О внесении изменений и дополнения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 4 "Об утверждении Правил регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 декабря 2023 года № 217. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2023 года № 33730
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 4 "Об утверждении Правил регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31679) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с частью 3 статьи 69 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах регистрации, учета обращений, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства, а также ведения информационной аналитической системы "Электронные обращения", утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
пункт 2:
дополнить подпунктом 4-1) в следующей редакции:
"4-1) тег – одно или несколько слов и (или) словосочетаний, которые описывают краткую суть обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения и являются ключевыми словами;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, его территориальные и приравненные к ним органы;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Регистрация обращения, сообщения, запроса, отклика и предложения производится в сроки, предусмотренные частью 3 статьи 64 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс).
При поступлении обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений по общедоступным информационным системам, соответствующим требованиям законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи, их регистрация в ИАС "Электронные обращения" осуществляется автоматически путем автозаполнения карточек учета "Регистрация обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения" (далее – форма ОЛ-1) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и "Заявитель" (далее – форма З-1) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

"Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 5 желтоқсандағы № 217 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 желтоқсанда № 33730 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 4 мамырдағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31679 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 69-бабының 3-бөлігіне сәйкес "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасын басшылыққа алып, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 37) тармақшасымен БҰЙЫРАМЫН:";
Аталған бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаларға келіп түсетін жолданымдарды тіркеу, есепке алу, сондай-ақ "Электрондық жолданымдар" ақпараттық-талдау жүйесін жүргізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
2-тармақта:
4-1) тармақша мынадай редакцияда толықтырылсын:
"4-1) тег – жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің, ұсыныстың қысқаша мәнін сипаттайтын және кілт сөздер болып табылатын бір немесе бірнеше сөздер және (немесе) сөз тіркестері;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті, оның аумақтық және оған теңестірілген органдары;";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жолданымды, хабарламаны, сұрау салуды, пікірді және ұсынысты тіркеу Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 64-бабының 3-бөлігімен көзделген мерзімде жүргізіледі.
Жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер және ұсыныстар электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес жалпы қолжетімді ақпараттық жүйелер бойынша келіп түскен кезде, олардың "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркелуі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсынысты тіркеу" ТЖ-1 нысанының (бұдан әрі – ТЖ-1 нысан) және осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Арыз иесі" АИ-1 нысанының (бұдан әрі – АИ-1 нысаны) есепке алу карточкаларын автоматты түрде толтыру арқылы жүзеге асырылады.

При поступлении обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений в письменной (бумажной) или устной форме их регистрация в ИАС "Электронные обращения" осуществляется путем заполнения форм ОЛ-1 и З-1.
После регистрации обращения производится редактирование и вводятся теги исходя из сути обращения, сообщения, запроса, отклика, предложения.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Не подлежат учету:
1) служебные документы, поступившие из одного субъекта в другой субъект;
2) поручения и указания вышестоящего органа;
3) предложения, содержащие рекламу;
4) обращения по вопросам оказания государственных услуг, за исключением обращений, предусмотренных подпунктом 3) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах";
5) обращения, сообщения, запросы, отклики, предложения, ходатайства, порядок рассмотрения которых регулируется частью 4 статьи 3 Кодекса и пунктом 9 статьи 24 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре".
Документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) настоящего пункта, поступившие в ИАС "Электронные обращения", подлежат переносу в другие информационные системы путем заполнения формы ОЛ-2.
Перенос в другие информационные системы осуществляется в течение трех рабочих дней со дня поступления.
Сроки рассмотрения документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) настоящего пункта, исчисляются со дня регистрации в ИАС "Электронные обращения".
Отмена переноса в другие информационные системы производится в течение одного рабочего дня с момента принятия решения.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Доступ в ИАС "Электронные обращения" обеспечивается уполномоченным органом путем направления субъектом электронной заявки, подписанной электронно-цифровой подписью субъекта.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. В случае отсутствия доступа к ИАС "Электронные обращения" обращение, сообщение, запрос, отклик и предложение регистрируется в бумажных журналах в соответствии с Правилами документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33339).";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. В целях обеспечения достоверности и полноты сведений отчета № 1- ОЛ, субъекты совместно с уполномоченным органом ежемесячно с 1 по 8 число проводят сверки о количестве поступивших обращений, сообщений, запросов, откликов и предложений и результатах их рассмотрения.";
приложение 5 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

Жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер және ұсыныстар жазбаша (қағаз) немесе ауызша нысанда келіп түскенде, олардың "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркелуі ТЖ-1 және АИ-1 нысандарын толтыру арқылы жүргізіледі.
Жолданымды тіркегеннен кейін, оны редакциялайды және жолданымның, хабарламаның, сұрау салудың, пікірдің және ұсыныстың мәніне қарай тегтер енгізеді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мыналар:
1) бір субъектіден басқа субъектіге келіп түскен қызметтік құжаттар;
2) жоғары тұрған органның тапсырмалары мен нұсқаулары;
3) жарнама қамтылған ұсыныстар;
4) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген жолданымдарды қоспағанда, мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша жолданымдар;
5) қарау тәртібі Кодекстің 3-бабының 4-бөлігімен және "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 24-бабының 9-тармағымен реттелетін жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер, ұсыныстар, өтінішхаттар есепке алуға жатпайды.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға келіп түскен құжаттар ТЖ-2 нысанын толтыру жолымен басқа ақпараттық жүйелерге көшірілуге жатады.
Басқа ақпараттық жүйелерге көшіру келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қарау мерзімдері "Электрондық жолданымдар" АТЖ-да тіркелген күннен бастап есептеледі.
Басқа ақпараттық жүйелерге көшіруді жою шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде жүргізіледі.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға кіруді субъектінің электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық өтінімді жіберу арқылы уәкілетті орган қамтамасыз етеді.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. "Электрондық жолданымдар" АТЖ-ға қол жетімділік болмаған жағдайда жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір және ұсыныс Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелді) бекітілген, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларына сәйкес қағаз журналдарда тіркеледі.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. № 1-ТӨ есеп мәліметтерінің дұрыстығы мен толықтығын қамтамасыз ету мақсатында субъектілер уәкілетті органмен бірлесіп ай сайын 1-ден 8-ге дейін келіп түскен жолданымдардың, хабарламалардың, сұрау салулардың, пікірлердің, ұсыныстардың саны және оларды қарау нәтижелері туралы салыстырып тексерулер жүргізеді.";
осы бұйрықтың қосымшасы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 5 декабря 2023 года № 217
Приложение 5
к Правилам регистрации, учету
обращений, поступающих
в государственные органы,
органы местного самоуправления,
юридические лица
со стопроцентным участием
государства, а также ведения
информационной аналитической
системы "Электронные обращения
форма
Отчет № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений"
Раздел 1. Сведения по зарегистрированным обращениям, сообщениям, запросам, откликам, предложениям
Наименование показателей
Код строки
Остаток не рассмотренных обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений на начало года
Поступило обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений за отчетный период
в том числе дубликатов
Направлено в другие органы для рассмотрения по компетенции
Рассмотрено обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений
из них из графы 5
в порядке административной процедуры
в порядке упрощенной административной процедуры
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Всего
1
Перечень государственных органов, органов местного самоуправления, юридических лиц со стопроцентным участием государства, предусмотренные частью 2 статьи 20 Административного процедурно-процессуального кодекса (далее - Кодекс)
Продолжение таблицы
принято решений из графы 6
принят административный акт
из них из графы 8
административная процедура прекращена
из графы 11
административный акт отменен
административный акт отменен и принят новый административный акт
совершено административное действие
жалоба оставлена без удовлетворения
принят благоприятный административный акт
принят обременяющий административный акт
имеется решение о том же предмете и по тем же основаниям, по которым обратился заявитель
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
обращение, сообщение, запрос, отклик, предложение возвращено
принят отзыв от заявителя
иные основания
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы
из графы 7
предоставлен ответ
из графы 21
принято к сведению
упрощенная административная процедура прекращена
из графы 26
удовлетворено
отказано
разъяснено
в повторных сообщениях, предложениях, откликах, запросах не приводятся новые доводы или вновь открывшиеся обстоятельства, а в материалах предыдущих сообщения, предложения, отклика, запроса имеются необходимые материалы проверок и заявителю в установленном порядке давались ответы
невозможно установить авторство, отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя
в сообщении, предложении, отклике, запросе не изложена суть вопроса
21
22
23
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
жалоба оставлена без рассмотрения
из графы 30
Рассмотрено продлением срока
Рассмотрено с нарушением срока
Направлено в другие органы по компетенции с нарушением срока
Остаток на конец отчетного периода
Административный акт, административное действие (бездействие), не связанное с принятием административного акта, вынесенные по результатам рассмотрения обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений обжалованы
из графы 39
имеется решение органа, рассматривающего жалобу о том же предмете и по тем же основаниям, указанным в жалобе
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
органом, рассматривающим жалобу, возвращена жалоба
органом, рассматривающим жалобу, принят отзыв жалобы от заявителя
обжалован административный акт
обжаловано административное действие (бездействие), не связанное с принятием административного акта
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
продолжение таблицы
принято решений из графы 39
принято решений из графы 43
из графы 43
из графы 49
из графы 43
принят благоприятный административный акт, совершено административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе
жалоба направлена в вышестоящий орган
отменен административный акт
отменен административный акт и принят новый административный акт
совершено административное действие
жалоба оставлена без удовлетворения
направлено в административный орган, чей административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, для осуществления административной процедуры с указанием допущенных нарушений и предложениями по их устранению
жалоба оставлена без рассмотрения
имеется решение органа, рассматривающего жалобу о том же предмете и по тем же основаниям, указанным в жалобе
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
органом, рассматривающим жалобу, возвращена жалоба
органом, рассматривающим жалобу, принят отзыв жалобы от заявителя
Жалоба рассмотрена с нарушением срока
Жалоба направлена в вышестоящий орган с нарушением срока
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
Отчет формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений"

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 217 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік органдарға,
жергілікті өзін-өзі басқару
органдарына, мемлекеттің
қатысуы жүз пайызды құрайтын
заңды тұлғаларға келіп түсетін
жолданымдарды тіркеу, есепке
алу, сондай-ақ "Электрондық
жолданымдар" ақпараттық
талдау жүйесін жүргізу
қағидаларының
5-қосымшасы
нысан
"Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" 1-ТӨ есеп
1-бөлім. Тіркелген жолданымдар, хабарламалар, сұрау салулар, пікірлер, ұсыныстар бойынша ақпарат
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Жыл басындағы қаралмаған жолданымдар, хабарламалар, пікірлер, ұсыныстардың қалдығы
Есепті мерзімде келіп түскен жолданымдар, хабарламалар, пікірлер, ұсыныстар
Оның ішінде телнұсқа
Басқа органға құзыреті бойынша қарау үшін жолданды
Қаралған жолданымдар, хабарламалар, пікірлер, ұсыныстар
оның ішінде 5-бағаннан
6-бағаннан шешімдер қабылданды
Жеңілдетілген әкімшілік рәсім тәртібінде
Әкімшілік рәсім тәртібінде
Әкімшілік акті қабылданды
оның ішінде 8-бағаннан
Әкімшілік рәсім тоқтатылды
Қолайлы әкімшілік акті қабылданды
Ауыртпалық түсіретін әкімшілік акті қабылданды
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
1
Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің 20-бабының 2-бөлігінде көзделген мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалардың тізбесі (бұдан әрі - Кодекс)
Кестенің жалғасы
6-бағаннан шешімдер қабылданды
11-бағаннан
Әкімшілік актінің күші жойылды
Әкімшілік актінің күші жойылып, жаңадан әкімшілік акті қабылданды
Әкімшілік әрекет жасалды
Шағым қанағаттандырусыз қалдырылды
Арызданушының жолданымында көрсетілген сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шешімі бар
Сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар
Жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныс қайтарылды
Арыз иесінен пікірі қабылданды
Өзге де негіздер
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
7-бағаннан
21-бағаннан
Назарға алынды
Оңайлатылған әкімшілік рәсім тоқтатылды
26-бағаннан
Жауап берілді
Қанағаттандырылды
Бас тартылды
Түсіндірілді
Қайталама хабарламаларда, ұсыныстарда, үн қосуларда, пікірлерда жаңа дәлелдер немесе жаңадан ашылған мән-жайлар келтiрiлмесе, ал алдыңғы хабарламаның, ұсыныстың, үн қосудың, сұрау салудың материалдарында тексерудiң қажетті материалдары бор және арыз иесіне белгiленген тәртiппен жауаптар берілді
Арыз иесінің қолтаңбасы, оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайын анықтау мүмкүн емес
Хабарламада, ұсыныста, жауапта, сұрауда сұрақтың мәні көрсетілмеген
21
22
23
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
шағым қараусыз қалдырылды
30-бағаннан
Мерзімі ұзартыла отырып қаралды
Мерзімін бұза отырып қаралды
Мерзімін бұза отырып басқа органға құзыреті бойынша жолданды
есепті кезеңнің аяғындағы қесепті кезеңнің аяғындағы қалдықалдықна конец отчетного периода
Әкімшілік актіге, әкімшілік актіні қабылдауға байланысты емес, жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныстар қарау нәтижелері бойынша шығарылған әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасалды
39-бағаннан
шағымды қарайтын органның сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шешімі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған, заңды күшіне енген сот актісі бар
шағымды қарайтын орган шағымды қайтарды
шағымды қарайтын орган арыз иесінен шағымды кері қайтарып алуды қабылдады
әкімшілік актіге шағым жасалды
әкімшілік актіні қабылдауға байланысты емес әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасалды
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
кестенің жалғасы
39-бағаннан шешімдер қабылданды
43-бағаннан шешімдер қабылданды
43-бағаннан
49-бағаннан
43-бағаннан
шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акті қабылданды, әкімшілік әрекет жасалды
шағымдар жоғары тұрған органдарға жіберілді
әкімшілік актінің күші жойылды
әкімшілік актінің күші жойылып басқа әкімшілік акті қабылданды
әкімшілік әрекет жасалды
шағым қанағаттандырусыз қалдырылды
жіберілген бұзушылықтар мен оларды жою жөніндегі ұсыныстар көрсетіле отырып, әкімшілік рәсімді жүзеге асыру үшін әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға жіберілді
шағым қараусыз қалдырылды
шағымды қарайтын органның сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шешімі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған, заңды күшіне енген сот актісі бар
шағымды қарайтын орган шағымды қайтарды
шағымды қарайтын орган арыз иесінен шағымды кері қайтарып алуды қабылдады
шағымды мерзімін бұза отырып қарады
Шағым мерзімін бұза отырып жоғары тұрған органға жіберіледі
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
"Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" 1-ТӨ нысанды есеп

Раздел 3. Сведения по сообщениям, запросам, откликам, предложениям, рассмотренным в порядке упрощенной административной процедуры
Таблица 1. Сведения по сообщениям
Наименование показателей
Код строки
Остаток не рассмотренных сообщений на начало года
Поступило сообщений за отчетный период
в том числе дубликатов
Направлено в другие органы для рассмотрения по компетенции
Рассмотрено сообщений
принято решений из графы 5
предоставлен ответ
из графы 6
принято к сведению
упрощенная административная процедура прекращена
удовлетворено
отказано
разъяснено
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всего
1
Перечень государственных органов, органов местного самоуправления, юридических лиц со стопроцентным участием государства предусмотренные частью 2 статьи 20 Кодекса
Продолжение таблицы
принято решений из графы 5
Рассмотрено продлением срока
Рассмотрено с нарушением срока
из графы 11
в повторных сообщениях не приводятся новые доводы или вновь открывшиеся обстоятельства, а в материалах предыдущего сообщения имеются необходимые материалы проверок и заявителю в установленном порядке давались ответы
невозможно установить авторство, отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя
в сообщении не изложена суть вопроса
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Направлено в другие органы по компетенции с нарушением срока
Остаток на конец отчетного периода
Административное действие (бездействие), не связанное с принятием административного акта, вынесенные по результатам рассмотрения сообщения обжаловано
совершено административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе
жалоба направлена в вышестоящий орган
принято решений из графы 21
из графы 21
совершено административное действие
жалоба оставлена без удовлетворения
направлено в административный орган, чье административное действие (бездействие) обжалуются, для осуществления административной процедуры с указанием допущенных нарушений и предложениями по их устранению
жалоба оставлена без рассмотрения
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Продолжение таблицы
из графы 25
из графы 21
имеется решение органа, рассматривающего жалобу о том же предмете и по тем же основаниям, указанным в жалобе
имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям
органом, рассматривающим жалобу, возвращена жалоба
органом, рассматривающим жалобу, принят отзыв жалобы от заявителя
Жалоба рассмотрена с нарушением срока
Жалоба направлена в вышестоящий орган с нарушением срока
26
27
28
29
30
31
Отчет формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений, сообщений, запросов, откликов, предложений"

3-бөлім. Оңайлатылған әкімшілік тәртібінде қаралған жолданым, хабарлама, сұрау салу, пікір, ұсыныстар бойынша мәліметтер
1-кесте. Хабарламалар бойынша мәліметтер
Көрсеткіштердің атауы
Жол коды
Жыл басындағы қаралмаған хабарламалар қалдығы
Есепті мерзімде келіп түскен хабарламалар
Оның ішінде телнұсқа
Басқа органға құзыреті бойынша жолданды
Қаралған хабарламалар
5-бағаннан шешімдер қабылданды
жауап берілді
6-бағаннан
назарға алынды
оңайлатылған әкімшілік рәсімі тотқтатылды
11-бағаннан
қанағаттандырылды
бас тартылды
түсіндірілді
Қайталама хабарламаларда жаңа дәлелдер немесе жаңадан ашылған мән-жайлар келтiрiлмей, алдыңғы хабарламаныңматериалдарында тексерудiң қажетті материалдары болса және арыз иесіне белгiленген тәртiппен жауаптар берілді
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы
1
Кодекстің 20-бабының 2-бөлігінде көзделген мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалардың тізбесі
Кестенің жалғасы
5-бағаннан шешімдер қабылданды
Мерзімі ұзартыла отырып қаралды
Мерзімі бұзыла отырып қаралды
Мерзімі бұзыла отырып басқа органға құзыреті бойынша жолданды
11-бағаннан
арыз иесінің қолтаңбасы, оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайын анықтау мүмкүн емес
хабарламада мәні баяндалмаған
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
есепті кезеңнің аяғындағы қалдық
Әкімшілік актіні қабылдауға байланысты емес, хабарламаны қарау нәтижелері бойынша шығарлырған әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасалды
шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасалды
шағым жоғары тұрған органға жолданы
21-бағаннан шешімдер қабылданды
21-бағаннан
25-бағаннан
21-бағаннан
әкімшілік әрекет жасалды
шағым қанағаттандырусыз қалдырылды
жіберілген бұзушылықтар мен оларды жою жөніндегі ұсыныстар көрсетіле отырып, әкімшілік рәсімді жүзеге асыру үшін әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға жіберілді
шағым қараусыз қалдырылды
шағымда көрсетілген сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шағымды қараған органның шешімі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар
сол адамға қатысты, сол нысана туралы және сол негіздер бойынша шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар
шағымды қараған орган арыз иесінен шағымды кері қайтарып алуды қабылдады
Шығым мерзімін бұза отырып қаралды
Шағым мерзімін бұза отырып басқа органға құзыреті бойынша жолданды
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
"Жолданымдарды, хабарламаларды, сұрау салуларды, пікірлерді, ұсыныстарды қарау туралы" 1-ТӨ нысанды есеп