О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 192 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, и юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 мая 2024 года № 29. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2024 года № 34450
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 192 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, и юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 17374) следующие изменения и дополнения:
в Правилах приобретения товаров, работ и услуг Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, и юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении, и аффилированными с ними юридическими лицами (далее - Правила), утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, претендующие на заключение договора о закупке с заказчиком. Физическое лицо, не являющееся субъектом предпринимательской деятельности, является потенциальным поставщиком в случае приобретения (аренды) заказчиком жилища, принадлежащего на праве частной собственности такому физическому лицу;
2) аффилированное лицо потенциального поставщика – любое физическое или юридическое лицо, которое определяет решения и (или) оказывает влияние на принимаемые потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого потенциальный поставщик имеет такое право;

"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді иеленуі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 192 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2024 жылғы 24 мамырдағы № 29 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 маусымда № 34450 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді иеленуі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 192 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17374 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді иеленуі қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті жеткізуші – тапсырыс берушімен сатып алу туралы шарт жасасуға үміткер заңды тұлға, заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум), кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға. Кәсіпкерлік қызмет субъектісі болып табылмайтын жеке тұлға осы жеке тұлғаға жекеменшік құқығымен тиесілі тұрғынжайды тапсырыс беруші сатып алған (жалға алған) жағдайда, әлеуетті жеткізуші болады;
2) әлеуетті жеткізушінің үлестес тұлғасы – әлеуетті жеткізушінің шешімдерін айқындайтын және (немесе) ол қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде жазбаша нысанда жасалған мәміленің күшіне орай ықпал ететін кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзіне қатысты әлеуетті жеткізушінің осындай құқығы болатын кез келген жеке немесе заңды тұлға;

3) однородные товары, работы, услуги – товары, работы, услуги, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции и быть взаимозаменяемыми;
4) унификация – приобретение товаров, работ, услуг, направленное на устранение излишнего многообразия посредством сокращения перечня допустимых элементов и решений, приведения их к однотипности;
5) бюджет – бюджет (смета расходов), бизнес-план (годовой бюджет), план развития заказчика;
6) поставщик – юридическое лицо, временное объединение юридических лиц (консорциум), физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, выступающее в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о закупках. Физическое лицо, не являющееся субъектом предпринимательской деятельности, является поставщиком в случае приобретения (аренды) заказчиком жилища, принадлежащего на праве частной собственности такому физическому лицу;
7) работа – деятельность, имеющая вещественный результат, а также иная деятельность, отнесенная к работам;
8) услуга – деятельность, направленная на удовлетворение потребности заказчика, не имеющая вещественного результата;
9) финансовый год – период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря текущего года;
10) комплексные работы в строительстве – совокупность работ, включающих проектные и изыскательские работы, строительство (в том числе "под ключ") и сопутствующие указанным работам услуги и (или) поставка товаров;
11) экспертная комиссия (эксперт) – коллегиальный орган (специалист), создаваемый (определенный) заказчиком (организатором закупок) для участия в разработке технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг и (или) подготовки экспертного заключения о соответствии либо несоответствии предложений потенциальных поставщиков требованиям технической спецификации заказчика в отношении приобретаемых товаров, работ, услуг;
12) закупки – приобретение за счет средств бюджета заказчика товаров, работ, услуг в порядке, установленном Правилами;
13) портал закупок – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным закупкам;
14) договор о закупках – гражданско-правовая сделка в письменной форме на поставку товара, выполнение работ, оказание услуг, заключенная между заказчиком и поставщиком в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан и Правилами;

3) біртекті тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер – бірдей болмаса да, сол бір функцияларды орындауына және бірін-бірі алмастырушы болуына мүмкіндік беретін ұқсас сипаттамалары бар және ұқсас құрауыштардан тұратын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
4) біріздендіру – тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді рұқсат етілетін элементтер мен шешімдер тізбесін қысқарту, оларды біртектілікке келтіру арқылы артық әртүрлілікті жоюға бағытталған сатып алу;
5) бюджет – тапсырыс берушінің бюджеті (шығыстар сметасы), бизнес-жоспары (жылдық бюджеті), даму жоспары;
6) жеткізуші – тапсырыс берушімен сатып алу туралы жасасқан шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға, заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум), кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға. Кәсіпкерлік қызмет субъектісі болып табылмайтын жеке тұлғаға жекеменшік құқығымен тиесілі тұрғынжайды тапсырыс беруші сатып алған (жалға алған) жағдайда, мұндай жеке тұлға жеткізуші болады;
7) жұмыс – заттық нәтижесі бар қызмет, сондай-ақ жұмыстарға жатқызылған өзге де қызмет;
8) көрсетілетін қызмет – тапсырыс берушінің қажеттілігін қанағаттандыруға бағытталған, заттық нәтижесі жоқ қызмет;
9) қаржы жылы – ағымдағы жылғы 1 қаңтарда басталып, 31 желтоқсанда аяқталатын уақыт кезеңі;
10) құрылыстағы кешенді жұмыстар – жобалау және іздестіру жұмыстары, салу (оның ішінде "толықтай дайын") және көрсетілген жұмыстарға ілеспе көрсетілетін қызмет және (немесе) тауар жеткізу қамтылатын жұмыстар жиынтығы;
11) сараптама комиссиясы (сарапшы) – сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекше нұсқамасын әзірлеуге қатысу және (немесе) әлеуетті жеткізушілер ұсыныстарының сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге қатысты тапсырыс берушінің техникалық ерекше нұсқамасының талаптарына сәйкес келетіні не сәйкес келмейтіні туралы сараптамалық қорытындыны дайындау үшін тапсырыс беруші (сатып алуды ұйымдастырушы) құратын (айқындаған) алқалы орган (маман);
12) сатып алу – тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тапсырыс беруші бюджетінің қаражаты есебінен Қағидаларда белгіленген тәртіппен сатып алу;
13) сатып алу порталы – электрондық сатып алуға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін ұсынатын ақпараттық жүйе;
14) сатып алу туралы шарт – Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне және Қағидаларға сәйкес тапсырыс беруші мен жеткізуші арасында тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету үшін жазбаша нысанда жасалған азаматтық-құқықтық мәміле;

15) процедура организации и проведения закупок – комплекс взаимосвязанных, последовательных мероприятий, осуществляемых заказчиком (организатором закупок) в соответствии с Правилами, в целях приобретения товаров, работ, услуг;
16) организатор закупок – подразделение, филиал или ведомство заказчика, юридическое лицо, определенное решением заказчика ответственным за процедуру организации и проведения закупок;
17) стандартизация – приобретение товаров, работ, услуг, направленное на достижение оптимальной степени упорядочения требований к товару, работе, услуге и процессам посредством установления положений для всеобщего, многократного и добровольного использования в отношении реально существующих и потенциальных задач;
18) заказчик - Национальный Банк в лице его подразделений, филиалов, представительств, ведомств, а также организации, входящие в структуру Национального Банка, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку или находятся в его доверительном управлении, и аффилированные с ними юридические лица;
19) товар – предмет (вещь), в том числе полуфабрикат или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, электрическая и тепловая энергия, объективированные результаты творческой интеллектуальной деятельности, вещные права, с которыми допускается совершать сделки купли-продажи;
20) тендерная комиссия – коллегиальный орган, создаваемый заказчиком, для проведения закупок товаров, работ, услуг способом тендера;
21) долгосрочный договор – договор о закупке, заключаемый на срок более 12 (двенадцати) месяцев;
22) организации Национального Банка – организации, входящие в структуру Национального Банка, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку или находятся в его доверительном управлении, и аффилированные с ними юридические лица;
23) внутренняя кооперация – приобретение заказчиком (организатором закупок) у Национального Банка, организации Национального Банка либо их аффилированных лиц товаров, работ, услуг в рамках деятельности, предусмотренной их положением или уставом, а также направленной на поддержание и обеспечение бесперебойного и непрерывного осуществления деятельности заказчика;
24) электронный кошелек – лицевой счет потенциального поставщика или поставщика, отражаемый в информационной системе оператора портала закупок при внесении им денег на банковский счет оператора портала закупок в обеспечение тендерных заявок, обеспечение исполнения договора о закупках;

15) сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімі – тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу мақсатында тапсырыс беруші (сатып алуды ұйымдастырушы) Қағидаларға сәйкес жүзеге асыратын өзара байланысты, жүйелі іс-шаралар кешені;
16) сатып алуды ұйымдастырушы – тапсырыс берушінің бөлімшесі, филиалы немесе ведомствосы, тапсырыс берушінің шешімімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімі үшін жауапты болып айқындалған заңды тұлға;
17) стандарттау – нақты және әлеуетті міндеттерге қатысты жалпыға бірдей, көп мәрте және ерікті пайдалану ережелерін белгілеу арқылы тауарға, жұмысқа, көрсетілетін қызметке және процестерге қойылатын талаптарды реттеудің оңтайлы дәрежесіне қол жеткізуге бағытталған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
18) тапсырыс беруші – бөлімшелері, филиалдары, өкілдіктері, ведомстволары арқылы Ұлттық Банк, сондай-ақ Ұлттық Банктің құрылымына кіретін ұйымдар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы Ұлттық Банкке тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар;
19) тауар – нәрсе (зат), оның ішінде жартылай фабрикат немесе қатты, сұйық немесе газ тәріздес күйдегі шикізат, электр және жылу энергиясы, шығармашылық зияткерлік қызметтің объективтендірілген нәтижесі, сатып алу-сату мәмілелерін жасасуға болатын заттық құқықтар;
20) тендерлік комиссия – тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды өткізу үшін тапсырыс беруші құратын алқалы орган;
21) ұзақ мерзімді шарт – 12 (он екі) айдан аса мерзімге жасалатын сатып алу туралы шарт;
22) Ұлттық Банктің ұйымдары – Ұлттық Банктің құрылымына кіретін ұйымдар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы Ұлттық Банкке тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар;
23) ішкі кооперация – тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) Ұлттық Банктен немесе Ұлттық Банктің ұйымынан не олардың үлестес тұлғаларынан олардың ережесінде немесе жарғысында көзделген, сондай-ақ тапсырыс берушінің қызметін тоқтаусыз және үздіксіз жүзеге асыруды қолдауға және қамтамасыз етуге бағытталған қызмет шеңберінде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
24) электрондық әмиян – сатып алу порталы операторының банктік шотына әлеуетті жеткізуші немесе жеткізуші тендерлік өтінімдерді қамтамасыз етуге, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуге ақша енгізген кезде сатып алу порталы операторының ақпараттық жүйесінде көрінетін әлеуетті жеткізушінің немесе жеткізушінің жеке шоты;

25) электронные закупки – приобретение товаров, работ, услуг с использованием портала закупок, оператором которого является акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана".";
пункт 6-1 изложить в следующей редакции:
"6-1. Оператор портала закупок осуществляет:
1) внедрение, развитие, сопровождение и системно-техническое обслуживание портала закупок;
2) управление проектами по развитию портала закупок;
3) обеспечение на платной основе заказчикам и потенциальным поставщикам доступа к порталу закупок. Цена на услуги доступа заказчиками и потенциальными поставщиками к порталу закупок устанавливается оператором портала закупок;
4) оказание консультационной помощи заказчику (организатору закупок), потенциальным поставщикам по вопросам функционирования портала закупок на безвозмездной основе;
5) обеспечение информационной безопасности хранения электронных информационных ресурсов, размещенных на портале закупок;
6) обеспечение информационного наполнения портала закупок в соответствии с Правилами;
7) взаимодействие с уполномоченными субъектами по вопросам интеграции информационных систем государственных органов, государственных электронных информационных ресурсов и обеспечения информационной безопасности;
8) обеспечение на портале закупок операционного сопровождения процесса внесения и возврата денег, размещенных на электронном кошельке потенциального поставщика, поставщика в обеспечение тендерных заявок, обеспечение исполнения договора в порядке, определенном Правилами;
9) ведение базы данных поставщиков, не исполнивших обязательства по ранее заключенным договорам о закупках, а также потенциальных поставщиков, уклонившихся от заключения договора о закупках (далее - база данных).
К не исполнившим обязательства по договорам о закупках относятся поставщики, не поставившие товар, не оказавшие услуги и не выполнившие работы, в том числе в полном объеме, с которыми договоры о закупках расторгнуты заказчиком в одностороннем порядке либо по решению суда, вступившего в законную силу.
База данных является единой для всех заказчиков и размещается на портале закупок.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Потенциальный поставщик и его аффилированное лицо не участвуют в одном тендере (лоте).
Потенциальный поставщик не участвует в закупках:
услуг канала связи (основная сеть), если он является для заказчика поставщиком услуг канала связи (резервная сеть);
услуг канала связи (резервная сеть), если он является для заказчика поставщиком услуг канала связи (основная сеть).";

25) электрондық сатып алу – "Қазақстан Ұлттық Банкінің Банктік сервис бюросы" акционерлік қоғамы оператор болып табылатын сатып алу порталын пайдалана отырып тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу.";
6-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6-1. Сатып алу порталының операторы:
1) сатып алу порталын ендіруді, дамытуды, қолдауды және жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді;
2) сатып алу порталын дамыту жөніндегі жобаларды басқаруды;
3) тапсырыс берушілер мен әлеуетті жеткізушілерге сатып алу порталына қол жеткізуді ақылы негізде қамтамасыз етуді жүзеге асырады. Тапсырыс берушілер мен әлеуетті жеткізушілердің сатып алу порталына қол жеткізу қызметтерінің бағасын сатып алу порталының операторы белгілейді;
4) тапсырыс берушіге (сатып алуды ұйымдастырушыға), әлеуетті жеткізушілерге сатып алу порталының жұмыс істеуі мәселелері бойынша өтеусіз негізде консультациялық көмек көрсетуді;
5) сатып алу порталында орналастырылған электрондық ақпараттық ресурстарды сақтаудың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуді;
6) Қағидаларға сәйкес сатып алу порталын ақпараттық толықтыруды қамтамасыз етуді;
7) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін, мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарды интеграциялау және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша уәкілетті субъектілермен өзара іс-қимыл жасауды;
8) Қағидаларда айқындалған тәртіппен сатып алу порталында тендерлік өтінімдерді қамтамасыз етуге, шарттың орындалуын қамтамасыз етуге әлеуетті жеткізушінің, жеткізушінің электрондық әмиянына орналастырылған ақшаны енгізу және қайтару процесіне операциялық ілеспе қызмет көрсетуді қамтамасыз етуді;
9) бұрын жасалған сатып алу туралы шарттар бойынша міндеттемелерін орындамаған жеткізушілердің, сондай-ақ сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған әлеуетті жеткізушілердің дерекқорын (бұдан әрі – дерекқор) жүргізуді жүзеге асырады.
Сатып алу туралы шарттар бойынша міндеттемелерді орындамағандарға тауарды жеткізбеген, қызметтерді көрсетпеген және жұмыстарды орындамаған, оның ішінде толық көлемде орындамаған, олармен тапсырыс беруші сатып алу туралы шарттарды біржақты тәртіппен не заңды күшіне енген сот шешімі бойынша бұзған жеткізушілер жатады.
Дерекқор барлық тапсырыс берушілер үшін бірыңғай болып табылады және сатып алу порталында орналастырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әлеуетті жеткізуші мен оның үлестес тұлғасы бір тендерге (лотқа) қатыспайды.
Әлеуетті жеткізуші:
егер ол тапсырыс беруші үшін байланыс арнасының (негізгі желі) қызметтерін көрсететін жеткізуші болса, байланыс арнасының қызметтерін (резервтік желі) сатып алуға;
егер ол тапсырыс беруші үшін байланыс арнасының (резервтік желі) қызметтерін көрсететін жеткізуші болса, байланыс арнасының қызметтерін (негізгі желі) сатып алуға қатыспайды.";

дополнить главой 1-1 следующего содержания:
"Глава 1-1. Порядок внесения и возврата обеспечения тендерных заявок, обеспечения исполнения договора в виде денег, размещенных на электронном кошельке
8-1. По требованию потенциального поставщика, поставщика о возврате денег, размещенных на электронном кошельке, оператор портала закупок в течение 3 (трех) рабочих дней с даты поступления такого требования возвращает указанные деньги, в отношении которых не осуществлено блокирование или блокирование прекращено.
8-2. Оператор портала закупок в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты размещения на портале закупок объявления о принятии решения, указанного в пункте 14 Правил, разблокирует обеспечение тендерной заявки, обеспечение исполнения договора в виде денег, размещенных на электронном кошельке потенциального поставщика, поставщика.
8-3. При выборе потенциальным поставщиком обеспечения тендерной заявки в виде размещения денег на электронном кошельке оператор портала закупок блокирует сумму обеспечения тендерной заявки.
Оператором портала закупок обеспечение тендерной заявки в виде денег, размещенных на электронном кошельке:
1) разблокируется в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты наступления одного из случаев, предусмотренных пунктом 76 Правил. В случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 76 Правил, заказчик (организатор закупок) направляет оператору портала закупок посредством портала закупок заявление в течение 2 (двух) рабочих дней с даты вступления в силу договора о закупках и (или) внесения победителем тендера обеспечения исполнения договора о закупках;
2) не разблокируется при наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктом 77 Правил.
Оператор портала закупок в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты поступления от заказчика (организатора закупок) заявления посредством портала закупок осуществляет перевод с электронного кошелька потенциального поставщика заблокированных в соответствии с пунктом 77 Правил денег по обеспечению тендерной заявки на счет заказчика, указанный в заявлении.
8-4. При выборе поставщиком обеспечения исполнения договора о закупках в виде размещения денег на электронном кошельке оператор портала закупок блокирует сумму обеспечения исполнения договора о закупках до полного и надлежащего исполнения поставщиком обязательств по договору.
Оператор портала закупок в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты поступления от заказчика заявления посредством портала закупок:

мынадай мазмұндағы 1-1-тараумен толықтырылсын:
"1-1-тарау. Тендерлік өтінімдерді қамтамасыз етуді, электрондық әмиянға орналастырылған ақша түрінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және қайтару тәртібі
8-1. Әлеуетті жеткізушінің, жеткізушінің электрондық әмиянға орналастырылған ақшаны қайтару туралы талап етуі бойынша сатып алу порталының операторы осындай талап келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілген, оған қатысты бұғаттау жүзеге асырылмаған немесе бұғаттау тоқтатылған ақшаны қайтарады.
8-2. Сатып алу порталының операторы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген шешім қабылдау туралы хабарландыруды сатып алу порталында орналастырған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде әлеуетті жеткізушінің, жеткізушінің электрондық әмиянына орналастырылған ақша түріндегі тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді бұғаттан шығарады.
8-3. Әлеуетті жеткізуші электрондық әмиянға ақша орналастыру түріндегі тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді таңдаған кезде сатып алу порталының операторы тендерлік өтінімді қамтамасыз ету сомасын бұғаттайды.
Сатып алу порталының операторы электрондық әмиянға орналастырылған ақша түріндегі тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді:
1) Қағидалардың 76-тармағында көзделген жағдайлардың бірі басталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бұғаттан шығарады. Қағидалардың 76-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайда тапсырыс беруші (сатып алуды ұйымдастырушы) сатып алу туралы шарт күшіне енген және (немесе) тендердің жеңімпазы сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде сатып алу порталы арқылы сатып алу порталының операторына өтініш жібереді;
2) Қағидалардың 77-тармағында көзделген жағдайлардың бірі басталған кезде бұғаттан шығармайды.
Сатып алу порталының операторы тапсырыс берушіден (сатып алуды ұйымдастырушыдан) сатып алу порталы арқылы өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде әлеуетті жеткізушінің электрондық әмиянынан Қағидалардың 77-тармағына сәйкес бұғатталған тендерлік өтінімді қамтамасыз ету бойынша ақшаны өтініште көрсетілген тапсырыс берушінің шотына аударады.
8-4. Жеткізуші сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді электрондық әмиянға ақша орналастыру түрінде таңдаған кезде сатып алу порталының операторы жеткізуші шарт бойынша міндеттемелерді толығымен және тиісінше орындағанға дейін сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын бұғаттайды.
Сатып алу порталының операторы тапсырыс берушіден сатып алу порталы арқылы өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде:

1) в случае полного исполнения поставщиком своих договорных обязательств, уплаты неустойки разблокирует обеспечение исполнения договора о закупках в виде денег, размещенных на электронном кошельке;
2) в случае расторжения договора вследствие неисполнения либо ненадлежащего исполнения поставщиком своих договорных обязательств, неуплаты неустойки осуществляет перевод с электронного кошелька поставщика заблокированные деньги по обеспечению исполнения договора на счет заказчика, указанный в заявлении.
8-5. Оператор портала закупок в течение 2 (двух) рабочих дней с даты размещения на портале закупок объявления о принятии решения согласно пункту 202 Правил, разблокирует обеспечение тендерной заявки в виде денег, размещенных на электронном кошельке потенциального поставщика.
8-6. Оператор портала закупок не зачисляет собственные деньги на банковский счет, предназначенный для осуществления расчетных операций, предусмотренных Правилами, а также не использует обеспечения тендерных заявок, обеспечения исполнения договора о закупках, внесенные потенциальными поставщиками, поставщиками на указанный банковский счет.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. При проведении электронных закупок способом тендера протоколы закупок, за исключением протокола вскрытия тендерных заявок, подписываются членами тендерной комиссии, ее секретарем с использованием электронных цифровых подписей. Протоколы закупок опубликовываются на портале закупок с автоматическим уведомлением участников тендера.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Тендерная заявка, представляемая организатору закупок потенциальным поставщиком, содержит:
1) заполненное и подписанное (удостоверенное электронной цифровой подписью при проведении электронных закупок) руководителем потенциального поставщика либо лицом, им уполномоченным, согласие на участие в закупке по форме согласно приложению 6 к Правилам (далее – согласие на участие в закупке).
Потенциальный поставщик при представлении тендерной заявки подтверждает достоверность сведений, указанных в ней;
2) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
копии документов, подтверждающих правоспособность для юридических лиц, гражданскую дееспособность для физических лиц:
свидетельство или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
сведения об учредителе или составе учредителей, справку о крупных акционерах, выданную не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия тендерных заявок;
разрешения (уведомления), полученные (направленные) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
Консорциум признается соответствующим квалификационным требованиям в части обладания правоспособностью на осуществление отдельных видов деятельности, на занятие которых необходимо получение разрешения (уведомления), в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в случае соответствия указанным требованиям одного или нескольких участников консорциума с учетом консорциального соглашения;
документ, подтверждающий государственную регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя (для физических лиц);
документы, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков либо соисполнителей квалификационным требованиям, в случае, если потенциальный поставщик предполагает привлечь субподрядчиков (соисполнителей) для выполнения работ (оказания услуг), в том числе сопутствующих;

1) жеткізуші өзінің шарттық міндеттемелерін толығымен орындаған, тұрақсыздық айыбын төлеген жағдайда электрондық әмиянға орналастырылған ақша түріндегі сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді бұғаттан шығарады;
2) жеткізуші өзінің шарттық міндеттемелерін орындамауы не тиісінше орындамауы, тұрақсыздық айыбын төлемеуі салдарынан шарт бұзылған жағдайда, шарттың орындалуын қамтамасыз ету бойынша бұғатталған ақшаны жеткізушінің электрондық әмиянынан өтініште көрсетілген тапсырыс берушінің шотына аударады.
8-5. Сатып алу порталының операторы Қағидалардың 202-тармағына сәйкес шешім қабылдау туралы хабарландыруды сатып алу порталында орналастырған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде әлеуетті жеткізушінің электрондық әмиянына орналастырылған ақша түріндегі тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді бұғаттан шығарады.
8-6. Сатып алу порталының операторы Қағидаларда көзделген есеп айырысу операцияларын жүзеге асыруға арналған банк шотына өз ақшасын есепке жатқызбайды, сондай-ақ әлеуетті жеткізушілер, жеткізушілер көрсетілген банк шотына енгізген тендерлік өтінімдерді қамтамасыз етуді, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді пайдаланбайды.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Тендерлік өтінімдерді ашу хаттамасын қоспағанда, тендер тәсілімен электрондық сатып алуды өткізу кезінде сатып алу хаттамаларына тендерлік комиссияның мүшелері, оның хатшысы электрондық цифрлық қолтаңбаларды пайдалана отырып қол қояды. Сатып алу хаттамалары тендерге қатысушыларды автоматты түрде хабардар ете отырып, сатып алу порталында жарияланады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Әлеуетті жеткізуші сатып алуды ұйымдастырушыға ұсынатын тендерлік өтінімде мыналар:
1) әлеуетті жеткізушінің басшысы не ол уәкілеттік берген тұлға толтырылған және қол қойған (электрондық сатып алуды өткізу кезінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алуға қатысуға келісім (бұдан әрі – сатып алуға қатысуға келісім) қамтылады.
Әлеуетті жеткізуші тендерлік өтінімді берген кезде онда көрсетілген мәліметтердің дәйектілігін растайды;
2) әлеуетті жеткізуші өзінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттардың тізбесі:
заңды тұлғалар үшін құқық қабілеттілігін, жеке тұлғалар үшін азаматтық іс-әрекетке қабілеттілігін растайтын құжаттардың көшірмесі:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама;
құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтер, тендерлік өтінімдерді ашу күнінің алдындағы бір айдан ерте емес берілген ірі акционерлер туралы анықтама;
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) рұқсаттар (хабарламалар).
Консорциумдық келісімді ескере отырып, консорциумның бір немесе бірнеше қатысушысы көрсетілген талаптарға сәйкес келген жағдайда, Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес айналысуға рұқсат (хабарлама) алу қажет жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыруға құқық қабілеттілігіне ие болу бөлігінде консорциум біліктілік талаптарына сәйкес деп танылады;
дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжат (жеке тұлғалар үшін);
егер әлеуетті жеткізуші жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету), оның ішінде қосалқы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) үшін қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартуды болжаса, тартылатын қосалқы мердігерлердің не бірлесіп орындаушылардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар;

3) техническую спецификацию товаров, работ, услуг, предлагаемых потенциальным поставщиком;
4) обеспечение тендерной заявки в порядке и размере, установленном Правилами;
5) доверенность лицу (лицам), представляющему интересы потенциального поставщика на право подписания тендерной заявки и участия в заседаниях тендерной комиссии, за исключением руководителя, правомочного действовать от имени потенциального поставщика без доверенности;
6) ценовое предложение по форме согласно приложению 8 к Правилам, за исключением тендера с применением торгов на понижение цены, электронных закупок. При проведении электронных закупок ценовое предложение формируется на портале закупок;
7) сведения о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок в тендере, а также виды работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) по форме согласно приложению 9 к Правилам (в случае их привлечения);
8) документы, подтверждающие применимость к заявке утвержденных заказчиком критериев оценки (в случае, если потенциальный поставщик претендует на применение критериев оценки);
9) в случае участия в закупках временного объединения юридических лиц (консорциум), юридические лица, являющиеся участниками данного консорциума, помимо документов, предусмотренных настоящим пунктом Правил, представляет договор о совместной хозяйственной деятельности, заключенный между членами юридических лиц (консорциальное соглашение).
При проведении электронных закупок потенциальный поставщик представляет электронные копии документов, удостоверенные электронной цифровой подписью руководителя потенциального поставщика либо лица, им уполномоченного, за исключением документов, сведения по которым подтверждаются посредством информационных систем государственных органов.
В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет электронные копии документов.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Тендерные заявки, представляемые организатору закупок, не принимаются секретарем тендерной комиссии в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена тендерная заявка;
2) тендерная заявка поступила после истечения окончательного срока приема тендерных заявок.
При проведении электронных закупок тендерные заявки отклоняются на портале закупок автоматически в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена тендерная заявка;
2) истек окончательный срок приема тендерных заявок;

3) әлеуетті жеткізуші ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекше нұсқамасы;
4) Қағидаларда белгіленген тәртіппен және мөлшерде тендерлік өтінімді қамтамасыз ету;
5) әлеуетті жеткізушінің атынан сенімхатсыз әрекет етуге құқығы бар басшыны қоспағанда, әлеуетті жеткізушінің мүддесін білдіретін адамға (адамдарға) тендерлік өтінімге қол қою және тендерлік комиссия отырыстарына қатысуға берілген сенімхат;
6) бағаны төмендетуге арналған сауда-саттық қолданылған тендерді, электрондық сатып алуды қоспағанда, Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баға ұсынысы қамтылады. Электрондық сатып алуды жүргізу кезінде баға ұсынысы сатып алу порталында қалыптастырылады;
7) тендерде сатып алудың мәні болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызмет көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер, сондай-ақ Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуетті жеткізуші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлері (олар тартылған жағдайда);
8) тапсырыс беруші бекіткен өтінімге бағалау өлшемшарттарын қолдануды растайтын құжаттар (егер әлеуетті жеткізуші бағалау өлшемшарттарын қолдануға ниет білдірген жағдайда) қамтылады;
9) заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум) сатып алуға қатысқан жағдайда, осы консорциумның қатысушылары болып табылатын заңды тұлғалар Қағидалардың осы тармағында көзделген құжаттармен қоса заңды тұлғалардың мүшелері арасында жасалған бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартты (консорциумдық келісімді) ұсынады.
Электрондық сатып алуды жүргізу кезінде әлеуетті жеткізуші мәліметтері мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері арқылы расталатын құжаттарды қоспағанда, әлеуетті жеткізуші басшысының не ол уәкілеттік берген адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, әлеуетті жеткізуші құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады.";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Тендерлік комиссияның хатшысы сатып алуды ұйымдастырушыға ұсынылатын тендерлік өтінімдерді мына:
1) әлеуетті жеткізуші бұрын тендерлік өтінімді ұсынған;
2) тендерлік өтінім тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі аяқталғаннан кейін келіп түскен жағдайларда қабылдамайды.
Электрондық сатып алуды өткізу кезінде сатып алу порталында тендерлік өтінімдер мына:
1) әлеуетті жеткізуші бұрын тендерлік өтінім берген;
2) тендерлік өтінімдерді қабылдаудың түпкілікті мерзімі өткен;

3) тендерное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения товаров, работ, услуг;
4) тендерное ценовое предложение является демпинговым в случае, предусмотренном Правилами;
5) отсутствия либо недостаточности суммы обеспечения тендерной заявки, находящейся в электронном кошельке потенциального поставщика;
6) недостоверности сведений, предусмотренных подпунктами 3), 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 2 согласия на участие в закупке при наличии интеграции портала закупок с государственными информационными системами соответствующих уполномоченных органов.";
пункты 72, 73 изложить в следующей редакции:
"72. Потенциальный поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения тендерной заявки:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика (организатора закупок);
2) банковскую гарантию по форме согласно приложению 10 к Правилам.
При проведении электронных закупок потенциальный поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения тендерной заявки:
1) деньги, размещенные на электронном кошельке;
2) банковскую гарантию в виде электронного документа по форме согласно приложению 10 к Правилам.
Обеспечение тендерной заявки вносится до истечения окончательного срока представления тендерных заявок.
73. Внесенное обеспечение тендерной заявки в виде гарантийного денежного взноса либо денег, размещенных на электронном кошельке, не подлежит использованию заказчиком (организатором закупок).
Потенциальный поставщик до истечения срока действия его тендерной заявки не совершает действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенное обеспечение тендерной заявки в виде гарантийного денежного взноса либо денег, размещенных на электронном кошельке.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Тендерная комиссия осуществляет проверку сведений, содержащихся в пункте 2 согласия на участие в закупке, на предмет их соответствия информации, размещенной на интернет-ресурсе либо в государственной информационной системе соответствующих уполномоченных органов.";
пункт 93 изложить в следующей редакции:
"93. Потенциальный поставщик не допускается к участию в тендере и не признается участником тендера в следующих случаях:
1) несоответствия тендерной заявки условиям тендера;
2) установления факта представления недостоверной информации.";
пункт 106 изложить в следующей редакции:
"106. Протокол об итогах тендера содержит следующую информацию:
1) место, дату и время подведения итогов;
2) состав тендерной комиссии;

3) тендерлік баға ұсынысы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кеткен;
4) Қағидаларда көзделген жағдайда тендерлік баға ұсынысы демпингтік болып табылған;
5) әлеуетті жеткізушінің электрондық әмиянындағы тендерлік өтінімді қамтамасыз ету сомасы болмаған не жеткіліксіз болған;
6) сатып алу порталының тиісті уәкілетті органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерімен интеграциясы болған кезде сатып алуға қатысуға келісімнің 2-тармағының 3), 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көзделген мәліметтер дәйексіз болған жағдайда автоматты түрде қабылданбайды.";
72, 73-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"72. Әлеуетті жеткізуші тендерлік өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдайды:
1) тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) банк шотына енгізілетін кепілдік берілген ақшалай жарна;
2) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк кепілдігі.
Электрондық сатып алуды өткізу кезінде әлеуетті жеткізуі тендерлік өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдайды:
1) электрондық әмиянға орналастырылған ақша;
2) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат түріндегі банк кепілдігі.
Тендерлік өтінімді қамтамасыз ету тендерлік өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін енгізіледі.
73. Тендерлік өтінімді кепілдік берілген ақшалай жарна не электрондық әмиянға орналастырылған ақша түрінде енгізілген қамтамасыз етуді тапсырыс беруші (сатып алуды ұйымдастырушы) пайдаланбауы тиіс.
Әлеуетті жеткізуші өзінің тендерлік өтінімінің қолданылу мерзімі өткенге дейін үшінші тұлғаларда кепілдік берілген ақшалай жарна не электрондық әмиянға орналастырылған ақша түрінде енгізілген тендерлік өтінімді қамтамасыз етуге тұтастай не ішінара талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасамайды.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Тендерлік комиссия сатып алуға қатысуға келісімнің 2-тармағындағы мәліметтерді олардың интернет-ресурста не тиісті уәкілетті органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде орналастырылған ақпаратқа сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады.";
93-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"93. Әлеуетті жеткізуші мынадай:
1) тендерлік өтінім тендер талаптарына сәйкес келмеген;
2) дәйексіз ақпарат ұсыну фактісі анықталған жағдайда тендерге қатысуға жіберілмейді және тендерге қатысушы болып танылмайды.";
106-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"106. Тендер қорытындылары туралы хаттама мынадай ақпараттан тұрады:
1) қорытынды жасау орны, күні және уақыты;
2) тендерлік комиссияның құрамы;

3) сумму, выделенную для закупки, согласно плану закупок;
4) перечень участников тендера и их тендерные ценовые предложения;
5) перечень участников тендера, ценовые предложения которых были отклонены, с указанием причин отклонения;
6) результаты применения критериев оценки (при их наличии);
7) сведения о победителе тендера, сумме договора о закупках, сроках заключения договора о закупках;
8) сведения об участнике тендера, предложение которого является наиболее предпочтительным после победителя тендера.";
пункт 107 исключить;
пункт 110 изложить в следующей редакции:
"110. Если тендер признан несостоявшимся либо победитель тендера уклонился от заключения договора о закупках заказчик принимает одно из следующих решений:
1) о направлении участнику тендера, предложение которого является наиболее предпочтительным после победителя тендера, уведомления о признании его победителем тендера с приложением проекта договора о закупках;
2) о повторном проведении закупок способом тендера;
3) об изменении условий тендера и повторном проведении тендера;
4) о проведении закупок способом прямого заключения договора.
В случае уклонения участника тендера, предложение которого является наиболее предпочтительным после победителя тендера, от заключения договора о закупках, заказчик принимает одно из решений, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта Правил.";
пункт 143 изложить в следующей редакции:
"143. Каждый потенциальный поставщик подает только 1 (одно) ценовое предложение с приложением:
1) заполненного и подписанного (удостоверенного электронной цифровой подписью при проведении электронных закупок) руководителем потенциального поставщика либо лицом, им уполномоченным, согласия на участие в закупке;
2) сведений (документов), предусмотренных в объявлении.";
пункт 148 изложить в следующей редакции:
"148. При проведении электронных закупок способом запроса ценовых предложений потенциальный поставщик до окончания срока приема ценовых предложений, указанного в объявлении, представляет 1 (одно) ценовое предложение, удостоверенное электронной цифровой подписью руководителя потенциального поставщика либо лица, им уполномоченного, которое автоматически регистрируется на портале закупок, за исключением следующих случаев:
1) если потенциальным поставщиком ранее представлено ценовое предложение, за исключением случая, предусмотренного пунктом 140 Правил;
2) ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг;
3) потенциальным поставщиком не представлена доверенность лицу (лицам), представляющему интересы потенциального поставщика на право подписания ценового предложения, за исключением руководителя, правомочного действовать от имени потенциального поставщика без доверенности;

3) сатып алу жоспарына сәйкес сатып алуға бөлінген сома;
4) тендерге қатысушылардың тізбесі және олардың тендерлік баға ұсыныстары;
5) бас тарту себебін көрсетумен баға ұсыныстарынан бас тартылған тендерге қатысушылардың тізбесі;
6) баға өлшемшарттарын (олар бар болса) қолдану нәтижелері;
7) тендер жеңімпазы, сатып алу туралы шарттың сомасы, сатып алу туралы шартты жасасу мерзімдері туралы мәліметтер;
8) ұсынысына тендер жеңімпазының ұсынысынан кейін неғұрлым басымдық берілетін тендерге қатысушы туралы мәліметтер.";
107-тармақ алып тасталсын;
110-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"110. Егер тендер өтпеді деп танылса не тендер жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасудан бас тартса, тапсырыс беруші:
1) тендер жеңімпазынан кейін ұсынысы неғұрлым басымдылық берілген тендерге қатысушыға сатып алу туралы шарттың жобасын қоса бере отырып, оны тендер жеңімпазы деп тану туралы хабарлама жіберу туралы;
2) тендер тәсілімен сатып алуды қайта өткізу туралы;
3) тендердің талаптарын өзгерту және тендерді қайта өткізу туралы;
4) шартты тікелей жасау тәсілімен сатып алуды өткізу туралы шешімдердің біреуін қабылдайды.
Ұсынысы тендер жеңімпазынан кейін неғұрлым басымдылық берілген тендерге қатысушы сатып алу туралы шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тапсырыс беруші Қағидалардың осы тармағының 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген шешімдердің бірін қабылдайды.";
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"143. Әрбір әлеуетті жеткізуші:
1)әлеуетті жеткізушінің басшысы не ол уәкілеттік берген тұлға толтырған және қол қойған (электрондық сатып алуды өткізу кезінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған) сатып алуға қатысуға келісімді;
2) хабарландыруда көзделген мәліметтерді (құжаттарды) қоса бере отырып 1 (бір) ғана баға ұсынысын береді.";
148-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"148. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен электрондық сатып алуды өткізген кезде әлеуетті жеткізуші хабарландыруда көрсетілген баға ұсыныстарын қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін мынадай:
1) егер әлеуетті жеткізуші Қағидалардың 140-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, бұрын баға ұсынысын берген;
2) баға ұсынысы осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кеткен;
3) әлеуетті жеткізуші әлеуетті жеткізушінің атынан сенімхатсыз әрекет етуге құқылы басшыны қоспағанда, әлеуетті жеткізушінің мүддесін білдіретін тұлғаға (тұлғаларға) баға ұсынысына қол қою құқығына сенімхат табыс етпеген;

4) установления факта представления недостоверных сведений, предусмотренных подпунктами 3), 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 2 согласия на участие в закупке, при наличии интеграции портала закупок с государственными информационными системами соответствующих уполномоченных органов.
Ценовое предложение считается принятым после автоматической отправки порталом закупок уведомления потенциальному поставщику, подавшему ценовое предложение.";
пункт 152 изложить в следующей редакции:
"152. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит отклонению, если:
1) оно превышает сумму, выделенную для закупки;
2) потенциальный поставщик представил более 1 (одного) ценового предложения;
3) предложение потенциального поставщика не соответствует требованиям технической спецификации, за исключением случая, предусмотренного пунктом 166 Правил;
4) потенциальный поставщик не представил техническую спецификацию, при наличии требования о еҰ представлении;
5) потенциальный поставщик не согласен с существенными условиями проекта договора о закупках;
6) установлен факт представления недостоверных сведений, предусмотренных подпунктами 3), 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 2 согласия на участие в закупке при наличии интеграции портала закупок с государственными информационными системами соответствующих уполномоченных органов.";
подпункт 12) пункта 158 изложить в следующей редакции:
"12) товаров, работ, услуг, предусмотренных Перечнем отдельных товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан согласно приложению 12 к Правилам;";
пункты 159, 159-1 изложить в следующей редакции:
"159. При проведении закупок способом прямого заключения договора организатор закупок направляет письменное приглашение потенциальному поставщику, которое содержит следующие сведения:
1) наименование и местонахождение организатора закупок;
2) наименования закупаемых товаров, работ, услуг и утвержденную заказчиком техническую спецификацию;
3) сведения о суммах, выделенных для приобретения товаров, работ, услуг, являющихся предметом проводимых закупок. В случае осуществления закупок товаров, работ и услуг в соответствии с подпунктами 4) или 5) пункта 158 Правил указываются сведения о суммах, предоставленных потенциальными поставщиками при участии в закупках способами тендера, за исключением тендера с применением торгов на понижение цены, запроса ценовых предложений, которые признаны несостоявшимися;

4) сатып алу порталының тиісті уәкілетті органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерімен интеграциясы болған кезде сатып алуға қатысуға келісімнің 2-тармағының 3), 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көзделген дәйексіз мәліметтерді ұсыну фактісін анықтау жағдайларды қоспағанда, әлеуетті жеткізуші басшысының не ол өкілеттік берген тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, сатып алу порталында автоматты түрде тіркелетін 1 (бір) баға ұсынысын табыс етеді.
Сатып алу порталы баға ұсынысын табыс еткен әлеуетті жеткізушіге хабарландыруды автоматты түрде жібергеннен кейін баға ұсынысы қабылданған болып саналады.";
152-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"152. Әлеуетті жеткізушінің баға ұсынысы, егер:
1) ол сатып алу үшін бөлінген сомадан артық болса;
2) әлеуетті жеткізуші 1 (бірден) артық баға ұсынысын табыс етсе;
3) Қағидалардың 166-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, әлеуетті жеткізушінің ұсынысы техникалық ерекше нұсқаманың талаптарына сәйкес келмесе;
4) әлеуетті жеткізуші техникалық ерекше нұсқаманы ұсыну туралы талап болған кезде оны ұсынбаса;
5) әлеуетті жеткізуші сатып алу туралы шарт жобасының маңызды талаптарымен келіспесе;
6) сатып алу порталының тиісті уәкілетті органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерімен интеграциясы болған кезде сатып алуға қатысуға келісімнің 2-тармағының 3), 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көзделген дәйексіз мәліметтерді ұсыну фактісі анықталса қабылданбайды.";
158-тармақтың 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктерінен және (немесе) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын жекелеген тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер тізбесінде көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді;";
159, 159-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"159. Шартты тікелей жасасу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті жеткізушіге жазбаша шақыру жібереді, онда мына мәліметтер:
1) сатып алуды ұйымдастырушының атауы және орналасқан жері;
2) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атаулары және тапсырыс беруші бекіткен техникалық ерекше нұсқамасы;
3) өткізілетін сатып алудың мәні болып табылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сома туралы мәліметтер қамтылады. Қағидалардың 158-тармағының 4) немесе 5) тармақшаларына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырған жағдайда, өтпеген деп танылған, бағаны төмендетуге арналған сауда-саттықты, баға ұсыныстарын сұратуды қолдана отырып өткізілген тендерді қоспағанда, сатып алуға тендер тәсілдерімен қатысу кезінде әлеуетті жеткізушілер ұсынған сома туралы мәліметтер көрсетіледі;

4) проект договора о закупках с указанием его существенных условий, в том числе сроков, количества (объемов) закупаемых товаров, работ, услуг и другое;
5) требование о предоставлении разрешения (уведомления), если для осуществления деятельности в рамках оказания услуг (выполнения работ) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях требуется его наличие, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 2) пункта 165 Правил.
При проведении электронных закупок способом прямого заключения договора направление организатором закупки приглашения потенциальному поставщику осуществляется посредством портала закупок.
159-1. Приглашение не направляется потенциальному поставщику в случаях, предусмотренных пунктом 2 согласия на участие в закупке.";
пункт 161 изложить в следующей редакции:
"161. Потенциальный поставщик, изъявивший желание осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг, являющихся предметом проводимых закупок способом прямого заключения договора, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 13) пункта 158 Правил, не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты получения приглашения направляет организатору закупок подписанное согласие на участие в закупке с приложением следующих документов:
1) доверенность лицу, подписавшему согласие на участие в закупке, за исключением руководителя, правомочного действовать от имени потенциального поставщика без доверенности;
2) техническую спецификацию товаров, работ, услуг, предлагаемых потенциальным поставщиком;
3) ценовое предложение на предлагаемые товары, работы, услуги;
4) разрешения (уведомления), полученные (направленные) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
При проведении электронных закупок сведения о разрешениях (уведомлениях), подтверждаются посредством информационных систем государственных органов.
В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет электронные копии разрешений (уведомлений).";
пункт 164 изложить в следующей редакции:
"164. Протокол об итогах закупок содержит следующую информацию:
1) основание применения закупок способом прямого заключения договора;
2) сумму, выделенную для закупки, а в случае осуществления закупок товаров, работ и услуг в соответствии с подпунктами 4) или 5) пункта 158 Правил - сведения о суммах, предоставленных потенциальными поставщиками при участии в закупках способами тендера, за исключением тендера с применением торгов на понижение цены, запроса ценовых предложений, которые признаны несостоявшимися;

4) маңызды талаптарын, оның ішінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің мерзімін, санын (көлемін) және басқасын көрсете отырып, сатып алу туралы шарттың жобасы;
5) Қағидалардың 165-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, егер Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес қызметтер көрсету (жұмыстарды орындау) шеңберінде қызметті жүзеге асыру үшін оның бар болуы талап етілсе, рұқсат (хабарлама) беру туралы талап қамтылады.
Электрондық сатып алуды шартты тікелей жасасу тәсілімен жүргізу кезінде сатып алуды ұйымдастырушының әлеуетті жеткізушіге шақыруды жіберуі сатып алу порталы арқылы жүзеге асырылады.
159-1. Сатып алуға қатысуға келісімнің 2-тармағында көзделген жағдайларда шақыру әлеуетті жеткізушіге жіберілмейді.";
161-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"161. Қағидалардың 158-тармағының 13) тармақшасында көзделген жағдайларды қоспағанда, шартты тікелей жасасу тәсілімен өткізілетін сатып алудың мәні болып табылатын тауарды жеткізуді, жұмысты орындауды, қызметті көрсетуді жүзеге асыруға ниет білдірген әлеуетті жеткізуші шақыру алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей мынадай құжаттарды:
1) әлеуетті жеткізушінің атынан сенімхатсыз әрекет етуге құқылы басшыны қоспағанда, сатып алуға қатысуға келісімге қол қойған адамға берілетін сенімхат;
2) әлеуетті жеткізуші ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекше нұсқамасы;
3) ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің баға ұсынысы;
4) Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) рұқсат (хабарлама) ұсына отырып, сатып алуды ұйымдастырушыға қол қойылған сатып алуға қатысуға келісімін жібереді.
Электрондық сатып алуды өткізу кезінде рұқсаттар (хабарламалар) туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері арқылы расталады.
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда әлеуетті жеткізуші рұқсаттардың (хабарламалардың) электрондық көшірмелерін ұсынады.";
164-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"164. Сатып алу қорытындысы туралы хаттамада мынадай ақпарат:
1) шартты тікелей жасасу тәсілімен сатып алуды қолданудың негіздемесі;
2) сатып алу үшін бөлінген сома, ал Қағидалардың 158-тармағының 4) немесе 5) тармақшаларына сәйкес тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асырған жағдайда – бағаны төмендетуге арналған сауда-саттықты қолдана отырып өткізілмеген деп танылған тендерді қоспағанда, тендер, баға ұсыныстарын сұрату тәсілдерімен сатып алуға қатысу кезінде әлеуетті жеткізушілер ұсынған сома туралы мәліметтер;

3) краткое описание товаров, работ, услуг, приобретаемых способом прямого заключения договора;
4) наименование и место нахождения поставщика, с которым будет заключен договор о закупках, и цена такого договора.";
пункт 167 изложить в следующей редакции:
"167. Закупка способом прямого заключения договора признается несостоявшейся в случаях, если:
1) цена на товары, работы, услуги, предложенная потенциальным поставщиком, превышает сумму, выделенную для закупки или его цену, указанную при участии в закупках способами тендера, за исключением тендера с применением торгов на понижение цены, запроса ценовых предложений, которые признаны несостоявшимися;
2) потенциальный поставщик представил техническую спецификацию, несоответствующую требованиям, установленным в технической спецификации заказчика, за исключением случая, предусмотренного пунктом 166 Правил;
3) потенциальный поставщик не представил документы, предусмотренные пунктами 161 или 162 Правил;
4) потенциальный поставщик не направил в установленный срок согласие на участие в закупке либо отказался принять участие в проводимых закупках способом прямого заключения договора;
5) установлен факт представления недостоверных сведений.";
пункт 176 изложить в следующей редакции:
"176. Поставщик признается уклонившимся от заключения договора о закупках в случаях:
1) непредоставления подписанного договора о закупках в установленные сроки;
2) представления письменного отказа от заключения договора о закупках;
3) невнесения обеспечения исполнения договора о закупках.";
пункты 178, 179 изложить в следующей редакции:
"178. Участник тендера, предложение которого является наиболее предпочтительным после победителя тендера, получивший уведомление о признании его победителем тендера и проект договора, не позднее 7 (семи) рабочих дней с даты получения уведомления подписывает договор о закупках либо письменно уведомляет заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе подписания договора о закупках.
179. Участник тендера - нерезидент Республики Казахстан, расположенный за пределами Республики Казахстан, предложение которого является наиболее предпочтительным после победителя тендера, не позднее 14 (четырнадцати) рабочих дней с даты получения от заказчика уведомления подписывает договор о закупках либо письменно уведомляет заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе подписания договора о закупках.";
пункт 181 изложить в следующей редакции:

3) шартты тікелей жасасу тәсілімен сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы;
4) сатып алу туралы шарт жасалатын жеткізушінің атауы мен орналасқан жері және осындай шарттың бағасы қамтылады.";
167-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"167. Шартты тікелей жасасу тәсілімен сатып алу, егер:
1) әлеуетті жеткізуші ұсынған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағасы сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан немесе оның бағаны төмендетуге арналған сауда-саттықты қолдана отырып өткізілмеген деп танылған тендерді қоспағанда, тендер, баға ұсыныстарын сұрату тәсілдерімен сатып алуға қатысу кезінде көрсетілген бағасынан асып түскен;
2) Қағидалардың 166-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, әлеуетті жеткізуші тапсырыс берушінің техникалық ерекше нұсқамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекше нұсқаманы ұсынған;
3) әлеуетті жеткізуші Қағидалардың 161 немесе 162-тармақтарында көзделген құжаттарды табыс етпеген;
4) әлеуетті жеткізуші белгіленген мерзімде шартты тікелей жасасу тәсілімен өткізілетін сатып алуға қатысуға келісімін жібермеген не сатып алуға қатысудан бас тартқан;
5) дәйексіз мәліметтерді ұсыну фактісі анықталған жағдайларда, өтпеді деп танылады.";
176-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"176. Жеткізуші:
1) белгіленген мерзімде қол қойылған сатып алу туралы шарт ұсынылмаған;
2) сатып алу туралы шартты жасаудан жазбаша бас тарту берген;
3) сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбеген жағдайда, ол сатып алу туралы шартты жасаудан жалтарған деп танылады.";
178, 179-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"178. Тендер жеңімпазынан кейін ұсынысына неғұрлым басымдылық берілген, оны тендер жеңімпазы ретінде тану туралы хабарлама және шарт жобасын алған тендер қатысушысы хабарлама алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей сатып алу туралы шартқа қол қояды не тапсырыс берушіге орын алған келіспеушіліктер туралы немесе сатып алу туралы шартқа қол қоюдан бас тарту туралы жазбаша хабарлайды.
179. Тендер жеңімпазынан кейін ұсынысына тендер жеңімпазынан кейін неғұрлым басымдылық берілген, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде орналасқан Қазақстан Республикасының бейрезиденті - тендерге қатысушысы тапсырыс берушіден хабарлама алған күннен бастап 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде сатып алу туралы шартқа қол қояды не тапсырыс берушіге орын алған келіспеушіліктер туралы немесе сатып алу туралы шартқа қол қоюдан бас тарту туралы жазбаша хабарлайды.";
181-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"181. Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты заключения договора о закупках вносит обеспечение исполнения договора о закупках.
Поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения исполнения договора о закупках:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковская гарантия или банковская гарантия в виде электронного документа по форме согласно приложению 13 к Правилам;
3) деньги, размещенные на электронном кошельке.
Исключение составляют случаи полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по вступившему в силу договору о закупках до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора о закупках.";
приложение 6 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 6
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
Национальным Банком
Республики Казахстан,
его ведомствами,
организациями, входящими
в его структуру,
и юридическими лицами,
пятьдесят и более процентов
голосующих акций
(долей участия в уставном
капитале) которых принадлежат
Национальному Банку
Республики Казахстан
или находятся в его
доверительном управлении,
и аффилированными с ними
юридическими лицами
Форма
Согласие на участие в закупке
1. __________________________________________________________________ (указывается полное наименование потенциального поставщика)
выражает желание принять участие в закупке способом ______________________________________________________________ (указать полное наименование закупки)
в качестве потенциального поставщика и выражает согласие осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг (указать необходимое) в соответствии с требованиями и условиями закупки.
2. Потенциальный поставщик соглашается на отклонение тендерной заявки, ценового предложения, признание закупки способом прямого заключения договора несостоявшимся в случаях, если:
1) учредители, акционеры потенциального поставщика, руководители потенциального поставщика являются работниками заказчика (организатора закупок) и обладают правом принимать решение о выборе поставщика;
2) потенциальный поставщик и (или) его работник оказывал заказчику (организатору закупок) экспертные, консультационные и (или) иные услуги по подготовке проводимых закупок, участвовал в качестве генерального проектировщика либо субпроектировщика в разработке технико-экономического обоснования и (или) проектной (проектно-сметной) документации на строительство объекта, являющегося предметом проводимых закупок, за исключением участия разработчика технико-экономического обоснования в закупках по разработке проектной (проектно-сметной) документации;

"181. Жеткізуші сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді.
Жеткізуші сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдайды:
1) тапсырыс берушінің банктік шотына енгізілетін кепілдік берілген ақшалай жарна;
2) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық банк кепілдігі немесе электрондық құжат түріндегі банк кепілдігі;
3) электрондық әмиянға орналастырылған ақша.
Жеткізушінің күшіне енген сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерін сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі аяқталғанға дейін толығымен және тиісті түрде орындау жағдайлары ерекшелік болып табылады.";
Қағидаларға 6-қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің, оның
ведомстволарының,
оның құрылымына кіретін
ұйымдардың және дауыс
беретін акцияларының
(жарғылық капиталға қатысу
үлестерінің) елу және
одан да көп пайызы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне тиесілі немесе
оның сенімгерлік
басқаруындағы заңды
тұлғалардың және олармен
үлестес заңды тұлғалардың
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
иеленуі қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Сатып алуға қатысуға келісім
1.
__________________________________________________________________
(әлеуетті жеткізушінің толық атауы көрсетіледі)
____________________________________________________________________
(сатып алудың толық атауы көрсетілді)
сатып алуға әлеуетті жеткізуші ретінде қатысуға ниет білдіреді және сатып алудың көзделген талаптары мен шарттарына сәйкес тауарларды жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді (қажеттісін көрсету) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
2. Әлеуетті жеткізуші егер:
1) әлеуетті жеткізушінің құрылтайшылары, акционерлері, әлеуетті жеткізуші басшылары тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) қызметкерлері болып және жеткізушіні таңдау туралы шешім қабылдау құқығына ие болған жағдайда;
2) әлеуетті жеткізушінің және (немесе) оның қызметкерінің тапсырыс берушіге (сатып алуды ұйымдастырушыға) өткізілетін сатып алуды дайындау жөнінде сараптамалық, консультациялық және (немесе) өзге де қызметтер көрсетпеуі, техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеушінің жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі сатып алуға қатысуын қоспағанда, өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын объектінің құрылысына арналған техникалық-экономикалық негіздемені және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеуге бас жобалаушы не қосалқы жобалаушы ретінде қатысқан жағдайда;

3) потенциальный поставщик и (или) его субподрядчик (соисполнитель) имеют неисполненные обязательства по исполнительным документам в размере более пятикратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
4) потенциальный поставщик и (или) его субподрядчик (соисполнитель) имеют неисполненные либо ненадлежащим образом исполненные обязательства по государственным закупкам;
5) потенциальный поставщик и (или) его субподрядчик (соисполнитель) состоят в базе данных поставщиков, не исполнивших обязательства по ранее заключенным договорам о закупках, а также потенциальных поставщиков, уклонившихся от заключения договора о закупках;
6) в отношении потенциального поставщика и (или) привлекаемого им субподрядчика (соисполнителя) проводится процедура банкротства и (или) ликвидации;
7) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель), и (или) их руководители, учредители (крупные акционеры) включены в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения, и (или) в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма;
8) потенциальный поставщик и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) является юридическим лицом, местом регистрации которого является государство или территория, включенные в перечень государств с льготным налогообложением;
9) потенциальный поставщик и аффилированное лицо потенциального поставщика участвуют в одном тендере (лоте);
10) потенциальный поставщик, участвующий в закупках услуг канала связи (основная сеть), является для заказчика поставщиком услуг канала связи (резервная сеть);
11) потенциальный поставщик, участвующий в закупках услуг канала связи (резервная сеть), является для заказчика поставщиком услуг канала связи (основная сеть).
3. Настоящим также выражается согласие потенциального поставщика с условиями договора о закупках ______________________________________________________,
(указать наименование товаров, работ, услуг)
а также на одностороннее расторжение заказчиком данного договора о закупках в случаях, предусмотренных пунктом 192 Правил.

3) әлеуетті жеткізушінің және (немесе) оның қосалқы мердігерінің (бірлесіп орындаушының) атқарушылық құжаттар бойынша республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес еселенген мөлшерінен асатын мөлшерде орындалмаған міндеттемелері болған жағдайда;
4) әлеуетті жеткізушінің және (немесе) оның қосалқы мердігерінің (бірлесіп орындаушысының) мемлекеттік сатып алу бойынша орындалмаған не тиісінше орындалмаған міндеттемелері болған жағдайда;
5) әлеуетті жеткізуші және (немесе) оның қосалқы мердігері (бірлесіп орындаушы) бұрын жасалған сатып алу туралы шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған жеткізушілердің, сондай-ақ сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған әлеуетті жеткізушілердің дерекқорында тұрған жағдайда;
6) әлеуетті жеткізушіге және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігерге (бірлесіп орындаушыға) қатысты банкроттық және (немесе) тарату рәсімі жүргізілетін жағдайда;
7) әлеуетті жеткізуші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) және (немесе) олардың басшылары, құрылтайшылары (ірі акционерлері) жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне және (немесе) терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген жағдайда;
8) әлеуетті жеткізуші және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) тіркеу орны жеңілдікті салық салынатын мемлекеттердің тізбесіне енгізілген мемлекет немесе аумақ болып табылатын заңды тұлға болған жағдайда;
9) әлеуетті жеткізуші мен әлеуетті жеткізушінің үлестес тұлғасы бір тендерге (лотқа) қатысқан жағдайда;
10) байланыс арнасының қызметтерін (негізгі желі) сатып алуға қатысатын әлеуетті жеткізуші тапсырыс беруші үшін байланыс арнасының (резервтік желі) қызметтерін көрсететін жеткізуші болған жағдайда;
11) байланыс арнасының қызметтерін (резервтік желі) сатып алуға қатысатын әлеуетті жеткізуші тапсырыс беруші үшін байланыс арнасының (негізгі желі) қызметтерін көрсететін жеткізуші болған жағдайда осы келісіммен тендерлік өтінімді, баға ұсынысын қабылдамауға, шартты тікелей жасасу тәсілімен сатып алуды өтпеді деп танылғанына келіседі.
3. Осы арқылы әлеуетті жеткізушінің
____________________________________________________________________,
(тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауын көрсету)
сатып алу туралы шартының талаптарымен, сондай-ақ Қағидалардың 192-тармағында көзделген жағдайларда тапсырыс берушінің осы сатып алу туралы шартты біржақты бұзуына келісімі білдіріледі.

4. Подтверждаем, что ознакомлены с условиями закупок и осведомлены об ответственности за представление заказчику (организатору закупок) или тендерной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках поставляемого товара (товаров), выполняемых работ, оказываемых услуг, соблюдении авторских и смежных прав, а также иных ограничений, предусмотренных Правилами.
5. Наша тендерная заявка будет действовать не менее 90 (девяносто) дней с даты вскрытия тендерных заявок.
6. В случае признания нашей тендерной заявки выигравшей мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках в размере, указанном в проекте договора о закупках.
7. До заключения договора о закупках поданная нами тендерная заявка будет выполнять роль обязательного договора о закупках между заказчиком и нами.
Примечание.
Пункты 5, 6, 7 заполняются в случае участия в закупке способом тендера.
_____________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
потенциального поставщика либо лица, им уполномоченного,
подпись (электронная цифровая подпись при проведении электронных закупок)";
приложение 7 к Правилам исключить;
приложение 11 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 11
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
Национальным Банком
Республики Казахстан,
его ведомствами,
организациями, входящими
в его структуру,
и юридическими лицами,
пятьдесят и более процентов
голосующих акций
(долей участия в уставном
капитале) которых принадлежат
Национальному Банку
Республики Казахстан
или находятся в его
доверительном управлении,
и аффилированными с ними
юридическими лицами
Перечень товаров, работ, услуг ежедневной и (или) еженедельной потребности, приобретаемых заказчиком для обеспечения бесперебойной деятельности
1. Продукты питания, вода питьевая (бутилированная).
2. Канцелярские товары, бумага формата А-4, А-3.
3. Услуги по организации питания.
4. Услуги по прачечному обслуживанию.
5. Автотранспортные услуги, горюче-смазочные материалы.
6. Услуги (работы) по содержанию административных зданий и сооружений:
1) содержание в чистоте внутренних помещений и фасада здания и сооружений, а также прилегающей к нему территории;
2) проведение благоустройства и озеленение прилегающей к зданиям территории и уход за зелеными насаждениями внутри зданий;
3) санитарная обработка внутренних помещений зданий, сооружений и прилегающей к ним территории, вывоз мусора и снега с прилегающей к ним территории;

4. Сатып алу талаптарымен танысқанымызды және тапсырыс берушіге (сатып алуды ұйымдастырушыға) немесе тендерлік комиссияға жеткізілетін тауарға (тауарларға), орындалатын жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге өзінің құқықтық қабілеттілігі, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары туралы дәйексіз мәлімет ұсынғаны үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қағидаларда көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгенін растаймыз.
5. Біздің тендерлік өтінім тендерлік өтінімдерді ашқан күннен бастап кемінде 90 (тоқсан) күн ішінде қолданыста болады.
6. Біздің тендерлік өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді сатып алу туралы шарттың жобасында көрсетілген мөлшерде енгіземіз.
7. Сатып алу туралы шартты жасасқанға дейін тендерлік өтінім тапсырыс беруші мен біздің арамыздағы міндетті сатып алу шартының рөлін орындайтын болады.
Ескертпе.
5, 6, 7-тармақтар тендер тәсілімен сатып алуға қатысқан жағдайда толтырылады.
____________________________________________________________________
(әлеуетті жеткізуші басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы (электрондық сатып алуды өткізу кезінде электрондық цифрлық қолтаңба)";
Қағидаларға 7-қосымша алып тасталсын;
Қағидаларға 11-қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің, оның
ведомстволарының, оның
құрылымына кіретін
ұйымдардың және дауыс
беретін акцияларының
(жарғылық капиталға қатысу
үлестерінің) елу және
одан да көп пайызы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне тиесілі немесе
оның сенімгерлік
басқаруындағы заңды
тұлғалардың және олармен
үлестес заңды тұлғалардың
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
иеленуі қағидаларына
11-қосымша
Тапсырыс беруші үздіксіз қызметті қамтамасыз ету үшін сатып алатын күн сайынғы және (немесе) апта сайынғы қажеттілік тауарларының, жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің тізбесі
1. Тамақ өнімдері, ауыз су (бөтелкедегі).
2. Кеңсе тауарлары, А-4, А-3 форматындағы қағаз.
3. Тамақтануды ұйымдастыру бойынша қызметтер.
4. Жуу қызметін көрсету бойынша қызметтер.
5. Автокөлік қызметтері, жанар-жағармай материалдары.
6. Әкімшілік үйлер мен ғимараттарды ұстау бойынша көрсетілетін қызметтер (жұмыстар):
1) ішкі үйлер мен ғимараттардың қасбетін, сондай-ақ оған жапсарлас аумақты таза ұстау;
2) ғимаратқа жапсарлас аумақты абаттандыру және көгалдандыру және ғимарат ішіндегі жасыл желекті күту;
3) үйлердің ішкі үй-жайларын, ғимараттардың және оған жапсарлас аумақты санитарлық өңдеу, ғимаратқа жапсарлас аумақтан қоқыс пен қарды шығару;

4) обеспечение охраной, сигнализацией и другими устройствами по охране зданий и сооружений, пожарной безопасности и прилегающих к ним территорий;
5) сантехнические, электромонтажные работы;
6) техническое обслуживание и ремонт лифтов, кондиционеров.
7. Услуги связи (в том числе интернет, спутниковая, телефонная, сотовая, почтовая связь).
8. Услуги по сопровождению информационных систем.
9. Услуги по размещению информации в средствах массовой информации.
10. Услуги по техническому обслуживанию систем пожаротушения и кондиционирования серверных комнат.
11. Услуги по системно-техническому обслуживанию аппаратно-программных средств.
12. Услуги по аренде зданий, помещений и (или) сооружений.
13. Услуги по содержанию арендуемого здания, помещения и (или) сооружения.
14. Услуги по техническому обслуживанию и ремонту служебных и специальных автотранспортных средств.
15. Расходные материалы к организационной технике и услуги по заправке картриджей.
16. Услуги по охране объектов.
17. Организация и проведение предрейсового и послерейсового медицинского освидетельствования.";
приложение 12 к Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 12
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг
Национальным Банком
Республики Казахстан,
его ведомствами,
организациями, входящими
в его структуру,
и юридическими лицами,
пятьдесят и более процентов
голосующих акций
(долей участия в уставном
капитале) которых принадлежат
Национальному Банку
Республики Казахстан
или находятся в его
доверительном управлении,
и аффилированными с ними
юридическими лицами
Перечень отдельных товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан
1. Постельное белье всех наименований, одеяло, матрацы, покрывало, подушки, полотенце, салфетки, наперники, чехлы на матрацы.
2. Куртка ватная, брюки утепленные ватные, костюм теплозащитный, полукомбинезон утепленный, жилет утепленный, куртка утепленная, костюм полевой камуфлированный, брюки, костюм рабочий хлопчатобумажный, костюм полевой хлопчатобумажный, куртка полевая камуфлированная, костюм сварщика, костюм аккумуляторщика, комбинезон рабочий, костюм повара, костюм пекаря, колпаки.
3. Халаты, фартуки, униформа, жилет сигнальный, хирургические костюмы, бахилы хлопчатобумажные, форменная одежда производственного и хозяйственного персонала, корпе, сорочки, рубашки, косынки, подворотничок, рукавицы, полога.

4) үйлер мен ғимараттарды күзету, өрт қауіпсіздігін және оған жапсарлас аумақты күзетпен, сигнализациямен және күзеттің басқа құрылғыларымен қамтамасыз ету;
5) сантехникалық, электр монтаждау жұмыстары;
6) лифттерді, кондиционерлерді техникалық қамтамасыз ету және жөндеу.
7. Байланыс қызметтері (оның ішінде интернет, спутник, телефон байланысы, ұялы байланыс, пошта байланысы).
8. Ақпараттық жүйелерге ілеспе қызмет көрсету бойынша қызметтер.
9. Бұқаралық ақпарат құралдарында ақпаратты орналастыру қызметтері.
10. Серверлік бөлмелерде өрт сөндіру және салқындату жүйелеріне техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер.
11. Аппараттық-бағдарламалық құралдарға жүйелік-техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер.
12. Үйлерді, үй-жайларды және (немесе) ғимараттарды жалдау бойынша қызметтер.
13. Жалға алынатын үйлерді, үй-жайларды және (немесе) ғимараттарды жалдау қызметтері.
14. Қызметтік және арнайы автокөлік құралдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша қызметтер.
15. Ұйымдастырушылық техникаға арналған шығыс материалдары және картридждерді толтыру бойынша қызметтер.
16. Объектілерді күзету бойынша қызметтер.
17. Рейс алдындағы және рейстен кейінгі медициналық куәландыруды ұйымдастыру және жүргізу.";
Қағидаларға 12-қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің, оның
ведомстволарының, оның
құрылымына кіретін
ұйымдардың және дауыс
беретін акцияларының
(жарғылық капиталға қатысу
үлестерінің) елу және
одан да көп пайызы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіне тиесілі немесе
оның сенімгерлік
басқаруындағы заңды
тұлғалардың және олармен
үлестес заңды тұлғалардың
тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді
иеленуі қағидаларына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктері және (немесе) Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын жекелеген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
1. Төсек жаймаларының барлық атаулары, көрпе, матрастар, жамылғы, жастықтар, сүлгі, майлықтар, жастық тыстары, матрасқа арналған тыстар.
2. Мақтадан жасалған күртеше, мақтадан жасалған жылы шалбар, жылуды сақтайтын костюм, жылы шолақ комбинезон, жылы кеудеше, жылы күртеше, бүркемеленген далалық костюм, шалбар, мақта-матадан жасалған жұмыс костюмі, мақта-матадан жасалған далалық костюм, бүркемеленген далалық күртеше, дәнекерлеуші костюм, аккумуляторшының костюмі, жұмыс комбинезоны, аспаз костюмі, наубайшы костюмі, қалпақтар.
3. Халаттар, алжапқыштар, бірегей нысанды киім, сигналдық кеудеше, хирургиялық костюмдер, мақта-матадан жасалған бахилалар, өндірістік және шаруашылық персоналдың нысанды киімі, көрпе, ішкі жейделер, жейделер, үшкіл орамалдар, жаға астары, қолғаптар, шымылдықтар.

4. Скоросшиватели, конверты, папки для бумаг, линейки.
5. Коробки упаковочные, за исключением специальной упаковки для банкнотной и монетной продукции, коробки архивные.
6. Столярные изделия.
7. Благоустройство, озеленение.".
2. Финансовому департаменту Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
Т. Сулейменов

4. Құжат тігілетін папкалар, конверттер, қағазға арналған папкалар, сызғыштар.
5. Банкноттық және монеталық өнімге арналған арнайы орауларды қоспағанда, орайтын қораптар, мұрағат қораптары.
6. Ағаш бұйымдары.
7. Абаттандыру, көгалдандыру.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов