Об утверждении форм для сбора административных данных в области культуры
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 16 июля 2024 года № 316. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июля 2024 года № 34752
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 314) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных в области культуры:
1) Сведения о деятельности государственных театров согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Сведения о планируемых научно-реставрационных работах на памятниках истории и культуры согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Сведения о планируемых археологических работах согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Сведения о состоянии установления сооружений монументального искусства согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Сведения о численности памятников истории и культуры республиканского и местного значения согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Сведения об основных показателях деятельности республиканских музеев-заповедников согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Сведения о ходе проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры республиканского значения согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Сведения о проведении международных фестивалей молодых талантов в области музыки, кино, театра, литературы, digital-графики согласно приложению 8 к настоящему приказу
9) Сведения о строительстве и ремонте объектов культуры согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.

Мәдениет саласындағы әкімшілік деректер жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 16 шілдедегі № 316 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 18 шілдеде № 34752 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылдың 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ережесінің 15-тармағының 314) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мәдениет саласындағы әкімшілік деректер жинауға арналған нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Мемлекеттік театрлардың қызметі туралы мәліметтер;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі жоспарланған ғылыми-реставрациялық жұмыстар туралы мәліметтер;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Жоспарланған археолологиялық жұмыстар туралы мәліметтер;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес Монументтік өнер құрылыстарын орнатудың жай-күйі туралы мәліметтер;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Республикалық және жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің саны туралы мәліметтер;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес Республикалық музей-қорықтар қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы мәліметтер;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес Республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізу барысы туралы мәліметтер;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес Музыка, кино, театр, әдебиет, digital-графика саласындағы жас таланттардың халықаралық фестивальдерін өткізу туралы мәліметтер;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес Мәдениет объектілерін салу және жөндеу туралы мәліметтер.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.