О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 279 "Об утверждении Правил и условий выдачи или продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 февраля 2024 года № 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2024 года № 34094
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 279 "Об утверждении Правил и условий выдачи или продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32977) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 14-4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О миграции населения", с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах и условий выдачи или продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденных указанным приказом:
приложения 6, 8, 9 и 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу/
от 28 февраля 2024 года № 55
Приложение 6
к Правилам и условиям выдачи
или продления разрешений
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы,
а также осуществления
внутрикорпоративного перевода
утвержденный приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 279
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.enbek.gov.kz.
Информация о местном содержании в кадрах
Индекс формы: 1-МСК
Периодичность: единовременная
Отчетный период:__ число______ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих информацию: юридические и физические лица, привлекающие иностранную рабочую силу
Срок представления формы административных данных: при обращении за выдачей и продлением разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
Форма
№ п/п
Категории привлекаемой иностранной рабочей силы
Количество работников работодателя, человек
Количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению, чел.

"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 279 бұйрығы өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 ақпандағы № 55 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 1 наурызда № 34094 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 279 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32977 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 14-4) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарында:
көрсетілген Қағидаларға 6, 8, 9 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
2024 жылғы 28 ақпандағы
№ 55 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 279 бұйрығымен
бекітілген
Жұмыс берушілерге шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту, сондай-ақ
корпоративішілік ауыстыруды
жүзеге асыру қағидалары
мен шарттарына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат
Нысан индексі: КЖҚ-1
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең:__ күн______ ай ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: шетелдік жұмыс күшін тартатын заңды және жеке тұлғалар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту үшін жүгінген кезде
Нысан
Р/с №
Тартылатын шетелдік жұмыс күшінің санаттары
Жұмыс беруші қызметкерлерінің саны, адам
Тартуға жоспарланған шетелдік жұмыс күшінің саны, адам.

графа 3+ графа 5
графа 4+ графа 5
% иностранной рабочей силы к общему количеству работников, графа 7/ графа 6*100%
Всего (не учитываются иностранные работники, работающие без разрешений на привлечение иностранной рабочей силы)
В том числе иностранная рабочая сила, привлекаемая по разрешениям на привлечение иностранной рабочей силы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1 и 2 категории
2
3 и 4 категории
3
ИТОГО
Примечание: в случае если иностранный работник учтен в графе 4, то в графе 5 он не учитывается.
Работодатель:____________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность, дата)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о местном
содержании в кадрах"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о местном содержании в кадрах" (индекс – 1-МСК, периодичность – единовременная)
в графе 1 указывается номер по порядку, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 указывается категории привлекаемой иностранной рабочей силы;
в графе 3 указывается всего (не учитываются иностранные работники, работающие без разрешений на привлечение иностранной рабочей силы) иностранной рабочей силы, привлекаемой по разрешениям на привлечение иностранной рабочей силы;
в графе 4 указывается в том числе иностранная рабочая сила, привлекаемая по разрешениям на привлечение иностранной рабочей силы;
в графе 5 указывается количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению, человек;
в графе 6 указывается сумма действующих работников и планируемых к привлечению иностранных работников;
в графе 7 указывается сумма привлеченных и планируемых к привлечению иностранных работников;

3-баған+ 5-баған
4-баған+ 5-баған
қызметкерлердің жалпы санына шетелдік жұмыс күшінің %-ы, 7-баған/ 6-баған*100%
Барлығы (шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатсыз жұмыс істейтін шетелдік қызметкерлер есепке алынбайды)
Оның ішінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар бойынша тартылатын шетелдік жұмыс күші
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1 және 2- санат
2
3 және 4- санат
3
Барлығы
Ескертпе: егер шетелдік жұмыскер 4-бағанда есепке алынған жағдайда, онда 5-бағанда ол есепке алынбайды.
Жұмыс беруші:____________________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы, күні)
"Кадрлардағы жергілікті
қамту туралы ақпарат"
әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – КЖҚ-1, кезеңділігі – біржолғы)
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбейді;
2-бағанда тартылатын шетелдік жұмыс күшінің санаты көрсетіледі;
3-бағанда шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсаттар бойынша тартылатын шетелдік жұмыс күшінің барлығы (шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатсыз жұмыс істейтін шетелдік қызметкерлер есепке алынбайды) көрсетіледі;
4-бағанда оның ішінде шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсаттар бойынша тартылатын шетелдік жұмыс күші көрсетіледі;
5-бағанда тартуға жоспарланатын шетелдік жұмыс күшінің саны, адам көрсетіледі;
6-бағанда жұмыс істеп тұрған қызметкерлердің және шетелдік қызметкерлерді тартуға жоспарланатын қызметкерлердің сомасы көрсетіледі;
7-бағанда тартылған және тартуға жоспарланатын шетелдік қызметкерлердің сомасы көрсетіледі;

в графе 8 указывается процент иностранной рабочей силы к общему количеству работников, графа 7/ графа 6*100%.
Приложение 2 к приказу/
от 28 февраля 2024 года № 55
Приложение 8
к Правилам и условиям выдачи
или продления разрешений
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы,
а также осуществления
внутрикорпоративного перевода
утвержденный приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 279
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.enbek.gov.kz.
Информация
о принимаемых особых условиях для получения или продления разрешений
Индекс формы: 2-ПОУППР
Периодичность: единовременная
Отчетный период:__ число______ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих информацию: юридические и физические лица, привлекающие иностранную рабочую силу
Срок представления формы административных данных: при обращении для получения или продления разрешений в особых условиях
Форма
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) привлекаемых иностранных работников
Категория, профессия (специальность), привлекаемых иностранных работников согласно заявлению работодателя
Наименование особых условий с указанием профессии (специальности) по которым будет осуществляться подготовка, переподготовка и повышение квалификации и (или) количества создаваемых рабочих мест для граждан Республики Казахстан
Срок выполнения особых условий
1
2
3
4
5
Работодатель:____________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность, дата)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о местном
содержании в кадрах"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о принимаемых особых условиях для получения или продления разрешений" 2- ПОУППР
(индекс – 2-ПОУППР, периодичность – единовременная)
в графе 1 указывается номер по порядку, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) привлекаемых иностранных работников;
в графе 3 указывается Категория, профессия (специальность), привлекаемых иностранных работников согласно заявлению работодателя;
в графе 4 указывается наименование особых условий с указанием профессии (специальности) по которым будет осуществляться подготовка, переподготовка и повышение квалификации и (или) количества создаваемых рабочих мест для граждан Республики Казахстан;
в графе 5 указывается срок выполнения особых условий.
Приложение 3 к приказу/
от 28 февраля 2024 года № 55
Приложение 9
к Правилам и условиям выдачи
или продления разрешений
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы,
а также осуществления
внутрикорпоративного перевода
утвержденный приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 279
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.enbek.gov.kz.
Информация о местном содержании в кадрах при привлечении иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода
Индекс формы: 3-МСКРИРРВП
Периодичность: единовременная
Отчетный период:__ число______ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих информацию: юридические и физические лица, привлекающие иностранную рабочую силу
Срок представления формы административных данных: при привлечении иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода
Форма
№ п/п
Наименования должностей
Количество работников работодателя, человек
Количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению в рамках внутрикорпоративного перевода, человек

8-бағанда жұмыскерлердің жалпы санына шетелдік жұмыс күшінің пайызы көрсетіледі, 7-баған/ 6-баған*100%.
________________________________________________
2024 жылғы 28 ақпандағы
№ 55 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 279 бұйрығымен
бекітілген
Жұмыс берушілерге шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту, сондай-ақ
корпоративішілік ауыстыруды
жүзеге асыру қағидалары
мен шарттарына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Рұқсаттарды алу немесе ұзарту үшін қабылданатын ерекше жағдайлар туралы ақпарат
Нысан индексі: РАҰҮҚЕШ-2
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең:__ күн______ ай ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: шетелдік жұмыс күшін тартатын заңды және жеке тұлғалар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ерекше жағдайларда рұқсаттарды алу немесе ұзарту үшін жүгінген кезде
Нысан
Р/с №
Тартылатын шетелдік қызметкерлердің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Жұмыс берушінің өтінішіне сәйкес тартылатын шетелдік қызметкерлердің санаты, кәсібі (мамандығы)
Қазақстан Республикасының азаматтары үшін құрылатын жұмыс орындарын даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүзеге асырылатын кәсіп (мамандық) және (немесе) саны көрсетілген ерекше шарттардың атауы
Ерекше шарттарды орындау мерзімі
1
2
3
4
5
Жұмыс беруші:____________________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы, күні)
"Кадрлардағы жергілікті
қамту туралы ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Рұқсаттарды алу немесе ұзарту үшін қабылданатын ерекше шарттар туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – РАҰҮҚЕШ-2, кезеңділігі – біржолғы)
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбейді;
2-бағанда тартылатын шетелдік қызметкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
3-бағанда жұмыс берушінің өтінішіне сәйкес тартылатын шетелдік қызметкерлердің санаты, кәсібі (мамандығы) көрсетіледі;
4-бағанда Қазақстан Республикасының азаматтары үшін құрылатын жұмыс орындарын даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүзеге асырылатын кәсіпті (мамандықты) және (немесе) олардың санын көрсете отырып, ерекше шарттардың атауы көрсетіледі;
5-бағанда ерекше шарттардың орындалу мерзімі көрсетіледі.
________________________________________________
2024 жылғы 28 ақпандағы
№ 55 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 279 бұйрығымен
бекітілген
Жұмыс берушілерге шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту, сондай-ақ
корпоративішілік ауыстыруды
жүзеге асыру қағидалары
мен шарттарына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік қызметкерлерді тарту кезінде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат
Нысан индексі: КАШШҚТККЖҚ-3
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең:__ күні______ айы ____ жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: шетелдік жұмыс күшін тартатын заңды және жеке тұлғалар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік қызметкерлерді тарту кезінде
Нысан
Р/с №
Лауазымдардың атаулары
Жұмыс беруші қызметкерлерінің саны, адам
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартуға жоспарланатын шетелдік жұмыс күшінің саны, адам

графа 3 + графа 5
графа 4 + графа 5
% иностранной рабочей силы, привлекаемой в рамках внутрикорпоративного перевода, к общему количеству работников из числа казахстанских граждан, графа 7/графа 6*100 %
Всего
в том числе: иностранная рабочая сила, работающая по разрешениям в рамках внутрикорпоративного перевода
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Менеджеры
2
Специалисты
3
ИТОГО
Примечание: в случае, если иностранный работник учтен в графе 4, то в графе 5 он не учитывается.
Работодатель:____________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность, дата)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о местном
содержании в кадрах"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о местном содержании в кадрах при привлечении иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода"
(индекс – 3-МСКРИРРВП, периодичность – единовременная)
в графе 1 указывается номер по порядку, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 указывается наименования должностей категории, привлекаемой иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода;
в графе 3 указывается количество всего работников работодателя, человек;
в графе 4 указывается в том числе: иностранная рабочая сила, работающая по разрешениям в рамках внутрикорпоративного перевода;
в графе 5 указывается количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению в рамках внутрикорпоративного перевода, человек;
в графе 6 указывается сумма действующих работников и планируемых к привлечению иностранных работников;
в графе 7 указывается сумма привлеченных и планируемых к привлечению иностранных работников;
в графе 8 указывается процент иностранной рабочей силы, привлекаемой в рамках внутрикорпоративного перевода, к общему количеству работников из числа казахстанских граждан, графа 7/графа 6*100 %
Приложение 4 к приказу/
от 28 февраля 2024 года № 55
Приложение 11
к Правилам и условиям выдачи
или продления разрешений
работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы,
а также осуществления
внутрикорпоративного перевода
утвержденный приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 279
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в управления координации занятости и социальных программ областей, городов республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.enbek.gov.kz.
Информация о выполнении особых условий и привлекаемой иностранной рабочей силе
Индекс формы: 4-ВОУПИРС
Периодичность: единовременная
Отчетный период:__ число______ месяц ____ год
Круг лиц, представляющих информацию: юридические и физические лица, привлекающие иностранную рабочую силу
Срок представления формы административных данных: при привлечении иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода
Форма
№ п/п
Полное наименование органа, выдающего разрешение
Количество переобученных казахстанских граждан (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер)
Количество казахстанских граждан, которыми заменили иностранных работников (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер)
Количество работающих казахстанских граждан (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер)
Количество созданных рабочих мест для казахстанских граждан (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер)
Количество работающей иностранной рабочей силы
Страна исхода
Классификатор стран
Специальности, по которым привлекается иностранная рабочая сила
Количество работающей иностранной рабочей силы
Количество работающей иностранной рабочей силы на конец месяца по видам экономической деятельности
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Продолжение таблицы
Количество работающей иностранной рабочей силы без разрешений на привлечение иностранной рабочей силы в т.ч. по категориям
Страна исхода
Специальности, по которым привлекается иностранная рабочая сила
Работодатель
13
14
15
____________________________________________________________________.
Работодатель:____________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность, дата)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация о выполнении
особых условий и привлекаемой
иностранной рабочей силе"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о выполнении особых условий и привлекаемой иностранной рабочей силе"
(индекс – 4-ВОУПИРС, периодичность – единовременная)
в графе 1 указывается номер по порядку, при этом последующая информация не прерывает нумерацию по порядку;
в графе 2 указывается полное наименование органа, выдающего разрешение;
в графе 3 указывается количество переобученных казахстанских граждан (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер);
в графе 4 указывается количество казахстанских граждан, которыми заменили иностранных работников (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер);
в графе 5 указывается количество работающих казахстанских граждан (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер);
в графе 6 указывается количество созданных рабочих мест для казахстанских граждан (с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер);
в графе 7 указывается количество работающей иностранной рабочей силы;
в графе 8 указывается страна исхода иностранной рабочей силы;

3-баған + 5-баған
4-баған + 5-баған
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартылатын шетелдік жұмыс күшінің %-ы Қазақстан азаматтары қатарындағы қызметкерлердің жалпы санына, 7-баған/6-баған*100 %
Барлығы
оның ішінде: корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсаттар бойынша жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күші
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Менеджерлер
2
Мамандар
3
Барлығы
Ескертпе: егер шетелдік қызметкер 4-бағанда есепке алынған жағдайда, онда 5-бағанда ол есепке алынбайды.
Жұмыс беруші:____________________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы, күні)
"Кадрлардағы жергілікті
қамту туралы ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік қызметкерлерді тарту кезінде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – КАШШҚТККЖҚ-3, кезеңділігі – біржолғы)
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбейді;
2-бағанда корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік қызметкерлер тартатын лауазымдардың санаттарының атауы көрсетіледі;
3-бағанда жұмыс берушінің барлық қызметкерлерінің саны, адам көрсетіледі;
4-бағанда оның ішінде: корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсаттар бойынша жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күші көрсетіледі;
5-бағанда корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартуға жоспарланатын шетелдік жұмыс күшінің саны, адам көрсетіледі;
6-бағанда жұмыс істеп тұрған жұмыскерлердің және шетелдік жұмыскерлерді тартуға жоспарланатын жұмыскерлердің сомасы көрсетіледі;
7-бағанда тартылған және тартуға жоспарланатын шетелдік қызметкерлердің сомасы көрсетіледі;
8-бағанда корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартылатын шетелдік жұмыс күшінің қазақстандық азаматтар қатарындағы жұмыскерлердің жалпы санына пайызы, 7-баған/6*100-баған көрсетіледі.
________________________________________________
2024 жылғы 28 ақпандағы
№ 55 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 279 бұйрығымен
бекітілген
Жұмыс берушілерге шетелдік
жұмыс күшін тартуға рұқсат
беру және ұзарту, сондай-ақ
корпоративішілік ауыстыруды
жүзеге асыру қағидалары
мен шарттарына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ерекше шарттарды орындау және тартылатын шетелдік жұмыс күші туралы ақпарат
Нысан индексі: ЕШОТШЖК-4
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең:__ күні______ айы ____ жылы
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: шетелдік жұмыс күшін тартатын заңды және жеке тұлғалар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік қызметкерлерді тарту кезінде
Нысан
Р/с№
Рұқсат беретін органның толық атауы
Қайта оқытылған қазақстандық азаматтардың саны (тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген)
Шетелдік жұмыскерлерді ауыстырған қазақстандық азаматтардың саны
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген)
Жұмыс істейтін қазақстандық азаматтардың саны (тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген)
Қазақстан азаматтары үшін құрылған жұмыс орындарының саны (тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетілген)
Жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны
Шығу елі
Елдердің жіктеуіші
Шетелдік жұмыс күші тартылатын мамандықтар
Жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны
Экономикалық қызмет түрлері бойынша айдың соңына жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Кестенің жалғасы
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатсыз жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны, оның ішінде санаттар бойынша
Шығу елі
Шетелдік жұмыс күші тартылатын мамандықтар
Жұмыс беруші
13
14
15
Жұмыс беруші: ______________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы, күні)
"Ерекше шарттарды орындау
және тартылатын шетелдік
жұмыс күші туралы ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Ерекше шарттарды орындау және тартылатын шетелдік жұмыс күші туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (индексі – ЕШОТШЖК-4, кезеңділігі – біржолғы)
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі, бұл ретте кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбейді;
2 бағанда рұқсат беретін органның толық атауы көрсетіледі;
3-бағанда қайта оқытылған қазақстандық азаматтардың саны көрсетіледі (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірін көрсету);
4-бағанда шетелдік жұмыскерлерді ауыстырған қазақстандық азаматтардың саны көрсетіледі (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірін көрсету);
5-бағанда жұмыс істейтін қазақстандық азаматтардың саны көрсетіледі (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірін көрсету);
6 бағанда Қазақстан азаматтары үшін құрылған жұмыс орындарының саны көрсетіледі (тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірін көрсету);
7 бағанда жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны көрсетіледі;
8-бағанда шығу елі көрсетіледі;

в графе 9 указывается классификатор стран мира, утвержденный решением комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010г. № 378 согласно приложению № 22.
в графе 10 указывается специальность, по которым привлекается иностранная рабочая сила;
в графе 11 указывается количество работающей иностранной рабочей силы;
в графе 12 указывается количество работающей иностранной рабочей силы на конец месяца по видам экономической деятельности;
в графе 13 указывается страна исхода работающей иностранной рабочей силы без разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по категориям;
в графе 14 указывается специальность, по которым привлекается иностранная рабочая сила работающей иностранной рабочей силы без разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по категориям;
в графе 15 указывается наименование работодателя работающей иностранной рабочей силы без разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по категориям.

9-бағанда 22-қосымшаға сәйкес Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген әлем елдерінің жіктеуіші көрсетіледі;
10-бағанда шетелдік жұмыс күші тартылатын мамандықтар көрсетіледі;
11-бағанда экономикалық қызмет түрлері бойынша айдың соңына жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің көрсетіледі;
12-бағанда экономикалық қызмет түрлері бойынша айдың соңына жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің көрсетіледі;
13-бағанда шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатсыз жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны, санаттар бойынша шығу елі көрсетіледі;
14-бағанда шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатсыз жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны, санаттар бойынша шетелдік жұмыс күші тартылатын мамандықтар көрсетіледі;
15-бағанда шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатсыз жұмыс істейтін шетелдік жұмыс күшінің саны, санаттар бойынша жұмыс беруші көрсетіледі;
________________________________________________