Об утверждении Правил обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 433-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 сентября 2024 года № 35097.
В соответствии с пунктом 7 статьи 69 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками.
2. Признать утратившим силу приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 51 "Об утверждении Правил обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26945).
3. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
К. Искаков
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра культуры
и информации
от 17 сентября 2024 года
№ 433-НҚ
Правила обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
Глава 1. Общие положения

Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 433-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 20 қыркүйекте № 35097 болып тіркелді.
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 69-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету қағидалары бекітілсін.
2. "Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 28 ақпандағы № 51 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26945 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
К. Искаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 433-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Правила обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 69 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" (далее – Закон) и определяют порядок обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в соответствии с Социальным Кодексом Республики Казахстан.
2. Для целей настоящих Правил используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующие на заключение договора о государственных закупках. Физическое лицо, не являющееся субъектом предпринимательской деятельности, может являться потенциальным поставщиком в случае приобретения заказчиками жилища, принадлежащего на праве частной собственности такому физическому лицу;
2) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
3) исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета (далее – исполнительный орган) – государственное учреждение, уполномоченное акиматом на осуществление отдельных функций местного государственного управления и самоуправления, финансируемое из соответствующих местных бюджетов;
4) телевизионная абонентская приставка (далее – приставка) – отдельное техническое средство, предназначенное для приема абонентом цифрового теле-, радиосигнала;
5) национальный оператор телерадиовещания (далее – национальный оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, со стопроцентным пакетом акции, принадлежащим государству, на которое возложены задачи по содержанию и развитию национальной сети телерадиовещания согласно статье 44 Закона.
Глава 2. Порядок обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
3. Приставки обеспечивают прием цифрового теле-, радиосигнала в стандартах вещания DVB T2, MPEG 4 (для цифрового эфирного телерадиовещания), интегрируются с национальной сетью цифрового эфирного телевещания.

1. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 69-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті өнім беруші – мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасуға үмiткер, кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшiн өзгеше белгiленбесе, мемлекеттiк мекемелердi қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бiрлестiгi (консорциум). Кәсiпкерлiк қызмет субъектiсi болып табылмайтын жеке тұлға осы жеке тұлғаға жекеменшік құқығымен тиесілі тұрғынжайды тапсырыс берушілер сатып алған жағдайда, әлеуеттi өнiм берушi болуы мүмкiн;
2) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзіреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
3) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган (бұдан әрі – атқарушы орган) – жергілікті мемлекеттік басқарудың және өзін-өзі басқарудың жекелеген функцияларын жүзеге асыруға әкімдік уәкілеттік берген, тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекеме;
4) телевизиялық абоненттік жалғама (бұдан әрі – жалғама) – абоненттің цифрлық теле-, радиосигналды қабылдауына арналған жеке техникалық құрал;
5) телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы (бұдан әрі – ұлттық оператор) – Заңның 44-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, мемлекетке тиесілі жүз пайыздық акция пакеті бар, ұлттық телерадио хабарларын тарату желісін күтіп-ұстау және дамыту жөніндегі міндеттер жүктелген заңды тұлға.
2-тарау. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету тәртібі
3. Жалғамалар DVB T2, MPEG 4 хабар тарату стандарттарында (цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату үшін) цифрлық теле-, радиосигналды қабылдауды қамтамасыз етеді, цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратудың ұлттық желісімен интеграцияланады.

4. Местный исполнительный орган до полного перехода на цифровое эфирное телерадиовещание организует обеспечение исполнительным органом физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, приставками.
Переход на цифровое эфирное телерадиовещание осуществляется путем поэтапного отключения аналоговых передающих средств на сети аналогового эфирного телерадиовещания на административно-территориальных единицах согласно срокам, определенным уполномоченным органом в области масс-медиа в соответствии с пунктом 2 статьи 69 Закона, до 1 декабря 2025 года.
5. Обеспечение приставками производится в формах поставки и установки на безвозмездной основе заявителю.
Заявителем является физическое лицо, обратившееся от себя лично или от имени членов его семьи и других лиц, постоянно проживающих с ним совместно, с заявлением на получение телевизионной абонентской приставки по форме согласно приложению к настоящим Правилам, на безвозмездное получение приставки в исполнительный орган по месту жительства, а в сельской местности – к акиму поселка, села, сельского округа, города районного значения, и являющееся получателем государственной адресной социальной помощи.
6. Обеспечение приставками производится из расчета одна приставка на одного заявителя, обратившегося от себя лично или от имени семьи и других лиц, постоянно проживающих с ним совместно.
Обеспечение приставками является единовременным и повторно не поставляется получившему ее заявителю, членам его семьи и другим лицам, постоянно проживающим с ним совместно.
7. В населенных пунктах, охваченных цифровым эфирным телерадиовещанием, заявители обеспечиваются приставками, которые предназначены для приема цифрового теле-, радиосигнала, распространяемого национальным оператором в сети цифрового эфирного телерадиовещания.
8. Местный исполнительный орган информирует население через средства массовой информации о безвозмездном получении приставки заявителями и своевременно обеспечивает их полной информацией о порядке и условиях получения приставки.
9. Заявитель обращается за получением приставки в исполнительный орган по месту жительства, а в сельской местности – к акиму поселка, села, сельского округа, города районного значения, которые регистрируют документы в журнале регистрации заявлений о поставке на безвозмездной основе приставки и выдают заявителю подтверждение о принятии документов.
В сельской местности аким поселка, села, сельского округа, города районного значения не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня получения направляет заявление с документами в исполнительный орган.

4. Жергілікті атқарушы орган цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға толық көшкенге дейін атқарушы орган мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды жалғамалармен қамтамасыз етуді ұйымдастырады.
Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға көшу Заңның 69-бабы 2-тармағына сәйкес уәкілетті орган айқындаған мерзімдерге сәйкес әкімшілік аумақтық бірліктердегі аналогтік эфирлік телерадио хабарларын тарату желілерінде аналогтік таратушы құралдарды кезең-кезеңімен өшіру арқылы 2025 жылғы 1 желтоқсанға дейін жүзеге асырылады.
5. Жалғамалармен қамтамасыз ету өтініш берушіге өтеусіз негізде жеткізу және орнату нысандарында жүргізіледі.
Өтініш беруші – осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша телевизиялық абоненттік жалғаманы алуға, тұрғылықты жері бойынша атқарушы органға, ал ауылдық жерде – кент, ауыл, ауылдық округ, аудандық маңызы бар қала әкіміне жалғаманы өтеусіз алуға өз атынан немесе отбасы мүшелерінің және онымен бірге тұрақты тұратын басқа да адамдардың атынан өтініш берген және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылатын жеке тұлға.
6. Жалғамалармен қамтамасыз ету жеке өзінің атынан немесе отбасының және өзімен үнемі бірге тұратын басқа да адамдардың атынан өтініш жасаған бір өтініш берушіге бір жалғама деген есеппен жүргізіледі.
Жалғамалармен қамтамасыз ету біржолғы болып табылады және ол берілгеннен кейін оны алған өтініш берушіге, оның отбасы мүшелеріне және онымен үнемі бірге тұратын басқа да адамдарға берілмейді.
7. Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратумен қамтылған елді мекендерде өтініш берушілер цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату желісінде ұлттық оператор тарататын цифрлық теле-, радиосигналды қабылдауға арналған жалғамалармен қамтамасыз етіледі.
8. Жергілікті атқарушы орган халықты өтініш берушілердің жалғамаларды өтеусіз алу туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабардар етеді және оларды жалғаманы алу тәртібі мен шарттары туралы толық ақпаратпен уақтылы қамтамасыз етеді.
9. Өтініш беруші жалғаманы алу үшін тұрғылықты жері бойынша жалғамаларды өтеусіз негізде беру туралы өтініштерді тіркеу журналында құжаттарды тіркейтін және өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы растау беретін атқарушы органға, ал ауылдық жерде – кенттің, ауылдың, ауылдық округтің, аудандық маңызы бар қаланың әкіміне өтініш береді.
Ауылдық жерде кенттің, ауылдың, ауылдық округтің, аудандық маңызы бар қаланың әкімі құжаттар бар өтінішті алған күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей атқарушы органға жібереді.

10. Исполнительный орган производит проверку данных заявителя или членов его семьи и других лиц постоянно проживающим с ним совместно, на принадлежность его к получателям государственной адресной социальной помощи, а также установление факта в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил.
Исполнительный орган на основании заявлений определяет потребность в приставках с указанием их перечня и количества.
11. В течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима поселка, села, сельского округа, города районного значения исполнительный орган выносит решение об обеспечении на безвозмездной основе приставкой заявителю (в трех экземплярах) или отказе в обеспечении приставкой (в двух экземплярах).
12. Причины отказа в обеспечении на безвозмездной основе приставкой:
1) заявитель на момент подачи заявления не является получателем государственной адресной социальной помощи;
2) заявителю, членам его семьи и другим лицам, постоянно проживающим с ним совместно, ранее предоставлялась приставка.
13. Заявителю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в обеспечении приставкой с указанием причины в срок не позднее, чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Заявителем предоставляется возражение в письменной форме к предварительному решению об отказе в обеспечении на безвозмездной основе приставкой в исполнительный орган по месту жительства, а в сельской местности – к акиму поселка, села, сельского округа, города районного значения в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, при поступлении от заявителя, исполнительный орган обеспечивает заявителя на безвозмездной основе приставкой либо выносит мотивированное решение об отказе в обеспечении приставкой.
14. При принятии решения об обеспечении заявителя на безвозмездной основе приставкой, первый экземпляр решения направляется заявителю, второй экземпляр – потенциальному поставщику, осуществляющему поставку приставок по итогам проведенных государственных закупок, третий экземпляр остается в исполнительном органе.
При принятии решения об отказе в обеспечении заявителя на безвозмездной основе приставкой, первый экземпляр решения направляется заявителю, второй экземпляр остается в исполнительном органе.
15. Потенциальный поставщик с момента получения решения исполнительного органа об обеспечении заявителя на безвозмездной основе приставкой в пределах сроков, указанных в договоре о государственных закупках, осуществляет по адресу, указанному в решении, доставку приставки, а также установку и подключение.

10. Атқарушы орган өтініш берушінің немесе оның отбасы мүшелерінің және онымен бірге тұрақты тұратын өзге де адамдардың атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігі деректерін тексеруді, сондай-ақ осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес фактіні анықтауды жүргізеді.
Атқарушы орган өтініштердің негізінде олардың тізбесі мен санын көрсете отырып, жалғамаларға қажеттілікті айқындайды.
11. Өтініш берушіден немесе кенттің, ауылдың, ауылдық округтің, аудандық маңызы бар қаланың әкімінен құжаттар қабылданған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде атқарушы орган өтініш берушіні өтеусіз негізде жалғамамен қамтамасыз ету (үш данада) немесе жалғамамен қамтамасыз етуден бас тарту (екі данада) туралы шешім шығарады.
12. Өтеусіз негізде жалғамамен қамтамасыз етуден бас тарту себептері:
1) өтініш беруші өтініш берген сәтте мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылмайды;
2) бұрын өтініш берушіге, оның отбасы мүшелеріне және онымен үнемі бірге тұратын басқа да адамдарға жалғама берілген.
13. Өтініш берушіге 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде себебін көрсете отырып, жалғамамен қамтамасыз етуден бас тарту туралы алдын ала шешім оған қол қойылғанға дейін қоса беріле отырып, хабарлама жіберіледі.
Өтініш беруші хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде тұрғылықты жері бойынша атқарушы органға, ал ауылдық жерде – кенттің, ауылдың, ауылдық округтің, аудандық маңызы бар қаланың әкіміне жазбаша нысанда оны жалғамамен өтеусіз негізде қамтамасыз етуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылық береді.
Өтініш берушіден қарсылық келіп түскен кезде қарау нәтижелері бойынша атқарушы орган өтініш берушіні өтеусіз негізде жалғамамен қамтамасыз етеді не жалғамамен қамтамасыз етуден бас тарту туралы уәжді шешім шығарады.
14. Өтініш берушіні өтеусіз негізде жалғамамен қамтамасыз ету туралы шешім қабылданған кезде шешімнің бірінші данасы – өтініш берушіге, екінші данасы өткізілген мемлекеттік сатып алу қорытындысы бойынша жалғамаларды беруді жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушіге жіберіледі, үшінші данасы атқарушы органда қалады.
Өтініш берушіні өтеусіз негізде жалғамамен қамтамасыз етуден бас тарту туралы шешім қабылданған кезде шешімнің бірінші данасы өтініш берушіге жіберіледі, екінші данасы атқарушы органда қалады.
15. Әлеуетті өнім беруші атқарушы органның өтініш берушіні өтеусіз негізде жалғамамен қамтамасыз ету туралы шешімін алған кезден бастап мемлекеттік сатып алу туралы шартта көрсетілген мерзімдер шегінде шешімде көрсетілген мекенжай бойынша жалғаманы жеткізуді, сондай-ақ орнатуды және қосуды жүзеге асырады.

16. Заявитель подписывает акт приема-передачи приставки в течение 1 (одного) дня с момента ее доставки, установки и подключения.
17. Решение исполнительного органа обжалуется в порядке, определенном статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Рассмотрение жалобы в административном (досудебном) порядке производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
Должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, при принятии благоприятного решения, совершении административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе, в течение 3 (трех) рабочих дней.
Жалоба заявителя подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, за исключением случаев, предусмотренных законом.
Приложение
к Правилам обеспечения
физических лиц, являющихся
получателями государственной
социальной помощи,
телевизионными
абонентскими приставками
Заявление на получение телевизионной абонентской приставки
Акиму местного исполнительного органа/поселка, села, сельского округа,
города районного значения/
В центр занятости населения ______________________________________
(населенный пункт, район, область)
Заявление на получение телевизионной абонентской приставки:
1) Заявитель ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
2) Адрес проживания заявителя ___________________________________
3) Состав членов семьи заявителя _________________________________
______________________________________________________________
4) Контактные номера телефонов, адреса электронной почты:
______________________________________________________________
Прилагаемые документы:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
_______________ _______________________________________________
подпись заявителя (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата подачи заявления "___" __________ 20__ г.
Подпись представителя местного исполнительного органа/
Акима поселка, села, сельского округа, города районного значения
о приеме документов с указанием даты приема "____"________20___ г.

16. Өтініш беруші оны жеткізген, орнатқан және қосқан кезден бастап 1 (бір) күн ішінде жалғаманы қабылдап алу-беру актісіне қол қояды.
17. Атқарушы органның шешіміне Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабымен айқындалған тәртіппен шағым жасалады.
Шағымды әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіпте қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей осы шағым мен әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім қабылдаған, әкімшілік әрекет жасаған кезде шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Өтініш берушінің шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, сотқа дейінгі тәртіпте шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек алушылар болып
табылатын жеке тұлғаларды
телевизиялық абоненттік
жалғамалармен қамтамасыз
ету қағидаларына
қосымша
Телевизиялық абоненттік жалғама алуға өтініш
Жергілікті атқарушы органның/кенттің, ауылдың, ауылдық округтің,
аудандық маңызы бар қаланың әкіміне/Халықты жұмыспен қамту орталығына
__________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
Телевизиялық абоненттік жалғама алуға өтініш:
1) Өтініш беруші ________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
2) Өтініш берушінің тұрғылықты мекенжайы ________________________
3) Өтініш берушінің отбасы мүшелерінің құрамы _____________________
_______________________________________________________________
4) Байланыс телефондарының нөмірлері, электрондық поштасының мекенжайлары:
_______________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар:
1. _______________________________________________________
2. _______________________________________________________
3. _______________________________________________________
________________________ _____________________________________
өтініш берушінің қолтаңбасы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
Өтініш берілген күн 20__ жылғы "___" __________
Қабылдау күнін көрсете отырып, құжаттарды қабылдағаны туралы жергілікті
атқарушы орган өкілінің/кент, ауыл, ауылдық округ, аудандық маңызы бар
қала әкімінің қолтаңбасы
20___ жылғы "____"________