Об утверждении Правил субсидирования услуг связи сельскохозяйственных и промышленных объектов с целью внедрения цифровых технологий
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 сентября 2024 года № 533/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 сентября 2024 года № 35020
В соответствии с пунктом 4 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О связи" и подпунктом 111-2) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования услуг связи сельскохозяйственных и промышленных объектов с целью внедрения цифровых технологий, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету телекоммуникаций Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министр цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 3 сентября 2024 года № 533/НҚ
Правила субсидирования услуг связи сельскохозяйственных и промышленных объектов с целью внедрения цифровых технологий

Цифрлық технологияларды енгізу мақсатында ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілеріндегі байланыс қызметтерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 3 қыркүйектегі № 533/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 3 қыркүйекте № 35020 болып тіркелді
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабы 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 111-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Цифрлық технологияларды енгізу мақсатында ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілеріндегі байланыс қызметтерін субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2024 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 533/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Цифрлық технологияларды енгізу мақсатында ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілеріндегі байланыс қызметтерін субсидиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования услуг связи сельскохозяйственных и промышленных объектов с целью внедрения цифровых технологий (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 34 Закона Республики Казахстан "О связи" и подпунктом 111-2) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 и определяют порядок субсидирования услуг связи для сельскохозяйственных и промышленных объектов (далее – субсидирование услуг связи).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) договор субсидирования услуг связи сельскохозяйственных и промышленных объектов – соглашение, заключаемое между уполномоченным органом и оператором связи;
2) сельскохозяйственная продукция – сырье и продукция растениеводства и животноводства, включая пчеловодство, в том числе полученные путем органического производства, а также продукты, полученные посредством их первичной переработки;
3) сельскохозяйственный товаропроизводитель – физическое или юридическое лицо, занимающееся производством сельскохозяйственной продукции;
4) оператор связи – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное на территории Республики Казахстан, оказывающее услуги связи и (или) эксплуатирующее сети связи;
5) уполномоченный орган в области связи (далее - уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области связи, государственный контроль, координацию и регулирование деятельности лиц, предоставляющих услуги в области связи или пользующихся ими;
6) промышленность – отрасль экономики, представляющая собой совокупность видов экономической деятельности, относящихся к добыче полезных ископаемых, обрабатывающему производству, обеспечению электрической энергией, газом и паром, кондиционированию воздуха, водоснабжению, водоотведению, организации сбора и утилизации отходов, а также ликвидации загрязнений;
7) субъекты деятельности в сфере промышленности – физические и (или) юридические лица, осуществляющие деятельность в сфере промышленности, а также субъекты промышленно-инновационной деятельности;
8) заявка – электронная заявка на получение субсидий;
9) субсидирование – финансирование конкретных получателей субсидии на безвозмездной и невозвратной основе, осуществляемое за счет бюджетных средств;
10) государственная информационная система субсидирования (далее –ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Цифрлық технологияларды енгізу мақсатында ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілеріндегі байланыс қызметтерін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 111-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілері үшін байланыс қызметтерін субсидиялау (бұдан әрі – байланыс қызметтерін субсидиялау) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілерінің байланыс қызметтерін субсидиялау шарты – уәкілетті орган мен байланыс операторы арасында жасалатын келісім;
2) ауыл шаруашылығы өнiмi – бал ара шаруашылығын қоса алғанда, өсiмдiк шаруашылығы мен мал шаруашылығының, оның ішінде органикалық өндіру арқылы алынған шикiзаты және өнiмi, сондай-ақ оларды бастапқы қайта өңдеу арқылы алынған өнiмдер;
3) ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші – ауыл шаруашылығы өнімін өндірумен айналысатын жеке немесе заңды тұлға;
4) байланыс операторы – байланыс қызметтерін көрсететін және (немесе) байланыс желілерін пайдаланатын, Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген жеке немесе заңды тұлға;
5) байланыс саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды, байланыс саласында қызмет көрсететін немесе оларды пайдаланатын адамдардың қызметін мемлекеттік бақылауды, үйлестіруді және реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) өнеркәсіп – пайдалы қазбалар өндіруге, өңдеу өнеркәсібіне, электр энергиясымен, газбен және бумен қамтамасыз етуге, ауаны баптауға, сумен жабдықтауға, су бұруға, қалдықтарды жинауға және кәдеге жаратуға, сондай-ақ ластануды жоюға жататын экономикалық қызмет түрлерінің жиынтығын білдіретін экономика саласы;
7) өнеркәсіп саласындағы қызмет субъектілері – өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар, сондай-ақ өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері;
8) өтінім – субсидиялар алуға арналған электрондық өтінім;
9) субсидиялау – бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын, нақты субсидия алушыларды өтеусіз және қайтарымсыз негізде қаржыландыру;
10) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – субсидия алуға арналған өтінімді тіркеу, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеу мүмкіндігін беретін, субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып ретке келтірілген жиынтығы;

11) веб-портал государственной информационной системы субсидирования (далее – веб-портал ГИСС) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к ГИСС;
12) цифровые решения – совокупность категорий прикладных информационных систем и необходимых для их функционирования программно-аппаратных комплексов, предназначенных для формирования автоматизации процессов, удовлетворяющих определенные потребности.
3. Услуги связи субсидируются с целью внедрения цифровых технологий для развития цифровых (технологических) решений, способствующих повышению производительности отраслевого сегмента сельскохозяйственного и промышленного сектора. Перечень субсидирования услуг связи приводится в приложении 1 к настоящим Правилам.
4. Субсидированию услугами связи подлежат сельскохозяйственные товаропроизводители и субъекты деятельности в сфере промышленности (далее – субъекты).
Субсидированию подлежат услуги связи, находящиеся за пределами населенного пункта следующих субъектов:
1) субъектов малого предпринимательства, в том числе субъектов микропредпринимательства;
2) зарегистрированных на территории Республики Казахстан;
3) имеющих активно развивающийся бизнес (активным бизнесом является предприятие, которое обладает налоговыми отчислениями за последние 6 месяцев, не находится под арестом).
5. Срок субсидирования услуг связи составляет 1 (один) год, количество мест зависит от объема бюджетных средств, выделенных на субсидирование услуг связи на текущий год.
6. Ежегодно до 30 августа текущего года уполномоченный орган формирует и публикует на веб-портале ГИСС перечень цифровых решений сельскохозяйственных объектов по форме, согласно приложению 2 и промышленных объектов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – перечень).
Глава 2. Порядок субсидирования услуг связи
Параграф 1. Порядок подачи заявки на получение услуг связи
7. Заявки от субъектов, желающих получить услуги связи на предстоящий год, принимаются посредством веб-портала ГИСС ежегодно с 1 по 30 сентября текущего года включительно.
8. Субъект подает заявку в уполномоченный орган посредством веб-портала ГИСС по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9. При заполнении заявки субъект выбирает цифровые решения из перечня, которые он самостоятельно и за собственные средства (инсталляционные работы, сервисное обслуживание, абонентские платежи и расходы, связанные с приобретением интеллектуальных и (или) автоматизированных (информационных, программных систем) развивает в зависимости от потребностей и (или) функциональных задач.

11) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – СМАЖ веб-порталы) – интернет желісінде орналастырылған, СМАЖ-ға қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
12) цифрлық шешімдер – белгілі бір қажеттіліктерді қанағаттандыратын процестерді автоматтандыруды қалыптастыруға арналған қолданбалы ақпараттық жүйелер санаттарының және олардың жұмыс істеуі үшін қажетті бағдарламалық-аппараттық кешендердің жиынтығы.
13) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Байланыс қызметтері ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп секторының салалық сегментінің өнімділігін арттыруға ықпал ететін цифрлық (технологиялық) шешімдерді дамыту үшін цифрлық технологияларды енгізу мақсатында субсидияланады. Байланыс қызметтерін субсидиялау тізбесі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес келтіріледі.
4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері және өнеркәсіп саласындағы қызмет субъектілері (бұдан әрі – субъектілер) байланыс қызметтерімен субсидиялауға жатады.
Мынадай:
1) шағын кәсіпкерлік субъектілері, оның ішінде микрокәсіпкерлік субъектілері;
2) Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген;
3) белсенді дамып келе жатқан бизнесі бар (соңғы 6 айда салық аударымдары бар, қамауға алынбаған кәсіпорын белсенді бизнес болып табылады) субъектілердің елді мекеннен тыс жерлерде орналасқан байланыс қызметтері субсидиялауға жатады.
5. Байланыс қызметтерін субсидиялау мерзімі 1 (бір) жылды құрайды, орындар саны ағымдағы жылға байланыс қызметтерін субсидиялауға бөлінген бюджет қаражатының көлеміне байланысты болады.
6. Жыл сайын ағымдағы жылғы 30 тамызға дейін уәкілетті орган СМАЖ веб-порталында осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы объектілерінің және 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік объектілерінің цифрлық шешімдерінің тізбесін (бұдан әрі – тізбе) қалыптастырады және жариялайды.
2-тарау. Байланыс қызметтерін субсидиялау тәртібі
1-параграф. Байланыс қызметтерін алуға өтінім беру тәртібі
7. Алдағы жылға байланыс қызметтерін алғысы келетін субъектілердің өтінімдері СМАЖ веб-порталы арқылы жыл сайын ағымдағы жылдың 1-30 қыркүйегін қоса алғанда қабылданады.
8. Субъект уәкілетті органға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СМАЖ веб-порталы арқылы өтінім береді.
9. Өтінімді толтыру кезінде субъект өзі дербес және өз қаражаты үшін (инсталляциялық жұмыстар, сервистік қызмет көрсету, абоненттік төлемдер және зияткерлік және (немесе) автоматтандырылған (ақпараттық, бағдарламалық жүйелерді) сатып алуға байланысты шығыстар) қажеттіліктеріне және (немесе) функционалдық міндеттеріне қарай дамытатын тізбеден цифрлық шешімді таңдайды.

10. После подписания заявки на веб-портале ГИСС уполномоченный орган рассматривает и проверяет их в течение 3 (три) рабочих дней:
1) корректность заполнения заявки;
2) по дате поступления;
3) соблюдению требований пункта 9 настоящих Правил;
4) скорость услуги связи для функционирования выбранного цифрового решения.
11. После проверки уполномоченным органом оформляется общий реестр заявок (далее – реестр) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и опубликовывается на своем интернет-ресурсе.
12. При превышении количества мест, определенных пунктом 5 настоящих Правил, формируется единый реестр заявок по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – единый реестр).
При освобождении места в едином реестре проводится замена мест, согласно выстроенной очередности по дате подачи заявки на получение услуг связи из общего реестра.
Параграф 2. Порядок проведения конкурса по определению операторов связи
13. Организатором конкурса по определению оператора связи (далее – конкурс) выступает уполномоченный орган. Уполномоченный орган ежегодно размещает объявление о проведении конкурса в средствах массовой информации не менее чем за 15 (пятнадцать) календарных дней до начала проведения конкурса.
Уполномоченный орган утверждает состав конкурсной комиссии, конкурсную документацию, сроки проведения конкурса и срок размещения объявления о проведении конкурса в средствах массовой информации.
14. Конкурс проводится уполномоченным органом открытым способом в 4 квартале года, предшествующего году оказания услуг связи.
К участию в конкурсе допускаются операторы связи.
Оператор связи и его аффилированное лицо не участвуют в конкурсе по одному лоту.
15. Конкурсная документация, представляемая уполномоченным органом операторам связи, содержит:
1) перечень лотов с зонами действия оператора связи;
2) техническую спецификацию об описании услуг, указанных в лотах;
3) проект договора о субсидировании услуг связи.
16. К конкурсной заявке операторами связи представляются документы, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Конкурсная заявка предоставляется операторами связи в запечатанном бумажном конверте с указанием даты составления, подписи уполномоченного лица и надписи "не вскрывать до проведения конкурса".
17. Прилагаемые к конкурсной документации расчеты и подтверждающие материалы составляются следующим образом:
1) материалы конкурса прошиваются, пронумеровываются и заверяются и подписью руководителя оператора связи;
2) финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером оператора связи либо лицами, замещающими их.

10. СМАЖ веб-порталында өтінімге қол қойылғаннан кейін уәкілетті орган оларды 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды және тексереді:
1) өтінімді толтырудың дұрыстығы;
2) түскен күні бойынша;
3) осы Қағидалардың 9-тармағының талаптарын сақтау;
4) таңдалған цифрлық шешімнің жұмыс істеуі үшін байланыс қызметінің жылдамдығы.
11. Тексеруден кейін уәкілетті орган осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімдердің жалпы тізілімін (бұдан әрі – тізілім) ресімдейді және өзінің интернет-ресурсында жариялайды.
12. Осы Қағидалардың 5-тармағында айқындалған орындар саны асып кеткен кезде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімдердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – бірыңғай тізілім) қалыптастырылады.
Бірыңғай тізілімдегі орын босатылған кезде жалпы тізілімнен байланыс қызметтерін алуға өтінім берілген күн бойынша құрылған кезектілікке сәйкес орындарды ауыстыру жүргізіледі.
2-параграф. Байланыс операторларын айқындау жөнінде конкурс өткізу тәртібі
13. Байланыс операторын айқындау жөніндегі конкурсты (бұдан әрі – конкурс) ұйымдастырушы уәкілетті орган болады. Уәкілетті орган жыл сайын бұқаралық ақпарат құралдарында конкурс өткізу туралы хабарландыруды конкурс басталғанға дейін кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн бұрын орналастырады.
Уәкілетті орган конкурстық комиссияның құрамын, конкурстық құжаттаманы, конкурсты өткізу мерзімдерін және конкурсты өткізу туралы хабарландыруды бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру мерзімін бекітеді.
14. Конкурсты уәкілетті орган байланыс қызметтерін көрсету жылының алдындағы жылдың 4-тоқсанында ашық тәсілмен өткізеді.
Конкурсқа қатысуға байланыс операторлары жіберіледі.
Байланыс операторы және оның үлестес тұлғасы конкурсқа бір лот бойынша қатыспайды.
15. Уәкілетті органға байланыс операторлары ұсынатын конкурстық құжаттамада:
1) байланыс операторының әрекет ету аймақтары бар лоттардың тізбесі;
2) лоттарда көрсетілген қызметтердің сипаттамасы туралы техникалық ерекшелік;
3) байланыс қызметтерін субсидиялау туралы шарттың жобасы қамтылады.
16. Конкурстық өтінімге байланыс операторлары осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес құжаттарды ұсынады.
Конкурстық өтінімді байланыс операторлары мөрленген қағаз конвертте уәкілетті тұлғаның қолын, жасалған күнін және "конкурс өткізілгенге дейін ашпаңыз" деген жазуды көрсете отырып ұсынады.
17. Конкурстық құжаттамаға қоса берілетін есептер және растайтын материалдар мынадай түрде жасалады:
1) конкурс материалдары тігіледі, нөмірленеді және байланыс операторы басшысының қолымен куәландырылады;
2) қаржылық құжаттарға байланыс операторының басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын адамдар қол қояды.

18. Все конкурсные заявки, полученные уполномоченным органом (его ответственным лицом) после истечения срока представления конкурсных заявок, не вскрывая отклоняются и возвращаются представившим их операторам связи.
19. Подача заявки на участие в конкурсе осуществляется руководителем оператора связи или его правомочным представителем при предъявлении оформленной доверенности, удостоверяющей право действовать от имени оператора связи.
20. Оператор связи может изменять или отзывать свою конкурсную заявку до истечения срока представления конкурсных заявок.
При отзыве зарегистрированной заявки, оператор связи направляет письменное уведомление уполномоченному органу.
21. Уполномоченный орган в течение 5 (пять) календарных дней со дня окончания срока представления конкурсных заявок передает документы конкурсной комиссии.
22. Конкурсная комиссия в течение 5 (пять) рабочих дней изучает конкурсные заявки на соответствие требованиям к операторам связи по оказанию услуг связи, полноты документов, выбирает наименьшее ценовое предложение на услуги связи и определяет выигравшую конкурсную заявку.
Решение конкурсной комиссии оформляется протоколом по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
23. По итогам конкурса уполномоченный орган определяет оператора связи, оказывающего услуги на определенной территории.
В течение 3 (три) рабочих дней со дня подведения итогов конкурса уполномоченный орган письменно уведомляет победителя конкурса о том, что его конкурсная заявка признана выигравшей и извещает всех принявших участие операторов связи путем опубликования на собственном интернет-ресурсе результатов конкурса с указанием его названия, победителя и его адреса, наименования и размера субсидий, предложенного победителем конкурса.
24. Договор о субсидировании услуг связи заключается в течение 10 (десять) рабочих дней после извещения победителя конкурса, но не позднее 31 декабря года, предшествующего году оказания услуг связи.
25. Субсидии выплачиваются операторам связи за оказание услуг связи субъектам.
26. Цены на услуги связи определяется уполномоченным органом согласно коммерческим предложениям, предоставленным операторами связи.
При определении цены услуги связи уполномоченным органом учитываются следующие затраты операторов связи:
инсталляционные работы;
установку опоры для телекоммуникационного оборудования;
предоставление телекоммуникационного оборудования субъекту в арендное использование;
настройку (поддержка) работы сервиса;
предоставление интернет 20 Гб на ежемесячной основе с ежемесячным трафиком.

18. Уәкілетті орган (оның жауапты тұлғасы) конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін алған барлық конкурстық өтінімдер ашылмай қабылданбайды және оларды ұсынған байланыс операторларына қайтарылады.
19. Конкурсқа қатысуға өтінім беруді байланыс операторының басшысы немесе оның өкілетті өкілі байланыс операторының атынан әрекет ету құқығын куәландыратын ресімделген сенімхатты ұсынған кезде жүзеге асырады.
20. Байланыс операторы конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін өзінің конкурстық өтінімін өзгерте немесе кері қайтарып ала алады.
Тіркелген өтінімді кері қайтарып алған кезде байланыс операторы уәкілетті органға жазбаша хабарлама жібереді.
21. Уәкілетті орган конкурстық өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталған күннен бастап күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде конкурстық комиссияның құжаттарын береді.
22. Конкурстық комиссия 5 (бес) жұмыс күні ішінде байланыс қызметтерін көрсету жөніндегі байланыс операторларына қойылатын талаптарға сәйкестігін, құжаттардың толықтығына конкурстық өтінімдерді зерделейді, байланыс қызметтеріне ең төмен баға ұсынысын таңдайды және жеңіп шыққан конкурстық өтінімді айқындайды.
Конкурстық комиссияның шешімдері осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хаттамамен ресімделеді.
23. Конкурс қорытындысы бойынша уәкілетті орган белгілі бір аумақта қызмет көрсететін байланыс операторын айқындайды.
Конкурс қорытындылары шығарылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган конкурс жеңімпазын оның конкурстық өтінімі жеңімпаз деп танылғаны туралы жазбаша хабардар етеді және қатысқан барлық байланыс операторларына конкурстың атауын, жеңімпазын және оның мекенжайын, конкурс жеңімпазы ұсынған субсидиялардың атауы мен мөлшерін көрсете отырып, конкурстың нәтижелерін өзінің интернет-ресурсында жариялау жолымен хабарлайды.
24. Байланыс қызметтерін субсидиялау туралы шарт конкурс жеңімпазы хабарланғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде, бірақ байланыс қызметтерін көрсету жылының алдындағы жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірілмей жасалады.
25. Байланыс операторына субсидияларды субъектілерге байланыс қызметтерін көрсеткені үшін төлейді.
26. Байланыс қызметтерінің бағасын уәкілетті орган байланыс операторлары ұсынған коммерциялық ұсыныстарға сәйкес айқындайды.
Байланыс қызметінің бағасын айқындау кезінде уәкілетті орган байланыс операторларының мынадай шығындарын ескереді:
инсталляциялық жұмыстар;
телекоммуникациялық жабдыққа тірек орнату;
субъектіге телекоммуникациялық жабдықты жалға пайдалануға беру;
сервис жұмысын баптау (қолдау);
ай сайынғы трафикпен ай сайынғы негізде 20 Гб интернет беру.

Параграф 3. Порядок предоставления услуг связи
27. Оператор связи самостоятельно проводит определение методов подачи канала связи до точки расположения клиентского блока.
28. Субъект по итогам принятия работ от оператора связи подписывает акт приема-передачи соответствующего телекоммуникационного оборудования, при подписании акта присутствует представитель соответствующего местного исполнительного органа района (округа), который также проверяет функционирование цифровых решений и подписывает акт приема-передачи.
29. Субъекты ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставляют операторам связи отчетную информацию по внедрению цифрового решения.
30. Оператор связи ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в уполномоченный орган отчетную информацию по результатам предоставленной услуги связи и по внедрению субъектом цифрового решения, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган запрашивает мониторинг канала связи, дополнительные документы и разъяснения по предоставленной отчетной информации при необходимости.
31. Субсидирование услуг связи продлевается на следующий календарный год в порядке, определенном параграфом 1 настоящих Правил, при:
1) подаче субъектом повторного заявления;
Субъект подает заявление на продление субсидии не позднее срока, указанного в пункте 7 настоящих Правил.
2) сдачи субъектом отчетных документов по развитию цифровых решений на предприятии.
Отчетные документы подаются не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом. Конкретные сроки подачи отчетов:
отчет за первый квартал (январь – март) – до 15 апреля текущего года.
отчет за второй квартал (апрель – июнь) – до 15 июля текущего года.
отчет за третий квартал (июль – сентябрь) – до 15 октября текущего года.
отчет за четвертый квартал (октябрь – декабрь) – до 31 декабря текущего года.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
услуг связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Перечень субсидируемых услуг связи
№ п/п
Наименование услуг связи
1.
Услуги индивидуального доступа к сети Интернет до 8 Мбит/сек
2.
Услуги индивидуального доступа к сети Интернет свыше 8 Мбит/сек
Приложение 2
к Правилам субсидирования
услуг связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Форма
Перечень цифровых решений сельскохозяйственных объектов
Наименование цифровых решений
Наименование компании предоставляющего цифровые решения
Адрес местонахождения компании
Телефон, электронная почта
Цена цифровых решений
Количество цифровых решений
(не менее, шт)
1.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
услуг связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Форма
Перечень цифровых решений промышленных объектов
Наименование цифровых решений
Наименование компании предоставляющего цифровые решения
Адрес местонахождения компании
Телефон, электронная почта
Цена цифровых решений
Количество цифровых решений
(не менее, шт)
1.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
услуг связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Форма
Заявка на получение услуг связи

3-параграф. Байланыс қызметтерін ұсыну тәртібі
27. Байланыс операторы клиенттік блоктың орналасқан жеріне дейін байланыс арнасын беру әдістерін дербес анықтайды.
28. Субъект байланыс операторынан жұмыстарды қабылдау қорытындылары бойынша тиісті телекоммуникациялық жабдықты қабылдау-беру актісіне қол қояды, актіге қол қою кезінде ауданның (округтің) тиісті жергілікті атқарушы органының өкілі қатысады, ол сондай-ақ цифрлық шешімдердің жұмыс істеуін тексереді және қабылдау-беру актісіне қол қояды.
29. Субъектілер тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей байланыс операторларына цифрлық шешімді енгізу жөніндегі есепті ақпаратты ұсынады.
30. Байланыс операторы тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей уәкілетті органға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылған байланыс қызметінің нәтижелері бойынша және субъектінің цифрлық шешімді енгізуі бойынша есепті ақпаратты ұсынады.
Уәкілетті орган байланыс арнасының мониторингін, қажет болған жағдайда ұсынылған есептік ақпарат бойынша қосымша құжаттар мен түсіндірмелерді сұратуға құқылы.
31. Байланыс қызметтерін субсидиялау осы Қағидалардың 1-параграфында айқындалған тәртіппен келесі күнтізбелік жылға ұзартылады:
1) субъектінің қайта өтініш беруі;
Субъект осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзімнен кешіктірмей субсидияны ұзартуға өтініш береді.
2) субъектінің кәсіпорында цифрлық шешімдерді дамыту бойынша есептік құжаттарды тапсыруы.
Есептік құжаттар есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірілмей беріледі. Есептерді берудің нақты мерзімдері:
бірінші тоқсандағы есеп (қаңтар – наурыз) – ағымдағы жылдың 15 сәуіріне дейін.
екінші тоқсандағы есеп (сәуір – маусым) – ағымдағы жылдың 15 шілдесіне дейін.
үшінші тоқсандағы есеп (шілде – қыркүйек) – ағымдағы жылдың 15 қазанына дейін.
төртінші тоқсандағы есеп (қазан – желтоқсан) – ағымдағы жылдың 31 желтоқсанына дейін.
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Субсидияланатын байланыс қызметтерінің тізбесі
Р/с
Байланыс қызметтерінің атауы
1.
8 Мбит/сек-қа дейінгі интернет желісіне жеке қол жеткізу қызметтері
2.
8 Мбит/сек-тан жоғары интернет желісіне жеке қол жеткізу қызметтері
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы объектілерінің цифрлық шешімдерінің тізбесі
Цифрлық шешімдердің атауы
Цифрлық шешімдерді ұсынатын компаниялардың атауы
Компанияның орналасқан жері
Телефон, электрондық пошта
Цифрлық шешімнің бағасы
Цифрлық шешімдер саны
(кем емес, шт)
1.
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өнеркәсіп объектілерінің цифрлық шешімдерінің тізбесі
Цифрлық шешімдердің атауы
Цифрлық шешімдерді ұсынатын компаниялардың атауы
Компанияның орналасқан жері
Телефон, электрондық пошта
Цифрлық шешімнің бағасы
Цифрлық шешімдер саны
(кем емес, шт)
1.
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Байланыс қызметтерін алуға өтінім

1. Сведения о субъекте:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (физического или юридического лица)
руководителя _________________________________________________________
наименование предприятия _____________________________________________
соответствующие развивающие отрасли __________________________________
индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
юридический адрес регистрации: ________________________________________
номер телефона: ______________________________________________________
вид деятельности _____________________________________________________
2. Сведения о цифровой решении:
Наименование
Количество
Цена цифровых решений
3. Выбор скорости услуг связи, необходимой для развитии цифрового решения.
Приложение 5
к Правилам субсидирования
услуг связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Форма
Реестр заявок
Название субъекта
Адрес местонахождения
Телефон, электронная почта
Развивающая отрасли
1.
Приложение 6
к Правилам субсидирования услуг
связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Форма
Единый реестр заявок
Название субъекта
Адрес местонахождения
Телефон, электронная почта
Развивающая отрасли
1.
Приложение 7
к Правилам субсидирования услуг
связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Форма
Протокол об итогах конкурса по выбору операторов связи по оказанию услуг связи
г. Астана _________ 20__ года
Повестка дня: определение оператора связи по итогам конкурса.
1. Согласно Протоколу № _ вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе
по определению оператора связи, предоставляющих услуги связи
для сельскохозяйственных и промышленных объектов (далее – Протокол № 1),
представлена заявка участника__.
В соответствии с пунктом 37 настоящих Правил, конкурсные заявки рассмотрены
конкурсной комиссией на полноту, правильности расчетов, наличия всех подписей
на документах, а также правильность оформления заявки в целом.
Конкурсная комиссия в составе:
– председатель Комиссии;
– заместитель председателя Комиссии;
– члены Комиссии;
– секретарь Комиссии
по итогам анализа конкурсной заявки, РЕШИЛА:
1. В соответствии с пунктом 39 Правил, определить победителем конкурса
по определению оператора связи, предоставляющих услуги связи
для сельскохозяйственных и промышленных объектов, по лоту № 1 на 20__ год __.
2. Не позднее 10 рабочих дней после извещения победителя конкурса по оказанию
услуг связи, заключить Договор о субсидировании услуг связи.
Председатель конкурсной комиссии: ________________________
Члены комиссии:
Секретарь конкурсной комиссии: ___________________________
Приложение 8
к Правилам субсидирования услуг
связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Документы, прилагаемые к конкурсной заявке для участия в конкурсе
Наименование
1.
оригинал справки банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности оператора связи более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, перед банком (банками) (оператором связи, являющимся клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или лица, его замещающего, с печатью банка (банков) (при наличии);
2.
бумажную копию электронного документа об отсутствии или наличии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование и социальным отчислениям более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", удостоверенную Государственной корпорацией "Правительство для граждан";
3.
обоснованную себестоимость по каждой услуге связи из перечня субсидируемых услуг связи, которые будет оказывать оператор связи;
4.
фактические и прогнозные объемы по каждой из услуг из перечня субсидируемых услуг связи, которые будет оказывать оператор связи;
5.
подробное описание основных технических и эксплуатационных характеристик оказываемых ими субсидируемых услуг связи;
6.
список имеющихся ресурсов, необходимых для надлежащего и непрерывного оказания услуг связи.
Приложение 9
к Правилам субсидирования услуг
связи сельскохозяйственных
и промышленных объектов
с целью внедрения цифровых
технологий
Форма
Отчетный документ

1. Субъект туралы мәліметтер:
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке немесе заңды тұлғаның) __________
кәсіпорынның атауы __________________________________
тиісті даму салалары ________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі_______________
тіркелген заңды мекенжайы:________________________________________
телефон нөмірі:_____________________________________
қызмет түрі____________________________________
2. Цифрлық шешім туралы мәлімет:
Атауы
Саны
Цифрлық шешімнің бағасы
3. Цифрлық шешімді дамыту үшін қажетті байланыс қызметтерінің жылдамдығын таңдау.
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Өтінімдер тізілімі
Субъектінің атауы
Орналасқан жерінің мекенжайы
Телефон, электрондық пошта
Дамытатын салалар
1.
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Өтінімдердің бірыңғай тізілімі
Субъектінің атауы
Орналасқан жерінің мекенжайы
Телефон, электрондық пошта
Дамытатын салалар
1.
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Байланыс қызметтерін көрсету бойынша байланыс операторын таңдау жөніндегі конкурстың қорытындылары туралы хаттама
Астана қ. _________ 20__ жыл
Күн тәртібі: конкурс қорытындысы бойынша байланыс операторын анықтау.
1. Ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілері үшін байланыс қызметтерін ұсынатын байланыс операторын айқындау жөніндегі конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашудың № _ хаттамасына (бұдан әрі – № 1 хаттама) сәйкес қатысушының ____ өтінімі ұсынылды.
Осы Қағидалардың 37-тармағына сәйкес конкурстық өтінімдерді конкурстық комиссия толықтығына, есептеулердің дұрыстығына, құжаттардағы барлық қолдардың болуына, сондай-ақ өтінімді тұтастай ресімдеудің дұрыстығына қаралды.
Конкурстық комиссия құрамында:
–Комиссия төрағасы;
–Комиссия төрағасының орынбасары;
–Комиссия мүшелері;
–Комиссия хатшысы
конкурстық өтінімді талдау қорытындысы бойынша ШЕШТІ:
1. Қағидалардың 39-тармағына сәйкес 20__ жылға арналған № 1 лот бойынша ауыл шаруашылығы және өнеркәсіп объектілері үшін байланыс қызметтерін ұсынатын байланыс операторын айқындау жөніндегі конкурстың жеңімпазы болып ____белгіленсін.
2. Байланыс қызметтерін көрсету жөніндегі конкурстың жеңімпазы хабарланғаннан кейін 10 жұмыс күнінен кешіктірмей байланыс қызметтерін субсидиялау туралы шарт жасалсын.
Конкурстық комиссияның төрағасы: ________________________
Комиссия мүшелері: ________________________
Конкурстық комиссияның хатшысы________________________
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
8-қосымша
Конкурсқа қатысу үшін конкурстық өтінімге қоса берілетін құжаттар
Атауы
1.
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашатын күннің алдындағы үш айдан астам уақыт ішінде байланыс операторының банк (банктер) (бірнеше екінші деңгейдегі банктердің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылатын байланыс операторы) алдында мерзімі өтіп кеткен берешегінің жоқ екендігі туралы банк (банктер) мөрі қойылған бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолы қойылған анықтамасының түпнұсқасы (осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады), банктің (банктердің) мөрімен (болған жағдайда) бірінші басшының немесе оны алмастыратын адамның қолы қойылады;
2.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексіне сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашатын күннің алдындағы үш айдан астам уақыт ішінде салық берешегiнiң, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ немесе бар екендігі туралы (тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасы) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы куәландырған электрондық құжаттың қағаздағы көшірмесін;
3.
байланыс операторы көрсететін байланыс қызметтері тізбесіндегі әрбір байланыс қызметі бойынша негізделген өзіндік құнды;
4.
байланыс операторы көрсететін байланыс қызметтері тізбесіндегі әрбір қызмет бойынша нақты және болжамды көлемдерді;
5.
субсидияланатын байланыс қызметтерінің негізгі техникалық және пайдалану сипаттамаларының егжей-тегжейлі сипаттамасын;
6.
байланыс қызметтерін тиісінше және үздіксіз көрсетуге қажетті қолда бар ресурстар тізімі.
Цифрлық технологияларды
енгізу мақсатында ауыл
шаруашылығы және өнеркәсіп
объектілеріндегі байланыс
қызметтерін субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Есеп беру құжаты

1. Информация о предприятии
1.1. Наименование предприятия:
1.2. индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер:
1.3. Адрес регистрации:
1.4. фамилия, имя, отчество (при его наличии) (физического или юридического лица) руководителя:
1.5. Контактные данные:
2. Отчетный период
2.1. Период (начало и окончание):
3. Реализованные цифровые решения
3.1. Название решения/проекта:
3.2. Описание решения:
3.3. Дата начала и завершения внедрения:
4. Финансовый отчет.
4.1. Общая сумма расходов на внедрение услуги:
4.2. Распределение расходов по статьям (например оборудование, обеспечение, услуг и т.д.):
5. Дополнительные сведения
5.1. Замечания и рекомендации по процессу субсидирования:

1. Кәсіпорын туралы ақпарат
1.1. Кәсіпорынның атауы:
1.2. Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі:
1.3. Тіркелген мекенжайы:
1.4. Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке немесе заңды тұлғаның):
1.5. Байланыс деректері:
2. Есепті кезең
2.1. Кезең (басталуы және аяқталуы) :
3. Іске асырылған цифрлық шешімдер
3.1. Шешім/жоба атауы:
3.2. Шешімнің сипаттамасы:
3.3. Енгізудің басталу және аяқталу күні:
4. Қаржылық есеп.
4.1. Қызметті енгізуге арналған шығыстардың жалпы сомасы:
4.2. Шығыстарды баптар бойынша бөлу (мысалы, жабдық, қамтамасыз ету, қызметтер және т. б.):
5. Қосымша мәліметтер
5.1. Субсидиялау процесі бойынша ескертулер мен ұсынымдар: