Об утверждении Правил оказания социальной помощи и установления размера выплаты компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги
Решение внеочередной VII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 9 августа 2023 года № 37. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 14 августа 2023 года № 1735.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи и установления размера выплаты компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 июля 2023 года и действует до 30 июня 2024 года.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев
Приложение
к решению маслихата
города Алматы
от 9 августа 2023 года № 37
Правила оказания социальной помощи и установления размера выплаты
компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с
повышением тарифов на коммунальные услуги
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи и установления размера выплаты компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 523 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и определяют порядок оказания социальной помощи.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – уполномоченная организация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсету және өтемақы төлеу мөлшерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс VII сессиясының 2023 жылғы 9 тамыздағы № 37 шешiмi. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2023 жылғы 14 тамызда № 1735 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-3 тармағына сәйкес Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп отырған Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсету және өтемақы төлеу мөлшерін белгілеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 шілдесінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2024 жылдың 30 маусымына дейін қолданылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев
Алматы қаласы
мәслихатының
2023 жылғы 9 тамыздағы
№ 37 шешіміне
қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына коммуналдық қызметтерге
тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсету және өтемақы
төлеу мөлшерін белгілеу қағидасы
1. Осы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсету және өтемақы төлеу мөлшерін белгілеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 523 қаулысына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидаларда келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;

2) уполномоченный орган – аппараты акимов районов города Алматы, осуществляющие оказание социальной помощи;
3) исключен решения маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Социальная помощь на выплату компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги (далее – социальная помощь) оказывается в денежной форме акиматом города Алматы и предоставляется гражданам, постоянно зарегистрированным и проживающим в городе Алматы.
4. Социальная помощь предоставляется с 1 июля 2023 года, ежемесячно на финансовый год.
Выплата социальной помощи осуществляется ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за месяцем принятия решения о назначении социальной помощи.
5. Получатели социальной помощи несут ответственность за достоверность представленных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи
и установления размера социальной помощи
6. Социальная помощь оказывается без учета дохода в размере 0,5 месячного расчетного показателя, с 1 ноября 2023 года – 0,6 месячного расчетного показателя, с 1 марта 2024 года – 0,75 месячного расчетного показателя, с 1 апреля 2024 года – 0,8 месячного расчетного показателя, устанавливаемого на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, следующим отдельным категориям нуждающихся гражданам:
1) ветеранам Великой Отечественной войны;
2) ветеранам боевых действий на территории других государств;
3) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
4) лицам с инвалидностью первой и второй групп;
5) семьям, имеющим или воспитывающим ребҰнка (детей) с инвалидностью;
6) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", многодетным семьям;
7) семьям лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка;
8) пенсионерам по возрасту, согласно пункту 1 статьи 207 Социального Кодекса Республики Казахстан;
9) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, за исключением содержащихся на полном государственном обеспечении.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редации решения маслихата города Алматы от 29.03.2024 № 96 (вводится в действие с 01.03.2024).

2) уәкілетті орган – әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Алматы қаласы аудандары әкімдерінің аппараттары;
3) алып тасталды - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына Коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне өтемақы төлеуге әлеуметтік көмек (бұдан әрі – әлеуметтік көмек) ақшалай нысанда көрсетіледі және Алматы қаласында тұрақты тұратын және тіркелген азаматтарға ұсынылады.
4. Әлеуметтік көмек 2023 жылғы 1 шілдеден бастап ай сайын қаржы жылына көрсетіледі.
Төлем ай сайын әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылданған айдан кейінгі айдың 10-күніне қарай жүзеге асырылады.
5. Әлеуметтік көмек алушылар ұсынылған мәліметтердің дұрыстығына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
2. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және
әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
6. Әлеуметтік көмек кірісті есептемей 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, 2023 жылғы 1 қарашадан бастап – республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленетін 0,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, 2024 жылғы 1 наурыздан – 0,75 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, 2024 жылғы 1 сәуірден – 0,8 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде мұқтаж азаматтардың мынадай жекелеген санаттарына көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;
2) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
3) жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
4) бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
5) мүгедектігі бар баласы (балалары) бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасыларға;
6) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналарға, көп балалы отбасыларға;
7) мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерді, әскери қызметті атқару кезінде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқықтық тәртіпті қорғау кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасыларына;
8) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 207-бабының 1-тармағына сәйкес жасы бойынша зейнеткерлерге;
9) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, мемлекеттің толық қамтамасыз етуіндегілерді қоспағанда.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Aлматы қаласы мәслихатының 29.03.2024 № 96 (01.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Каждому лицу, относящемуся к нескольким категориям, указанным в пункте 6 настоящих Правил, социальная помощь перечисляется только по одному основанию.
3. Порядок оказания социальной помощи
8. Для получения социальной помощи заявитель от себя или от имени семьи предоставляет в уполномоченный орган по месту регистрации места жительства, либо в коммунальное государственное учреждение "Управление занятости и социальных программ города Алматы" (далее – Управление) заявление с приложением документа, удостоверяющего личность (для идентификации личности).
Заявление на получение социальной помощи подается по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В случае подачи заявления в Управление, заявление в течение одного рабочего дня передается в уполномоченный орган по месту регистрации заявителя для рассмотрения.
При обращении в Управление день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
9. исключен решением маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65.
10. исключен решением маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65.
11. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании заявления
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа – с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
13. В оказании социальной помощи отказывается в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) получения жилищной помощи;
3) лицу, не относящемуся к категориям, указанным в пункте 6 настоящих Правил.
14. Получатели социальной помощи извещают уполномоченный орган по месту регистрации постоянного их места жительства об изменении обстоятельств, влияющих на право ее получения в течение 10 дней.
15. В случае смерти получателя выплата социальной помощи прекращается на основании сведений и (или) списков о смерти получателя, полученных от органов регистрации актов гражданского состояния (РАГС).
16. Финансирование социальной помощи осуществляется по каждой отдельной категории получателей социальной помощи, указанных в пункте 6 настоящих Правил, с учетом возможности бюджета города Алматы, предусмотренного на текущий финансовый год.

7. Осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген бірнеше санатқа жататын әрбір адамға әлеуметтік көмек тек бір негіз бойынша аударылады.
3. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
8. Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінен немесе отбасы атынан тұрғылықты жерін тіркеу орны бойынша уәкілетті органға немесе "Алматы қаласы Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Басқарма) жеке басын куәландыратын құжатты (жеке басын сәйкестендіру үшін) қоса бере отырып өтініш береді.
Әлеуметтік көмек алуға өтініш осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысанда беріледі.
Өтініш Басқармаға берілген жағдайда, бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің тіркелген жері бойынша уәкілетті органға қарау үшін беріледі.
Басқармаға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
9. алып тасталды - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. алып тасталды - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш берушінің құжаттары тіркелген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде өтініш негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.12. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталуы;
2) тұрғын үй көмегін алуы;
3) осы Қағиданың 6 тармағында көрсетілген санаттарға кірмейтін адамға.
14. Әлеуметтік көмек алушылар өздерінің тұрақты тұрғылықты жерін тіркеу орны бойынша уәкілетті органға оны алу құқығына әсер ететін мән-жайлардың өзгергені туралы 10 күн ішінде хабарлайды.
15. Алушы қайтыс болған жағдайда әлеуметтік көмек төлеу азаматтық хал актілерін тіркеу органдарынан (АХАТ) алынған алушының қайтыс болғаны туралы мәліметтер және (немесе) тізімдер негізінде тоқтатылады.
16. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру ағымдағы қаржы жылына көзделген Алматы қаласы бюджетінің мүмкіндігін ескере отырып, әлеуметтік көмек алушылардың осы Қағиданың 6-тармағында көрсетілген әрбір жеке санаты бойынша жүзеге асырылады.

16-1. В случае если услугополучатель является получателем социальной помощи по состоянию на 31 декабря 2023 года, то ему назначается социальная помощь без обращения к услугодателю.
Обратившимся после 31 декабря 2023 года социальная помощь назначается и выплачивается с месяца подачи заявления.
Сноска. Пункт 16-1 дополнен решением маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи
17. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы города Алматы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявление недостоверных сведений, предоставленных заявителем;
5) назначения жилищной помощи.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
18. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Заключительное положение
19. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение 1
к Правилам оказания
социальной помощи и
установления размера выплаты
компенсации отдельным
категориям нуждающихся
граждан в связи с
повышением тарифов на
коммунальные услуги
Форма
Руководителю уполномоченного
органа
___________________________
(город, район)
Заявление
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Фамилия: _____________________________________________________________
Имя: _________________________________________________________________
Отчество (при его наличии)______________________________________________
Дата рождения "____" _____________ _____ года
ИИН _________________________________________________________________
Статус: _______________________________________________________________
Прошу Вас оказать социальную помощь в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги по категории
_____________________________________________________________________
Домашний адрес: ______________________________________________________
Телефон: _____________________________________________________________
Банковские реквизиты:
Наименование банка ___________________________________________________
Банковский счет № _____________________________________________________
Тип счета: ____________________________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", хранение и использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, необходимых при назначении (перерасчете) выплаты, а также при выполнении уполномоченным органом по оказанию социальной помощи своих обязательств в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Даю согласие на получение сведений о себе как о владельце банковского счета и номерах банковских счетов в банках второго уровня, организациях, имеющих лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальные подразделения акционерного общества "Казпочта". Обо всех изменениях местожительства (в том числе выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в уполномоченный орган по оказанию социальной помощи в течение 10 (десять) рабочих дней. Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для зачисления социальной помощи, выплачиваемой из местного бюджета, а также о том, что на деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими лицами.
"____" ___________ 20____ года. _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись заявителя (законного представителя)
Документы принял: _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего заявление)
"____" ____________ 20____ года
Приложение 2
к Правилам оказания
социальной помощи и
установления размера выплаты
компенсации
отдельным категориям нуждающихся граждан
в связи с повышением тарифов
на коммунальные услуги
Заключение участковой комиссии №

16-1. Егер көрсетілетін қызметті алушы 2023 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша әлеуметтік көмек алушы болып табылған жағдайда, оған көрсетілетін қызмет берушіге жүгінбей-ақ әлеуметтік көмек тағайындалады.
Өтініш берушілерге 2023 жылғы 31 желтоқсаннан кейін әлеуметтік көмек тағайындалады және өтініш берілген айдан бастап төленеді.
Ескерту. 16-1-тармақпен толықтырылды - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздер
17. Әлеуметтік көмек мынадай жағдайларда тоқтатылады:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
5) тұрғын үй көмегін тағайындаған.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
18. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
5. Қорытынды ереже
19. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына
коммуналдық қызметтерге
тарифтердің
көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек
көрсету және өтемақы төлеу мөлшерін белгілеу
Қағидасына 1-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның басшысына
____________________________
(қала, аудан)
Өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Тегі:________________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)________________________________________________
Туған күні "____" _____________ _____ жыл
ЖСН _______________________________________________________________
Мәртебесі: ___________________________________________________________
Сізден санат бойынша коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсетуіңізді сұраймын____________________________________________________________
Үйінің мекенжайы: ___________________________________________________
Телефон: ____________________________________________________________
Банк деректемелері:
Банктің атауы ________________________________________________________
Банк шотының № _____________________________________________________
Шот түрі: ____________________________________________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлемді тағайындаған (қайта есептеген) кезде, сондай-ақ әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз міндеттемелерін орындаған кезде қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге, ақпараттық жүйелерде бар, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді сақтауға және пайдалануға келісім беремін. Банк шотының иесі ретінде өзім туралы, екінші деңгейдегі банктердегі, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның банк операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдардағы, "Қазпошта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелеріндегі банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді алуға келісім беремін. Тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге кету), анкеталық деректердің, банктік деректемелердің өзгеруі туралы әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті органға 10 (он) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін. Жергілікті бюджеттен төленетін әлеуметтік көмекті есептеу үшін жеке банк шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осындай шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп алуға жүгінуіне жол берілмейтіні туралы хабардармын.
20____ жылғы "____" ___________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өтініш берушінің (заңды өкілінің) қолы
Құжаттарды қабылдаған:
____________________________________________________________________
(өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы)
20____ жылғы "____" ____________
"Мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына
коммуналдық қызметтерге
тарифтердің көтерілуіне
байланысты
әлеуметтік көмек көрсету және
өтемақы төлеу мөлшерін
белгілеу"
Қағидаларына
2-қосымша
Учаскелік комиссияның № ______ қорытындысы

Сноска. Приложение 2 исключено решением маслихата города Алматы от 01.12.2023 № 65 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - Aлматы қаласы мәслихатының 01.12.2023 № 65 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.