес жүргізіледі.
Тапсырыс беруші:
____________________________
____________________________
____________________________
Өнім беруші:
____________________________
____________________________
____________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 28 тамыздағы
№ 904 бұйрығына
4-қосымша
Мүлікті тәркілеу бөлігінде
қылмыстық іс бойынша сот
үкімі негізінде не мүлікті
мемлекетке беру туралы шешім
негізінде тыйым салынған
мүлікті өткізу немесе
пайдалану қағидасына
4-қосымша
Нысан
Мүлікті сату бойынша ___________________________ қатысуға ӨТІНІМ (аукцион әдісі көрсетіледі)

1. Рассмотрев опубликованное извещение о реализации имущества и ознакомившись
с Правилами реализации или использования имущества, арестованного на основании
приговора суда по уголовному делу в части конфискации имущества либо
на основании решения о передаче имущества государству, утвержденными приказом
Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 227
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 10813)
_________________________________________________________________________
Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица
и Ф.И.О. руководителя или представителя юридического лица, действующего
на основании доверенности) желает принять участие в аукционе, который состоится
"___" ________ 20 __ года по адресу: _____________________________.
2. Мною (нами) внесен гарантийный взнос для участия в торгах, который блокируется
веб-порталом реестра до определения результатов торгов по имуществу:
Наименование имущества
Сумма гарантийного взноса за имущество, тенге
Итого
3. Согласен (-ы) с тем, что при обнаружении моего (нашего) несоответствия
требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь (-емся) права участия
в аукционе, протокол результатов электронного аукциона и подписанный мной (нами)
договор купли-продажи будут признаны недействительными.
4. При определении меня (нас) победителем (-ями) аукциона принимаю (-ем) на себя
обязательства подписать протокол результатов электронного аукциона в день его
проведения и подписать договор купли-продажи в течение 10 (десяти) календарных
дней с даты проведения торгов.
5. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса
не возвращается и остается у продавца при:
1) неподписании протокола о результатах торгов в день их проведения;
2) неподписании договора купли-продажи в установленные сроки;
3) неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по договору купли-продажи.
6. Настоящая заявка вместе с протоколом результатов электронного аукциона
имеет силу договора, действующего до заключения договора купли-продажи.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование _________________________________________________
БИН _________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя ___________________________________________
Адрес: _______________________________________________________
Номер телефона (факса): ________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
ИИК _________________________________________________________
БИК _________________________________________________________
Наименование банка ___________________________________________
Кбе __________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос:
______________________________________________________________
Для физического лица:
Ф.И.О. ________________________________________________________
ИИН __________________________________________________________
Паспортные данные _____________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _________________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса:
ИИК __________________________________________________________
БИК __________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос: ____________________
"______" _____ 20 ___ года.
(подпись)
(Ф.И.О. физического лица
или наименование
юридического лица
и Ф.И.О. руководителя
или представителя
юридического лица,
действующего
на основании доверенности)
Принято веб-порталом реестра государственного имущества
"___"_______ 20 __ года __________ часов _______ минут
Аукционный номер участника _______________.
Расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
БИК – банковский идентификационный код;
Кбе – код бенефициара;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.

1. Мүліктің сатылуы туралы жарияланған хабарламаны қарап және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 227 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10813 болып тіркелген) Мүлікті тәркілеу бөлігінде қылмыстық іс бойынша сот үкімі негізінде не мүлікті мемлекетке беру туралы шешім негізінде тыйым салынған мүлікті өткізу немесе пайдалану қағидасымен танысып, _________________________________ (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе заңды тұлғаның сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің Т.А.Ә.) ___________ 20 ___ жылғы "___" _______ ____________ мына мекенжай бойынша ________________________ болатын аукционға қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) сауда-саттыққа қатысу үшін мүлік бойынша сауда-саттық нәтижелері айқындалғанға дейін тізілімнің веб-порталы бұғаттайтын кепілдік жарнаны енгіздім(дік):
Мүліктің атауы
Мүлік үшін кепілдік жарнаның сомасы, теңге
Жиыны
3. Қатысушыға қойылатын талаптарға мен (біз) сәйкес емес екенім (-із) анықталған кезде, мен (біз) аукционға қатысу құқығынан айырылатыныммен (айырылатынымызбен), электрондық аукцион нәтижелерінің хаттамасы және мен (біз) қол қойған сатып алу-сату шарты жарамсыз деп танылатынымен келісемін(-з).
4. Мені (бізді) аукцион жеңімпаз(-дар)ы деп танылған кезде, өзім(-ізг)е электрондық аукцион нәтижелерінің хаттамасына өткізілген күні қол қоюды және сауда-саттық өткізілген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде сатып алу-сату шартына қол қоюды міндетім(-ізг)е аламын(-з).
5. Мынадай:
1) сауда-саттық өткізілетін күні оның нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған;
2) белгіленген мерзімдерде сатып алу-сату шартына қол қоймаған;
3) сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтынына және сатушыда қалатынына келісемін(з).
6. Осы өтінім электрондық аукцион нәтижелерінің хаттамасымен бірге сатып алу-сату шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарттың күшіне ие.
7. Өзім(із) туралы мынадай:
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы ____________________________________________________
БСН ______________________________________________________
Басшының Т.А.Ә.____________________________________________
Мекенжайы: ________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ______________________________________
Кепілдік жарнасын қайтару үшін банк деректемелері:
ЖСК ______________________________________________________
БСК ______________________________________________________
Банктің атауы ________________________________________________
Кбе ______________________________________________________
Кепілдік жарнасын төлеген тұлғаның ЖСН/БСН: _
Жеке тұлға үшін:
Т.А.Ә.____________________________________________________
ЖСН ___________________________________________________
Паспорт деректері ___________________________________________
Мекенжайы: _______________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ________________________________________
Кепілдік жарнасын қайтару үшін банк деректемелері:
ЖСК ____________________________________________________
БСК _______________________________________________________
Банктің атауы ________________________________________________
Кбе ______________________________________________________
Кепілдік жарнасын төлеген тұлғаның ЖСН/БСН:
____________ 20 __ жылғы "___" _______
(қолы) (жеке тұлғаның Т.А.Ә.
немесе заңды тұлғаның атауы
және заңды тұлғаның
басшысының немесе заңды
тұлғаның сенімхат
негізінде әрекет ететін өкілінің
Т.А.Ә.)
Мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы 20__ жылғы "___" ______ _____ сағат ___ минутта қабылдады.
Қатысушының аукцион нөмірі ______________
Аббревиатураларды таратып жазу:
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда);
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.