О внесении изменений и дополнения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 203 "Об утверждении форм отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 мая 2024 года № 204. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2024 года № 34400
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 203 "Об утверждении форм отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана и Правил их представления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17036) следующие изменения и дополнение:
в заголовок вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить:
1) форму отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета о внутристрановой ценности в кадрах согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму отчета о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму отчета об исполнении лицензионно-контрактных условий по соглашениям (контрактам) о разделе продукции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму отчета об исполнении контрактных условий по урану согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму отчета о составе лиц и (или) организаций, прямо или косвенно контролирующих недропользователя согласно приложению 8 к настоящему приказу;

"Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 203 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 20 мамырдағы № 204 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 мамырда № 34400 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, көмір өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 203 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17036 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептердің нысандарын және оларды ұсыну Қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кадрлардағы елішілік құндылық туралы есеп нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес лицензиялық-келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша лицензиялық-келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес уран бойынша келісімшарттық талаптарды орындау туралы есеп нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушыны тікелей немесе жанама бақылайтын тұлғалардың және (немесе) ұйымдардың құрамы туралы есеп нысаны;

9) форму отчета о произведенных операциях по опытно-промышленной добыче урана, расходах на них согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму отчета о произведенных операциях по добыче урана, расходах на них согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму отчета по добыче урана согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму отчета об ежесуточной информации по добыче и сдаче нефти и газового конденсата согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму отчета об ежемесячной информации по добыче нефти, газового конденсата и стадиям разработки по месторождениям (скважинам) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму отчета о фактической ежемесячной добыче и сдаче нефти, газового конденсата согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму отчета об ежемесячной информации по балансу нефти согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму отчета об ежемесячной информации по ценам на нефть компании согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму отчета об ежемесячной информации по добыче, сдаче и остаткам нефти и газового конденсата по получателям согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму отчета об ежесуточной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму отчета об ежемесячной информации по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму отчета об оперативных планах по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода "Омск – Павлодар") согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму отчета об ежемесячной информации по приему нефти и газового конденсата согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму отчета об ежемесячной информации по движению нефти на терминале согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму отчета об ежесуточной информации по добыче попутного и природного газа согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму отчета о фактической ежемесячной добыче попутного и природного газа согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму отчета об ежемесячной информации по движению попутного и природного газа согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) форму отчета об ежегодной информации по плану добычи попутного и природного газа согласно приложению 27 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес уранды тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес уран өндіру бойынша жүргізілген операциялар, оларға жұмсалған шығыстар туралы есеп нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес уран өндіру бойынша есеп нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын өндіру және тапсыру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын өндіру және кен орындары (ұңғымалар) бойынша игеру кезеңдері жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес мұнайды, газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру туралы есеп нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес компанияның мұнайға бағалары бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес алушылар бойынша мұнай мен газ конденсатын өндіру, тапсыру және оның қалдықтары жөніндегі ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын экспортқа тасымалдау бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес мұнайды және газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын экспортқа ("Омбы – Павлодар" құбырын қоспағанда) тасымалдау жөніндегі жедел жоспарлар туралы есеп нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес мұнай мен газ конденсатын қабылдау бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес терминалда мұнай қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру бойынша тәулік сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру туралы есеп нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газдың қозғалысы бойынша ай сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес ілеспе және табиғи газды өндіру жоспары бойынша жыл сайынғы ақпарат туралы есеп нысаны;

28) Правила представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму ежеквартальной отчетности по проектированию (инжинирингу) согласно приложению 29 к настоящему приказу.";
форму отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму отчета о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
в Правилах представления отчетов при проведении разведки и добычи углеводородов, осуществлении операций в сфере добычи и оборота нефти и (или) сырого газа, урана, проведении опытно-промышленной добычи и добычи урана, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Недропользователь ежеквартально не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчеты по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
Недропользователь ежеквартально не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчеты по формам согласно приложениям 5, 6, 7, 9, 10 и 11 к настоящему приказу.
Недропользователь ежегодно не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчет по форме согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Недропользователь, осуществляющий деятельность в рамках соглашения о разделе продукции или контракта на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан, а также недропользователь по углеводородам с оставшимися извлекаемыми запасами нефти не менее пятидесяти миллионов тонн по состоянию на 1 января 2024 года ежеквартально не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана отчет по форме согласно приложению 29 к настоящему приказу.";

28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидалары;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес жобалау (инжиниринг) бойынша тоқсан сайынғы есептілік нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру жөніндегі шығыстар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көмірсутектерді барлауды және өндіруді жүргізу, мұнай және (немесе) шикі газ, уран, өндіру және олардың айналымы саласындағы операцияларды жүзеге асыру, тәжірибелік-өнеркәсіптік өндіруді және уран өндіруді жүргізу кезінде есептерді ұсыну қағидаларында:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 5, 6, 7, 9, 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептер ұсынады.
Жер қойнауын пайдаланушы жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есеп ұсынады.
Өнімді бөлу туралы келісім немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушы, сондай-ақ 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша кемінде елу миллион тонна алынатын мұнайдың қалдық қорлары бар көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушы тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінші) күнінен кешіктірмей көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органға осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті ұсынады.";

дополнить приложением 29 согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
А. Саткалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 20 мая 2024 года № 204
Приложение 1 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о приобретенных товарах,
работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них
Индекс формы административных данных: ТРУ-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого)
числа месяца, следующего за отчетным периодом
Код закупки
№ договора
Способ закупки
Код предмета закупа
Дата заключения договора (день, месяц, год)
Дата окончания действия договора (день, месяц, год)
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Организационно-правовая форма поставщика товаров, работ или услуг
Страна поставщика товаров, работ или услуг
Наименование поставщика товаров, работ или услуг
Бизнес- идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Адрес фактического местонахождения поставщика
Код товаров, работ или услуг по единому номенклатурному справочнику
Наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ или услуг
Фактический объем закупа без учета налога на добавленную стоимость в стоимостном выражении, тысяч тенге
Номер контракта на недропользование
Внутристрановая ценность в работе (услуге), %
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Наименование и краткое (дополнительное) описание товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги
Код товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги по единому номенклатурному справочнику
Фактический объем закупа товаров в договоре на выполнение работы, оказание услуги, без учета налога на добавленную стоимость, в стоимостном выражении, тысяч тенге
Единица измерения
Объем закупа в натуральном выражении
Наименование производителя товара, которому выдан сертификат "СТ-КZ"
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
ИИН/БИН производителя товара, которому выдан сертификат "СТ-КZ"
№ сертификата "СТ-КZ"
Дата выдачи сертификата "СТ-КZ", (день, месяц, год)
Внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате "СТ-КZ", %
24
25
26
27
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати _______________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них"
(ТРУ-1, ежеквартально)

осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 29-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
А. Саткалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және реформалау агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 20 мамырдағы
№ 204 Бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ТЖКҚ-1
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Сатып алу коды
Шарт №
Сатып алу тәсілі
Сатып алу нысанасының коды
Шарт жасалған күн (күн, ай, жыл)
Шарттың қолданыс мерзімінің аяқталу күні (күн, ай, жыл)
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің ұйымдық-құқықтық нысаны
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің елі
Тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер жеткізушісінің атауы
Жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Жеткізушінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы
Бірыңғай номенклатуралық анықтамалық бойынша тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің коды
Сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, құндық мәнінде сатып алудың нақты көлемі, мың теңге
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Жұмыстағы (қызметтегі) елішілік құндылық, %
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шарттағы тауарлардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы
Бірыңғай номенклатуралық анықтамалық бойынша жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шарттағы тауарлардың коды
Жұмысты орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шартта тауарларды сатып алудың нақты көлемі, қосылған құн салығын есепке алмағанда, құндық мәнде, мың теңге
Өлшем бірлігі
Заттай түрінде сатып алу көлемі
"СТ-КZ" сертификаты берілген тауарды өндірушінің толық атауы
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
"СТ-КZ" сертификаты берілген тауарды өндірушінің Бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі
"СТ-КZ" сертификатының №
"СТ-КZ" сертификатын беру күні, (күні, айы, жылы)
"СТ-КZ" сертификатында көрсетілген тауардағы елішілік құндылық, %
24
25
26
27
Атауы _______________ Мекенжайы ______________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________________
Орындаушы _________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________________________________ ___________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
1-қосымша
"Сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ТЖКҚ-1, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается код закупки, присвоенный реестром товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по недропользованию.
Данная графа не заполняется юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу (далее – Фонд);
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплен товар, работа или услуга;
3. в графе 3 указывается способ закупки товара, работы или услуги:
1) недропользователями, приобретающими товары, работы и услуги в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), а также в соответствии с соглашением о стимулировании предпринимательства согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат Фонду, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
4. в графе 4 указывается код предмета закупа согласно таблице 3 приложения 2 к форме отчета о приобретенных товарах, работах и услугах, а также объеме внутристрановой ценности в них;
5. в графе 5 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
6. в графе 6 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
7. в графе 7 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается организационно-правовая форма поставщика товара, работы или услуги в соответствии с Классификатором организационно-правовых форм хозяйствования. Графа не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;
9. в графе 9 указывается страна поставщика товара, работы или услуги с указанием кода классификатора административно-территориальных объектов в соответствии с Межгосударственным классификатором стран;
10. в графе 10 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик товара, работы или услуги является резидентом Республики Казахстан, наименование поставщика указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізілімімен берілген сатып алу коды көрсетіледі.
Осы бағанды жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке (бұдан әрі – Қор) тиесілі заңды тұлғалар толтырмайды;
2. 2-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда тауарды, жұмысты немесе көрсетілетін қызметті сатып алу тәсілін көрсетеді:
1) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-косымшаның 1-кестесіне сәйкес, "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес, сондай-ақ кәсіпкерлікті ынталандыру туралы келісімге сәйкес тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-косымшаның 2-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама Қорға тиесілі заңды тұлғалар;
4. 4-бағанда сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер, сондай-ақ олардағы елішілік құндылық көлемі туралы есептің нысанына 2-қосымшаның 3-кестесіне сәйкес сатып алу нысанасының коды көрсетіледі;
5. 5-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
6. 6-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда шарттың жалпы сомасы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда Ұйымдық-құқықтық шаруашылық жүргізу нысандарының жіктеуішіне сәйкес тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің ұйымдық-құқықтық нысаны көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
9. 9-бағанда елдердің Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодын көрсете отырып, тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің елі көрсетіледі;
10. 10-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісі Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) атауы көрсетіледі;

11. в графе 11 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика товара, работы или услуги. Графа не заполняется в случае, если поставщик товара, работы или услуги не является резидентом Республики Казахстан;
12. в графе 12 указывается адрес фактического местонахождения поставщика товара, работы или услуги: населенный пункт, улица, дом, офис;
13. в графе 13 указывается код товара, работы или услуги согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов, закупаемого в рамках данного договора;
14. в графе 14 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенного товара, работы или услуги (технические условия, свойства и характеристики);
15. в графе 15 указывается фактический объем закупа в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
16. в графе 16 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса, указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
17. в графе 17 указывается внутристрановая ценность в работе (услуге), в процентах (до сотых долей) в соответствии с Единой методикой расчета внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16942), с учетом всех уровней субподряда, а также всех товаров, приобретенных для выполнения данной работы (услуги);
18. в графе 18 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание товара, приобретенного в рамках договора на выполнение работы, включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем), (технические условия, свойства и характеристики);
19. в графе 19 указывается код товара, указанного в графе 18, согласно единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг на уровне 15 символов;

11. 11-бағанда тауар, жұмыс немесе қызмет жеткізушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісі Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
12. 12-бағанда тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет жеткізушісінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы көрсетіледі: елді мекен, көше, үй, кеңсе;
13. 13-бағанда осы шарттың шеңберінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің 15 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;
14. 14-бағанда сатып алынған тауардың, жұмыстың немесе көрсетілетін қызметтің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттары, қасиеттері және сипаттамалары) көрсетіледі;
15. 15-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі сатып алудың нақты көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
16. 16-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
17. 17-бағанда қосалқы мердігерліктің барлық деңгейлерін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеудің бірыңғай әдістемесіне сәйкес жұмыстағы (көрсетілетін қызметтегі), пайызбен (жүзден бір үлеске дейін) елішілік құндылық, сондай-ақ Кодекстің 28-бабының 2-тармағына сәйкес осы жұмысты (қызметті) орындау үшін сатып алынған барлық тауарлар;
18. 18-бағанда тапсырыс беруші мен өнім беруші арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындауға арналған шарт шеңберінде сатып алынған тауардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы (техникалық шарттар, қасиеттері мен сипаттамалары) көрсетіледі;
19. 19-бағанда тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес 18-бағанда көрсетілген тауарлардың 15 символ деңгейіндегі коды көрсетіледі;

20. в графе 20 указывается фактический объем закупа товара, указанного в графе 18, в стоимостном выражении без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
21. в графе 21 указывается единица измерения товара в соответствии с Классификатором единиц измерения и счета классификатора единиц измерения и счета Евразийского экономического союза, утвержденный решением коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 октября 2020 года № 145. Графа подлежит заполнению для товаров, указанных в графах 14 и 18;
22. в графе 22 указывается объем закупа в натуральном выражении в соответствии с указанной единицей измерения товара. Графа подлежит заполнению для товаров, указанных в графах 14 и 18;
23. в графе 23 указывается полное наименование производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
24. в графе 24 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер производителя товара, которому выдан сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
25. в графе 25 указывается номер сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;

20. 20-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда құндық мәндегі 18-бағанда көрсетілген тауарлардың сатып алудың нақты көлемі мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
21. 21-бағанда Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 27 қазандағы № 145 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одағының Өлшем бірліктерінің сыныптауышы және өлшем бірліктері мен шоттар сыныптауышының шоттарына сәйкес тауардың өлшем бірлігі көрсетіледі. Баған 14 және 18-бағандарда көрсетілген тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
22. 22-бағанда тауардың көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес тауардың заттай түрдегі сатып алу көлемі көрсетіледі. Баған 14 және 18-бағандардағы тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
23. 23-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің толық атауы көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
24. 24-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат берілген тауарды өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
25. 25-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың нөмірі көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;

26. в графе 26 указывается дата выдачи сертификата о происхождении товара формы "СТ-KZ". Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения;
27. в графе 27 указывается внутристрановая ценность в товаре, указанное в сертификате о происхождении товара формы "СТ-KZ", в процентах. Графа подлежит заполнению для товаров местного происхождения.
Приложение 2
к форме отчета о приобретенных
товарах, работах и услугах,
а также объеме внутристрановой
ценности в них
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование

26. 26-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың берілген күні көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс;
27. 27-бағанда "СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген тауардағы елішілік құндылық пайызбен көрсетіледі. Баған жергілікті жерден шығарылған тауарлар үшін толтырылуға тиіс.
Сатып алынған тауарлар,
жұмыстар және көрсетілетін
қызметтер, сондай-ақ олардағы
елішілік құндылық көлемі
туралы есеп нысанына
2-қосымша
1-кесте
Сатып алу тәсілінің коды
Атауы

*без применения способов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 1 статьи 131 и подпунктах 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса.
Приложение 2 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 20 мая 2024 года № 204
Приложение 3 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Отчет о расходах
по финансированию обучения казахстанских кадров
Индекс формы административных данных: ФОКК-3
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
и добыче урана
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 (пятнадцатого)
числа месяца, следующего за отчетным периодом
Таблица 1.
Номер контракта на недропользование
Наименование организации
Код страны
Бизнес идентификационный номер организации
Фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Номер удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
Категория работника
Наименование направления обучения
Сумма, затраченная на обучение граждан Республики Казахстан, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), с учетом налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Сумма, затраченная на приобретение товаров, работ, услуг, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Код предмета закупа
Номер свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования
Дата свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования
Номер счет-фактуры
Дата счет-фактуры
11
12
13
14
15
16
Таблица 2.
Номер контракта на недропользование
Количество человек, прошедших обучение
работников недропользователя
неработников недропользователя,
по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение
на повышение квалификации, переподготовку
относящихся к социально-уязвимым слоям населения
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Сумма, затраченная на обучение с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), тысяч тенге
Сумма, затраченная на приобретение товаров, работ, услуг, без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Сумма, перечисленная в государственный бюджет, тысяч тенге
работников недропользователя
не работников недропользователя,
по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение
на повышение квалификации переподготовку
относящихся к социально-уязвимым слоям населения
7
8
9
10
11
12
13
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель __________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета о расходах
по финансированию обучения
казахстанских кадров
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о расходах по финансированию обучения казахстанских кадров"
(ФОКК-3, ежеквартально)
Пояснение к Таблице 1:

* Кодекстің 131-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4 тармақшаларында және 179-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 5) тармақшаларында көрсетілген тәсілдерді қолданбай.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 20 мамырдағы
№ 204 Бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган
Әкімшілік деректер нысаны орналастырылған интернет-ресурс: http://spon.energo.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ҚКОҚ-3
Жиілігі: тоқсан сайын
Есептік кезең: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
1-кесте
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
Ұйым атауы
Ел коды
Ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің нөмірі
Жұмыскер санаты
Оқыту бағытының атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын оқытуға жұмсалған сома, қосылған құн салығын қоспағанда, мың теңге
Жанама шығыстар сомасы (жол жүру, тұру, тәулікақы), қосылған құн салығын есепке алғанда, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің жалғасы
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома, қосылған құн салығын қоспағанда, мың теңге
Сатып алу затының коды
Білім беру ұйымының мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандырылған аккредиттеу туралы куәлік нөмірі
Білім беру ұйымының мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандырылған аккредиттеу туралы куәліктің күні
Шот-фактураның нөмірі
Шот-фактураның күні
11
12
13
14
15
16
2-кесте.
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі
Оқудан өткен адамдар саны
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері емес,
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне сәйкес
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік тәжірибеден өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға
халықтың әлеуметтік осал топтарына жататындар
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып оқуға жұмсалған сома, мың теңге
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома, мың теңге
Мемлекеттік бюджетке аударылған сома, мың теңге
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері
жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері емес,
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне сәйкес
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік тәжірибеден өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға
халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________
Мекенжай_____________________________
Телефон ___________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ___________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөр орны __________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Қазақстандық кадрларды
оқытуды қаржыландыру
бойынша шығыстар туралы
есеп нысанына
1-қосымша
"Қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ҚКОҚ-3, тоқсан сайын)
1-кестеге түсіндірме:

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается наименование организации, куда недропользователем перечислены денежные средства в рамках исполнения контрактных обязательств по обучению:
1) на обучение казахстанских кадров, являющихся работниками недропользователя;
2) на обучение казахстанских кадров, не являющихся работниками недропользователя, в том числе:
на подготовку кадров технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием (далее – Перечень), формируемым уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещаемым на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов и добычи урана, в соответствии с подпунктом 2) пункта 6 Правил финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи углеводородов и (или) урана по итогам предыдущего года, утвержденных совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 185 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17020).
Перечень формируется уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов и добычи урана;
на прохождение профессиональной практики обучающимися технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, в том числе дуальное обучение;
на повышение квалификации, переподготовку;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда жер қойнауын пайдаланушы оқыту жөніндегі келісімшарттық міндеттемелерді орындау шеңберінде ақша қаражатын аударған ұйымның атауы көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылатын қазақстандық кадрларды оқытуға;
2) жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылмайтын қазақстандық кадрларды оқытуға, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 185 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 211 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17020 болып тіркелген) Алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушының көмірсутектерді және (немесе) урады өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайызы мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру қағидалары 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша қалыптастыратын және көмірсутектер мен уран өндіру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру кадрларын даярлауға.
Тізбе оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган қалыптастырады және ол көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады;
техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың кәсіптік тәжірибеден өтуіне, оның ішінде дуальды оқытуға;
біліктілікті арттыруға, қайта даярлауға;

3) на обучение казахстанских кадров, не являющихся работниками недропользователя без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26830);
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;
4) на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне.
5) перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
6) денежные средства, перечисленные в государственный бюджет на обучение казахстанских кадров в рамках задолженности по финансированию обучения казахстанских кадров по итогам отчетного периода.
3. в графе 3 указывается код страны, где располагается организация (указанная в графе 2), в соответствии с Межгосударственным классификатором стран. В случае если организация – юридическое лицо является резидентом Республики Казахстан, указывается код Республики Казахстан;
4. в графе 4 указывается бизнес-идентификационный номер организации. Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан;
5. в графе 5 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) обучаемого гражданина Республики Казахстан.
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
6. в графе 6 указывается номер удостоверения личности обучаемого гражданина Республики Казахстан, фамилия, имя и отчество (при его наличии) которого указаны в графе 5.
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.

3) келесі санаттағы тұлғалардың Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері болып табылмайтын қазақстандық кадрларды оқытуға:
мүгедектігі бар тұлғалар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедек тұлғалар;
мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін тұлғалар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;
4) жер қойнауын пайдаланушының Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуына;
5) жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;
6) есептік кезеңнің қорытындылары бойынша қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша берешек шеңберінде қазақстандық кадрларды оқытуға мемлекеттік бюджетке аударылған ақшалай қаражат.
3. 3-бағанда елдердің Мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес ұйым орналасқан елдің коды (2-бағанда көрсетілген) көрсетіледі. Егер заңды тұлға – ұйым Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда Қазақстан Республикасының коды көрсетіледі;
4. 4-бағанда ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда, баған толтырылмайды;
5. 5-бағанда Қазақстан Республикасының білім алушы азаматының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.
6. 6-бағанда 5-бағанда тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетілген Қазақстан Республикасының білім алушы азаматының жеке куәлігінің нөмірі көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.

7. в графе 7 указывается категория направленного на обучение работника недропользователя, являющегося гражданином Республики Казахстан, задействованного при исполнении контракта на недропользование:
1) первая категория – руководители и их заместители;
К первой категории относятся руководители и их заместители.
2) вторая категория – руководители структурных подразделений;
Ко второй категории относятся руководители структурных подразделений, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан года (далее – Трудовой кодекс).
3) третья категория – специалисты;
К третьей категории относятся специалисты, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом.
4) четвертая категория – квалифицированные рабочие.
К четвертой категории относятся квалифицированные рабочие, соответствующие квалификационным требованиям, установленным в соответствии с Трудовым кодексом.
Графа не заполняется в случае направления на обучение гражданина Республики Казахстан, не являющегося работником недропользователя, а также в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
8. в графе 8 указывается наименование направления обучения (наименование специальности, наименование образовательного курса и др.).
Графа не заполняется в случае направления недропользователем денежных средств в государственный бюджет или при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
9. в графе 9 указывается сумма, затраченная на обучение в организации (указанной в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 5), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге или перечисленная в государственный бюджет, в тысячах тенге.
Графа не заполняется при приобретении товаров, работ и услуг в рамках улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
10. в графе 10 указывается сумма косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), образовавшаяся в процессе обучения в организации (указанной в графе 2) гражданина Республики Казахстан (указанного в графе 5), с учетом налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге;
11. в графе 11 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17122) для государственной организации образования (указанной в графе 2), без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.;

7. 7-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты орындау кезінде тартылған, Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерін оқытуға жіберілген санаты көрсетіледі:
1) бірінші санат – басшылар және олардың орынбасарлары;
Бірінші санатқа басшылар және олардың орынбасарлары кіреді.
2) екінші санат – құрылымдық бөлімшелердің басшылары;
Екінші санатқа Қазақстан Республикасының жылдың Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Еңбек кодексі) сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін құрылымдық бөлімшелердің басшылары жатады.
3) үшінші санат – мамандар;
Үшінші санатқа Еңбек кодексіне сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін мамандар жатады.
4) төртінші санат – білікті жұмысшылар.
Төртінші санатқа Еңбек кодексіне сәйкес белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келетін білікті жұмысшылар жатады.
Баған жер қойнауын пайдаланушының жұмыскері болып табылмайтын Қазақстан Республикасының азаматын оқуға жіберген жағдайда, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақшалай қаражат жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде толтырылмайды.
8. 8-бағанда оқыту бағытының атауы (мамандықтың атауы, білім беру курсының атауы және т.б.) көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы мемлекеттік бюджетке ақша қаражатын жіберген жағдайда немесе мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде баған толтырылмайды.
9. 9-бағанда Қазақстан Республикасы азаматының (5-бағанда көрсетілген) ұйымда (2-бағанда көрсетілген) оқуға жұмсалған сомасы қосылған құн салығын есепке алмағанда, мың теңгемен немесе мемлекеттік бюджетке аударылған сомасы көрсетіледі, мың теңгемен .
Мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту шеңберінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде баған толтырылмайды.
10. 10-бағанда қосылған құн салығын ескере отырып, Қазақстан Республикасы азаматының (5-бағанда көрсетілген) ұйымда (2-бағанда көрсетілген) оқу процесінде қалыптасқан жанама шығыстардың (жол жүру, тұру, тәуліктік) сомасы көрсетіледі, мың теңгемен;
11. 11-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17122 болып тіркелген) Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома мемлекеттік білім беру ұйымы үшін (2-бағанда көрсетілген), қосылған құн салығын есепке алмағанда көрсетіледі, мың теңгемен.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушының сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;

12. в графе 12 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание приобретенных товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17122) для государственной организации образования (указанной в графе 2).
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне.;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования.
13. в графе 13 указывается номер свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования (указанной в графе 2). Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан.
14. в графе 14 указывается дата свидетельства о государственной аттестации или институциональной или специализированной аккредитации организации образования (указанной в графе 2), в формате "день/месяц/год". Графа не заполняется в случае, если учебное заведение – юридическое лицо не является резидентом Республики Казахстан.
15. в графе 15 указывается номер (в цифровом, буквенном и/или символьном выражении) счет-фактуры, подтверждающей направление сумм (указанных в графе 9 или графе 11) в организацию (указанную в графе 2).
При отсутствии присвоенного платежному документу номера, в графе указывается значение "без/номера";
16. в графе 16 указывается дата (день, месяц и год) счет-фактуры документа (указанном в графе 15), подтверждающей направление сумм (указанных в графе 9 или графе 11) в организацию (указанную в графе 2), в формате "день/месяц/год".
Пояснение к Таблице 2:
1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;

12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17122 болып тіркелген) бекітілген Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы мемлекеттік білім беру ұйымы үшін (2-бағанда көрсетілген) көрсетіледі.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін жер қойнауын пайдаланушының қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы.
13. 13-бағанда білім беру ұйымын (2-бағанда көрсетілген) мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандандырылған аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, баған толтырылмайды.
14. 14-бағанда білім беру ұйымын (2-бағанда көрсетілген) мемлекеттік аттестаттау немесе институционалдық немесе мамандандырылған аккредиттеу туралы куәліктің күні "күн/ай/жыл" пішімінде көрсетіледі. Егер оқу орны – заңды тұлға Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаса, баған толтырылмайды.
15. 15-бағанда сомалардың (9-бағанда немесе 11-бағанда көрсетілген) ұйымға (2-бағанда көрсетілген) жіберілгенін растайтын шот-фактураның нөмірі (цифрлық, әріптік және/немесе символдық түрде) көрсетіледі.
Төлем құжатына берілген нөмір болмаған жағдайда, бағанда "нөмірсіз" мәні көрсетіледі;
16. 16-бағанда сомалардың (9-бағанда немесе 11-бағанда көрсетілген) ұйымға (2-бағанда көрсетілген) "күн/ай/жыл" пішімінде жіберілгенін растайтын құжат шот-фактурасының (15-бағанда көрсетілген) күні (күні, айы және жылы) көрсетіледі.
2-кестеге түсіндірме:
1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;

2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается количество работников недропользователя, прошедших обучение в отчетном периоде, человек;
3. в графе 3 указывается количество неработников недропользователя, прошедших обучение в отчетном периоде по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем наиболее востребованных специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием (далее – Перечень), формируемым уполномоченным органом в области углеводородов и добычи урана по согласованию с уполномоченными органами в области просвещения, науки и высшего образования и размещаемым на интернет-ресурсе уполномоченного органа в области углеводородов и добычи урана, в соответствии с подпунктом 2) пункта 6 Правил финансирования обучения казахстанских кадров в размере одного процента от затрат на добычу, понесенных недропользователем в период добычи углеводородов и (или) урана по итогам предыдущего года, утвержденных совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 15 мая 2018 года № 185 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 211 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17020), человек;
4. в графе 4 указывается количество неработников недропользователя, обучающихся технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, прошедших в отчетном периоде профессиональную практику, в том числе дуальное обучение, человек;
5. в графе 5 указывается количество неработников недропользователя, прошедших повышение квалификации, переподготовку в отчетном периоде, человек;
6. в графе 6 указывается количество прошедших обучение в отчетном периоде неработников недропользователя, без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26830);
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;

2) Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда есептік кезеңде оқудан өткен жер қойнауын пайдаланушы жұмыскерлерінің саны көрсетіледі, адам;
3. 3-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 15 мамырдағы № 185 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 211 бірлескен бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17020 болып тіркелген) Алдыңғы жылдың қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді және (немесе) уранды өндіру кезеңінде өндіру үшін шеккен шығындарының бір пайызы мөлшерінде қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру қағидалары 6-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көмірсутектер және уран өндіру саласындағы уәкілетті орган оқу-ағарту, ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органдармен келісім бойынша қалыптастыратын және көмірсутектер мен уран өндіру саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі аса қажетті мамандықтар мен біліктіліктердің, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша есепті кезеңде оқудан өткен жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
4. 4-бағанда есепті кезеңде кәсіптік тәжірибеден өткен, оның ішінде дуальды оқытудан өткен техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алатын жер қойнауын пайдаланушы жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
5. 5-бағанда жер қойнауын пайдаланушының есептік кезеңде біліктілік арттырудан, қайта даярлаудан өткен жұмыскерлері еместердің саны көрсетіледі, адам;
6. 6-бағанда есептік кезеңде оқудан өткен, жер қойнауын пайдаланушы жұмыскерлері емес, Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз, мынадай санаттағы тұлғалар саны көрсетіледі:
мүгедектігі бар тұлғалар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедек тұлғалар;
мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр нысандарының тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 болып тіркелген) бекітілген аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін тұлғалар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;

7. в графе 7 указывается сумма, затраченная на обучение работников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), прошедших обучение в отчетном периоде, в тысячах тенге;
8. в графе 8 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные) по направлениям технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования в соответствии с Перечнем, в тысячах тенге;
9. в графе 9 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), обучающихся технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, прошедших профессиональную практику, в том числе дуальное обучение в отчетном периоде, в тысячах тенге;
10. в графе 10 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), прошедших повышение квалификации, переподготовку в отчетном периоде, в тысячах тенге;
11. в графе 11 указывается сумма, затраченная в отчетном периоде на обучение неработников недропользователя с учетом косвенных расходов (проезд, проживание, суточные), без ограничения по направлениям, указанным в Перечне, следующих категорий лиц:
лица с инвалидностью;
один или оба родителя являются лицами с инвалидностью;
семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-14 "Об утверждении списка тяжелых форм некоторых хронических заболеваний" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26830);
дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
многодетные семьи;
неполные семьи;
12. в графе 12 указывается сумма, затраченная на приобретение товаров, работ и услуг в соответствии с Правилами приобретения недропользователями и их подрядчиками товаров, работ и услуг, используемых при проведении операций по разведке или добыче углеводородов и добыче урана, утвержденными приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 18 мая 2018 года № 196 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17122) для государственной организации образования, без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге.
Графа заполняется только в случае исполнения недропользователем контрактных обязательств путем:
на приобретение недропользователем товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственных организаций образования, осуществляющих подготовку кадров (далее – государственная организация образования) по направлениям, указанным в Перечне.;
перечисление недропользователем денежных средств в государственную организацию образования для приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для улучшения материально-технической базы государственной организации образования;

7. 7-бағанда есептік кезеңде оқудан өткен жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлерін оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
8. 8-бағанда Тізбекке сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағыттары бойынша жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға есептік кезеңде жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
9. 9-бағанда кәсіптік тәжірибеден өткен, оның ішінде есепті кезеңде дуальды оқытудан өткен техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушылардың жанама шығыстарын (жол жүру, тұру, тәуліктік) ескере отырып, есептік кезеңде жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен ;
10. 10-бағанда біліктілік арттырудан, қайта даярлаудан өткен жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, есептік кезеңде жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен;
11. 11-бағанда Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша шектеусіз, жанама шығыстарды (жол жүру, тұру, тәулікақы) ескере отырып, жер қойнауын пайдаланушының жұмыскерлері еместерді оқытуға есептік кезеңде жұмсалған сома көрсетіледі, мың теңгемен; оқытуға жұмсалған сома көрсетіледі:
мүгедектігі бар тұлғалар;
ата-аналардың біреуі немесе екеуі де мүгедек тұлғалар;
мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
"Кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінің тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен бекітілген аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерінен зардап шегетін тұлғалар;
жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар;
көпбалалы отбасылар;
толық емес отбасылар;
12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 18 мамырдағы № 196 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тілізімінде № 17122 болып тіркелген) бекітілген Жер қойнауын пайдаланушылардың және олардың мердігерлерінің көмірсутектерді барлау немесе өндіру және уран өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу кезінде пайдаланылатын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына сәйкес мемлекеттік білім беру ұйымы үшін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған сома көрсетіледі, қосылған құн салығын есепке алмағанда, мың теңгемен.
Баған жер қойнауын пайдаланушы келісімшарттық міндеттемелерді орындаған жағдайда ғана толтырылады:
Тізбеде көрсетілген бағыттар бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын мемлекеттік білім беру ұйымдарының (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру ұйымы) материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жер қойнауын пайдаланушының сатып алуына;
жер қойнауын пайдаланушының мемлекеттік білім беру ұйымына мемлекеттік білім беру ұйымының материалдық-техникалық базасын жақсарту үшін қажетті тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін ақша қаражатын аударуы;

13. в графе 13 указывается сумма, перечисленная в отчетном периоде в государственный бюджет на обучение казахстанских кадров в рамках задолженности по финансированию обучения казахстанских кадров по итогам отчетного периода, в тысячах тенге.
Приложение 3 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 20 мая 2024 года № 204
Приложение 4 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных:
Отчет о расходах на научно-исследовательские, научно-технические
и опытно-конструкторские работы
Индекс формы административных данных: НИОКР-4
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи по углеводородам
и добыче урана
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Номер контракта на недропользование
№ договора
Дата заключения договора (день месяц, год)
Дата окончания действия договора (день месяц, год)
Наименование и краткое описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ
Общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Фактически оплачено за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость, тысяч тенге
Способ закупки
Наименование поставщика
Бизнес-идентификационный номер (индивидуальный идентификационный номер) поставщика
Страна поставщика
Номер и дата свидетельства об аккредитации научной и (или) научно-технической деятельности поставщика
7
8
9
10
11
12
Наименование ________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении 1 к настоящей форме.
Приложение 1
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-
конструкторские работы
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Отчет о расходах на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-конструкторские работы"
(НИОКР-4, ежеквартально)

13. 13-бағанда есепті кезеңнің қорытындылары бойынша қазақстандық кадрларды оқытуды қаржыландыру бойынша берешек шеңберінде қазақстандық кадрларды оқытуға арналған мемлекеттік бюджетке есепті кезеңде аударылған сома көрсетіледі, мың теңгемен
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 20 мамырдағы
№ 204 Бұйрығына
3 – қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған форма
Қайда ұсынылады: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі саласындағы уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ҒЗТКЖ-4
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __тоқсан бойынша
Ақпарат ұсынатын тұлғалар аясы: көмірсутектер және уран өндіру жөніндегі жер қойнауын пайдаланушылар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 (он бесінен) кешіктірмей
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт нөмірі
шарт №
шарт жасалған күн (күн, ай, жыл)
Шартттың қолданыс мерзімінің аяқталған күні (күн, ай, жыл)
Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша сипаттамасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома, мың теңге
Сатып алу тәсілі
Жеткізушінің атауы
Жеткізушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
Жеткізушінің мемлекеті
Жеткізушінің ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметін аккредиттеу туралы куәліктің нөмірі және күні
7
8
9
10
11
12
Атауы ________________________ Мекенжайы _________________________
Телефон __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _____________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғалардан басқа)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға 1-қосымшада келтірілген.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-
техникалық және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы
есеп нысанына
1-қосымша
"Ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (ҒЗТКЖ-4, тоқсан сайын)

1. в графе 1 указывается номер контракта на недропользование:
1) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен до введения в действие Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс), указывается регистрационный номер акта государственной регистрации контракта на недропользование;
2) недропользователями, контракт на недропользование которых заключен со дня введения Кодекса в действие, указывается номер контракта на недропользование;
2. в графе 2 указывается номер договора, в рамках которого закуплены научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
3. в графе 3 указывается дата заключения договора (дата, месяц, год);
4. в графе 4 указывается дата окончания действия договора (дата, месяц, год);
5. в графе 5 указывается наименование и краткое (дополнительное) описание научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ;
6. в графе 6 указывается общая сумма договора без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. в графе 7 указывается сумма, фактически оплаченная за отчетный период по договору без учета налога на добавленную стоимость (дробное число с сотыми долями);
8. в графе 8 указывается способ закупки научно-исследовательских, научно-технических и опытно-конструкторских работ:
1) недропользователями, приобретающими научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы в соответствии с Кодексом, согласно таблице 1 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
2) юридическими лицами, обладающими правом недропользования, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, согласно таблице 2 приложения 2 к форме отчета о расходах на научно-исследовательские, научно-технические и опытно-конструкторские работы;
9. в графе 9 указывается наименование поставщика. В случае, если поставщик является резидентом Республики Казахстан, наименование указывается в соответствии со справкой о регистрации юридического лица (для юридических лиц) и в соответствии со свидетельством о регистрации индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
10. в графе 10 указывается бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер поставщика. Графа 10 не заполняется в случае, если поставщик не является резидентом Республики Казахстан;

1. 1-бағанда жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі – Кодекс) қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың мемлекеттік тіркеу актісінің тіркеу нөмірін көрсетеді;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты Кодекс қолданысқа енгізілген күннен бастап жасалған жер қойнауын пайдаланушылар жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың нөмірін көрсетеді;
2. 2-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар сатып алынған шарттың нөмірі көрсетіледі;
3. 3-бағанда шарттың жасалған күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
4. 4-бағанда шарт қолданысының аяқталу күні (күні, айы, жылы) көрсетіледі;
5. 5-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың атауы және қысқаша (қосымша) сипаттамасы көрсетіледі;
6. 6-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарттың жалпы сомасы (жүздік үлесімен бөлшек сан) мың теңгемен көрсетіледі;
7. 7-бағанда қосылған құн салығын есепке алмағанда, шарт бойынша есепті кезең үшін нақты төленген сома (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
8. 8-бағанда ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды сатып алудың тәсілі көрсетіледі:
1) ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды Кодекске сәйкес, ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 1-кестесіне сәйкес сатып алатын жер қойнауын пайдаланушылар;
2) ғылыми зерттеу, ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға арналған шығыстар туралы есеп нысанына 2-қосымшаның 2-кестесіне сәйкес, жер қойнауын пайдалану құқығына ие, акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлесі) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама ұлттық басқарушы холдингке тиесілі заңды тұлғалар;
9. 9-бағанда жеткізушінің атауы көрсетіледі. Егер жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылған жағдайда, атау заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтамаға сәйкес (заңды тұлғалар үшін) және жеке кәсіпкерді тіркеу туралы куәлікке сәйкес (жеке тұлғалар үшін) көрсетіледі;
10. 10-бағанда жеткізушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. 10-баған жеткізуші Қазақстан Республикасының резиденті болып табылмаған жағдайда толтырылмайды;

11. в графе 11 указывается страна поставщика научно-исследовательских, научно-технических и (или) опытно-конструкторских работ с указанием кода классификатора административно-территориальных объектов в соответствии с Межгосударственным классификатором стран;
12. в графе 12 указывается серия, номер и дата свидетельства об аккредитации поставщика, выданное уполномоченным органом в области науки в соответствии с Правилами аккредитации субъектов научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденными Приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 335 (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33182).
Графа 12 не заполняется в случае, если поставщик является автономной организацией образования и его организацией.
Приложение 2
к форме отчета о расходах
на научно-исследовательские,
научно-технические и опытно-
конструкторские работы
Таблица 1
Код способа закупа
Наименование

11. 11-бағанда Елдердің мемлекетаралық жіктеуішіне сәйкес әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің кодын көрсете отырып, ғылыми-зерттеу, ғылыми-техникалық және (немесе) тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жеткізушінің елі көрсетіледі.
12. 12-бағанда Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 25 шілдедегі № 335 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 33182 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу қағидаларына сәйкес ғылым саласындағы уәкілетті орган берген жеткізушіні аккредиттеу туралы куәліктің сериясы, нөмірі және күні көрсетіледі.
Егер жеткізуші дербес білім беру ұйымы және оның ұйымы болып табылса, 12-баған толтырылмайды.
Ғылыми зерттеу, ғылыми-
техникалық және тәжірибелік-
конструкторлық жұмыстарға
арналған шығыстар туралы
есеп нысанына
2-қосымша
1-кесте
Сатып алу коды
Атауы

101
Открытый конкурс
102
Из одного источника
103
Открытый конкурс на понижение (электронные торги)
104
На товарных биржах
105
Закуп товаров, работ и услуг без применения способов*
Таблица 2
Код способа закупа
Наименование
201
Тендер
202
Аукцион
203
Запрос ценовых предложений
204
Из одного источника
205
Через товарные биржи
206
Посредством электронного магазина
207
В рамках внутрихолдинговой кооперации
*без применения способов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 1 статьи 131 и подпунктах 1), 2), 3), 5) пункта 1 статьи 179 Кодекса.
Приложение 4 к приказу
Министр энергетики
Республики Казахстан
от 20 мая 2024 года № 204
Приложение 29 к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 мая 2018 года № 203
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в области углеводородов и добычи урана
Форма административных данных размещена на интернет–ресурсе:
http://spon.energo.gov.kz
Наименование формы административных данных: Форма ежеквартальной отчетности
по проектированию (инжинирингу)
Индекс формы административных данных: ИНЖ-29
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: за __ квартал 20__ года
Круг лиц, представляющих информацию: недропользователи, осуществляющие
деятельность в рамках соглашений о разделе продукции или контракта
на недропользование, утвержденного Президентом Республики Казахстан, а также
недропользователи по углеводородам с оставшимися извлекаемыми запасами нефти

101
Ашық конкурс
102
Бір көзден алу
103
Төмендету әдісімен ашық конкурс (электрондық сауда-саттық)
104
Тауар биржаларында
105
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді тәсілдерді қолданбай сатып алу*
2-кесте
Сатып алу коды
Атауы
201
Тендер
202
Аукцион
203
Баға ұсыныстарын сұрату
204
Бір көзден алу
205
Тауар биржалары арқылы
206
Электрондық дүкен арқылы
207
Холдингішілік кооперация шеңберінде
Кодекстің 131-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4 тармақшаларында және 179-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 5) тармақшаларында көрсетілген тәсілдерді қолданбай.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
2024 жылғы 20 мамырдағы
№ 204 Бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Энергетика Министрінің
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 203 бұйрығына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған форма
Көмірсутегі мен уран өндіру саласындағы уәкілетті органға ұсынылады
Әкімшілік деректер нысаны http://spon.energo.gov.kz интернет-ресурсында жарияланған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Жобалау бойынша (инжиниринг) тоқсан сайынғы есептілік нысаны
Әкімшілік деректер нысанының индексі: ИНЖ-29
Жиілігі: тоқсан сайын
Есеп беру кезеңі: 20__ жылғы __ тоқсан бойынша

не менее пятидесяти миллионов тонн по состоянию на 1 января 2024 года.
Срок представления формы административных данных:
не позднее 15 (пятнадцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом
Номер в Плане закупок
Код предмета закупа
Наименование закупаемых ТРУ
ЕНС ТРУ
Планируемый способ закупа
Сумма предусмотренная в ГРПиБ/оценка Оператора стоимости ТРУ, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Список участников отклонҰнных по результатам предквалификации
Список потенциальных казахстанских поставщиков/ товаропроизводителей
Список потенциальных иностранных поставщиков/ товаропроизводителей
7
8
9
Продолжение таблицы
Список отклоненных заявок в случае победы не казахстанского поставщика/товаропроизводителя
Причины отклонения заявок согласно ТП с детальным обоснованием в случае победы не казахстанского поставщика/товаропроизводителя
Фактический способ закупа (в случае изменения изначального способа закупа - представить обоснование)
Дата заключения договора
Номер договора
Сумма договора
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
Срок действия договора
Прогнозная доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги), %
Фактическая доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги
Меры принятые в отношении поставщика за невыполнение обязательств ВЦ в ТРУ
Статус договора (заключен/ исполнен/ досрочно расторгнут)
Причина досрочного расторжения
16
17
18
19
20
21
Наименование _________________________________________
Адрес ________________________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель _______________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ______________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных приведено
в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
ежеквартальной отчетности
по проектированию (инжинирингу)
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Форма ежеквартальной отчетности по проектированию (инжинирингу)"
(ежеквартально)
Пояснения к заполнению таблицы:

Ақпаратты ұсынатын тұлғалар аясы: өнімді бөлу туралы келісімдер шеңберінде немесе Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар, сондай-ақ 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша кемінде елу миллион тонна қалған алынатын мұнай қорлары бар көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдаланушылар.
Әкімшілік деректер формасын ұсыну мерзімі: келесі есептік кезеңдегі айдың 15 (он бесі) күнінен кешіктірмей
Сатып алу жоспарындағы нөмір
Сатып алу затының коды
Сатып алынатын ТЖКҚ атауы
ТЖКҚ БНА
Сатып алудың жоспарланған тәсілі
ЖЖжББ-да қарастырылған сома/ТЖКҚ құнын Оператордың бағалауы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Біліктілік алды нәтижелері бойынша қабылданбаған қатысушылар тізімі
Әлеуетті қазақстандық жеткізушілердің/тауар өндірушілердің тізімі
Әлеуетті шетелдік жеткізушілердің/тауар өндірушілердің тізімі
7
8
9
Кестенің жалғасы
Қазақстандық емес жеткізушіні/тауар өндіруші жеңген жағдайда қабылданбаған өтінімдер тізімі
Қазақстандық емес жеткізушіні/тауар өндіруші жеңген жағдайда егжей-тегжейлі негіздемемен ТҰ-ға сәйкес өтінімді қабылдамау себептері
Сатып алудың іс жүзіндегі тәсілі (сатып алудың бастапқы тәсілі өзгерген жағдайда – негіздеме ұсыну)
Шарт жасалған күн
Шарттың нөмірі
Шарт сомасы
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
Шарттың қолданыс мерзімі
ТЖКҚ-дағы МҚ болжалды үлесі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу), %
ТЖКҚ-дағы МҚ нақты үлесі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу)
ТЖҚ-да МҚ орындалмаған міндеттемелері үшін жеткізушіге қатысты қабылданған шаралар
Шарттың мәртебесі (жасалды/ орындалды/ мерзімінен бұрын тоқтатылды)
Мерзімінен бұрын тоқтатылу себебі
16
17
18
19
20
21
Атауы ______________________ Мекенжай ________________________
Телефон ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________
Орындаушы __________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)       қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
______________________________________________________ ____________
тегі, аты және әкесінің аты (болған ағдайда)                   қолы
Мөр орны _______________________
(жеке кәсіпкерлік субъектісі болып саналатын тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Жобалау (инжиниринг)
бойынша тоқсан сайынғы
есеп формасына
қосымша
"Жобалау (инжиниринг) бойынша тоқсан сайынғы есеп формасы" әкімшілік деректер формасы бойынша түсініктеме
Кестені толтыруға түсініктеме:

1. В колонке 1 заполняется номер Плана закупок;
2. В колонке 2 заполняется код предмета закупа;
3. В колонке 3 указывается информация о наименовании закупаемых ТРУ;
4. В колонке 4 заполняется код из Единого номенклатурного справочника (ЕНС) ТРУ;
5. В колонке 5 заполняется планируемый способ закупки;
6. В колонке 6 указывается сумма, предусмотренная в ГРПиБ/оценка Оператора стоимости ТРУ, в тысячах тенге (дробное число с сотыми долями);
7. В колонке 7 указывается список участников отклонҰнных по результатам предквалификации;
8. В колонке 8 указывается список потенциальных казахстанских поставщиков/товаропроизводителей;
9. В колонке 9 указывается список потенциальных иностранных поставщиков/товаропроизводителей;
10. В колонке 10 указывается список отклонҰнных заявок в случае победы не казахстанского поставщика/товаропроизводителя;
11. В колонке 11 заполняется информацией о причинах отклонений заявок согласно Тендерным Процедурам Оператора с детальным обоснованием в случае победы не казахстанского поставщика/ товаропроизводителя;
12. В колонке 12 указывается фактический способ закупа (в случае изменения изначального способа закупа - представить обоснование);
13. В колонке 13 указывается дата заключения договора;
14. В колонке 14 заполняется номер договора;
15. В колонке 15 заполняется сумма договора;
16. В колонке 16 указывается срок действия договора;
17. В колонке 17 указывается прогнозная доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги), в процентах (до сотых долей);
18. В колонке 18 указывается фактическая доля ВЦ в ТРУ (При наличии разбить отдельно Товары, Работы, Услуги;
19. В колонке 19 заполняется информацией по мерам принятым в отношении поставщика за невыполнение обязательств ВЦ в ТРУ;
20. В колонке 20 указывается статус договора (заключен/исполнен/ досрочно расторгнут);
21. В колонке 21 заполняется информацией по причине досрочного расторжения.

1. 1-бағанда Сатып алу жоспарының нөмірі толтырылады;
2. 2-бағанда сатып алу затының коды толтырылады;
3. 3-бағанда сатып алынатын ТЖКҚ атауы туралы ақпарат көрсетіледі;
4. 4-бағанда ТЖКҚ Бірыңғай номенклатуралық анықтамалығынан (БНА) код толтырылады;
5. 5-бағанда сатып алудың жоспарланған тәсілі толтырылады;
6. 6-бағанда ЖЖжББ қарастырылған сома/ТЖКҚ құнын Оператордың бағалауы мың теңгемен (жүздік үлесімен бөлшек сан) көрсетіледі;
7. 7-бағанда біліктілік алдындағы нәтиже бойынша қабылданбаған қатысушылардың тізімі көрсетіледі;
8. 8-бағанда әлеуетті қазақстандық өндірушілердің/тауар өндірушілердің тізімі көрсетіледі;
9. 9-бағанда әлеуетті шетелдік өндірушілердің/тауар өндірушілердің тізімі көрсетіледі;
10. 10-бағанда қазақстандық емес жеткізуші/тауар өндіруші жеңген жағдайда қабылданбаған өтінімдердің тізімі көрсетіледі;
11. 11-бағанда қазақстандық емес жеткізуші/тауар өндіруші жеңген жағдайда Оператордың егжей-тегжейлі негіздемесімен Тендер Процедураларына сәйкес өтінімнің қабылданбау себептері туралы ақпарат толтырылады;
12. 12-бағанда сатып алудың нақты тәсілі көрсетіледі (сатып алудың бастапқы тәсілі өзгерген жағдайда – негіздеме ұсыну);
13. 13-бағанда шарттың жасалған күні көрсетіледі;
14. 14-бағанда шарттың нөмірі толтырылады;
15. 15-бағанда шарттың сомасы толтырылады;
16. 16-бағанда шарттың қолданылу мерзімі көрсетіледі;
17. 17-бағанда ТЖКҚ-дағы МҚ болжалды үлесі пайызбен (жүзден бір үлеске дейін) көрсетіледі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу);
18. 18-бағанда ТЖКҚ-дағы МҚ нақты үлесі көрсетіледі (Болған жағдайда Тауар, Жұмыс, Көрсетілетін қызметті жеке бөлу);
19. 19-бағанда ТЖКҚ-дағы МҚ міндеттемелерін орындамағаны үшін жеткізушіге қатысты қабылданған шаралар бойынша ақпараттар толтырылады;
20. 20-бағанда шарттың мәртебесі көрсетіледі (жасалды/орындалды/мерзімінен бұрын тоқтатылды);
21. 21-бағанда мерзімінен бұрын тоқтатылу себебі бойынша ақпарат толтырылады.