О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 13 апреля 2018 года № 124 "Об утверждении перечня приоритетных работ и услуг"
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 29 марта 2024 года № 135. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2024 года № 34183
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 13 апреля 2018 года № 124 "Об утверждении перечня приоритетных работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16851) следующие изменения:
заголовок изложить в новой редакции:
"Об утверждении перечня приоритетных товаров, работ и услуг";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Перечень приоритетных товаров, работ и услуг.";
Перечень приоритетных работ и услуг изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
Е. Аккенженов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 29 марта 2024 года № 135
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 13 апреля 2018 года № 124
Перечень приоритетных товаров, работ и услуг
1. Товары:
1) трубы для нефте- или газопроводов;
2) трубы бурильные;
3) прочие трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные, используемые при бурении скважин;

"Басым жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 124 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2024 жылғы 29 наурыздағы № 135 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 наурызда № 34183 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Басым жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 124 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16851 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Басым тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Басым тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесі бекітілсін.";
Басым жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің міндетін атқарушы
Е. Аккенженов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 29 наурыздағы
№ 135
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушысының
2018 жылғы 13 сәуірдегі
№ 124 бұйрығымен
бекітілген
Басым тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер тізбесі
1. Тауарлар:
1) мұнай немесе газ құбырлары;
2) бұрғылау құбырлары;
3) ұңғымаларды бұрғылау кезінде пайдаланылатын өзге де шеген, сорғы-компрессорлық және бұрғылау құбырлары;

4) оборудование для буровых установок, буровые станки, запасные части и расходные материалы к ним;
5) электротехническое оборудование для эксплуатации буровых установок, нефтепромыслового оборудования;
6) химические реагенты, в том числе буровые растворы;
7) скважинное оборудование, противофонтанное оборудование, пакеры, штуцеры, сальники;
8) нефтепромысловое оборудование, в том числе, сепараторы, насосы, качалки. Запчасти к нефтепромысловому оборудованию и расходные материалы к нему;
9) защитные костюмы, специальная одежда для работников, средства индивидуальной защиты.
2. Работы и услуги:
1) строительно-монтажные работы;
2) капитальный ремонт скважин;
3) экспертиза и лабораторные исследования;
4) буровые работы (за исключением шельфовых месторождений, сложных месторождений, абсолютная глубина самой верхней точки выявленной (выявленного) залежи (месторождения) углеводородов составляет не менее 4500 метров, с содержанием сероводорода в обнаруженной (обнаруженном) залежи (месторождении) составляет в пластовом флюиде 3,5 и более процента, с высоким пластовым давлением с коэффициентом аномальности 1,5 и более);
5) геологические, геофизические и сейсморазведочные услуги (за исключением шельфовых месторождений, сложных месторождений, абсолютная глубина самой верхней точки выявленной (выявленного) залежи (месторождения) углеводородов составляет не менее 4500 метров, с содержанием сероводорода в обнаруженной (обнаруженном) залежи (месторождении) составляет в пластовом флюиде 3,5 и более процента, с высоким пластовым давлением с коэффициентом аномальности 1,5 и более);
6) проектирование и инжиниринг (за исключением шельфовых месторождений, сложных месторождений, абсолютная глубина самой верхней точки выявленной (выявленного) залежи (месторождения) углеводородов составляет не менее 4500 метров, с содержанием сероводорода в обнаруженной (обнаруженном) залежи (месторождении) составляет в пластовом флюиде 3,5 и более процента, с высоким пластовым давлением с коэффициентом аномальности 1,5 и более);
7) увеличение нефтеотдачи (за исключением шельфовых месторождений, сложных месторождений, абсолютная глубина самой верхней точки выявленной (выявленного) залежи (месторождения) углеводородов составляет не менее 4500 метров, с содержанием сероводорода в обнаруженной (обнаруженном) залежи (месторождении) составляет в пластовом флюиде 3,5 и более процента, с высоким пластовым давлением с коэффициентом аномальности 1,5 и более);
8) техобслуживание и ремонт нефтегазового оборудования (за исключением высокотехнологического оборудования, поставляемого зарубежными компаниями с сопутствующим гарантийным обслуживанием и ремонтом).

4) бұрғылау қондырғылары, бұрғылау станоктары үшін жабдық, қосалқы бөлшектер және олардың шығыс материалдары;
5) бұрғылау қондырғыларын, мұнай кәсіпшілігіндегі жабдықтарды пайдалануға арналған электротехникалық жабдықтар;
6) химиялық реагенттер, соның ішінде бұрғылау ерітінділері;
7) ұңғымалау жабдықтары, фонтанға қарсы жабдықтар, пакерлер, тежегіштер, нығыздауыш;
8) мұнай кәсіпшілігіндегі жабдықтар, соның ішінде айырғыш, сорғылар, теңселме. Мұнай кәсіпшілігіндегі жабдықтарға қосалқы бөлшектер және оған шығыс материалдар;
9) қорғау костюмдері, жұмыскерлерге арналған арнайы киім, жеке қорғаныс құралдары.
2. Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер;
1) құрылыс-монтаждау жұмыстары;
2) ұңғымаларды күрделі жөндеу;
3) сараптама және зертханалық зерттеулер;
4) бұрғылау жұмыстары (анықталған көмірсутектер кенжатынының (кен орнының) ең жоғарғы нүктесінің абсолюттік тереңдігі 4500 метрден кем болмайтын, табылған кенжатындағы (кен орнындағы) күкіртті сутектің құрамы қабаттық флюидте 3,5 және одан да көп пайызды құрайтын, аномальдық коэффициенті 1,5 және одан да көп жоғары қаттық қысымы бар қайраң кен орындарын, күрделі кен орындарын қоспағанда);
5) геологиялық, геофизикалық және сейсмологиялық барлау бойынша көрсетілетін қызметтер (анықталған көмірсутектер кенжатынының (кен орнының) ең жоғарғы нүктесінің абсолюттік тереңдігі 4500 метрден кем болмайтын, табылған кенжатындағы (кен орнындағы) күкіртті сутектің құрамы қабаттық флюидте 3,5 және одан да көп пайызды құрайтын, аномальдық коэффициенті 1,5 және одан да көп жоғары қаттық қысымы бар қайраң кен орындарын, күрделі кен орындарын қоспағанда);
6) жобалау және инжиниринг (анықталған көмірсутектер кенжатынының (кен орнының) ең жоғарғы нүктесінің абсолюттік тереңдігі 4500 метрден кем болмайтын, табылған кенжатындағы (кен орнындағы) күкіртті сутектің құрамы қабаттық флюидте 3,5 және одан да көп пайызды құрайтын, аномальдық коэффициенті 1,5 және одан да көп жоғары қаттық қысымы бар қайраң кен орындарын, күрделі кен орындарын қоспағанда);
7) мұнай қайтарымдылығын арттыру (анықталған көмірсутектер кенжатынының (кен орнының) ең жоғарғы нүктесінің абсолюттік тереңдігі 4500 метрден кем болмайтын, табылған кенжатындағы (кен орнындағы) күкіртті сутектің құрамы қабаттық флюидте 3,5 және одан да көп пайызды құрайтын, аномальдық коэффициенті 1,5 және одан да көп жоғары қаттық қысымы бар қайраң кен орындарын, күрделі кен орындарын қоспағанда);
8) мұнай-газ жабдығына техникалық қызмет көрсету және жөндеу (ілеспелі кепілді қызмет көрсету және жөндеуі бар шетелдік компаниялар жеткізетін жоғары технологиялық жабдықтарды қоспағанда).