О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 168 "Об утверждении образцов форменной одежды, перечня работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, а также Правил ее ношения"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 августа 2024 года № 591. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2024 года № 34999
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 168 "Об утверждении образцов форменной одежды, перечня работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, а также Правил ее ношения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16435) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии c пунктом 5 статьи 10 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Образцах форменной одежды работников органов государственных доходов, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В комплект женской форменной одежды входят (рисунок 2):
1) берет серого цвета;
2) пиджак темно-синего цвета;
3) юбка серого цвета;
4) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
5) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
6) галстук синего цвета в серо-голубую полоску;
7) куртка меховая темно-синего цвета;
8) шапка-ушанка меховая темно-синего цвета;
9) кашне серого цвета;
10) сапоги утепленные черного цвета;
11) туфли черного цвета;
12) брюки серого цвета.
Рисунок 2
Примечание: 1 – повседневная форма; 2 – летняя форма; 3 – зимняя форма; 4 – повседневная форма с брюками.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Сигнальный жилет из хлопчатобумажной ткани желтого цвета с масловодоотталкивающей пропиткой и световозвращающими элементами для мужчин и женщин с креплением для видеорегистратора (рисунок 3-1):
Рисунок 3-1
Примечание: 1 – передняя часть; 2 – спинка.";
Перечень работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
Натуральные нормы обеспечения форменной одеждой работников органов государственных доходов, утвержденные указанным приказом:
дополнить строкой, порядковый номер 24 следующего содержания:
"
24.
сигнальный жилет
Штука
1
36
";
в Правилах ношения форменной одежды работников органов государственных доходов, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"Нысанды киімнің үлгілерін, нысанды киім киюге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдары жұмыскерлерінің тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, сондай-ақ оны тағып жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 168 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 591 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 тамызда № 34999 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нысанды киімнің үлгілерін, нысанды киім киюге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдары жұмыскерлерінің тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, сондай-ақ оны тағып жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 168 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16435 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 10-бабы 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органы жұмыскерлерінің нысанды киім үлгілерінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әйелдерге арналған нысанды киім жиынтығына (2-сурет) мыналар кіреді:
1) сұр түсті берет;
2) қою көк түсті пиджак;
3) сұр түсті белдемше;
4) жеңі ұзын ақ түсті жейде;
5) жеңі қысқа ақ түсті жейде;
6) көгілдір-сұр жолақты көк түсті галстук;
7) қою көк түсті тері күрте;
8) қою көк түсті теріден жасалған құлақшын;
9) сұр түсті кашне;
10) қара түсті жылы етік;
11) қара түсті туфли;
12) сұр түсті шалбар.
2-сурет.
Ескертпе: 1 – күнделікті форма; 2 – жазғы форма; 3 – қысқы форма; 4 – шалбары бар күнделікті форма.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Ерлер мен әйелдерге арналған май және су сіңдірмейтін және жарыққа шағылысатын элементтері бар сары түсті мақта матадан жасалған сигналдық кеудеше (3-1-сурет):
3-1-сурет
Ескертпе: 1 – алдыңғы бөлігі; 2 – арқасы.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, нысанды киімді киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік кірістер органы жұмыскерлерінің тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органы жұмыскерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормалары:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 24-жолмен толықтырылсын:
"
24.
сигналдық кеудеше
Дана
1
36
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органы жұмыскерлерінің нысанды киімді киіп жүру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила ношения форменной одежды работников органов государственных доходов (далее – форменная одежда) разработаны в соответствии c пунктом 5 статьи 10 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и определяют порядок ношения форменной одежды работниками органов государственных доходов в функциональные обязанности которых входит координация и контроль за деятельностью территориальных органов государственных доходов по осуществлению таможенных операций и (или) таможенного контроля, а также непосредственно осуществляющих таможенные операции и (или) таможенный контроль.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Жилет носится работниками органов государственных доходов при выполнении таможенных операций и (или) таможенного контроля вне помещения органов государственных доходов.
При этом сигнальный жилет носится работниками органов государственных доходов при остановке транспортных средств и осуществлении таможенных операций и (или) таможенного контроля вне зон таможенного контроля, а также при осуществлении таможенных операций и (или) таможенного контроля в условиях плохой видимости (туман, дождь) и в темное время суток (сумерки, ночь) вне помещения органов государственных доходов.
Жилет и сигнальный жилет носятся поверх форменной одежды.".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 августа 2024 года № 591
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 168
Перечень работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды
1. Руководитель подразделения в уполномоченном органе в сфере таможенного дела.
2. Заместитель руководителя подразделения в уполномоченном органе в сфере таможенного дела.

"1. Осы Мемлекеттік кірістер органдары қызметкерлерінің нысанды киімді киіп жүру қағидалары (бұдан әрі – нысанды киім) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 10-бабы 5-тармағына сәйкес әзірленді және функционалдық міндеттеріне кедендік операцияларды және (немесе) кедендік бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ кедендік операцияларды және (немесе) кедендік бақылауды тікелей жүзеге асыру жөніндегі аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының қызметін үйлестіру және бақылау кіретін мемлекеттік кірістер органы жұмыскерлерінің нысанды киім кию тәртібін айқындайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік кірістер органдарының үй-жайынан тыс жерлерде кедендік операцияларды және (немесе) кедендік бақылауды орындау кезінде мемлекеттік кірістер органының жұмыскерлері кеудеше киеді.
Бұл ретте кедендік бақылау аймағынан тыс жерлерде көлік құралдарын тоқтатқан және кедендік операцияларды және (немесе) кедендік бақылауды жүзеге асырған кезде, сондай-ақ нашар көріну (тұман, жаңбыр) жағдайында және тәуліктің қараңғы уақытында (ымырт, түн) мемлекеттік кірістер органдарының үй-жайынан тыс жерлерде кедендік операцияларды және (немесе) кедендік бақылауды жүзеге асырған кезде мемлекеттік кірістер органының жұмыскерлері кеудеше киеді.
Кеудеше және сигналдық кеудеше нысанды киімнің сыртынан киіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 29 тамыздағы
№ 591 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 168 бұйрығына
2-қосымша
Нысанды киімді киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік кірістер органы жұмыскерлерінің тізбесі
1. Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның бөлімше басшысы.
2. Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның бөлімше басшысының орынбасары.

3. Главный эксперт уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
4. Эксперт уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
5. Руководитель территориального органа государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице.
6. Заместитель территориального органа государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице.
7. Руководитель подразделения в территориальном органе государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице.
8. Главный специалист территориального органа государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице.
9. Ведущий специалист территориального органа государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице.
10. Руководитель таможни.
11. Заместитель руководителя таможни.
12. Руководитель управления таможни.
13. Руководитель отдела таможни.
14. Главный специалист таможни.
15. Ведущий специалист таможни.
16. Руководитель таможенного поста.
17. Заместитель руководителя таможенного поста.
18. Главный специалист таможенного поста.
19. Ведущий специалист таможенного поста.

3. Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның бас сарапшысы.
4. Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның сарапшысы.
5. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органының басшысы.
6. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органы басшысының орынбасары.
7. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органы бөлімшесінің басшысы.
8. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органының бас маманы.
9. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органының жетекші маманы.
10. Кеден басшысы.
11. Кеден басшысының орынбасары.
12. Кеден басқармасының басшысы.
13. Кеден бөлімінің басшысы.
14. Кеденнің бас маманы.
15. Кеденнің жетекші маманы.
16. Кеден бекетінің басшысы.
17. Кеден бекеті басшысының орынбасары.
18. Кеден бекетінің бас маманы.
19. Кеден бекетінің жетекші маманы.