О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 115 "Об утверждении Перечня и формы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям"
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 сентября 2024 года № 35147
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 115 "Об утверждении Перечня и формы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10876) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 115 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 167 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 27 қыркүйекте № 35147 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 115 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10876 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 154) пункта 15 Положения о Министерстве туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 865, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в перечне документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям, утвержденного указанным приказом:
раздел "Для букмекерской конторы" изложить в следующей редакции:
"
1

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 865 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 154) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесінде:
"Букмекерлік кеңсе үшін" бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"
1

сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности, соответствующего санитарно-эпидемиологическим нормам в соответствии с пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и противопожарным нормам в соответствии с пунктом 2 статьи 61 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" (далее – Закон о гражданской защите) по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии оборудования (с предоставлением подтверждающих документов: декларация на товары, накладная на товарно-материальные ценности, счета-фактуры, договора купли-продажи о приобретении товарно-материальных ценностей), для организации и проведения пари на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
3

осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабының 4-тармағына санитариялық-эпидемиологиялық және "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Азаматтық қорғау туралы заң) 61-бабының 2-тармағына өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы бәс тігуді ұйымдастыруға және өткізуге арналған меншік құқығындағы жабдықтар (растайтын құжаттарды ұсына отырып: тауарға арналған декларация, тауарлық-материалдық құндылықтар бойынша жүкқұжаты, шот-фактурлар, сатып алу-сату шарты) болуы туралы мәліметтер
3

сведения о наличии договора (договоров) с юридическими лицами, получившими лицензию на осуществление охранной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности" (далее – Закон об охранной деятельности) по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу**
4
правила работы букмекерской конторы, приема ставок и проводимых азартных игр и (или) пари на казахском и русском языках, разработанные в соответствии с пункта 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" (далее – Закон об игорном бизнесе)
5
договор с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие банковского вклада в размере 40 000 месячных расчетных показателей в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 13 Закона об игорном бизнесе при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования)
";
в разделе "Для тотализатора":
строки, порядковые номера 1 и 2, изложить в следующей редакции:
"
1
сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности, соответствующего санитарно-эпидемиологическим нормам в соответствии с пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и противопожарным нормам в соответствии с пунктом 2 статьи 61 Закона о гражданской защите по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии оборудования (с предоставлением подтверждающих документов: декларация на товары, накладная на товарно-материальные ценности, счета-фактуры, договора купли-продажи о приобретении товарно-материальных ценностей), для организации и проведения пари на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
";
в разделе "Для казино":
строки, порядковые номера 1 и 2, изложить в следующей редакции:
"
1
сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или ином законном основании в гостиничном комплексе категории не ниже трех звезд (с предоставлением подтверждающего документа: свидетельство либо сертификат об аккредитации гостиничного комплекса категории не ниже трех звезд), соответствующего санитарно-эпидемиологическим нормам в соответствии с пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и противопожарным нормам в соответствии с пунктом 2 статьи 61 Закона о гражданской защите по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии оборудования (с предоставлением подтверждающих документов: декларация на товары, накладная на товарно-материальные ценности, счета-фактуры, договора купли-продажи о приобретении товарно-материальных ценностей), для организации и проведения пари на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
";
в разделе "Для зала игровых автоматов":
строки, порядковые номера 1 и 2, изложить в следующей редакции:
"
1
сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения) на праве собственности или ином законном основании в гостиничном комплексе категории не ниже трех звезд (с предоставлением подтверждающего документа: свидетельство либо сертификат об аккредитации гостиничного комплекса категории не ниже трех звезд), соответствующего санитарно-эпидемиологическим нормам в соответствии с пунктом 4 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и противопожарным нормам с пунктом 2 статьи 61 Закона о гражданской защите по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу*
2
сведения о наличии оборудования (с предоставлением подтверждающих документов: декларация на товары, накладная на товарно-материальные ценности, счета-фактуры, договора купли-продажи о приобретении товарно-материальных ценностей), для организации и проведения пари на праве собственности по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу
";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысандағы "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (Күзет қызметі туралы заң) 5-бабы 1-тармағына сәйкес күзет қызметімен айналысуға лицензия алған заңды тұлғалармен шарттың (шарттардың) болуы туралы мәліметтер**
4
"Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Ойын бизнесі туралы заң) 15-бабы 2-тармағына сәйкес букмекерлік кеңсенің жұмысының, ставкалар қабылдаудың және өткізілетін құмар ойындарының және (немесе) бәс тігудің қазақ және орыс тілдерінде әзірленген қағидалары**
5
бірінші талап ету бойынша салымды беру шартымен (талап етілгенге дейінгі салым) Ойын бизнесі туралы заңының 13-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес 40000 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде банктік салым ашуға Қазақстан Республикасының аумағындағы екінші деңгейдегі банкпен жасасқан шарт
";
"Тотализатор үшін" бөлімінде:
реттік нөмірлері 1 және 2-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабының 4-тармағына санитариялық-эпидемиологиялық және "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Азаматтық қорғау туралы заң) 61-бабының 2-тармағына өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы бәс тігуді ұйымдастыруға және өткізуге арналған меншік құқығындағы жабдықтар (растайтын құжаттарды ұсына отырып: тауарға арналған декларация, тауарлық-материалдық құндылықтар бойынша жүкқұжаты, шот-фактурлар, сатып алу-сату шарты) болуы туралы мәліметтер
";
"Казино үшін" бөлімінде:
реттік нөмірлері 1 және 2-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы Азаматтық қорғау туралы заңы 61-бабының 2-тармағына сәйкес өртке қарсы және "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабы 4-тармағына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі (растайтын құжат ұсына отырып: сертификат немесе үш жұлдыздан кем емес санаттағы қонақ үй кешенін аккредиттеу туралы куәлік), үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы бәс тігуді ұйымдастыруға және өткізуге арналған меншік құқығындағы жабдықтар туралы (растайтын құжаттарды ұсына отырып: тауарға арналған декларация, тауарлық-материалдық құндылықтар бойынша жүкқұжаты, шот-фактурлар, сатып алу-сату шарты) болуы туралы мәліметтер
";
"Ойын зал автоматтары" бөлімінде:
реттік нөмірлері 1 және 2-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы Азаматтық қорғау туралы заңы 61-бабының 2-тармағына сәйкес өртке қарсы және "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабы 4-тармағына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі (растайтын құжат ұсына отырып: сертификат немесе үш жұлдыздан кем емес санаттағы қонақ үй кешенін аккредиттеу туралы куәлік), үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер*
2
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысандағы бәс тігуді ұйымдастыруға және өткізуге арналған меншік құқығындағы жабдықтар туралы (растайтын құжаттарды ұсына отырып: тауарға арналған декларация, тауарлық-материалдық құндылықтар бойынша жүкқұжаты, шот-фактурлар, сатып алу-сату шарты) болуы туралы мәліметтер
";
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Мырзабосынов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
от 26 сентября 2024 года № 167
Приложение 2 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 115
Форма
Сведения о наличии здания (части здания, строения, сооружения)
на праве собственности или ином законном основании в гостиничном комплексе
категории не ниже трех звезд, в котором осуществляется деятельность казино,
соответствующего санитарно-эпидемиологическим и противопожарным нормам,
установленным законодательством Республики Казахстан
Кадастровый номер объекта недвижимости
Адрес здания
Наименование, дата и номер правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
Сведения о кассах (количество, адрес месторасположения, адрес электронной кассы (при наличии)
Наличие разрешительных документов в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения и пожарной безопасности
Примечание (для объектов высокой эпидемической значимости – получение санитарно-эпидемиологического заключения, для объектов незначительной эпидемической значимости – уведомление о начале деятельности)
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2 к приказу
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
от 26 сентября 2024 года № 167
Приложение 3 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 115
Форма
Сведения о наличии оборудования на праве собственности
р/с
Наименование игорного оборудования
Вид игорного оборудования
Номер и дата договора приобретенного оборудования
Номер и дата акта приема-передачи оборудования
Предназначение (для букмекерской конторы или тотализатора или казино или зала игровых автоматов)
Количество
Серийный или инвентарный номер
Производитель
Техническое состояние (новое, бывшее в употреблении)
Номер, дата, орган, выдавший сертификат соответствия (для новых игровых автоматов)
Дата тестирования оборудования (для новых игровых автоматов)
Номер контрольно-кассового аппарата (фискализатора) (при наличии)
Процент выигрыша, технологически заложенный в игровой автомат (для игровых автоматов)
Наименование товарного знака
Интернет-ресурс игорного заведения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасы заңнамамен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсыну.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
Е. Мырзабосынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2024 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 167 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 115 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық және өртке қарсы нормаларға сәйкес келетін меншік құқығындағы немесе өзге заңды негізіндегі казино қызметі жүзеге асырылатын үш жұлдыздан кем емес санаттағы қонақ үй кешенінде, үйдің (үй, құрылыс, ғимарат бөліктерінің) болуы туралы мәліметтер
Жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі
Ғимараттың мекенжайы
Жылжымайтын мүлікке құқық беретін құжаттың атауы, күні, нөмірі
Кассалар туралы мәліметтер (саны, мекенжайы, орналасқан орны, электронды кассаның мекенжайы (болған жағдайда)
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі салаларында рұқсат беру құжаттарының болуы
Ескертпе (эпидемиялық маңызы жоғары объектілер үшін-санитариялық – эпидемиологиялық қорытынды алу, эпидемиялық маңызы шамалы объектілер үшін-қызметтің басталғаны туралы хабарлама)
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
туризм және спорт министрі
2024 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 167 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 115 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Меншік құқығындағы жабдықтардың болуы туралы мәліметтер
№ р/с
Ойын жабдығының атауы
Ойын жабдығының түрі
Сатып алынған жабдықтың шартының нөмірі мен күні
Жабдықты қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі мен күні
Мақсаты (букмекерлік кеңсеге немесе тотализаторға немесе казиноға немесе ойын автоматтары залдарына арналған)
Саны
Сериялық немесе инвентарлық нөмірі
Өндіруші
Техникалық жай-күйі (жаңа, бұрын пайдаланылған)
Сәйкестік сертификатының нөмірі және күні, берген орган (жаңа ойын автоматтары үшін)
Жабдықтарды тестілеу күні (жаңа ойын автоматтары үшін)
Бақылау-кассалық аппараттың (фискализатор) нөмірі (болған жағдайда)
Т ехнологиялық тұрғыдан ойын автоматына енгізілген ұтыс пайызы (ойын автоматтары үшін)
Тауар белгісінің тауы
Ойын
мекемесінің
интернет-ресурсы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16