Об утверждении формы и Правил представления декларации о раскрытии активов
Совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 октября 2023 года № 187 и Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 16 октября 2023 года № 1095. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 октября 2023 года № 33544
В соответствии с подпунктом 13) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов", ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) форму декларации о раскрытии активов, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) Правила представления декларации о раскрытии активов, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Службе международно-правового сотрудничества Генеральной прокуратуры Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Е. Жамаубаев
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
__________ Б. Асылов
Приложение 1
к совместному приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 16 октября 2023 года № 1095
и Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 13 октября 2023 года № 187
Форма декларации о раскрытии активов
Общая информация о физическом/юридическом лице
1
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
2
ИИН
3
Гражданство
1-
гражданин Республики Казахстан
2-
кандас
3-
лицо, имеющее вид на жительство
4-
иностранный гражданин или лицо без гражданства
4
Дата предоставления Декларации
5
Вид документа удостоверяющего личность
6
Номер
7
Серия
8
Дата выдачи
9
ИИН/БИН аффилированного лица
10
Вид декларации
1-
первоначальная
2-
дополнительная
11
Сведения о декларируемом имуществе:
Доходы за отчетный период
Таблица 1
Денежные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан
Таблица 2
Денежные средства, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан
Таблица 3
Недвижимое имущество, находящееся (находившиеся) на территории Республики Казахстан
Таблица 4
Недвижимое имущество, находящееся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан
Таблица 5
Транспортные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан
Таблица 6
Транспортные средства, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан
Таблица 7
Доля участия в уставном капитале юридического лица, зарегистрированного на территории Республики Казахстан
Таблица 8
Доля участия в уставном капитале юридического лица, зарегистрированного за пределами Республики Казахстан
Таблица 9
Ценные бумаги, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан
Таблица 10
Ценные бумаги, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан
Таблица 11
Цифровые активы
Таблица 12
Займы, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан
Таблица 13
Займы, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан
Таблица 14
Иное имущество, находящееся (находившиеся) на территории Республики Казахстан
Таблица 15
Иное имущество, находящееся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан
Таблица 16
___________________
(подпись лица)
Таблица 1. Доходы за отчетный период
Наименование дохода
Период
Источники дохода
Наименование источника
ИИН/БИН источника
Сумма
Наименование подтверждающего документа
Количество страниц подтверждающего документа
1
2
3
4
5
6
7
8
_____________________
(подпись лица)
Таблица 2. Денежные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан

Активтерді ашып көрсету туралы декларацияның нысаны мен оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қазандағы № 187 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 16 қазандағы № 1095 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 16 қазанда № 33544 болып тіркелді
"Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, активтерді ашып көрсету туралы декларацияның нысаны;
2) осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, Активтерді ашып көрсету туралы декларацияны ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Халықаралық-құқықтық ынтымақтастық қызметі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 16 қазандағы
№ 1095 мен
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 13 қазандағы
№ 187 Бірлескен бұйрықтың
1-қосымшасы
Активтерді ашып көрсету туралы декларация нысаны
Жеке тұлға туралы жалпы ақпарат
1
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
2
ЖСН
3
Азаматтығы
1-
Қазақстан Республикасының азаматтығы
2-
қандас
3-
тұруға ықтиярхаты бар адам
4-
шетелдік азамат немесе азаматтығы жоқ адам
4
Декларацияның берілген күні
5
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі
6
Нөмірі
7
Сериясы
8
Берілген күні
9
Үлестес тұлғаның ЖСН/БСН
10
Декларация түрі
1-
алғашқы
2-
қосымша
11
Декларацияланатын мүлік туралы мәліметтер:
Есепті кезеңдегі кірістер
1-кесте
Қазақстан Республикасының аумағындағы ақшалай қаражат
2- кесте
Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі ақшалай қаражат
3- кесте
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан жылжымайтын мүлік
4- кесте
азақстан Республикасының шегінен тыс орналасқан жылжымайтын мүлік
5- кесте
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан көлік құралдары
6- кесте
Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі көлік құралдары
7- кесте
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі
8- кесте
Қазақстан Республикасынан тыс жерде тіркелген заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі
9- кесте
Қазақстан Республикасының аумағындағы бағалы қағаздар
10- кесте
Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі бағалы қағаздар
11- кесте
Цифрлық активтер
12- кесте
Қазақстан Республикасының аумағындағы қарыздар
13- кесте
Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі қарыздар
14- кесте
Қазақстан Республикасының аумағындағы өзге де мүлік
15- кесте
Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі өзге де мүлік
16- кесте
___________________________
(тұлғаның қолы)
1-Кесте. Есепті кезеңдегі кірістер
Табыс атауы
Кезеңі
Табыс көзі
Пайда болу көздерінің атауы
Пайда болу көздерінің ЖСН-і/БСН-і
Сомасы
Растайтын құжаттың атауы
Растайтын құжат парағының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
___________________________
(тұлғаның қолы)
2-Кесте. Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) ақшалай қаражат

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления декларации о раскрытии активов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов" (далее – Закон) и определяют порядок представления в уполномоченный орган по возврату активов декларации о раскрытии активов (далее – Декларация) лицами, включенными в реестр.
2. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) декларация о раскрытии активов – отчет о доходах, активах, находящихся (находившихся) как на территории Республики Казахстан, так и за ее пределами, а также о происхождении средств, на которые приобретались активы;
2) реестр – информационный ресурс, включающий в себя документы на бумажных и электронных носителях, дела и систему записей по установленной форме в книгах учета, производимых регистратором;
3) электронный носитель – материальный носитель, предназначенный для хранения информации в электронной форме, а также записи или ее воспроизведения с помощью технических средств.
Иные термины и определения в настоящих Правилах используются в значении, предусмотренном нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок представления декларации о раскрытии активов
3. Декларация и прилагаемые к ней сведения (документы), подтверждающие законность источников приобретения (происхождения) задекларированных активов, предоставляются на бумажных и (или) на электронных носителях.
4. Прием Деклараций производится только нарочным путем.
5. Прием и рассмотрение Декларации, поступившей по электронной почте, не производятся.
6. Декларация и прилагаемые к ней сведения (документы) подаваемые на электронных носителях, сканируются и записываются на электронный носитель в виде pdf файлов, исключающих возможность их исправления (изменения).
7. Электронные носители лицу, подавшему Декларацию, не возвращаются.
8. К Декларации составляется опись количества страниц Декларации и прилагаемых документов (как в бумажной, так и в электронной форме).
Количество и виды документов, приложенных к Декларации, указываются в описи, с указанием их наименования, даты, номера, количества страниц, формы представления (оригинал, копия, нотариально удостоверенная копия, в электронной либо бумажной форме), наименование электронного носителя, содержащего приложения к декларации, количество таких электронных носителей, перечень содержащихся (записанных) на них документов (файлов) с указанием наименования, даты, номера, количества страниц документа.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Активтерді ашып көрсету туралы декларацияны ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Заңсыз иеленген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 13) тармағына сәйкес әзірленді және тізілімге енгізілген тұлғалармен активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органға активтерді ашып көрсету туралы декларацияны (бұдан әрі – Декларация) ұсыну тәртібі анықталады.
2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) активтерді ашу туралы декларация - Қазақстан аумағында да, одан тыс жерлерде де болған (болған) кірістер, активтер және активтер сатып алынған қаражаттың шығу тегі туралы заңда көзделген өтініш, есеп;
2) тізілім - тіркеуші жүргізетін есепке алу кітаптарында белгіленген нысан бойынша қағаз және электрондық жеткізгіштердегі құжаттарды, істерді және жазбалар жүйесін қамтитын ақпараттық ресурс;
3) электрондық жеткізгіш – ақпаратты электрондық нысанда сақтауға, сондай-ақ техникалық құралдардың көмегімен жазуға немесе оны жаңғыртуға арналған материалдық жеткізгіш.
Осы Қағидалардағы өзге терминдер мен анықтамалар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде көзделген мағынада пайдаланылады.
2-Тарау. Активтерді ашып көрсету туралы декларацияны ұсыну тәртібі
3. Декларация және оған тіркелген активтерді иемдену (пайда болу) көздерінің заңдылығын растайтын декларацияланған активтер туралы мәліметтер (құжаттар) қағаз және (немесе) электрондық жеткізгіштерде ұсынылады.
4. Декларацияларды қабылдау тек қолма-қол ұсыну арқылы жүргізіледі.
5. Электрондық пошта арқылы түскен декларацияны қабылдау және қарау жүргізілмейді.
6. Электрондық тасығыштарда берілетін декларацияға қосымшалар сканерленеді және оларды түзету (өзгерту) мүмкіндігін болдырмайтын pdf файлдар түрінде электрондық тасығышқа жазылады.
7. Декларацияға қосымша ретінде қабылданған электрондық жеткізгіштер Декларация ұсынған адамға қайтарылмайды.
8. Декларацияға декларация беттерінің және қоса берілетін құжаттардың (қағаз түрінде де, электрондық нысанда да) санының тізімдемесі жасалады.
Декларацияға қоса берілген құжаттардың саны мен түрлері тізімдемеде олардың атауын, күнін, нөмірін, беттер санын, ұсыну нысанын (түпнұсқасы, көшірмесі, нотариалды куәландырылған көшірмесі, электрондық не қағаз нысанда), декларацияға қосымшасы бар электрондық тасығыштың атауын, осындай электрондық тасығыштардың санын, қамтылғандарының тізбесін көрсете отырып көрсетіледі (құжаттардың (файлдардың) атауы, күні, нөмірі, парақтарының саны көрсетілген құжаттардың (файлдардың) саны көрсетіледі.

9. Декларация и прилагаемые к ней сведения (документы) предоставляются в уполномоченный орган в рабочие дни в сроки, указанные в пункте 2 статьи 18 Закона.
10. Прием Декларации производится в том виде и объеме, в котором она доставлена и передана уполномоченному органу по возврату активов.
Уполномоченный орган по возврату активов отказывает в принятии Декларации в случае доставки Декларации в не рабочее время либо подачи Декларации неуполномоченным лицом (не подтвердившим свои полномочия предъявлением оригиналов необходимых документов).
11. Прием Деклараций осуществляется уполномоченным органом по возврату активов с фиксацией даты и времени поступления Декларации в журнале приема декларации и с проставлением подписи сотрудника канцелярии и лица, осуществившего доставку и передачу Декларации.
12. Журнал приема декларации содержит сведения о:
1) лице, подающем Декларацию;
2) дате и времени доставки и передачи Декларации и приложений к ней в канцелярию уполномоченного органа по возврату активов;
3) представителе лица, подающего Декларацию, либо сотруднике курьерской службы, осуществившем доставку и передачу Декларации.
13. Уполномоченный орган по возврату активов принимает доставленную Декларацию только от лица, включенного в реестр, либо его уполномоченного представителя (законного либо по доверенности).
14. Личность и полномочия лица, у которого осуществляется принятие доставленной Декларации, подтверждаются предъявлением оригиналов удостоверения личности, служебного удостоверения, доверенности, выписки из приказа о назначении на должность.
15. С документов, представленных в подтверждение личности и полномочий лица, доставившего Декларацию, в его присутствии снимается копия, которая заверяется подписью данного лица с собственноручной надписью "копия верна", а также подписью сотрудника канцелярии и печатью уполномоченного органа по возврату активов.
16. Уполномоченным органом по возврату активов при принятии Декларации проверяется опись прилагаемых к подаваемой Декларации документов (как бумажной, так и в электронной форме).
17. Опись, проверенная сотрудником канцелярии уполномоченного органа по возврату активов в присутствии лица, доставившего и передающего Декларацию – полистно парафируется и заверяется подписью вышеуказанных лиц и печатью уполномоченного органа по возврату активов.
18. В случае отказа лица, доставившего и передающего Декларацию, парафировать и подписать опись, либо отсутствия у него документов, подтверждающих полномочия – уполномоченным органом по возврату активов составляется письменный акт и делается соответствующая отметка в описи.
В случае несоответствия описи прилагаемым к Декларации документам уполномоченным органом по возврату активов составляется письменный акт и делается соответствующая отметка в описи.

9. Декларация және оған тіркелген мәліметтер (құжаттар) уәкілетті органға жұмыс күндері Заңның 18-бабының 2-тармағында көрсетілген мерзімде ұсынылады.
10. Декларацияны қабылдау активтерді қайтару жөніндегі мемлекеттік органға ол түскен түрде және көлемде жүзеге асырылады.
Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган Декларацияны жұмыс уақытынан тыс не Декларацияны уәкілетті емес тұлғаның (өз өкілеттігін қажетті құжаттардың түпнұсқаларын ұсынумен растамаған) декларацияны қабылдаудан бас тартуға құқылы.
11. Декларацияларды қабылдауды активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсесі декларацияның келіп түскен күні мен уақытын декларацияны қабылдау журналына тіркей отырып және кеңсе қызметкері мен декларацияны жеткізуді және беруді жүзеге асырған адамның қолын қоя отырып жүзеге асырады.
12. Декларацияны қабылдау журналы:
1) Декларация беретін адамға;
2) Декларацияны және оған қосымшаларды активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсесіне жеткізу және беру күні мен уақыты;
3) Декларацияны тапсыратын тұлғаның өкіліне не Декларацияны жеткізуді және беруді жүзеге асырған курьерлік қызметтің қызметкеріне беріледі.
13. Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсесі жеткізілген декларацияны тізілімге енгізілген тұлғадан не оның уәкілетті өкілінен (заңды не сенімхат бойынша) қабылдайды.
14. Жеткізілген декларацияны қабылдауды жүзеге асыратын адамның жеке басы мен өкілеттігі жеке куәліктің, қызметтік куәліктің, сенімхаттың, лауазымға тағайындау туралы бұйрықтан үзінді көшірменің түпнұсқаларын көрсетумен расталуы тиіс.
15. Декларацияны жеткізген адамның жеке басы мен өкілеттігін растау үшін ұсынылған құжаттардан оның қатысуымен көшірме алынады, ол осы адамның қолымен "көшірмесі дұрыс" деген өз қолымен, сондай-ақ кеңсе қызметкерінің қолымен және активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның мөрімен куәландырылады.
16. Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган декларацияны қабылдау кезінде берілетін Декларацияға қоса берілетін құжаттардың (қағаз түрінде де, электрондық нысанда да) тізімдемесін тексереді.
17. Декларацияны жеткізген және беретін адамның қатысуымен активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкері тексерген тізімдеме-әр параққа қол қойылады және жоғарыда аталған адамдардың қолымен және активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның мөрімен куәландырылады.
18. Декларацияны жеткізген және берген адам тізімдемеге қол қоюдан бас тартқан не оның өкілеттігін растайтын құжаттары болмаған жағдайда – активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкері жазбаша акт жасайды және тізімдемеге тиісті белгі қояды.
Тізімдеме декларацияға қоса берілген құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсе қызметкері жазбаша акт жасайды және тізімдемеге тиісті белгі қояды.

19. В помещении канцелярии уполномоченного органа по возврату активов ведется аудио и видеозапись, о чем предупреждаются посетители (путем вывешивания соответствующей информации в местах нахождения посетителей в помещении канцелярии), включая лиц, доставляющих и передающих Декларации.
20. Принятие Декларации осуществляется в срок не более 5 рабочих дней со дня представления.
21. Копия с описи предоставляется уполномоченному по доверенности представителю лица, подающего Декларацию, либо по его запросу впоследствии.
22. В подтверждение принятия Декларации и прилагаемых документов предоставляется копия с описи, оформленной согласно требованиям настоящих Правил.
Проставление подписи сотрудника уполномоченного органа на втором экземпляре Декларации (либо ее копии) – не производится.
23. Датой принятия Декларации считается дата предоставления в уполномоченный орган по возврату активов.
24. Документы, приложенные к Декларации и изложенные на иностранных языках, в установленном законодательством и международными договорами Республики Казахстан порядке легализируются либо апостилируются и сопровождаются нотариально заверенным переводом на государственный либо русский язык.
Копии документов, прилагаемых к Декларации, нотариально заверяются.
При отсутствии оригиналов документов и наличии (либо отсутствии) копий таких документов, об этом указывается в декларации.
25. Декларация составляется на бумажном носителе – шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Декларация подписывается лицом, подающим декларацию, либо его уполномоченным представителем.
В случае подачи Декларации и приложений к ней на электронных носителях документы, составленные и подписанные на бумажном носителе, сканируются и записываются на электронный носитель в pdf формате, исключающем возможность их исправления (изменения).
26. Уполномоченный орган по возврату активов в соответствии с пунктом 1 статьи 19 Закона при необходимости запрашивает дополнительную информацию у лиц, включенных в реестр и подавших декларацию о раскрытии активов.
В случае отсутствия требуемой легализации либо апостиля, нотариально заверенного перевода на государственный либо русский язык либо нотариально заверенной копии уполномоченный орган по возврату активов указывает об этом в рамках запроса.
Сведения, представленные по запросу уполномоченного органа по возврату активов, приобщаются к первоначально поданной Декларации.
27. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.

19. Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсесінің үй-жайында аудио және бейнежазба жүргізіледі, ол туралы Декларацияларды жеткізетін және беретін адамдарды қоса алғанда, келушілерге (кеңсе үй-жайында келушілер орналасқан жерлерде тиісті ақпаратты іліп қою арқылы) ескертіледі.
20. Декларацияны қабылдау ұсынылған күнне н бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылуы тиіс.
21. Тізімдеменің көшірмесі сенімхат бойынша уәкілге декларация беретін тұлғаның өкіліне не оның сұрау салуы бойынша кейіннен беріледі.
22. Декларацияның және қоса беріліп отырған құжаттардың қабылданғанын растау үшін осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген тізімдеменің көшірмесі ұсынылады.
Кеңсе қызметкерінің қолын декларацияның екінші данасына (не оның көшірмесіне) қою – жүргізілмейді.
23. Декларацияны қабылдау күні оны активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның кеңсесіне ұсыну күні болып есептеледі.
24. Декларацияға қоса берілген және шет тілдерінде жазылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасында және халықаралық шарттарында белгіленген тәртіппен заңдастырылады (не апостиль қойылады) және мемлекеттік не орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен сүйемелденеді.
Декларацияға қоса берілетін құжаттардың көшірмелері нотариалды куәландырылады.
Құжаттардың түпнұсқалары болмаған және мұндай құжаттардың көшірмелері болған (не болмаған) кезде бұл туралы декларацияда көрсетіледі.
25. Декларация қағаз тасығышта – шарикті немесе қаламұшты қаламмен, қара немесе көк сиямен, бас басылған таңбалармен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып жасалады.
Декларацияға декларация беруші тұлға не оның уәкілетті өкілі қол қояды.
Декларацияға қосымшалар электрондық тасығыштарда берілген жағдайда қағаз тасығышта жасалған және қол қойылған құжаттар сканерленеді және оларды түзету (өзгерту) мүмкіндігін болдырмайтын pdf форматында электрондық тасығышқа жазылады.
26. Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган Заңның 19-бабының 1-тармағына сәйкес тізілімге енгізілген және активтерді ашу туралы декларация берген тұлғалардан қосымша ақпарат сұратуға құқылы.
Осындай сұрау салулар шеңберінде активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті орган талап етілетін заңдастырудың (не апостильдің) мемлекеттік не орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасының не нотариалды куәландырылған көшірмесінің жоқтығын көрсетуге құқылы.
Активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша ұсынылған мәліметтер бастапқыда берілген декларацияға қоса тіркеледі.
27. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, тазартуға және өшіруге жол берілмейді.

28. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Декларации не заполняются.
29. Декларация заполняется и представляется раздельно по годам за период с 1 января 1992 года по дате вручения уведомления о включении лица в реестр.
30. В разделе "Общая информация о лице" указывается:
1) в строке 1:
для физических лиц - фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
для юридических лиц - наименование, регистрационный номер, бизнес-идентификационный номер, место нахождения (регистрации);
2) в строке 2 – указывается:
для физических лиц - индивидуальный идентификационный номер (ИИН), номер налогоплательщика, иные эквивалентные схожие реквизиты, при наличии;
для юридических лиц - регистрационный номер, бизнес-идентификационный номер (БИН);
3) в строке 3 – отмечается:
для физических лиц – гражданство (при наличии);
для юридических лиц - место нахождения (регистрации);
4) в строке 4 – арабскими цифрами указывается дата подписания Декларации;
5) в строке 5– указывается вид документа, удостоверяющего личность лица, подписывающего Декларацию (в том числе удостоверяющего личность и полномочия уполномоченного представителя юридического лица);
6) в строке 6 – указывается номер документа, удостоверяющего личность лица, подписывающего Декларацию (в том числе удостоверяющего личность и полномочия уполномоченного представителя юридического лица);
7) в строке 7 – указывается серия документа, удостоверяющего личность лица, подписывающего Декларацию (в том числе удостоверяющего личность и полномочия уполномоченного представителя юридического лица);
8) в строке 8 – указывается дата выдачи документа, удостоверяющего личность лица, подписывающего Декларацию (в том числе удостоверяющего личность и полномочия уполномоченного представителя юридического лица);
9) в строке 9 – указывается ИИН/БИН аффилированного лица;
10) в строке 10 – указывается вид декларации;
11) в строке 11 "Сведения о декларируем имуществе" указываются следующие данные, при их наличии:
в таблице 1 – доходы за отчетный период;
в таблице 2 – денежные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан;
в таблице 3 – денежные средства, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан;
в таблице 4 – недвижимое имущество, находящееся (находившиеся) на территории Республики Казахстан;
в таблице 5 – недвижимое имущество, находящееся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан;
в таблице 6 – транспортные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан;
в таблице е 7 – транспортные средства, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан;
в таблице 8 – доля участия в уставном капитале юридического лица, зарегистрированного на территории Республики Казахстан;
в таблице 9 – доля участия в уставном капитале юридического лица, зарегистрированного за пределами Республики Казахстан;
в таблице 10 – ценные бумаги, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан;
в таблице 11 – ценные бумаги, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан;
в таблице 12 –цифровые активы;
в таблице 13– займы, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан;
в таблице 14 – займы, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан;
в таблице 15 - иные сведения, содержащие информацию о происхождении активов.

28. Көрсеткіштер болмаған кезде декларацияның тиісті торкөздері толтырылмайды.
29. Декларация 1992 жылғы 1 қаңтардан бастап адамның тізілімге енгізілгені туралы хабарлама тапсырылған күнге дейінгі кезең үшін жылдар бойынша толтырылады және бөлек ұсынылады.
30. "Тұлға туралы жалпы ақпарат" бөлімінде:
1) 1-жолда-көрсетіледі:
жеке тұлғалар үшін-тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
заңды тұлғалар үшін-атауы, тіркеу нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, орналасқан (тіркелген)жері;
2) 2-жолда-көрсетіледі:
жеке тұлғалар үшін-жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), салық төлеушінің нөмірі, бар болса, ұқсас өзге де баламалы деректемелер;
заңды тұлғалар үшін-тіркеу нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
3) 3-жолда-белгіленеді:
жеке тұлғалар үшін – азаматтығы (бар болса);
заңды тұлғалар үшін-орналасқан (тіркелген)жері;
4) 4 – жолда-араб цифрларымен Декларацияға қол қойылған күн көрсетіледі;
5) 5-жолда – Декларацияға қол қоятын тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың түрі (оның ішінде заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын және өкілеттіктері) көрсетіледі;
6) 6-жолда – Декларацияға қол қоятын тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың (оның ішінде заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын және өкілеттіктерін куәландыратын) нөмірі көрсетіледі;
7) 7-жолда – Декларацияға қол қоятын тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың (оның ішінде заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын және өкілеттіктерін куәландыратын) сериясы көрсетіледі;
8) 8-жолда – Декларацияға қол қоятын тұлғаның (оның ішінде заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын және өкілеттіктерін) жеке басын куәландыратын құжаттың берілген күні көрсетіледі;
9) 9-жолда – үлестес тұлғаның ЖСН/БСН көрсетіледі;
10) 10-жолда – Декларацияның түрі көрсетіледі;
11) "Декларацияланатын мүлік туралы мәліметтер" деген 11-жолда олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-кестеде – есепті кезеңдегі кірістер;
2-кестеде – Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) ақшалай қаражат;
3- кестеде – Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі (болған) ақшалай қаражат;
4- кестеде – Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан (болған) жылжымайтын мүлік;
5- кестеде – Қазақстан Республикасынан тыс орналасқан (болған) жылжымайтын мүлік;
6- кестеде – Қазақстан Республикасының аумағында (болған) орналасқан көлік құралдары;
7- кестеде – Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі (болған) көлік құралдары;
8- кестеде – Қазақстан Республикасының аумағында (болған) тіркелген заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі;
9- кестеде – Қазақстан Республикасынан тыс жерде (болған) тіркелген заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі;
10 – кестеде – Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан (болған) бағалы қағаздар;
11- кестеде – Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі (болған) бағалы қағаздар;
12 –қосымшада-цифрлық активтер;
13- кестеде – Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) қарыздар;
14- кестеде – Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі (болған) қарыздар;
15-кестеде – активтердің шығу тегі туралы ақпаратты қамтитын өзге де мәліметтерді қамтиды.

31. В таблице 1 "Доходы за отчетный период" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – отчетный период полученных доходов;
в строке 3 – наименование источника дохода, полученного за отчетный период;
в строке 4 – ИИН/БИН источника дохода;
в строке 5 – сумма полученного дохода за отчетный период;
в строке 6 – наименование подтверждающего документа, доходов за отчетный период;
в строке 7 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 1.
32. В таблице 2 "Денежные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан":
в разделе "Наличные денежные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – код валюты, наличных денежных средств;
в строке 3 – наименование источника дохода (происхождения) наличных денежных средств;
в строке 4 – ИИН/БИН источника приобретенных наличных денежных средств;
в строке 5 – сумма наличных денежных средств;
в строке 6 – наименование подтверждающего документа, доходов за отчетный период;
в строке 7 – количество страниц подтверждающего документа, к разделу 1 таблице 2;
в разделе "Денежные средства на банковских счетах, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – код валюты, наличных денежных средств;
в строке 3 – наименование банка или иного финансового учреждения, в котором хранятся денежные средства;
в строке 4 – адрес местонахождения банка или иного финансового учреждения;
в строке 5 – номер банковского счета (вклада);
в строке 6 –дата открытия банковского счета (вклада);
в строке 7 –реквизиты договора;
в строке 8 – наименование источника дохода (происхождения), приобретенных денежных средств;
в строке 9 – ИИН/БИН источника приобретенных денежных средств;
в строке 10 – сумма, приобретенных денежных средств;
в строке 11 – наименование подтверждающего документа, приобретенных денежных средств;
в строке 12 – количество страниц подтверждающего документа, к разделу 2 таблицы 2.
33. В таблице 3 "Денежные средства, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан" к Декларации:
в разделе "Наличные денежные средства, находящиеся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – код валюты, наличных денежных средств;
в строке 3 – наименование источника дохода, наличных денежных средств;
в строке 4 – ИИН/БИН источника приобретенных наличных денежных средств;
в строке 5 – сумма наличных денежных средств;
в строке 6 – наименование подтверждающего документа, доходов за отчетный период;

31. "Есепті кезеңдегі кірістер" 1-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда-толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда-алынған кірістердің есепті кезеңі;
3-жолда-есепті кезеңде алынған табыс көзінің атауы;
4 - жолда-табыс көзінің ЖСН/БСН;
5-жолда-есепті кезең үшін алынған табыс сомасы;
6-жолда - растайтын құжаттың, есепті кезеңдегі кірістердің атауы;
7-жолда-1-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны.
32. "Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) ақша қаражаты" деген 2-кестеде:
"Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) қолма-қол ақша қаражаты" олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – валютаның, қолма-қол ақша қаражатының коды;
3-жолда - қолма-қол ақша қаражатының табыс көзінің (шыққан жерінің) атауы;
4-жолда – иемденілген қолма-қол ақша қаражаты көзінің ЖСН/БСН;
5-жолда – қолма-қол ақша қаражатының сомасы;
6-жолда – растайтын құжаттың, есепті кезеңдегі кірістердің атауы көрсетіледі.
7-жолда – 2-кестенің 1-бөлімін растайтын құжаттың парақтарының саны.
"Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) банк шоттарындағы ақша қаражаты" олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – валютаның, қолма-қол ақша қаражатының коды;
3-жолда – ақша қаражаты сақталатын банктің немесе өзге қаржы мекемесінің атауы;
4-жолда – банктің немесе өзге қаржы мекемесінің орналасқан жерінің мекенжайы;
5-жолда – банктік шоттың(салымның)нөмірі;
6-жолда – банктік шоттың(салымның)ашылған күні;
7-жолда – шарттың деректемелері;
8-жолда – табыс көзінің (шыққан жерінің), сатып алынған ақша қаражатының атауы;
9-жолда – иемденілген ақша қаражаты көзінің ЖСН/БСН;
10-жолда – иемденілген ақша қаражатының сомасы;
11-жолда – иемденілген ақшалай қаражатты растайтын құжаттың атауы;
12-жолда – 2-кестенің 2-бөлімін растайтын құжаттың парақтарының саны.
33. Декларацияға "Қазақстан Республикасының шегінен тыс орналасқан (болған) ақша қаражаты" деген 3-кесте
"Қазақстан Республикасынан тыс орналасқан қолма-қол ақша қаражаты" деген 1-бөлімде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – валютаның, қолма-қол ақша қаражатының коды;
3-жолда – табыс көзінің, қолма-қол ақша қаражатының атауы;
4-жолда – сатып алынған қолма-қол ақша қаражаты көзінің ЖСН/БСН;
5-жолда – қолма-қол ақша қаражатының сомасы;
6-жолда – растайтын құжаттың, есепті кезеңдегі кірістердің атауы;

в строке 7 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к разделу 1 таблицы 3;
в строке 8 – наименование источника происхождения средств;
в строке 9 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 10 – сумма наличных денежных средств.
в разделе "Денежные средства на банковских счетах, находящееся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – код валюты, денежных средств;
в строке 3 – наименование банка или иного финансового учреждения, в котором хранятся денежные средства;
в строке 4 – адрес местонахождения банка или иного финансового учреждения;
в строке 5 – номер банковского счета(вклада);
в строке 6 –дата открытия банковского счета(вклада);
в строке 7 –реквизиты договора;
в строке 8 – наименование источника дохода, приобретенных денежных средств;
в строке 9 – ИИН/БИН источника приобретенных денежных средств;
в строке 10 – сумма приобретенных денежных средств;
в строке 11 – наименование подтверждающего документа, приобретенных денежных средств;
в строке 12 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к разделу 2 таблицы 3;
в строке 13 – наименование источника происхождения средств;
в строке 14 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 15 – сумма денежных средств.
34. В таблице 4 "Недвижимое имущество, находящееся (находившиеся) на территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид имущества;
в строке 3 – идентификационный номер имущества, указанного в строке 2;
в строке 4 – адрес места нахождения недвижимого имущества;
в строке 5 – стоимость (цена) по которой приобретено имущество;
в строке 6 – рыночная стоимость на дату оценки;
в строке 7 – период, приобретения недвижимого имущества;
в строке 8 – наименование источника, у которого приобретено имущества;
в строке 9 – ИИН/БИН источника, у которого приобретено имущества;
в строке 10 – сумма стоимости (цена) приобретенного имущества;
в строке 11 – наименование подтверждающего документа, приобретенного недвижимого имущества;
в строке 12 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 4;
в строке 13 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 14 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 15 – сумма денежных средств.
35. В таблице 5 "Недвижимое имущество, находящееся (находившиеся) за пределами территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид имущества;

7-жолда – 3-кестенің 1-бөліміне қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
8- жолда – қаражаттың шығу көзінің атауы;
9-жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
10-жолда – қолма-қол ақша қаражатының сомасы.
"Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі (болған) банк шоттарындағы ақша қаражаты" бөлімде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – валютаның, ақша қаражатының коды;
3-жолда – ақша қаражаты сақталатын банктің немесе өзге қаржы мекемесінің атауы;
4-жолда – банктің немесе өзге қаржы мекемесінің орналасқан жерінің мекенжайы;
5-жолда – банктік шоттың (салымның)нөмірі;
6-жолда – банктік шоттың (салымның)ашылған күні;
7-жолда – шарттың деректемелері;
8-жолда – табыс көзінің, сатып алынған ақша қаражатының атауы;
9-жолда – сатып алынған ақша қаражаты көзінің ЖСН/БСН;
10-жолда – сатып алынған ақша қаражатының сомасы;
11-жолда – сатып алынған ақшалай қаражатты растайтын құжаттың атауы;
12-жолда – 3-кестенің 2-бөліміне қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
13 – жолда – қаражаттың шығу көзінің атауы;
14 – жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
15 – жолда – ақша қаражатының сомасы.
34. "Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) жылжымайтын мүлік" деген 4-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – мүліктің түрі;
3-жолда – 2-жолда көрсетілген мүліктің сәйкестендіру нөмірі;
4-жолда – жылжымайтын мүліктің орналасқан жерінің мекенжайы;
5-жолда – мүлікті иемденудің құны (бағасы) ;
6-жолда – бағалау күніне арналған нарықтық құн;
7-жолда – жылжымайтын мүлікті сатып алу кезеңі;
8-жолда – мүлік пайда болу көзінің атауы;
9-жолда – иеленілген мүлік көзінің ЖСН/БСН;
10-жолда – иеленілген мүліктің сомасы құны (бағасы);
11-жолда – растайтын құжаттың, иеленілген жылжымайтын мүліктің атауы;
12-жолда – 4-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
13-жолда – активтер бастапқы шыққанға дейін иеленілген қаражаттың шығу көзінің атауы;
14-жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
15-жолда – ақша қаражатының сомасы.
35. "Қазақстан Республикасының аумағынан тыс орналасқан (болған) жылжымайтын мүлік" деген 5-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда-мүліктің түрі;

в строке 3 – идентификационный номер имущества, указанного в строке 2;
в строке 4 – адрес места нахождения недвижимого имущества;
в строке 5 – стоимость (цена) по которой приобретено имущество;
в строке 6 – рыночная стоимость на дату оценки;
в строке 7 – период, приобретения недвижимого имущества;
в строке 8 – наименование источника, у которого приобретено имущества;
в строке 9 – ИИН/БИН источника, у которого приобретено имущества;
в строке 10 – сумма стоимости (цена) приобретенного имущества;
в строке 11 – наименование подтверждающего документа, приобретенного недвижимого имущества;
в строке 12 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 5;
в строке 13 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 14 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 15 – сумма денежных средств.
36. В таблице 6 "Транспортные средства, находящиеся (находившиеся) на территории Республики Казахстан (железнодорожный, автомобильный, морской, внутренний водный, воздушный, городской рельсовый, а также магистральный трубопроводный) транспорт" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид транспортного средства;
в строке 3 – уникальный код транспортного средства: (VIN) номер кузова, указанный в свидетельстве о регистрации транспортного средства (ином правоустанавливающем документе) для автотранспортных средств; заводской номер подвижного состава для железнодорожного транспорта, номер двигателя, указанного; заводской (серийный) номер для авиатранспорта и рельсового транспорта; IMO номер для морского и внутреннего водного транспорта; кадастровый номер земельного участка, на котором расположен трубопровод;
в строке 4 – страна регистрации транспортного средства;
в строке 5 – стоимость (цена) по которой приобретено транспортное средство;
в строке 6 – период, приобретения транспортного средства;
в строке 7 – наименование источника, у которого приобретено транспортное средство;
в строке 8 – ИИН/БИН источника, у которого приобретено транспортное средство;
в строке 9 – сумма стоимость (цена) приобретенного транспортного средства;
в строке 10 – наименование подтверждающего документа, приобретенного транспортного средства;
в строке 11 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 6;
в строке 12 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 13 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 14 – сумма денежных средств.

3-жолда – 2-жолда көрсетілген мүліктің сәйкестендіру нөмірі;
4- жолда – жылжымайтын мүліктің орналасқан жерінің мекенжайы;
5-жолда – мүлікті иемденудің құны (бағасы) ;
6-жолда – бағалау күніне арналған нарықтық құн;
7-жолда – жылжымайтын мүлікті сатып алу кезеңі;
8-жолда – мүлікті иемдену көзінің атауы;
9-жолда – иемденілген мүлік көзінің ЖСН/БСН;
10-жолда – иемденілген мүліктің сомасы құны (бағасы);
11-жолда – растайтын құжаттың, сатып алынған жылжымайтын мүліктің атауы;
12-жолда – 5-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
13-жолда – активтер бастапқы шыққанға дейін сатып алынған қаражаттың шығу көзінің атауы;
14-жолда-қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
15-жолда-ақша қаражатының сомасы.
36. "Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан (болған) (теміржол, автомобиль, теңіз, ішкі су, әуе, қалалық рельсті, сондай-ақ магистральдық құбыржол) көлігі" деген 6-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2- жолда – көлік құралының түрі;
3-жолда – көлік құралының бірегей коды: (VIN) автокөлік құралдары үшін көлік құралын тіркеу туралы куәлікте (өзге де құқық белгілейтін құжатта) көрсетілген шанақ нөмірі; теміржол көлігі үшін жылжымалы құрамның зауыттық нөмірі, көрсетілген қозғалтқыш нөмірі, авиакөлік пен рельстік көлікке арналған зауыттық (сериялық) нөмір; IMO теңіз және ішкі су көлігіне арналған нөмір; құбыр орналасқан жер учаскесінің кадастрлық нөмірі;
4-жолда – көлік құралын тіркеу елі;
5-жолда – көлік құралы сатып алынған құны (бағасы);
6-жолда – көлік құралын сатып алу кезеңі;
7-жолда – көлік құралы сатып алынған Көздің атауы;
8 – жолда – көлік құралын иелену көзінің ЖСН/БСН;
9-жолда – иеленілгн көлік құралының құны (бағасы) сомасы;
10 - жолда – иеленілген көлік құралының растайтын құжатының атауы;
11-жолда – 6-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
12-жолда – активтер бастапқы шыққанға дейін сатып алынған қаражаттың шығу көзінің атауы;
13-жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
14-жолда – ақша қаражатының сомасы.

37. В таблице 7 "транспортные средства, находящийся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан (железнодорожный, автомобильный, морской, внутренний водный, воздушный, городской рельсовый, а также магистральный трубопроводный транспорт)" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид транспортного средства;
в строке 3 – уникальный код транспортного средства: (VIN) номер кузова, указанный в свидетельстве о регистрации транспортного средства (ином правоустанавливающем документе) для автотранспортных средств; заводской номер двигателя подвижного состава для железнодорожного транспорта; заводской (серийный) номер для авиатранспорта и рельсового транспорта; IMO номер для морского и внутреннего водного транспорта; кадастровый номер земельного участка, на котором расположен трубопровод;
в строке 4 – страна регистрации транспортного средства;
в строке 5 – стоимость (цена) по которой приобретено транспортное средство;
в строке 6 – период, приобретения транспортного средства;
в строке 7 – наименование источника, у которого приобретено транспортное средство;
в строке 8 – ИИН/БИН источника, у которого приобретено транспортное средство;
в строке 9 – сумма стоимость (цена) приобретенного транспортного средства;
в строке 10 – наименование подтверждающего документа, приобретенного транспортного средства;
в строке 11 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 7;
в строке 12 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 13 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 14 – сумма денежных средств.
38. В таблице 8 "Доля участия в уставном капитале юридического лица, зарегистрированного на территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – наименование юридического лица, в котором имеется доля участия в установном капитале;
в строке 3 – БИН юридического лица, в котором имеется доля участия в установном капитале;
в строке 4 – юридический адрес;
в строке 5 – доля участия в проценте, приобретенной в уставном капитале;
в строке 6 – стоимость (цена) приобретенной доли участия в капитале юридического лица;
в строке 7 – период приобретения доли участия в капитале юридического лица;
в строке 8 – наименование источника, у которого приобретено доля участия;
в строке 9 – ИИН/БИН источника, у которого приобретена доля участия;
в строке 10 – сумма, по которой приобретена доля участия;
в строке 11 – наименование подтверждающего документа, приобретенной доли участия в уставном капитале;

37. "Темір жол, автомобиль, теңіз, ішкі су, әуе, қалалық рельсті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының шегінен тыс орналасқан (болған) магистральдық құбыр) көлігі" 7-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2- жолда – көлік құралының түрі;
3-жолда – көлік құралының бірегей коды: (VIN) автокөлік құралдары үшін көлік құралын тіркеу туралы куәлікте (өзге де құқық белгілейтін құжатта) көрсетілген шанақ нөмірі; теміржол көлігі үшін жылжымалы құрам қозғалтқышының зауыттық нөмірі; авиакөлік пен рельс көлігі үшін зауыттық (сериялық) нөмір; IMO теңіз және ішкі су көлігі үшін нөмір; құбыр орналасқан жер учаскесінің кадастрлық нөмірі;
4-жолда – көлік құралын тіркеу елі;
5-жолда – көлік құралы сатып алынған құны (бағасы);
6-жолда – көлікқұралын сатып алу кезеңі;
7-жолда – көлік құралы сатып алынған Көздің атауы;
8-жолда – көлік құралы сатып алынған көздің ЖСН/БСН;
9-жолда – иеленілген көлік құралының құны (бағасы) сомасы;
10-жолда – иеленілген көлік құралының саты алынуын растайтын құжатының атауы;
11-жолда – 7-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
12-жолда – активтер бастапқы шыққанға дейін сатып алынған қаражаттың шығу көзінің атауы;
13-жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
14-жолда – ақша қаражатының сомасы.
38. "Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі" деген 8-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – белгіленген капиталға қатысу үлесі бар заңды тұлғаның атауы;
3-жолда – белгіленген капиталға қатысу үлесі бар заңды тұлғаның БСН;
4-жолда – заңды мекенжайы;
5-жолда – жарғылық капиталда сатып алынған проценттегі қатысу үлесі;
6–жолда –заңды тұлғаның капиталына сатып алынған қатысу үлесінің құны (бағасы);
7- жолда – заңды тұлғаның капиталындағы қатысу үлесін сатып алу кезеңі;
8-жолда – қатысу үлесі сатып алынған Көздің атауы;
9- жолда – қатысу үлесі сатып алынған көздің ЖСН/БСН;
10-жолда-қатысу үлесі сатып алынған сома;
11-жолда-растайтын құжаттың, сатып алынған жарғылық капиталға қатысу үлесінің атауы;

в строке 12 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 8;
в строке 13 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 14 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 15 – сумма денежных средств.
39. В таблице 9 "Доля участия в уставном капитале юридического лица, зарегистрированного за пределами Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – наименование юридического лица, в котором имеется доля участия в установном капитале;
в строке 3 – идентификационный номер;
в строке 4 – страна регистрации, юридического лица;
в строке 5 – юридический адрес;
в строке 6 – доля участия в проценте, приобретенной в уставном капитале;
в строке 7 – стоимость (цена) приобретенной доли участия в капитале юридического лица;
в строке 8 – период приобретения доли участия в капитале юридического лица;
в строке 9 – наименование источника, у которого приобретена доля участия;
в строке 10 – ИИН/БИН источника, у которого приобретена доля участия;
в строке 11 – сумма, по которой приобретена доля участия;
в строке 12 – наименование подтверждающего документа, приобретенной доли участия в уставном капитале;
в строке 13 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 9;
в строке 14 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до их первичного происхождения;
в строке 15 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 16 – сумма денежных средств.
40. В таблице 10 "Ценные бумаги, находящееся (находившиеся) на территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид ценной бумаги;
в строке 3 – идентификационный номер имущества, указанного в строке 2;
в строке 4 –наименование юридического лица, держателя ценных бумаг;
в строке 5 –БИН юридического лица, держателя ценных бумаг;
в строке 6 –количество ценных бумаг;
в строке 7 –стоимость ценных бумаг;
в строке 8 –период приобретения ценных бумаг;
в строке 9 – наименование источника, у которого приобретена ценная бумага;
в строке 10 – ИИН/БИН источника, у которого приобретена ценная бумага;
в строке 11 – сумма, по которому приобретена ценная бумага;
в строке 12 – наименование подтверждающего документа, приобретенных ценных бумаг;
в строке 13 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 10;
в строке 14 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 15 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 16 – сумма денежных средств.

12-жолда-8-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
13-жолда-активтер бастапқы шыққанға дейін сатып алынған қаражаттың шығу көзінің атауы;
14 – жолда-қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
15 – жолда-ақша қаражатының сомасы.
39. "Қазақстан Республикасынан тыс жерде тіркелген заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесі" деген 9-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – белгіленген капиталға қатысу үлесі бар заңды тұлғаның атауы;
3-жолда – сәйкестендіру нөмірі;
4-жолда – заңды тұлғаның тіркелген елі;
5- жолда – заңды мекенжайы;
6-жолда – жарғылық капиталда сатып алынған проценттегі қатысу үлесі;
7-жолда – заңды тұлғаның капиталына сатып алынған қатысу үлесінің құны (бағасы);
8-жолда – заңды тұлғаның капиталындағы қатысу үлесін сатып алу кезеңі;
9-жолда – қатысу үлесі сатып алынған көздің атауы
10-жолда – қатысу үлесі сатып алынған көздің ЖСН/БСН;
11-жолда – қатысу үлесі сатып алуды сомасы;
12-жолда – жарғылық капиталда иемденілген қатысу үлесті растайтын құжаттың атауы;
13-жолда – 9-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
14-жолда – қаражаттың пайда болу көзінің ЖСН/БСН;
15-жолда – қаражаттың сомасы.
40. "Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) бағалы қағаздар" деген 10-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – бағалы қағаздың түрі;
3-жолда – 2-жолда көрсетілген мүліктің сәйкестендіру нөмірі;
4-жолда – заңды тұлғаның, бағалы қағаздарды ұстаушының атауы;
5-жолда – заңды тұлғаның, бағалы қағаздарды ұстаушының БСН-і;
6-жолда – бағалы қағаздар саны;
7-жолда – бағалы қағаздардың құны;
8-жолда – бағалы қағаздарды сатып алу кезеңі;
9-жолда – бағалы қағаз сатып алынған көздің атауы;
10жолда – бағалы қағаз сатып алынған дереккөздің ЖСН/БСН;
11-жолда – бағалы қағаз сатып алынған сома;
12-жолда – растайтын құжаттың, сатып алынған бағалы қағаздардың атауы;
13-жолда – 10-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
14-жолда – активтер сатып алынған қаражаттың бастапқы шығу тегіне дейінгі шығу көзінің атауы;
15-жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
16-жолда – ақша қаражатының сомасы.

41. В таблице 11 "Ценные бумаги, находящееся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид ценной бумаги;
в строке 3 – идентификационный номер имущества, указанного в строке 2;
в строке 4 –наименование юридического лица, держателя ценных бумаг;
в строке 5 –идентификационный номер юридического лица, держателя ценных бумаг;
в строке 6 –страна регистрации ценных бумаг;
в строке 7 –юридический адрес держателя ценных бумаг;
в строке 8 –количество ценных бумаг;
в строке 9 – стоимость ценных бумаг;
в строке 10 –период приобретения ценных бумаг;
в строке 11 – наименование источника, у которого приобретена ценная бумага;
в строке 12 – ИИН/БИН источника, у которого приобретена ценная бумага;
в строке 13 – сумма, по которой приобретена ценная бумага;
в строке 14 – наименование подтверждающего документа, приобретенных ценных бумаг;
в строке 15 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 11;
в строке 16 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 17 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 18 – сумма денежных средств.
42. В таблице 12 "Цифровые активы" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – наименование цифрового актива;
в строке 3 – количество цифровых активов;
в строке 4 – адрес кошелька, где находится цифровой актив;
в строке 5 – стоимость цифрового актива на момент приобретения;
в строке 6 – дата приобретения цифрового актива;
в строке 7 – наименование биржи цифровых активов, на которой приобретен цифровой актив;
в строке 8 – страна, в которой приобретался цифровой актив;
в строке 9 – ИИН/БИН биржи цифровых активов, у которой приобретен цифровой актив;
в строке 10 – наименование подтверждающего документа, приобретенных цифровых активов;
в строке 11 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 12;
в строке 12 – наименование источника происхождения средств, на которые приобретались активы, вплоть до первичного их происхождения;
в строке 13 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 14 – сумма денежных средств.
43. В таблице 13 "Займы, находящееся (находившиеся) на территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид займа;
в строке 3 – период получения займа;
в строке 4 – наименование источника, от которого получен заем;

41. "Қазақстан Республикасының шегінен тыс орналасқан (болған) бағалы қағаздар" деген 11-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – бағалы қағаздың түрі;
3-жолда – 2-жолда көрсетілген мүліктің сәйкестендіру нөмірі;
4-жолда – заңды тұлғаның, бағалы қағаздарды ұстаушының атауы;
5-жолда – заңды тұлғаның, бағалы қағаздарды ұстаушының сәйкестендіру нөмірі;
6-жолда – бағалы қағаздарды тіркеу елі;
7-жолда – бағалы қағаздарды ұстаушының заңды мекенжайы;
8-жолда – бағалы қағаздар саны;
9-жолда – бағалы қағаздардың құны;
10-жолда – бағалы қағаздарды сатып алу кезеңі;
11-жолда – бағалы қағаз сатып алынған көздің атауы;
12-жолда – бағалы қағаз сатып алынған көздің ЖСН/БСН;
13-жолда – бағалы қағаз сатып алынған сома;
14-жолда – растайтын құжаттың, иеленілген бағалы қағаздардың атауы;
15-жолда – 11-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
16-жолда – активтер бастапқы шыққанға дейін сатып алынған қаражаттың шығу көзінің атауы;
17-жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
18-жолда – ақша қаражатының сомасы.
42. "Цифрлық активтер" 12-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – цифрлық активтің атауы;
3-жолда – цифрлық активтердің саны;
4-жолда –сандық актив орналасқан әмиянның мекенжайы;
5-жолда – сатып алу сәтіндегі цифрлық активтің құны;
6-жолда – сатып алу күні
7-жолда – цифрлық актив сатып алынған цифрлық активтер биржасының атауы;
8-жолда – цифрлық актив сатып алынған ел;
9-жолда – цифрлық актив сатып алынған цифрлық активтер биржасының ЖСН/БСН;
10-жолда – растайтын құжаттың, сатып алынған цифрлық активтердің атауы;
11-жолда – 12-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны.
12-жолда – активтер бастапқы шыққанға дейін сатып алынған қаражаттың шығу көзінің атауы;
13-жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
14-жолда – ақша қаражатының сомасы.
43. "Қазақстан Республикасының аумағындағы қарыздар" деген 13-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда –қарыз түрі;
3-жолда – қарыз алу кезеңі;
4-жолда – қарыз алынған Көздің атауы;
5 –жолда –қарыз алынған дереккөздің ЖСН/БСН;
6-жолда – сатып алынған қарыз сомасы;
7-жолда – алынған қарыз бойынша растайтын құжаттың атауы;

в строке 8 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 13.
44. В таблице 14 "Займы, находящееся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид займа;
в строке 3 – страна регистрации займа;
в строке 4 – юридический адрес;
в строке 5 – период получения займа;
в строке 6 –наименование источника, от которого получен заем;
в строке 7 –ИИН/БИН источника, от которого получен заем;
в строке 8 – сумма приобретенного займа;
в строке 9 –наименование подтверждающего документа, по полученному займу;
в строке 10 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 14.
45. В таблице 15 "Иное имущество, находящееся (находившиеся) на территории Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид имущества;
в строке 3 – страна происхождения имущества;
в строке 4 – единица измерения;
в строке 5 – количество;
в строке 6 – стоимость приобретения;
в строке 7 – период приобретения;
в строке 8 – наименование источника, у которого приобретено имущества;
в строке 9 – ИИН/БИН источника, у которого приобретено имущества;
в строке 10 – сумма стоимость (цена) приобретенного имущества;
в строке 11 – наименование подтверждающего документа, приобретенного недвижимого имущества;
в строке 12 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 15;
в строке 13 – наименование источника происхождения средств;
в строке 14 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 15 – сумма денежных средств.
46. В таблице 16 "Иное имущество, находящееся (находившиеся) за пределами Республики Казахстан" указываются следующие данные при их наличии:
в строке 1 – порядковый номер заполняемой строки;
в строке 2 – вид имущества;
в строке 3 – страна происхождения имущества;
в строке 4 – страна нахождения имущества;
в строке 5 – единица измерения;
в строке 6 – количество;
в строке 7 – стоимость приобретения;
в строке 8 – период приобретения;
в строке 9 – наименование источника, у которого приобретено имущества; в строке 10 – ИИН/БИН источника, у которого приобретено имущества;
в строке 11 – сумма стоимости (цена) приобретенного имущества;
в строке 12 – наименование подтверждающего документа, приобретенного недвижимого имущества;
в строке 13 – количество страниц подтверждающего документа, прилагаемых к таблице 15;
в строке 14 – наименование источника происхождения средств;
в строке 15 – ИИН/БИН источника происхождения средств;
в строке 16 – сумма денежных средств.

8-жолда – 13-кестеде қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны.
44. "Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі (болған) қарыздар" деген 14-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда –толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – қарыз түрі;
3-жолда – қарызды тіркеу елі;
4-жолда – заңды мекенжайы;
5-жолда – қарыз алу кезеңі;
6-жолда – қарыз алынған Көздің атауы;
7-жолда – қарыз алынған дереккөздің ЖСН/БСН;
8-жолда – сатып алынған қарыз сомасы;
9-жолда – алынған қарыз бойынша растайтын құжаттың атауы;
10-жолда – 14-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны.
45. "Қазақстан Республикасының аумағындағы (болған) өзге де мүлік"деген 15-кестеде олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – мүліктің түрі;
3- жолда – мүліктің шыққан елі;
4-жолда – өлшем бірлігі;
5-жолда – саны;
6-жолда – сатып алу құны;
7-жолда – сатып алу кезеңі;
8-жолда – мүлік сатып алынған Көздің атауы;
9- жолда – сатып алынған мүлік көзінің ЖСН/БСН;
10-жолда – сатып алынған мүліктің сомасы құны (бағасы);
11-жолда-растайтын құжаттың, сатып алынған жылжымайтын мүліктің атауы;
12-жолда-15-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
13 -жолда-қаражаттың шығу көзінің атауы;
14- жолда-қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
15- жолда-ақша қаражатының сомасы.
46. "Қазақстан Республикасынан тысқары жерлердегі (болған) өзге де мүлік" деген 16-кестеге олар болған кезде мынадай деректер көрсетіледі:
1-жолда – толтырылатын жолдың реттік нөмірі;
2-жолда – мүліктің түрі;
3-жолда – мүліктің шыққан елі;
4-жолда – мүліктің орналасқан елі;
5-жолда – өлшем бірлігі;
6-жолда – саны;
7-жолда – сатып алу құны;
8-жолда – сатып алу кезеңі;
9-жолда – мүлік сатып алынған Көздің атауы;
10- жолда –сатып алынған мүлік көзінің ЖСН/БСН;
11-жолда – сатып алынған мүліктің сомасы құны (бағасы);
12-жолда – растайтын құжаттың, сатып алынған жылжымайтын мүліктің атауы;
13-жолда – 15-кестеге қоса берілетін растайтын құжат парақтарының саны;
14-жолда – қаражаттың шығу көзінің атауы;
15- жолда – қаражаттың шығу көзінің ЖСН/БСН;
16- жолда – ақша қаражатының сомасы.