Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2024 года № 34655.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила оказания государственной услуги "Правила выдачи лицензий на предоставление специальных социальных услуг", согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 28 июня 2024 года № 230
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок лицензирование на предоставление специальных социальных услуг".
2. Государственная услуга "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом труда и социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - услугодатель).

"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда № 34655 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Арнаулы әлеуметтік қызметтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, ииновациялар жән
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 230 Бұйрығына
қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялау тәртібін айқындайды.
2. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялар беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

3. Комитет труда и социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Комитет) является лицензиаром, осуществляющим лицензирование деятельности в сфере предоставления специальных социальных услуг.
4. Лицензия на предоставление специальных социальных услуг выдается субъектам, предоставляющим специальные социальные услуги в области социальной защиты населения согласно приложению 3 настоящих Правил.
5. Лицензия на право занятия деятельностью по предоставлению специальных социальных услуг является генеральной, неотчуждаемой, бесплатной и не передается лицензиатом другому физическому или юридическому лицу. Лицензия выдается на казахском и русском языках.
6. Действие лицензии распространяется на всей территории Республики Казахстан, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет заявление через Портал социальных услуг (далее – Портал) и документы, указанные в пункте 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии субъектам, предоставляющим специальные социальные услуги" (далее – Перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. На Портале в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии заявления (запроса) для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
9. При обращении услугополучателя через Портал, данные из заявления автоматически передаются в АИС "Е-Собес".
10. Сведения о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматизированном режиме из АИС "Е-Собес" в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
11. При обращении, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется за день до окончания срока оказания государственной услуги.
12. Услугодатель в течение 2 рабочих дней с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов.
13. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на медицинскую деятельность, разрешительные документы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и пожарной безопасности содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті (бұдан әрі - Комитет) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асыратын лицензиар болып табылады.
4. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерге беріледі.
5. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметпен айналасу құқығына лицензия жалпыға ортақ, иеліктен шығарылмайтын, тегін болып табылады және оны лицензиат басқа жеке немесе заңды тұлғаға бере алмайды. Лицензия қазақ және орыс тілдерінде беріледі.
6. Лицензия Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында қолданылады.
2 тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қағидаларға 1 – қосымшаға сәйкес Әлеуметтік қызметтер порталы (бұдан әрі-Портал) арқылы өтінішті және қосымшаға сәйкес "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 9 -тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі-осы негізгі талаптардың тізбесі) жібереді.
8. Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің (сұрау салудың) қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы әлеуметтік қызметтер порталы, портал арқылы жүгінген кезде өтініштен алынған деректер автоматты түрде "Е-Собес" ААЖ-ға беріледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтер автоматтандырылған режимде "Е-Собес" ААЖ-дан Мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
11. Өтініш берген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемелекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді.
12. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар тіркелген сәттен бастап 2 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
13. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, медициналық қызметке лицензия туралы мәліметтерді, мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған халықтың санитарлық – эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы рұқсат беру құжаттары мен өрт қауіпсіздігіне сәйкестігі туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

14. При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель в указанный срок готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, который направляется в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, в личный кабинет услугополучателя на Портале.
15. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов для выдачи лицензии, услугодатель в течение 15 рабочих дней проверяет документы согласно квалификационным требованиям и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34624) (далее – Квалификационные требования), и их соответствие Перечню основных требований, с посещением услугополучателя по месту нахождения услугополучателя.
По результатам проверки документов услугодатель формирует экспертное заключение и предоставляет его на рассмотрение комиссии по лицензированию в сфере предоставления специальных социальных услуг (далее – Комиссия).
16. Состав и положение о комиссии утверждаются приказом председателя Комитета.
17. Комиссия принимает решение в течение 2 (двух) рабочих дней с момента поступления экспертного заключения.
18. Со дня вынесения решения комиссии услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней формирует электронное решение - лицензию либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, которое направляется на согласование и проверку руководителя услугодателя.
19. Руководитель услугодателя проверяет решение и подписывает его с использованием ЭЦП в течение 1 (одного) рабочего дня.
20. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания с целью предоставления услугополучателю возможности выразить его позицию по предварительному решению.
21. Уведомление о заслушивании направляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее трех (трех) рабочих дней со дня уведомления.

14. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі-ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жіберілетін өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
15. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны беру үшін құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші 15 жұмыс күні ішінде құжаттарды "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі-біліктілік талаптары) сәйкестігін және олардың негізгі талаптар тізбесіне сәйкестігін көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша тексереді.
Құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші сараптамалық қорытындыны қалыптастырады және оны арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы лицензиялау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына ұсынады.
16. Комиссия құрамы мен ережесі Комитет төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
17. Комиссия сараптамалық қорытынды түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
18. Комиссия шешімі шығарылған күннен бастап көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде электрондық шешім - лицензияны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптастырады, ол көрсетілетін қызметті беруші басшысының келісуіне және тексеруіне жіберіледі.
19. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімді тексереді және оған 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЭЦҚ пайдалана отырып қол қояды.
20. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша оның ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру мақсатында мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
21. Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап үш (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.

22. Уведомление (извещение) направляется заказным письмом с уведомлением о его вручении, телефонограммой или телеграммой, текстовым сообщением по абонентскому номеру сотовой связи или по электронному адресу либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию извещения или вызова.
23. Услугополучатель представляет или высказывает возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения предварительного решения.
24. По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче лицензии, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения либо о мотивированном отказе в оказании государственной услуги.
25. Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя на Портале в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Порядок переоформления лицензии, отказа в ее выдаче и прекращении
26. Переоформление лицензии по осуществлению деятельности по предоставлению специальных социальных услуг производится по основаниям и в порядке, установленном статьями 33 и 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее –Закон "О разрешениях и уведомлениях").
27. Для переоформления лицензии заявитель направляет услугодателю через Портал заявление согласно приложению 4 к настоящим Правилам с приложением документов согласно пункту 3 статьи 33 Закона "О разрешениях и уведомлениях".
28. Канцелярия услугодателя в день поступления заявления и документов осуществляет их прием и регистрацию.
29. Услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дня с момента регистрации документов проверяет их полноту.
При представлении услугополучателям неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя в указанный срок направляет услугополучателю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
30. При представлении услугополучателям полного пакета документов услугодатель рассматривает представленные документы в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации документов на соответствие требованиям настоящих Правил.
31. По итогам проверки документов, указанных в статьях 33 и 34 Закона "О разрешениях и уведомлениях", услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации заявления переоформляет лицензию либо готовит мотивированный отказ в переоформлении лицензии и направляет в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

22. Хабарлама (хабарнама) оны хабарламамен тапсырылғаны туралы тапсырыс хатпен, телефонограммамен немесе жеделхатпен, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі бойынша немесе электрондық мекенжай бойынша мәтіндік хабарламамен не хабарламаның немесе шақырудың фиксациясын қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып жіберіледі.
23. Көрсетілетін қызметті алушы алдын ала шешімді алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешіміне қарсылық білдіреді немесе білдіреді.
24. Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші лицензияны беру, заңды тұлға-лицензиатты бөлу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны қайта ресімдеу туралы не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
25. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында порталдағы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
3-тарау. Лицензияны қайта ресімдеу, оны беруден бас тарту және тоқтату тәртібі
26. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру жөніндегі лицензияны қайта ресімдеу "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 33 және 34-баптарында белгіленген негіздер бойынша және тәртіппен жүргізіледі.
27. Лицензияны қайта ресімдеу үшін өтініш беруші көрсетілетін қызметті берушіге "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 33-бабының 3-тармағына сәйкес құжаттарды қоса отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес өтінішті Әлеуметтік қызметтер порталы немесе портал арқылы жібереді.
28. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтініш пен құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
29. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар тіркелген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушыларға қолданылу мерзімі өткен құжаттардың және (немесе) құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
30. Көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды құжаттарды тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды.
31. "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 33 және 34-баптарында көрсетілген құжаттарды тексеру қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде лицензияны қайта ресімдей ме, не лицензияны қайта ресімдеуден дәлелді бас тартуды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді.

32. Приостановление, возобновление действия, лишение лицензии на осуществление деятельности по предоставлению специальных социальных услуг производится по основаниям, предусмотренным статье 45 Закона "О разрешениях и уведомлениях".
33. Прекращение лицензии по осуществлению деятельности по предоставлению специальных социальных услуг производится по основаниям и в порядке, установленном статьей 35 Закона "О разрешениях и уведомлениях".
34. При утере, порче разрешения, выданной в бумажной форме, услугополучатель на получение дубликата лицензии согласно статьей 43 Закона "О разрешениях и уведомлениях".
35. Если лицензия не выдана в установленный срок или отказ в выдаче лицензии представляется заявителю необоснованным, он вправе обжаловать эти действия в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
36. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан и Законом.
37. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
38. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
39. Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
40. При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
41. При несогласии с решением, принятым по результатам обжалования оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

32. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияны тоқтата тұру, қолданысын қалпына келтіру, одан айыру "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Заңның 45-бабында көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
33. Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру жөніндегі лицензияны тоқтату "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 35-бабында белгіленген негіздер бойынша және тәртіппен жүргізіледі.
34. Қағаз нысанда берілген лицензияның рұқсаты жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 43-бабына сәйкес лицензияның телнұсқасын алуға құқығы бар.
35. Егер лицензия белгіленген мерзімде берілмесе немесе лицензия беруден бас тарту өтініш берушіге негізсіз берілсе, ол бұл әрекеттерді Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қолдануға құқылы.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
36. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету сауалдары бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне және Заңға сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
37. Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
38. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
39. Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
40. Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік іс-әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
41. Мемлекеттік қызмет көрсетуге шағымдану нәтижелері бойынша қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.

42. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, указанном в подпункте 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Перечень основных требований к государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
2
Наименование услугодателя
Комитет труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством
1) Портала социальных услуг;
4
Срок оказания государственной услуги
При выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней; при переоформлении лицензии – 2 (два) рабочих дня.
5
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
лицензия, переоформление лицензии на осуществление деятельности по предоставлению специальных социальных услуг, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) Портал социальных услуг и портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии: заявление по форме согласно приложениям 2 к настоящим Правилам; сведения к квалификационным требованиям к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34624).
2) при переоформлении лицензии: заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам; копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах. Сведения по свидетельству о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз электронного правительства.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

42. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру"
2
Қызмет көрсетушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру
1) Әлеуметтік қызметтер порталы;
2) "Электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал): www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы жүзеге асырылады
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Лицензия беру кезінде-15 (он бес) жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу кезінде-2 (екі) жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия, лицензияны қайта ресімдеу немесе мемлекеттік соққы қызметін көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
7
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және демалыс күндерінен басқа; 2) Жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, әлеуметтік қызметтер порталы және портал – тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензия алу үшін: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш; "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер. 2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде: осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш; мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік бойынша мәлеметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
4) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
5) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
6) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Услугополучатель получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра. 2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. 3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан kense@enbek.gov.kz. 4. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги открытого пользования в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра. 5. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
Заявление для получения лицензии на предоставление специальных социальных услуг
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от______________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя/
наименование юридического лица, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности по предоставлению специальных социальных услуг
Адрес индивидуального предпринимателя/юридический адрес:
________________________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта __________________ Телефон ________________________
Адрес расположения организации, предоставляющей специальные социальные услуги
________________________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома
или здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются достоверными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче лицензии.
Руководитель ________________________ _____________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" ______ 20 ___ года
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
Лицензия на предоставление специальных социальных услуг
Дата выдачи: год
Номер лицензии:
Выдана
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица/индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя)
Примечание
(отчуждаемость, класс разрешения)
Услугодатель
(полное наименование услугодателя)
Руководитель (уполномоченное лицо)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата первичной выдачи
"____" __________ ______ год
Срок действия лицензии
"____" __________ ______ год
Место выдачи
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
Заявление для переоформления лицензии на предоставление специальных социальных услуг
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя/наименование юридического лица, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию (нужное подчеркнуть) на предоставление специальных социальных услуг №________от "___" _______20___года, выданную
____________________ __________________________________________________________
(номер(а) лицензии дата выдачи, наименование услугодателя, выдавшего лицензию)
На осуществление ________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (согласно статьям 33 и 34 Закона о разрешениях и уведомлениях):
_______________________________________________________________________________
Адрес индивидуального предпринимателя или юридического лица:
_______________________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта: _______________________________________
Телефон: ________________________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются достоверными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии.
Руководитель ___________________ ________________________________________
(электронно-цифровая (фамилия, имя, отчество (при его подписи) наличии)
Дата заполнения: "___" _______ 20___ год

1) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қызмет түрімен айналысуға тыйым салынады; 2) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмейді; 3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар; 4) сот орындаушысының ұсынуы негізінде көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салынады; 5) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталды; 6) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі; 7) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
1. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар. 2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады. 3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Интернет-ресурсында көрсетілген kense@enbek.gov.kz. 4. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде ашық пайдаланудағы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады. 5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері – 1414, 8-800-080-7777.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия алу үшін өтініш
____________________________________________________________________ атына
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________ нан/нен/дан/ден/тан/тен
(дара кәсіпкердің тегі аты әкесінің аты (бар болса) /заңды тұлғаның атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру бойынша
лицензияны беруіңізді сұраймын.
Жеке кәсіпкердің мекенжайы/заңды мекенжайы:
__________________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық поштасы__________________ Телефон ________________________
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымның орналасқан мекенжайы
__________________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің немесе ғимараттың нөмірі
(стационарлық үй-жай)
Қосымша_____ п.
Осымен расталады: көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға лицензия беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін; көрсетілетін қызметті алушыға сот лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға тыйым салмайды; барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және сенімді болып табылады; көрсетілетін қызметті алушы лицензия беру кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелердегі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келіседі.
Басшы ___________________________ _________________________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтыру күні: 20 ___ жылғы "__" ______
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған лицензия
Берілген күні: жылы
Лицензия нөмірі:
Берілді
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі/дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ескерту
(иеліктен шығару, рұқсат сыныбы)
Көрсетілетін қызметті беруші
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға)
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бастапқы берілген күні
______ жылғы "____" __________
Срок действия лицензии
______ жылғы "____" __________
Беру орны
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған лицензияны қайта ресімдеуге арналған өтініш
___________________________________________________________________ атына
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
__________________________________________________ нан, нен, тан, тен, дан, ден
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) жеке кәсіпкер / заңды тұлғаның атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Лицензияны қайта ресімдеуді сұраймын
арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынуға арналған 20___ жылғы "___"
№ ____________берілген ___________________________________________________
(лицензияның нөмірі (А), берілген күні, лицензия берген көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
Жүзеге асыруға ____________________________________________________________
(Қызмет түрінің және қызметтің кіші түрінің толық атауы)
мынадай негіздер бойынша(рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңның 33 және
34-баптарына сәйкес): _______________________________________________________
Жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның мекенжайы: ___________________________
__________________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта: _______________________________________
Телефон: ________________________________________________
Қоса беріледі ______п.
Осымен расталады:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларда
болуы мүмкін
лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілді;
сот өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға тыйым салмайды;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және сенімді болып табылады;
өтініш беруші лицензияны беру кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын,
ақпараттық жүйелердегі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келіседі.
Басшы ________________________ ________________________________________
(электрондық-цифрлық (тегі, аты, әкесінің аты (қолы қойылған кезде) бар болса)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _______