О признании утратившими силу некоторых приказов
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 27 августа 2024 года № 380-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2024 года № 35001
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу некоторые приказы согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету информации Министерства культуры и информации в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
К. Искаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 27 августа 2024 года
№ 380-НҚ
Перечень утративших силу некоторых приказов
1) Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июня 2012 года № 352 "Об утверждении Правил технической эксплуатации систем телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7805).
2) Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 811 "Об утверждении правил присоединения технических средств теле-, радиокомпаний к сетям операторов телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8229).
3) Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 812 "Об утверждении Правил проведения контроля качества телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8236).
4) Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 70 "Об утверждении технических параметров качества телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13176).

Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 27 тамыздағы № 380-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 тамызда № 35001 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Кейбір бұйрықтардың күші осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
К. Искаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
2024 жылғы 27 тамыздағы
№ 380-НҚ Бұйрыққа
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1) "Телерадио хабарларын тарату жүйелерін техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 20 маусымдағы № 352 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7805 болып тіркелген).
2) "Теле-, радиокомпаниялардың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 811 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8229 болып тіркелген).
3) "Телерадио хабарларын тарату сапасын бақылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 812 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8236 болып тіркелген).
4) "Телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 70 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13176 болып тіркелген).

5) Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 71 "Об утверждении Методики измерения технических параметров качества телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13180).
6) Приказ исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 6 января 2017 года № 2 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые приказы в области телерадиовещания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14789).
7) Пункт 4 Перечня некоторых нормативных правовых приказов, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 января 2019 года № 3 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые приказы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18201).
8) Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 21 апреля 2023 года № 141-НҚ "О внесении изменений в некоторые приказы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32357).

5) "Телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық өлшемдерін өлшеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 71 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13180 болып тіркелген).
6) "Телерадио хабарларын тарату саласындағы кейбір нормативтік құқықтық бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14789 болып тіркелген).
7) "Кейбір нормативтік құқықтық бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 3 бұйрығымен бекітілген Өзгерістер енгізілетін кейбір нормативтік құқықтық бұйрықтар тізбесінің 4-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18201 болып тіркелген).
8) "Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 141-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32357 болып тіркелген).