Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2024 год по Толебийскому району
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2023 года № 8/44-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 25 декабря 2023 года № 6428-13
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказа Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2024 года включительно – 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Признать утратившим силу решение маслихата Толебийского района от 23 декабря 2022 года № 23/132-VII "Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по Толебийскому району" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 31603).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Н. Койбагаров

Төлеби ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8/44-VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 25 желтоқсанда № 6428-13 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері-болу құнының 0 (нөл) пайызы бекітілсін.
2. Төлеби аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 23/132-VII "Төлеби ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31603 нөмірімен тіркелген) шешiмiнің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Аудандық мәслихат төрағасы Н. Койбагаров