Об утверждении Инструкции использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 июня 2024 года № 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июня 2024 года № 34540
В соответствии с подпунктом 70-44) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты.
2. Комитету противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ч. Аринов
Утвержден
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 20 июня 2024 года № 236
Утверждена
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от "___" _______ 2024 года №
Инструкция использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты (далее – Инструкция) определяет использование личным составом органов гражданской защиты (далее – государственный инспектор) технических средств (далее – портативный носимый видеорегистратор) для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты.

Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің бұзушылықтар жасау фактілері мен іс-әрекеттерін белгілеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2024 жылғы 20 маусымдағы № 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 21 маусымда № 34540 болып тіркелді
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 70-44) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің бұзушылықтар жасау фактілері мен іс-әрекеттерін тіркеу үшін техникалық құралдарды пайдаланудың қоса беріліп отырған нұсқаулығы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2024 жылғы 20 маусымдағы
№ 236 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2024 жылғы " "
№ бұйрығымен
бекітілген
Өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің бұзушылықтар жасау фактілері мен іс-әрекеттерін белгілеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулықтары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезінде азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің бұзушылықтар жасау фактілері мен іс-әрекеттерін тіркеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығы (бұдан әрі – Нұсқаулық) азаматтық қорғау органдары жеке құрамының (бұдан әрі – мемлекеттік инспектор) бұзушылықтар мен іс-әрекеттер жасау фактілерін тіркеу үшін техникалық құралдарды (бұдан әрі-портативті тасымалданатын бейнетіркегіш) пайдалануын айқындайды.

2. Правовую основу применения портативного носимого видеорегистратора составляют Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Предпринимательский кодекс Республики Казахстан, Закон Республики Казахстан "О гражданской защите" и нормативные правовые акты Республики Казахстан в сфере гражданской защиты.
3. В настоящей Инструкции используются следующие понятия:
1) карта памяти видеорегистратора (далее – карта памяти) – съемное компактное электронное запоминающее устройство, используемое для хранения информации;
2) сервер хранения данных – серверное устройство, предназначенное для выгрузки и хранения фото- и видеозаписей;
3) субъект государственного контроля и надзора – физическое лицо, юридическое лицо, его филиалы и представительства, государственный орган, за деятельностью которых осуществляются государственный контроль и надзор;
4) объект государственного контроля и надзора – имущество, находящееся на праве собственности или ином законном основании у субъекта государственного контроля и надзора, подлежащее государственному контролю и надзору;
5) портативный носимый видеорегистратор – это техническое устройство с функцией видео и аудио записи, предназначенное для фиксации обстановки, происходящей в период осуществления государственными инспекторами государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности.
4. Портативный носимый видеорегистратор предназначен для фиксации фактов совершения нарушений и действий государственных инспекторов при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности.
5. Портативным носимым видеорегистратором обеспечиваются государственные инспектора при осуществлении профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и проверки.
Глава 2. Использование технических средств и хранения данных аудиовидеофиксации
6. Руководитель подразделения уполномоченного органа определяет сотрудника, ответственного за выдачу и приемку портативного носимого видеорегистратора (карты памяти), выгрузку и хранение фото- и видеозаписей, установление даты и времени на портативном носимом видеорегистраторе при выдаче его государственному инспектору, удаление фото- и видеозаписей с карт памяти после их выгрузки, замену портативного носимого видеорегистратора при его неработоспособности, а также просмотр и анализ произведенных фото – и видеозаписей (далее – ответственное лицо).
При этом на сервер хранения данных устанавливается специальный пароль, который знает только ответственное лицо и руководитель подразделения уполномоченного органа.

2. Портативті тасымалданатын бейнетіркегішті және цифрлық аудио-бейнежазбаның мобильді жүйесін қолданудың құқықтық негізін Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының кодексі, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы және азаматтық қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілері құрайды.
3. Бұл нұсқаулықта мынадай ұғымдар қолданылады:
1) бейнетіркегіштің жад картасы (бұдан әрі – жад картасы) – ақпаратты сақтау үшін пайдаланылатын алынбалы ықшам электрондық сақтау құрылғысы;
2) деректерді сақтау сервері – фото және бейнежазбаларды түсіруге және сақтауға арналған серверлік құрылғы;
3) мемлекеттік бақылау және қадағалау субъектісі – қызметіне мемлекеттік бақылау және қадағалау жүзеге асырылатын жеке тұлға, заңды тұлға, оның филиалдары мен өкілдіктері, мемлекеттік орган;
4) мемлекеттік бақылау және қадағалау объектісі – мемлекеттік бақылау және қадағалау субъектісінде меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі, мемлекеттік бақылауға және қадағалауға жататын мүлік;
5) портативті тасымалданатын бейнетіркегіш – бұл мемлекеттік инспекторлармен бақылау-алдын алу іс-шараларын және басқа да жедел-қызметтік қызметті жүзеге асыру кезеңінде болып жатқан жағдайды тіркеуге арналған бейне және аудио жазба функциясы бар техникалық құрылғы.
4. Портативті тасымалданатын бейнетіркегіш өрт қауіпсіздігі саласында мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік инспекторлардың бұзушылықтар жасау фактілерін және әрекеттерін тіркеуге арналған.
5. Портативті тасымалданатын бейнетіркегішпен бақылау және қадағалау және тексеру субъектісіне (объектісіне) бара отырып профилактикалық бақылауды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік инспекторлар қамтамасыз етіледі.
2-тарау. Техникалық құралдарды пайдалану және аудио бейнетіркеу деректерін сақтау
6. Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган бөлімшесінің басшысы бейнетіркегішті (жад картасын) беруге және қабылдауға, фото- және бейнежазбаларды түсіруге және сақтауға, бейнетіркегішті мемлекеттік инспекторға берген кезде бейнетіркегіште күні мен уақытын белгілеуге, оларды түсіргеннен кейін жад карталарынан фото- және бейнежазбаларды алып тастауға, бейнетіркегіш жұмыс істемей тұрған кезде оны ауыстыруға, сондай-ақ жүргізілген фото- және бейнежазбаларды қарау мен талдауға жауапты қызметкерді (әрі қарай-жауапты тұлға) айқындайды.
Бұл ретте деректерді сақтау серверіне азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның жауапты тұлғасы мен бөлімшесінің басшысы ғана білетін арнайы пароль орнатылады.

7. Каждому портативному носимому видеорегистратору и карте памяти присваивается инвентарный номер для учета в работе при выдаче, приемке устройства и выгрузке информационных данных.
8. Портативные носимые видеорегистраторы хранятся в подразделениях уполномоченного органа у ответственного лица и выдаются государственному инспектору перед осуществлением профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и проверки под роспись в журнале учета выдачи и сдачи портативного носимого видеорегистратора и карт памяти (далее – журнал), согласно приложению к настоящей Инструкции.
9. Ответственное лицо после установки карт памяти в портативный носимый видеорегистратор, опечатывает печатью указанный разъем.
10. Журнал регистрируется в канцелярии подразделений уполномоченного органа, листы нумеруются, прошнуровываются и скрепляются печатью. На последней странице журнала ответственным лицом делается запись: "В настоящем журнале пронумеровано, прошнуровано и скреплено печатью ___ листов". Запись в журнале производится шариковой ручкой. Допущенные ошибки исправляются путем зачеркивания неправильной записи и внесения новой записи, о чем делается оговорка в графе примечаний за подписью ответственного лица.
11. В период осуществления профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и проверки государственные инспектора обеспечивают сохранность портативного носимого видеорегистратора и по окончании сдают ответственному лицу.
При выгрузке записи изымается только карта памяти или запись выгружается в автоматическом режиме.
12. Выгрузка на сервер хранения данных производится в автоматическом режиме во время зарядки аккумулятора портативного носимого видеорегистратора.
13. Срок хранения записей по проверкам на соответствие разрешительным требованиям по выданным разрешениям, профилактическому контролю с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора, внеплановым проверкам и административным правонарушениям – 3 года.
14. Допуск к информации на сервере хранения данных, который установлен в серверной комнате или дежурной части представляется только ответственному лицу и руководителю территориального подразделения уполномоченного органа без права внесения изменений в данные на сервере хранения (изменение даты и времени).
15. Записи с доказательной базой направляются с материалами результатов осуществления профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и проверки в уполномоченный орган и/или суд на основании запроса, определения или постановления.

7. Әрбір бейнетіркегішке және жад картасына құрылғыны беру, қабылдау және ақпараттық деректерді түсіру кезінде жұмыста есепке алу үшін түгендеу нөмірі беріледі.
8. Портативті тасымалданатын бейнетіркегіштер уәкілетті органның бөлімшелерінде жауапты тұлғада сақталады және осы нұсқаулықтың қосымшасына сәйкес портативті тасымалданатын бейнетіркегіш пен жад карталарын беруді және тапсыруды есепке алу журналына (бұдан әрі – журнал) қол қойғыза отырып, бақылау және қадағалау және тексеру субъектісіне (объектісіне) барып профилактикалық бақылауды жүзеге асыру алдында мемлекеттік инспекторға беріледі.
9. Жауапты тұлға жад карталарын портативті тасымалданатын бейнетіркегішке орнатқаннан кейін көрсетілген ағытпаны мөрмен бекітеді.
10. Журнал азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган бөлімшелерінің кеңсесінде тіркеледі, парақтар нөмірленеді, тігіледі және мөрмен бекітіледі. Журналдың соңғы бетінде жауапты тұлға: "Осы журналда ___ парақ нөмірленген, тігілген және мөрмен бекітілген" деген жазба жасайды. Журналға жазба қаламсаппен жазылады. Жіберілген қателер қате жазбаны сызып тастау және жаңа жазбаны енгізу жолымен түзетіледі, бұл туралы ескертпелер бағанында жауапты тұлғаның қолы қойылған ескерту жасалады.
11. Профилактикалық бақылауды жүзеге асыру кезеңінде бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару және тексеру арқылы мемлекеттік инспекторлар портативті тасымалданатын бейнетіркегіштің сақталуын қамтамасыз етеді және аяқталғаннан кейін жауапты тұлғаға тапсырады.
Жазбаны түсіру кезінде тек жад картасы алынады немесе жазба автоматты түрде жүктеледі.
12. Деректерді сақтау серверіне түсіру аккумуляторды портативті тасымалданатын бейнетіркегішті зарядтау кезінде автоматты режимде жүргізіледі.
13. Берілген рұқсаттар бойынша рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеру, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара отырып профилактикалық бақылау, жоспардан тыс тексерулер және әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша жазбалардың сақталу мерзімі – 3 жыл.
14.Серверлік бөлмеде немесе кезекші бөлімде орнатылған деректерді сақтау серверіндегі ақпаратқа рұқсат тек уәкілетті органның жауапты тұлғасына және аумақтық бөлімшесінің басшысына сақтау серверіндегі деректерге өзгерістер енгізу құқығынсыз (күні мен уақытын өзгерту) ұсынылады.
15. Дәлелдемелік базасы бар жазбалар профилактикалық бақылауды жүзеге асыру нәтижелерінің материалдарымен бірге бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару және тексеру арқылы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органға және/немесе сотқа сұрау салу, ұйғарым немесе қаулы негізінде жіберіледі.

16. Портативный носимый видеорегистратор закрепляется в области груди ближе к плечевому суставу, не создавая помех действиям государственного инспектора при осуществлении профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и проверки.
17. Перед применением портативного носимого видеорегистратора государственный инспектор проверяет его работоспособность, уровень заряда аккумулятора, правильность установки даты и времени, оптимальных настроек качества фото- и видеосъемки на портативном носимом видеорегистраторе, а также наличие его инвентарного номера.
18. На груди государственного инспектора прикрепляется бейдж, оповещающий о ведении фото- и видеосъемки, с надписью: "Внимание! Ведется фото- и видеозапись".
19. Включение портативного носимого видеорегистратора производится с момента начала исполнения служебных обязанностей государственного инспектора и ведется непрерывно до их завершения. При этом в процессе включения портативного носимого видеорегистратора государственный инспектор убеждается в точности установленного времени устройства.
20. За самовольное удаление имеющейся записи с портативного носимого видеорегистратора и карты памяти, а также отключение его и воспрепятствование ведению аудиовидеозаписи, за допущенные нарушения государственный инспектор привлекается к дисциплинарной ответственности.
21. В случае перерыва для приема пищи, посещения санитарного узла государственным инспектором, допускается приостановление ведения фото – и видеосъемки с информированием об этом ответственного лица и с последующим занесением соответствующей записи в графу "Примечание" журнала, озвучиванием государственным инспектором в портативном носимом видеорегистраторе точного времени приостановления и возобновления, ведения фото- и видеосъемки.
22. В случае выхода из строя портативного носимого видеорегистратора (карты памяти) в период осуществления профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и проверки, государственный инспектор уведомляет об этом руководителя подразделения уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и ответственное лицо.
Ответственное лицо при не устранении причин неполадок осуществляет замену портативного носимого видеорегистратора.
При этом, ответственное лицо производит соответствующие записи в графе "Примечание" журнала с указанием причин выхода из строя портативного носимого видеорегистратора, даты и времени уведомления и замены видеорегистратора.
23. Использование портативного носимого видеорегистратора осуществляется государственными инспекторами исключительно в служебных целях, указанных в пункте 5 настоящей Инструкции.

16. Портативті тасымалданатын бейнетіркегіш бақылау және қадағалау және тексеру субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылауды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік инспектордың іс-әрекеттеріне кедергі келтірмей, кеуде аймағында иық буынына жақын бекітіледі.
17. Портативті тасымалданатын бейнетіркегішті қолданар алдында мемлекеттік инспектор оның жұмысқа қабілеттілігін, бейнетіркегіштің аккумуляторы зарядының деңгейін, күні мен уақытының дұрыс орнатылуын, бейнетіркегіште фото– және бейнетүсірілім сапасының оңтайлы параметрлерін, сондай-ақ оның түгендеу нөмірінің болуын тексереді.
18. Мемлекеттік инспектордың кеудесіне фото- және бейнетүсірілім жүргізу туралы хабарлайтын мынадай жазуы бар бейдж бекітіледі: "Назар аударыңыз! Фото- және бейнежазба жүргізілуде".
19. Портативті тасымалданатын бейнетіркегішті қосу мемлекеттік инспектордың қызметтік міндеттерін атқару басталған сәттен бастап жүргізіледі және олар аяқталғанға дейін үздіксіз жүргізіледі. Бұл ретте бейнетіркегішті қосу процесінде мемлекеттік инспектор құрылғының белгіленген уақытының дұрыстығына көз жеткізеді.
20. Портативті тасымалданатын бейнетіркегіш пен жад картасынан қолда бар жазбаны өз бетінше алып тастауға, сондай-ақ бейнетіркегішті ажыратуға және аудио-бейнежазбаны жүргізуге кедергі келтіруге жол берілмейді, жол берілген бұзушылықтар үшін мемлекеттік инспектор тәртіптік жауапкершілікке тартылады.
21. Мемлекеттік инспектор тамақ ішуге, санитариялық торапқа баруға үзіліс жасаған жағдайда, жауапты адамды хабардар ете отырып және кейіннен журналдың "ескертпе" бағанына тиісті жазбаны енгізе отырып, мемлекеттік инспектордың бейнетіркегіште фото - және бейнетүсірілім жүргізуді тоқтата тұруға және қайта бастауға, фото - және бейнетүсірілім жүргізудің нақты уақытын айтуымен фото-және бейнетүсірілім жүргізуді тоқтата тұруға жол беріледі.
22. Бақылау және қадағалау және тексеру субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылауды жүзеге асыру кезеңінде портативті тасымалданатын бейнетіркегіш (жад картасы) істен шыққан жағдайда, мемлекеттік инспектор бұл туралы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган бөлімшесінің басшысын және жауапты адамды дереу хабардар етеді.
Жауапты тұлға ақаулықтардың себептерін жою мүмкін болмаған кезде бейнетіркегішті ауыстыруды жүзеге асырады.
Бұл ретте жауапты тұлға журналдың "Ескертпе" бағанында бейнетіркегіштің істен шығу себептерін, хабарламаның күні мен уақытын және бейнетіркегішті ауыстыруды көрсете отырып, тиісті жазбалар жүргізеді.
23. Бейнетіркегішті пайдалануды мемлекеттік инспекторлар осы нұсқаулықтың 5-тармағында көрсетілген қызметтік мақсаттарда ғана жүзеге асырады.

24. В период исполнения служебных обязанностей государственные инспекторы обеспечивают сохранность портативного носимого видеорегистратора и карты памяти, после окончания рабочего дня сдают их ответственному лицу.
Государственный инспектор бережно относится к портативному носимому видеорегистратору, не допускает его утрату, порчу, не передает его третьим лицам.
Приложение
к Инструкции использования
технических средств
при осуществлении
государственного контроля
и надзора в области пожарной
безопасности для фиксации
фактов совершения нарушений
и действий сотрудников органов
гражданской защиты
(форма)
Лицевая сторона обложки
Журнал учета выдачи, сдачи портативного носимого видеорегистратора и карт памяти и выгрузки фото-и видеозаписей
_____________________________________________________
(наименование подразделения)
Начат "___" _______ 20 __ года
Окончен "___" _______ 20 __ года
Внутренняя сторона обложки
№ п/п
Инвентарный номер портативного носимого видеорегистратора (карты памяти портативного носимого видеорегистратора)
Ф.И.О. (при его наличии) пользователя видеорегистратора
Дата и время, роспись о получении
Дата и время, роспись о сдачи
Дата и время выгрузки информации, подпись
Примечание
1
2
3
4
5
6
7

24. Қызметтік міндеттерін атқару кезеңінде мемлекеттік инспекторлар портативті тасымалданатын бейнетіркегіш пен жад картасының сақталуын қамтамасыз етеді, жұмыс күні аяқталғаннан кейін оларды жауапты тұлғаға тапсырады.
Мемлекеттік инспектор портативті тасымалданатын бейнетіркегішке ұқыпты қарайды, оның жоғалуына, бүлінуіне жол бермейді, оны басқа адамдарға бермейді.
Әкімшілік құқық бұзушылық
жасау фактілерін және
мемлекеттік өртке қарсы қызмет
органдары қызметкерлерінің іс-
әрекеттерін тіркеу үшін
техникалық құралдарды
пайдалану нұсқаулығына
қосымша
(нысан)
Мұқабаның алдыңғы жағы
Портативті тасымалданатын бейнетіркегіш пен жад карталарын беруді, тапсыруды және фото және бейнежазбаларды түсіруді есепке алу журналы
_________________________________________________________________
(бөлімшенің атауы)
"___" _______ 20 __ жылы басталды
"___" _______ 20 __ жылы аяқталды
Мұқабаның ішкі жағы
№ р/с
Портативті тасымалданатын бейнетіркегішті түгендеу нөмірі (портативті тасымалданатын бейнетіркегіш жад карталары)
Портативті тасымалданатын бейнетіркегішті пайдаланушының Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Күні мен уақыты, алғаны туралы қолы
Күні мен уақыты, тапсыру туралы қолы
Ақпаратты түсіру күні мен уақыты
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7