О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 декабря 2023 года № 363. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2023 года № 33784
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22000), следующие изменения:
в Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и бассейновыми инспекциями рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии c настоящими Правилами.
Изъятие змееголова допускается всеми видами удилищ, указанных в пункте 19 Правил рыболовства, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/148 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10606). Сроки изъятия змееголова регулируется приказом исполняющего обязанности Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июля 2015 года № 190 "О введении ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов, установлении мест и сроков их пользования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11939).".
Приложение 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Приложение 3 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию", изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.

"Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 363 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 желтоқсанда № 33784 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22000 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген "Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларына:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің бассейндік балық шаруашылығы инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/148 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10606 болып тіркелген) бекітілген балық аулау қағидаларының 19-тармағында көрсетілген қармақсаптардың барлық түрлерімен жыланбасты алып қоюға жол беріледі. Жыланбасты алып қоюдың мерзімдері "Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеу мен тыйым салуды енгізу, оларды пайдалану орындары мен мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 шілдедегі № 190 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11939 болып тіркелген) реттеледі.".
"Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2023 года № 363
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
на изъятие видов животных,
численность которых
подлежит регулированию"
Форма
в __________________________
(полное наименование
услугодателя)
от _________________________
(полное наименование
услугополучателя)
адрес _______________________
(индекс, область, город, район,
улица, № дома, № квартиры
(при его наличии), телефон)
реквизиты услугополучателя
___________________________
(бизнес-идентификационный
номер,
индивидуальный
идентификационный
номер)
Заявка
Прошу выдать разрешение на изъятие видов животных,
численность которых подлежит регулированию
Цель и основания регулирования численности
Способы изъятия (добывание, лов, отстрел, сбор, бой)
Ответственное лицо за использование разрешения с указанием номера, даты выдачи и срока действия удостоверения охотника и разрешения на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему. Для иностранцев указание номера и даты выдачи документов, предоставляющих право иностранцу на охоту и использования оружия при проведении охоты, выданных на территории проживания иностранца. В случае регулирования численности рыбы указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица и его индивидуальный идентификационный номер.
Наименование и объем изъятия животных, не являющихся объектами охоты и рыболовства (особь, тонна) (ограничение изъятия на волка и шакала не более трех особей на одного охотника) (изъятие змееголова - не более 30 килограммов на одно разрешение)
Район (территория) и границы участка регулирования численности животных (за исключением особо охраняемых природных территорий, на территории охотничьего хозяйства по согласованию с субъектом охотничьего хозяйства)
Сроки изъятия животных (не более одного календарного года, с применением авиа-, автомото-, транспортных средств, снегоходной техники).
Половозрастной состав (в случае необходимости)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
_____________________________________________________________________
Дата подачи заявки "___" ______________ 20 ___ года.
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), ЭЦП)
Приложение 2 к приказу
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на изъятие
видов животных, численность
которых подлежит регулированию"
Форма
Разрешение № _________ на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
Выдано (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,) с указанием номера, даты выдачи и срока действия удостоверения охотника и разрешения на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему. Для иностранцев указание номера и даты выдачи документов, предоставляющих право иностранцу на охоту и использования оружия при проведении охоты, выданных на территории проживания иностранца. В случае регулирования численности рыбы указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица и его индивидуальный идентификационный номер.
Цель и основания регулирования численности животных
Район (территория) и границы участка регулирования численности животных (за исключением особо охраняемых природных территорий, на территории охотничьего хозяйства по согласованию с субъектом охотничьего хозяйства)
Способы изъятия (добывание, лов, отстрел, сбор, бой)
Виды животных и половозрастной состав (в случае необходимости)
Срок изъятия животных
Срок представления отчета в территориальное подразделение об использовании разрешения (в течение 10 календарных дней после окончания срока действия разрешения)
Контроль возлагается на (наименование территориального подразделения)
Дата выдачи "____" _____________ 20___года.

2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2023 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 363 Бұйрыққа
1-қосымша
"Саны реттеуге жататын
жануарлар түрлерін алып
қоюға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
(кімге) ______________________
(көрсетілетін қызметті
берушінің толық атауы)
(кімнен) ____________________
(көрсетілетін қызметті
алушының толық атауы)
мекенжайы __________________
(индекс, облыс, қала, аудан,
көше, үй №, пәтер № (бар
болса), телефоны) көрсетілетін
қызметті алушының
деректемелері
___________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі,
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өтінім
Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алуға рұқсат беруді сұраймын
Жануарлар санын реттеу мақсаты және негізі
Алып қою тәсілдері (жою, олжалау, аулау, атып алу, жинау, соғып алу)
Аңшылық куәлігінің және қызметтік қаруды және оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және өзімен алып жүруге, тасымалдауға арналған рұқсаттың нөмірін, берілген күнін және қолданылу мерзімін көрсете отырып, рұқсатты пайдалануға жауапты тұлға. Шетелдік үшін шетелдіктің тұрғылықты аумағында берілген аң аулауға және аң аулау кезінде қаруды пайдалануға құқық беретін құжаттардың нөмірін және берілген күнін көрсету. Балық санын реттеген жағдайда жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және оның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Аң мен балық аулау объектілері болып табылмайтын жануарлардың атауы және алу көлемі (дарақ, тонна) (бір аңшыға қасқыр мен шибөріні үш дарақтан артық алмауға шектеу белгіленед) (бір рұқсатқа жыланбасты 30 килограммнан артық алмауға)
Жануарлар санын реттеу учаскесінің ауданы (аумағы) және шекарасы (ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қоспағанда, аңшылық шаруашылығы субъектісімен келісім бойынша аңшылық шаруашылығы аумағында)
Жануарлар-ды алу мерзімдері (күнтізбелік бір жылдан аспайды). Саны реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қою саны авиа -, автомото -, көлік құралдарын, оның ішінде қарда жүретін техниканы қолдана отырып реттелуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға арналған рұқсаттың негізінде жүргізіледі.
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
____________________________________________________________________
Өтінімнің берілген күні 20___жылғы "__" ___________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЭЦҚ)
Бұйрыққа 2-қосымша
"Саны реттеуге жататын
жануарлар түрлерін алып
қоюға рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Саны реттелуі тиіс жануарлар түрлерiн алуға арналған № ____ рұқсат
Аңшылық куәлігінің және азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және өзімен алып жүруге, тасымалдауға арналған рұқсаттың нөмірін, берілген күнін және қолданылу мерзімін көрсете отырып, берілді (жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі. Шетелдік үшін шетелдіктің тұрғылықты аумағында берілген аң аулауға және аң аулау кезінде қаруды пайдалануға құқық беретін құжаттардың нөмірін және берілген күнін көрсету. Балық санын реттеген жағдайда жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және оның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Жануарлар санын реттеу мақсаты және негізі
Жануарлар санын реттеу учаскесінің ауданы (аумағы) және шекарасы (ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды қоспағанда, аңшылық шаруашылығы субъектісімен келісім бойынша аңшылық шаруашылығы аумағында)
Алу тәсілдері (олжалау, аулау, атып алу, жинау, соғып алу)
Жануарлар түрлері және жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда)
Жануар-ларды алу мерзімі
Аумақтық бөлімшеге рұқсаттың пайдаланылуы туралы есеп ұсыну мерзімі (рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін күнтізбелік 10 күн ішінде)
Бақылау (аумақтық бөлімшенің атауы) жүктеледі
Берілген күні 20___жылғы "___" ___________.