О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 сентября 2021 года № 454 "Об утверждении правил согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект" и приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 сентября 2021 года № 485 "Об утверждении правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств"
Приказ и.о. Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 26 апреля 2024 года № 174. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2024 года № 34310
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 сентября 2021 года № 454 "Об утверждении правил согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24508) следующее изменение:
Правила согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 сентября 2021 года № 485 "Об утверждении правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24574) следующее изменение:
Правила определения общего уровня опасности опасного производственного объекта, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;

"Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 454 бұйрығына және "Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 485 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің м.а. 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 174 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 сәуірде № 34310 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 454 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24508 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу Қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 485 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24574 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қауіпті өндірістік объектінің қауіптілігінің жалпы деңгейін айқындау Қағидалары осы бұйрыққа 2- қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятия, согласно подпунктам 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Б. Сыздыков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра по чрезвычайным
ситуациям
Республики Казахстан
от 26 апреля 2024 года № 174
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра по чрезвычайным
ситуациям
Республики Казахстан
от 16 сентября 2021 года № 454
Правила согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 105) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект, и порядок оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов".
2. Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию (далее – проектная документация) опасных производственных объектов проводится с целью установления соответствия принятых проектных решений требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности.

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларына сәйкес іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің міндетін атқарушы
Б. Сыздыков
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің міндетін
атқарушы
2024 жылғы 26 сәуірдегі
№ 174 Бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрінің міндетін
атқарушының
2021 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 454 бұйрығымен
бекітілген
Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу Қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 105) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасымен (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) және қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу тәртібін және "Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын (бұдан әрі – жобалау құжаттамасы) келісу қабылданған жобалау шешімдерінің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкестігін белгілеу мақсатында жүргізіледі.

3. Проектная документация опасного производственного объекта, размещаемого в пределах двух и более областей, а также стратегических объектов согласовывается с Комитетом промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет).
Проектная документация иных опасных производственных объектов согласовывается с территориальными департаментами Комитета.
Проектная документация опасных производственных объектов на объектах социальной инфраструктуры согласовывается с местными исполнительными органами районов, городов республиканского и областного значения, столицы (далее – местные исполнительные органы).
4. Согласование проектной документации опасных производственных объектов осуществляется в порядке оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов".
5. В случае изменения видов, технологий, методов и (или) способов планируемых работ, влияющих на обеспечение промышленной безопасности, проектная документация подлежит изменению с последующим согласованием в порядке согласно настоящим Правилам.
6. Результатом согласования проектной документации является письмо-согласование.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
7. Государственная услуга "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов" (далее – государственная услуга), оказывается Комитетом промышленной безопасности, территориальными департаментами Комитета и местными исполнительными органами (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
8. Для получения государственной услуги юридические и физические лица, (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены согласно приложению 2 к настоящим Правилам в форме Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
9. Портал осуществляет прием заявления в автоматическом режиме.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Ответственность за достоверность представленных документов и сведений, содержащихся в них, несет услугополучатель.

3. Екі және одан да көп облыстар, сондай-ақ стратегиялық объектілер шегінде орналастырылатын қауіпті өндірістік объектінің жобалау құжаттамасы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – Комитет) келісіледі.
Өзге де қауіпті өндірістік объектілердің жобалық құжаттамасы Комитеттің аумақтық департаменттерімен келісіледі.
Әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауіпті өндірістік объектілердің жобалық құжаттамасы аудандардың, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы органдар) келісіледі.
4. Қауіпті өндірістік объектілердің жобалау құжаттамасын келісу "Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібімен жүзеге асырылады.
5. Өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз етуге әсер ететін жоспарланған жұмыстардың түрлері, технологиялары, әдістері және (немесе) тәсілдері өзгерген жағдайда жобалау құжаттамасы осы Қағидаларға сәйкес тәртіппен кейіннен келісіле отырып, өзгертілуге тиіс.
6. Жобалық құжаттаманы келісудің нәтижесі-келісу хаты.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
7. "Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, Комитеттің аумақтық департаменттері және жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі –қызметті көрсетуші) көрсетеді.
8. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті тұтынушы) қызмет көрсетушіге www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жібереді.
Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі нысанында баяндалған.
9. Портал өтінішті автоматты режимде қабылдауды жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті тұтынушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті тұтынушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті тұтынушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ұсынылған құжаттар мен олардағы мәліметтердің дұрыстығына көрсетілетін қызметті алушы жауапты болады.

10. Работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявления и направляет руководителю услугодателя либо лицу его замещающему (в соответствии с установленным услугодателем распределением служебных обязанностей), которым назначается ответственный исполнитель.
11. Ответственный исполнитель проверяет представленные документы и сведения указанные в них на соответствие требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности, и оформляет результат оказания государственной услуги, по формам согласно приложениям 3 или 4 к настоящим Правилам.
12. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 2 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, услугодатель осуществляет процедуру заслушивания в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
13. Результат оказания государственной услуги подписывается электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо лица его замещающего (в соответствии с установленным услугодателем распределением служебных обязанностей) и направляется через портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала.
Информация о порядке и статусе оказания государственной услуги поступает в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
14. Информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящих Правилах оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг направляет уполномоченный орган в области промышленной безопасности.
15. Государственная услуга, оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
16. Рассмотрение жалобы по вопросу оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

10. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орнындағы адамға (көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қызметтік міндеттерді бөлуге сәйкес) жібереді.
11. Жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар мен оларда көрсетілген мәліметтердің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 3 немесе 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 2-қосымшада баяндалған.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші тыңдау рәсімін Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР АППК) 73-бабына сәйкес жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады (көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қызметтік міндеттерді бөлуге сәйкес) және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады..
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
14. Осы Қағидаларда енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығына өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган жібереді.
15. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым қызметті көрсетушіге, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Қызметті көрсетуші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте қызметті көрсетуші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

17. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
18. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
19. Если иное не предусмотрено Законом о государственных услугах, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам согласования
проектной документации
на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию,
консервацию и ликвидацию
опасного производственного
объекта организациями,
эксплуатирующими опасный
производственный объект
Форма
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
на согласование проектной документации на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных
производственных объектов
_____________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
Руководствуясь статьей 78 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите",
просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и согласовать проектную
документацию _________________________________________________________
(наименование проектной документации)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 2
к Правилам согласования
проектной документации
на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию,
консервацию и ликвидацию
опасного производственного
объекта организациями,
эксплуатирующими опасный
производственный объект
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Согласование проектной документации на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Комитет) – при согласовании проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию (далее – проектная документация) опасного производственного объекта, размещаемого в пределах двух и более областей, а также стратегических объектов.
Территориальные департаменты Комитета – при согласовании проектной документации иных опасных производственных объектов.
Местные исполнительные органы районов, городов республиканского и областного значения, столицы – при согласовании проектной документации опасных производственных объектов на объектах социальной инфраструктуры.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Письмо-согласование либо мотивированный отказ
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

17. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2- тармағына сәйкес қызметті көрсетушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті тұтынушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
18. Қызметті көрсетушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды тұлға шағымды берген көрсетілетін қызметті тұтынушыға шағымды қарау мерзімі ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) ұзарту себептерін көрсете отырып шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
19. Егер мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Қауіпті өндірістік объектіні
пайдаланатын ұйымдардың
қауіпті өндірістік объектіні
салуға, кеңейтуге,
реконструкциялауға,
жаңғыртуға, консервациялауға
және жоюға арналған жобалау
құжаттамасын келісу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [нөмір]
Өтініш күні: [күні]
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісуге өтініш
_____________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 78-бабын
Басшылыққа ала отырып, сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарауды
және жобалық құжаттаманы келісуді сұрайды ____________________
(жобалық құжаттаманың атауы)
Қосымша: [мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы растаймын.
____________________________
[Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар
болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектіні
пайдаланатын ұйымдардың
қауіпті өндірістік объектіні
салуға, кеңейтуге,
реконструкциялауға,
жаңғыртуға, консервациялауға
және жоюға арналған жобалау
құжаттамасын келісу
қағидаларына
2-қосымша
"Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – Комитет) – екі және одан да көп облыстар, сондай-ақ стратегиялық объектілер шегінде орналастырылатын қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасы (бұдан әрі – жобалау құжаттамасы).
Комитеттің аумақтық департаменттері – өзге де қауіпті өндірістік объектілердің жобалық құжаттамасын келісу кезінде.
Аудандардың, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары – әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауіпті өндірістік объектілердің жобалық құжаттамасын келісу кезінде.
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" Веб-порталы www.egov.kz. (бұдан әрі – ортал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Келісу хаты немесе дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

Услугодателя, с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портала, круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление;
2) электронная копия проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.
Приложение 3
к Правилам согласования
проектной документации
на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию,
консервацию и ликвидацию
опасного производственного
объекта организациями,
эксплуатирующими опасный
производственный объект
Форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
ПИСЬМО-СОГЛАСОВАНИЕ
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьей 78 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", учитывая прилагаемый перечень документов, согласовывает проектную документацию [Наименование проектной документации] в части промышленной безопасности.
Условием действия данного согласования проектной документации является обязательное соблюдение нормативных правовых актов, устанавливающих требования промышленной безопасности.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при наличии), электронная цифровая подпись]
Приложение 4
к Правилам согласования
проектной документации
на строительство, расширение,
реконструкцию, модернизацию,
консервацию и ликвидацию
опасного производственного
объекта организациями,
эксплуатирующими опасный
производственный объект
Форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] и прилагаемый перечень документов, сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра по чрезвычайным
ситуациям
Республики Казахстан
от 26 апреля 2024 года № 174
Утверждены приказом
Министра по чрезвычайным
ситуациям
Республики Казахстан
от 29 сентября 2021 года № 485
Правила постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств
Глава 1. Общие положения

Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті тұтынушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) өтініш;
2) қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасының электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) жеткіліксіздікті анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті тұтынушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz. порталында.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Қауіпті өндірістік объектіні
пайдаланатын ұйымдардың
қауіпті өндірістік объектіні
салуға, кеңейтуге,
реконструкциялауға,
жаңғыртуға, консервациялауға
және жоюға арналған жобалау
құжаттамасын келісу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [нөмір]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Берілген күні: [күні]
КЕЛІСУ ХАТЫ
[Мемлекеттік органның атауы] "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 78-бабына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін ескере отырып, жобалау құжаттамасын [жобалау құжаттамасының атауы] өнеркәсіптік қауіпсіздік бөлігінде келіседі.
Жобалық құжаттаманы осы келісудің қолданылу шарты Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын, өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарын белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді міндетті түрде сақтау болып табылады.
[Қол қоюшы лауазымы] [Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектіні
пайдаланатын ұйымдардың
қауіпті өндірістік объектіні
салуға, кеңейтуге,
реконструкциялауға,
жаңғыртуға, консервациялауға
және жоюға арналған жобалау
құжаттамасын келісу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование
государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
Күні: [берілген күні]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы] сіздің өтінішіңізді [өтініштің күні] жылғы № [өтініштің нөмірі] және қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарап, мынаны хабарлайды:
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшы лауазымы] [Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 26 сәуірдегі
№ 174 Бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 29 қыркүйектегі
№ 485 бұйрығымен
бекітілген
Қауіпті өндірістік объектілерді және қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 98) пункта 16 Положения о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств, и порядок оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств".
2. Постановка на учет и снятия с учета опасных производственных объектов осуществляется территориальными департаментами Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – территориальные департаменты).
3. Постановка на учет и снятия с учета опасных технических устройств на промышленных объектах осуществляется территориальными департаментами.
Постановка на учет и снятия с учета опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры осуществляется местными исполнительными органами районов, городов республиканского и областного значения, столицы.
4. Постановке на учет опасных производственных объектов подлежат опасные производственные объекты, введенные в эксплуатацию и прошедшие идентификацию в порядке, определенном приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 353 "Об утверждении Правил идентификации опасных производственных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10310) (далее – Правила идентификации).
5. Постановке на учет опасных технических устройств подлежат опасные технические устройства, определенные подпунктом 32-1) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" (далее – Закон).
Не подлежат постановке на учет опасные технические устройства, определенные пунктом 244 и 883 приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 358 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации оборудования, работающего под давлением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10303) и пунктом 53 приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 359 "Об утверждении Правил обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации грузоподъемных механизмов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10332).

1. Осы қауіпті өндірістік объектілерді және қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысымен және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасымен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 98) тармақшасына сәйкес әзірленді (бұдан әрі – емлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару тәртібін және "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қоюды және есептен шығаруды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық департаменттер) жүзеге асырады.
3. Өнеркәсіптік объектілердегі қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды аумақтық департаменттер жүзеге асырады.
Әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюды және есептен шығаруды аудандардың, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары жүзеге асырады.
4. Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қоюға "Қауіпті өндірістік объектілерді сәйкестендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 353 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10310 болып тіркелген) айқындалған тәртіппен пайдалануға берілген және сәйкестендіруден өткен қауіпті өндірістік объектілер жатады (бұдан әрі – Сәйкестендіру ережелері).
5. Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюға "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 1-бабының 32-1) тармақшасында айқындалған қауіпті техникалық құрылғылар жатады.
"Қысыммен жұмыс істейтін жабдықтарды пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 358 бұйрығының 244 және 883-тармақтарында айқындалған қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қоюға жатпайды, (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10303 болып тіркелген) және "Жүк көтергіш механизмдерді пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 359 бұйрығының 53-тармақтарында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 10332 болып тіркелген).

6. Территориальные департаменты и местные исполнительные органы районов, городов республиканского и областного значения, столицы самостоятельно снимают с учета ликвидированные или выведенные из эксплуатации опасные производственные объекты и (или) опасные технические устройства, ранее состоящие на учете в случае отсутствия возможности лицами, эксплуатирующими опасные производственные объекты и (или) опасные технические устройства подать заявление о снятие с учета.
Глава 2. Порядок постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов
7. Для постановки на учет опасных производственных объектов руководитель организации, эксплуатирующей опасные производственные объекты подает заявление в территориальный департамент с приложением информации по идентификации опасных производственных объектов по форме, согласно приложению 2 к Правилам идентификации, по кадастровому номеру земельного участка на котором расположен опасный производственный объект, о дате и номере согласованной проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию опасных производственных объектов.
Руководитель организации, эксплуатирующей опасные производственные объекты несет ответственность за достоверность представленной информации для постановки на учет опасных производственных объектов.
8. Территориальный департамент в срок, не превышающий 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты поступления заявления, рассматривает представленную информацию, проверяет ее на полноту, правильность идентификации, наличие признаков опасного производственного объекта, установленных статьей 70 Закона и направляет заявителю уведомление о постановке на учет опасных производственных объектов или уведомление о необходимости устранения имеющихся замечаний и недостатков.
9. По результатам рассмотрения представленной информации в случае полноты, правильности идентификации и наличии признаков опасного производственного объекта, установленных статьей 70 Закона, территориальный департамент вносит сведения об опасном производственном объекте в Журнал учета опасных производственных объектов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и направляет заявителю уведомление о постановке на учет опасных производственных объектов.
В случае неполноты представленной информации, неправильной идентификации, отсутствие признаков опасного производственного объекта, установленных статьей 70 Закона, заявителю направляется уведомление о необходимости устранения имеющихся замечаний и недостатков.
После устранения имеющихся замечаний и недостатков руководитель организации, эксплуатирующей опасные производственные объекты подает заявление в территориальный департамент в установленном настоящими Правилами порядке.

6. Аудандардың, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумақтық департаменттері мен жергілікті атқарушы органдары қауіпті өндірістік объектілерді және (немесе) қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын тұлғалардың бұрын есепте тұрған жойылған немесе пайдаланудан шығарылған қауіпті өндірістік объектілерді және (немесе) қауіпті техникалық құрылғыларды есептен шығару туралы өтініш беру мүмкіндігі болмаған жағдайда дербес алып тастайды ескере отырып.
2 тарау. Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою және есептен шығару тәртібі
7. Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою үшін қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға келісілген жобалық құжаттаманың күні мен нөмірі туралы сәйкестендіру жөніндегі ақпаратты қоса бере отырып, қауіпті өндірістік объект орналасқан жер учаскесінің кадастрлық нөмірі бойынша сәйкестендіру қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын ұйымның басшысы аумақтық департаментке өтініш береді.
Қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын ұйымның басшысы қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою үшін ұсынылған ақпараттың дұрыстығына жауапты болады.
8. Аумақтық департамент өтініш келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған ақпаратты қарайды, оның толықтығын, сәйкестендірудің дұрыстығын, Заңның 70-бабында белгіленген қауіпті өндірістік объект белгілерінің бар-жоғын тексереді және өтініш берушіге қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою туралы хабарламаны немесе бар ескертулер мен кемшіліктерді жою қажеттігі туралы хабарламаны жібереді.
9. Ұсынылған ақпаратты қарау нәтижелері бойынша Заңның 70-бабында белгіленген қауіпті өндірістік объектінің толықтығы, сәйкестендірудің дұрыстығы және белгілері болған жағдайда аумақтық департамент қауіпті өндірістік объект туралы мәліметтерді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті өндірістік объектілерді есепке алу журналына енгізеді және өтініш берушіге қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою туралы хабарлама жібереді.
Ұсынылған ақпарат толық болмаған, дұрыс сәйкестендірілмеген, Заңның 70-бабында белгіленген қауіпті өндірістік объект белгілерінің болмаған жағдайда өтініш берушіге бар ескертулер мен кемшіліктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жіберіледі.
Бар ескертулер мен кемшіліктер жойылғаннан кейін қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын ұйымның басшысы осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен аумақтық департаментке өтініш береді.

10. Для снятия с учета опасных производственных объектов руководитель организации, эксплуатирующей опасные производственные объекты подает заявление в территориальный департамент с указанием причины снятия с учета.
Руководитель организации, эксплуатирующей опасные производственные объекты несет ответственность за достоверность представленной информации для снятия с учета опасных производственных объектов.
11. Территориальный департамент в срок, не превышающий 6 (шесть) рабочих дней с даты поступления заявления, рассматривает представленную информацию, вносит сведения о снятии опасного производственного объекта в Журнал учета опасных производственных объектов и направляет заявителю уведомление о снятии с учета опасных производственных объектов.
Глава 3. Порядок постановки на учет и снятия с учета опасных технических устройств
12. Постановка на учет и снятия с учета опасных технических устройств проводится в порядке оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств".
13. Государственная услуга "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств" (далее – государственная услуга), оказывается территориальными департаментами и местными исполнительными органами районов, городов республиканского и областного значения, столицы (далее – услугодатель) согласно настоящим Правилам.
14. Для получения государственной услуги юридические и физические лица, эксплуатирующие опасные технические устройства (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя по формам, согласно приложениям 2 или 3 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены согласно приложению 4 к настоящим Правилам в форме Перечня основных требований к оказанию государственной услуги.
15. Портал осуществляет прием заявления в автоматическом режиме.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Ответственность за достоверность представленных документов и сведений, содержащихся в них, несет услугополучатель.

10. Қауіпті өндірістік объектілерді есептен шығару үшін қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын ұйымның басшысы есептен шығару себебін көрсете отырып, аумақтық департаментке өтініш береді.
Қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын ұйымның басшысы қауіпті өндірістік объектілерді есептен шығару үшін ұсынылған ақпараттың дұрыстығына жауапты болады.
11. Аумақтық департамент өтініш келіп түскен күннен бастап 6 (алты) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған ақпаратты қарайды, қауіпті өндірістік объектіні алып тастау туралы мәліметтерді қауіпті өндірістік объектілерді есепке алу журналына енгізеді және өтініш берушіге қауіпті өндірістік объектілерді есептен шығару туралы хабарлама жібереді.
3-тарау. Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару тәртібі
12. Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібімен жүргізіледі.
13. "Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы Қағидаларға сәйкес аудандардың, республикалық және облыстық маңызы бар қалалардың, астананың аумақтық департаменттері мен жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын заңды және жеке тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жібереді www.egov.kz (бұдан әрі – портал) осы Қағидаларға 2 немесе 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Процестің сипаттамаларын, көрсетілетін қызметтің нысанын, мазмұны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі нысанында баяндалған.
15. Портал өтінішті автоматты режимде қабылдауды жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ұсынылған құжаттар мен олардағы мәліметтердің дұрыстығына көрсетілетін қызметті алушы жауапты болады.

16. Работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявления и направляет руководителю услугодателя либо лицу его замещающему (в соответствии с установленным услугодателем распределением служебных обязанностей), которым назначается ответственный исполнитель.
17. Ответственный исполнитель проверяет представленные документы и сведения указанные в них на соответствие требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности и оформляет результат оказания государственной услуги, по формам согласно приложениям 5, 6 или 7 к настоящим Правилам.
18. Сведения об опасных технических устройствах, поставленных на учет или снятых с учета услугодатель вносит в Журнал учета опасных технических устройств по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
19. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 4 к настоящим Правилам.
20. Результат оказания государственной услуги подписывается электронной цифровой подписью руководителя услугодателя либо лица его замещающего (в соответствии с установленным услугодателем распределением служебных обязанностей) и направляется через портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала.
Информация о порядке и статусе оказания государственной услуги поступает в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
21. Информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящих Правилах оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг направляет уполномоченный орган в области промышленной безопасности.
22. Государственная услуга, оказывается в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) административного органа (услугодателя) и (или) его должностных лиц в том числе по вопросам оказания государственной услуги
23. Участник административной процедуры вправе обжаловать административный акт, административное действие (бездействие), административного органа и (или) его должностных лиц по вопросам постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов в порядке, установленном главой 13 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).

16. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына не оның орнындағы адамға (көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қызметтік міндеттерді бөлуге сәйкес) жібереді.
17. Жауапты орындаушы ұсынылған құжаттар мен оларда көрсетілген мәліметтердің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 5, 6 немесе 7-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдейді.
18. Есепке қойылған немесе есептен шығарылған қауіпті техникалық құрылғылар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті техникалық құрылғыларды есепке алу журналына енгізеді.
19. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 4-қосымшада баяндалған.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылады (көрсетілетін қызметті беруші белгілеген қызметтік міндеттерді бөлуге сәйкес) және портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
21. Осы Қағидаларда енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығына өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган жібереді.
22. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
4-тарау. Әкімшілік органның (қызметті көрсетушінің) және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымдану тәртібі
23. Әкімшілік рәсімге қатысушы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 13-тарауында белгіленген тәртіппен қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою және есептен шығару мәселелері бойынша әкімшілік актіге, әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке), әкімшілік органға және (немесе) оның лауазымды адамдарына шағымдануға құқылы.

24. Рассмотрение жалобы по вопросу оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
25. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
26. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;

24. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым қызмет көрсетушіге, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адамға беріледі.
Қызмет көрсетуші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте қызмет көрсетуші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы шешім қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
25. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қызмет көрсетушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті тұтынушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
26. Қызмет көрсетушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;

27. Если иное не предусмотрено Законом о государственных услугах, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Форма
Журнал учета опасных производственных объектов
№ п/п
Наименование владельца, эксплуатирующего опасный производственный объект
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер владельца, эксплуатирующего опасный производственный объект
Местонахождение (адрес) владельца, эксплуатирующего опасный производственный объект
Наименование опасного производственного объекта
Местонахождение (адрес) опасного производственного объекта
Отрасль промышленности и вид деятельности
Особенности идентификации опасного производственного объекта
Дата и номер постановки на учет опасного производственного объекта
Дата, номер и причины снятия с учета опасного производственного объекта
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 2
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Форма
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
о постановке на учет опасного технического устройства
________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
руководствуясь статьей 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите",
просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и поставить на учет:
_______________________________________________________________
(наименование, тип, вид опасного технического устройства)
Заводской (серийный) №__________________________________________
Изготовленный __________________________________________________
(дата и год изготовления, наименование завода изготовителя, страна)
Нормативный срок службы опасного технического устройства, установленный
заводом-изготовителем ___________________________________________
(дата и год нормативного срока службы)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 3
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Форма
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Руководителю
[Наименование
государственного органа]
Номер заявления: [Номер]
Дата заявления: [Дата]
ЗАЯВЛЕНИЕ
о снятии с учета опасного технического устройства
__________________________________________________________
(наименование физического или юридического лица)
руководствуясь статьей 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите",
просит Вас рассмотреть прилагаемый перечень документов и снять с учета:
_____________________________________________________________________
(причина снятия с учета, наименование, тип, вид опасного технического устройства)
Заводской (серийный) № _______________________________________________
Изготовленный _______________________________________________________
(дата и год изготовления, наименование завода изготовителя, страна)
Нормативный срок службы опасного технического устройства, установленный
заводом-изготовителем ________________________________________________
(дата и год нормативного срока службы)
Приложение: [Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги]
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
____________________________
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 4
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств"
Наименование подвида государственной услуги:

27. Егер мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке
қою және есептен
шығару қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қауіпті өндірістік объектілерді есепке алу журналы
Р/с №
Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын иесінің атауы
Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын иесінің Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын иесінің орналасқан орны (мекенжайы)
Қауіпті өндірістік объектінің атауы
Қауіпті өндірістік объектінің орналасқан орны (мекенжайы)
Өнеркәсіп саласы және қызмет түрі
Қауіпті өндірістік объектіні сәйкестендіру ерекшеліктері
Қауіпті өндірістік объектіні есепке қою күні мен нөмірі
Қауіпті өндірістік объектіні есептен шығару күні, нөмірі және себептері
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою
және есептен шығару
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
[Мемлекеттік органның атауы]
басшысына
Өтініш нөмірі: [нөмір]
Өтініш күні: [күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы өтініш
_____________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабын басшылыққа ала отырып, сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарауды және есепке қоюды сұрайды:
_______________________________________________________________
(қауіпті техникалық құрылғының атауы, түрі, түрі)
Зауыттық (сериялық) №________________________________________
Өндірілген ________________________________________________
(дайындалған күні мен жылы, дайындаушы зауыттың атауы, елі)
Дайындаушы зауыт белгілеген қауіпті техникалық құрылғының
Нормативтік қызмет мерзімі _______________________________
(Нормативтік қызмет мерзімінің күні мен жылы)
Қосымша: [мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы растаймын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке
қою және есептен шығару
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Басшысына
[Мемлекеттік органның атауы]
Өтініш нөмірі: [нөмір]
Өтініш күні: [күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы өтініш __________________________________________________________________ (жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 77-бабын Басшылыққа ала отырып, сізден қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін қарауды және есептен шығаруды сұрайды:
_____________________________________________________________
(есептен шығару себебі, қауіпті техникалық құрылғының атауы, түрі, түрі)
Зауыттық (сериялық) №_______________________________________
Өндірілген _______________________________________________
(дайындалған күні мен жылы, дайындаушы зауыттың атауы, елі)
Дайындаушы зауыт белгілеген қауіпті техникалық құрылғының
Нормативтік қызмет мерзімі _______________________________
(Нормативтік қызмет мерзімінің күні мен жылы)
Қосымша: [мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі]
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дәйексіз мәліметтер бергені үшін жауапкершілік туралы растаймын.
____________________________
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса),
электрондық цифрлық
қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою
және есептен шығару
қағидаларына
4-қосымша
"Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1. Постановка на учет опасных технических устройств.
2. Снятие с учета опасных технических устройств.
1
Наименование услугодателя
Территориальные департаменты Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – при постановке на учет и снятии с учета опасных технических устройств на промышленных объектах.
Местные исполнительные органы районов, городов республиканского и областного значения, столицы – при постановке на учет и снятии с учета опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о постановке на учет опасного технического устройства, уведомление о снятии с учета опасного технического устройства либо мотивированный отказ
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

1. Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою.
2. Қауіпті техникалық құрылғыларды есептен шығару.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері – өнеркәсіптік объектілердегі қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару кезінде.
Аудандардың, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары – әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару кезінде.
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz. (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Результат оказания государственной услуги
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы хабарлама, қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы хабарлама не дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

Услугодателя, с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портала, круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для постановки на учет опасных технических устройств:
1) заявление;
2) электронная копия паспорта (дубликата паспорта) опасного технического устройства.
В случае постановки на учет опасного технического устройства отработавшего нормативный срок службы дополнительно предоставляется электронная копия экспертного заключения о его дальнейшей безопасной эксплуатации.
Для снятия с учета опасных технических устройств:
1) заявление;
2) электронная копия паспорта (дубликата паспорта) опасного технического устройства.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям нормативных правовых актов в области промышленной безопасности;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті тұтынушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою үшін:
1) өтініш;
2) қауіпті техникалық құрылғы паспортының (паспорттың телнұсқасының) электрондық көшірмесі.
Нормативтік қызмет мерзімін өтеген қауіпті техникалық құрылғы есепке қойылған жағдайда оны одан әрі қауіпсіз пайдалану туралы сараптамалық қорытындының электрондық көшірмесі қосымша ұсынылады.
Қауіпті техникалық құрылғыларды есептен шығару үшін:
1) өтініш;
2) қауіпті техникалық құрылғы паспортының (паспорттың телнұсқасының) электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) жеткіліксіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті тұтынушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті тұтынушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: "1414", +7 (800) 080 7777.
Приложение 5
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
УВЕДОМЛЕНИЕ о постановке на учет опасного технического устройства
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьей 16 и 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и требованиями отраслевых Правил в области промышленной безопасности, учитывая прилагаемый перечень документов, опасное техническое устройство [Наименование технического устройства] [Заводской (серийный) №] [Дата изготовления] [Наименование завода изготовителя] [Страна изготовления] [Нормативный срок службы опасного технического устройства, установленный заводом-изготовителем] поставлено на учет.
Примечание: Уведомление о постановке на учет опасного технического устройства с приложением хранится владельцем с паспортом завода изготовителя на протяжении всего периода эксплуатации до списания опасного технического устройства.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при наличии),
электронная цифровая подпись]
Приложение 6
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Номер: [Номер документа]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер заявления: [Номер]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
Дата выдачи: [Дата]
УВЕДОМЛЕНИЕ о снятии с учета опасного технического устройства
[Наименование государственного органа], в соответствии со статьей 16 и 77 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", опасное техническое устройство [Наименование технического устройства] [Заводской (серийный) №] [Дата изготовления] [Наименование завода изготовителя] [Страна изготовления] [Нормативный срок службы опасного технического устройства, установленный заводом-изготовителем] снято с учета.
Примечание: Уведомление о снятии с учета опасного технического устройства с приложением хранится владельцем с паспортом завода изготовителя на протяжении всего периода эксплуатации до списания опасного технического устройства.
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии),
электронная цифровая
подпись]
Приложение 7
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Форма
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Дата: [Дата выдачи]
[Наименование физического или юридического лица]
Номер: [Номер документа]
[Реквизиты физического или юридического лица (адрес, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер, телефон)]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
[Наименование государственного органа], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявления] года № [Номер заявления] и прилагаемый перечень документов сообщает следующее:
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество
(при наличии), электронная
цифровая подпись]
Приложение 8
к Правилам постановки на учет
и снятия с учета опасных
производственных объектов
и опасных технических устройств
Форма
Журнал учета опасных технических устройств
№ п/п
Наименование владельца, эксплуатирующего опасное техническое устройство
Бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер владельца, эксплуатирующего опасное техническое устройство
Местонахождение (адрес) владельца, эксплуатирующего опасное техническое устройство
Наименование опасного технического устройства
Тип, вид опасного технического устройства
Заводской (серийный) номер, дата и год изготовления, наименование и страна завода-изготовителя опасного технического устройства, нормативный срок службы опасного технического устройства, установленный заводом-изготовителем
Местонахождение (адрес) опасного технического устройства
Дата и номер постановки на учет опасного технического устройства
Дата, номер и причины снятия с учета опасного технического устройства
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) порталда www.egov.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: "1414", +7 (800) 080 7777.
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке
қою және есептен шығару
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование
государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [нөмір]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Берілген күні: [күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы хабарлама
[Мемлекеттік органның атауы], "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16 және 77-бабына және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы салалық Қағидалардың талаптарына сәйкес қоса беріліп отырған құжаттар тізбесін, қауіпті техникалық құрылғыны [Техникалық құрылғының атауы] [Зауыттық (сериялық) №] [Дайындау күні] [Дайындаушы зауыттың атауы] [Дайындайтын ел] [Дайындаушы зауыт белгілеген қауіпті техникалық құрылғының нормативтік қызмет мерзімі] есепке қойылды.
Ескертпе: қосымшасы бар қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою туралы хабарламаны иеленуші қауіпті техникалық құрылғы есептен шығарылғанға дейін пайдаланудың барлық кезеңінде иеленуші дайындаушы зауыттың паспортымен сақталады.
[Қол қоюшы лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою
және есептен шығару
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Өтініш нөмірі: [нөмір]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
Берілген күні: [күні]
Қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы хабарлама
[Мемлекеттік органның атауы], "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16 және 77-бабына сәйкес қауіпті техникалық құрылғы [Техникалық құрылғының атауы] [Зауыттық (сериялық)№] [Дайындалған күні] [Дайындаушы зауыттың атауы] [Дайындайтын ел] [Дайындаушы зауыт белгілеген қауіпті техникалық құрылғының нормативтік қызмет мерзімі] есептен алынды.
Ескертпе: қосымшасы бар қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару туралы хабарламаны қауіпті техникалық құрылғы есептен шығарылғанға дейін пайдаланудың бүкіл кезеңі ішінде иеленуші дайындаушы зауыттың паспортымен сақтайды.
[Қол қоюшы лауазымы]
[Тегі, Аты, Әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке
қою және есептен шығару
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
[Мемлекеттік органның атауы]
[Наименование
государственного органа]
[Мемлекеттік органның деректемелері]
[Реквизиты государственного органа]
Күні: [берілген күні]
[Жеке немесе заңды тұлғаның атауы]
Нөмірі: [Құжат нөмірі]
[Жеке немесе заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефоны)]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[Мемлекеттік органның атауы], Сіздің өтінішіңізді [өтініш күні] жыл № [өтініш нөмірі] және қоса беріліп отырған құжаттар тізбесі қарағаннан кейін мынаны хабарлайды:
[Бас тартудың негіздемесі]
[Қол қоюшы лауазымы]
[Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), электрондық
цифрлық қолтаңба]
Қауіпті өндірістік объектілерді
және қауіпті техникалық
құрылғыларды есепке қою
және есептен шығару
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке алу журналы
Р/с №
Қауіпті техникалық құрылғыны пайдаланатын иесінің атауы
Қауіпті техникалық құрылғыны пайдаланатын иесінің Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
Қауіпті техникалық құрылғыны пайдаланатын иесінің орналасқан жері (мекенжайы)
Қауіпті техникалық құрылғының атауы
Қауіпті техникалық құрылғының түрі, түрі
Зауыттық (сериялық) нөмірі, дайындалған күні мен жылы, қауіпті техникалық құрылғыны дайындаушы зауыттың атауы мен елі, дайындаушы зауыт белгілеген қауіпті техникалық құрылғының Нормативтік қызмет ету мерзімі
Қауіпті техникалық құрылғының орналасқан жері (мекенжайы)
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою күні мен нөмірі
Қауіпті техникалық құрылғыны есептен шығару күні, нөмірі және себептері
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11