Об утверждении методики расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2023 года № 33712
В соответствии с подпунктом 323-15) пункта 15 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить методику расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 ноября 2023 года № 170
Методика расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования

Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2023 жылғы 30 қарашадағы № 170 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 желтоқсанда № 33712 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 323-15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау әдістемесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
Т. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 30 қарашадағы
№ 170 бұйрығына
қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау әдістемесі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая методика расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Методика) разработана в соответствии с подпунктом 323-15) пункта 15 Положения о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" (далее – Положение) и определяет алгоритм расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – ОСМС).
2. В настоящей Методике используются следующие основные понятия:
1) фонд социального медицинского страхования (далее – Фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
2) стандарт в области здравоохранения (далее – стандарт) – нормативный правовой акт, устанавливающий правила, общие принципы и характеристики для обеспечения стандартизации в области здравоохранения в сфере медицинской, фармацевтической деятельности, образовательной и научной деятельности в области здравоохранения, цифрового здравоохранения;
3) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
4) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
5) показатели оценки деятельности субъектов здравоохранения – инструмент анализа успешности и эффективности оказания медицинской помощи на этапе рассмотрения заявок и оценки деятельности потенциальных поставщиков;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы ереженің (бұдан әрі – Ереже) 15-тармағының 323-15) тармақшасына сәйкес әзірленді және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде (бұдан әрі – МӘМС) медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау алгоритмін айқындайды.
2. Бұл Әдістемеде мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
2) денсаулық сақтау саласындағы стандарт (бұдан әрі – Стандарт) – медициналық, фармацевтикалық қызмет, денсаулық сақтау саласындағы білім беру және ғылыми қызмет, цифрлық денсаулық сақтау аясында денсаулық сақтау саласындағы стандарттауды қамтамасыз ету үшін қағидаларды, жалпы қағидаттар мен сипаттамаларды белгілейтін нормативтік құқықтық акт;
3) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсетудің сапасы саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жеке медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
5) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін бағалау көрсеткіштері – өтінімдерді қарау және әлеуетті қызметтер берушілердің қызметін бағалау кезеңінде медициналық көмек көрсетудің табыстылығы мен тиімділігін талдау құралы;

6) база данных – перечень субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, формируемый в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-186/2020 "Об утверждении правил ведения учета субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21619);
7) веб-портал закупа услуг у субъектов здравоохранения – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС;
8) поставщик – субъект здравоохранения, с которым фонд или администратор бюджетных программ заключил договор закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП или в системе ОСМС или договор закупа услуг по дополнительному обеспечению ГОБМП в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21744);
9) индикаторы деятельности – показатели, позволяющие оценить организацию и обеспечение медицинского обслуживания, а также результативность и эффективность медицинской помощи (финансовая стабильность, наличие квалифицированного персонала, удовлетворенность пациентов);
10) медицинские услуги – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную и паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
11) медицинская помощь – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение и восстановление здоровья населения, включая лекарственное обеспечение;
12) дефект оказания медицинских услуг (далее – дефект) – нарушение порядка оказания медицинских услуг (помощи), выражающееся в несоблюдении стандартов и необоснованном отклонении от клинических протоколов, а также факт неподтвержденного случая оказания медицинской услуги и (или) помощи;

6) деректер базасы – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерін есепке алуды қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № ҚР ДСМ-186/2020 бұйрығына сәйкес қалыптастырылатын ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің тізбесі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21619 болып тіркелген);
7) көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу веб-порталы – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін беретін ақпараттық жүйе;
8) қызметтер беруші – қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) сәйкес ТМККК шеңберінде немесе МӘМС жүйесінде Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын немесе ТМККК қосымша қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
9) қызмет индикаторлары – медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру мен қамтамасыз етуді, сондай-ақ медициналық көмектің нөтижелілігі мен тиімділігін бағалауға мүмкіндік беретін көрсеткіштер (қаржылық тұрақтылық, білікті персоналдың болуы, пациенттердің қанағаттануы);
10) медициналық көрсетілетін қызметтер – денсаулық сақтау субъектілерінің нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдеу, оңалту және паллиативтік бағыты бар іс-әрекеттері;
11) медициналық көмек – дәрі-дәрмекпен қамтамасыз етуді қоса алғанда, халықтың денсаулығын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған медициналық көрсетілетін қызметтер кешені;
12) медициналық қызметтер көрсету ақауы (бұдан әрі – ақау) – стандарттарды сақтамау және клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқу түрінде көрінетін медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) көрсету тәртібінің бұзылуы, сондай-ақ медициналық көрсетілетін қызмет және (немесе) көмек көрсетудің расталмаған жазу жағдайы фактісі;

13) параметр – свойство или показатель объекта или субъекта, которое можно измерить;
14) рейтинговая оценка – числовой показатель, характеризующий уровень субъекта здравоохранения по виду медицинской помощи по показателям оценки ресурсов, менеджменту качества оказания медицинской помощи, удовлетворенности оказанными услугами;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Расчет индикаторов и рейтинговой оценки субъектов здравоохранения осуществляется фондом на веб-портале закупа услуг у субъектов здравоохранения (далее – веб-портал) с подписанием посредством ЭЦП и применяется при распределении объемов услуг и (или) средств по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС среди субъектов здравоохранения на веб-портале согласно методике распределения объемов услуг и (или) средств субъектам здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденной в соответствии с подпунктом 323-14) пункта 15 Положения о МЗ РК при проведении закупа услуг в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21744).
Глава 2. Алгоритм расчета индикаторов и рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
4. Расчет балла рейтинговой оценки субъекта здравоохранения рассчитывается на веб-портале закупа услуг у субъектов здравоохранения на основе баллов индикаторов оценки деятельности субъекта здравоохранения, претендующего на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС по следующей комплексной формуле:
RСЗ Лот плана закупа = ∑ Iбаз./nбаз. x 0,9 + ∑ Iпреим./nпреим. x 0,1,
где:
RСЗ Лот плана закупа – балл рейтинговой оценки субъекта здравоохранения по виду (видам) медицинской помощи, условию (условиям) ее оказания, виду (видам) медицинской деятельности, предусмотренные перечнями медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, где:
СЗ – субъект здравоохранения;
Лот плана закупа – вид (виды) медицинской помощи, условие (условия) ее оказания, вид (виды) медицинской деятельности, предусмотренные перечнями медицинской помощи в рамках ГОБМП и в системе ОСМС сгруппированные для расчета рейтинговой оценки на основе общих индикаторов согласно матрицы соответствия индикаторов оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС согласно приложению 1 к настоящей Методике;
Iбаз. – балл базового индикатора, оценивающий лечебно-диагностическую работу или ресурсную базу субъекта здравоохранения в соответствии с перечнем индикаторов оценки деятельности субъекта здравоохранения, претендующего на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС согласно приложению 2 к настоящей Методике (далее – перечень индикаторов);
nбаз. – количество базовых индикаторов, применяемых при расчете рейтинговой оценки;
Iпреим. – балл преимущественного индикатора, оценивающий дополнительные условия по лечебно-диагностическим и другим ресурсам, улучшающим качество, доступность и комфортность предоставления услуг населению субъектом здравоохранения в соответствии с перечнем индикаторов;
nпреим. – количество преимущественных индикаторов, применяемых при расчете рейтинговой оценки.

13) параметр – объектінің немесе субъектінің өлшеуге болатын қасиеті немесе көрсеткіші;
14) рейтингтік бағалау – ресурстарды бағалау көрсеткіштері, медициналық көмек көрсету сапасының менеджменті, көрсетілген қызметтерге қанағаттану көрсеткіштері, медициналық көмек түрі бойынша денсаулық сақтау субъектісінің деңгейін сипаттайтын сандық көрсеткіш;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
3. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелді) сәйкес денсаулық сақтау субъектілерінің индикаторлары мен рейтингтік бағалауын есептеуді қор көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу веб-порталда (бұдан әрі – веб-портал) ЭЦҚ арқылы қол қоя отырып жүзеге асырады және көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ҚР ДСМ туралы Ереженің 15-тармағының 323-14) тармақшасына сәйкес бекітілген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілеріне көрсетілетін қызметтер және (немесе) қаражат көлемін бөлу әдістемесіне сәйкес веб-порталда денсаулық сақтау субъектілері арасында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер және (немесе) қаражат көлемін бөлу кезінде қолданылады.
2-тарау. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері қызметінің индикаторларын есептеу және рейтингтік бағалау алгоритмі
4. Денсаулық сақтау субъектісінің рейтингтік бағалау балының есебі денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу веб-порталында ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісінің қызметін бағалау индикаторларының балдары негізінде мынадай кешенді формула бойынша есептеледі:
RДС Лот сатып алу жоспары = ∑ Iбаз. / nбаз. x 0,9 + ∑ Iбасым / nбасым. x 0,1,
мұндағы:
RДС Лот сатып алу жоспары – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмектің тізбелерінде көзделген медициналық көмектің түрі (түрлері), оны көрсету шарты (шарттары), медициналық қызметтің түрі (түрлері) бойынша денсаулық сақтау субъектісінің рейтингтік бағасының балы, мұндағы:
ДС – денсаулық сақтау субъектісі;
Сатып алу жоспарының лоты – осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін бағалау индикаторларының сәйкестік матрицасына сәйкес жалпы индикаторлар негізінде рейтингтік бағалауды есептеу үшін топтастырылған ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық көмектің тізбелерінде көзделген медициналық көмектің түрі (түрлері), оны көрсету шарты (шарттары), медициналық қызметтің түрі (түрлері);
Iбаз. – осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектісінің қызметін бағалау индикаторларының тізбесіне сәйкес денсаулық сақтау субъектісінің емдеу-диагностикалық жұмысын немесе ресурстық базасын бағалайтын базалық индикатордың балы (бұдан әрі – индикаторлар тізбесі);
nбаз. – рейтингтік бағалауды есептеу кезінде қолданылатын базалық индикаторлардың саны;
Iбасым. – индикаторлар тізбесіне сәйкес айқындалған денсаулық сақтау субъектісінің халыққа қызмет көрсетудің сапасын, қолжетімділігін және жайлылығын жақсартатын емдеу-диагностикалық және басқа ресурстар бойынша қосымша жағдайларды бағалайтын басым индикатордың балы;
nбасым. – рейтингтік бағалауды есептеу кезінде қолданылатын басым индикаторлардың саны.

ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G1.1 Число физических лиц врачей из числа основных работников по стационару (человек)
G1.2 Число штатных единиц врачей по стационару (ставок)
G1 = (G1.1*100)/G1.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
2
G2
Укомплектованность врачебными кадрами в стационаре (по занятым штатным единицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G2.1 Число занятых штатных единиц врачей по стационару (ставок)
G2.2 Число штатных единиц врачей по стационару (ставок)
G2 = (G2.1*100)/G2.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
3
G3
Укомплектованность фармацевтическими кадрами в стационаре, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G3.1 Число физических лиц фармацевтов, провизоров на занятых должностях (человек)
G3.2 Число штатных единиц фармацевтов, провизоров (ставок)
G3 = (G3.1*100)/G3.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
4
G4
Износ медицинской техники, %
СУМТ - Отчет о медицинской технике
G4.1 Амортизация медицинской техники, накопленная на момент расчета, тысяч тенге
G4.2 Первоначальная стоимость медицинской техники, тысяч тенге
G4 = (G4.1*100)/G4.2
Среднее значение износа по РК: менее 51%
5 баллов 49% и менее соответствия целевому значению
Базовый

ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G1.1 Стационар бойынша негізгі қызметкерлер санынан дәрігерлердің жеке тұлғалардың саны (адам)
G1.2 Стационар бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G1 = (G1.1*100)/G1.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100% - ға, ең азы-80% - ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
2
G2
Стационардың дәрігерлік кадрлармен жасақталуы (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G2.1 Стационар бойынша жұмыс істейтін дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G2.2 Стационар бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G2 = (G2.1*100)/G2.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
3
G3
Стационардың фармацевтикалық кадрлармен жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G3.1 Жұмыс істейтін лауазымдардағы фармацевтердің, провизорлардың жеке тұлғаларының саны (адам)
G3.2 Фармацевтердің, провизорлардың штат бірліктерінің саны
(мөлшерлемелері)
G3 = (G3.1*100)/G3.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
4
G4
Медициналық техниканың тозуы, %
МТБЖ - 3 Медициналық техника туралы есеп
G4.1 Есептеу кезінде жинақталған медициналық техниканың амортизациясы, мың теңге
G4.2 Медициналық техниканың бастапқы құны, мың теңге
G4 = (G4.1*100)/G4.2
ҚР бойынша тозудың орташа мәні: 51 %-дан кем
5 балл – 49% және нысаналы мәнге одан төмен сәйкестік
Базалық

4 балла - 50-59% соответствия целевому значению
3 балла - 60-69% соответствия целевому значению
2 балла - 70-79% соответствия целевому значению
1 балл - 80-89% соответствия целевому значению
0 баллов - 90-100% и более соответствия целевого значения
5
G5*
Износ здания, %
ЕТД - СУР - 10. Отчет по зданиям
G5.1 Амортизация здания, накопленная на момент расчета, тысяч тенге
G5.2 Первоначальная (балансовая) стоимость здания, тысяч тенге
G5 = (G5.1*100)/G5.2
Среднее значение износа по РК: менее 60,71%
5 баллов 49% и менее соответствия целевому значению
Базовый
4 балла - 50-59% соответствия целевому значению
3 балла - 60-69% соответствия целевому значению
2 балла - 70-79% соответствия целевому значению
1 балл - 80-89% соответствия целевому значению
0 баллов - 90-100% и более соответствия целевого значения
6
G6
Укомплектованность врачами-дерматовенерологами (по физическим лицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G6.1 Число физических лиц врачей-дерматовенерологов (человек)
G6.2 Число штатных единиц врачей-дерматовенерологов (ставок)
G6 = (G6.1*100)/G6.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
7
G7
Наличие анестезиологической, реаниматологической службы или палаты интенсивной терапии
ЕТД - СУР - 2. Коечный фонд по профилям или 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G7.1 Наличие (=1) - Отсутствие (=0) реанимационного отделения, палаты или наличие врача анестезиолога, реаниматолога
Х
Х
Наличие анестезиологической и реаниматологической службы или палаты интенсивной терапии
5 баллов - наличие анестезиологической и реаниматологической службы (=1)
Базовый
0 баллов - отсутствие анестезиологической и реаниматологической службы (=0)
8
G8****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание стационарной медицинской помощи, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G8.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание стационарной медицинской помощи, тенге
G8.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание стационарной медицинской помощи, тенге
G8 = (G8.1*100)/G8.2
Менее 0,2% (среднее по РК)

4 балл – 50-59% нысаналы мәнге сәйкестік
3 балл – 60-69% нысаналы мәнге сәйкестік
2 балл – 70-79% нысаналы мәнге сәйкестік
1 балл – 80-89% нысаналы мәнге сәйкестік
0 балл – 90%-100% және нысаналы мәнге одан да көп сәйкестігі
5
G5*
Ғимараттың тозуы %
ЕҚБ - РБЖ - 10. Ғимараттар бойынша есеп
G5.1 Есептеу кезінде жинақталған ғимараттың амортизациясы, мың теңге
G5.2 Ғимараттың бастапқы (баланстық) құны, мың теңге
G5 = (G5.1*100)/G5.2
ҚР бойынша тозудың орташа мәні: 60,71%-дан кем
5 балл – 49% және одан төмен нысаналы мәнге сәйкестік
Базалық
4 балл – 50-59% нысаналы мәнге сәйкестік
3 балл – 60-69% нысаналы мәнге сәйкестік
2 балл – 70-79% нысаналы мәнге сәйкестік
1 балл – 80-89% нысаналы мәнге сәйкестік
0 балл – 90%-100% және одан да көп нысаналы мәнге сәйкестігі
6
G6
Дерматовенеролог дәрігерлермен (жеке тұлғалар бойынша) жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G6.1 Дерматовенеролог дәрігерлердің жеке тұлғалар саны (адам)
G6.2 Дерматовенеролог-дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер )
G6 = (G6.1*100)/G6.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
7
G7
Анестезиологиялық, реаниматологиялық қызметтің немесе қарқынды терапия палатасының болуы
ЕҚБ - РБЖ - 2. Бейіндер бойынша төсек қоры немесе 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық персоналының мамандықтары бойынша есеп
G7.1 Реанимациялық төсектің немесе анестезиолог, реаниматолог дәрігерінің болуы (=1) - болмауы (=0)
Х
Х
Анестезиологиялық және реаниматологиялық қызметтің немесе қарқынды терапия палатасының болуы
5 балл – анестезиологиялық және реанимациялық қызметтің болуы (=1)
Базалық
0 балл – анестезиологиялық және реанимациялық қызметтің болмауы (=0)
8
G8****
Стационарлық медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингінің есебі
G8.1 Стационарлық медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G8.2 Стационарлық медициналық көмек көрсеткені үшін төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G8 = (G8.1*100)/G8.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)

5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
9
G11**
Наличие свидетельства о национальной аккредитации медицинской организации
ГБД "Е-лицензирование"
G11.1 Степень аккредитации (1-первая, 2 -вторая, 3 - высшая, 0 -отсутствует)
Х
Х
Наличие свидетельства об аккредитации по степени (высшая, первая, вторая) действующая на дату запроса
5 баллов - наличие высшей степени
Преимущественный
4 балла - первой степени
3 балла - вторая степени аккредитации
0 баллов - отсутствие степени аккредитации
10
G12***
Наличие опыта предоставления специализированной медицинской помощи в стационарных условиях на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G12.1 Опыт работы по оказанию специализированной медицинской помощи в стационарных условиях (3 года и более, 2 года, 1 год, 0 лет)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 год
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
11
G13**
Отсутствие налоговой задолженности, не превышающей шестикратный размер МРП
Информация по данным Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
G13.1 Отсутствие налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер МРП (= 0), Наличие налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер МРП (=1)
Х
Х
Отсутствие налоговой задолженности
5 баллов - Отсутствие задолженности, не превышающей шестикратный размер МРП
Преимущественный
0 баллов - наличие задолженности, превышающей шестикратный размер МРП
12
G15
Укомплектованность врачами-дерматовенерологами (по занятым штатным единицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G15.1 Число занятых штатных единиц врачей-дерматовенерологов (ставок)
G15.2 Число штатных единиц врачей-дерматовенерологов (ставок)
G15 = (G15.1*100)/G15.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%

5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
9
G11**
Медициналық ұйымды ұлттық аккредиттеу туралы куәліктің болуы
"Е-Лицензиялау" МДҚ
G11.1 Аккредиттеу дәрежесі (1-бірінші, 2-екінші, 3-жоғары, 0-жоқ)
Х
Х
Сұрау салу күніне қолданыстағы дәрежесі (жоғары, бірінші, екінші) бойынша аккредиттеу туралы куәліктің болуы
5 балл – жоғары дәреженің болуы
Басым
4 балл – бірінші дәрежелі
3 балл – аккредиттеудің екінші дәрежесі
0 балл – аккредиттеу дәрежесінің болмауы
10
G12***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында стационарлық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G12.1 Стационарлық жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан да көп, 2 жыл, 1 жыл, 0 жыл)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі
жоқ
11
G13**
АЕК-тің алты еселенген мөлшерінен аспайтын салық берешегінің болмауы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректері бойынша ақпарат
G13.1 АЕК - тің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы (=0), АЕК-тің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болуы (=1)
Х
Х
Салық берешегінің болмауы
5 балл – АЕК-тің алты еселенген мөлшерінен аспайтын берешектің болмауы
Басым
0 балл – АЕК-тің алты еселенген мөлшерінен асатын берешектің болуы
12
G15
Дерматовенеролог-дәрігерлермен жасақталу (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық персоналының мамандықтары бойынша есеп
G15.1 Дерматовенеролог дәрігерлердің жұмыспен қамтылған штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G15.2 Дерматовенеролог дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G15 = (G15.1*100)/G15.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу

1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
13
G16****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание дерматовенерологической медицинской помощи, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G16.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание дерматовенерологической медицинской помощи, тенге
G16.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание дерматовенерологической медицинской помощи
G16 = (G16.1*100)/G16.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
14
G17***
Наличие опыта предоставления дерматовенерологической медицинской помощи на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G17.1 Опыт работы по оказанию дерматовенерологической медицинской помощи (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
15
G18**
Соответствие количества врачей по специальности "Инфекционные болезни взрослые, детские" к количеству коек "инфекционные для взрослых, для детей"
ЕТД - СУР - 2. Коечный фонд по профилям или 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G18.1 Количества врачей по специальности "Инфекционные болезни взрослые, детские"
G18.2 Количество коек "инфекционные для взрослых, для детей"
Х
1 врач на 20 коек
5 баллов - 1 врач - 20 коек
Преимущественный
4 балла - 1 врач - 25 коек
3 балла - 1 врач - 30 коек
2 балла - 1 врач - 35 коек
1 балл - 1 врач - 40 коек
0 баллов - 1 ставка врача на более 40 коек
16
G19****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи больным с инфекционными заболеваниями, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G19.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи больным с инфекционными заболеваниями, тенге

1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
13
G16****
Дерматовенерологиялық медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G16.1 Дерматовенерологиялық медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G16.2 Дерматовенерологиялық медициналық көмек көрсету үшін ақы төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы
G16 = (G16.1*100)/G16.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
14
G17***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында дерматовенерологиялық медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G17.1 Дерматовенерологиялық медициналық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан да көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
15
G18**
"Ересектердің, балалардың инфекциялық аурулары" мамандығы бойынша дәрігерлер санының "ересектерге, балаларға арналған инфекциялық" төсек санына сәйкестігі
ЕҚБ - РБЖ - 2. Бейіндер бойынша төсек қоры немесе 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина қызметкерлерінің мамандықтары бойынша есеп
G18.1 "Ересектердің, балалардың инфекциялық аурулары" мамандығы бойынша дәрігерлер саны
G18.2 "Ересектерге, балаларға арналған инфекциялық" төсектер саны
Х
20 төсекке 1 дәрігер
5 балл – 1 дәрігер -20 төсек
Басым
4 балл – 1 дәрігер - 25 төсек
3 балл – 1 дәрігер - 30 төсек
2 балл – 1 дәрігер - 35 төсек
1 балл – 1 дәрігер - 40 төсек
0 балл – 1 дәрігерлік мөлшерлемеге - 40-тан астам төсек
16
G19****
Инфекциялық аурулары бар науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G19.1 Инфекциялық аурулары бар науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге

G19.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание медицинской помощи больным с инфекционными заболеваниями, тенге
G19 = (G19.1*100)/G19.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
17
G21***
Наличие опыта предоставления медицинской помощи больным с инфекционными заболеваниями на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G21.1 Опыт работы по оказанию медицинской помощи больным с инфекционными заболеваниями (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
18
G22
Укомплектованность врачебными кадрами (по физическим лицам) в дневном стационаре, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G22.1 Число физических лиц врачей основных работников в дневном стационаре (человек)
G22.2 Число штатных единиц врачей в дневном стационаре (ставок)
G22 = (G22.1*100)/G22.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80- 89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
19
G23
Укомплектованность врачебными кадрами (по занятым штатным единицам) в дневном стационаре, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G23.1 Число занятых штатных единиц врачей в дневном стационаре (ставок)
G23.2 Число штатных единиц врачей в дневном стационаре (ставок)
G23 = (G23.1*100)/G23.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%

G19.2 Инфекциялық аурулары бар науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін төлемге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G19 = (G19.1*100)/G19.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
17
G21***
ТМККК шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында инфекциялық аурулармен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G21.1 Инфекциялық аурулары бар науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
18
G22
Күндізгі стационардың дәрігерлік кадрлармен (жеке тұлғалар бойынша) жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G22.1 Күндізгі стационардағы негізгі қызметкер дәрігерлерінің жеке тұлғалар саны (адам)
G22.2 Күндізгі стационардағы дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G22 = (G22.1*100)/G22.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
19
G23
Күндізгі стационардың дәрігерлік кадрлармен жасақталуы (жұмыспен қамтылған штаттық бірліктер бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G23.1 Күндізгі стационарда жұмыс істейтін дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G23.2 Күндізгі стационардағы дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G23 = (G23.1*100)/G23.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу

1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
20
G24
Показатель исхода лечения в дневном стационаре при АПО с переводом в круглосуточный стационар, %
ИС "ЭРСБ"
G24.1 Количество переведенных из дневного стационара АПО в круглосуточный стационар
G24.2 Количество пролеченных в дневном стационаре при АПО за отчетный период
G24 = (G24.1*100)/G24.2
0%
5 баллов - отсутствие (=0)
Базовый
0 баллов - наличие (>0)
21
G25****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание стационарозамещающей медицинской помощи, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G25.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание стационарозамещающей медицинской помощи, тенге
G25.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание стационарозамещающей медицинской помощи, тенге
G25 = (G25.1*100)/G25.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
22
G26***
Наличие опыта предоставления стационарозамещающей медицинской помощи на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G26.1 Опыт работы по оказанию стационарозамещающей медицинской помощи (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
23
G27
Укомплектованность врачебными кадрами (по физическим лицам) по специальности "Реабилитация", %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G27.1 Число физических лиц врачей по специальности "Реабилитация" (человек)
G27.2 Число штатных единиц врачей по специальности "Реабилитация" (ставок)
G27 = (G27.1*100)/G27.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80- 89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%

1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
20
G24
Тәуліктік стационарға ауыстыра отырып, АЕҰ жанындағы күндізгі стационарда емделу нәтижесінің көрсеткіші, %
"СНЭТ" АЖ
G24.1 АЕҰ күндізгі стационардан тәуліктік стационарға ауыстырылғандар саны
G24.2 Есепті кезеңде АЕҰ жанындағы күндізгі стационарда емделгендердің саны
G24 = (G24.1*100)/G24.2
0%
5 балл – болмауы (=0)
Базалық
0 балл – болуы (>0)
21
G25****
Стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G25.1 Стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G25.2 Стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G25 = (G25.1*100)/G25.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
22
G26***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G26.1 Стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
23
G27
"Оңалту" мамандығы бойынша дәрігерлік кадрлармен (жеке тұлғалар бойынша) жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G27.1 "Оңалту" мамандығы бойынша дәрігерлердің жеке тұлғаларының саны (адам)
G27.2 "Оңалту" мамандығы бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G27 = (G27.1*100)/G27.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу

0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
24
G28
Укомплектованность врачебными кадрами (по занятым штатным единицам) по специальности "Реабилитация", %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G28.1 Число занятых штатных единиц врачей по специальности "Реабилитация" (ставок)
G28.2 Число штатных единиц врачей по специальности "Реабилитация" (ставок)
G28 = (G28.1*100)/G28.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
25
G29****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской реабилитации, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G29.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской реабилитации, тенге
G29.2 Общая сумма предъявленных средств за оказание медицинской реабилитации, тенге
G29 = (G29.1*100)/G29.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
26
G30***
Наличие опыта предоставления медицинской реабилитации на территории Республики Казахстан в системе ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G30.1 Опыт работы по оказанию медицинской реабилитации (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
27
G31
Укомплектованность врачебными кадрами (по физическим лицам) по оказанию паллиативной помощи, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G31.1 Число физических лиц врачей основных работников по профилю коек "паллиативные" (человек)
G31.2 Число штатных единиц врачей по профилю коек "паллиативные" (ставок)

0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
24
G28
"Оңалту" мамандығы бойынша дәрігерлік кадрлармен (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша) жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G28.1 "Оңалту" мамандығы бойынша дәрігерлердің жұмыс істейтін штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G28.2 "Оңалту" мамандығы бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G28 = (G28.1*100)/G28.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
25
G29****
Медициналық оңалтуды көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ / Сапа мониторингі есебі
G29.1 Медициналық оңалтуды көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G29.2 Медициналық оңалту көрсеткені үшін ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G29 = (G29.1*100)/G29.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
26
G30***
МӘМС жүйесінде Қазақстан Республикасының аумағында медициналық оңалтуды ұсыну тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G30.1 Медициналық оңалту бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан да көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
27
G31
Паллиативтік көмек көрсету бойынша дәрігерлік кадрлармен (жеке тұлғалар бойынша) жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G31.1 Паллиативтік төсек бейіні бойынша негізгі қызметкерлерден дәрігер жеке тұлғалардың саны (адам)
G31.2 "Паллиативтік" төсек бейіні бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)

G31 = (G31.1*100)/G31.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
28
G32
Укомплектованность врачебными кадрами (по занятым штатным единицам) по паллиативной помощи, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G32.1 Число занятых штатных единиц врачей по профилю коек "паллиативные" (ставок)
G32.2 Число штатных единиц врачей по профилю коек "паллиативные" (ставок)
G32 = (G32.1*100)/G32.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
29
G33****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание паллиативной помощи, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G33.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание паллиативной помощи, тенге
G33.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание паллиативной помощи, тенге
G33 = (G33.1*100)/G33.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
30
G34***
Наличие опыта предоставления паллиативной помощи на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G34.1 Опыт работы по оказанию паллиативной помощи (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
31
G39
Наличие неподтвержденных случаев оказания медицинской помощи (услуги) приписки

G31 = (G31.1*100)/G31.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
28
G32
Паллиативтік көмек бойынша дәрігерлік кадрлармен (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша) жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G32.1 "Паллиативтік" төсек бейіні бойынша дәрігерлердің жұмыспен қамтылған штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G32.2 "Паллиативтік" төсек бейіні бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G32 = (G32.1*100)/G32.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
29
G33****
Паллиативтік көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G33.1 Паллиативтік көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G33.2 Паллиативтік көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G33 = (G33.1*100)/G33.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша
орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
30
G34***
ТМККК шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында паллиативтік көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G34.1 Паллиативтік көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан да көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
31
G39
Медициналық көмек (қызмет) көрсетудің расталмаған жағдайларының болуы

Информация с ЕТД по подтверждҰнному коду дефекта 5.0
G39.1 Отсутствие подтвержденного дефекта 5.0 (=0), наличие подтвержденного кода дефекта 5.0 (=1)
Х
Х
Отсутствие приписок
5 баллов - отсутствие приписок (=0)
Базовый
0 баллов - наличие приписок (=1)
32
G40
Укомплектованность врачебными кадрами (по физическим лицам) врач-травматолог, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G40.1 Число физических лиц врачей основных работников (травматолог) (человек)
G40.2 Число штатных единиц врачей (травматолог) (ставок)
G40 = (G40.1*100)/G40.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
33
G41
Укомплектованность врачебными кадрами (по занятым штатным единицам) врач-травматолог, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G41.1 Число занятых штатных единиц врачей (травматолог) (ставок)
G41.2 Число штатных единиц врачей (травматолог) (ставок)
G41 = (G41.1*100)/G41.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
34
G42****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи в травматологических пунктах, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G42.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи в травматологических пунктах, тенге
G42.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание медицинской помощи в травматологических пунктах, тенге
G42 = (G42.1*100)/G42.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
35
G43***
Наличие опыта предоставления медицинской помощи в травматологических пунктах на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг

5.0 ақаудың расталған коды бойынша ЕҚБ-дан ақпарат
G39.1 Расталған 5.0 ақаудың болмауы (=0), расталған 5.0 ақаудың болуы (=1)
Х
Х
Қосып жазулардың болмауы
5 балл – расталмаған жағдайларының болмауы (=0)
Базалық
0 балл – расталмаған жағдайларының болуы (=1)
32
G40
Травматолог дәрігер кадрлармен жасақталуы (жеке тұлғалар бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G40.1 Негізгі қызметкерлер (травматолог) дәрігерлерінің жеке тұлғалар саны (адам)
G40.2 Дәрігерлердің (травматолог) штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G40 = (G40.1*100)/G40.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
33
G41
Травматолог-дәрігер кадрлармен жасақталуы (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша) %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G41.1 Дәрігерлердің (травматолог) штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G41.2 Дәрігерлердің (травматолог) штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G41 = (G41.1*100)/G41.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
34
G42****
Травматологиялық пункттерде медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G42.1 Травматологиялық пункттерде медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G42.2 Травматологиялық пункттерде медициналық көмек көрсету үшін ақы төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G42 = (G42.1*100)/G42.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
35
G43***
ТМККК шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағындағы травматологиялық пункттерде медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат

G43.1 Опыт работы по оказанию услуг в травматологических пунктах (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
36
G44
Износ оборудования по ПЭТ, %
СУМТ - 3. Отчет о медицинской технике
G44.1 Амортизация оборудования ПЭТ, накопленная на момент расчета, тысяч тенге
G44.2 Первоначальная стоимость оборудования ПЭТ, тысяч тенге
G44 = (G44.1*100)/G44.2
Среднее значение износа по РК: менее 51%
5 баллов - 49% и менее соответствия целевому значению
Базовый
4 балла - 50-59% соответствия целевому значению
3 балла - 60-69% соответствия целевому значению
2 балла - 70-79% соответствия целевому значению
1 балл - 80-89% соответствия целевому значению
0 баллов - 90-100% и более соответствия целевого значения
37
G45****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи по ПЭТ, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G45.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи по ПЭТ, тенге
G45.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание медицинской помощи по ПЭТ, тенге
G45 = (G45.1*100)/G45.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
38
G46***
Наличие опыта предоставления медицинской помощи с применением ПЭТ на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G46.1 Опыт работы по оказанию ПЭТ (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
39
G47
Укомплектованность кадрами (по физическим лицам) по оказанию патологоанатомической диагностики, %

G43.1 травматологиялық пункттерде қызмет көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан да көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
36
G44
ПЭТ бойынша жабдықтардың тозуы, %
МТБЖ - 3. Медициналық техника туралы есеп
G44.1 Есептеу кезінде жинақталған ПЭТ жабдықтарының амортизациясы, мың теңге
G44.2 ПЭТ жабдықтырының бастапқы құны, мың теңге
G44 = (G44.1*100)/G44.2
ҚР бойынша тозудың орташа мәні: 51%-дан кем
5 балл – 49% және одан төмен нысаналы мәнге сәйкестік
Базалық
4 балл – 50-59% нысаналы мәнге сәйкестік
3 балл – 60-69% нысаналы мәнге сәйкестік
2 балл – 70-79% нысаналы мәнге сәйкестік
1 балл – 80-89% нысаналы мәнге сәйкестік
0 балл – 90%-100% және одан да көп нысаналы мәнге сәйкестігі
37
G45****
ПЭТ бойынша медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G45.1 ПЭТ бойынша медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G45.2 ПЭТ бойынша медициналық көмек көрсету үшін ақы төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G45 = (G45.1*100)/G45.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
38
G46***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында ПЭТ қолдана отырып медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G46.1 ПЭТ көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан да көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
39
G47
Патологиялық-анатомиялық диагностика көрсету бойынша кадрлармен жасақталуы (жеке тұлғалар бойынша), %

ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G47.1 Число физических лиц по оказанию патологоанатомической диагностики (человек)
G47.2 Число штатных единиц по оказанию патологоанатомической диагностики (ставок)
G47 = (G47.1*100)/G47.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80- 89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
40
G48
Укомплектованность кадрами (по занятым штатным единицам) по оказанию патологоанатомической диагностики, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G48.1 Число занятых штатных единиц по оказанию патологоанатомической диагностики (ставок)
G48.2 Число штатных единиц по оказанию патологоанатомической диагностики (ставок)
G48 = (G48.1*100)/G48.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
41
G49****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи по патологоанатомической диагностике, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G49.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи по патологоанатомической диагностике, тенге
G49.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание медицинской помощи по патологоанатомической диагностике, тенге
G49 = (G49.1*100)/G49.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
42
G50***
Наличие опыта предоставления медицинской помощи по патологоанатомической диагностике на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G50.1 Опыт работы патологоанатомической диагностике (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.

ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G47.1 Патологиялық-анатомиялық диагностика көрсету бойынша жеке тұлғалардың саны (адам)
G47.2 Патологиялық-анатомиялық диагностика көрсету бойынша штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G47 = (G47.1*100)/G47.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
40
G48
Патологиялық-анатомиялық диагностика көрсету бойынша кадрлармен жасақталуы (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G48.1 Патологиялық-анатомиялық диагностика көрсету бойынша жұмыспен қамтылған штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G48.2 Патологиялық-анатомиялық диагностика көрсету бойынша штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G48 = (G48.1*100)/G48.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
41
G49****
Патологиялық-анатомиялық диагностика бойынша медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G49.1 Патологиялық-анатомиялық диагностика бойынша медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G49.2 Патологиялық-анатомиялық диагностика бойынша медициналық көмек көрсеткені үшін төлемге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G49 = (G49.1*100)/G49.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
42
G50***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында патологиялық-анатомиялық диагностика бойынша медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G50.1 Патологиялық-анатомиялық диагностиканың жұмыс тәжірибесі (3 жыл, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы

5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
43
G51
Укомплектованность фармацевтическими кадрами аптеки - аптечного склада в стационаре (по занятым штатным единицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G51.1 Число занятых штатных единиц фармацевтов, провизоров (ставок)
G51.2 Число штатных единиц фармацевтов, провизоров (ставок)
G51 = (G51.1*100)/G51.2
Процент укомплектованности должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
44
G52
Укомплектованность врачебными кадрами по специальности "гематология" и (или) "онкология" (по физическим лицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G52.1 Число физических лиц врачей основных работников по специальности "гематология" и (или) "онкология" (человек)
G52.2 Число штатных единиц врачей по специальности "гематология" и (или) "онкология" (ставок)
G52 = (G52.1*100)/G52.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
45
G53
Укомплектованность врачебными кадрами по специальности "гематология" и (или) "онкология" (по занятым штатным единицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G53.1 Число занятых штатных единиц врачей по специальности "гематология" и (или) "онкология" (ставок)
G53.2 Число штатных единиц врачей по специальности "гематология" и (или) "онкология" (ставок)
G53 = (G53.1*100)/G53.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%

5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
43
G51
Дәріхананың - стационардағы дәріхана қоймасының фармацевтикалық кадрлармен жасақталуы (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G51.1 Жұмыс істейтін лауазымдардағы фармацевттердің, провизорлардың жеке тұлғаларының саны (мөлшерлемелері)
G51.2 Фармацевтердің, провизорлардың штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G51 = (G51.1*100)/G51.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
44
G52
"Гематология" және (немесе) "онкология" мамандығы бойынша дәрігерлік кадрлармен жасақталуы (жеке тұлғалар бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G52.1 "Гематология" және (немесе) "онкология" мамандығы бойынша негізгі қызметкерлер дәрігерлерінің жеке тұлғаларының саны (адам)
G52.2 "Гематология" және (немесе) "онкология" мамандығы бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелері)
G52 = (G52.1*100)/G52.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
45
G53
"Гематология" және (немесе) "онкология" мамандығы бойынша (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша) дәрігерлік кадрлармен жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G53.1 "Гематология" және (немесе) "онкология" мамандығы бойынша дәрігерлердің жұмыспен қамтылған штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G53.2 "Гематология" және (немесе) "онкология" мамандығы бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G53 = (G53.1*100)/G53.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %

5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
46
G54
Наличие лицензии на медицинскую деятельность по подвиду "Анестезиология-реаниматология"
ИС "Е-Лицензирование"
G54.1 Наличие лицензии по подвиду "Анестезиология-реаниматология" (=1), Отсутствие лицензии по подвиду "Анестезиология-реаниматология" (=0)
Х
Х
Наличие лицензии на медицинскую деятельность по специальности "Анестезиология-реаниматология"
5 баллов - наличие лицензии (=1)
Базовый
0 баллов - отсутствие лицензии (=0)
47
G55**
Соответствие штатных единиц врачей гематологов к количеству коек профиля "Гематологические"
ЕТД - СУР - 2. Коечный фонд по профилям и 5.3.2 отчет по специальностям
G55.1 Количество занятых штатных должностей врачей гематологов
G55.2 Количество гематологических коек
G55 = (G55.1*100)/G55.2
1 ставка врача-гематолога на 10 коек
5 баллов - 1 и более ставок врача на 10 коек
Преимущественный
4 балла - 1 ставка врача на 15 коек
3 балла - 1 ставка врача на 20 коек
2 балла - 1 ставка врача на 25 коек
1 балл - 1 ставка врача на 30 коек
0 баллов - 1 ставка врача на более 30 коек
48
G56****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи онкогематологическим больным, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G56.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи онкогематологическим больным, тенге
G56.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств по оказанию медицинской помощи онкогематологическим больным, тенге
G56 = (G56.1*100)/G56.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
49
G57***
Наличие опыта предоставления медицинской помощи онкогематологическим больным на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G57.1 Опыт работы по оказанию медицинской помощи онкогематологическим больным (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый

5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
46
G54
"Анестезиология-реаниматология" кіші түрі бойынша медициналық қызметке лицензияның болуы
"Е-лицензиялау" АЖ
G54.1 "Анестезиология-реаниматология" кіші түрі бойынша лицензияның болуы (=1), "Анестезиология-реаниматология" кіші түрі бойынша лицензияның болмауы (=0)
Х
Х
"Анестезиология-реаниматология" мамандығы бойынша медициналық қызметке лицензияның болуы
5 балл – лицензияның болуы (=1)
Базалық
0 балл – лицензияның болмауы (=0)
47
G55**
Гематолог дәрігерлердің штат бірліктерінің "гематологиялық" бейінді төсектер санына сәйкестігі
ЕҚБ - РБЖ - 2. Бейіндер бойынша төсек қоры и 5.3.2 мамандықтар бойынша есеп
G55.1 Гематолог дәрігерлердің штаттық лауазымдарының саны
G55.2 Гематологиялық төсек саны
G55 = (G55.1*100)/G55.2
Гематолог дәрігердің1 мөлшерлемесі 10 төсек
5 балл – 10 төсекке 1 дәрігер
Базалық
4 балл – 15 төсекке 1 дәрігер
3 балл – 20 төсекке 1 дәрігер
2 балл – 25 төсекке 1 дәрігер
1 балл – 30 төсекке 1 дәрігер
0 балл – 30-дан көп төсекке 1 дәрігер
48
G56****
Онкогематологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G56.1 Онкогематологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G56.2 Онкогематологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G56 = (G56.1*100)/G56.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
49
G57***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында онкогематологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G57.1 Онкогематологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық

4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
50
G58
Укомплектованность врачебными кадрами по специальности "нефрология" по физическим лицам, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G58.1 Число физических лиц врачей основных работников по специальности "нефрология" (человек)
G58.2 Число штатных единиц врачей по специальности "нефрологи" (ставок)
G58 = (G58.1*100)/G58.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
51
G59
Укомплектованность врачебными кадрами по специальности "нефрология" по занятым штатным единицам, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G59.1 Число занятых штатных единиц врачей по специальности "нефрология" (ставок)
G59.2 Число штатных единиц врачей по специальности "нефрологи" (ставок)
G59 = (G59.1*100)/G59.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80-89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
52
G60***
Наличие опыта предоставления медицинской помощи по программному диализу на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G60.1 Опыт работы по оказанию программного диализа (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 года
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
53
G61****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание программного диализа, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества

4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
50
G58
"Нефрология" мамандығы бойынша дәрігерлік кадрлармен жеке тұлғалар бойынша жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G58.1 "Нефрология" мамандығы бойынша негізгі қызметкерлер дәрігерлерінің жеке тұлғаларының саны (адам)
G58.2 "Нефролог" мамандығы бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G58 = (G58.1*100)/G58.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
51
G59
Жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша "нефрология" мамандығы бойынша дәрігерлік кадрлармен жасақталуы, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G59.1 "Нефрология" мамандығы бойынша дәрігерлердің жұмыспен қамтылған штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G59.2 "Нефролог" мамандығы бойынша дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G59 = (G59.1*100)/G59.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
52
G60***
ТМККК шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында бағдарламалық диализ бойынша медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G60.1 Бағдарламалық диализ көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
53
G61****
Бағдарламалық диализ көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі

G61.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема по программному диализу, тенге
G61.2 Общая сумма предъявленных средств на оплату по программному диализу, тенге
G61 = (G61.1*100)/G61.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
54
G62
Укомплектованность врачебными кадрами в организациях, оказывающих онкологическую помощь, на вторичном и третичном уровнях (по физическим лицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G62.1 Число физических лиц врачей из числа основных работников в организациях, оказывающих онкологическую помощь, на вторичном и третичном уровнях (человек)
G62.2 Число штатных единиц врачей в организациях, оказывающих онкологическую помощь, на вторичном и третичном уровнях (ставок)
G62 = (G62.1*100)/G62.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80- 89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
55
G63
Укомплектованность врачебными кадрами в организациях, оказывающих онкологическую помощь, на вторичном и третичном (по занятым штатным единицам), %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G63.1 Число занятых штатных единиц врачей в организациях, оказывающих онкологическую помощь, на вторичном и третичном уровнях (ставок)
G63.2 Число штатных единиц врачей в организациях, оказывающих онкологическую помощь, на вторичном и третичном уровнях (ставок)
G63 = (G63.1*100)/G63.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80- 89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
56
G64
Наличие основных структурных подразделений в онкологических центрах вторичного и третичного уровня: -клинико-диагностического отделения с подразделением динамического наблюдения; -отделения химиотерапии; - отделения хирургии опухолей; - отделения лучевой терапии (радиологическое отделение)

G61.1 Бағдарламалық диализ бойынша сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G61.2 Бағдарламалық диализ бойынша төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G61 = (G61.1*100)/G61.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
54
G62
Екінші және үшінші деңгейлерде онкологиялық көмек көрсететін ұйымдарда (жеке тұлғалар бойынша) дәрігерлік кадрлармен жасақталу, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G62.1 Екінші және үшінші деңгейлерде онкологиялық көмек көрсететін ұйымдардағы негізгі қызметкерлер қатарындағы дәрігерлердің жеке тұлғаларының саны (адам)
G62.2 Екінші және үшінші деңгейлерде онкологиялық көмек көрсететін ұйымдардағы дәрігерлердің (мөлшерлеме) штат бірліктерінің саны
G62 = (G62.1*100)/G62.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
55
G63
Екінші және үшінші деңгейлерде онкологиялық көмек көрсететін ұйымдарда дәрігерлік кадрлармен жасақталуы (жұмыспен қамтылған штат бірліктері бойынша), %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G63.1 Екінші және үшінші деңгейлерде онкологиялық көмек көрсететін ұйымдарда дәрігерлердің жұмыспен қамтылған штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G63.2 Екінші және үшінші деңгейлердегі онкологиялық көмек көрсететін ұйымдардағы дәрігерлердің штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G63 = (G63.1*100)/G63.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
56
G64
Екінші және үшінші деңгейдегі онкологиялық орталықтарда негізгі құрылымдық бөлімшелердің болуы:
-динамикалық байқау бөлімшесі бар клиникалық-диагностикалық бөлімше;
- химиотерапия бөлімшелері;
- ісік хирургиясы бөлімшелері;
- сәулелік терапия бөлімшелері (радиологиялық бөлімше)

ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G64.1 Наличие основных структурных подразделений онкологических центров (=1), Отсутствие основных структурных подразделений онкологических центров (=0)
Х
Х
Наличие основных структурных подразделений онкологических центров
5 баллов - наличие основных структурных подразделений онкологических центров (=1)
Базовый
0 баллов - отсутствие основных структурных подразделений онкологических центров (=0)
57
G65****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание помощи онкологическим больным, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G65.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание помощи онкологическим больным, тенге
G65.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание медицинской помощи онкологическим больным, тенге
G65 = (G65.1*100)/G65.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
58
G66***
Наличие опыта предоставления медицинской помощи онкологическим больным на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G66.1 Опыт работы по оказанию специализированной медицинской помощи онкологическим больным (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 год
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
59
G67
Наличие зарегистрированных пациентов на учете в ИС "ЭРОБ" с ЗН по организациям, оказывающих онкологическую помощь на вторичном уровне
ИС "ЭРОБ"
G67.1 Наличие зарегистрированных пациентов на учете пациентов с ЗН (=1), Отсутствие зарегистрированных на учете пациентов с ЗН (=0)
G67.2 Организация здравоохранения вторичного уровня (=1), Организация здравоохранения не вторичного уровня (=0)
G67 = (G67.1*100)/G67.2
Динамичное наблюдение за состоянием здоровья пациента с ЗН
5 баллов - наличие (=1)
Базовый
0 баллов - отсутствие (=0)
60
G68
Хирургическая активность в дневном стационаре, %
ЕТД - ЭРСБ - Хирургическая активность
G68.1 Всего прооперированных больных в дневном стационаре
G68.2 Всего пролеченных больных в дневном стационаре

ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G64.1 Онкологиялық орталықтардың негізгі құрылымдық бөлімшелерінің болуы (=1),
Онкологиялық орталықтардың негізгі құрылымдық бөлімшелерінің болмауы (=0)
Х
Х
Онкологиялық орталықтардың негізгі құрылымдық бөлімшелерінің болуы
5 балл - онкологиялық орталықтардың негізгі құрылымдық бөлімшелерінің болуы (=1)
Базалық
0 балл - онкологиялық орталықтардың негізгі құрылымдық бөлімшелерінің болмауы (=0)
57
G65****
Онкологиялық науқастарға көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G65.1 Онкологиялық науқастарға көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G65.2 Онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсеткені үшін төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G65 = (G65.1*100)/G65.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
58
G66***
ТМККК шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G66.1 Онкологиялық науқастарға мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
59
G67
Екінші деңгейде онкологиялық көмек көрсететін ұйымдар бойынша ҚІ бар "ОНЭТ" АЖ-да есепте тіркелген пациенттердің болуы
"ОНЭТ" АЖ
G67.1 Есепте тіркелген ҚІ бар пациенттердің болуы (=1),
Есепте тіркелген ҚІ бар пациенттердің болмауы (=0)
G67.2 Екінші деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымы (=1),
Екінші деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымы емес (=0)
G67 = (G67.1*100)/G67.2
ҚІ бар науқастың денсаулық жағдайын динамикалық байқау
5 балл – болуы (=1)
Базалық
0 балл – болмауы (=0)
60
G68
Күндізгі стационардағы хирургиялық белсенділік, %
ЕҚБ - СНЭТ - Хирургиялық белсенділік
G68.1 Күндізгі стационарда операция жасалған барлық науқастар
G68.2 Күндізгі стационарда барлық емделген науқастар

G68 = (G68.1*100)/G68.2
Не менее 29% (среднее по РК)
5 баллов - 40% и более
Базовый
4 балла - 35-39%
3 балла - 29-34%
2 балла - 25-28%
1 балл - 20-24%
0 баллов - менее 19%
61
G69
Доступность СЗТ прикрепленному населению
ЕТД - РПН
G69.1 Наличие прикрепленного населения (=1), Отсутствие прикрепленного населения (=0)
Х
Х
С целью соблюдения маршрута пациента
5 баллов - наличие (=1)
Базовый
0 баллов - отсутствие (=0)
62
G70****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание высокотехнологичной медицинской помощи, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G70.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание высокотехнологичной медицинской помощи, тенге
G70.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание высокотехнологичной медицинской помощи, тенге
G70 = (G70.1*100)/G70.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
63
G71
Доля послеоперационных осложнений, %
ЕТД - ЭРСБ - С учетом закрытия периода - 22. Отчет стационара
G71.1 Количество зарегистрированных послеоперационных осложнений
G71.2 Количество пролеченных случаев с операциями
G71 = (G71.1*100)/G71.2
ВТМП: не более 0,7%
5 баллов - 0,2% и ниже
Базовый
4 балла - 0,4%
3 балла - 0,6%
2 балла - 0,8%
1 балл - 0,9%
0 баллов - больше 0,9%
64
G72***
Наличие опыта предоставления высокотехнологичной медицинской помощи на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G72.1 Опыт работы по оказанию ВТМП (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 год
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
65
G73
Определение субъекта здравоохранения в качестве ургентной организацией на основании приказа местного исполнительного органа в области здравоохранения
Приказ местного органа государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы
G73.1 Оказание медицинской помощи в экстренной и (или) неотложной форме (ежедневно круглосуточно = 2, отдельные дни = 1, нет в приказе = 0)
Работа в режиме ожидания пациентов, требующих неотложной медицинской помощи
повышение рейтинговой оценки до 1 уровня
Базовый
повышение рейтинговой оценки на 1 балл
0 баллов - отсутствие
66
G74
Количество смен проводимых диализов
График работы поставщика

G68 = (G68.1*100)/G68.2
кемінде 29% (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 40%-дан көп
Базалық
4 балл – 35-39%
3 балл – 29-34%
2 балл – 25-28%
1 балл – 20-24%
0 балл – 19%-дан төмен
61
G69
Бекітілген халыққа САТ қолжетімділігі
ЕҚБ - БХТ
G69.1 Бекітілген халықтың болуы (=1), бекітілген халықтың болмауы (=0)
Х
Х
Пациенттің бағытын сақтау мақсатында
5 балл – болуы (=1)
Базалық
0 балл – болмауы (=0)
62
G70****
Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G70.1 Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G70.2 Жоғары технологиялық медициналық көмек көрсеткені үшін төлемге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G70 = (G70.1*100)/G70.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
63
G71
Операциядан кейінгі асқынулардың үлесі, %
ЕҚБ - СНЭТ - Кезеңнің жабылуын ескере отырып - 22. Стационар есебі
G71.1 Операциядан кейінгі асқынулардың тіркелген саны
G71.2 Операциямен емделген жағдайлардың саны
G71 = (G71.1*100)/G71.2
ЖТМК: 0,7-ден аспайды%
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,4%
3 балл – 0,6%
2 балл – 0,8%
1 балл – 0,9%
0 балл – 0,9%-дан көп
64
G72***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G72.1 ЖТМК көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
65
G73
Денсаулық сақтау саласындағы жергілікті атқарушы органның бұйрығы негізінде денсаулық сақтау субъектісін ургентті ұйым ретінде айқындау
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органының бұйрығы
G73.1 Шұғыл және (немесе) кезек күттірмейтін нысанда медициналық көмек көрсету (Күн сайын тәулік бойы = 2, жекелеген күндер = 1, бұйрықта жоқ = 0)
Х
Х
Кезек күттірмейтін медициналық көмекті қажет ететін пациенттерді күту режимінде жұмыс істеу
рейтингтік бағаны 1 деңгейге дейін арттыру
Базалық
рейтингтік бағаны 1 балға арттыру
0 ұпай – жоқ
66
G74
Өткізілетін диализдердің ауысым саны
Қызметтер берушінің жұмыс кестесі

G74.1 Количество смен проводимых диализов
Х
Х
Качественное оказание медицинской помощи
5 баллов - 2 и менее смен
Базовый
0 баллов - более 2 смен
67
G75
Наличие службы поддержки пациента и внутренней экспертизы
ИС "СУР"
G75.1 Наличие службы поддержки пациентов и внутренней экспертизы (=1), Отсутствие службы поддержки пациентов и внутренней экспертизы (=0)
Х
Х
Служба определяет степень удовлетворенности пациентов уровнем и качеством медицинских услуг (помощи) и определяет потребности населения и пациентов
5 баллов - наличие (=1)
Базовый
0 баллов - отсутствие (=0)
68
G76
Укомплектованность врачебными кадрами (по физическим лицам) по оказанию стоматологической помощи, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G76.1 Число специалистов по специальности "Стоматология", "Зубной врач (Дантист)", "Гигиенист стоматологический" (человек)
G76.2 Число штатных единиц по оказанию стоматологической помощи (ставок)
G76 = (G76.1*100)/G76.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80- 89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
69
G77
Укомплектованность врачебными кадрами (по штатным единицам) по оказанию стоматологической помощи, %
ЕТД - СУР - 5.3.2 Отчет по специальностям медицинского персонала организаций здравоохранения
G77.1 Число специалистов по специальности "Стоматология", "Зубной врач (Дантист)", "Гигиенист стоматологический" (ставок)
G77.2 Число штатных единиц по оказанию стоматологической помощи (ставок)
G77 = (G77.1*100)/G77.2
Процент укомплектованности врачами должен стремиться к 100%, минимально - не менее 80%
5 баллов - достижение целевого показателя на 90-100%
Базовый
4 балла - достижение целевого показателя на 80- 89%
3 балла - достижение целевого показателя на 70-79%
2 балла - достижение целевого показателя на 60-69%
1 балл - достижение целевого показателя на 50-59%
0 баллов - достижение целевого показателя на 49% и ниже
70
G78****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание медицинской помощи по стоматологии, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G78.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание стоматологической помощи, тенге
G78.2 Общая сумма предъявленных средств за оказание стоматологической помощи, тенге

G74.1 Өткізілетін диализдердің ауысым саны
Х
Х
Сапалы медициналық көмек көрсету
5 балл – 2 және аз ауысым
Базалық
0 балл – 2-ден астам ауысым
67
G75
Пациенттерді қолдау және ішкі сараптама қызметінің болуы
"РБЖ" АЖ
G75.1 Пациенттерді қолдау және ішкі сараптама қызметінің болуы (=1),
Пациенттерді қолдау және ішкі сараптаманың болмауы (=0)
Х
Х
Қызмет пациенттердің медициналық қызметтердің (көмектің) деңгейі мен сапасына қанағаттану дәрежесін айқындайды және халық пен пациенттердің қажеттіліктерін айқындайды
5 балл – болуы (=1)
Базалық
0 балл – болмауы (=0)
68
G76
Стоматологиялық көмек көрсету бойынша дәрігерлік кадрлармен (жеке тұлғалар бойынша) жасақталу, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G76.1 "Стоматология", "Тіс дәрігері (Дантист)", "Стоматологиялық гигиенист" мамандықтары бойынша мамандар саны (адам)
G76.2 Стоматологиялық көмек көрсету бойынша штат бірліктерінің саны (мөлшерлемелер)
G76 = (G76.1*100)/G76.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
69
G77
Стоматологиялық көмек көрсету бойынша дәрігерлік кадрлармен (штат бірліктері бойынша) жасақталу, %
ЕҚБ - РБЖ - 5.3.2 Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина персоналының мамандықтары бойынша есеп
G77.1 "Стоматология", "Тіс дәрігері (Дантист)", "Стоматологиялық гигиенист" мамандықтары бойынша мамандар саны (мөлшердемелер)
G77.2 Стоматологиялық көмек көрсету бойынша штат бірліктерінің саны (мөлшердемелер)
G77 = (G77.1*100)/G77.2
Дәрігерлермен жасақталу пайызы 100%-ға, ең азы-80%-ға жетуі тиіс %
5 балл – нысаналы көрсеткішке 90-100% қол жеткізу
Базалық
4 балл – нысаналы көрсеткішке 80-89%-ға қол жеткізу
3 балл – нысаналы көрсеткішке 70-79%-ға қол жеткізу
2 балл – нысаналы көрсеткішке 60-69%-ға қол жеткізу
1 балл – нысаналы көрсеткішке 50-59%-ға қол жеткізу
0 балл – нысаналы көрсеткішке 49%-ға және одан төмен қол жеткізу
70
G78****
Стоматология бойынша медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G78.1 Стоматологиялық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G78.2 Стоматологиялық көмек көрсеткені үшін ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге

G78 = (G78.1*100)/G78.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
71
G79***
Наличие опыта предоставления стоматологической медицинской помощи на территории Республики Казахстан в системе ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G79.1 Опыт работы по оказанию стоматологической помощи (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
Х
Х
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг.
5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 год
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
72
G80
Наличие дентального рентген аппарата или радиовизиографа стоматологического
ИС "СУМТ"
G80.1 Наличие дентального рентген аппарата или радиовизиографа стоматологического (=1), Отсутствие дентального рентген аппарата или радиовизиографа стоматологического (0)
Х
Х
Визуальные методы исследования с целью постановки диагноза и дифференциальной диагностики
5 баллов - наличие (=1)
Базовый
0 баллов - отсутствие (=0)
73
G81****
Доля финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание стационарной и (или) стационарозамещающих условиях сельскому населению по КЗГ, %
ЕТД - Отчет мониторинга качества
G81.1 Сумма финансовых средств, снятых по результатам мониторинга качества и объема за оказание стационарной и (или) стационарозамещающих условиях сельскому населению по КЗГ, тенге
G81.2 Общая сумма предъявленных на оплату средств за оказание стационарной и (или) стационарозамещающих условиях сельскому населению по КЗГ, тенге
G81 = (G81.1*100)/G81.2
Менее 0,2% (среднее по РК)
5 баллов - 0,2% и менее 0,2%
Базовый
4 балла - 0,3-0,4%
3 балла - 0,5-0,6%
2 балла - 0,7-0,8%
1 балл - 0,9-1%
0 баллов - более 1%
74
G82***
Наличие опыта предоставления специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях сельскому населению по КЗГ на территории Республики Казахстан в рамках ГОБМП и (или) ОСМС
Информация по раннее заключенным Договорам закупа медицинских услуг
G82.1 Опыт работы по оказанию специализированной медицинской помощи в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях сельскому населению по КЗГ, (3 года и более, 2 года, 1 год, 0)
X
X
Наличие опыта предоставления соответствующей медицинской помощи на территории Республики Казахстан непрерывно в течение трех лет, предшествующих месяцу, в котором осуществляется закуп услуг

G78 = (G78.1*100)/G78.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
71
G79***
Қазақстан Республикасының аумағында МӘМС жүйесінде стоматологиялық медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G79.1 Стоматологиялық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
Х
Х
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы
5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
72
G80
Тіс рентген аппаратының немесе стоматологиялық радиовизиографтың болуы
"МТБЖ" АЖ
G80.1 Тіс рентген аппаратының немесе стоматологиялық радиовизиографтың болуы (=1), Тіс рентген аппаратының немесе стоматологиялық радиовизиографтың болмауы (=0)
Х
Х
Диагноз қою және дифференциалды диагностика мақсатында визуалды зерттеу әдістері
5 балл – болуы (=1)
Базалық
0 балл – болмауы (=0)
73
G81****
Медициналық көмекті КШТ бойынша ауыл халқына стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың үлесі, %
ЕҚБ - Сапа мониторингі есебі
G81.1 Медициналық көмекті КШТ бойынша ауыл халқына стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша алынған қаражаттың сомасы, теңге
G81.2 Медициналық көмекті КШТ бойынша ауыл халқына стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда көрсеткені үшін төлеуге ұсынылған қаражаттың жалпы сомасы, теңге
G81 = (G81.1*100)/G81.2
0,2%-дан кем (ҚР бойынша орташа)
5 балл – 0,2% және 0,2%-дан кем
Базалық
4 балл – 0,3-0,4%
3 балл – 0,5-0,6%
2 балл – 0,7-0,8%
1 балл – 0,9-1%
0 балл – 1%-дан көп
74
G82***
ТМККК және (немесе) МӘМС шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағында КШТ бойынша ауыл халқына стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету тәжірибесінің болуы
Медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бұрын жасалған шарттары бойынша ақпарат
G82.1 КШТ бойынша ауыл халқына стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсету бойынша жұмыс тәжірибесі (3 жыл және одан көп, 2 жыл, 1 жыл, 0)
X
X
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылатын айдың алдындағы үш жыл ішінде Қазақстан Республикасының аумағында үздіксіз тиісті медициналық көмек ұсыну тәжірибесінің болуы

5 баллов - опыт предоставления медицинской помощи 3 года и более
Базовый
4 балла - опыт предоставления медицинской помощи 2 года
3 балла - опыт предоставления медицинской помощи 1 год
0 баллов - меньше года и нет опыта предоставления медицинской помощи
75
G83
Наличие обоснованных жалоб на оказание медицинской помощи в стационарных и стационарозамещающих условиях в течении отчетного периода
Информация с ИС МЗ РК по подтвержденному коду дефекта 8.0
G83.1 Отсутствие жалоб (=0), наличие жалоб (=1)
Х
Х
Стремится к нулю
5 баллов - отсутствие (=0)
Базовый
0 баллов - наличие (=1)
76
G84
Наличие обоснованных жалоб на оказание медицинской помощи в амбулаторно-поликлинических условиях в течении отчетного периода
Информация с ИС МЗ РК по подтвержденному коду дефекта 8.0
G84.1 Отсутствие жалоб (=0), наличие жалоб (=1)
Х
Х
Стремится к нулю
5 баллов - отсутствие (=0)
Базовый
0 баллов - наличие (=1)
Примечание:
* в случае, если здание арендованное, тогда в расчете балла рейтинговой оценки индикатор G5 не участвует;
** преимущественный индикатор;
*** если следующие индикаторы: G12, G17, G21, G26, G30, G34, G43, G46, G50 G57, G60, G66, G72, G79, G82 равны нулю, тогда в расчете бала рейтинговой оценки не участвуют следующие индикаторы: G8, G16, G19, G24, G25, G29, G33, G39, G42, G45, G49; G56, G61, G65, G68, G70, G71, G78, G81, G83, G84;
**** подтвержденные дефекты согласно единому классификатору дефектов по приложению 1 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-321/2020 "Об утверждении Правил проведения мониторинга исполнения условий договора закупа медицинских услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21904);
МРП – месячный расчетный показатель;
ЕТД – портал "Единая точка доступа к отчетам";
СУР – информационная система "Система управления ресурсами";
СУМТ – информационная система "Система управления медицинской техники";
ЭРСБ – информационная система "Электронный регистр стационарных больных";
РПН – информационная система "Регистр прикрепленного населения";
СУКМУ – информационная система "Система управления качеством медицинских услуг";
ЭРОБ – информационная система "Электронный регистр онкологических больных";
РК – Республика Казахстан;
ИС МЗ РК – информационные системы здравоохранения Республики Казахстан;
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи;
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование;
ПЭТ – позитронно-эмиссионная томография;
КДУ – консультативно-диагностические услуги;
АПО – амбулаторно-поликлиническая организация;
МЦЗ – молодежные центры здоровья;
СЗТ – стацинарозамещающая технология;
ЗН – злокачественное новообразование;
КЗГ – клиника затратные группы.
Приложение 3
к Методике расчета индикаторов
и рейтинговой оценки деятельности
субъектов здравоохранения, претендующих
на оказание медицинской помощи
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Шкала рейтинговой оценки деятельности субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
Рейтинговая оценка
Балл по индикаторам
Значение
1.
1
от 4,6 до 5,00 баллов
Субъект здравоохранения соответствует всем требованиям для оказания медицинской помощи. Обладает высоким уровнем организации медицинской помощи и ресурсами для качественного оказания медицинской помощи.
2.
2
от 3,20 до 4,5 баллов
Субъект здравоохранения соответствует требованиям для оказания медицинской помощи. Обладает средним уровнем организации медицинской помощи и ресурсами для качественного оказания медицинской помощи.
3.
3

5 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 3 жыл және одан көп
Базалық
4 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 2 жыл
3 балл – медициналық көмек көрсету тәжірибесі 1 жыл
0 балл – бір жылдан аз және медициналық көмек көрсету тәжірибесі жоқ
75
G83
Есепті кезең ішінде стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда медициналық көмек көрсетуге негізделген шағымдардың болуы
ҚР ДСМ АЖ - мен расталған ақау коды бойынша ақпарат 8.0
G83.1 Шағымдардың болмауы (=0), Шағымдардың болуы (=1)
Х
Х
Нөлге ұмтылады
5 балл – болмауы (=0)
Базалық
0 балл – болуы (=1)
76
G84
Есепті кезең ішінде амбулаториялық-емханалық жағдайларда медициналық көмек көрсетуге негізделген шағымдардың болуы
ҚР ДСМ АЖ - мен расталған ақау коды бойынша ақпарат 8.0
G84.1 Шағымдардың болмауы (=0), Шағымдардың болуы (=1)
Х
Х
Нөлге ұмтылады
5 балл – болмауы (=0)
Базалық
0 балл – болуы (=1)
Ескертпе:
* егер ғимарат жалға алынған болса, онда G5 индикаторы рейтингтік бағалау балын есептеуге қатыспайды;
** басым индикатор;
*** егер мынадай индикаторлар: G12, G17, G21, G26, G30, G34, G43, G46, G50 G57, G60, G66, G72, G79, G82 нөлге тең болса, онда рейтингтік бағалау балын есептеуге мынадай индикаторлар қатыспайды: G8, G16, G19, G24, G25, G29, G33, G39, G42, G45, G49; G56, G61, G65, G68, G70, G71, G78, G81, G83, G84.
**** "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен медициналық қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21904 болып тіркелген) 1-қосымшаға бойынша ақаулардың бірыңғай жіктеуішіне сәйкес расталған ақаулар;
АЕК – айлық есептік көрсеткіш;
ЕҚБ – "Есептерге қол жеткізудің бірыңғай нүктесі" порталы;
РБЖ – "Ресурстарды басқару жүйесі" ақпараттық жүйесі;
МТБЖ – "Медициналық техниканы басқару жүйесі" ақпараттық жүйесі;
СНЭТ – "Стационарлық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
БХТ – "Бекітілген халық тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
МҚСБЖ – "Медициналық қызметтердің сапасын басқару жүйесі" ақпараттық жүйесі;
ОНЭТ – "Онкологиялық науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
ҚР – Қазақстан Республикасы;
ҚР ДСМ АЖ – Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелері;
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі;
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру;
ПЭТ – позитронды-эмиссиялық томография;
КДҚ – консультациялық-диагностикалық қызметтер;
АЕҰ – амбулаториялық-емханалық ұйым;
ЖДО – жастар денсаулық орталықтары;
САТ – стационарды алмастыратын технология;
ҚІ – қатерлі ісік;
КШТ – клиникалық шығынды топтар.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық көмек
көрсетуге үміткер денсаулық
сақтау субъектілері қызметінің
индикаторларын есептеу және
рейтингтік бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілері қызметін рейтингтік бағалау шкаласы
Рейтингтік бағалау
Индикаторлар бойынша балл
Мағынасы
1.
1
4,6-тан 5,0 баллға дейін
Денсаулық сақтау субъектісі медициналық көмек көрсетудегі барлық талаптарға сәйкес келеді. Медициналық көмекті ұйымдастырудың жоғары деңгейіне және сапалы медициналық көмек көрсету үшін ресурстарға ие.
2.
2
3,2-дан 4,5 баллға дейін
Денсаулық сақтау субъектісі медициналық көмек көрсету талаптарына сәйкес келеді. Медициналық көмекті ұйымдастырудың орташа деңгейіне және сапалы медициналық көмек көрсету үшін ресурстарға ие.
3.
3

от 2,0 до 3,1 баллов
Субъект здравоохранения удовлетворительно соответствует требованиям для оказания медицинской помощи. Уровень оказания медицинской помощи требует совершенствования менеджмента, улучшения уровня материально-технического оснащения и кадровых ресурсов.
4.
4
от 0,90 до 1,9 баллов
Субъект здравоохранения слабо соответствует всем требованиям для оказания медицинской помощи. Уровень оказания медицинской помощи требует внедрения системы менеджмента, улучшения уровня материально-технического оснащения и кадровых ресурсов.
5.
5

2,0-ден 3,1 баллға дейін
Денсаулық сақтау субъектісі қанағаттанарлық түрде медициналық көмек көрсету талаптарына сәйкес келеді. Медициналық көмек көрсету деңгейі менеджментті жетілдіруді, материалдық-техникалық жарақтандыру мен кадр ресурстарының деңгейін жақсартуды талап етеді.
4.
4
0,9-дан 1,9 баллға дейін
Денсаулық сақтау субъектісі медициналық көмек көрсетудегі барлық талаптарға нашар сәйкес келеді. Медициналық көмек көрсету деңгейі менеджмент жүйесін енгізуді, материалдық-техникалық жарақтандыру мен кадр ресурстарының деңгейін жақсартуды талап етеді.
5.
5

от 0,00 до 0,8 баллов
Субъект здравоохранения слабо соответствует всем требованиям для оказания медицинской помощи. Уровень оказания медицинской помощи требует немедленного внедрения системы менеджмента, улучшения уровня материально-технического оснащения и кадровых ресурсов.

0,00-ден 0,8 баллға дейін
Денсаулық сақтау субъектісі медициналық көмек көрсетудегі барлық талаптарға нашар сәйкес келеді. Медициналық көмек көрсету деңгейі менеджмент жүйесін дереу енгізуді, материалдық-техникалық жарақтандыру мен кадр ресурстарының деңгейін жақсартуды талап етеді.