О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 23 февраля 2022 года № 14 "Об утверждении Правил проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 27 июня 2024 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2024 года № 34615
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 23 февраля 2022 года № 14 "Об утверждении Правил проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26925) следующее изменение:
Правила проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по работе с субъектами финансового мониторинга Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Д. Малахов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по защите и развитию конкуренции
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утвержден приказом
от 27 июня 2024 года № 3
Правила проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 11-1 Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" (далее – Закон), определяют порядок проведения оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма.

"Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының 2022 жылғы 23 ақпандағы № 14 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 27 маусымда № 34615 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының 2022 жылғы 23 ақпандағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26925 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізу қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қаржы мониторингі субъектілерімен жұмыс департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Д. Малахов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3 Бұйрықпен
бекітілген
Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізу қағидалары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-1-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді, кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне бағалау жүргізу тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) рабочая группа – группа, состоящая из числа участников оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, за исключением субъектов финансового мониторинга;
2) оценка рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма – определение уровней рисков способом анализа собранных данных для оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма;
3) риски легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма – нанесение ущерба финансовой системе и экономике страны, путем совершения финансовых операций (сделок) в целях легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, в связи с реализацией угроз и (или) наличием уязвимостей;
4) структурирование рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма – группирование и суммирование собранных данных для оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма для их последующего анализа;
5) ранжирование рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма – процедура установления относительной значимости (предпочтительности) собранных данных для оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма;
6) субъекты финансового мониторинга – субъекты финансового мониторинга, указанные в пункте 1 статьи 3 Закона;
7) угроза – деяние, лицо или группа лиц, объект, деятельность, которые потенциально наносят вред государству, обществу, экономике. В контексте легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма это понятие включает преступления, преступников, организованные преступные группы, террористические группы и поддерживающие их лица, их денежные средства, а также их деятельность по легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма;
8) государственные органы – государственные органы, которые осуществляют контроль за исполнением субъектами финансового мониторинга законодательства Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов и финансированию терроризма, в соответствии со статьей 14 Закона, а также с которыми взаимодействует уполномоченный орган, в соответствии со статьей 18 Закона.
9) уязвимость – область, в которой угроза реализовывается либо то, что содействует или способствует еҰ реализации. Включает характеристики и особенности конкретного сектора, финансового продукта или вида услуг, которые делают их привлекательными для целей легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жұмыс тобы – қаржы мониторингі субъектілерін қоспағанда, кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушылардың қатарынан тұратын топ;
2) кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау – кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау үшін жиналған деректерді талдау тәсілімен тәуекелдер деңгейін айқындау;
3) кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдері – қауіптерді іске асырумен және (немесе) осалдықтардың болуымен байланысты кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру мақсатында қаржы операцияларын (мәмілелерін) жасау арқылы елдің қаржы жүйесіне және экономикасына залал келтіру;
4) кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін құрылымдау –кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау үшін жиналған деректерді кейіннен оларға талдау жүргізу үшін топтастыру және қосындылау;
5) кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін ранжирлеу – кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау үшін жиналған деректердің салыстырмалы маңыздылығын (артықшылығын) анықтау рәсімі;
6) қаржы мониторингі субъектілері – Заңның 3-бабының 1-тармағында көрсетілген қаржы мониторингі субъектілері;
7) қауіп-қатер – мемлекетке, қоғамға, экономикаға ықтимал зиян келтіретін іс-әрекет, адам немесе адамдар тобы, объект, қызмет. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру мәнмәтінінде бұл ұғым қылмыстарды, қылмыскерлерді, ұйымдасқан қылмыстық топтарды, террористік топтарды және оларды, қолдайтын адамдарды, олардың ақша қаражаттарын, сондай-ақ олардың кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру бойынша іс-әрекетін қамтиды;
8) мемлекеттік органдар – қаржы мониторингі субъектілерінің Заңның 14-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасын орындауына бақылауды жүзеге асыратын, сондай-ақ Заңның 18-бабына сәйкес уәкілетті орган іс-қимыл жасайтын мемлекеттік органдар;
9) осалдылық - -қауіп-қатер іске асырылатын сала не оны іске асыруға жәрдемдесетін немесе ықпал ететін нәрсе. Нақты сектордың, қаржылық өнімнің немесе кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру мақсаттары үшін оларды тартымды ететін қызмет түрінің сипаттамалары мен ерекшеліктерін қамтиды;

10) последствия - означают влияние или вред, который оказан или причинен рисками легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, и включает влияние, связанной с этой преступной или террористической деятельностью на финансовые системы и учреждения, а также на всю экономику в целом;
11) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий финансовый мониторинг и принимающий иные меры по противодействию легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма, финансированию распространения оружия массового уничтожения в соответствии с Законом.
Глава 2. Участники оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма
3. Проведение комплексной, всесторонней оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма подразумевает участия в ней всех государственных органов и организаций, входящих в национальную систему противодействия легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма:
1) уполномоченный орган, в частности структурные подразделения в сфере отмывания доходов, поиска и возврата преступных активов, в сфере финансирования терроризма, наркобизнеса и распространения оружия массового уничтожения, антикоррупционного финансового мониторинга, оперативного анализа, превенции и аналитических разработок, следственного и оперативного департаментов;
2) Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции, Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
3) Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
4) Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
5) государственные органы;
6) субъекты финансового мониторинга;
7) государственный орган, осуществляющий анализ и мониторинг деятельности некоммерческих организаций на предмет выявления рисков финансирования терроризма.
Глава 3. Цель и задачи оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма
4. Целью оценки рисков является определение угроз и уязвимостей легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма в Республике Казахстан, выявления недостатков реализации мер по противодействию легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма.
5. Основными задачами оценки рисков являются получение понимания на страновом уровне о следующем:
1) об угрозах легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма (путем выявления актуальных угроз);
2) об основных методах, используемых для осуществления преступной деятельности;

10) салдарлар – кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерімен көрсетілген немесе келтірілген әсерді немесе зиянды білдіреді және қаржы жүйелері мен мекемелеріне, сондай-ақ экономикаға тұтас осы қылмыстық немесе террористік әрекетпен байланысты әсерді қамтиды;
11) уәкiлеттi орган – осы Заңға сәйкес қаржы мониторингiн жүзеге асыратын және қылмыстық жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмдi қаржыландыруға, жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы iс-қимыл жөніндегі өзге де шараларды қабылдайтын мемлекеттiк орган.
2 тарау. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушылар
3. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдеріне кешенді, жан-жақты бағалау жүргізу оған барлық мемлекеттік органдардың және кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылдың ұлттық жүйесіне кіретін өзге де ұйымдардың қатысуын көздейді:
1) уәкілетті орган, атап айтқанда, кірістерді жылыстату, қылмыстық активтерді іздеу және қайтару саласындағы, терроризмді, есірткі бизнесін және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қаржылық мониторинг, жедел талдау, превенция және талдау әзірлемелері саласындағы құрылымдық бөлімшелер, тергеу және жедел департаменттері;
2) Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті;
5) мемлекеттік органдар;
6) қаржы мониторингі субъектілері;
7) терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін анықтау тұрғысынан коммерциялық емес ұйымдардың қызметіне талдауды және мониторингті жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
2 тарау. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау мақсаты мен міндеттері
4. Тәуекелдерді бағалау мақсаты Қазақстан Республикасындағы кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру қатерлері мен осалдықтарын айқындау, кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды іске асырудағы кемшіліктерді анықтау болып табылады.
5. Тәуекелдерді бағалаудың негізгі міндеттері ел деңгейінде мыналарды түсіне білу болып табылады:
1) кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру қатерлері туралы (ең өзекті қауіп-қатерлерді анықтау арқылы);
2) қылмыстық әрекетті жүзеге асыру үшін пайдаланылатын негізгі әдістер туралы;

3) о продуктах и услугах (и способах их предоставления), подверженных риску и потенциально используемых в соответствующей преступной деятельности;
4) о требуемых мерах и приоритетного порядка их реализации.
Глава 4. Порядок проведения оценки легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма
6. Оценка рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма длится до 12 (двенадцать) месяцев.
Последующие оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма проводятся по истечении 36 (тридцать шесть) месяцев со дня начала предыдущей оценки рисков.
7. В целях оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма уполномоченным органом создается рабочая группа по оценке рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма.
Уполномоченный орган запрашивает у участников оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, за исключением субъектов финансового мониторинга, предложения по кандидатурам для включения в рабочую группу.
8. На основании представленных предложений уполномоченный орган утверждает состав рабочей группы.
9. Заседания рабочей группы проводятся не реже одного раза в квартал.
10. Уполномоченный орган координирует работу по проведению оценки рисков в сфере легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма.
11. Оценка рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма включает три этапа:
1) сбор данных;
2) обработка и анализ данных;
3) оценка рисков.
12. Государственные органы, в случае наличия информации, ежегодно не позднее 1 квартала, следующего за отчетным периодом, предоставляют в уполномоченный орган, данные для оценки рисков в разрезе каждого регулируемого сектора, в соответствии с приложениями 1, 2, 3, 5, 9 к данным Правилам, путем размещения в личных кабинетах государственных органов на платформе уполномоченного органа.
Приложение 3, 4, 6, 7, 8, 10 заполняется уполномоченным органом, на основании сведений, имеющихся в доступе уполномоченного органа, на основе статистических сведений базы данных Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 11 заполняется Национальным Банком Республики Казахстан.
Приложение 12 заполняется Министерством юстиции Республики Казахстан, Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Предоставление данных в уполномоченный орган осуществляется в соответствии со статьей 18 Закона.
13. Сведения по правоохранительным, специальным государственным и судебным органам формируются на основе статистических сведений базы данных Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Глава 5. Порядок обработки и анализа данных для оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма

3) тәуекелге ұшырайтын және тиісті қылмыстық әрекетте ықтимал пайдаланылатын өнімдер және қызметтер туралы (және оларды ұсыну тәсілдері);
4) талап етілетін шаралар және оларды іске асырудың басымды тәртібі туралы.
4 тарау. Кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға бағалау жүргізу тәртібі
6. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау 12 (он екі) айға дейін созылады.
Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін одан әрі бағалау тәуекелдердің алдыңғы бағалауының басталған күнінен бастап 36 (отыз алты) ай өткеннен кейін жүргізіледі.
7. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау мақсатында уәкілетті орган кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау жөніндегі жұмыс тобын құрады.
Уәкілетті орган қаржы мониторингі субъектілерін қоспағанда кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушылардан жұмыс тобына енгізу үшін кандидатуралар бойынша ұсыныстар сұрайды.
8. Уәкілеті орган ұсынылған ұсыныстар негізінде жұмыс тобының құрамын бекітеді.
9. Жұмыс тобының отырыстары тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
10. Уәкілетті орган кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру саласындағы тәуекелдерге бағалау жүргізу жөніндегі жұмысты үйлестіреді.
11. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауы үш кезеңді қамтиды:
1) деректерді жинау;
2) деректерді өңдеу және талдау;
3) тәуекелдерді бағалау.
12. Мемлекеттік органдар ақпарат болған жағдайда, осы Қағидалардың 1, 2, 3 5, 9-қосымшаларына сәйкес әрбір реттелетін сектор тұрғысында тәуекелдерді бағалауға арналған деректерді уәкілетті органның платформасында мемлекеттік органдардың жеке кабинеттерінде орналастыру арқылы уәкілетті органға жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі 1 тоқсаннан кешіктірмей ұсынады.
Уәкілетті орган 3, 4, 6, 7, 8, 10 қосымшаларды Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің деректер базасының статистикалық мәліметтеріне негізделген уәкілетті органның қолында бар мәліметтер негізінде толтырады.
11-қосымшаны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі толтырады.
12-қосымшаны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті толтырады.
Уәкілетті органға деректерді беру Заңның 18-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
13. Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және сот органдары бойынша мәліметтер Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің статистикалық мәліметтері негізінде қалыптастырылады.
5 тарау. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға арналған деректерді өңдеу және талдау тәртібі

14. Уполномоченный орган в течение 30 (тридцать) рабочих дней со дня получения всех данных проводит обработку собранных данных для оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма путем:
1) сравнения собранных данных на предмет соответствия и полноты;
2) структурирования собранных данных;
3) ранжирования собранных данных.
15. Уполномоченный орган после обработки данных осуществляет их анализ, который длится от 3 (три) до 5 (пять) месяцев, при проведении которого выявляет:
1) источник риска;
2) характер риска;
3) вероятность появления риска;
4) последствия риска.
16. По итогам анализа собранных данных уполномоченный орган формирует отчет, который содержит:
1) описание характера, источника, вероятности и последствий рисков;
2) итоги анализа собранных данных.
Глава 6. Порядок оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма
17. Рабочая группа со дня получения отчета в течение от 3 (трех) до 5 (пяти) месяцев рассматривает отчет и присваивает угрозам, уязвимостям и рискам один из следующих уровней:
1) "высокий" – имеются факты многократного совершения противоправного деяния в сфере легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма. Преступники имеют навыки (технические, финансовые и тому подобные) для совершения противоправных деяний;
2) "средний" – имеются факты, указывающие на попытки совершить или на совершение противоправного деяния в сфере легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма. Совершение противоправного деяния затруднительно с точки зрения раскрываемости и/или наказуемости преступлений. Имеются факты, указывающие на наличие навыков (технических, финансовых и тому подобных) для совершения преступниками противоправных деяний;
3) "низкий" – отсутствуют факты, указывающие на намерения преступников совершить деяния, связанные с легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма. Отсутствуют факты, указывающие на наличие навыков (технических, финансовых и тому подобных) для совершения преступниками противоправных деяний.
18. Рабочая группа по итогам рассмотрения и присвоения соответствующих уровней риска формирует итоговый отчет об оценке рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма (далее – итоговый отчет), который содержит:
1) описание оценки рисков;
2) выводы по оценке рисков;
3) заключения о принятии мер, направленных на снижение рисков.
19. При выявлении угроз рабочая группа учитывает следующие критерии, но не ограничивается ими:

14. Уәкілетті орган барлық деректерді алған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау үшін:
1) жиналған деректерді сәйкестігі мен толықтығы тұрғысынан салыстыру;
2) жиналған деректерді құрылымдау;
3) жиналған деректерді ранжирлеу арқылы жиналған деректерді өңдеуді жүргізеді.
15. Уәкілетті орган деректерді өңдегеннен кейін оларға 3 (үш) айдан 5 (бес) айға дейін созылатын талдау жүргізуді жүзеге асырады, оны жүргізу кезінде:
1) тәуекел көзін;
2) тәуекел сипатын;
3) тәуекелдің пайда болу ықтималдығын;
4) тәуекелдің салдарын анықтайды.
16. Уәкілетті орган жиналған деректерді талдау қорытындылары бойынша есеп қалыптастырады, онда:
1) тәуекелдердің сипатын, көзін, ықтималдығы мен салдарын сипаттау;
2) жиналған деректерді талдау нәтижелері қамтылады.
6 тарау. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау тәртібі
17. Жұмыс тобы есепті алған күннен бастап 3 (үш) айдан 5 (бес) айға дейін есепті қарайды және қауіп-қатерлерге, осалдылықтарға және тәуекелдерге мынадай деңгейлердің бірін береді:
1) "жоғары" - кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру саласында құқыққа қайшы әрекетті бірнеше рет жасау фактілері бар. Қылмыскерлердің құқыққа қайшы әрекеттерді жасауға (техникалық, қаржылық және сол сияқты) дағдылары бар;
2) "орташа" - кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру саласында құқыққа қайшы әрекет жасау ұмтылысын немесе жасағанын көрсететін фактілер бар. Құқыққа қайшы әрекеттер жасауы қылмысты ашу және/немесе жазалау тұрғысынан қиынырақ. Қылмыскерлердің құқыққа қайшы әрекеттерді жасауға дағдыларының (техникалық, қаржылық және сол сияқты) бар болуын көрсететін фактілер бар;
3) "төмен" - қылмыскерлердің кірістерді заңдастырумен (жылыстатумен) және терроризмді қаржыландырумен байланысты әрекетті жасауға ниеттенуін көрсететін фактілер жоқ. Қылмыскерлердің құқыққа қайшы әрекеттерді жасауға дағдыларының (техникалық, қаржылық және сол сияқтылар) бар болуын көрсететін фактілер жоқ.
18. Жұмыс тобы тәуекелдің тиісті деңгейлерін қарау және беру қорытындылары бойынша кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалау туралы қорытынды есепті (бұдан әрі – қорытынды есеп) құрастырады, онда:
1) тәуекелдерді бағалау сипаттамасы;
2) тәуекелдерді бағалау бойынша тұжырымдар;
3) тәуекелдерді төмендетуге бағытталған шараларды қабылдау қорытындылары қамтылады.
19. Қауіп-қатерлер анықталған кезде жұмыс тобы мынадай өлшемшарттарды ескереді, бірақ олармен шектелмейді:

1) виды совершаемых предикатных преступлений;
2) характер и масштаб соответствующей преступной деятельности;
3) сумма преступного дохода от преступной деятельности;
4) трансграничные потоки преступных доходов из Республики Казахстан и в Республику Казахстан;
5) сумме доходов от преступлений, совершаемых за рубежом, и легализуемых в Республике Казахстан;
6) характер и масштаб террористической деятельности в Республике Казахстан.
20. При выявлении уязвимостей, особое внимание обращается на:
1) наличие преобладающих секторов и продуктов;
2) наличие продуктов/услуг, способствующих проведению ускоренных или анонимных операций;
3) широкое распространение операций с наличными деньгами и трансграничных переводов денежных средств;
4) онлайн обслуживание;
5) виды клиентов (юридические лица, физические лица);
6) характер деловых отношений;
7) наличие клиентов, представляющих повышенный риск;
8) клиентская база в высокорисковых географических регионах (государства и территории, не выполняющие рекомендации Группы разработки финансовых мер борьбы с отмыванием денег, офшорные зоны, государства зоны повышенной террористической активности);
9) наличие клиентов – нерезидентов;
10) наличие клиентов из регионов, вызывающих интерес (государства с высоким уровнем коррупции, терроризма);
11) осуществление надлежащей проверки клиентов;
12) текущее положение мер по направлению сообщений;
13) наличие мер внутреннего контроля;
14) хранение данных;
15) регулирование вопросов, касающихся бенефициарного владения.
21. Рабочая группа в течение 10 (десять) рабочих дней со дня формирования итогового отчета передает его в уполномоченный орган.
22. Уполномоченный орган в течение 10 (десять) рабочих дней со дня получения итогового отчета направляет его на согласование участникам оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма.
23. Участники оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма направляют замечания и предложения либо сообщают об их отсутствии уполномоченному органу в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня получения итогового отчета.
В случае представления участниками оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма замечаний и предложений к итоговому отчету, уполномоченный орган в течение 5 (пять) рабочих дней возвращает его в рабочую группу для дальнейшей доработки.
Рабочая группа передает итоговый отчет с учетом замечаний и предложений в уполномоченный орган для дальнейшего направления участникам оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма в порядке, предусмотренные 22 и 23 пунктах Правил.

1) жасалған предикаттық қылмыстардың түрлері;
2) тиісті қылмыстық әрекеттің сипаты мен ауқымы;
3) қылмыстық әрекеттен түскен қылмыстық табыстың сомасы;
4) Қазақстан Республикасынан және Қазақстан Республикасына қылмыстық кірістердің трансшекаралық ағындары;
5) шет елдерде жасалатын және Қазақстан Республикасында заңдастырылатын қылмыстардан түсетін кірістер сомасы;
6) Қазақстан Республикасындағы террористік әрекеттің сипаты мен ауқымы.
20. Осалдылықтар анықталған кезде:
1) басымды секторлар мен өнімдердің болуына;
2) жеделдетілген немесе анонимді операцияларды жүргізуге ықпал ететін өнімдердің/қызметтердің болуына;
3) қолма-қол ақшамен жасалатын операциялардың және трансшекаралық ақша қаражаттары аударымдарының кең таралуына;
4) онлайн қызмет көрсетуге;
5) клиенттер (заңды тұлғалар, жеке тұлғалар) түрлеріне;
6) іскерлік қатынастардың сипатына;
7) жоғары тәуекелді ұсынатын клиенттердің бар болуына;
8) жоғары тәуекелді географиялық аймақтардағы клиенттік базаға (Ақшаны жылыстатуға қарсы күрестің қаржылық шараларын әзірлеу тобының ұсынымдарын орындамайтын мемлекеттер мен аумақтар, офшорлық аймақтар, террористік белсенділігі жоғары аймақтағы мемлекеттер);
9) резидент емес клиенттердің бар болуына;
10) қызығушылық тудыратын өңірлерден (жоғары сыбайлас жемқорлық, терроризм деңгейі бар мемлекеттер) клиенттердің бар болуына;
11) клиенттерге тиісінше тексеруді жүзеге асыруға;
12) хабарламаларды жолдау бойынша шаралардың ағымдағы жағдайына;
13) ішкі бақылау шараларының бар болуына;
14) деректерді сақтауға;
- бенефициарлық иеленуге қатысты мәселелерді реттеуге ерекше назар аударылады.
21. Жұмыс тобы қорытынды есепті құрастырған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органға береді.
22. Уәкілетті орган қорытынды есепті алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оны кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушыларға келісуге жолдайды.
23. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушылар қорытынды есепті алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға ескертулер мен ұсыныстар жібереді не олардың жоқтығы туралы хабарлайды.
Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушылар қорытынды есепке ескертулер мен ұсыныстар берген жағдайда, уәкілетті орган 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны одан әрі пысықтау үшін жұмыс тобына қайтарады.
Жұмыс тобы ескертулер мен ұсыныстарды ескере отырып, қорытынды есепті одан әрі Қағидалардың 22 және 23-тармақтарында көзделген тәртіппен кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушыларға жіберу үшін уәкілетті органға береді.

24. В случае непредставления участниками оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма позиций в сроки, указанные в пункте 23 Правил, итоговые отчеты считаются согласованными.
25. Уполномоченный орган выносит для рассмотрения и одобрения на заседании Межведомственного совета по вопросам предупреждения легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма (далее – Межведомственный совет), создаваемого уполномоченным органом, в соответствии с графиком заседаний Межведомственного совета согласованные с участниками оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма итоговый отчет.
26. Уполномоченный орган после одобрения Межведомственным советом в течение 30 (тридцать) рабочих дней размещает итоговую публичную версию отчета в открытой части официального Интернет-ресурса Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.
Итоговая закрытая версия отчета направляется участниками оценки рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, а также размещается в личных кабинетах субъектов финансового мониторинга на платформе уполномоченного органа.
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 1
к правилам проведения
оценки рисков легализации
(отмывания) доходов и
финансирования терроризма
Политика противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма государственного органа (наименование государственного органа) по регулируемому сектору (субъекту)
Нормативно-правовая база, регулирующая деятельность подконтрольных субъектов финансового мониторинга в сфере противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
Количество принятых нормативных правовых актов
Наименование нормативного правового акта
Краткая фабула нормативного правового акта
202 __ год
202 __ год
202 __ год
202 __ год
202 __ год
202 __ год
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1.
1.
1.
1.
1.
1.
1.
1.
1.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
Примечание: В первых столбцах в каждом из разделов указываются действующие нормативные правовые акты. В последующих столбцах указываются новые принятые нормативные правовые акты, а также дополнения и изменения в действующие в отчетном периоде.
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 2
к правилам проведения
оценки рисков легализации
(отмывания) доходов и
финансирования терроризма
Превентивные меры государственного органа (наименование государственного органа) по регулируемому сектору (субъекту)
Контрольно-надзорные функции
Наименование
202 __ год
202 __ год
202 __ год

24. Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушылар Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген мерзімдерде ұстанымдарын ұсынбаған жағдайда, қорытынды есептер келісілген болып есептеледі.
25. Уәкілетті органмен құрылатын Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастырудың (жылыстатудың) және терроризмді қаржыландырудың алдын алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық кеңестің (бұдан әрі – Ведомствоаралық кеңес) отырысында қарау және мақұлдау үшін уәкілетті орган кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушылармен келісілген қорытынды есепті Ведомствоаралық кеңес отырыстарының кестесіне сәйкес шығарады.
26. Уәкілетті орган есептің қорытынды жария нұсқасын Ведомствоаралық кеңес мақұлдағаннан кейін 30 (отыз) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің ресми Интернет-ресурсының ашық бөлігінде орналастырады.
Есептің қорытынды жабық нұсқасы кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін бағалауға қатысушыларға жолданады, сондай-ақ уәкілетті органның платформасында қаржы мониторингі субъектілерінің жеке кабинеттерінде орналастырылады.
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу
қағидаларына
1 қосымша
Реттелетін сектор (субъект) бойынша мемлекеттік органның (мемлекеттік органның атауы) қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саясаты
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл саласында бақыланатын қаржы мониторингі субъектілерінің қызметін реттейтін нормативтік-құқықтық база
Қабылданған нормативтік құқықтық актілер саны
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Нормативтік құқықтық актінің қысқаша фабуласы
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1.
1.
1.
1.
1.
1.
1.
1.
1.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
2.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
3.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
4.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
5.
Ескерту: Әрбір бөлімдердің бірінші бағандарында қолданыстағы нормативтік құқықтық актілер көрсетіледі. Келесі бағандарда жаңадан қабылданған нормативтік құқықтық актілер, сондай-ақ есепті кезеңдегі қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерге толықтырулар мен өзгерістер көрсетіледі.
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
2 қосымша
Реттелетін сектор (субъект) бойынша мемлекеттік органның (мемлекеттік органның атауы) алдын алу шаралары
Бақылау-қадағалау функциялары
Атауы
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл

1. Количество субъектов финансового мониторинга, включенных в зарегистрированный (лицензированный) реестр
2. Количество субъектов финансового мониторинга, подвергшихся надзорным мероприятиям в рамках законодательства Республики Казахстан, включая законодательство о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
Выездные
дистанционные
3. Количество выявленных нарушений по статье 214 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V "Об административных правонарушениях"
4. Наложено штрафов по статье 214 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V "Об административных правонарушениях" (тысяч тенге)
5. Взыскано штрафов по статье 214 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V "Об административных правонарушениях" (тысяч тенге)
6. Количество вынесенных предупреждений/письменных предписаний
7. Количество выданных лицензий/разрешений
8. Количество приостановленных лицензий-разрешений в рамках статьи 214 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V "Об административных правонарушениях":
типы нарушений:
9. Количество отказов/отзывов в выдаче лицензий/разрешений в рамках ст. 214 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V "Об административных правонарушениях"
типы нарушений:
Примечание: Данная форма заполняется отдельно по каждому регулируемому сектору.
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 3
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Использование инструментов и услуг субъектов, регулируемых государственным органом (наименование государственного органа) в целях легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем, и финансирования терроризма
Угрозы отмывание доходов/ финансирование терроризма
Наименование
Период
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1. Количество полученных постановлений в том числе:
- выемка
- об аресте (обременении) имущества, активов
- сумма по аресту/ обременению (активов, имущества)
2. Основание проведения выемки
Номер единого реестра досудебных расследований, статьи Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V
3. Основание наложения ареста/обременения
Номер единого реестра досудебных расследований, статьи Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V
...
4. Вид продукта/услуги
...
5. Типы клиентов, в отношении которых производился арест/выемка
Физическое лицо или юридическое лицо и другие, количество
Примечание: Данная форма заполняется отдельно по каждому регулируемому сектору.
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 4
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Полномочия, ответственность и иные институциональные меры государственного органа (наименование государственного органа) по регулируемому сектору (субъекту)
Взаимодействие с подразделением финансовой разведки
Наименование
202 __ год
202 __ год
202 __ год

1. Тіркелген (лицензияланған) тізілімге енгізілген қаржы мониторингі субъектілерінің саны
2. Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнаманы қоса алғанда, Қазақстан Республикасының заңнамасы шеңберінде қадағалау іс-шараларына түскен қаржы мониторингі субъектілерінің саны
көшпелі
қашықтықтан
3. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V Кодексінің 214-бабы бойынша анықталған бұзушылықтар саны
4. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V Кодексінің 214-бабы бойынша айыппұлдар салынды (мың теңге)
5. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V Кодексінің 214-бабы бойынша айыппұлдар өндіріліп алынды (мың теңге)
6. Шығарылған ескертулер/жазбаша ұйғарымдар саны
7. Берілген лицензиялар/рұқсаттар саны
8. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V Кодексінің 214-бабы шеңберінде тоқтатыла тұрған лицензиялардың/рұқсаттардың саны:
бұзушылықтар түрлері::
9. "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V Кодексінің 214-бабы шеңберінде лицензиялар/рұқсаттар беруден бас тарту/кері қайтарып алулар саны
бұзушылықтар түрлері:
Ескерту: Аталмыш нысан әрбір реттелетін сектор бойынша жеке толтырылады.
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
3 қосымша
Мемлекеттік орган (мемлекеттік органның атауы) реттейтін субъектілердің құралдары мен қызметтерін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру мақсатында пайдалану
Кірістерді жылыстату/терроризмді қаржыландыру қауіп-қатерлері
Атауы
Кезең
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1. Алынған қаулылардың саны оның ішінде:
- алып қою
- мүлікке, активтерге тыйым салу (ауыртпалық) туралы
-(активтерге, мүлікке) тыйым салу/ ауыртпалық бойынша сома
2. Алып қою жүргізу негізі
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің баптары
3. Тыйым салу/ауыртпалық негізі
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің баптары
...
4. Өнім/қызмет түрі
...
5. Тыйым салу/алып қою жүргізілген клиенттердің түрлері
Жеке тұлға немесе заңды тұлға және басқалар, саны
Ескерту: Аталмыш нысан әрбір реттелетін сектор бойынша жеке толтырылады.
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
4 қосымша
Реттелетін сектор (субъект) бойынша мемлекеттік органның (мемлекеттік органның атауы) өкілеттіктері, жауапкершілігі және өзге де институционалдық шаралары
Қаржылық барлау бөлімшелерімен өзара іс-қимыл
Атауы
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл

1. Количество направленных сообщений:
- о подозрительных операциях
Сумма по направленным сообщениям в уполномоченный орган по финансовому мониторингу
- о пороговых операциях
Сумма по направленным сообщениям в уполномоченный орган по финансовому мониторингу
- о приостановленных подозрительных операциях
Сумма по направленным сообщениям в уполномоченный орган по финансовому мониторингу
2. Тип клиента, по которым направлены сообщения в подразделение финансовой разведки
- физическое лицо
- юридическое лицо
- национальное публичное должностное лицо
- иностранное публичное должностное лицо
Взаимодействие с правоохранительными и специальными государственными органами

1. Жолданған хабарламалар саны:
- күдікті операциялар туралы
Қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органға жолданған хабарламалар бойынша сома
- шекті операциялар туралы
Қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органға жолданған хабарламалар бойынша сома
- тоқтатылған күдікті операциялар
Қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органға жолданған хабарламалар бойынша сома
2. Қаржылық барлау бөлімшелеріне олар бойынша хабарламалар жолданған клиенттің түрі
- жеке тұлға
- заңды тұлға
- ұлттық жария лауазымды адам
- шетел жария лауазымды адам
Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл

3. Количество приостановленных подозрительных операций, использованных при возбуждении уголовных дел
Номер единого реестра досудебных расследований, статьи Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V
Примечание: Данная форма заполняется отдельно по каждому регулируемому сектору.
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 5
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Международное сотрудничество государственного органа по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма по регулируемому сектору
наименование государственного органа)
Наименование
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1
Международное взаимодействие по имплементации опыта иностранного государства в национальную систему противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма (наименование нормативного правового акта)
1.
1.
1.
2.
2.
2.
3.
3.
3.
4.
4.
4.
2
Количество взаимодействий с иностранными организациями по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
Управление Организации Объединенных Наций по наркотикам и преступности
Евразийская группа по противодействию легализации преступных доходов и финансированию терроризма
Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе
Всемирный Банк
и другие…
3
Количество стран взаимодействия с государственным органом
Соединенные Штаты Америки
Китайская Народная Республика
Российская Федерация
и другие…
4
Описание нормативного правового акта по взаимодействию в рамках противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма
Примечание: Данная форма заполняется отдельно по каждому регулируемому сектору.
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 6
к правилам проведения оценки
исков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Целевые финансовые санкции субъектов, регулируемых государственным органом (наименование государственного органа)
Наименование
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1
Количество приостановленных операций, связанных с финансированием терроризма
Количество приостановленных операций, связанных с финансированием распространения оружия массового уничтожения
2
Количество приостановленных операций по заработной плате лиц, включенных в Перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма/ финансированием распространения оружия массового уничтожения
3
Количество отказов в проведении операций лиц, включенных в Перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма/ финансированием распространения оружия массового уничтожения
4
Количество проведенных операций по социальным выплатам
5
Сумма по проведенным операциям по социальным выплатам
6
Количество проведенных операций по заработной плате
7
Сумма выплаты по проведенным операциям по заработной плате
Примечание: Данные по социальным выплатам и заработной плате используются для лиц, находящихся в Перечне организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма/финансированием распространения оружия массового уничтожения.
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 7
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Для правоохранительных и специальных государственных органов сведения по ст. 18 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 191-IV "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" (наименование правоохранительного органа и специального государственного органа)
Информация по отмывания денег
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1
Количество направленных санкционированных запросов в уполномоченный орган по финансовому мониторингу, связанных с отмыванием денег по пункту 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 191-IV "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма"
1
2
Количество направленных информирований в рамках пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 191-IV "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" в уполномоченный орган по финансовому мониторингу, связанных с отмыванием денег
2
3
Количество полученных инициативных материалов от уполномоченного органа в рамках статьи 16 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 191-IV "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", связанных с отмыванием денег
3
4
Количество возбужденных дел по статье 218 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V
4
в том числе по инициативным материалам финансовой разведки
5
Сумма конфискованного имущества в рамках досудебного производства, связанных с отмыванием денег
5
в том числе по инициативным материалам финансовой разведки
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 8
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Для судебных органов
Информация по отмыванию денег
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1
Количество рассмотренных в суде дел по статье 218 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V
в том числе как дополнительная статья к основной
2
Количество вынесенных решений о конфискации по статье 218 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V (общая сумма, тысяч тенге)
активов, на сумму (тысяч тенге)
имущества, на сумму (тысяч тенге)
3
Количество осужденных лиц по статье 218 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V на сроки
до 3-х лет

3. Қылмыстық істерді қозғау кезінде пайдаланылған тоқтатыла тұрған күдікті операциялардың саны
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің баптары
Ескертпе: Аталмыш нысан әрбір реттелетін сектор бойынша жеке толтырылады.
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
5 қосымша
Реттелетін сектор бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша мемлекеттік органның (мемлекеттік органның атауы) халықаралық ынтымақтастығы
Атауы
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1
Шет мемлекеттің тәжірибесін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимылдың ұлттық жүйесіне имплементтеу бойынша халықаралық өзара іс-қимыл (нормативтік құқықтық актінің атауы)
1.
1.
1.
2.
2.
2.
3.
3.
3.
4.
4.
4.
2
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша шетелдік ұйымдармен өзара іс-қимыл саны
Біріккен Ұлттар Ұйымының Есірткілер және қылмыс жөніндегі басқармасы
Қылмыстық кірістерді заңдастыруға және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі еуразиялық топ
Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы
Дүниежүзілік Банк
және басқалар…
3
Мемлекеттік органмен өзара іс-қимыл жасайтын елдердің саны
Америка Құрама Штаттары
Қытай Халық Республикасы
Ресей Федерациясы
және басқалар…
4
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл шеңберіндегі өзара іс-қимыл бойынша нормативтік құқықтық актінің сипаттамасы
Ескерту: Аталмыш нысан әрбір реттелетін сектор бойынша жеке толтырылады.
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
6 қосымша
Мемлекеттік орган (мемлекеттік органның атауы) реттейтін субъектілердің нысаналы қаржылық санкциялары
Атауы
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1
Терроризмді қаржыландырумен байланысты тоқтатыла тұрған операциялардың саны
Жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты тоқтатыла тұрған операциялардың саны
2
Терроризмді қаржыландырумен/жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген адамдардың жалақылары бойынша тоқтатыла тұрған операциялардың саны
3
Терроризмді қаржыландырумен/жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдардың тізбесіне енгізілген адамдардың операцияларын жүргізуден бас тарту саны
4
Әлеуметтік төлемдер бойынша жүргізілген операциялар саны
5
Әлеуметтік төлемдер бойынша жүргізілген операциялар бойынша сома
6
Жалақы бойынша жүргізілген операциялар саны
7
Жалақы бойынша жүргізілген операциялар бойынша төлем сомасы
Ескерту: Әлеуметтік төлемдер мен жалақы бойынша деректер терроризмді қаржыландырумен/жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен адамдар тізбесіндегі адамдар үшін пайдаланылады.
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
7 қосымша
Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар үшін "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы № 191-IV Заңының 18-бабы бойынша мәліметтер туралы Заңның 18-бабы бойынша мәліметтер (құқық қорғау органының және арнаулы мемлекеттік органның атауы)
Ақшаны жылыстату бойынша ақпарат
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
Терроризмді қаржыландыру бойынша ақпарат
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы № 191-IV Заңының 18-бабының 3-тармағы бойынша ақшаны жылыстатумен байланысты қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органға жолданған санкцияланған сұрау салулардың саны
1
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы № 191-IV Заңының 18-бабының 3-тармағы бойынша терроризмді қаржыландырумен байланысты қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органға жолданған санкцияланған сұраулардың саны
2
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы № 191-IV Заңының 18-бабының 2-тармағы шеңберінде ақшаны жылыстатумен байланысты қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органға жолданған хабарлаулардың саны
2
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы № 191-IV Заңының 18-бабының 2-тармағы шеңберінде терроризмді қаржыландырумен байланысты қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органға жолданған хабарлаулардың саны
3
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы № 191-IV Заңының 16-бабы шеңберінде ақшаны жылыстатумен байланысты уәкілетті органнан алынған бастамашылық материалдардыңсаны
3
Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы № 191-IV Заңының 16-бабы шеңберінде терроризмді қаржыландырумен байланысты уәкілетті органнан алынған бастамашылық материалдардың саны
4
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 218-бабы бойынша қозғалған қылмыстық істердің саны
4
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 258-бабы бойынша қозғалған қылмыстық істердің саны
соның ішінде қаржылық барлаудың бастамашылық материалдары бойынша
соның ішінде қаржылық барлаудың бастамашылық материалдары бойынша
5
Ақшаны жылыстатумен байланысты сотқа дейінгі іс жүргізу шеңберінде тәркіленген мүлік сомасы
5
Терроризмді қаржыландырумен байланысты сотқа дейінгі іс жүргізу шеңберінде тәркіленген мүлік сомасы
соның ішінде қаржылық барлаудың бастамашылық материалдары бойынша
соның ішінде қаржылық барлаудың бастамашылық материалдары бойынша
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу
қағидаларына
8 қосымша
Сот органдары үшін
Ақшаны жылыстату бойынша ақпарат
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 218-бабы бойынша сотта қаралған істер саны
оның ішінде негізгі бапқа қосымша бап ретінде
2
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 218-бабы бойынша тәркілеу туралы қабылданған шешімдердің саны (жалпы сомасы, мың теңге)
активтер, сомаға (мың теңге)
мүліктер, сомаға (мың теңге)
3
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 218-бабы бойынша мерзімге сотталған адамдардың саны
3 жылға дейін

от 3-х до 5 лет
от 5-х до 7 лет
свыше семи лет
Информация по финансированию терроризма
202 __ год
202 __ год
202 __ год
4
Количество рассмотренных в суде дел по статье 258 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V
в том числе как дополнительная статья к основной
5
Количество вынесенных решений о конфискации по статье 258 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V (общая сумма, тысяч тенге)
активов, на сумму (тысяч тенге)
имущества, на сумму (тысяч тенге)
6
Количество осужденных лиц по статье 258 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года № 226-V на сроки
от 5 до 7 лет
от 7-х до 12 лет
свыше 12 лет
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 9
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования
терроризма
Информация по повышению квалификации работников регулируемого сектора (субъекта) государственным органом (наименование государственного органа)
Наименование
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1.
Количество проведенных обучающих семинаров, тренингов и других мероприятий по повышению квалификации сотрудников
1.1.
в том числе на Национальной площадке совместно с:

3 жылдан 5 жылға дейін
5 жылдаан 7 жылға дейін
жеті жылдан артық
Терроризмді қаржыландыру бойынша ақпарат
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
4
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 258-бабы бойынша сотта қаралған істер саны
оның ішінде негізгі бапқа қосымша бап ретінде
5
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 258-бабы бойынша тәркілеу туралы қабылданған шешімдердің саны (жалпы сомасы, мың теңге)
активтер, сомаға (мың теңге)
мүліктер, сомаға (мың теңге)
6
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі № 226-V Қылмыстық кодексінің 258-бабы бойынша мерзімге сотталған адамдардың саны
5 жылдан 7 жылға дейін
7 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан артық
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
9 қосымша
Мемлекеттік органның (мемлекеттік органның атауы) реттелетін сектор (субъект) қызметкерлерінің біліктілігін арттыруы бойынша ақпарат
Атауы
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1.
Қызметкерлердің біліктілігін арттыру бойынша өткізілген оқыту семинарларының, тренингтердің және басқа да іс-шаралардың саны
1.1.
оның ішінде Ұлттық алаңда:

1.1.1.
Агентством Республики Казахстан по финансовому мониторингу
количество обученных сотрудников сектора (субъекта)
1.1.2.
Академией финансового мониторинга "AML Academy"
количество обученных сотрудников сектора (субъекта)
1.1.3.
Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
количество обученных сотрудников сектора (субъекта)
1.1.4.
Международным финансовым центром "Астана"
количество обученных сотрудников сектора (субъекта)

1.1.1.
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігімен бірлесіп
сектордың (субъектінің) оқытылған қызметкерлерінің саны
1.1.2.
"AML Academy" қаржылық мониторинг академиясымен бірлесіп
сектордың (субъектінің) оқытылған қызметкерлерінің саны
1.1.3.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясымен бірлесіп
сектордың (субъектінің) оқытылған қызметкерлерінің саны
1.1.4.
"Астана" халықаралық қаржы орталығымен бірлесіп
сектордың (субъектінің) оқытылған қызметкерлерінің саны

1.1.5.
и другие…
1.2.
в том числе с привлечением иностранных доноров:
1.2.1.
Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе
количество обученных сотрудников сектора (субъекта)
1.2.2.
Управление Организации Объединенных Наций по наркотикам и преступности
количество обученных сотрудников сектора (субъекта)
1.2.3.
Всемирного Банка
количество обученных сотрудников сектора (субъекта)
1.2.4.
и другие…
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 10
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Для подразделения финансовой разведки
Информация по уголовным делам и судебным решениям
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1
Вид преступления
отмывание денег
финансирование терроризма
предикатное преступление: уточнить какое
2
Фигуранты дела/запроса
физическое лицо
юридическое лицо
3
Резидентство фигуранта
резидент
нерезидент
4
Субъекты финансового мониторинга, фигурировавшие в делах/запросах
физическое лицо
юридическое лицо
5
Резидентство фигурировавших субъектов финансового мониторинга
резидент
нерезидент
6
Услуги и продукты
7
Сумма ущерба/дохода (тысяч тенге)
8
Преступный доход (тысяч тенге)
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 11
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Для оценки рисков трансграничного передвижения денежных средств
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1
Количество операций по переводу денег за рубеж, из них:
- юридическими лицами;
- физическими лицами;
- юридическими лицами-нерезидентами;
- физическими лицами-нерезидентами;
2
Количество операций по переводу денег из-за рубежа
- юридическими лицами;
- физическими лицами;
- юридическими лицами-нерезидентами;
- физическими лицами-нерезидентами;
3
Сумма операций по переводу денег за рубеж (тысяч тенге)
- юридическими лицами;
- физическими лицами;
- юридическими лицами-нерезидентами;
- физическими лицами-нерезидентами;
4
Сумма операций по переводу денег из-за рубежа (тысяч тенге)
- юридическими лицами;
- физическими лицами;
- юридическими лицами-нерезидентами;
- физическими лицами-нерезидентами;
5
Страны, куда осуществлялось наибольшее количество денежных переводов (указать 10 стран)
- юридическими лицами;
- физическими лицами;
- юридическими лицами-нерезидентами;
- физическими лицами-нерезидентами;
6
Страны, откуда осуществлялось наибольшее количество денежных переводов (указать 10 стран)
- юридическими лицами;
- физическими лицами;
- юридическими лицами-нерезидентами;
- физическими лицами-нерезидентами;
от 27 июня 2024 года № 3
Приложение 12
к правилам проведения оценки
рисков легализации (отмывания)
доходов и финансирования терроризма
Для оценки рисков юридических лиц и образований
202 __ год
202 __ год
202 __ год
1
Количество зарегистрированных субъектов хозяйствования:
- юридические лица;
- индивидуальные предприниматели;
- юридические лица-нерезиденты;
2
Количество зарегистрированных коммерческих организаций, из них:
- товарищество с ограниченной ответственностью;
- товарищество с дополнительной ответственностью;
- производственный кооператив
- полное товарищество;
- коммандитное товарищество;
- акционерное общество
- филиал
- представительство
3
Количество юридических лиц, признанных бездействующими, из них:
- товарищество с ограниченной ответственностью;
- товарищество с дополнительной ответственностью;
- производственный кооператив
- полное товарищество;
- коммандитное товарищество;
- акционерное общество
- филиал
- представительство
4
Количество ликвидированных юридических лиц, из них:
- товарищество с ограниченной ответственностью;
- товарищество с дополнительной ответственностью;
- производственный кооператив
- полное товарищество;
- коммандитное товарищество;
- акционерное общество
- филиал
- представительство
5
Количество выявленных нарушений, в том числе:

1.1.5.
және басқалар…
1.2.
оның ішінде шетелдік донорларды тарта отырып:
1.2.1.
Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы
сектордың (субъектінің) оқытылған қызметкерлерінің саны
1.2.2.
Біріккен Ұлттар Ұйымының Есірткі және қылмыс жөніндегі басқармасы
сектордың (субъектінің) оқытылған қызметкерлерінің саны
1.2.3.
Дүниежүзілік Банк
сектордың (субъектінің) оқытылған қызметкерлерінің саны
1.2.4.
және басқалар…
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
10 қосымша
Қаржылық барлау бөлімшелері үшін
Қылмыстық істер және сот шешімдері туралы ақпарат
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1
Қылмыс түрі
ақшаны жылыстату
терроризмді қаржыландыру
предикаттық қылмыс: қайсысы екенін нақтылау
2
Іс/сұрау салу фигуранттары
жеке тұлға
заңды тұлға
3
Фигуранттың резиденттігі
резидент
бейрезидент
4
Істерде/сұрау салуларда көрсетілген қаржы мониторингі субъектілері
жеке тұлға
заңды тұлға
5
Көрсетілген қаржы мониторингі субъектілерінің резиденттігі
резидент
бейрезидент
6
Қызметтер мен өнімдер
7
Залал/кіріс сомасы (мың теңге)
8
Қылмыстық табыс (мың теңге)
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
11 қосымша
Ақша қаражаттарының трансшекаралық қозғалысының тәуекелдерін бағалау үшін
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1
Шетелге ақша аудару бойынша операциялардың саны, оның ішінде:
- заңды тұлғалар;
- жеке тұлғалар;
- бейрезидент заңды тұлғалар;
- бейрезидент жеке тұлғалар;
2
Шетелден ақша аудару бойынша операциялардың саны
- заңды тұлғалар;
- жеке тұлғалар;
- бейрезидент заңды тұлғалар;
- бейрезидент жеке тұлғалар;
3
Шетелге ақша аудару бойынша операциялар сомасы (мың теңге)
- заңды тұлғалар;
- жеке тұлғалар;
- бейрезидент заңды тұлғалар;
- бейрезидент жеке тұлғалар;
4
Шетелден ақша аудару бойынша операциялар сомасы (мың теңге)
- заңды тұлғалар;
- жеке тұлғалар;
- бейрезидент заңды тұлғалар;
- бейрезидент жеке тұлғалар;
5
Ең көп ақша аударымдары жүзеге асырылған елдер (10 ел көрсетілсін)
- заңды тұлғалар;
- жеке тұлғалар;
- бейрезидент заңды тұлғалар;
- бейрезидент жеке тұлғалар;
6
Одан ең көп ақша аударымдары жүзеге асырылған елдер (10 ел көрсетілсін)
- заңды тұлғалар;
- жеке тұлғалар;
- бейрезидент заңды тұлғалар;
- бейрезидент жеке тұлғалар;
2024 жылғы 27 маусымдағы
№ 3
Кірістерді заңдастыру
(жылыстату) және терроризмді
қаржыландыру тәуекелдеріне
бағалау жүргізу қағидаларына
12 қосымша
Заңды тұлғалар мен білім тәуекелдерін бағалау үшін
202 __ жыл
202 __ жыл
202 __ жыл
1
Тіркелген шаруашылық субъектілердің саны:
-заңды тұлғалар;
- жеке кәсіпкерлер;
- бейрезидент заңды тұлғалар;
2
Тіркелген коммерциялық ұйымдардың саны, оның ішінде:
- жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
- қосымша жауапкершілігі бар серіктестік;
- өндірістік кооператив;
- толық серіктестік;
- коммандиттік серіктестік;
-акционерлік қоғам;
- филиал;
- өкілдік
3
Іс-әрекет етпейтін деп танылған заңды тұлғалардың саны, оның ішінде:
- жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
- қосымша жауапкершілігі бар серіктестік;
- өндірістік кооператив;
- толық серіктестік;
- коммандиттік серіктестік;
-акционерлік қоғам;
- филиал;
- өкілдік
4
Таратылған заңды тұлғалардың саны, оның ішінде:
- жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
- қосымша жауапкершілігі бар серіктестік;
- өндірістік кооператив;
- толық серіктестік;
- коммандиттік серіктестік;
-акционерлік қоғам;
- филиал;
- өкілдік
5
Анықталған бұзушылықтардың саны, соның ішінде:

- по статье 463 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V "Об административных правонарушениях"
- по статье 466 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года № 235-V "Об административных правонарушениях"

- "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V Кодексінің 463-бабы бойынша
- "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі № 235-V Кодексінің 466-бабы бойынша