Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Ордабасынского района
Постановление акимата Ордабасынского района Туркестанской области от 1 августа 2023 года № 247. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 2 августа 2023 года № 6333-13
В соответствии с подпунктом 4-2 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", пунктом 50–1 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11148), акимат Ордабасынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Ордабасынского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Ордабасынского района:
1) от 18 августа 2017 года № 333 "Об определении специально отведенных мест для осуществления выездной торговли на территории Ордабасынского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4199);

Ордабасы ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Түркістан облысы Ордабасы ауданы әкiмдiгiнiң 2023 жылғы 1 тамыздағы № 247 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 2 тамызда № 6333-13 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабы 1-тармағының 4-2) тармақшасына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11148 болып тіркелген) Ішкі сауда қағидаларының 50-1 тармағына сәйкес, Ордабасы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ордабасы ауданының аумағында стационарлық емес сауда обьектілерін орналастыру орындары айқындалсын және бекітілсін.
2. Ордабасы ауданы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) 2017 жылғы 18 тамыздағы № 333 "Ордабасы ауданы аумағындағы көшпелі сауданы жүзеге асыру үшін арнайы бөлінген орындарды айқындау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4199 болып тіркелген);

2) от 30 декабря 2020 года № 652 "О внесении изменений в постановление акимата Ордабасынского района от 18 августа 2017 года № 333 "Об определении специально отведенных мест для осуществления выездной торговли на территории Ордабасынского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5983).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Ордабасынского района.

2) 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 652 "Ордабасы ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 18 тамыздағы № 333 "Ордабасы ауданы аумағындағы көшпелі сауданы жүзеге асыру үшін арнайы бөлінген орындарды белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5983 болып тіркелген).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ордабасы ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Ордабасынского района Н. Бадыраков
Приложение к постановлению
акимата Ордабасынского района
от 1 августа 2023 года № 247
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Ордабасынского района
Месторасположение нестационарных торговых объектов
Сфера деятельности
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности (лет)
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1
Караспанский сельский округ, населенный пункт Караспан, пересечение улиц С.Байболатова и Ш.Бимырза, напротив старого здания акимата
Продовольственные, непродовольственные товары

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ордабасы ауданының әкімі Н. Бадыраков
Ордабасы ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 1 тамыздағы
№ 247 қаулысына қосымша
Ордабасы ауданы аумағында стационарлық емес сауда обьектілерін орналастыру орындары
Стационарлық емес сауда обьектілерінің орналасқан орны
Қызмет саласы
Алатын алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі (жыл)
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда обьектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану обьектілері)
1
Қараспан ауыл округі, Қараспан елді мекені, С.Байболатов және Ш.Бимырза көшелерінің қиылысы, ескі әкімдік ғимаратына қарама-қарсы
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар

600
3
Пункт общественного питания "Жадыра"
2
Буржарский сельский округ, населенный пункт Уялыжар, пересечение улиц Толе би и Ж.Жабаева, слева от здания Уялыжарского сельского отдела почты и связи Ордабасинского районного узла связи Туркестанского областного филиала акционерного общества "Казпочта"
Продовольственные, непродовольственные товары
450
3
Продуктовый магазин "Ұялыжар"
3
Бугуньский сельский округ, населенный пункт Бугунь, по улице М.Ауэзова, напротив продовольственного магазина "Нурила"
Продовольственные, непродовольственные товары
400
3
Продуктовый
магазин "Нурила"
4
Бадамский сельский округ, населенный пункт Бадам, по улице Т.Кабылулы, напротив автозаправочной станцией "Мамедияр"
Продовольственные, непродовольственные товары
200
3
Продуктовый магазин "Жомарт"
5
Торткульский сельский округ, населенный пункт Торткуль, вдоль автомобильной дороги республиканского значения М-32 Самара-Шымкент слева от земли крестьянского хозяйства "Куртай"
Продовольственные, непродовольственные товары
2000
3
Продуктовый магазин "Қазына"
6
Шубарский сельский округ, населенный пункт Шубар, по улице Райымбек батыра, улица Райымбек батыра напротив дома №9
Продовольственные, непродовольственные товары
192,5
3
Продуктовый магазин "Ақнұр"
7
Каракумский сельский округ, населенный пункт Каракум, пересечение улиц Кажымукана и М.Маметовой, справа от продовольственного магазина "Инкар"
Продовольственные, непродовольственные товары
50
3
Продуктовый магазин "Іңкар"
8
Сельский округ Шубарсу, населенный пункт Шубарсу, пересечение улиц Д. Кунаева и Толе би, напротив супер маркета "Бейбисара"
Продовольственные, непродовольственные товары
3920
3
Пункт общественного питания "Құдайберген"
9
Сельский округ Кажымукан, населенный пункт Кажымукан, по улице А.Мустафаулы, улица А.Мустафаулы напротив дома №79
Продовольственные, непродовольственные товары
800
3
Продуктовый магазин "Тоғжан"
10
Женисский сельский округ, село Женис, по улице С. Кожанова, с левой стороны Женисского сельского округа дома культуры
Продовольственные, непродовольственные товары
50
3
Продуктовый магазин "Аида"

600
3
"Жадыра" қоғамдық тамақтану орны
2
Бөржар ауыл округі, Ұялыжар елді мекені, Төле би және Ж.Жабаев көшелерінің қиылысы, "Казпошта" акционерлік қоғамының Түркістан облыстық филиалы Ордабасы аудандық байланыс торабы Ұялыжар ауылдық почта байланыс бөлімшесі" ғимаратының сол жағында
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
450
3
"Ұялыжар" азық-түлік дүкені
3
Бөген ауыл округі, Бөген елді мекені М.Әуезов көшесінің бойы, "Нұрила" азық-түлік дүкеніне қарама-қарсы
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
400
3
"Нұрила" азық-түлік дүкені
4
Бадам ауыл округі, Бадам елді мекені, Т.Қабылұлы көшесінің бойы "Мамедияр" жанар-жағар май құю бекетіне қарама-қарсы
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
200
3
"Жомарт" азық-түлік дүкені
5
Төрткүл ауыл округі, Төрткүл елді мекені, М-32 Самара –Шымкент республикалық маңызы бар автомобиль жолының бойы, "Құртай" шаруа қожалығы жерінің сол жағында
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
2000
3
"Қазына" азық-түлік дүкені
6
Шұбар ауыл округі, Шұбар елді мекені, Райымбек батыр көшесінің бойы, Райымбек батыр көшесі №9 үйге қарама- қарсы
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
192,5
3
"Ақнұр" азық-түлік дүкені
7
Қарақұм ауыл округі, Қарақұм елді мекені, Қажымұқан және М.Маметова көшелерінің қиылысы, "Іңкар" азық-түлік дүкенінің оң жағында
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
50
3
"Іңкар" азық-түлік дүкені
8
Шұбарсу ауыл округі, Шұбарсу елді мекені, Д.Қонаев және Төле би көшелерінің қиылысы, "Бейбісара" супер маркетіне қарама-қарсы
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
3920
3
"Құдайберген" қоғамдық тамақтану орны
9
Қажымұқан ауыл округі, Қажымұқан елді мекені Ә.Мұстафаұлы көшесінің бойы, Ә.Мұстафаұлы көшесі №79 үйге қарама-қарсы
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
800
3
"Тоғжан" азық-түлік дүкені
10
Жеңіс ауыл округі, Жеңіс елді мекені, С.Қожанов көшесінің бойы Жеңіс ауыл округі мәдениет үйінің сол жағында
Азық-түлік, азық-түлік емес тауарлар
50
3
"Аида" азық-түлік дүкені