Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области регулирования торговой деятельности
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 6 августа 2024 года № 299-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2024 года № 34910
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных в области регулирования торговой деятельности:
1) сведения по объему экспорта несырьевых товаров и услуг в результате подписанных экспортных контрактов в рамках проведения торгово-выставочных мероприятий (с нарастающим итогом), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) сведения по уровню эффективности государственного регулирования в сфере защиты прав потребителей, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) сведения по уровню применения национальных стандартов (от общего количества действующих национальных стандартов), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) сведения по темпу роста международно-признанных измерительных возможностей эталонов Республики Казахстан (к уровню 2018 года), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) сведения по жалобам потребителей, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) сведения по государственному контролю, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту торговой политики и стратегического планирования Министерства торговли и интергации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интергации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующих вице-министров торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 6 августа 2024 года № 299-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора административных данных
в области регулирования
торговой деятельности
Представляется: Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=ru.
Наименование формы административных данных: Сведения по объему экспорта несырьевых товаров и услуг в результате подписанных экспортных контрактов в рамках проведения торгово-выставочных мероприятий (с нарастающим итогом).
Индекс: ДПЭ-1.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Акционерное общество "Центр развития торговой политики "QazTrade".
Срок представления формы административных данных: Ежегодно до 20 января, следующего за отчетным годом.
Количество мероприятий, единиц
География экспорта
Количество участников ОТП, единиц
Количество подписанных документов, единиц
Сумма экспортных контрактов (с нарастающим итогом), миллионов долларов Соединенных Штатов Америки
1
2
3
4
5
6
Наименование _______________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель ____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных в
области регулирования торговой
деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора данных в области регулирования торговой деятельности "Сведения по объему экспорта несырьевых товаров и услуг в результате подписанных экспортных контрактов в рамках проведения торгово-выставочных мероприятий (с нарастающим итогом)"

Сауда қызметін реттеу саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2024 жылғы 6 тамыздағы № 299-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 тамызда № 34910 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Сауда қызметін реттеу саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған қоса беріліп отырған нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес сауда-көрме іс-шараларын өткізу шеңберінде қол қойылған экспорттық келісімшарттар нәтижесінде шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортының көлемі бойынша мәліметтер (өсу қорытындысымен);
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеу тиімділігінің деңгейі бойынша мәліметтер;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес ұлттық стандарттарды қолдану деңгейі бойынша мәліметтер (қолданыстағы ұлттық стандарттардың жалпы санынан);
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы эталондарының халықаралық танылған өлшеу мүмкіндіктерінің өсу қарқыны бойынша мәліметтер (2018 жылғы деңгейге);
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тұтынушылардың шағымдары бойынша мәліметтер;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік бақылау жөніндегі мәліметтер.
2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сауда саясаты және стратегиялық жоспарлау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрлерге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 6 тамыздағы
№ 299-НҚ бұйрығына
1 қосымша
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурстарда орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Сауда-көрме іс-шараларын өткізу шеңберінде қол қойылған экспорттық келісімшарттар нәтижесінде шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортының көлемі бойынша мәліметтер (өсу қорытындысымен).
Индекс: ЭІД-1.
Жиілігі: жылдық.
Есепті кезең: 20___жыл.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" ақционерлік қоғам.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Жыл сайын есепті жылдан кейінгі 20 қантарға дейін.
Іс-шаралар саны, бірлік
Экспорт географиясы
ОТӨ қатысушыларының саны, бірлік
Қол қойылған құжаттар саны, бірлік
Экспорттық келісімшарттардың сомасы (өспелі қорытындымен), Америка Құрама Штатарының миллиондаған доллары
1
2
3
4
5
6
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөрге арналған орын (субъектілер болып табылатын адамдарды қоспағанда жеке кәсіпкерлік)
_______________________
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Сауда-көрме іс-шараларын өткізу шеңберінде қол қойылған экспорттық келісімшарттар нәтижесінде шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортының көлемі бойынша мәліметтер (өсу қортындысымен)" сауда қызметін реттеу саласындағы деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

1. В графе 1 заполняется номер по порядку.
2. В графе 2 указывается количество проведенных мероприятий, в единицах.
3. В графе 3 указываются страны, в которых проведены мероприятия.
4. В графе 4 указывается количество принявших участие отечественных производителей товаров/услуг, в единицах.
5. В графе 5 указывается количество заключенных экспортных документов (Соглашений, Договоров, Меморандумов), в единицах.
6. В графе 6 указывается общая сумма заключенных экспортных контрактов по итогам проведенных зарубежных мероприятий, в миллионах долларов Соединенных Штатов Америки.
Расшифровка аббревиатур:
ОТП – отечественные товаропроизводители.
ДПЭ – департамент продвижения экспорта.
Приложение 2 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 6 августа 2024 года № 299-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
в области регулирования
торговой деятельности
Представляется: Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=ru.
Наименование формы административных данных: Сведения по уровню эффективности государственного регулирования в сфере защиты прав потребителей.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КЗПП -1.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Общественные объединения защиты прав потребителей.
Срок представления формы административных данных: Ежегодно, до 20 января года, следующего за отчетным годом.
Общее количество обращений, единиц
Общее количество опрошенных, единиц
Общее количество людей, оценивающих улучшение ситуации государственного регулирования в сфере защиты прав потребителей, единиц
Уровень эффективности государственного регулирования в сфере защиты прав потребителей, в %
1
2
3
4
5
Наименование _____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Исполнитель ____________________________________ __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных в
области регулирования торговой
деятельности
Пояснение по заполнению формы административных данных в области регулирования торговой деятельности "Сведения по уровню эффективности государственного регулирования в сфере защиты прав потребителей"

1. 1-бағанда нөмір ретімен толтырылады.
2. 2-бағанда өткізілген іс-шаралардың саны, бірлікте көрсетіледі.
3. 3-бағанда іс-шаралар өткізілген елдер көрсетіледі.
4. 4-бағанда қатысқан отандық тауар/қызмет өндірушілердің саны, бірлікте көрсетіледі.
5. 5-бағанда жасалған экспорттық құжаттардың (келісімдердің, шарттардың, меморандумдардың) саны көрсетіледі.
6. 6-бағанда Америка Құрама Штатарының миллиондаған долларындағы өткізілген шетелдік іс-шаралардың қорытындылары бойынша жасалған экспорттық келісімшарттардың жалпы сомасы көрсетіледі.
Аббревиатурдың транскрипциясы:
ЭІД – экспортты ілгерілету департаменті.
ОТӨ – отандық тауар өндірушілер.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 6 тамыздағы
№ 299-НҚ бұйрығына
2 қосымша
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурстарда орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеу тиімділігінің деңгейі бойынша мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ТҚҚК-1.
Жиілігі: жылдық.
Есепті кезең: 20 __ жыл.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Тұтынушылардың құқықтарын қорғаудың қоғамдық бірлестіктері.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін.
Өтініштердің жалпы саны, бірлік
Сауалнамаға қатысқандардың жалпы саны, бірлік
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеу ахуалының жақсаруын бағалайтын адамдардың жалпы саны, бірлік
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеудің тиімділік деңгейі, %
1
2
3
4
5
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөрге арналған орын (субъектілер болып табылатын адамдарды қоспағанда жеке кәсіпкерлік)
_______________________
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеу тиімділігінің деңгейі бойынша мәліметтер" сауда қызметін реттеу саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. В графе 1 заполняется номер по порядку.
2. В графе 2 указывается количество обращений за год, в единицах.
3. В графе 3 указывается общее количество опрошенных, в единицах.
4. В графе 4 указывается общее количество людей, оценивающих улучшение ситуации государственного регулирования в сфере защиты прав потребителей, в единицах.
5. В графе 5 указывается уровень эффективности государственного регулирования в сфере защиты прав потребителей, %, рассчитываемый в соответствии с методикой расчета целевых индикаторов Плана развития Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан на 2023-2027 годы.
Расшифровка аббревиатур:
КЗПП – комитет по защите прав потребителей.
Приложение 3 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 6 августа 2024 года № 299-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
в области регулирования
торговой деятельности
Представляется: Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=ru.
Наименование формы административных данных: Сведения по уровню применения национальных стандартов (от общего количества действующих национальных стандартов).
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КТРМ -1.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии".
Срок представления формы административных данных: Ежегодно, до 20 января года, следующего за отчетным годом.
Количество применяемых национальных стандартов, единиц.
Общее количество действующих национальных стандартов, единиц.
Уровень применения национальных стандартов (от общего количества действующих национальных стандартов), в (%)
1
2
3
4
Наименование _______________________________________________________
Адрес ___________________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Исполнитель ____________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных в
области регулирования торговой
деятельности
Пояснение по заполнению формы административных данных в области регулирования торговой деятельности "Сведения по уровню применения национальных стандартов (от общего количества действующих национальных стандартов)"

1. 1-бағанда нөмір ретімен толтырылады.
2. 2-бағанда бір жылдағы өтініштердің саны, бірлікте көрсетіледі.
3. 3-бағанда сұралғандардың жалпы саны, бірлікте көрсетіледі.
4. 4-бағанда тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеу ахуалының жақсаруын бағалайтын адамдардың жалпы саны бірліктермен көрсетіледі.
5. 5-бағанда тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік реттеу тиімділігінің деңгейі, Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің 2023-2027 жылдарға арналған даму жоспарының нысаналы индикаторларын есептеу әдістемесіне сәйкес есептелетін % көрсетіледі.
Аббревиатурдың транскрипциясы:
ТҚҚК – тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 6 тамыздағы
№ 299-НҚ бұйрығына
3 қосымша
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурстарда орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Ұлттық стандарттарды қолдану деңгейі бойынша мәліметтер (қолданыстағы ұлттық стандарттардың жалпы санынан).
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ТРМК-1.
Жиілігі: жылдық.
Есепті кезең: 20 __ жыл.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: "Қазақстандық стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығында республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін.
Қолданылатын ұлттық стандарттардың саны, бірлік
Қолданыстағы ұлттық стандарттардың жалпы саны, бірлік
Ұлттық стандарттарды қолдану деңгейі (қолданыстағы ұлттық стандарттардың жалпы санынан) (%)
1
2
3
4
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөрге арналған орын (субъектілер болып табылатын адамдарды қоспағанда жеке кәсіпкерлік)
_______________________
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Ұлттық стандарттарды қолдану деңгейі бойынша мәліметтер (қолданыстағы ұлттық стандарттардың жалпы санынан)" сауда қызметін реттеу саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. В графе 1 заполняется номер по порядку.
2. В графе 2 указывается количество применяемых национальных стандартов, в единицах.
3. В графе 3 указывается общее количество действующих национальных стандартов, в единицах.
4. В графе 4 указывается уровень применения национальных стандартов (от общего количества действующих национальных стандартов), в %, рассчитываемый в соответствии с методикой расчета целевых индикаторов Плана развития Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан на 2023-2027 годы.
Расшифровка аббревиатур:
КТРМ – комитет технического регулирования и метрологии.
Приложение 4 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 6 августа 2024 года № 299-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
в области регулирования
торговой деятельности
Представляется: Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=ru.
Наименование формы административных данных: Сведения по темпу роста международно-признанных измерительных возможностей эталонов Республики Казахстан (к уровню 2018 года).
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КТРМ -2.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, представляющих информацию: Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии".
Срок представления формы административных данных: Ежегодно, до 20 января года, следующего за отчетным годом.
Тема сличений
Период сличений
Период участия в сличениях Республики Казахстан
Количество СМС-строк, единиц
Дата регистрации
Общее количество СМС-строк за отчетный период, единиц
Уровень международного признания измерительных возможностей эталонов Республики Казахстан (процент прироста к уровню 2018 г), в %
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель ____________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных в
области регулирования торговой
деятельности
Пояснение по заполнению формы административных данных в области регулирования торговой деятельности "Сведения по темпу роста международно-признанных измерительных возможностей эталонов Республики Казахстан (к уровню 2018 года)"

1. 1-бағанда нөмір ретімен толтырылады.
2. 2-бағанда қолданылатын ұлттық стандарттардың саны бірліктермен көрсетіледі.
3. 3-бағанда қолданыстағы ұлттық стандарттардың жалпы саны бірліктермен көрсетіледі.
4. 4-бағанда ұлттық стандарттарды қолдану деңгейі (қолданыстағы ұлттық стандарттардың жалпы санынан), Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің 2023-2027 жылдарға арналған даму жоспарының нысаналы индикаторларын есептеу әдістемесіне сәйкес есептелетін % көрсетіледі.
Аббревиатурдың транскрипциясы:
ТРМК – техникалық реттеу және метрология комитеті.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 6 тамыздағы
№ 299-НҚ бұйрығына
4 қосымша
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурстарда орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстан Республикасы эталондарының халықаралық танылған өлшеу мүмкіндіктерінің өсу қарқыны бойынша мәліметтер (2018 жылғы деңгейге).
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ТРМК-2.
Жиілігі: жылдық.
Есепті кезең: 20___ жыл.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Қазақстандық стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығында республикалық мемлекеттік кәсіпорын.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарына дейін.
Салыстыру тақырыбы
Салыстыру кезеңі
Қазақстан Республикасының салыстыруларына қатысу кезеңі
СМС саны-мерзімі, бірлік
Тіркел
ген күні
Есепті кезеңдегі СМС-жолдардың жалпы саны, бірлік
Қазақстан Республикасы эталондарының халықаралық танылған өлшеу қабілеттілік деңгейінің жоғарылауы (2018 жылғы деңгейге), %
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөрге арналған орын (субъектілер болып табылатын адамдарды қоспағанда жеке кәсіпкерлік)
_______________________
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Қазақстан Республикасы эталондарының халықаралық танылған өлшеу мүмкіндіктерінің өсу қарқыны бойынша мәліметтер (2018 жылғы деңгейге)" сауда қызметін реттеу саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. В графе 1 заполняется номер по порядку.
2. В графе 2 указывается тема сличений, в которых принято участие.
3. В графе 3 указывается общий период проведения сличений (годы).
4. В графе 4 указывается период, в котором участие приняла Республики Казахстан (годы).
5. В графе 5 указывается количество зарегистрированных СМС-строк, в единицах.
6. В графе 6 указывается дата регистрации СМС-строк в Базе данных ключевых сличений Международного бюро мер и весов.
7. В графе 7 указывается общее количество СМС-строк за отчетный период, в единицах.
8. В графе 8 указывается уровень международно-признанных измерительных возможностей эталонов Республики Казахстан (процент прироста к уровню 2018 года), в %, рассчитываемый в соответствии с методикой расчета целевых индикаторов Плана развития Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан на 2023-2027 годы.
Расшифровка аббревиатур:
КТРМ – комитет технического регулирования и метрологии.
СМС - строки – калибровочные и измерительные возможности.
Приложение 5 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 6 августа 2024 года № 299-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных в области
регулирования торговой
деятельности
Представляется: Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=ru.
Наименование формы административных данных: Сведения по жалобам потребителей.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КЗПП-2.
Периодичность: полугодовая.
Отчетный период: 20 __ год.
Круг лиц, предоставляющих информацию: ЦГО, МИО, ООЗПП.
Срок предоставления формы административных данных: В течение 30 дней следующего за отчетным полугодием.
Наименование ЦГО, МИО, ООЗПП
Общее количество, единиц
Письменные (E-otinish)
Разъяснено, единиц
Удовлетворено, единиц
Перенаправлено, единиц
Исковая работа, единиц
Итого, единиц
1
2
3
5
6
7
8
9
Наименование _____________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________________
Исполнитель ____________________________________ __________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных в
области регулирования торговой
деятельности
Пояснение по заполнению формы административных данных в области регулирования торговой деятельности "Сведения по жалобам потребителей"

1. 1-бағанда нөмір ретімен толтырылады.
2. 2-бағанда қатысқан салыстыру тақырыбы көрсетіледі.
3. 3-бағанда салыстыруды жүргізудің жалпы кезеңі (жылдар) көрсетіледі.
4. 4-бағанда Қазақстан Республикасының қатысқан кезеңі (жылдары) көрсетіледі.
5. 5-бағанда тіркелген СМС-жолдардың саны, бірліктермен көрсетіледі.
6. 6-бағанда халықаралық өлшемдер мен салмақтар бюросының негізгі салыстыруларының дерекқорында СМС-жолдардың тіркелген күні көрсетіледі.
7. 7-бағанда есепті кезеңдегі СМС-жолдардың жалпы саны, бірліктермен көрсетіледі.
8. 8-бағанда Қазақстан Республикасы эталондарының өлшеу мүмкіндіктерін халықаралық тану деңгейі (2018 жылғы деңгейге өсу пайызы), Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің 2023-2027 жылдарға арналған даму жоспарының нысаналы индикаторларын есептеу әдістемесіне сәйкес есептелетін % көрсетіледі.
Аббревиатурдың транскрипциясы:
ТРМК – техникалық реттеу және метрология комитеті.
СМС - жолдар-калибрлеу және өлшеу мүмкіндіктері.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 6 тамыздағы
№ 299-НҚ бұйрығына
5 қосымша
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурстарда орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Тұтынушылардың шағымдары бойынша мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ТҚҚК-2.
Жиілігі: жартыжылдық.
Есепті кезең: 20 __ жыл.
Ақпарат берушілер тобы: ОМО, ЖАО, ТҚҚҚБ.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Есепті жартыжылдықтан кейінгі 30 күн ішінде.
ОМО, ЖАО, ТҚҚҚБ атауы
Жалпы саны, бірлік
Жазбаша (E-otinish)
Түсіндірілді, бірлік
Қанағаттандырылды, бірлік
Қайта бағытталды, бірлік
Талап-арыз жұмысы, бірлік
Барлығы, бірлік
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Мөрге арналған орын (субъектілер болып табылатын адамдарды қоспағанда жеке кәсіпкерлік)
_______________________
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Тұтынушылардың шағымдары бойынша мәліметтер" сауда қызметін реттеу саласында әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. В графе 1 указывается номер по порядку.
2. В графе 2 указывается наименование ЦГО, МИО, общественного объединения по защите прав потребителей.
3. В графе 3 указывается общее количество поступивших обращений в ЦГО, МИО, общественного объединения по защите прав потребителей, в единицах.
4. В графе 4 указываются письменные обращения, поступившие по ИС "E-otinish".
5. В графе 5 указывается указываются количество обращений, по которым даны разъяснения, в единицах.
6. В графе 6 указывается указываются количество обращений, по которым обращения и жалобы удовлетворены, в единицах.
7. В графе 7 указываются количество обращений, по которым обращения и жалобы перенаправлены в другие центральные и местные исполнительные органы по компетенции, в единицах.
8. В графе 8 указываются количество обращений, по которым ведется исковая работа, в единицах.
9. В графе 9 указывается количество рассмотренных жалоб и обращений, в единицах.
Расшифровка аббревиатур:
КЗПП – комитет по защите прав потребителей.
ЦГО – центральный государственный орган.
МИО – местный исполнительный орган.
ООЗПП – общественные объединения защиты прав потребителей.
ИС – информационная система.
Приложение 6 к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 6 августа 2024 года № 299-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных в области
регулирования торговой
деятельности
Представляется: Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=ru.
Наименование формы административных данных: Сведения по государственному контролю.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): КЗПП-3.
Периодичность: ежемесячно.
Отчетный период: 20__ год.
Круг лиц, предоставляющих информацию: Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
Срок предоставления формы административных данных: Ежемесячно до 5 числа следующего за отчетным месяцем.
Регионы

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі қоғамдық бірлестіктің ОМО, ЖАО, ТҚҚҚБ атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда ОМО, ЖАО, тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі қоғамдық бірлестікке келіп түскен өтініштердің жалпы саны, бірліктермен көрсетіледі.
4. 4-бағанда "E-otinish" АЖ арқылы келіп түскен жазбаша өтініштер көрсетіледі.
5. 5-бағанда түсіндірме берілген өтініштердің саны бірліктерде көрсетіледі.
6. 6-бағанда өтініштер мен шағымдар қанағаттандырылған өтініштердің саны бірліктермен көрсетіледі.
7. 7-бағанда өтініштер мен шағымдар құзыреті бойынша басқа орталық және жергілікті атқарушы органдарға қайта жіберілген өтініштердің саны бірліктерде көрсетіледі.
8. 8-бағанда талап қою жұмысы жүргізілетін өтініштердің саны бірліктермен көрсетіледі.
9. 9-бағанда қаралған шағымдар мен өтініштердің саны бірліктермен көрсетіледі.
Аббревиатурдың транскрипциясы:
ТҚҚК - тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті.
ОМО – орталық мемлекеттік орган.
ЖАО – жергілікті атқарушы орган.
ТҚҚҚБ – тұтынушылардың құқықтарын қорғаудың қоғамдық бірлестіктері.
АЖ – ақпараттық жүйе.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
Бірінші вице-министрі
2024 жылғы 6 тамыздағы
№ 299-НҚ бұйрығына
6 қосымша
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурстарда орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/mti?lang=kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік бақылау жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ТҚҚК-3
Жиілігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жыл
Ақпарат беретін тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: Ай сайын есепті айдан кейінгі 5-ші күнге дейін.
Аймақтар

Статья 190 часть 5, единиц
Категория субъекта
Статья 190 часть 6, единиц
Категория субъекта
Статья 193 часть 1, единиц
Категория субъекта
Общая сумма штрафа, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование _______________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель ____________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_______________________
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных в
области регулирования торговой
деятельности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области регулирования торговой деятельности "Сведения по государственному контролю"
1. В графе 1 указывается номер по порядку.
2. В графе 2 указывается наименование региона, предоставляющий отчетную информацию.
3. В графе 3 указывается количество нарушений по статье 190 части 5, в единицах.
4. В графе 4 указываются категория субъекта (наименование субъекта) с нарушениями по данной статье.
5. В графе 5 указывается количество нарушений по статье 190 части 6, в единицах.
6. В графе 6 указывается категория субъекта (наименование субъекта) с нарушениями по данной статье.
7. В графе 7 указывается количество нарушений по статье 193 части 1, в единицах.
8. В графе 8 указывается категория субъекта (наименование субъекта) с нарушениями по данной статье.
9. В графе 9 указывается общая сумма штрафа по данному региону, в тенге.
Расшифровка аббревиатур:
КЗПП – комитет по защите прав потребителей.

190-бап 5-бөлім, бірлік
Субъект санаты
190-бап 6-бөлім, бірлік
Субъект санаты
193-бап 1-бөлім, бірлік
Субъект санаты
Айыппұлдың жалпы сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атауы _______________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)             қолы
Мөрге арналған орын (субъектілер болып табылатын адамдарды қоспағанда жеке кәсіпкерлік)
_______________________
Сауда қызметін реттеу
саласындағы әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мемлекеттік бақылау жөніндегі мәліметтер" сауда қызметін реттеу саласында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда есептік ақпарат беретін өңірдің атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда 190-бап 5-бөлім бойынша бұзушылықтар саны бірліктермен көрсетіледі.
4. 4-бағанда осы бап бойынша бұзушылықтары бар субъектінің санаты (субъектінің атауы) көрсетіледі.
5. 5-бағанда 190-бап 6-бөлім бойынша бұзушылықтар саны бірліктермен көрсетіледі.
6. 6-бағанда осы бап бойынша бұзушылықтары бар субъектінің санаты (субъектінің атауы) көрсетіледі.
7. 7-бағанда 193-бап 1-бөлім бойынша бұзушылықтар саны бірліктермен көрсетіледі.
8. 8-бағанда осы бап бойынша бұзушылықтары бар субъектінің санаты (субъектінің атауы) көрсетіледі.
9. 9-бағанда осы өңір бойынша айыппұлдың жалпы сомасы теңгемен көрсетіледі.
Аббревиатурдың транскрипциясы:
ТҚҚК - тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті.