О внесении изменений в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 15 февраля 2024 года № 63. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2024 года № 34001
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года № 683 "Об утверждении Типового договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12522) следующие изменения:
в Типовом договоре о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности, утвержденном указанным приказом:
в пункте 1:
подпункт 10) исключить;
подпункт 11) изложить в новой редакции:
"11) технический минимум – сумма минимальных допустимых электрических мощностей генерирующих установок: для конденсационных, теплофикационных, газотурбинных и парогазовых электрических станций - по условиям обеспечения стабильности их работы согласно соответствующим паспортным данным, для гидравлических электрических станций по условиям обеспечения, заданным расходам воды бассейновыми инспекциями по регулированию использования и охране водных ресурсов расходов воды, в соответствии со статьей 40 Водного кодекса Республики Казахстан, в МВт;";
подпункты 14) и 15) изложить в новой редакции:
"14) аттестованная скорость уменьшения электрической мощности – среднее значение скорости уменьшения электрической мощности электрической станцией энергопроизводящей организации зафиксированное между временем начала фиксации значения скорости уменьшения электрической мощности генерации и временем его окончания, в МВт/минут;
15) аттестованная скорость увеличения электрической мощности – среднее значение скорости увеличения электрической мощности генерирующих установок электрической станции энергопроизводящей организации между временем начала фиксации значения скорости увеличения электрической мощности генерации и временем его окончания, в МВт/минут;";
подпункты 6) и 7) пункта 9 изложить в новой редакции:
"6) выставлять требование на оплату по соответствующей банковской гарантии или резервному аккредитиву при не предоставлении копии уведомления о начале строительно-монтажных работ вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение настоящего Договора), направленного в государственный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль, в течение 24 (двадцати четырех) месяцев с даты подписания настоящего Договора для газовых электростанций и гидроэлектростанций - в размере 30 % от суммы финансового обеспечения исполнения условий настоящего Договора;

Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2024 жылғы 15 ақпандағы № 63 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 15 ақпанда № 34001 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 683 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12522 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметті сатып алу туралы үлгілік шартта:
1-тармақта:
10) тармақша алып тасталсын;
11) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"11) техникалық минимум – конденсациялық, жылуландыру, газ турбиналық және бу-газ электр станциялары үшін – тиісті паспорттық деректерге сәйкес олардың жұмысының тұрақтылығын қамтамасыз ету шарттары бойынша, гидравликалық электр станциялары үшін – Қазақстан Республикасы Су кодексінің 40-бабына сәйкес су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекциялар берген су шығыстарын қамтамасыз ету шарттары бойынша генерациялайтын қондырғылардың ең төмен рұқсат етілетін электр қуатының қосындысы, МВт;";
14) және 15) тармақшалар жаңа редакцияда жазылсын:
"14) электр қуатын төмендетудің аттестатталған жылдамдығы – генерацияның электр қуатын төмендету жылдамдығының мәнін тіркеудің басталу уақыты мен оның аяқталу уақыты арасында тіркелген энергия өндіруші ұйымның электр станциясының электр қуатын төмендету жылдамдығының орташа мәні, МВт/минутпен;
15) электр қуатын ұлғайтудың аттестатталған жылдамдығы – генерацияның электр қуатын ұлғайту жылдамдығының мәнін тіркеудің басталу уақыты мен оның аяқталу уақыты арасындағы уақыт ішінде энергия өндіруші ұйымның электр станциясының генерациялайтын қондырғыларының электр қуатын ұлғайту жылдамдығының орташа мәні, МВт/минутпен;";
9-тармақтың 6) және 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"6) газ электр станциялары және гидроэлектр станциялары үшін осы Шартқа қол қойылған күннен бастап 24 (жиырма төрт) ай ішінде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберілген, генерацияның маневрлік режимі бар (осы Шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі берілмеген кезде – осы Шарттың талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз ету сомасынан 30 % мөлшерінде тиісті банк кепілдігі немесе резервтік аккредитив бойынша төлемге талап қоюға;

7) выставлять требование на оплату по соответствующей банковской гарантии или резервному аккредитиву при не предоставлении копии акта приемки в эксплуатацию вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение настоящего Договора), утвержденного в соответствии с пунктом 4 статьи 74 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о строительной деятельности) в течение 48 (сорока восьми) месяцев с даты подписания настоящего Договора для газовых электростанций, в течение 60 (шестидесяти) месяцев с даты подписания настоящего Договора, для гидроэлектростанций - в размере 100 % от суммы финансового обеспечения исполнения условий настоящего Договора, а при удержания части финансового обеспечения исполнения условий настоящего Договора в соответствии с подпунктом 6) настоящего пункта – 70 % суммы финансового обеспечения исполнения условий настоящего Договора.";
подпункты 20) и 21) пункта 11 изложить в новой редакции:
"20) предоставить копию уведомления о начале строительно-монтажных работ, вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение настоящего договора), направленного в государственный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль, для газовых электростанций и гидроэлектростанций в течение 24 (двадцати четырех) месяцев с даты подписания настоящего договора;
21) предоставить копию акта приемки в эксплуатацию вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение настоящего Договора), утвержденного в порядке, определенном Законом о строительной деятельности, для газовых электростанций в течение 48 (сорока восьми) месяцев с даты подписания настоящего договора, для гидроэлектростанций - в течение 60 (шестидесяти) месяцев с даты подписания настоящего Договора;".
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 161 "Об утверждении Правил организации и проведения аукционных торгов на строительство вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22727) следующие изменения:
в Правилах организации и проведения аукционных торгов на строительство вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации, утвержденных указанным приказом:
пункт 89 изложить в новой редакции:

7) газ электр станциялары үшін осы Шартқа қол қойылған күннен бастап 48 (қырық сегіз) ай ішінде, гидроэлектр станциялары үшін - осы Шартқа қол қойылған күннен бастап 60 (алпыс) ай ішінде "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Құрылыс қызметі туралы заң) 74-бабының 4-тармағына сәйкес айқындалған тәртіппен бекітілген генерацияның маневрлік режимі бар (осы Шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды пайдалануға қабылдау актісінің көшірмесі берілмеген кезде – осы Шарттың талаптарының орындалуын қаржылық қаматамасыз ету сомасынан 100 %, ал осы тармақтың 6) тармақшасына сәйкес осы Шарттың талаптарынын орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің бір бөлігін ұстап қалған жағдайда – осы Шарттың талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің 70 % сомасы мөлшерінде тиісті банк кепілдігі немесе резервтік аккредитив бойынша төлемге талап қоюға міндетті.";
11-тармақтың 20) және 21) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"20) газ электр станциялары және гидроэлектростанциялар үшін осы Шартқа қол қойылған күннен бастап 24 (жиырма төрт) ай ішінде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберілген, генерацияның маневрлік режимі бар (осы Шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаның көшірмесін ұсынуға;
21) газ электр станциялары үшін осы Шартқа қол қойылған күннен бастап 48 (қырық сегіз) ай ішінде, гидроэлектростанциялар үшін осы Шартқа қол қойылған күннен бастап 60 (алпыс ай) ішінде Құрылыс қызметі туралы заңда айқындалған тәртіппен бекітілген генерацияның маневрлік режимі бар (осы Шарттың орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды пайдалануға қабылдау актісінің көшірмесін ұсынуға міндетті;".
2. "Генерацияның маневрлік режимі бар жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған аукциондық сауда-саттықты ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 161 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22727 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Генерацияның маневрлік режимі бар жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған аукциондық сауда-саттықты ұйымдастыру мен өткізу қағидаларында:
89-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"89. По итогам проведенных аукционных торгов организатор аукционных торгов в течение 1 (одного) часа после закрытия торговой сессии отправляет участникам в электронном виде уведомления об итогах прошедших аукционных торгов. Письменные уведомления направляются участникам не позднее 18:00 часов времени города Астаны следующего рабочего дня.";
пункт 97 изложить в новой редакции:
"97. Банковская гарантия или резервный аккредитив, указанные в пункте 95 настоящих Правил, являются безотзывными, предусматривают их исполнение полностью или по частям по указанию получателя (бенефициара), со сроком действия:
для газовых электростанций – не менее 50 (пятидесяти) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности;
для гидроэлектростанций – не менее 61 (шестидесяти одного) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности;
для генерирующих установок, не использующих полезные ископаемые в качестве топлива – не менее 38 (тридцати восьми) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности.";
пункт 101 изложить в новой редакции:
"101. Требование на оплату по соответствующей банковской гарантии или резервному аккредитиву (соответствующему финансовому обеспечению), указанным в пункте 95 настоящих Правил, выставляется единым закупщиком в следующих случаях:
1) при не предоставлении копии уведомления о начале строительно-монтажных работ вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение договора покупки электрической мощности), направленного в государственный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль, при этом, для газовых электростанций и гидроэлектростанций в течение 24 (двадцати четырех) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности - в размере 30 % от суммы финансового обеспечения исполнения условий договора покупки;
2) при не предоставлении копии акта приемки в эксплуатацию вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение договора покупки электрической мощности), утвержденного в порядке, определенном Законом о строительной деятельности, при этом, для газовых электростанций данная копия предоставляется в течение срока, предусмотренного подпунктом 2) пункта 104 настоящих Правил, а для гидроэлектростанций – в течение 60 (шестидесяти) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности – в размере 100 % от суммы финансового обеспечения исполнения условий договора покупки, а в случае удержания части финансового обеспечения исполнения условий договора покупки в соответствии с подпунктом 1) настоящего пункта – 70 % суммы финансового обеспечения исполнения условий договора покупки.";
пункт 104 изложить в новой редакции:

"89. Өткізілген аукциондық сауда-саттықтың қорытындылары бойынша аукциондық сауда-саттықты ұйымдастырушы сауда сессиясы жабылғаннан кейін 1 (бір) сағат ішінде қатысушыларға өткен аукциондық сауда-саттықтың қорытындылары туралы хабарламаны электрондық түрде жібереді. Жазбаша хабарламалар қатысушыларға келесі жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18:00-ден кешіктірілмей жіберіледі.";
97-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"97. Осы Қағидалардың 95-тармағында көрсетілген банк кепілдігі немесе резервтік аккредитив қайтарып алынбайтын болып табылады, алушының (бенефициардың) нұсқауы бойынша мынадай қолданылу мерзімімен толық немесе бөліп-бөліп орындалуын көздейді:
газ электр станциялары үшін – электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап кемінде 50 (елу) ай;
гидроэлектр станциялары үшін – электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап кемінде 61 (алпыс бір) ай;
отын ретінде пайдалы қазбаларды пайдаланбайтын генерациялайтын қондырғылар үшін – электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап кемінде 38 (отыз сегіз) ай.";
101-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"101. Осы Қағидалардың 95-тармағында көрсетілген тиісті банк кепілдігі немесе резервтік аккредитив (тиісті қаржылық қамтамасыз ету) бойынша төлеуге қойылатын талапты бірыңғай сатып алушы мынадай жағдайларда қояды:
1) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберілген, генерацияның маневрлік режимі бар (электр қуатын сатып алу шартының орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі берілмеген кезде, бұл ретте газ электр станциялары және гидроэлектростанциялар үшін электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап 24 (жиырма төрт) ай ішінде – сатып алу шарты талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз ету сомасынан 30% мөлшерінде;
2) Құрылыс қызметі туралы заңда айқындалған тәртіппен бекітілген генерацияның маневрлік режимі бар (электр қуатын сатып алу шартының орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды пайдалануға қабылдау актісінің көшірмесі берілмеген кезде, бұл ретте газ электр станциялары үшін – осы көшірме осы Қағидалардың 104-тармағының 2) тармақшасында көзделген мерзім ішінде, ал гидроэлектр станциялары үшін – электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап 60 (алпыс) ай ішінде – сатып алу шарты талаптарының орындалуын қаржылық қаматамасыз ету сомасынан 100%, ал осы тармақтың 1) тармақшасына сәйкес сатып алу шарты талаптарынын орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің бір бөлігін ұстап қалған жағдайда – сатып алу шарты талаптарының орындалуын қаржылық қамтамасыз ету сомасынан 70% мөлшерінде.";
104-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"104. После подписания договора покупки электрической мощности победитель аукционных торгов предоставляет единому закупщику следующие документы и информацию:
1) копию уведомления о начале строительно-монтажных работ, вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение договора покупки электрической мощности), направленного в государственный орган, осуществляющий государственный архитектурно-строительный контроль, при этом, для газовых электростанций и гидроэлектростанции эта копия предоставляется в течение 24 (двадцати четырех) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности;
2) копию акта приемки в эксплуатацию вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение договора покупки электрической мощности), утвержденного в порядке, определенном Законом о строительной деятельности при этом, для газовых электростанций данная копия предоставляется в течение 48 (сорока восьми) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности, для гидроэлектростанций – в течение 60 (шестидесяти) месяцев с даты подписания договора покупки электрической мощности;";
3) информацию о ходе строительства вновь вводимых в эксплуатацию генерирующих установок с маневренным режимом генерации (обеспечивающих исполнение договора покупки электрической мощности) - по запросу единого закупщика;
4) финансовое обеспечение исполнения условий договора покупки электрической мощности – согласно пункту 95 настоящих Правил.
При этом, в процессе реализации проекта строительства генерирующей установки с маневренным режимом генерации победителем аукционных торгов, допускается отклонение объема услуги по поддержанию готовности электрической мощности указанного проекта от договорного объема услуги по поддержанию готовности электрической мощности, как в сторону увеличения, так и в сторону уменьшения до 15 (пятнадцать) % (от договорного объема услуги по поддержанию готовности электрической мощности), с последующей корректировкой договора покупки электрической мощности.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
3. Департаменту развития электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;

"104. Электр қуатын сатып алу шартына қол қойылғаннан кейін аукциондық сауда-саттықтың жеңімпазы бірыңғай сатып алушыға мынадай құжаттар мен ақпаратты ұсынады:
1) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын мемлекеттік органға жіберілген, генерацияның маневрлік режимі бар (электр қуатын сатып алу шартының орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаның көшірмесі, бұл ретте газ электр станциялары және гидроэлектр станциялары үшін бұл көшірме электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап 24 (жиырма төрт) ай ішінде ұсынылады;
2) Құрылыс қызметі туралы заңда айқындалған тәртіппен бекітілген генерацияның маневрлік режимі бар (электр қуатын сатып алу шартының орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды пайдалануға қабылдау актісінің көшірмесі, бұл ретте газ электр станциялары үшін осы көшірме электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап 48 (қырық сегіз) ай ішінде, ал гидроэлектр станциялары үшін – электр қуатын сатып алу шартына қол қойылған күннен бастап 60 (алпыс) ай ішінде ұсынылады.";
3) бірыңғай сатып алушының сұратуы бойынша генерацияның маневрлік режимі бар (электр қуатын сатып алу шартының орындалуын қамтамасыз ететін) жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың салыну барысы туралы ақпарат;
4) осы Қағидалардың 95-тармағына сәйкес электр қуатын сатып алу шартының орындалуын қаржылық қамтамасыз ету.
Бұл ретте генерацияның маневрлік режимі бар генерациялайтын қондырғыны салу жобасын іске асыру процесінде аукциондық сауда-саттық жеңімпазына электр қуатын сатып алу шартын кейіннен түзете отырып, көрсетілген жобаның электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызмет көлемінің электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметтің шарттық көлемінен 15 (он бес) %-ға дейін ұлғаю жағына қарай да, кему жағына (электр қуатының әзірлігін ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметтің шарттық көлемінен) қарай да ауытқуына жол беріледі.".
2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамента юридический службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на правоотношения, возникшие c 1 августа 2022 года.
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
А. Жамауов
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 15 февраля 2024 года № 63
Приложение 2
к Правилам организации
и проведения аукционных
торгов на строительство вновь
вводимых в эксплуатацию
генерирующих установок
с маневренным режимом генерации
Форма
График проведения аукционных торгов
Дата аукционных торгов
Время проведения аукционных торгов (время города Астаны)
Период приема документов для участия в аукционных торгах
Зона ЕЭС РК
Тип
Объем услуги по поддержанию готовности электрической мощности, МВт
Величина предельного аукционного тарифа, тенге /МВт*месяц
Требуемая дата ввода в эксплуатацию, срок действия договора
Необходимый объем финансового обеспечения заявки на участие в аукционных торгах, тенге
Необходимый объем финансового обеспечения исполнения договора покупки электрической мощности, тенге
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 тамыздан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің міндетін атқарушы
А. Жамауов
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 15 ақпандағы
№ 63 Бұйрыққа
қосымша
Генерацияның маневрлік
режимі бар жаңадан
пайдалануға берілетін
генерациялайтын
қондырғыларды салуға арналған
аукциондық сауда-саттықты
ұйымдастыру мен өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аукциондық сауда-саттықты өткізу графигі
Аукциондық сауда-саттық күні
Аукциондық сауда-саттықты өткізу уақыты (Астана қаласының уақыты)
Аукциондық сауда-саттыққа қатысу үшін құжаттарды қабылдау кезеңі
ҚР БЭЖ аймағы
Түрі
Электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтердің көлемі, МВт
Шекті аукциондық тарифтің шамасы, тг / МВт * ай
Пайдалануға берудің талап етілетін күні, шарттың қолданылу мерзімі
Аукциондық сауда-саттыққа қатысуға өтінімді қаржылық қамтамасыз етудің қажетті көлемі, теңге
Электр қуатын сатып алу шартының орындалуын қаржылық қамтамасыз етудің қажетті көлемі, теңге
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.