О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июня 2024 года № 208. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2024 года № 34533.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным приказом:
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. По заявкам (переводным заявкам), в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренный в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки.
При превышении объемов заявленных субсидий над суммами, предусмотренными в местном бюджете по соответствующей бюджетной программе, дополнительные средства из местного бюджета выделяются путем внесения изменений в решение маслихата об утверждении соответствующего местного бюджета в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан. Объемы субсидий по направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил, размещаются в ГИСС.
9. В случае полного освоения бюджетных средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, по каждому направлению субсидирования, указанному в пункте 3 настоящих Правил, принятые Управлением заявки (переводные заявки) поступают в резерв (лист ожидания).
При выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, выплата субсидий осуществляется по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания). В случае отсутствия дополнительных средств в текущем финансовом году, по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания), субсидии выплачиваются в следующем финансовом году.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
Рассмотрение заявок (переводных заявок) и выплата субсидий, в том числе по заявкам (переводным заявкам), поступившим в резерв (лист ожидания), осуществляются в порядке очередности согласно дате и времени регистрации заявок (переводных заявок). Последующая заявка (переводная заявка) рассматривается после рассмотрения предыдущей заявки (переводной заявки).
В рамках механизма авансового субсидирования формируется отдельная очередность переводных заявок. Рассмотрение переводных заявок осуществляется в порядке очередности согласно дате и времени регистрации переводных заявок. Последующая переводная заявка рассматривается после рассмотрения предыдущей переводной заявки.";

"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 20 маусымдағы № 208 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 20 маусымда № 34533 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Субсидиялар көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидияларды төлеу өтінім берілген сәттен кейінгі келесі айдан бастап кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
Мәлімделген субсидиялар көлемдері тиісті бюджеттік бағдарлама бойынша жергілікті бюджетте көзделген сомалардан асып кеткен жағдайда, жергілікті бюджеттен қосымша қаражат Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті жергілікті бюджетті бекіту туралы мәслихат шешіміне өзгерістер енгізу жолымен бөлінеді. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттар бойынша субсидиялар көлімі СМАЖ-ға орналастырылады.
9. Жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген бюджет қаражаты толық игерілген жағдайда, осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген субсидиялаудың әрбір бағыты бойынша Басқарма қабылдаған өтінімдер (өтпелі өтінімдер) резервке (күту парағына) келіп түседі.
Ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде субсидияларды төлеу резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында қосымша қаражат болмаған жағдайда, резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидиялар келесі қаржы жылында төленеді.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне қосылмайды.
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қарау және субсидиялар төлеу, оның ішінде резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша төлеу өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Келесі өтінім (өтпелі өтінім) алдыңғы өтінім (өтпелі өтінім) қаралғаннан кейін қаралады.
Аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде өтпелі өтінімдерінің жеке кезектілігі қарастырылады. Өтпелі өтінімдерін қарау өтпелі өтінімдерін тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Кейінгі өтпелі өтінімі алдыңғы өтпелі өтінімі қаралғаннан кейін қаралады.";

дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам), получающим субсидии в растениеводстве, необходимо соблюдать встречные обязательства по обеспечению роста/сохранению на уровне предыдущего года объема валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса, в денежном выражении (тысяч тенге).
Объем валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса определяется по формуле:
Примечание ИЗПИ!
Абзацы четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый и восемнадцатый пункта 1 предусмотрены в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 20.12.2024 № 406 (вводится в действие с 01.01.2025).
Объем валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса = объем произведенной продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса за предыдущий год, тысяч тонн х стоимость произведенной продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса в предыдущем году, тысяч тенге.
В случае неисполнения обязательств вследствие непреодолимой силы (ухудшение природно-климатических условий, фитосанитарной ситуации), сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) направляет в Управление документ, подтверждающий данный факт (справку о погодных условиях, выданную республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и (или) решение МИО об установлении карантина или ограничительных мероприятий и (или) акт МИО о посевов вредителями, болезнями растений и сорняками).
В случае неисполнения обязательств в течение 2 (двух) предыдущих лет подряд и отсутствия подтверждающих обстоятельств непреодолимой силы, будет прекращена возможность подачи заявки (переводной заявки) на получение субсидий в следующем календарном году.
Данные о стоимости произведенной продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса согласно данным Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан за прошедший год размещаются в ГИСС разработчиком настоящих Правил в срок до 20 января года, следующего за отчетным.
Информация об объеме произведенной валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса заполняется сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) в Личном кабинете по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам до подачи заявки (переводной заявки) на субсидирование в срок с 20 января и до конца текущего года. Данный показатель не подлежит корректировке.
Уровень выполнения товаропроизводителем обязательств фиксируется в ГИСС.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений" изложен в приложении 1-1 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 1).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" изложен в приложении 2 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 2).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" изложен в приложении 3 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 3).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов" изложен в приложении 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 4).
МИО обеспечивает внесение данных о стадии получения субсидий в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толтықтырылсын:
"10-1. Өсімдік шаруашылығында субсидия алатын ауылшартауарөндірушілер (ауылшаркооперативтері) агроөнеркәсіптік кешеннің жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) көлемін ақшалай мәнде (мың теңге) өткен жылғы деңгейде өсуін/сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі қарсы міндеттемелерді сақтауы қажет.
Агроөнеркәсіптік кешеннің жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) көлемі мынадай формула бойынша айқындалады:
Агроөнеркәсіптік кешеннің өткен жылғы жалпы өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) көлемі, мың теңге = агроөнеркәсіптік кешеннің өткен жылғы заттай мәндегі өндірілген өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) көлемі, тонна/бас/дана х агроөнеркәсіптік кешеннің өнімінің (тауардың немесе көрсетілетін қызметтің) бағасы, мың теңге.
Еңсерілмейтін күштің (табиғи-климаттық жағдайлардың, фитосанитариялық және эпизоотиялық жағдайлардың нашарлауы) салдарынан міндеттемелер орындалмаған жағдайда, ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) СМАЖ-ға осы фактіні растайтын құжатты (Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны берген ауа райы жағдайлары туралы анықтаманы және (немесе) ЖАО-ның карантинді немесе шектеу іс-шараларын белгілеу туралы шешімін және (немесе) жануарлардың ауруын анықтау туралы сараптама актісін (сынақ хаттамасы) және (немесе) егістіктердің зиянкестермен және өсімдіктердің ауруларымен зақымдануы туралы актіні) орналастырады.
Ағымдағы жылғы агроөнеркәсіптік кешеннің жалпы өнімінің (тауарларының немесе көрсетілетін қызметтерінің) көлемі мен өткен жылғы агроөнеркәсіптік кешеннің жалпы өнімінің (тауарларының немесе көрсетілетін қызметтерінің) көлемі арасындағы айырма арқылы есептелетін теріс ауытқу жағдайында (осы Қағидаларға 1-қосымшаның 8-бағаны) қарсы міндеттеме орындалмаған болып есептеледі. Қарсы міндеттемелерді алғашқы қабылдау кезінде ауытқу нөлге тең болады. Алдыңғы 2 (екі) жыл қатарынан бірінші рет міндеттемелер орындалмаған және еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталғанын растайтын құжаттар болмаған жағдайда, ағымдағы күнтізбелік жылы 1 (бір) жылға субсидиялар алуға өтінім (өтпелі өтінім) беру мүмкіндігі тоқтатылады. Алдыңғы 2 (екі) жыл қатарынан екінші және кейінгі рет міндеттемелер орындалмаған және еңсерілмейтін күш мән-жайларының басталғанын растайтын құжаттар болмаған жағдайда, ағымдағы күнтізбелік жылда 2 (екі) жылға субсидиялар алуға өтінім (өтпелі өтінім) беру мүмкіндігі тоқтатылады.
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының ресми ұсынылған ақпаратына сәйкес агроөнеркәсіптік кешен өнімінің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) орташа республикалық бағалар туралы деректерді осы Қағидаларды әзірлеуші 2025 жылғы 20 қаңтарға дейінгі мерзімде СМАЖ-ға орналастырады. Агроөнеркәсіптік кешен өнімдерінің бағасы 2024 жылғы тұрақты негізде белгіленеді. Ресми статистикалық ақпаратта баға туралы деректер болмаған жағдайда, баламалы көздерден алынған деректер немесе өнімнің осы түрін өндіретін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың 5 (бес) агроөнеркәсіптік кешен субъектсінің орташа бағасы пайдаланылатын болады.
Агроөнеркәсіптік кешеннің өндірілген жалпы өнімінің (тауарларының немесе көрсетілетін қызметтерінің) көлемі туралы ақпаратты ауылшартауарөндірушілер (ауылшаркооперативтер) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға өтінім (өтпелі өтінім) берілгенге дейін 20 қаңтардан бастап ағымдағы жылдың соңына дейінгі мерзімде Жеке кабинетінде толтырады және электрондық цифрлық қолтаңбамен расталады. Бұл көрсеткіш түзетілмеуге тиіс. Қарсы міндеттемелер туралы мәліметтер қарсы міндеттемелер тізілімінде көрсетіледі және пайдаланушылар үшін жалпыға қолжетімді болып табылады.
Тауар өндірушінің міндеттемелерді орындау деңгейі СМАЖ-да белгіленеді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-1-қосымшада (бұдан әрі – № 1 тізбе) жазылған.
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшада (бұдан әрі – №2 тізбе) жазылған.
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшада (бұдан әрі – № 3 тізбе) жазылған.
"Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантиндік объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшада (бұдан әрі – № 4 тізбе) жазылған.
ЖАО Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес субсидия алу сатысы туралы деректердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий.
Электронная счет-фактура запрашивается из информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ) в режиме "запрос – ответ" с подтверждением контрагента в ИС ЭСФ до подачи заявки (переводной заявки) в ГИСС (запрошенная электронная счет-фактура автоматически блокируется в ИС ЭСФ при подтверждении использования электронной счет-фактуры для получения мер государственной поддержки).
При этом, в рамках механизма авансового субсидирования затраты приобретенных удобрений подтверждаются производителем удобрений путем загрузки электронной счета-фактуры в формате "XML (eXtensible Markup Language)", выгруженной из ИС ЭСФ.
В случае неполучения сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидий (при неиспользовании электронной счета-фактуры для получения мер государственной поддержки), по обращению сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) руководителем Управления посредством ГИСС в течение 5 (пяти) рабочих дней осуществляется разблокировка электронных счетов-фактур.
В случае отзыва, аннулирования и корректировки электронных счетов-фактур, связанных с изменением суммы и использованных для получения субсидий, получатель субсидий возвращает полученные субсидии в МИО.";
пункт 16 исключить;
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Субсидии предназначаются для:
1) частичного (70 %) возмещения затрат элитсемхозов за фактически приобретенные оригинальные семена районированных и перспективных сортов;
2) частичного (70 %) возмещения затрат семхозов, сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные элитные семена;
3) частичного (50 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции;
4) частичного (50 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные семена гибридов первого поколения;
5) частичного (50 %) возмещения затрат сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов) за фактически приобретенные и использованные элитные саженцы плодово-ягодных культур и винограда на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.
При этом субсидии по элитным семенам и семенам гибридов первого поколения томатов и огурцов предназначаются для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), возделывающих томаты и огурцы в условиях защищенного грунта в промышленных тепличных комплексах или в фермерских теплицах.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:

"15. Субсидиялар алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.
Электрондық шот-фактура электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйеден (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) СМАЖ-ға өтінім (өтпелі өтінім) бергенге дейін ЭШФ АЖ-да контрагентті растай отырып, "сұраным-жауап" режимінде сұратылады (сұратылған электрондық шот-фактура мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдалануды растау кезінде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде бұғатталады).
Бұл ретте, аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде сатып алынған тыңайтқыштардың шығындарын тыңайтқыш өндіруші ЭШФ АШ-дан алынған "XML (eXtensible Markup Language)" форматындағы электрондық шот-фактураны жүктеу арқылы растайды.
Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидияларды алмаған жағдайда (мемлекеттік қолдау шараларын алу үшін электрондық шот-фактураны пайдаланбаған кезде), ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) өтініші бойынша Басқарма басшысы СМАЖ арқылы 5 (бес) жұмыс күні ішінде электрондық шот-фактураларды бұғаттан шығаруды жүзеге асырады.
Соманың өзгеруіне байланысты және субсидияларды алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактуралар қайтарып алынған, жойылған және түзетілген жағдайда, субсидия алушы алынған субсидияларды ЖАО-ға қайтарады.";
16-тармақ алып тасталсын;
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Субсидиялар:
1) элиттұқымшардың нақты сатып алынған аудандастырылған және перспективалы сорттардың бірегей тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (70%) өтеуге;
2) тұқымшардың, ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға жұмсаған шығындарын ішінара (70%) өтеуге;
3) ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдарына және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (50%) өтеуге;
4) ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) нақты сатып алынған бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына жұмсаған шығындарын ішінара (50%) өтеуге;
5) ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтердің) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің нақты сатып алынған және пайдаланылған элиталық көшеттері үшін жұмсаған шығындарын ішінара (50%) өтеуге арналады.
Бұл ретте қызанақ пен қиярдың элиталық тұқымдары және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары бойынша субсидиялар қызанақ пен қиярды өнеркәсіптік жылыжай кешендерінде немесе фермерлік жылыжайларда қорғалған топырақ жағдайында өсіретін ауылшартауарынөндірушілерге (ауылшаркооперативтеріне) арналады.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"49. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) регистрации поданной элитсемхозом (семхозом, реализатором) и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) в ГИСС;
2) наличии в ГИСС лицевого счета элитсемхоза, семхоза, реализатора и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
3) подтверждении затрат за приобретенные элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян в результате информационного взаимодействия ГИСС и ИС ЭСФ.
При приобретении элитсемхозом, семхозом и сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) субсидируемых семян напрямую у иностранного производителя, не использующего ИС ЭСФ, затраты на приобретение субсидируемых семян подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для элитсемхоза, семхоза, сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива)), который приобрел субсидируемые семена из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Кодекс), подтверждающим, что товар ввезен из территории государств-членов Евразийского экономического союза.
В случае приобретения семян перерабатывающим предприятием с последующей их передаче сельхозтоваропроизводителям (сельхозкооперативам) для использования, затраты за приобретенные субсидируемые семена (на момент подачи заявки) подтверждаются перерабатывающим предприятием. При этом, получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив), подавший заявку с приложением копии договора между сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом), перерабатывающим предприятием и продавцом семян (элитсемхоза, семхоза, реализатора, иностранного производителя);
4) наличии у элитсемхоза, семхоза и сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения соответствующей площади на праве землепользования и (или) частной собственности, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
При возделывании сельскохозяйственных культур в промышленном тепличном комплексе или в фермерской теплице наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий (несельскохозяйственного назначения) на праве землепользования и (или) частной собственности.
Условие о наличии земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности в случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, действующим на основании договора о совместной хозяйственной деятельности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, применяется в отношении участника договора о совместной хозяйственной деятельности, имеющего такие земельные участки. При этом получателем субсидий будет являться сельхозтоваропроизводитель, подавший заявку (переводную заявку) с приложением копии договора о совместной хозяйственной деятельности.
Сельхозкооператив, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии:
при приобретении субсидируемых семян членами сельхозкооператива, при этом получателями субсидий будут являться члены сельхозкооператива;
при приобретении субсидируемых семян сельхозкооперативом, при этом получателем субсидий будет являться сельхозкооператив.
При этом членство в сельхозкооперативе подтверждается путем прикрепления к заявке электронной копии выписки из решения общего собрания членов сельхозкооператива о приеме в члены сельхозкооператива.
Крестьянское или фермерское хозяйство, организованное в форме совместного предпринимательства, за членами которого зарегистрированы земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на субсидии при приобретении семян крестьянским или фермерским хозяйством, при этом получателем субсидий будет являться крестьянское или фермерское хозяйство.
Членство в крестьянском или фермерском хозяйстве подтверждается путем сверки с данными Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;

"49. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) элиттұқымшардың (тұқымшардың, өткізушінің) және ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) берген өтінімінің (өтпелі өтінімінің) СМАЖ-да тіркелуі;
2) СМАЖ-да элиттұқымшардың, тұқымшардың, өткізушінің және ауылшартауарөндірушінің (ауылшаркооперативінің) деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы;
3) СМАЖ бен ЭШФ АЖ-ның ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде элиттұқымшардың, тұқымшардың, ауылшартауарынөндiрушiлердің (ауылшаркооперативтерінің) сатып алған субсидияланатын тұқымдарға жұмсаған шығындарының расталуы.
Элиттұқымшар, тұқымшар және ауылшартауарөндiрушi (ауылшаркооперативі) субсидияланатын тұқымдарды ЭШФ АЖ қолданбайтын шетелдік тұқым өндірушіден тікелей сатып алған жағдайда, субсидияланатын тұқымдарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларацияның (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден субсидияланатын тұқымдар сатып алған элиттұқымшар, тұқымшар, ауылшартауарөндiрушiлер (ауылшаркооперативі) үшін) мәліметтерімен немесе "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Кодекс) 456-бабының 2-тармағына сәйкес тауардың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінгенін растайтын салық органының белгісі бар тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) расталады.
Өңдеуші кәсіпорын тұқымдарды, кейіннен ауылшартауарөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) пайдалануына сатып алған жағдайда, сатып алынған тұқымдар үшін шығындарды (өтінім беру сәтінде) өңдеуші кәсіпорын растайды. Бұл ретте ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) және өңдеуші кәсіпорын, тұқымдарды сатушы (оригинатор, элиттұқымшар, тұқымшар, өткізуші, шетелдік өндіруші) арасындағы шарттың көшірмесін қоса бере отырып өтінім берген ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) субсидия алушы болып болып табылады;
4) элиттұқымшарда, тұқымшарда және ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Өндірістік жылыжай кешенінде немесе фермерлік жылыжайда ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру кезінде ауылшартауарөндірушіде (ауылшаркооперативінде) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттардағы (ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес) жер учаскелерінің болуы.
Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт негізінде әрекет ететін ауылшартауарөндіруші өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы туралы талап осындай жер учаскелері бар бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартқа қатысушыға қатысты қолданылады. Бұл ретте бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарттың көшірмесін қоса бере отырып, өтінім (өтпелі өтінім) берген ауылшартауарөндіруші субсидия алушы болып табылады.
Мүшелеріне жер учаскелері тіркелген ауылшаркооперативі мынадай жағдайларда субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді:
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативінің мүшелері сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативінің мүшелері субсидия алушылар болып табылады;
субсидияланатын тұқымдарды ауылшаркооперативі сатып алғанда, бұл ретте ауылшаркооперативі субсидия алушы болып табылады.
Бұл ретте ауылшаркооперативіне мүшелік ауылшаркооперативі мүшелерінің жалпы жиналысының ауылшаркооперативінің мүшелеріне қабылдау туралы шешімінен үзінді-көшірменің электрондық көшірмесін өтінімге қоса тіркеу жолымен расталады.
Бірлескен кәсіпкерлік түрінде ұйымдасқан, мүшелеріне жер учаскелері тіркелген шаруа немесе фермерлік қожалықтар субсидияға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) шаруа немесе фермерлік қожалықтар тұқымдарды сатып алған жағдайда береді, бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалық субсидия алушы болып табылады.
Шаруа немесе фермерлік қожалыққа мүшелік Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің деректерімен салыстырып-тексеру арқылы расталады;

5) наличии (для сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), занятых производством томатов и огурцов в защищенном грунте) промышленного тепличного комплекса или фермерской теплицы с соответствующим размером рабочей площади теплицы, подтвержденного в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости;
6) наличии сведений о севооборотах за последние два года (текущий и предыдущий годы).";
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"63. Перечень производителей (в том числе производителей, у которых имеется полный цикл производства удобрений от добычи сырья, его глубокой переработки до выпуска готовой продукции, имеющих лицензию либо контракт на недропользование и лицензию на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств по подвиду эксплуатация химических производств (далее – производители удобрений, имеющие полный цикл производства удобрений)), поставщиков и иностранных производителей удобрений и производимой (реализуемой) ими продукции (далее – перечень поставщиков) предоставляется уполномоченным органом в области промышленности Министерству и МИО не позднее 1 ноября текущего года на последующий год и не позднее 1 июня соответствующего года.
При этом в течение трех рабочих дней после его получения перечень поставщиков размещается Министерством на официальном интернет-ресурсе Министерства и в ГИСС, МИО – на официальном интернет-ресурсе МИО.";
пункты 66-2, 66-3, 66-4 и 66-5 изложить в следующей редакции:
"66-2. Для получения субсидий на специальный счет производитель удобрений составляет план на соответствующий год, устанавливающий помесячные объемы реализации удобрений по удешевленной стоимости (далее – план реализации удобрений).
Производитель удобрений до 1 декабря текущего года на последующий год посредством ГИСС направляет в Управление план реализации удобрений, с указанием цен без учета налога на добавленную стоимость. При этом, для субсидирования в 2024 году производитель удобрений направляет в Управление план реализации удобрений до 1 апреля 2024 года.
План финансирования формируется Управлением с учетом плана реализации удобрений. В течение 10 (десяти) рабочих дней после утверждения и (или) внесения изменений в План финансирования Управление направляет в Личный кабинет производителя удобрений уведомление об объемах бюджетных средств, планируемых к перечислению на специальный счет в текущем году. Перечисление субсидий на специальный счет производится ежемесячно на основании счета к оплате, сформированного в ГИСС на основе информации, подтвержденной производителем удобрений. Перечисление субсидий на специальный счет производится в объемах не более 60 (шестидесяти) процентов от предусмотренных в Плане финансирования средств на соответствующий месяц, в случае поступления заявок (переводных заявок) без применения механизма авансового субсидирования на сумму, превышающую 40 (сорока) процентов от предусмотренных средств.
Управление осуществляет перечисление субсидий производителю удобрений авансовым платежом в размере 60 (шестидесяти) процентов от стоимости удобрений в соответствии с утвержденным Планом финансирования.

5) СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті мөлшерде жұмыс алаңы бар өнеркәсіптік жылыжай кешенінің немесе фермерлік жылыжайдың (қорғалған топырақта қызанақ және қияр өндірумен айналысатын ауылшартауарөндірушілер (ауылшаркооперативтері үшін) болуы;
6) соңғы екі жылдағы (ағымдағы және алдыңғы жылдар) ауыспалы егістер туралы мәліметтердің болуы.";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"63. Тыңайтқыштарды өндірушілер (оның ішінде шикізат өндіруден бастап, оны терең өңдеуден бастап дайын өнім шығаруға дейінгі тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар, жер қойнауын пайдалануга арналған лицензиясы не келісімшарты және тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар өндірушілердің тізбесі химиялық өндірістерді пайдалану (бұдан әрі – тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілер)), жеткізушілер және шетелдік өндірушілер және олар өндіретін (өткізетін) өнімдер тізбесін (бұдан әрі – жеткізушілер тізбесі) өнеркәсіп саласындағы уәкiлеттi орган Министрлікке және ЖАО-ға ағымдағы жылдың 1 қарашасынан кешіктірмей және кейінгі жылға тиісті жылдың 1 маусымынан кешіктірмей ұсынады.
Бұл ретте жеткізушілер тізбесі алынғаннан кейін оны Министрлік үш жұмыс күні ішінде Министрліктің ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да, ЖАО – ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында орналастырады.";
66-2, 66-3, 66-4 және 66-5 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"66-2. Арнайы шотқа субсидиялар алу үшін тыңайтқыш өндіруші тыңайтқыштарды арзандатылған құны бойынша ай сайынғы өткізу көлемін белгілейтін тиісті жылға арналған жоспар (бұдан әрі – тыңайтқыштарды өткізу жоспары) жасайды.
Тыңайтқыш өндіруші ағымдағы жылдың 1 желтоқсанына дейін келесі жылға СМАЖ арқылы Басқармаға қосылған құн салығын есепке алмай бағаларды көрсете отырып, тыңайтқыштарды өткізу жоспарын жібереді. Бұл ретте, 2024 жылы субсидиялау үшін тыңайтқыш өндіруші Басқармаға тыңайтқыштарды өткізу жоспарын 2024 жылғы 1 сәуірге дейін жібереді.
Басқарма қаржыландыру жоспарын тыңайтқыштарды өткізу жоспарын ескере отырып қалыптастырады. Қаржыландыру жоспарына өзгерістер бекітілгеннен және (немесе) кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Басқарма тыңайтқыш өндірушінің Жеке кабинетіне ағымдағы жылы арнайы шотқа аудару жоспарланып отырған бюджет қаражатының көлемдері туралы хабарлама жібереді. Арнайы шотқа субсидияларды аудару ай сайын тыңайтқыш өндіруші растаған ақпарат негізінге СМАЖ-да қалыптастырылған төлем шоты негізінде жүргізіледі. Арнайы шотқа субсидияларды аудару тиісті айға Қаржыландыру жоспарында көзделген қаражаттың 60 (алпыс) пайызынан аспайтын көлемде, көзделген қаражаттың 40 (қырық) пайызынан асатын сомаға аванстық субсидиялау тетігін қолданбай өтінімдер (өтпелі өтінімдері) келіп түскен жағдайда жүргізіледі.
Басқарма бекітілген Қаржыландыру жоспарына сәйкес тыңайтқыш өндірушіге тыңайтқыш құнының 60 (алпыс) пайызы мөлшерінде аванстық төлеммен субсидиялар аударуды жүзеге асырады.

66-3. Сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает в электронном виде переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования по форме согласно приложению 19-1 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
Прием переводных заявок осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 20 сентября соответствующего года за приобретенные удобрения в текущем году.
Расчет и выплата субсидий по переводным заявкам осуществляются в порядке, установленном пунктами 67, 68, 72, 73, 74 и 75 настоящих Правил.
66-4. Производитель удобрений не использует средства, находящиеся на специальном счете, до исполнения условия, предусмотренного в подпункте 4) пункта 66 настоящих Правил. При этом, после подтверждения Управлением переводной заявки в Личный кабинет производителя удобрений направляется электронное извещение для снятия средств со специального счета.
При наличии остатков неиспользованных средств на специальном счете на 20 октября соответствующего года, производитель удобрений до 1 ноября соответствующего года возвращает их на счет Управления.
В случае полного освоения бюджетных средств, перечисленных на специальный счет, прием переводных заявок в рамках механизма авансового субсидирования прекращается. В таком случае, прием переводных заявок осуществляется в соответствии с пунктом 71 настоящих Правил.
Сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) отзывает переводную заявку в случае, если до момента внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку бюджетные средства, находящиеся на специальном счете, исчерпаны.
66-5. Нормы настоящего параграфа действуют на производителей удобрений, имеющих полный цикл производства удобрений.";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Нормы субсидий на удобрения, за исключением механизма авансового субсидирования и при приобретении удобрений у производителей удобрений, имеющих полный цикл производства удобрений, устанавливаются без учета налога на добавленную стоимость в абсолютном выражении (тенге) в размере соответствующем половине минимальной рыночной стоимости удобрений.
Норма субсидий на удобрения при применении механизма авансового субсидирования и при приобретении удобрений у производителя удобрений, имеющего полный цикл производства удобрений, составляет 60 (шестьдесят) процентов от стоимости фактического приобретенного удобрения без учета налога на добавленную стоимость.";

66-3. Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы осы Қағидаларға 19-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алу кезінде тиесілі субсидияларға ақы төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық түрде береді.
Өтпелі өтінімдерді қабылдау ағымдағы жылы сатып алынған тыңайтқыштар үшін тиісті жылдың 1 ақпанынан 20 қыркүйегіне дейін жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады.
Өтпелі өтінімдер бойынша субсидияларды есептеу және төлеу осы Қағидалардың 67, 68, 72, 73, 74 және 75-тармақтарында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
66-4. Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 66-тармағының 4) тармақшасында көзделген шартты орындағанға дейін арнайы шоттағы қаражатты пайдаланбайды. Бұл ретте, өтпелі өтінімді Басқарма растағаннан кейін тыңайтқыш өндірушінің Жеке кабинетіне арнайы шоттан қаражат алу үшін электрондық хабарлама жіберіледі.
Тиісті жылдың 20 қазанына арнайы шотта пайдаланылмаған қаражаттың қалдықтары болған кезде тыңайтқыш өндіруші оларды тиісті жылдың 1 қарашасына дейін Басқарманың шотына қайтарады.
Арнайы шотқа аударылған бюджет қаражаты толық игерілген жағдайда, аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде өтпелі өтінімдерді қабылдау тоқтатылады. Мұндай жағдайда өтпелі өтінімдерді қабылдау осы Қағидалардың 71-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) егер тыңайтқыш өндіруші нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді аударым өтініміне енгізген сәтке дейін арнайы шоттағы бюджет қаражаты таусылса, онда өтпелі өтінімді кері қайтарып алады.
66-5. Осы параграфтың нормалары тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілерге қолданылады.";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Аванстық субсидиялау тетігін қоспағанда және тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілерден сатып алғанда, тыңайтқыштарға арналған субсидиялар нормалары тыңайтқыштарға қосылған құн салығы есепке алынбай, тыңайтқыштардың ең төменгі нарықтық құнының жартысына сәйкес келетін мөлшерде абсолютті мәнде (теңге) белгіленеді.
Аванстық субсидиялау тетігін қолдану кезінде тыңайтқыштарға арналған субсидиялар нормасы және тыңайтқыштар өндірудің толық циклі бар тыңайтқыштар өндірушілерден сатып алғанда, қосылған құн салығын есепке алмағанда, нақты сатып алынған тыңайтқыштар құнының 60 (алпыс) пайызын құрайды.";
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 20.12.2024 № 406 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 1-1 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложения 12, 13 и 14 изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
приложение 16 изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 19-1 согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, семнадцатого, восемнадцатого и девятнадцатого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2025 года.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июня 2024 года № 208
Приложение 1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Информация об объеме произведенной валовой продукции (товаров или услуг) агропромышленного комплекса в текущем году
Наименование области
Наименование сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива)
Бизнес-идентификационный номер /индивидуальный идентификационный номер сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного кооператива)
Наименование произведенной продукции
Объем произведенной продукции в предыдущем году, тонн
Стоимость произведенной продукции в предыдущем году, тысяч тенге*
Стоимость валовой продукции в предыдущем году, тысяч тенге

1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
12, 13, 14, 16-қосымшалар осы бұйрыққа 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес 19-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші және он тоғызыншы абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 20 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
1-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ағымдағы жылы агроөнеркәсіптік кешеннің өндірілген жалпы өнімнің (тауарлардың немесе көрсетілетін қызметтердің) көлемі туралы ақпарат
Облыс атауы
Ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) атауы
Ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) бизнес-сәйкестендіру нөмірі /жеке сәйкестендіру нөмірі
Өндірілген өнімнің атауы
Өткен жылы өндірілген өнім көлемі, тонна
Өткен жылы өндірілген өнімнің құны, мың теңге*
Өткен жылғы жалпы өнімнің құны, мың теңге

Приложение 1-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Наименование государственной услуги:
"Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений"
Подвиды государственной услуги:
1. На получение субсидий на частичное возмещение затрат за сданную продукцию на переработку.
2. На частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда.
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам государственных услуг электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидий, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего Перечня.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По всем подвидам государственных услуг бесплатно.
7
График работы услугодателя и объектов информатизации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью:

1-1-қосымша
"Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлері:
1.Өңдеуге тапсырылған өнім үшін шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға.
2. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша электронды (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша субсидиялар аудару туралы хабарлама не мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің барлық кіші түрлері бойынша тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы порталға электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында мыналарды ұсынады:

заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства приоритетных культур по форме согласно приложению 5 к Правилам субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209) (далее – Правила);
заявку на получение субсидий на частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Подтверждением принятия заявки является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в ГИСС о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленных Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) единой платформе интернет-ресурсов www.gov.kz государственных органов;
2) портале;
3) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, услугодатели в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июня 2024 года № 208
Приложение 12
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные элитные семена
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные элитные семена
_________________________________________________________________________
(культура, сорт)
в объеме ____ тонн (штук, посевных единиц) , в размере ___________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым дақылдарды өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім;
Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге арналған шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар алуға өтінім.
Көрсетілетін қызметті алушының СМАЖ-дағы "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтінімнің қабылданғанын растау болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) Қағидаларда белгіленген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және бірыңғай байланыс орталығынан алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының www.gov.kz бірыңғай платформасында;
2) порталда;
3) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, көрсетілетін қызметті берушілер Қағидалар бекітілген немесе өзгерген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 20 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
3-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған элиталық тұқымдарға субсидиялар алуға арналған өтiнiм
Кімге: ____________________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
___________________________ тонна (дана, егіс бірліктері) көлемінде сатып алынған
______________________ элиталық тұқымдарға ________________________________
(дақыл, сорт)                               (сомасы цифрлармен және жазбаша)
теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _______________________________________
наименование банка или оператора почты: ____________________________________
банковский идентификационный код _________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
БИН _____________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем семян) и семеноводческим
хозяйством, сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя ______________________________________________________
номер договора ____________________________________________________________
дата заключения договора ___________________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге _______________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранного производителя семян)
__________________________________________________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем семян)
__________________________________________________________________________
наименование культуры, сорта _______________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ____________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
срок оплаты _______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) __________________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
элитных семян, подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки)
на приобретение элитных семян:
номер платежного документа ________________________________________________
дата выдачи платежного документа ___________________________________________
номер счета-фактуры _______________________________________________________
дата выписки ______________________________________________________________
номер накладной на перевозку _______________________________________________
номер накладной на отпуск __________________________________________________

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
__________________________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) __________________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ____________________________
банктің немесе почта операторының атауы ____________________________________
банктік сәйкестендiру коды _________________________________________________
жеке сәйкестендiру коды ___________________________________________________
БСН _____________________________________________________________________
Кбе _____________________________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шарты бойынша мәліметтер:
сатып алушының ЖСН/БСН ________________________________________________
шарттың нөмірі ___________________________________________________________
шарттың жасалған күні _____________________________________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге _______________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өткізушінің) атауы және БСН-сы ___________________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ___________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) _____________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
төлеу мерзімі______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________
4. Элиталық тұқым сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және элиталық тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ____________________________________________________
төлем құжатының берілген күні ______________________________________________
шот-фактура нөмірі ________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі ___________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі ________________________________________

5. Сведения из декларации на товары (при приобретении элитных семян из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации __________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, сорта _______________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ____________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что элитные семена ввезены из стран Евразийского
экономического союза:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, сорта _______________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ____________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
7. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _____________________________________________
адрес ____________________________________________________________________
кадастровый номер ________________________________________________________
инвентарный номер ________________________________________________________
целевое назначение ________________________________________________________
8. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК 3834
"Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный юридическим лицом
или структурным подразделением юридического лица, действующего от его имени,
аккредитованного в национальной системе в соответствии с требованиями государственного
стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020 "Оценка соответствия. Требования к работе различных типов
органов, проводящих инспекции" на проведение работ по техническому
освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________

5. Тауарларға арналған декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ______________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ___________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)______________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ____________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
6. Мемлекеттік кірістер органы берген, элиталық тұқымдардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ___________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)______________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ____________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
7. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі ________________________________________
мекенжайы _______________________________________________________________
кадастрлық нөмірі _________________________________________________________
түгендеу нөмірі ____________________________________________________________
нысаналы мақсаты __________________________________________________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар"
ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

9. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества элитных семян:
наименование документа____________________________________________________
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян)
элитных семян, выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры)
__________________________________________________________________________
акты апробации посевов по семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________

9. Құжаттар туралы мәліметтер:
элиталық тұқымдардың сорттық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ____________________________________________________________
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген элиталық тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі____________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ______________________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі____________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

10. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении товара
(при приобретении элитных семян из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи ________________________________________________________
наименование товара _______________________________________________________
экспортер/грузоотправитель _________________________________________________
импортер/грузополучатель __________________________________________________

10. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның (элиталық тұқымдарды Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _____________________________________________________
тауардың атауы ____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________________________
импорттаушы/жүк алушы____________________________________________________

11. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорт
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля (теплицы)
Площадь поля (теплицы), гектар
Площадь поля (теплицы), фактически используемая для расчета субсидий, гектар
Доля посевной площади культуры, %
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Норма высева, тонн (штук, посевных единиц)/гектар
Приобретено семян, тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
8
9
10
11
12
В 2023, 2024, 2025 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь
поля указывается семеноводческим хозяйством, сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно.
При этом, площадь поля не превышает площадь земельных участков
сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному семеноводческому
хозяйству, сельскохозяйственному товаропроизводителю (сельскохозяйственному
кооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности.
В случае, если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости
с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 6 х графу 7)/100 %)
х графу 8 х графу 10 х 0,7.
В случае, если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается
по формуле ((графа 6 х графу 7)/100 %) х графу 8 х графу 11.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении
элитных семян членами сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения,
и производится расчет причитающихся субсидий на каждого члена
сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
элитных семян (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника)
для производства семян первой репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей
сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства
сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи
на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных, а также на передачу данных
по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 4 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июня 2024 года № 208
Приложение 13
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена
первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции
В _______________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена первой репродукции и (или)
семена хлопчатника второй репродукции _____________________________________
в объеме _________________________________________________________________
тонн (штук, посевных единиц), в размере (культура, сорт)
___________________________________________________________________ тенге,
использованные на проведение посевных работ. (сумма цифрами и прописью)

11. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сорттың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) алаңы, гектар
Субсидияларды есептеу үшін нақты пайдаланылатын танап (жылыжай) алаңы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Себу нормасы, тонна (дана, егіс бірліктері) /гектар
Сатып алынған тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
8
9
10
11
12
2023, 2024, 2025 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын тұқым өсіру шаруашылығы, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы тұқым өсіру шаруашылығына, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, онда субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және ((6-баған х 7-баған)/100 %) х 8-баған х 10-баған х 0,7 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болса, онда субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((6-баған х 7-баған)/100 %) х 8-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері элиталық тұқымдарды сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне мәліметтер толтырылады және тиесілі субсидиялар есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
бірінші репродукциялы тұқымдарды өндіру үшін элиталық тұқымдардың (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті жылы тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін. Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20____ жылғы "____" _____________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20____ жылғы "____" _________ сағат ______ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 20 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
4-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдары үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: ____________________________________________________________________,
(облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
______________________________________ тонна (дана, егіс бірлігі) көлемінде
(дақыл, сорт)
сатып алынған бірінші репродукция тұқымдары және (немесе) мақтаның екінші
репродукция тұқымдары үшін _____________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
сұраймын.

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _______________________________________
наименование банка или оператора почты: ____________________________________
банковский идентификационный код _________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
БИН ____________________________________________________________________
Кбе _____________________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
3. Сведения по договору купли-продажи между семеноводческим хозяйством
(реализатором семян, иностранным производителем семян) и сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом):
ИИН/БИН покупателя _____________________________________________________
номер договора ___________________________________________________________
дата заключения договора __________________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге ______________________________
наименование и БИН семеноводческого хозяйства (реализатора семян, иностранного
производителя семян)
_________________________________________________________________________
адрес местонахождения семеноводческого хозяйства (реализатора семян,
иностранным производителем семян)
_________________________________________________________________________
наименование культуры, сорт ________________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ____________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
срок оплаты _______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) __________________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение
семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника второй репродукции:
номер платежного документа ________________________________________________
дата выдачи платежного документа ___________________________________________
номер счета-фактуры _______________________________________________________
дата выписки ______________________________________________________________
номер накладной на перевозку _______________________________________________
номер накладной на отпуск __________________________________________________

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шот мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
_________________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ___________________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері _____________________________
Банктің немесе почта операторының атауы _____________________________________
Банктік сәйкестендiру коды __________________________________________________
Жеке сәйкестендiру коды ____________________________________________________
БСН _____________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өткізуші, шетелдік тұқымдар өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН _________________________________________________
шарт нөмірі _______________________________________________________________
шарттың жасалған күні _____________________________________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге ______________________________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы ___________________________________________________
тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы _____________________________________
дақылдың, сорттың атауы __________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірлігі) ________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
төлеу мерзімі _____________________________________________________________
межелі (босату) пункті _____________________________________________________
4. Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттарының, шот-фактураның және тұқымдарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ___________________________________________________
төлем құжатының берілген күні _____________________________________________
шот-фактура нөмірі ________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі ___________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі _______________________________________

5. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян первой репродукции
и (или) семян хлопчатника второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский
экономический союз):
номер декларации __________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, сорт ________________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ____________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что семена первой репродукции и (или) семена хлопчатника
второй репродукции ввезены из стран Евразийского экономического союза:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
наименование культуры, сорта _______________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
цена, тенге ________________________________________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
наименование иностранного производителя семян ______________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян ______________________
7. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: _____________________________________________
адрес _____________________________________________________________________
кадастровый номер _________________________________________________________
инвентарный номер ________________________________________________________
целевое назначение _________________________________________________________
8. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК
3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе
в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________

5. Тауарларға арналған кедендік декларацияның (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда) мәліметтері:
декларацияның нөмірі ______________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы ___________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) _____________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________________________
өткізу құны, барлығы ______________________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
6. Мемлекеттік кірістер органы берген, бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі __________________________________________________________
берілген күні _____________________________________________________________
дақылдың, сорттың атауы __________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ____________________________________
бағасы, теңге _____________________________________________________________
өткізу құны, барлығы ______________________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ___________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
7. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі ________________________________________
мекенжайы ________________________________________________________________
кадастрлық нөмірі __________________________________________________________
түгендеу нөмірі ____________________________________________________________
нысаналы мақсаты __________________________________________________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

9. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян первой
репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
наименование документа ____________________________________________________
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян)
семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции,
выданное аккредитованной лабораторией по экспертизе качества семян:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры)
__________________________________________________________________________
акты апробации посевов, по семенам, реализованным производителем семян первой
репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции:
номер документа ___________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан _________________________________________________________________

9. Құжаттар туралы мәліметтер:
бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ____________________________________________________________
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші репродукция тұқымдарының және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарының кондициялылығы туралы куәлік (түйнекті талдау актісі, тұқымдарды талдау нәтижесі):
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу бойынша аккредиттеу саласы) ______________________________________________________
бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) екінші мақтаның репродукция тұқымын өндіруші өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі __________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

10. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении семян первой репродукции и (или) семян хлопчатника
второй репродукции из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи ________________________________________________________
наименование товара _______________________________________________________
экспортер/грузоотправитель _________________________________________________
импортер/грузополучатель __________________________________________________

10. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері (бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған жағдайда):
нөмірі мен берілген күні ____________________________________________________
тауардың атауы ____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші _______________________________________________
импорттаушы/жүк алушы ___________________________________________________

11. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля
Площадь поля (теплицы), гектар
Площадь поля (теплицы), фактически используемая для расчета субсидий, гектар
Доля посевной площади культуры, %
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Норма высева, тонн (штук, посевных единиц)/гектар
Приобретено семян, тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
8
9
10
11
12
В 2023, 2024, 2025 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь
поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля
не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения,
принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю
(сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной
собственности.
В случае если фактическая стоимость семян ниже стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, расчет субсидий производится от их фактической стоимости
с учетом размеров субсидий и рассчитывается по формуле ((графа 6 х графу 7) /100
%) х графу 8 х графу 10 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий, и рассчитывается
по формуле ((графа 6 х графу 7) /100 %) х графу 8 х графу 11.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении
семян первой репродукции и (или) семена хлопчатника второй репродукции членами
сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет
причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных:
семян первой репродукции (за исключением семян томата, огурца и хлопчатника)
для производства семян второй репродукции;
семян томата, огурца и хлопчатника для возделывания соответствующей
сельскохозяйственной культуры в соответствующем году с целью производства
сельскохозяйственной продукции и ее реализации, переработки либо сдачи
на перерабатывающее предприятие или в хлопкозаготовительную организацию.
В случае неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных, а также на передачу данных
по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 5 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июня 2024 года № 208
Приложение 14
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Заявка на получение субсидий за фактически приобретенные семена гибридов
первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца
В _____________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области
(города республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона
(факса), (сведения подтягиваются из информационной системы))
Прошу выплатить субсидии за приобретенные семена гибридов первого поколения
кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата
и огурца (нужное подчеркнуть) ______________________ в объеме _________ тонн
(штук, посевных (культура, гибрид) единиц),
в размере _____________________________ тенге, использованные на проведение
(сумма цифрами и прописью) посевных работ.

11. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сорттың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) кадастрлық нөмірі
Танаптың алаңы (жылыжайдың), гектар
Субсидияларды есептеу үшін нақты пайдаланылатын танап (жылыжай) ауданы, гектар
Дақылдың егіс алаңының үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Себу нормасы, тонна (дана, егіс бірліктері)/гектар
Пайдаланылған тұқымдар, тонна (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
8
9
10
11
12
2023, 2024, 2025 жылы танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып олардың нақты құнынан жүргізіледі және ((6-баған х 7-баған)/100 %) х 8-баған х 10-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және ((6-баған х 7-баған)/100 %) х 8-баған х 11-баған формуласы бойынша есептеледі.
Бірінші репродукция тұқымдарын және (немесе) мақтаның екінші репродукция тұқымдарын сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесі мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған:
екінші репродукция тұқымдарын өндіру үшін бірінші репродукция тұқымдарының (қызанақ, қияр және мақта тұқымын қоспағанда);
ауыл шаруашылығы өнімін өндіру және оны өткізу, өңдеу не өңдеу кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында тиісті ауыл шаруашылығы дақылын өсіруге арналған қызанақ, қияр және мақта тұқымдарының пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ______ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 20 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
5-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Нақты сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтінім
Кімге: __________________________________________________________,
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы
органының толық атауы)
кімнен: __________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі (мәліметтер ақпараттық жүйеден
алынады))
__________________________________________________ тонна (дана, егіс бірліктері)
(дақыл, будан)
көлемінде сатып алынған жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына
_________________________________________________________ теңге мөлшерінде
(сомасы цифрлармен және жазбаша)
субсидия төлеуді сұраймын.

1. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
________________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) _____________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ______________________________________
наименование банка или оператора почты: ___________________________________
банковский идентификационный код ________________________________________
индивидуальный идентификационный код ____________________________________
БИН ____________________________________________________________________
Кбе _____________________________________________________________________
2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
ИИН/БИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3. Сведения по договору купли-продажи между элитно-семеноводческим хозяйством
(семеноводческим хозяйством, реализатором семян, иностранным производителем
семян) и сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным
кооперативом):
ИИН/БИН покупателя _____________________________________________________
номер договора___________________________________________________________
дата заключения договора__________________________________________________
цена без налога на добавленную стоимость, тенге ______________________________
наименование и БИН элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого
хозяйства, реализатора семян, иностранного производителя семян)
_________________________________________________________________________
адрес местонахождения элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого
хозяйства, реализатора семян, иностранным производителем семян)
_________________________________________________________________________
наименование культуры, гибрид _____________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
всего стоимость реализации _________________________________________________
срок оплаты ______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) _________________________________________________
4. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке
семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника,
хлопчатника, сорго, томата и огурца, подтверждающих понесенные затраты
(на момент подачи заявки) на приобретение семян гибридов первого поколения
кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата
и огурца:
номер платежного документа _______________________________________________
дата выдачи платежного документа __________________________________________
номер счета-фактуры_______________________________________________________
дата выписки _____________________________________________________________
номер накладной на перевозку ______________________________________________
номер накладной на отпуск _________________________________________________

1. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
_________________________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ____________________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері ______________________________
банктің немесе почта операторының атауы _____________________________________
банктік сәйкестендiру коды __________________________________________________
жеке сәйкестендiру коды ____________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің ЖСН-сы/ БСН-сы
1
2
3
3. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым өткізуші, шетелдік тұқым өндіруші) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
сатып алушының ЖСН/БСН _________________________________________________
шарттың нөмірі ____________________________________________________________
шарттың жасалған күні ______________________________________________________
қосылған құн салығынсыз бағасы, теңге ________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) атауы және БСН-сы
__________________________________________________________________________
элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің, шетелдік тұқым өндірушінің) орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
дақылдың, буданның атауы __________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ______________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________
4. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды (өтінім берген сәтте) растайтын төлем құжаттар, шот-фактуралар және жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын жеткізу туралы жүкқұжат (акті) мәліметтері:
төлем құжатының нөмірі ____________________________________________________
төлем құжатының берілген күні _______________________________________________
шот-фактура нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
тасымалдауға арналған жүкқұжаттың нөмірі ____________________________________
босатуға арналған жүкқұжаттың нөмірі ________________________________________

5. Сведения из декларации на товары (при приобретении семян гибридов первого
поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго,
томата и огурца из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер декларации _________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
наименование культуры, гибрид/сорт ________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
цена, тенге _______________________________________________________________
всего стоимость реализации ________________________________________________
наименование иностранного производителя ___________________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _____________________
6. Сведения документа, выданного органом государственных доходов,
подтверждающего, что семена гибридов первого поколения кукурузы, сахарной
свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ввезены из стран
Евразийского экономического союза:
номер документа __________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
наименование культуры, гибрид _____________________________________________
объем семян, тонн (штук, посевных единиц) ___________________________________
цена, тенге _______________________________________________________________
всего стоимость реализации ________________________________________________
наименование иностранного производителя семян _____________________________
адрес местонахождения иностранного производителя семян _____________________
7. Сведения о наличии тепличного комплекса (промышленного/фермерского):
размер рабочей площади теплиц: ____________________________________________
адрес ____________________________________________________________________
кадастровый номер ________________________________________________________
инвентарный номер ________________________________________________________
целевое назначение ________________________________________________________
8. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК
3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе
в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________

5. Тауарларға арналған кедендік декларация (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) мәліметтері:
декларацияның нөмірі _______________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
дақылдың, буданның/сорттың атауы __________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ______________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ____________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
6. Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен әкелінгенін растайтын, мемлекеттік кірістер органы берген құжат мәліметтері:
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
дақылдың, буданның атауы __________________________________________________
тұқым көлемі, тонна (дана, егіс бірліктері) ______________________________________
бағасы, теңге ______________________________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің атауы ____________________________________________
шетелдік тұқым өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ______________________
7. Жылыжай кешенінің (өнеркәсіптік/фермерлік) бар-жоғы туралы мәліметтер:
жылыжайдың жұмыс алаңының өлшемі ________________________________________
мекенжайы ________________________________________________________________
кадастрлық нөмірі __________________________________________________________
түгендеу нөмірі ____________________________________________________________
нысаналы мақсаты __________________________________________________________
8. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): Ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

9. Сведения о документах:
документ, подтверждающий сортовые и посевные качества семян гибридов первого
поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго,
томата и огурца:
наименование документа ____________________________________________________
номер документа __________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
удостоверение о кондиционности (акт клубневого анализа, результат анализа семян)
семян гибридов первого поколения, выданное аккредитованной лабораторией
по экспертизе качества семян:
номер документа __________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________
номер аттестата аккредитации (область аккредитации по экспертизе посевных качеств
семян соответствующей культуры)
_________________________________________________________________________
акты апробации посевов, по семенам, реализованным аттестованными
производителями семян гибридов первого поколения:
номер документа __________________________________________________________
дата выдачи ______________________________________________________________
кем выдан ________________________________________________________________

9. Құжаттар туралы мәліметтер:
жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасын растайтын құжат:
құжаттың атауы ____________________________________________________________
құжаттың нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі аккредиттелген зертхана берген бірінші буын будандары тұқымдарының кондициялылығы (түйнекті талдау актісі, тұқымды талдау нәтижесі) туралы куәлік:
құжаттың нөмірі __________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
аккредиттеу аттестатының нөмірі (тиісті дақылдың тұқым сапасына сараптама жүргізу аккредиттеу саласы) ______________________________________________________________
аттестатталған бірінші ұрпақ будандары тұқымдарын өндірушілер өткізген тұқымдар бойынша егістерді апробациядан өткізу актілері:
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

10. Сведения сертификата о происхождении товара или декларации о происхождении
товара (при приобретении семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной
свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца из стран,
не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи _______________________________________________________
наименование товара_______________________________________________________
экспортер/грузоотправитель_________________________________________________
импортер/грузополучатель__________________________________________________

10. Тауардың (жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден сатып алған кезде) шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы декларацияның мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _____________________________________________________
тауардың атауы ____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________________________
импорттаушы/жүк алушы ____________________________________________________

11. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование культуры, сорта
Кадастровый номер земельного участка
Кадастровый номер поля (теплицы)
Площадь поля (теплицы), гектар
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Норма высева (количество), тонн (штук, посевных единиц)/гектар
Приобретено семян, тонн (штук, посевных единиц)
Фактическая цена 1 тонны (штуки, посевной единицы) семян, тенге
Норматив субсидий на 1 тонну (штуку, посевную единицу) /, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
6
7
8
9
10
В 2023, 2024, 2025 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь
поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля
не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения,
принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю
(сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или)
частной собственности.
В случае если фактическая стоимость семян гибридов первого поколения кукурузы,
сахарной свеклы, рапса, подсолнечника, хлопчатника, сорго, томата и огурца ниже
стоимости, от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится
от их фактической стоимости с учетом размеров субсидий и рассчитывается
по формуле графа 5 х графу 6 х графу 8 х 0,5.
В случае если фактическая стоимость семян выше стоимости, от которой рассчитан
норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий и рассчитывается
по формуле графа 5 х графу 6 х графу 9.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении
семян гибридов первого поколения кукурузы, сахарной свеклы, рапса, подсолнечника,
хлопчатника, сорго, томата и огурца, членами сельскохозяйственного кооператива
заполняются сведения, и производится расчет причитающихся субсидий на каждого
члена сельскохозяйственного кооператива.
Подтверждаю, что обеспечу использование просубсидированных семян гибридов
первого поколения для возделывания соответствующей сельскохозяйственной
культуры с целью ее реализации, переработки либо сдачи на перерабатывающее
(хлебоприемное) предприятие или в хлопкозаготовительную организацию. В случае
неиспользования согласен вернуть полученные субсидии.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку, хранение,
выгрузку и использование персональных данных и иной информации, а также
на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган
по исполнению бюджета.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 6 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июня 2024 года № 208
Приложение 16
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении
по удешевленной стоимости субсидируемых семян
В ____________________________________________________________________,
(полное наименование местного исполнительного органа области,
города республиканского значения, столицы)
от ____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя), адрес, номер телефона (факса))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи субсидируемых
семян по удешевленной стоимости с
_______________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян))
в объеме _______________________________________________________________
тонн (штук, посевных единиц)
_______________________________________________________________________
(культура, гибрид/сорт) и прошу перечислить элитно-семеноводческому хозяйству
(семеноводческому хозяйству, реализатору семян)
_______________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян))
причитающиеся мне субсидии, в размере ______________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью) (расшифровка в приложении к заявке)
после внесения элитно- семеноводческим хозяйством (семеноводческим хозяйством,
реализатором семян)
________________________________________________________________________
(наименование элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого хозяйства,
реализатора семян))
в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически
реализованным субсидируемым семенам.

11. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Дақылдың, сұрыптың атауы
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) кадастрлық нөмірі
Танаптың (жылыжайдың) алаңы, гектар
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Себу нормасы (саны), тонна (дана, егіс бірліктері)/гектар
Сатып алынған тұқымдар, тонна (дана, егіс бірліктері)
1 тонна (дана, егіс бірліктері) тұқымның нақты бағасы, теңге
1 тоннаға (дана, егіс бірлігіне) субсидиялар нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
6
7
8
9
10
2023, 2024, 2025 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Егер жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандары тұқымдарының нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болса, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі және 5-баған х 6-баған х 8-баған х 0,5 формуласы бойынша есептеледі.
Егер тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады және 5-баған х 6-баған х 9-баған формуласы бойынша есептеледі.
Жүгерінің, қант қызылшасының, рапстың, күнбағыстың, мақтаның, құмайдың, қызанақтың және қиярдың бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанда ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда, ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есептемесі жүргізіледі.
Субсидияланған бірінші буын будандарының тұқымдарының тиісті ауыл шаруашылығы дақылдарын сату, өңдеу не өңдеу (астық қабылдау) кәсіпорнына немесе мақта дайындау ұйымына тапсыру мақсатында өсіру үшін пайдаланылуын қамтамасыз ететінімді растаймын.
Пайдаланылмаған жағдайда, алынған субсидияларды қайтаруға келісемін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылданды:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 20 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
6-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу кезінде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiм
Кімге: ____________________________________________________________________
(облыстың, (республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның және облыстық
маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі, мекенжайы, телефон (факс) нөмірі)
Осымен ___________________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы))
тұқым _________________ тонна (дана, егіс бірліктері) көлемінде _________________
(дақыл, сорт)
субсидияланатын тұқымдарды арзандатылған құнмен сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және элиталық тұқым өсіру шаруашылығы (тұқым өсіру шаруашылығы, тұқым шаруашылығы)
__________________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы))
нақты өткізілген субсидияланатын тұқымдар бойынша мәліметтерді субсидиялауға
арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
________________________________________________________ теңге мөлшеріндегі
(осы өтінімге қосымшада (сома цифрмен және жазбаша) толық жазу)
субсидияны _______________________________________________________________
(элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым
өткізушінің атауы))
элиталық тұқым өсіру шаруашылығына (тұқым өсіру шаруашылығына, тұқым өткізушіге) аударуды сұраймын.

1. Сведения о текущем счете элитно-семеноводческого хозяйства (семеноводческого
хозяйства, реализатора семян) в банке второго уровня:
наименование банка: ______________________________________________________
банковский идентификационный код (далее – БИК) ____________________________
индивидуальный идентификационный код (далее – ИИК) _______________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ______________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ______________________________________________

1. Элиталық тұқым өсіру шаруашылығының (тұқым өсіру шаруашылығының, тұқым өткізушінің) екінші деңгейлі банктегі ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы _____________________________________________________________
банктік сәйкестендiру коды (бұдан әрі – БСК) __________________________________
жеке сәйкестендiру коды (бұдан әрі – ЖСК) ____________________________________
бизнес сәйкестендiру нөмiрі (бұдан әрі – БСН) _________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ___________________________________________

В 2023, 2024, 2025 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь
поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля
не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения,
принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю
(сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной
собственности.
По семенам, реализованным элитно-семеноводческим хозяйством, указываются
сведения об аттестате на семена, сортовом свидетельстве и удостоверении
о кондиционности семян (акте клубневого анализа).
По семенам, реализованным семеноводческим хозяйством, указываются сведения
о свидетельстве на семена и удостоверении о кондиционности семян (акте клубневого анализа);
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян ниже стоимости,
от которой рассчитан норматив субсидий, расчет субсидий производится от их
фактической стоимости с учетом размеров субсидий.
В случае если фактическая стоимость субсидируемых семян выше стоимости,
от которой рассчитан норматив субсидий, субсидия равна нормативу субсидий.
В случае подачи заявки сельскохозяйственным кооперативом при приобретении
субсидируемых семян членами сельскохозяйственного кооператива на каждого члена
сельскохозяйственного кооператива заполняются сведения, и производится расчет
причитающихся субсидий на каждого члена сельскохозяйственного кооператива.
4. Сведения о документах (для фермерских теплиц): отчет по результатам
технического освидетельствования о соответствии национальному стандарту СТ РК
3834 "Теплицы фермерские. Общие технические требования", выданный
юридическим лицом или структурным подразделением юридического лица,
действующего от его имени, аккредитованного в национальной системе
в соответствии с требованиями государственного стандарта ГОСТ ISO/IEC 17020
"Оценка соответствия. Требования к работе различных типов органов, проводящих
инспекции" на проведение работ по техническому освидетельствованию теплиц.
дата выдачи _____________________________________________________________
кем выдан _______________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в _____ часов "__" ___ 20_ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "_" ___ 20_ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 7 к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июня 2024 года № 208

2023, 2024, 2025 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Элиталық тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқымдарға арналған аттестат, сорттық куәлік және тұқымның кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі.
Тұқым шаруашылығы өткізген тұқымдар бойынша тұқым куәлігі және тұқымдардың кондициялылығы туралы куәлік (түйнектік талдау актісі) туралы мәліметтер көрсетіледі;
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан төмен болған жағдайда, субсидияларды есептеу субсидиялар көлемдерін есепке ала отырып, олардың нақты құнынан жүргізіледі.
Субсидияланатын тұқымдардың нақты құны субсидиялар нормативі есептелген құннан жоғары болған жағдайда, субсидия субсидиялар нормативіне тең болады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі өтінім берген жағдайда элиталық көшеттерді сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері мәліметтерді толтырады және ауыл шаруашылығы кооперативінің әрбір мүшесіне тиесілі субсидиялардың есебін жүргізеді.
4. Құжаттар туралы мәліметтер (фермерлік жылыжайлар үшін): ұлттық жүйеде "Сәйкестікті бағалау. Инспекцияны жүргізетін әртүрлі типтегі органдардың жұмысына қойылатын талаптар" ISO/IEC 17020 МемСТ мемлекеттік стандартының талаптарына сәйкестігіне аккредиттелген заңды тұлға немесе оның атынан әрекет ететін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі берген "Фермерлік жылыжайлар. Жалпы техникалық талаптар" ҚР СТ 3834 ұлттық стандартына сәйкестігі туралы техникалық куәландыру нәтижелері бойынша есеп.
берілген күні __________________________________________________________
кім берді ______________________________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтініш беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат _____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Өтінім қарауға 20__ жылғы "__" _____сағат _____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 20 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
7-қосымша
Өсімдік шаруашылығы өнімінің
шығымдылығы мен сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына

Приложение 19-1
к Правилам субсидирования
повышения урожайности
и качества продукции
растениеводства
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения
у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования
В _______________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области
(города республиканского значения, столицы))
от _________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица (индивидуального предпринимателя))
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений
по удешевленной стоимости с
_________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме _________________________________________________________________
тонн (килограммов, литров)
_________________________________________________________________________
и прошу перечислить отечественному (вид удобрений)
производителю удобрений __________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
причитающиеся мне субсидии, в размере ______________________________________
тенге (сумма цифрами и прописью)
после внесения отечественным производителем удобрений
__________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически
реализованным удобрениям.
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
__________________________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
__________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя –
для физического лица:
местонахождение __________________________________________________________
дата уведомления __________________________________________________________

19-1-қосымша
Нысан
Аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
Кімге ____________________________________________________________________
(облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы
органының толық атауы)
кімнен ____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің
(бар болса), тегі
Осымен ______________________________________________ арзандатылған құнымен
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
___________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде ______________ тыңайтқышын сатып
(тыңайтқыш түрi)
алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және отандық тыңайтқыштарды өндіруші
_________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға арналған
өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
_____________________________________________________________________ теңге
(сома цифрмен және жазбаша)
мөлшеріндегі субсидияны отандық тыңайтқыштарды өндіруші ____________________
__________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы ______________________________________________________________
бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ___________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: _______________________________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ___________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ___________________________________________________
хабардар етілген күні _______________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке:
№ пп
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Сведения о наличии рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7
Для сельскохозяйственного товаропроизводителя (сельскохозяйственного
кооператива), имеющего в лизинге готовый объект, указываются:
Кадастровый номер:________________________________________________________
Площадь всего, гектар: _____________________________________________________
в том числе пашни: ________________________________________________________
Целевое назначение: _______________________________________________________
Наименование лизинговой компании: ________________________________________
Номер и дата договора лизинга сельскохозяйственного товаропроизводителя
(сельскохозяйственного кооператива) с лизинговой компанией
_________________________________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с№
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер:
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылыжайдың жұмыс алаңының болуы туралы мәліметтер (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7
Лизингте дайын объектісі бар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) үшін мыналар көрсетіледі:
Кадастрлық нөмірі: ______________________________________________
Барлық алаң, гектар: ______________________________________________
оның ішінде егістік: ______________________________________________
Нысаналы мақсаты: ______________________________________________
Лизингтік компанияның атауы: ____________________________________
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің)
лизингтік компаниямен жасаған лизинг шартының нөмірі мен күні: _________

4. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и производителем удобрений:
номер договора ____________________________________________________________
дата заключения договора ___________________________________________________
цена без НДС (тенге) _______________________________________________________
наименование и БИН производителя удобрений ________________________________
адрес местонахождения производителя удобрений ______________________________
наименование удобрения ____________________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) __________________________________
срок оплаты _______________________________________________________________
пункт назначения (отпуска) __________________________________________________
5. Сведения о специальном счете производителя удобрений в банке второго уровня:
Наименование банка: _______________________________________________________
банковский идентификационный код __________________________________________
индивидуальный идентификационный код _____________________________________
бизнес-идентификационный номер ___________________________________________
БИН _____________________________________________________________________
код бенефициара __________________________________________________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері:
шарттың нөмірі ___________________________________________________
шарттың жасалған күні _____________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге) _____________________________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН-сы ______________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы ___________
тыңайтқыштың атауы ______________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _______________________
төлеу мерзімі _____________________________________________________
межелі (босату) пункті _____________________________________________
5. Тыңайтқыштарды өндірушінің екінші деңгейлі банктегі арнайы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы _____________________________________________________
банктік сәйкестендіру коды _________________________________________
жеке сәйкестендіру коды ___________________________________________
БСН _____________________________________________________________
бенефициар коды __________________________________________________

6. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата _________________________________________________________
срок действия сертификата __________________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) ______________________________________________
кем выдан_________________________________________________________________
При этом, срок действия сертификата соответствия на приобретенные удобрения
учитывается на момент приобретения удобрения.

6. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі _____________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ___________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел) _________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) ____________________________________
кім берді _________________________________________________________
Бұл ретте, сатып алынған тыңайтқыштарға сәйкестік сертификатының қолданылу мерзімі тыңайтқышты сатып алу сәтінде ескеріледі.

В 2023, 2024, 2025 годах присвоение кадастрового номера поля не требуется, площадь
поля указывается сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) самостоятельно. При этом, площадь поля
не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения,
принадлежащих данному сельскохозяйственному товаропроизводителю
(сельскохозяйственному кооперативу) на праве землепользования и (или) частной
собственности.
При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма причитающейся субсидии
рассчитывается по формуле графа 7 х графу 9 х графу 11, в случае превышении норм
внесения сумма причитающейся субсидии рассчитывается по формуле графа
6 х графу 7 х графу 11.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что обеспечу применение приобретенных удобрений под
сельскохозяйственные культуры (пары). В случае неприменения приобретенных
удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары), согласен вернуть полученные
отечественным производителем субсидии по данной переводной заявке в бюджет.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Заявка принята к рассмотрению в _____ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП Дата и время подписания ЭЦП.
В случае подачи настоящей переводной заявки об оплате причитающихся субсидий
при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений
по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования
сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений
сельскохозяйственным кооперативом на каждого члена сельскохозяйственного
кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2 и 3 переводной заявки.
В случае подачи настоящей переводной заявки об оплате причитающихся субсидий
при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений
по удешевленной стоимости в рамках механизма авансового субсидирования
сельскохозяйственным кооперативом при приобретении удобрений членами
сельскохозяйственного кооператива на каждого члена сельскохозяйственного
кооператива заполняются сведения, указанные в пунктах 2, 3 и 4 переводной заявки.
Настоящая переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении
удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости
в рамках механизма авансового субсидирования на получение субсидий
за приобретенные удобрения по удешевленной стоимости у отечественного
производителя удобрений заполняется на каждый вид удобрения.

2023, 2024, 2025 жылдары танаптың кадастрлық нөмірін беру талап етілмейді, танаптың алаңын ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) дербес көрсетеді. Бұл ретте, танаптың алаңы осы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге (ауыл шаруашылығы кооперативіне) жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды.
Нормалардан төмен тыңайтқыштарды сатып алу кезінде төленетін субсидия сомасы 7-баған х 9-баған х 11-баған формуласы бойынша, қолдану нормаларынан асып кеткен жағдайда - тиесілі субсидия сомасы мына формула бойынша есептеледі. 6 баған x 7 баған x 11 баған.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштардың қолданылуын қамтамасыз ететінімді растаймын. Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды қолданбаған жағдайда, отандық өндірушіден алған субсидияларды осы өтпелі өтінім бойынша бюджетке қайтаруға келісемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді: Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер ЭЦҚ қою күні және уақыты Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама: Өтінім 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қарауға қабылданды.
Ауыл шаруашылығы кооперативі аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы осы өтпелі өтінімді берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативі тыңайтқыштарды сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 2 және 3-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Ауыл шаруашылығы кооперативі аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы осы өтпелі өтінімді берген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері тыңайтқыштарды сатып алған кезде ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-тармақтарында көрсетілген мәліметтер толтырылады.
Отандық тыңайтқыштар өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған аванстық субсидиялау тетігі шеңберінде тыңайтқыштарды отандық тыңайтқыш өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған кезде тиесілі субсидияларды төлеу туралы осы өтпелі өтінім тыңайтқыштың әрбір түріне толтырылады.